هوالرزاق


از نگاه سلامت سه ماده خوراکی که سبب بوی بد دهان می‌شود!

ناراحتیهای گوارشی ،سینوزیت،کم آبی بدن، استفاده پیاز یا سیر و سیگار کشیدن بعضی فاکتور های شناخته شده و تولید کننده بوی بد دهان هستند می خواهیم بعضی دیگر از مواد خوراکی که فاکتور بوی بد دهان هستند را به شما معرفی کنیم.

بوی دهان

ناراحتیهای گوارشی ،سینوزیت،کم آبی بدن، استفاده پیاز یا سیر و سیگار کشیدن بعضی فاکتور های شناخته شده و تولید کننده بوی بد دهان هستند می خواهیم بعضی دیگر از مواد خوراکی که فاکتور بوی بد دهان هستند را به شما معرفی کنیم.


در این مطلب ۳ ماده خوراکی که سبب بوی بد دهان می‌شود، موادی مورد تحلیل و تجزیه قرار می‌گیرد که بعضی از آنان را مردم تصور هم نمی‌کنند که سبب بد بوی دهانشان می‌شود.


۱. قرص و آدامس‌های نعنایی
تبلیغات بازرگانی فقط شرط یک قرار ملاقات موفق را مصرف و یا جویدن آدامس‌های نعنایی می‌دانند که سبب بوی خوش دهان شما و ارتقا اطمینان به نفس شما می‌شود.
اما حقیقت این است که به محض اینکه منتول موجود در آدامس فرو می‌نشیند تقویت دهان و بوی دهان شما قادراست حتی بدتر از قبل شود. آدامس‌ها و خوشبو کننده‌های دهان شامل بعضی مواد شیرین و باکتریایی هستند که پس از مدتی از اتمام جویدن، قادراست سبب بوی بد دهان شوند. این تقویت امکان پذیر است در آدامس‌ها و خوشبو کننده‌های بدون قند مختلف باشد.


۲. گوشت
وقتی که جسم شما بیش از استفاده مورد احتیاج گوشت گرفتن کند، به‌صورت خودکار آن را به کربوهیدرات تجزیه می‌کند تا به‌صورت آنی اکسید شده و تبدیل به انرژی شود. یکی از این ثمرات قادراست بخار آمونیاک باشد که از دهان خارج می‌شود و منجر به بوی بد دهان می‌شود.


۳. میوه‌های خشک شده
میوه‌های خشک شده نیز دارای قندی هستند که باکتری‌ها می‌توانند در آن محیطپرورش کنند و این باکتری‌ها می‌توانند سبب ایجاد بوی جسم در دهان شوند.
از طرفی دیگر این میوه‌ها که به‌صورت خشک شده در بازار موجود هستند، دارای قند بسیاری هستند و یک تکه از زردآلوی خشک شده به اندازه یک زرد آلوی کامل تازه قند دارد.

پزشک سلام


برچسب های
از نگاه سلامت سه ماده خوراکی که سبب بوی بد دهان می‌شود! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,074
تعداد بازدید ماه جاری : 1,074
تعداد بازدید در هفته جاری : 14
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از نگاه سلامت سه ماده خوراکی که سبب بوی بد دهان می‌شود! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از نگاه سلامت سه ماده خوراکی که سبب بوی بد دهان می‌شود!


مطالب مرتبط با از نگاه سلامت سه ماده خوراکی که سبب بوی بد دهان می‌شود!