هوالرزاق
ads


مطلبی از برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم؟!

برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم آیا پختن سبزیجات اثرات مطلوبی روی کیفیت آن ها میگذارد یا نه؟

پختن سبزیجات

برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم آیا پختن سبزیجات اثرات مطلوبی روی کیفیت آن ها میگذارد یا نه؟بعضی استفاده میوه ها و سبزیجات را بایست به صورت خام استفاده کرد اما بعضی دیگر با فرآیند پخته شدن گرفتار تغییر کیفیت قابل ملاحظه ای خواهند شد گوجه فرنگی ,  مارچوبه ,  اسفناج ,  قارچ  از جمله سبزی هایی هستند که در تاثیر پختن مناسبتر جذب جسم خواهند شد .
 
امکان پذیر است متضاد به دید برسد، اما بعضی میوه ها و سبزیجات زمانی که پخته می شوند از اهمیت غذا ای زیادتری برخوردار می شوند.


پختن میوه ها و سبزیجات سبب تغییر ظاهر، بافت و رنگ ها آنان می شود و از این رو جای شگفتی نیست که بعضی از مواد غذایی موجود در آنان نیز طی روند پخت از بین بروند. بر همین اساس، شاید این نوع در ذهن شما جا افتاده باشد که استفاده میوه ها و سبزیجات به صورت خام مفیدتر است.


به گزارش “تری هاگر”، اما برای بعضی از ما استفاده مواد خوراکی خام امکان پذیر است امکان پذیر نبوده و یا چندان راحت نباشد. از این رو، آگاهی از این مساله که تمام سبزیجات زمانی که خام هستند لزوما سالم‌تر نیستند قادراست دلگرمیوارکننده باشد. در دنباله با بعضی سبزیجات که پس از پخته شدن اهمیت خوراکی زیادتری نمایان می کنند زیادتر آشنا می شویم.
 
کدو تنبل و دیگر کدوهای زمستانی
کدو تنبل خام برای زیادی از مردم جهان یک جز اصلی از لیست خوراکی آنان را شامل نمی شود. اما اگر فکر می نمایید کدو تنبل و دیگر کدوهای زمستانی در حالت خام از مواد غذایی زیادتری برخوردار هستند، مناسبتر است این ذهنیت را تغییر دهید. کدو تنبل پخته دارای همه ی آنتی اکسیدان های استثنائی نظیر بتا کاروتن است که پس از حرارت نظرن جذب آنان آسان‌تر نیز می شود.


مارچوبه
مارچوبه در حالت خام نیز مصرف می شود اما پختن آن به عدم موفقیتن دیواره های سلولی ضخیم یاری می کند که این کار برای جسم دشوار است و بر همین اساس، جذب مواد غذایی موجود در مارچوبه نظیر ویتامین های A، C، و E، و فولات تسهیل می شود. پختن مارچوبه سبب می شود تا آنتی اکسیدان ها به ویژه اسید فرولیک زیادتر در دسترس باشند.


گوجه فرنگی
پخت گوجه فرنگی سبب می شود تا آنتی اکسیدان قدرتمند لیکوپن موجود در آن آزاد شود. استفاده بالای لیکوپن با کم شدن ریسک دچار به سرطان و حملات قلبی در رابطه است. پخت گوجه فرنگی سبب عدم موفقیتن دیواره های سلولی و آزاد شدن لیکوپن می شود که جسم از گرفتن آن سود می برد. البته پختن گوجه فرنگی قادراست به کم شدن محتوای ویتامین C این محصول منجر شود اما با استفاده منابع دیگر این ویتامین نظیر میوه های خانواده مرکبات می توانید این مساله را جبران نمایید.


هویج
بنابر گزارش وب سایت ساینتیفیک امریکن، هویج پخته دارای سطوح بالاتری از بتا کاروتن است. بتا کاروتن به گروهی از مواد آنتی اکسیدانی تعلق دارد که به نام کاروتنوئیدها شناخته می شوند و رنگ زرد، قرمز، و نارنجی را به میوه ها و سبزیجات می قسمتند. جسم انسان بتا کاروتن را به ویتامین A تبدیل می کند که این ویتامین اثر باارزشی در تندرستی بینایی، تولید مثل،پرورش استخوان و مرتب کردن سیستم ایمنی جسم ایفا می کند.


قارچ
گوارش قارچ های خام اساسا به سختی صورت می گیرد. افزون بر این، حرارت دادن به قارچ سبب آزاد شدن مواد غذایی موجود در آن می شود که از آن جمله می توان به پروتئین، ویتامین های B، و مواد معدنی و همینطور طیف گستدسته ای از مواد که در دیگر مواد خوراکی یافت نمی شوند، ذکر کرد. در سنت آسیایی، قارچ هم به عنوان یک ماده خوراکی و هم یک دارو در دید گرفته شده زیرا آنان می توانند از طریق تثبیت سیستم ایمنی به پشتیبانی از سدهای دفاعی طبیعی جسم یاری کنند.


اسفناج
فولات، ویتامین C، Niacin، ریبوفلاوین، و پتاسیم در اسفناج خام بی‌شمار‌تر هستند اما با پختن آن بر مقدار ویتامین A، ویتامین E، پروتئین، فیبر، روی، تیامین، کلسیم، و آهن گرفتنی افزوده می شود و همینطور کارتنوئیدهایی نظیر بتا کاروتن، لوتئین، و زیگزانتین در اسفناج پخته هر چه زیادتر قابل جذب می شوند.


در نهایت، بایست به این مطلب ذکر داشت که مقایسه مقدار مواد غذایی در سبزیجات خام و پخته پیچیده بوده و همواره بایست جوانب متفاوت آنچه به دست می آورید و آن چه از دست می دهید را روش و سنگین نمایید. روی های لیو، دانشمند مواد خوراکی از دانشگاه کورنل این مطلب را یادآوری می کند که همچنان رازهای زیادی درباره چگونگی تفاکتور مولکول های موجود در گیاهان با جسم انسان وجود دارند.


با توجه به آن چه می دانیم، به دید می رسد مناسبترین رویکرد میل کردن گونه های میوه ها وسبزیجات به شیوه های متفاوت است. بر همین اساس، اعتماد حاصل می شود که ترکیبی از مواد غذایی به واسطه شیوه های متفاوت تهیه مواد خوراکی را گرفتن می نمایید.
 
عصر ایران


برچسب های
مطلبی از برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم؟!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/07/30-23 ماه قبل
کل بازدید : 1,291
تعداد بازدید ماه جاری : 1,291
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی از برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی از برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم؟!


مطالب مرتبط با مطلبی از برای پختن سبزیجات از چه شیوه هایی می توانیم یاری بگیریم؟!

میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود. درمان خانگی سینوزیت قارچی درمان خانگی سینوزیت قارچی
سوالات زیادی مطرح میشود در مورد اینکه سینوزیت قارچی چیست و چگونه باید با آن برخورد کرد و راه های درمانی آن چیست.امروز دوباره سعی داریم نگاه کلی به این بیماری بندازی و ببینیم چیست والبته راه های درمان اون چیست معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید
ماده های مغذی ای که کمبود آنها بسیار شایع است! ماده های مغذی ای که کمبود آنها بسیار شایع است!
برنامه های غذایی معمول امروزی، فقیر از بسیاری از مواد مغذی هستند. در این مطلب به بررسی 7 ماده ی مغذی که کمبود آن بسیار شایع است می پردازیم. برای افزایش قدرت جلوگیری از بین رفتن ماهیچه ها اینها را بخورید! برای افزایش قدرت جلوگیری از بین رفتن ماهیچه ها اینها را بخورید!
محققان پروتئینی را کشف کرده اند که با بالا رفتن سن باعث ضعف ماهیچه ها می شود. دانشمندان دانشگاه آیوا به طور تصادفی دو ترکیب طبیعی پیدا کرده اند که یکی از آنها در سیب و دیگری در گوجه فرنگی سبز وجود دارد، این دو ترکیب فعالیت این پروتئین را در عضلاتی که پیر شده اند کاهش می دهد. برای رفع بوی بد دهان چه چیزهایی نباید خورد؟! برای رفع بوی بد دهان چه چیزهایی نباید خورد؟!
در این مطلب شما را با مواد غذایی مسبب بوی بد دهان بیشتر آشنا می کنیم. توجه داشته باشید اگر با کاهش و محدود کردن این مواد غذایی و افزایش بهداشت دهان و دندان همچنان احساس بوی بد دهان داشتید بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. مقایسه کودکی شهرام عبدلی با پسرش+تصاویر مقایسه کودکی شهرام عبدلی با پسرش+تصاویر
عکسهایی از شهرام عبدلی و پسرش با این مواد غذایی کالری سوزی در خواب داشته باشید! با این مواد غذایی کالری سوزی در خواب داشته باشید!
با مصرف برخی مواد غذایی حتی می توانید در رختخوابتان و به صورت شبانه نیز به هدف لاغری و کاهش وزن نزدیک تر شوید... کودکان چه نوع غذاهایی دوست دارند؟ کودکان چه نوع غذاهایی دوست دارند؟
کودکان چه نوع غذاهایی دوست دارند و فرم و شکل کدام غذاها نظر آن ها را بیشتر جلب می کند و چگونه می توانیم موجب تقویت اشتهای آن ها شویم پیشنهاد متخصصین تغذیه در این زمینه چیست؟ رژیم غذایی گیاهی و تاثیرات مثبت آن رژیم غذایی گیاهی و تاثیرات مثبت آن
اگر رژیم خود را از نوع گیاهی انتخاب کنید بهترین انتخاب را کرده اید این رژیم می تواند باعث کاهش علائم بیماری های قلبی و دیابت در بدنتان شود پیشنهاد می کنیم از این رژیم پیروی کنید تا سالم بمانید. چرا مصرف انواع فست فود برای کودکان توصیه نمی شود! چرا مصرف انواع فست فود برای کودکان توصیه نمی شود!
چرا مصرف انواع فست فود برای کودکان توصیه نمی شود و از والدین درخواست می شود از این قبیل خوراکی هابرای فرزندانشان تهیه نکنند چون اطفال را در معرض انواع مشکلات گوارشی قرار می دهند دیابت و تضعیف سیستم ایمنی بدن از پیامدهای اینگونه خوراکی ها است. تغذیه در شیردهی باید چگونه باشد؟ تغذیه در شیردهی باید چگونه باشد؟
در صورت تغذیه ی نادرست و ناکافی در دوران شیردهی، مادر بیش از شیرخوار متضرر می شود؛ و با عوارضی همچون پوکی استخوان، مشکلات دندانی، کم خونی و... مواجه خواهد شد. عوامل متعدد پنهان چاقی (قسمت اول)، از آلرژی های غذایی تا کمبود خواب! عوامل متعدد پنهان چاقی (قسمت اول)، از آلرژی های غذایی تا کمبود خواب!
عوامل متعددی وجود دارند که دارای پتانسیل افزایش وزن هستند در حالی که در ظاهر چندان مهم به نظر نمی رسند. در این مطلب قصد داریم در خصوص تمام عوامل پنهان چاقی صحبت کنیم. لطفاً ما را همراهی کنید.


آموزش درست کردن فیله کباب آموزش درست کردن فیله کباب
ایران از جمله کشورهاییست که تنوع بسیار زیادی در آشپزی دارد بخصوص کباب های معروف ایرانی که به نحوی در اکثر جهان شناخته شده و طرفداران مخصوص به خود را دارد
توصیه های کاربردی برای روزه گرفتن در تابستان توصیه های کاربردی برای روزه گرفتن در تابستان
حدود چند سالی می شود که ماه رمضان به تابستان برخورد کرده و روزه داران مجبور هستند در اوج گرما روزه داری کنند و چیزی حدود 16 ساعت مجبور اند که گرسنه و تشنه باقی بمانند
خصوصیات یک غذای سحری مناسب خصوصیات یک غذای سحری مناسب
باشروع ماه مبارک رمضان و با توجه به فوق العاده طولانی بودن روزها در این ماه بد ندیدیم نگاهی بندازم به سحری و شرایط یک غذای مناسب برای سحر
روغن کانولا مناسب برای دیابتی ها روغن کانولا مناسب برای دیابتی ها
روغن کانولا روغنی است کاملا مناسب برای بیماران دیابتی که با استفاده از این روغن میتوانند حال و حس بهتری رو داشته باشند
تاثیر شگفت انگیز پله در کاهش وزن تاثیر شگفت انگیز پله در کاهش وزن
یکی از چیزهایی که در کاهش وزن تاثیر زیاد بلکه شگفت انگیز دارد بالا رفتن از پله است که شاید حتی به چشم هم نیاید اما نمی توان تاثیر آن در کاهش وزن را منکر شد
ضرر برای زنان و مفید بودن برای مردان،چای بعد از غذا ضرر برای زنان و مفید بودن برای مردان،چای بعد از غذا
خیلی چیزا هست که در زنان و مردان تاثیرات متفاوتی دارد و یکی از اونا چایی است، چای بعد از غذا میتونه برای  خانم ها مضر و برای آقایان مفید باشه
خوردن ماست با غذا گوشتی هرگز خوردن ماست با غذا گوشتی هرگز
ما در عادات غذایی مون عادات بد وخوب فراوانی رو داریم و یکی از آن ها خوردن ماست با تعداد زیادی از غذاها است و این عادت زیاد خوب نیست و مانع جذب تمامی مواد و ویتامین های غذای گوشتی میگردد
غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان
تابستان فصل گرم سال است و این گرما سال به سال در حال افزایش است اما می‌توان با توجه بیشتر به خوردن تو سبک غذاهای تابستانی روزهای بهتری را پشت سرگذاشت
مهراوه  شریفی نیا طرفدار آشتین فوتبال است مهراوه شریفی نیا طرفدار آشتین فوتبال است
تا حالا شده فکرکنید که مهراوه شریفی نیا طرفدار تند و تیز فوتبال است و جزء طرفداران 6 آتیشه فوتبال است
رفع بوى بد دهان در زمان روزه داری رفع بوى بد دهان در زمان روزه داری
برای خیلی ها پیش می آید که در زمانی که روزه هستند دهانشان بوی بدی بگیرد و این اتفاق اصلا خوش آیند نیست اما با دهان روزه و این مشکل چه میتوان کرد
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو