هوالرزاق


متفاوت متفاوت: اصول غذا بچهان زیر یک سال!

مواظب باشید از دادن بعضی خوراکی ها به بچهان زیر یک سال پرهیز نمایید غذا های متفاوتی می توانیم به بچهمان بدهیم اما در استفاده بعضی از آن ها بایست دقت لازم را به خرج دهیم چون می توانند فاکتوری برای ایجاد حساسیت و یا بروز مسائل روده ای و معده ای در بچهمان شوند موادخوراکی نظیر شیر گاو،کره بادام زمینی ،سفیده تخم مرغ ،آجیل ،ماهی ،عسل،آبمیوه ،سبزیجات خام و خوراکی ی کنسرو شده برای بچهان زیر یک سال ممگونه می باشند.

غذا بچهان

مادرانی که بچه خود را از شیر می گیرند همواره بی قرار این هستند که چه خوراکی هایی به بچه شان بدهند ! دیگر نبایست بی قرار باشید، در این مطلب فهرستی از خوراکی هایی که نبایست به بچه بدهید را تهیه کدسته ایم. بعد از ۵ ماهگی می توانید به بچه تان افزون بر شیر خوراکی هم بدهید. می توانید خوراکی ها و پوره های متگونهی به بچه بدهید اما خوراکی هایی هم هستند که بایست از آنان پرهیز نمایید.


کره بادام زمینی ممگونه !
کره بادام زمینی شامل میزان بسیاری پروتئین، پتاسیم و فیبر است اما چسبندگی آن سبب ایجاد رسوبات و مسائل دهان و دندان برای بچه می شود.


شیر گاو ندهید
بچه با میل کردن شیرپرورش می کند و شیرخوار است اما با این وجود شیرگاو با پروتئین و مواد معدنی بسیاری که دارد برای بچهان زیر یک سال خوب نیست .


سفیده تخم مرغ پرمخاطره است
سفیده تخم مرغ لبریز از پروتئین است اما قادراست برای بچهان زیر یک سال پرمخاطره باشد. سفیده تخم مرغ دارای باکتری هایی است که سبب ناراحتی معده و برانگیختن مسائل دیگر در بچه می شود .


آجیل سبب خفگی بچه می شود
آجیل و مغزها دارای فیبر، ویتامین ای و ال- آرژینین هستند. البته آجیل ها سبب انسداد مری و در نهایت خفگی بچه نیز می شوند. پس به بچه تان آجیل های کامل ندهید.


ماهی سبب آلرژی می شود
ماهی برای پوست، قلب و موی مردم بزرگسال سودمند است. اما قادراست سبب برانگیختن حساسیت و آلرژی روی بچهان شود. افزون بر آن خوراکی های دریایی شامل جیوه برای تندرستی  بچه پرمخاطره هستند.


عسل سبب ایجاد عفونت می شود
عسل از مناسبترین و شناخته شده ترین شیرین کننده های طبیعی است و خصوصیات معالجه ای بالایی دارد اما برای بچهان پرمخاطره است. عسل دارای اسپور و موادی است که سبب ایجاد عفونت در بچه خواهد شد.


آبمیوه قابل هضم نیست
آبمیوه لبریز از ویتامین سی است و برای تندرستی سودمند است . آبمیوه خصوصا از گونه بسته بندی شده دارای مواد نگه دارنده ای است که سیستم گوارشی بچه قادر به هضم آنان نیست . پس به بچه تان آبمیوه ندهید و قبل از اضافه کردن آبمیوه به برنامه خوراکی بچه با دکتر مشورت نمایید.


خوراکی ی کنسرو شده ممگونه !
استفاده خوراکی های کنسرو شده برای بچه پرمخاطره است و امکان پذیر است سبب ایجاد عفونت بوتولیسم و دیگر باکتری ها شود.

مرکبات سبب مسائل معده می شود
مرکباتی چون پرتقال، لیمو و … دارای مواد غذایی نظیر ویتامین سی، کلسیم و پتاسیم هستند. این میوه ها زیاد اسیدی می باشند و امکان پذیر است منجر به گونه های مسائل معده برای بچه شوند. نبایست تا یک سالگی به بچه مرکبات و میوه های خام دهید. ابتدا با خوراکی های پوره شده شروع نمایید و بعد از آن گونه های خوراکی را به برنامه خوراکی بچه اضافه نمایید.


سبزیجات خام ندهید
سبزیجات دارای مواد غذایی بسیاری می باشند و مصرف مداوم از آنان از بروز مریضی های مزمن پیشگیری می کند . اما سبزیجاتی چون هویج سبب خفگی بچه می شود و نبایست آن را در برنامه خوراکی بچه قرار داد.

نی نی بان


برچسب های
متفاوت متفاوت: اصول غذا بچهان زیر یک سال! - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,026
تعداد بازدید ماه جاری : 1,026
تعداد بازدید در هفته جاری : 11
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به متفاوت متفاوت: اصول غذا بچهان زیر یک سال! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به متفاوت متفاوت: اصول غذا بچهان زیر یک سال!


مطالب مرتبط با متفاوت متفاوت: اصول غذا بچهان زیر یک سال!