هوالرزاق


از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!

آمیگدالین به عنوان یک فاکتور ضد سرطان شناخته شده و به زیاد شدن تاثیر داروهای ضد سرطان هم یاری می‌کند. آمیگدالین به ویژه در سرطان‌های پروستات، ریه،‌ روده بزرگ و رکتوم تاثیر دارد.

مریضان مبتلا به سرطان

مریم عامری‌خواه دانشجوی متخصصی علوم غذا؛ پزشک آریو موحدی پزشکای تخصصی غذا بالینی:  جسم انسان از میلیونها میلیون سلول تشکیل شده است که در کنار هم، بافت‌هایی نظیر ماهیچه‌ها، استخوان و پوست را می‌سازند.اغلب سلول‌های طبیعی جسم در جواب به برانگیختناتی که از داخل و خارج جسم به آنان وارد می‌شود،پرورش و تولید مثل می‌کنند و در نهایت طی یک فرآیند طبیعی می‌میرند.


اگر این فرآیند در مسیر تعادل و صحیح خود باشد، جسم سالم می‌ماند و عملکرد طبیعی خود را حفظ می‌کند، اما هرنوع تغییری در این روند سبب بروز مریضیهای متفاوت از جمله سرطان می‌گردد.اگرچه هنوز علت قطعی بروز این حالت نمایان نشده است و همچنان هاله‌ای از ابهام بر واقعیت سرطان کشیده شده است لیکن جهش‌های ژنتیکی و تغییرات ساختاری مولکولی داخل سلول از موارد مورد اتفاق زیادتر دانشمندان است.


این تغیرات ژنتیکی در یک سلول طبیعی امکان پذیر است بدون هیچ علت واضحی ایجاد شده و یک سلول را سرطانی نماید، ولی در اغلب موارد، تبدیل در تاثیر مواجهه مکرر با مواد سرطان زا نظیر الکل و دخانیات صورت می‌گیرد.شکل ظاهری و عملکرد سلول‌های سرطانی با سلول‌های طبیعی مختلف است که همین امر سبب تغییر رفتاری سلول و ساز و کارهای فیزیولوژیک آن می‌گردد.


مجموعه‌ای از سلول های سرطانی در کنار هم یک تومور سرطانی را ایجاد می‌کنند که همواره مرحله‌ای است که امکان پذیر است پس از سال ها دچار به سرطان مشاهده شود یا در برخی موارد شتابپرورش تومور به قدری باشد که در اندک وقتی رخ نماید.
 
گاهی تومورها خوش خیم بوده وپرورش نمی‌کنند ولی در صورتی که سلول‌های تومورپرورش کنند و تقسیم شوند و سلول‌های طبیعی اطراف خود را از بین ببرند و به نقاط دیگر جسم نیز هجوم بیاورند، تومور بدخیم محسوب می‌شود. هرچه تومورهاپرورش کنند و بزرگتر شوند، جلوی رسیدن مواد خوراکی و اکسیژن را به سلول‌های سالم می‌گیرند و با پیشرفت سرطان، سلول‌های سالم می‌میرند و عملکرد و تندرستی مریض از بین می‌رود.


اگر جلوی این فرایند گرفته نشود، سرطان به مرگ مریض می‌انجامد. سرطان یک مریضی جدی است که در تندرستی جسم و روان شخص تأثیر دارد. بر اساس تازه‌ترین نتایج برنامه ثبت سرطان در کشور، سرطان سومین دلیل مرگ در کشور است و ۵۲ درصد در آقایان و ۴۸ درصد در خانم ها نظره می‌شود.


سرطان سالانه بیش از ۴۰۰۰۰ مرگ را در ایران رقم می زند. طبق آمارهای جهانی تعداد مریضان سرطانی از ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۵ با ۵۵ درصدپرورش به تعداد ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.دید به ارزش معالجه این مریضی فرضیه‌های متفاوت و شیوه های معالجه ای متعدد در طی قرون مورد مصرف قرار گرفته است که کم و بیش بر روند پیشرفت این مریضی اثربخش بوده‌اند اما همچنان معالجه قطعی این مریضی دور از دسترس است.


شاید بتوان از میان انبوهی از راهکارها جهت معالجه و یا جلوگیری از سرطان، بازگشت به آغوش طبیعت را به عنوان راهکاری مکمل و مطلوب در میان دیگر شیوه‌ها پیشنهاد کرد. این ظن و گمان از آنجا می‌باشد که در بین جوامع متفاوت، تعدادی از جوامع وجود دارند که عاری از سرطان می‌باشند و حتی اسم سرطان را هم نشنیده‌اند.


پزشک کربس طی تحقیق‌هایی که انجام داد متوجه شد که قبایل بومی امریکا، مسئلهی مثل سرطان را ندارند. بدیهی است که این بایست علتی داشته باشد.داده‌های یونسکو نیز نشان می‌دهد که قبیله هونزا تنها بخش عاری از سرطان درسراسر جهان می‌باشد. قبیله هونزا مردمی هستند که در یک رشته کوه در مرز چین، هند و افغانستان زندگی می‌کنند.مطالعاتی که بر روی این قبایل صورت گرفت نشان داد که زیادی از مردم آن ها تا ۱۰۰ سالگی زندگی می‌کنند. یافته‌ها نشان داده‌اند که آنان در رژیم خوراکی خود محصولات بی‌شمار زردالو را در نور خشک کدسته و به طور گستدسته استفاده می‌کنند.


در واقع زردآلو اولین منشا ثروت هونزا محسوب می‌شود و مقدار ثروت آنان برحسب تعداد درختان زردآلوی هر شخص می‌باشد. و در این قبایل از مغز آن به عنوان میان نوبت‌ی عصر مصرف می‌کنند.تحقیق زیادتر بر روی زردآلو و مغز آن نشان داد که این گیاه دارای ماده‌ای به نام آمیگدالین می‌باشد. آمیگدالین ترکیبی گیاهی است که شامل قند می‌باشد و تولید سیانور می‌کند.
این محصول طبیعی به طور گستدسته در دانه‌ی میوه‌ها مثل زردآلو، هلو، و… وجود دارد.
 
در سال‌های اخیر و طبق مطالعات انجام شده، نظره شده که ترکیب فوق قادراست در بهبود و کنترل سرطان اثر داشته باشد.این ماده برای اولین بار در سال ۱۸۳۰ جداسازی شد و به عنوان یک فاکتور ضد سرطان در روسیه در اوایل سال ۱۸۴۵ مورد مصرف قرار گرفت.فرم سنتتیک آمیگدالین، لاتریل ندلگرمیه شده که بیان می‌شود چنانچه با داروهای شیمیایی ضد سرطان ترکیب شود، دارای تاثیرات هم‌افزایی مثبت در روند بهبود سرطان می‌باشد.این ماده که گاه در میان ویتامین‌ها و خانواده گروه ب طبقه‌بندی می‌شود و زیادی از نام مستعار ویتامین B۱۷  و یا Laetril برای آن مصرف می‌کنند.


در بعضی تحقیقات خصوصیات ضدسرطانی برای آن برشمدسته‌اند. فرمول شیمیایی آمیگدالین به صورت C۲۰H۲۷NO۱۱ می‌باشد و وزن مولکولی آن ۴۵۷/۴۲ است.از عملکدستهای ضد سرطانی آن می‌توان به تجزیه مواد سرطان‌زا در بدن، مسدود کردن منابع غذا سلول‌های تومور و مهارپرورش سلول‌های سرطانی ذکر کرد.این ماده به ویژه در سرطان‌های پروستات، ریه، روده بزرگ و رکتوم مورد توجه قرار گرفته است.آمیگدالین به خودی خود یک ترکیب غیر سمی است و این محصولات حاصل از تجزیه‌ی آمیگدالین می‌باشند که سمی تلقی شده و همین امر در بهبود روند سرطان قادراست مؤثر باشد.


آمیگدالین قادراست به HCN و بنزالدئید تجزیه شود که HCN یک ترکیب ضد تومور است و بنزالدئید نیز قادراست عمل ضد درد را القا کند. درنتیجه از این ترکیب می‌توان برای بهبود سرطان و کم شدن ددستهای دراثر آن مصرف کرد.و اما در رابطه با سازوکار آن بایست ذکر کرد که، زمانی که آمیگدالین وارد جسم می‌شود، توسط آنزیم بتا گلوکوزیداز به هیدروژن سیانید و بنزآلدئید تجزیه می‌شود که این دو ماده سبب نابودی سلول‌های سرطانی می‌شوند.هر چند که احتمال آن ناچیز است اما اگر هیدروژن سیانید وارد سلول‌ های سالم شود، تحت آنزیم رودانس، ترکیبی به نام تیوسیانات را به وجود می‌آورد که توسط کبد متابولیزه می‌شود.


در واقع اثر اصلی را آنزیم بتاگلوکوزیداز دارا می‌باشد. این مطلب حائز ارزش است که لاتریل در سرطان‌های ریه، روده، رکتوم، پروستات اثر اثربخشتری داشته است.در تحقیق‌های انجام شده بر روی مریضان سرطانی، بعضی از مریضان سرطانی جواب کامل نشان داده و تمام نشانه ها و علامت‌های سرطان ایشان از بین رفت، در حالی که در بعضی دیگر با کم شدن سایز تومور همراه بوده است.با وجود این مطالعات جهت نتیجه‌گیری نهایی و دید قطعی همچنان احتیاج به تحقیق‌های زیادتر بر مریضان سرطانی در گونه های و درجات متفاوت سرطان می‌باشیم تا ضمن تایید تاثیرقسمتی آمیگدالین سازوکار نهایی آن را شناسایی نماییم.

پزشک سلام


برچسب های
از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/08/01-21 ماه قبل
کل بازدید : 1,179
تعداد بازدید ماه جاری : 1,179
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!


مطالب مرتبط با از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!

معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید. از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند! از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند!
برخی مواد تغذیه ای می توانند در افزایش کلسترول خون شما تاثیرگذار باشند و عوارضی همچون بیماری های قلبی و دیابت را در بر داشته باشند می خواهیم به بررسی برخی عوارض افزایش کلسترول و همچنین روش های درمانی کلسترول خون بالا اشاره کنیم سعی کنید مانع ازدیاد رسوب چربی در عروق خود شوید .
چرا نباید بعد از غذا آب یخ خورد؟ چرا نباید بعد از غذا آب یخ خورد؟
آیا شما هم جزو افرادی هستید که سر غذا و بعد از آن لیوان لیوان آب یخ سر می‌کشید؟ تصور می‌کنید اگر این کار را نکنید انگار که غذا نخورده‌اید یا عطشتان فروکش نکرده است؟ باید بدانید هر بار که بعد از غذا آب یخ سر می‌کشید به سلامتی خود آسیب می‌زنید. وقتی همبرگر می خوریم در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد وقتی همبرگر می خوریم در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد
نویسنده مقالات متعدد و کتابهای تغذیه معتقدند که بعد از خوردن غذا در دراز مدت بر بدن تاثیر می گذارد اکنون ببینیم همبرگری که می خوریم در بدن چه بوجود می آید کودکان چای بنوشند؟ چه چایی؟ کودکان چای بنوشند؟ چه چایی؟
چای یکی از نوشیدنی‌های محبوب در کشور ما است. بسیاری از افراد در طول روز و در وعده‌های مختلف، چندین لیوان چای مصرف می‌کنند. به همین دلیل هم هست که احتمال مصرف چای در کودکان ایرانی نسبت به کودکان سایر نقاط جهان بیشتر است. مصرف این خوراکی پیری را به تأخیر می‌اندازد مصرف این خوراکی پیری را به تأخیر می‌اندازد
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که مصرف سیر روند پیری را کند و از ابتلای مغز به بیماری پیشگیری می‌کند. مضرات دستمال توالت برای ناحیه تناسلی زنان مضرات دستمال توالت برای ناحیه تناسلی زنان
مضرات دستمال توالت برای ناحیه تناسلی زنان این نوشیدنی را زمان ورزش فراموش نکنید این نوشیدنی را زمان ورزش فراموش نکنید
محققان به کسانیکه اهل ورزش کردن هستند تاکید میکنند که حتما بعد از انجام فعالیت های ورزشی برای اینکه انرژی بدنشان تامین شود شیر شکلات بنوشند. دانستنی های مهم درباره ی خونریزی زمان قاعدگی دانستنی های مهم درباره ی خونریزی زمان قاعدگی
دانستنی های مهم درباره ی خونریزی زمان قاعدگی 14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم 14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم
محصولات کشاورزی حاوی سموم و آفت‌کش‌هایی هستند که متأسفانه برای سلامتی ما مضر ارزیابی می‌شوند. این سموم در میوه‌ها و سبزیجات باقی‌ مانده و با مصرف آن‌ها وارد بدن می‌شوند. البته منظورمان این نیست که شما را از مصرف میوه و سبزیجات منع کنیم. اما می‌خواهیم در خصوص میوه و سبزیجاتی که کمتر به این سموم آلوده‌اند بیشتر آشنا شوید. خانمهای عزیز مراقب 15‌ بیماری شایع باشید خانمهای عزیز مراقب 15‌ بیماری شایع باشید
خانمهای عزیز مراقب 15‌ بیماری شایع باشید خواص بی نظیر نعنا فلفلی خواص بی نظیر نعنا فلفلی
عصاره‌ روغنی یا همان افشره‌ی خوراکی نعنا فلفلی برای هر دردی دواست. برای همین برای تسکین دردهای میگرنی نیز موثر است.


با سلامتی فایده های معالجه ای پیاز برای گرمازدگی! با سلامتی فایده های معالجه ای پیاز برای گرمازدگی!
اگر به دنبال روشی طبیعی برای مقابله با گرمازدگی میگردید توصیه می کنیم به سراغ پیاز بروید و از خاصیت های درمانی مفید آن برای مقابله با این عارضه استفاده کنید.
جدید میل کردن چغاله بادام برای خانم ها باردار سودمند است یا خیر؟ جدید میل کردن چغاله بادام برای خانم ها باردار سودمند است یا خیر؟
خوردن چغاله بادام برای بانوان باردار مفید است یا خیر؟خانم های باردار باید در مصرف آن مراقب باشند تا دچار مشکل نشوند و حواسشان باشد در مصرف این نوبرانه بهاری زیاده روی نکنند.
بیشتر بدانید استفاده کاهو چه اثراتی روی تندرستی ما میگذارد؟! بیشتر بدانید استفاده کاهو چه اثراتی روی تندرستی ما میگذارد؟!
مصرف کاهو چه تاثیراتی روی سلامتی ما میگذارد باعث چه تغییراتی در بدن ما می شود به برخی از مزیت های شگفت انگیز استفاده از کاهو در ادامه مطلب اشاره خواهیم کرد.
از نگاه سلامت با سبزیجات ترش مزه اندام خود را زیباتر نمایید! از نگاه سلامت با سبزیجات ترش مزه اندام خود را زیباتر نمایید!
با استفاده از برخی سبزیجات ترش مزه می توانید چربی خونتان را کاهش دهید و وزن خود را تنظیم کنید و از شر چاقی خلاص شوید و اندام خود را زیباتر کنید.
مطلبی از  استفاده گردو اثرات آن بر تندرستی! مطلبی از استفاده گردو اثرات آن بر تندرستی!
مصرف گردو تاثیرات زیادی روی سلامتی افراد مصرف کننده میگذارد پس بهتر است نوع مرغوب آن را امتحان کنید و اجازه ندهید با مصرف گردوهای کهنه و بی کیفیت سلامتی تان در خطر بیفتد.
همه چیزدرباره خصوصیات فلفل تند و توجه بیشتر از بدن! همه چیزدرباره خصوصیات فلفل تند و توجه بیشتر از بدن!
با خوردن فلفل می توانید از قلب و عروق خود بیشتر مراقبت کنید و مانع افزایش ریسک بیماری های مختلف در سیستم قلبی و عروقی خود شوید با ایین نوع ادویه بدنتان را در برابر انواع عارضه های احتمایی قلبی بیمه می کنید.
با سلامتی معالجه این مریضی ها با کلم! با سلامتی معالجه این مریضی ها با کلم!
شما می‌توانید با قراردادن کلم بر روی پوست خود بسیاری از بیماری ها را درمان کنید، برگ‌های این سبزی می‌تواند مانند یک آهن ربا بیماری‌ها را از بدن شما بیرون بکشد.
تازه ترین مطلب مواد خوراکی اثربخش در صبحانه برای افزایش وزن! تازه ترین مطلب مواد خوراکی اثربخش در صبحانه برای افزایش وزن!
افرادی که با مصرف صبحانه قصد افزایش وزن دارند بهتر است در انتخاب مواد غذایی برای ناشتای خود دقت بیشتری به خرج دهند توصیه می کنیم در ادامه مطلب با مواد غذایی موثر در این زمینه آشنا شوند.
همه چیزدرباره تنظیم ساعت خواب جسم با این عنصر! همه چیزدرباره تنظیم ساعت خواب جسم با این عنصر!
دریافت میزان کافی از منیزیم می تواند باعث تنظیم ساعت خواب بدنتان شود از طریق خوراکی نیز می توانید میزان منیزیم مورد نیاز ببدنتان را تامین کنید.
بخوانید چرا بعضی مردم مدام احساس گرسنگی می کنند؟! بخوانید چرا بعضی مردم مدام احساس گرسنگی می کنند؟!
چرا برخی افراد مدام احساس گرسنگی می کنند علت مهم برای این امر چیست چرا این حالت در برخی افراد دائمی و مدام تکرار می شود آیا دستگاه گوارش ان ها مشکلاتی دارد یا خیر؟
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو