از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!

از سلامتی میوه ای برای مریضان مبتلا به سرطان!

 • زمان درج : 40 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-10-22 00:00:00
 • تعداد بازدید : 1347
  بازدید ماه:1347
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

آمیگدالین به عنوان یک فاکتور ضد سرطان شناخته شده و به زیاد شدن تاثیر داروهای ضد سرطان هم یاری می‌کند. آمیگدالین به ویژه در سرطان‌های پروستات، ریه،‌ روده بزرگ و رکتوم تاثیر دارد.

مریضان مبتلا به سرطان

مریم عامری‌خواه دانشجوی متخصصی علوم غذا؛ پزشک آریو موحدی پزشکای تخصصی غذا بالینی:  جسم انسان از میلیونها میلیون سلول تشکیل شده است که در کنار هم، بافت‌هایی نظیر ماهیچه‌ها، استخوان و پوست را می‌سازند.اغلب سلول‌های طبیعی جسم در جواب به برانگیختناتی که از داخل و خارج جسم به آنان وارد می‌شود،پرورش و تولید مثل می‌کنند و در نهایت طی یک فرآیند طبیعی می‌میرند.


اگر این فرآیند در مسیر تعادل و صحیح خود باشد، جسم سالم می‌ماند و عملکرد طبیعی خود را حفظ می‌کند، اما هرنوع تغییری در این روند سبب بروز مریضیهای متفاوت از جمله سرطان می‌گردد.اگرچه هنوز علت قطعی بروز این حالت نمایان نشده است و همچنان هاله‌ای از ابهام بر واقعیت سرطان کشیده شده است لیکن جهش‌های ژنتیکی و تغییرات ساختاری مولکولی داخل سلول از موارد مورد اتفاق زیادتر دانشمندان است.


این تغیرات ژنتیکی در یک سلول طبیعی امکان پذیر است بدون هیچ علت واضحی ایجاد شده و یک سلول را سرطانی نماید، ولی در اغلب موارد، تبدیل در تاثیر مواجهه مکرر با مواد سرطان زا نظیر الکل و دخانیات صورت می‌گیرد.شکل ظاهری و عملکرد سلول‌های سرطانی با سلول‌های طبیعی مختلف است که همین امر سبب تغییر رفتاری سلول و ساز و کارهای فیزیولوژیک آن می‌گردد.


مجموعه‌ای از سلول های سرطانی در کنار هم یک تومور سرطانی را ایجاد می‌کنند که همواره مرحله‌ای است که امکان پذیر است پس از سال ها دچار به سرطان مشاهده شود یا در برخی موارد شتابپرورش تومور به قدری باشد که در اندک وقتی رخ نماید.
 
گاهی تومورها خوش خیم بوده وپرورش نمی‌کنند ولی در صورتی که سلول‌های تومورپرورش کنند و تقسیم شوند و سلول‌های طبیعی اطراف خود را از بین ببرند و به نقاط دیگر جسم نیز هجوم بیاورند، تومور بدخیم محسوب می‌شود. هرچه تومورهاپرورش کنند و بزرگتر شوند، جلوی رسیدن مواد خوراکی و اکسیژن را به سلول‌های سالم می‌گیرند و با پیشرفت سرطان، سلول‌های سالم می‌میرند و عملکرد و تندرستی مریض از بین می‌رود.


اگر جلوی این فرایند گرفته نشود، سرطان به مرگ مریض می‌انجامد. سرطان یک مریضی جدی است که در تندرستی جسم و روان شخص تأثیر دارد. بر اساس تازه‌ترین نتایج برنامه ثبت سرطان در کشور، سرطان سومین دلیل مرگ در کشور است و ۵۲ درصد در آقایان و ۴۸ درصد در خانم ها نظره می‌شود.


سرطان سالانه بیش از ۴۰۰۰۰ مرگ را در ایران رقم می زند. طبق آمارهای جهانی تعداد مریضان سرطانی از ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۵ با ۵۵ درصدپرورش به تعداد ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.دید به ارزش معالجه این مریضی فرضیه‌های متفاوت و شیوه های معالجه ای متعدد در طی قرون مورد مصرف قرار گرفته است که کم و بیش بر روند پیشرفت این مریضی اثربخش بوده‌اند اما همچنان معالجه قطعی این مریضی دور از دسترس است.


شاید بتوان از میان انبوهی از راهکارها جهت معالجه و یا جلوگیری از سرطان، بازگشت به آغوش طبیعت را به عنوان راهکاری مکمل و مطلوب در میان دیگر شیوه‌ها پیشنهاد کرد. این ظن و گمان از آنجا می‌باشد که در بین جوامع متفاوت، تعدادی از جوامع وجود دارند که عاری از سرطان می‌باشند و حتی اسم سرطان را هم نشنیده‌اند.


پزشک کربس طی تحقیق‌هایی که انجام داد متوجه شد که قبایل بومی امریکا، مسئلهی مثل سرطان را ندارند. بدیهی است که این بایست علتی داشته باشد.داده‌های یونسکو نیز نشان می‌دهد که قبیله هونزا تنها بخش عاری از سرطان درسراسر جهان می‌باشد. قبیله هونزا مردمی هستند که در یک رشته کوه در مرز چین، هند و افغانستان زندگی می‌کنند.مطالعاتی که بر روی این قبایل صورت گرفت نشان داد که زیادی از مردم آن ها تا ۱۰۰ سالگی زندگی می‌کنند. یافته‌ها نشان داده‌اند که آنان در رژیم خوراکی خود محصولات بی‌شمار زردالو را در نور خشک کدسته و به طور گستدسته استفاده می‌کنند.


در واقع زردآلو اولین منشا ثروت هونزا محسوب می‌شود و مقدار ثروت آنان برحسب تعداد درختان زردآلوی هر شخص می‌باشد. و در این قبایل از مغز آن به عنوان میان نوبت‌ی عصر مصرف می‌کنند.تحقیق زیادتر بر روی زردآلو و مغز آن نشان داد که این گیاه دارای ماده‌ای به نام آمیگدالین می‌باشد. آمیگدالین ترکیبی گیاهی است که شامل قند می‌باشد و تولید سیانور می‌کند.
این محصول طبیعی به طور گستدسته در دانه‌ی میوه‌ها مثل زردآلو، هلو، و… وجود دارد.
 
در سال‌های اخیر و طبق مطالعات انجام شده، نظره شده که ترکیب فوق قادراست در بهبود و کنترل سرطان اثر داشته باشد.این ماده برای اولین بار در سال ۱۸۳۰ جداسازی شد و به عنوان یک فاکتور ضد سرطان در روسیه در اوایل سال ۱۸۴۵ مورد مصرف قرار گرفت.فرم سنتتیک آمیگدالین، لاتریل ندلگرمیه شده که بیان می‌شود چنانچه با داروهای شیمیایی ضد سرطان ترکیب شود، دارای تاثیرات هم‌افزایی مثبت در روند بهبود سرطان می‌باشد.این ماده که گاه در میان ویتامین‌ها و خانواده گروه ب طبقه‌بندی می‌شود و زیادی از نام مستعار ویتامین B۱۷  و یا Laetril برای آن مصرف می‌کنند.


در بعضی تحقیقات خصوصیات ضدسرطانی برای آن برشمدسته‌اند. فرمول شیمیایی آمیگدالین به صورت C۲۰H۲۷NO۱۱ می‌باشد و وزن مولکولی آن ۴۵۷/۴۲ است.از عملکدستهای ضد سرطانی آن می‌توان به تجزیه مواد سرطان‌زا در بدن، مسدود کردن منابع غذا سلول‌های تومور و مهارپرورش سلول‌های سرطانی ذکر کرد.این ماده به ویژه در سرطان‌های پروستات، ریه، روده بزرگ و رکتوم مورد توجه قرار گرفته است.آمیگدالین به خودی خود یک ترکیب غیر سمی است و این محصولات حاصل از تجزیه‌ی آمیگدالین می‌باشند که سمی تلقی شده و همین امر در بهبود روند سرطان قادراست مؤثر باشد.


آمیگدالین قادراست به HCN و بنزالدئید تجزیه شود که HCN یک ترکیب ضد تومور است و بنزالدئید نیز قادراست عمل ضد درد را القا کند. درنتیجه از این ترکیب می‌توان برای بهبود سرطان و کم شدن ددستهای دراثر آن مصرف کرد.و اما در رابطه با سازوکار آن بایست ذکر کرد که، زمانی که آمیگدالین وارد جسم می‌شود، توسط آنزیم بتا گلوکوزیداز به هیدروژن سیانید و بنزآلدئید تجزیه می‌شود که این دو ماده سبب نابودی سلول‌های سرطانی می‌شوند.هر چند که احتمال آن ناچیز است اما اگر هیدروژن سیانید وارد سلول‌ های سالم شود، تحت آنزیم رودانس، ترکیبی به نام تیوسیانات را به وجود می‌آورد که توسط کبد متابولیزه می‌شود.


در واقع اثر اصلی را آنزیم بتاگلوکوزیداز دارا می‌باشد. این مطلب حائز ارزش است که لاتریل در سرطان‌های ریه، روده، رکتوم، پروستات اثر اثربخشتری داشته است.در تحقیق‌های انجام شده بر روی مریضان سرطانی، بعضی از مریضان سرطانی جواب کامل نشان داده و تمام نشانه ها و علامت‌های سرطان ایشان از بین رفت، در حالی که در بعضی دیگر با کم شدن سایز تومور همراه بوده است.با وجود این مطالعات جهت نتیجه‌گیری نهایی و دید قطعی همچنان احتیاج به تحقیق‌های زیادتر بر مریضان سرطانی در گونه های و درجات متفاوت سرطان می‌باشیم تا ضمن تایید تاثیرقسمتی آمیگدالین سازوکار نهایی آن را شناسایی نماییم.

پزشک سلام

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 ماه قبل
  • 2019-12-29 09:00:02
  • انواع راههای پیشگیری و درمان بیماری پوستی اگزما

   اگزما گونهی مریضی پوستی است که بر تاثیر خشکی پوست و به علت حساسیت و یا مسئله وجودی در جسم رخ میدهد. مناسبترین شیوه معالجه این مریضی عدم مصرف وسایل حساسیت زا نظیر دستکش ،نرم کننده و… است. در بخش زیر گونه های روشهای معالجه مریضی پوستی اگزما را گذاشته ایم. برای آشنایی با گونه های م
  • 2 ماه قبل
  • 2019-12-23 09:00:07
  • اطلاعاتی درباره زگیل و روش های پیشگیری

   امکان پذیر است مردم متفاوتی برتاثیر رعایت نکردن بهداشت به مریضی زگیل تناسلی مبتلا شوند که اگر این مریضی به موقع شناسایی داده نشود تبدیل به سرطان می شود. می توانید از واکسن این ویروس به منظور جلوگیری از زگیل تناسلی مصرف نمایید. در بخش زیر نکاتی باارزش در ارتباط با واکسن زگیل را
  • 2 ماه قبل
  • 2019-12-22 00:00:00
  • روش هایی برای کنترل ترشح اسید معده

   پذیر است معده تان اسیدی شده باشد در اینصورت از میل کردن خوراکی های اسیدی بپرهیزید همینطور مناسبتر است برای کم شدن اسید معده از میل کردن خوراکی های چرب و سنگین پیشگیری نمایید و سه ساعت قبل از خواب چیزی نخورید. مصرف داروهای آنتی اسید نیز برای کم شدن اسید در معده سودمند است. در بخ
  • 2 ماه قبل
  • 2019-12-21 09:00:01
  • راه حل هایی برای حل مشکلات ناحیه تناسلی

   گاهی امکان پذیر است در ناحیه تناسلی گرفتار مسئله شده باشید. صابون و مواد بهداشتی سبب حساسیت و مسئله در ناحیه تناسلی میشود. زگیل تناسلی نیز یکی دیگر از مسائل ناحیه تناسلی است که از طریق نزدیکی منتقل می شوند و دراثر همان ویروس های زگیل دست می باشد. در بخش زیر شیوه معالجه مسائل دست
  • 4 ماه قبل
  • 2019-10-19 09:00:01
  • دلایل ابتلا به کهیر و روش های کنترل کهیر

   خیلیی از مردم به ویژه در فصل تابستان مبتلا به کهیر می شوند.کهیر به شکل ورم ‌دانه‌های گرد سرخ بر روی پوست که با خارش شدید همراه است.از علت ها دچار به کهیر می توان بعضی خوراکی ها ،حشرات و خز حیوانات را نام برد.در بخش زیر گونه های روشهای معالجه کهیر و علت ها دچار به آن را گذاشته
  • 4 ماه قبل
  • 2019-10-17 09:00:01
  • آیا سیر درمانی برای بواسیر است؟

   بواسیر نام یک مریضی است که در این مریضی یک رگ خونی در ناحیه مقعد ملتهب و متورم می شود. یبوست و اسهال مزمن از دلیل های رایج مریضی بواسیر هستند. بواسیر هم نظیر آپاندیس در تمام مردم وجود دارد اما این مشکل در مردمی حاد می شود که زمان دفع بیش از اندازه به خودشان فشار می آورند. استفاده
  • 4 ماه قبل
  • 2019-10-13 09:00:03
  • اطلاعاتی در مورد سرفه خشک شبانه

   سرفه یکی از بیمارهای خیلی ناراحت کننده است که دلایل متفاوتی دارد . خیلیی از دکتران هستند که باور دارند سرفه نگهبان ریه است . سرفه در تعریف دکتری یک بازدم انفجاری می باشد که مکانیزمی حفاظتی برای پاک کردن ریه ها از ترشحات و اجسام خارجی ایجاد می کند . افزون بر این تعریف ، سرفه یک زن
  • 4 ماه قبل
  • 2019-10-11 09:00:02
  • خوراکی های طبیعی برای ریزش مو

   زمانی نوبت به خوراکی های خوب برایپرورش و پرپشتی مو می رسد، بشقاب خوراکی ی شما بایست زیادتر شامل خوراکی های گیاهی باشد. یک رژیم خوراکیمناسب قادراست مواد خوراکی کلیدی برای تندرستی پوست، مو و ناخن را فراهم کند. با بعضی از مناسبترین مواد خوراکی برای پیشگیری از ریزش مو آشنا خواهید
  • 69 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مکمل های کاهش دهنده وزن چه چیزهایی هستند؟

   14متأسفانه، کاهش وزن برای برخی افراد سخت تر است و نیاز به روش های تکمیلی دارد. از جمله این روش ها استفاده از برخی مکمل هاست که علاوه بر مفید بودن برای سلامت جسمی، باعث کاهش وزن نیز می شود. در این مطلب به ۶ نوع از بهترین انواع مکمل های کاهش وزن اشاره شده است.
  • 68 ماه قبل
  • 2014-06-18 00:00:00
  • دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند

   14به گفته ی یک متخصص بهترین زمان خواب نیمه شب است که می توانید با خوردن دمنوش ها و نوشیدنی ها استرس خود را کاهش دهید و آرام و راحت به خواب خود ادامه دهید.شما از بهداشت خواب اطلاعی دارید؟می دانید بهداشت خواب یعنی چه؟به نظر شما باید به آن اهمیت داد؟بهداشت خواب یعنی اینکه مردم چگونه
  • 59 ماه قبل
  • 2015-03-17 00:00:00
  • 3 سوال نجات دهنده

   14امروز 3 سوال پزشکی رو براتون داریم که میتونه حتی موجب نجات زندگی شما دوستان بشه پس بهتره به اون ها توجه نمایید
  • 57 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • رژیم دش، رژیم معروفی است که باعث لاغری میشود

   14رژیم دش، رژیم معروفی است که باعث لاغری(تا 10 کیلوگرم) و کاهش فشار خون بالا می‌شود. در این مطلب شما را با 5 قانون طلایی این رژیم و منوهای پیشنهادی آن آشنا می‌کنیم.
  • 45 ماه قبل
  • 2016-05-21 00:00:00
  • دید سلامتی آب نارگیل و فایده های استثنائی ی آن!

   آب نارگیل در چه زمینه هایی مفید است در این مطلب به خاصیت های درمانی اب نارگیل اشاره کرده ایم در کل استفاده از اب نارگیل برای همه رده های سنی مفید و سرشار از خاصیت است.
  • 45 ماه قبل
  • 2016-05-21 00:00:00
  • از سلامتی شیوه تهیه گونه ای معجون هویج پر خاصیت!

   می خواهیم روش تهیه نوعی معجون خوش طعم و پرفایده را به شما آموزش دهیم این معجون از تازه ترین و پرخاصیت ترین میوه ها تهیه شده است که تاثیرات زیادی روی سلامتی ما می تواند بگذارد.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید