هوالرزاق


گردآوری از گلابی یک میوه ی پر از فایده های استثنائی!

یک میوه ی خوشمزه را به فهرست خرید خود اضافه نمایید و وزن کم نمایید. گلابی از جمله میوه‌های غذایی است که افزون بر داشتن مقادیر بسیار فیبر، آنتی‌اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین‌های سودمند برای تندرستی بدن، به جنگ با مریضی‌های قلبی، سرطان، دیابت و فشار خون بالا یاری می‌کند و برای کم شدن وزن زیاد سودمند است.

خصوصیات گلابی

گلابی میوه‌ای آبدار و خوشمزه است که میل کردنش، احساس سیری زیاد مدتی به جسم می‌دهد بدون آن‌که چربی، کلسترول و سدیم را وارد جسم کند؛ اضافه کردن آن به سبد غذا قادراست به کم شدن وزن یاری شایانی کند.به نقل از زی‌نیوز، یک مطالعه جنظر نشان داده بزرگسالانی که به طور منظم گلابی می‌خورند، ۳۵ درصد کمتر از دیگران گرفتار چاقی می‌شوند.


«کارول اونیل»، سرپرست این تحقیق از مرکز کشاوزی دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، که با مصرف نمونه‌های تحلیلی، رابطه استفاده این ماده غذایی را با فاکتور های ریسکساز قلبی و عروقی در برزگسالان تحقیق کدسته است، گفت: «زیاد هیجان‌انگیز است که بدانید میل کردن گلابی تازه با نگاه‌داشتن وزن پایین جسم رابطه دارد و شاید علت آن هم وجود فیبر بسیار در این میوه باشد».


افزون بر کشف رابطه بین استفاده گلابی تازه و داشتن وزن کمتر، این مطالعه همینطور نشان داد که میل کردن گلابی با کیفیت زیادتر رژیم خوراکی به عنوان شاخص غذا سالم همراه است.


میل کردن هر روزه یک گلابی متوسط و تازه، تاثیر مثبتی در مواد خوراکی گرفتنی استفاده‌کنندگان این مطالعه بر جا گذاشت؛ ‌به طوری که آنان نسبت به دیگر شرکت‌کنندگان در تحقیق، فیبر، ویتامین ث، منیزیم، مس و پتاسیم بالاتری گرفتن کردند. همینطور میانگین کلی اسیدهای چرب اشباع‌نشده، اسیدهای چرب اشباع‌شده و قند اضافی کمتری هم در استفاده‌کنندگان گلابی تازه نظره شد.


چنان‌که «نازنین حسین»، رئیس انجمن رژیم خوراکی هند اظهار کدسته، «گلابی منشا زیاد مناسبی از فیبر و لبریز از ویتامین ث است. یک گلابی متوسط محدوده ۲۴ درصد از احتیاج هر روزه جسم به فیبر را تامین کدسته، فقط ۱۰۰ کالری نیز دارد و افزون بر مزهی فوق‌العاده لذیذ و شیرین، بر خلاف شیرینی سبب زیاد شدن کلسترول نمی‌شود و مناسبترین و سالمترین جانشین برای شیرینی محسوب می‌شود».

این مطالعه با عنوان «رابطه استفاده گلابی تازه با جذب مناسبتر مواد خوراکی، رژیم خوراکی باکیفیت و فاکتور های وزن در بزرگسالان» در نشریه علوم خوراکی و غذا (Nutrition and Food Science) منتشر شده است.

پزشک سلام


برچسب های
گردآوری از گلابی یک میوه ی پر از فایده های استثنائی!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,168
تعداد بازدید ماه جاری : 1,168
تعداد بازدید در هفته جاری : 10
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گردآوری از گلابی یک میوه ی پر از فایده های استثنائی! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گردآوری از گلابی یک میوه ی پر از فایده های استثنائی!


مطالب مرتبط با گردآوری از گلابی یک میوه ی پر از فایده های استثنائی!