چگونه بفهمیم ریزش مو ما ارثی است یا نه
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> چگونه بفهمیم ریزش مو ما ارثی است یا نه

چگونه بفهمیم ریزش مو ما ارثی است یا نه

  • زمان درج : 2 ماه قبل
  • تاریخ درج : 2019-04-14 09:00:05
  • تعداد بازدید : 22
    بازدید ماه:22
    بازدید هفته:2
  • بخش مربوطه :

یک متخصص پوست و مو گفت: درمان قطعی ریزش مو ارثی در آقایان کاشت مو می باشد و با درمان‌ های به جز این روش ریزش مو کم خواهد شد اما ترمیم مو صورت نمی گیرد.

ریزش مو ارثی یکی از بیشترین و شایع ترین دلایل ریزش مو می باشد، کچلی ارثی یک بیماری محسوب نمی شود. کچلی ارثی یک مشکل طبیعی است که به دلیل ترکیبی از ژنتیک، سطح هورمون در بدن افراد و فرایند پیری به وجود می آید. تقریبا همه مردان و زنان در سن های مختلف به ریزش مو دچار می شوند. مو در زیبایی افراد تاثیر به سزایی دارد به همین دلیل افراد در پی حل مشکل ریزش مو هستند. برای خواندن مطالبی در مورد نشانه های ریزش مو ارثی در افراد و نحوه درمان این مشکل با نیک صالحی همراه باشید.
نشانه های ریزش مو ارثی

ریزش مو ی ارثی بعد از سن بلوغ آغاز می شود و حالتی تدریجی و پیشرونده دارد. نیز الگوهای خاصی در ریزش مو وجود دارد . می تواند جلو و یا فرق سر را درگیر کند. به صورت ناگهانی و یا همراه با بیایهایی که می تواند زمینه ساز بروز ریزش مو باشد همراه نیست. این افراد در افراد فامیل نیز افرادی را با همین ویژگی خواهند دید. معاینه فرد توسط متخصص پوست برای تآیید نوع ریزش مو ضروری است .
بیشتر بدانید : با ریزش مو ارثی چه کنیم؟

یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: تنها درمان قطعی و اصلی ریزش موی ارثی در مردان کاشت مو است و با درمان‌های غیر از این موارد احتمال ریزش مو کم خواهد شد اما ترمیم مو انجام نمی‌شود.

دکتر خلیل صداقت‌پیشه ، عنوان کرد: درمان‌هایی به جز کاشت مو تنها تا زمانی که فرد دارو مصرف می‌کند، برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو موثر است اما نقش ترمیمی ندارد.

وی دنباله داد: ترشح هورمون‌های آقایانه و اثر آن بر قسمت جلوی سر سبب ریزش مو
می‌شود که بر ریشه‌ موهای پشت سر بی‌تاثیر است واین هورمون‌ها در فرآیند کاشت چندان
اثرگذار نیست به همین علت به عنوان معالجه قطعی ریزش مو از آن یاد می‌شود.

این کارشناس پوست، مو و زیبایی با بیان اینکه اختلاف ژنتیکی بین هورمون‌های مسلط بر
دو بخش‌ پشت و جلوی موی سر وجود دارد، عنوان کرد: کاشت مو همواره معالجه اثربخش
و بدون بازگشتی‌ است و موهای کاشته شده به علت اینکه از پشت سر برداشته و در
قسمت‌های جلو کاشته شده است گرفتار ریزش نمی‌شود.

داروی معالجه ریزش مو ارثی

صداقت‌پیشه در دنباله با بیان این که گونه هایی از داروها اثر مقطعی دارند اما بعضی از شرکت‌های دارویی محصول خود را با اثر همیشگی معرفی می‌کنند، افزود: در حالی که این دیدگاه کاملا اشتباه است و دوام معالجه به فاکتور مریضی و گونه ریزش مو ارتباط دارد.

وی افزود: اگر فاکتور مریضی شخص ژنتیکی باشد و دارو به هر دلیل قطع شود، ریزش مو دنباله خواهد داشت اما اگر فاکتور ریزش مو، کم خونی و یا دیگر مریضی‌های پایه باشد با معالجه آن مریضی، مسئله ریزش مو نیز حل خواهد شد.

این کارشناس با ذکر به فقر خوراکی و اثری که در ریزش مو دارد، گفت: فقدان مواد معدنی، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی، آهن، زینک و روی قادراست منجر به ریزش مو شود.

عصر ایران