لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند

لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-03 21:00:04
 • تعداد بازدید : 47
  بازدید ماه:47
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

چیزی درباره چند نمونه خوراکی انرژی زا طبیعی شنیده‌اید؟ حتما با شنیدن اسم خوراکی انرژی زا یاد ردبول افتاده‌اید! اما منظور ما خوراکی های پرقند و مصنوعی نیست. منظور ما خوراکی های انرژی زای طبیعی است که شادابی و نشاط و انرژی از دست رفته را به شما برمی‌گرداند. با ما همراه باشید تا ۲۳ خوراکی انرژی زا طبیعی که زندگی‌تان را دگرگون می‌کنند را بشناسید. این غذا ها میتواند ترکیبی عالی برای شما باشند و باهم بمب انرژی غذایی برای شما ایجاد کنند

غذا انرژی زا

شاید شب گذشته را بد خوابیده باشید یا شاید کم‌کم به وضعیت خمودی بعد از ظهر نزدیک می‌شوید، به هر حال مطلب باارزش این است که به یک خیز انرژی فوری احتیاج دارید! خب همانطور که گفتیم، بی‌خیال ردبول بشوید زیرا منابع انرژی مناسبتر و سالم‌تری نیز در مقایسه با آن وجود دارد. به طور کلی، ظاهرا تمام مواد خوراکی به شما انرژی می‌دهند. اما بعضی از خوراکی ها در ارائه‌ی آن مقدار از انرژی که برای تسخیر جهان ضروری دارید، مناسبتر هستند. هر کدام از این غذا‌ها را که دوست دارید میل کنید و در مقیاس انرژی از ۰ به ۱۰ برسید.

غذا انرژی زا
۱. کینوآ

این دانه‌های غذا که بیش‌تر از هر دانه‌ی دیگری پروتئین دارند و همینطور پربار از اسیدهای آمینه هستند، سبب زیاد شدن انرژی فوق‌العاده‌ای در اواسط روز می‌شوند. پزشک لینزی دانکن، کارشناس غذا‌ی مشهور می‌گوید: “کینوآ همینطور دارای فولات، منیزیم، فسفر و منگنز است و درست به همین علت یک منشا کربوهیدرات برای دارا بودن انرژی زیاد مدت است.

مطلب مرتبط: خصوصیات بامیه: ۳۵ خاصیت بامیه برای تندرستی، پوست و مو
۲. عدس

این غذا انرژی زا گونهی ماده‌ی غذا دارای اهمیت خوراکی خیلی بالا است که انرژی بیشتری به شما می‌دهد. میزان بی‌شمار فیبر موجود در آن سبب زیاد شدن میزان قند خون می‌شود و شما را در تمام طول روز پرانرژی نگه می‌دارد.
۳. ماهی تن

هرچند ماهی تن بوی دلپذیری ندارد، اما میل کردن آن برای ناهار قادراست انرژی بیشتری برای شما فراهم کند. ربکا اسکریچ‌فیلد کارشناس غذا‌ی رسمی می‌گوید: میل کردن هرگونه ماهی که از پروتئین و ویتامین B لبریز است قادراست منشا مناسبی از انرژی را برای شما فراهم کند. و یک پیشنهاد: به سراغ قوطی ماهی تن روش بروید که یکی از ۶ مناسبترین ماهی برای از دست دادن وزن است.
۴. لوبیا

لوبیا نه تنها سبب می‌شود که احساس سیری داشته باشید، بلکه همینطور قادراست از بروز وضعیت نخوت و بی‌حالی در وسط روز پیشگیری کند. زید می‌گوید: “این ماده‌ی غذا شامل پروتئین به حفظ ثبات قند خون یاری می‌کند و به این ترتیب شما را پر انرژی نگه می‌دارد، به علاوه کربوهیدرات پیچیده‌ی موجود در آن برای مغز و جسم انرژی فراهم می‌کنند.”

غذا انرژی زا
۵. تخم‌مرغ

علتی وجود دارد که تخم‌مرغ صبحانه‌ی شماره‌ی یک محسوب می‌شود! الیسا زید، کارشناس رسمی غذا، و نویسنده‌ی کتاب هفته‌ی بعد جوان‌تر خواهیم بود و وبلاگ خوراکی ، تناسب هیکل و داستان، می‌گوید: “تخم‌مرغ پروتئین با کیفیت بالا و اسیدهای چرب تک غیراشباع و چند غیراشباع سودمند برای قلب تامین می‌کنند و یاری‌تان می‌کنند که هم پرانرژی بمانید و هم پرخوری ننمایید.”

مطلب مرتبط: خصوصیات لوبیا سبز: ۱۰ خاصیت لوبیا سبز که بایست بدانید
۶. غلات صبحانه‌ی کامل

چیز ناخوشایندی در مورد غلات صبحانه وجود ندارد! و میل کردن این غذا انرژی زا زمان صبح یک راه عالی برای زیاد شدن انرژی شما است. “لیزا موسوکوویتز کارشناس غذا و بنیانگذار گروه غذا‌ی NY ( NY Nutrition Group)، می‌گوید: ” غلات سبوس‌دار با فیبر بالایی که دارند سبب کم شدن مقدار تولید گلوکز در جریان خون می‌شوند و در نهایت سبب می‌شوند که در طول روز میزان انرژی پایداری داشته باشید. ”
۷. دانه‌ی چیا

این دانه‌های سالم را به ماست یا اسموتی‌های‌تان اضافه نمایید و انرژی ضروری را برای کل روزتان تامین نمایید. کارولین براون، کارشناس غذا در Foodtrainers در آپر وست ساید منهتن می‌گوید: “دانه‌های چیا به شما انرژی پایدار می‌دهند، زیرا به مقدار بی‌شماری پروتئین، چربی و فیبر دارند و در عین حال کم کربوهیدرات هم هستند. آنان سبب خیز یا افت ناگهانی در قند خون یا میزان انسولین نمی‌شوند، و از ایجاد ولع بیشتر به میل کردن و پرخوری نیز پیشگیری می‌کنند.”
۸. چای سبز

چای سبز نیز نظیر قهوه به طور طبیعی شامل کافئین است، اما ترکیبی به نام تیمین نیز دارد که شما را متمرکز و هوشیار نگه می‌دارد بدون این‌که شما را عصبی کند. در عین حال، خصوصیات قدرتمند آن به سوختن چربی شکم یاری می‌کند؛ به همین علت کسانی که در گروه آزمایش برای پاکسازی جسم از آن مصرف می‌کنند تا ۴.۵ کیلو در هفته وزن کم کرده‌اند.
۹. ماست

زید می‌گوید: “ماست یک منشا عالی از پروتئین با کیفیت است که شما را سیر می‌کند و انرژی اولیه را برای مغز فراهم می‌کند.” مناسبترین قسمت در مورد این ماده‌ی غذا این است که تقریبا با هر چیزی قابل میل کردن است. می‌توانید اندکی گرانولا، آجیل یا میوه به ماست اضافه نمایید تا عطر و مزه آن را مناسبتر نمایید.

غذا انرژی زا
۱۰. پرتقال

پرتقال شامل مقادیر بالایی از ویتامین C است که قادراست یاری‌تان کند تا دو ساعت بعد از استفاده آن احساس خستگی نداشته باشید.
۱۱. آجیل

بیش‌تر مغزها نظیر بادام، کره‌ی بادام زمینی و بادام هندی لبریز هستند از مواد غذایی، چربی‌های سالم و همینطور منشا مناسبی از پروتئین محسوب می‌شوند. مطالعات گذشته نشان داده‌اند که محتوای غذا‌ای آنان قادراست به حفظ میزان انرژی یاری کند. افزون بر این، می‌توانید هر جایی که می‌روید آنان را به همراه داشته باشید.

مطلب مرتبط: ۱۰ خاصیت شگفت انگیز باقالی برای تندرستی
۱۲. سالمون وحشی

هیچ شک و تردیدی در مورد این غذا انرژی زا وجود ندارد! ماهی سالمون وحشی نه تنها برای عضله‌سازی عالی است بلکه منشا پربار اسیدهای چرب امگا ۳ و پروتئین است که قادراست به شما در بالا حفظ کردن میزان انرژی‌تان یاری کند.
۱۳. تخمه‌ی کدو تنبل

پزشک دانکن می‌گوید: “تخمه‌ی کدو تنبل منشا مناسبی از پروتئین، چربی‌ها و فیبرهای سالم است و سبب می‌شود احساس سیری نمایید و انرژی بیش‌تری داشته باشید. این دانه‌های غذا همینطور شامل منگنز، منیزیم، فسفر و روی هستند که انرژی بیش‌تری را برای نهایت مصرف وقت باشگاه فراهم می‌کنند.” آنان را به سالادتان اضافه نمایید با در ساعت ناهار به تنهایی میل کنید تا بقیه روز را هم پرانرژی باشید.

غذا انرژی زا
۱۴. سیب

سیب با مقدار بی‌شمار ویتامین‌ها و مواد معدنی که دارد، اساسا عضو نمایان یک رژیم خوراکی سالم است. این ماده‌ی غذا همینطور از کربوهیدرات‌های ساده تشکیل شده‌است که می‌توانند سبب انفجار سریع سوخت شوند.
۱۵. موز

موز یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین خوراکی ها است که قادراست فورا انرژی شما را زیاد شدن بدهد. این میوه شامل گلوکز است که سبب بالا رفتن انرژی می‌شود تا تمرینات ورزشی خود را به مناسبی انجام بدهید. افزون بر این میل کردن این میوه مزایای بی‌شماری برای تندرستی‌تان دارد.
۱۶. اسفناج

این گیاه غذا برگ سبز و قدرتمند در این مورد هم خیلی اثرگذار است. اسفناج به علت اسیدهای آمینه و تیروزینی (یک ترکیب که ثابت شده هوشیاری را زیاد شدن می‌دهد) که دارد، جزو خوراکی های عالی برای زیاد شدن انرژی محسوب می‌شود. اهل میل کردن سبزیجات نیستید؟ خیلی خب آن را داخل اسموتی‌های‌تان بریزید. قول می‌دهیم که اصلا متوجه مزه و مزه‌ی آن نخواهید شد!
۱۷. بلوبری ( زغال‌اخته‌ی آبی)

میل کردن این غذا انرژی زا به عنوان یک میان‌نوبت قادراست به شما یاری کند که آن وضعیت خمودی پس از ناهار میل کردن را تجربه ننمایید. آنان قند اندکی دارند، اما لبریز از فیبر هستند، ترکیبی قدرتمند که یاری می‌کند بدن‌تان پرانرژی باشد. مناسبترین مطلب در مورد بلوبری این است که شما می‌توانید آن را به هر چیزی اضافه نمایید: سالاد، ماست، کوکی‌ها، یا حتی می‌توانید به تنهایی از آنان لذت ببرید.

غذا انرژی زا
۱۸. شکلات تلخ

پژوهشگران دانشگاه آریزونای شمالی، از شرکت‌کنندگان در یک مطالعه خواستند که به عنوان میان‌نوبت شکلات دارای ۶۰ درصد کاکائو استفاده کنند. نتیجه‌ی این مطالعه یک زیاد شدن هوشیاری و توجه را در شرکت‌کنندگان نشان داد. اما این نتیجه نبایست چراغ سبزی برای بلعیدن یک تکه‌ی بزرگ شکلات باشد. یک قطعه‌ی کوچک شکلات به شما انرژی ضروری را می‌دهد اما به یاد داشته باشید شکلات تلخ شامل دست کم ۷۰ درصد کاکائو را انتخاب نمایید.
۱۹. آمیخته آجیل و میوه‌ی خشک

این ترکیب از آجیل، دانه‌ها و مواد خوراکی خشک یک میان‌نوبت‌ی عالی است برای وقتی که خستگی کم‌کم به سراغ‌تان می‌آید. موسکوویتز می‌گوید، چربی موجود در آجیل و دانه‌ها یک منشا عالی برای گرفتن انرژی زیاد مدت است، در حالی که فیبر بی‌شمار موجود در آنان سبب کم شدن شتاب آزاد شدن گلوکز می‌شود و به این ترتیب میزان انرژی بدن‌تان ثابت می‌ماند. فقط مطمئن شوید که در میل کردن این میان‌نوبت بیشتره‌روی ننمایید؛ شما در واقع فقط یک یا دو مشت کوچک از این غذا را احتیاج دارید. استفاده یک بسته‌ی بزرگ از این غذا در واقع یک بمب کالری برای شکم شما است.
۲۰. قهوه

تمام‌ی ما می‌دانیم که کافئین قادراست آن هوشیاری مورد احتیاج را در طول روز کاری برای‌مان فراهم کند. اما یک مطالعه نشان داده‌است که آشامیدن قهوه قبل از انجام تمرینات ورزشی قادراست عملکرد شما را خوب شدن قسمتد. در این مطالعه شرکت‌کنندگان که محدوده ۵ میلی‌گرم قهوه (محدوده ۲ تا ۳ فنجان) آشامیدند و نمایان شد که قادر هستند پرس سینه و پرس پا را به تعداد بیش‌تری انجام بدهند.
۲۱. گوشت گاو بدون چربی

کسانی که عاشق گوشت هستند، همواره انرژی بیشتری دارند! زید می‌گوید یک قطعه گوشت گاو شامل پروتئین و اسیدهای آمینه‌ی بی‌شمار برای حفظ میزان انرژی و سیر حفظ کردن شما به مدت زیاد‌تر، عالی است. آن را همراه با سبزیجات میل کنید تا یک نوبت‌ی خوراکیمناسب  داشته باشید.
۲۲. آب

مطالعات گذشته نشان داده‌اند که کاهش آب جسم (دهیدراته شدن) یکی از علت ها بیشتری خسته بودن ما است (و همین‌طور علت این‌که مدام فکر می‌کنیم گرسنه هستیم). درنتیجه، دفعه‌ی بعد که احساس کسالت و بی‌حالی داشتید، میزانی H۲O را برای زیاد شدن انرژی سریع استفاده نمایید.

غذا انرژی زا
۲۳. ماته

آیا تا به حال چیزی در مورد ماته شنیده‌اید؟ اجازه دهید ما برای‌تان توضیح دهیم: این یک غذا انرژی زا کاملا طبیعی است که از گیاه ماته در امریکای جنوبی آماده می‌شود. این آشامیدنی نیز نظیر قهوه و چای سبز، منشا طبیعی کافئین است، اما به مقدار بی‌شماری ویتامین و مواد معدنی نیز دارد، و به همین علت یاری می‌‌کند که بدون تجربه‌ی وضعیت خستگی و بی‌حالی، انرژی خود را حفظ نمایید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 23 ساعت قبل
  • 2019-07-20 21:00:02
  • دلیل درد آلت تناسلی آقایان چیست

   بعضی از آقایان از درد ناحیه تناسلی شان رنج می برند ولی پیگیر این دردشان نیستند. درد آلت تناسلی آقایان قادراست دلیل های متفاوتی داشته باشد نظیر عفونت پروستات یا مریضی های آمیزشی یا مسائل مربوط به مجاری ادرار. که هرکدام از اینها باشد بایست نزد دکتر رفته و اقدام به معالجه مریضی خ
  • 3 روز قبل
  • 2019-07-18 09:00:03
  • رازهایی ساده که در زیبایی شما تاثیر گزار است

   پوست صورت آیینه تمام نمای سیستم درونی شماست و تا حد بیشتری تندرستی جسم شما را نشان می دهد. خیلیی از مسائل پوستی با تغییر در روش زندگی و غذا رفع می شوند. امروز در شیثار میخواهیم چند راز زیبایی پوست را به شما معرفی کنیم که خیلی آسان و اثربخش است. با ما همراه باشید
  • 5 روز قبل
  • 2019-07-16 09:00:03
  • با این روش ها از ابتلا به زیگیل پیشگیری کنیم

   امکان پذیر است در هر بخش از جسم زیگیل بوجود بیایید ولی زیادترین احتمال بوجود آمدن زیگیل در ناحیه ی تحتانی و پاهاست.فاکتور های متفاوتی نظیر استخر،اگزما،برانگیختن پذیری و … سبب دچار به زیگیل می شوند.برای پیشگیری از دچار به زیگیل از پوشیدن کفش هایی که سبب عرق کردن پاهایتان می شو
  • 7 روز قبل
  • 2019-07-13 21:00:01
  • چند روش و ماسک خانگی برای تقویت مو

   برخی از ماسک موهایی که در داروخانه ها برای خوب شدن ضرر های وارده بر مو و همینطور تثبیت موی سر به فشیوه می رسند، مسئله مو را حل می کنند ولی قیمت های خیلی بالایی هم دارند. در اینجا ما به شما ماسک موهای خانگی و طبیعی را، توصیه می کنیم که هم مقرون به صرفه هستند و هم با مصرف مداوم از آن
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-11 21:00:02
  • آشنایی با چند ماسک مناسب صورت

   نگهداری و مواظبت از پوست صورت کار ساده ای نیست و بایست هماهنگ با گونه پوست از آن مواظبت کرد. ماسک های که بریا پوست صورت توصیه میش ود بایست با توجه به خشک بودن و یا چرب بودن پوست به مناسبی و آگاهانه انتخاب شوند. ماسک خوب برای صورت را در شیثار ببینید
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 11:09:34
  • مهمترین عوامل پوسیدگی دندان ها

   فاکتور های پوسیدگی دندان ها بیشتر است، در واقع پوسیده شدن دندان ها یک گونه مریضی است چندین فاکتور مختلف قادراست داشته باشد. یک از فاکتور های پوسیدگی دندان ها در مردم وجود باکتری در دهان است. هم چنین ارتباط دارا بودن زیاد مدت مواد خوراکی با دندان ها قادراست سبب پوسیدگی دندان شو
  • 2 هفته قبل
  • 2019-07-06 09:00:02
  • به رنگ ادرار خود توجه کنید و دلایل تفاوت رنگ را بدانید

   ادرار یک شیوه برای دفع سموم جسم به وسیله ی کلیه است.که می توانیم از روی رنگ ادرار تندرستی یا وجود مسائل در جسم را شناسایی دهیم.رنگ ادرار باتوجه به مقدار آبی که جذب می کند تغییر رنگ میدهد و گاها نیز به علت مسائل در جسم رنگ ادرار تغییر می کند.در متن زیر علت ها رنگ های متفاوت ادرار ر
  • 2 هفته قبل
  • 2019-07-06 00:00:00
  • چند دلیل شکستن ناخن ها

   می توانید با کاشت ناخن و ناخن مصنویی یا بصورت طبیعی ناخن هایتان را زیباتر نمایید.حال انتخاب با خودتان است که باکمی زمان گذاشتن بصورت طبیعی این کار را انجام دهید یا به وسیله ی کاشت و… ما نیز در بخش پایین راههای تندرستی ناخن را گذاشته ایم برای فهمیدن دلیل شکنندگی ناخن ها ما را در
  • 2 هفته قبل
  • 2019-07-03 09:00:02
  • نحوه صحیح استفاده از مسواک و نخ دندان

   مسواک‌ زدن یک راه بهداشتی برای تمیز کردن دهان و دندان می باشد. مسواک کردن دندان ها بایست به طور صیح انجام شود اگر نا به اندازه باشد سبب می‌ شود لایه‌ های مملو از میکروب میان دندان‌ ها و نزدیک لبه لثه‌ ها ایجاد شود که پلاک دندانی ندلگرمیه می‌ شود. این پلاک‌ ها سبب پوسیدگی دندا
  • 2 هفته قبل
  • 2019-07-02 09:00:01
  • تسکین دندان درد در خانه

   معالجه خانگی برای دندان درد در مردم برای شما آورده شده است. دندان درد های شدید و ناگهانی یکی از مسائلی است که همواره مردم حداقل یک‌ بار در زندگی خود آن را تجربه کرده‌ اند. رجوع به دندان دکتر روش خوبی برای معالجه قطعی مسئله است ولی در این میان می‌ توان تا زمان رجوع به دنداندکتر
  • 24 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اگر کاشت ناخن انجام داده اید ... بخوانید

   14افزایش طول ناخن ها ممکن است به وسیله ناخن‌های پلاستیکی که کل ناخن یا انتهای ناخن را می‌پوشاند انجام شود. ناخن‌های مصنوعی با چسب‌هایی چسبانده می‌شوند که حاوی methacrylate هستند که یک ماده حساسیت‌زا می‌باشد. چسب‌های بدون methacrylate ممکن است باعث شکاف و ترک ناخن شوند. جعبه‌های مخصوص
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با تب کودکان چه باید کرد؟

   14وقتی گرمتان می‌شود، عرق می‌کنید و حس می‌کنید حالتان خوب نیست، سراغ دماسنج می‌روید. اگر دماسنج نشان دهد که تب دارید، چه می‌کنید؟ قطعا سراغ قفسه داروها می‌روید و قرصی را نوش‌جان می‌کنید، اما آیا این کار که به نظرتان خیلی طبیعی است، کار خوبی است؟احساس خستگی و کسالت دارید، ع
  • 39 ماه قبل
  • 2016-04-09 00:00:00
  • تازه ترین مطلب خصوصیات تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار

   14تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار است که میانه ی خوبی با انواع دسرها دارد. این توت خوشرنگ و خوشمزه علاوه بر طعم و زیبایی، خواص زیادی نیز دارد. در این مطلب شما را با گوشه ی کوچکی از خواص این میوه آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.
  • 9 ماه قبل
  • 2018-10-11 09:00:02
  • هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد

   14ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت.
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رژیم لاغری سریع به سبک اندروویل

   14

   امروز با روش لاغزی سریع دیگری با شما دوستانیم و امیدوارم این مطلب باب میل اون هایی که دنبال رژیم هستند باشه

عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید