لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند

لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-03 21:00:04
 • تعداد بازدید : 72
  بازدید ماه:72
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

چیزی درباره چند نمونه خوراکی انرژی زا طبیعی شنیده‌اید؟ حتما با شنیدن اسم خوراکی انرژی زا یاد ردبول افتاده‌اید! اما منظور ما خوراکی های پرقند و مصنوعی نیست. منظور ما خوراکی های انرژی زای طبیعی است که شادابی و نشاط و انرژی از دست رفته را به شما برمی‌گرداند. با ما همراه باشید تا ۲۳ خوراکی انرژی زا طبیعی که زندگی‌تان را دگرگون می‌کنند را بشناسید. این غذا ها میتواند ترکیبی عالی برای شما باشند و باهم بمب انرژی غذایی برای شما ایجاد کنند

غذا انرژی زا

شاید شب گذشته را بد خوابیده باشید یا شاید کم‌کم به وضعیت خمودی بعد از ظهر نزدیک می‌شوید، به هر حال مطلب باارزش این است که به یک خیز انرژی فوری احتیاج دارید! خب همانطور که گفتیم، بی‌خیال ردبول بشوید زیرا منابع انرژی مناسبتر و سالم‌تری نیز در مقایسه با آن وجود دارد. به طور کلی، ظاهرا تمام مواد خوراکی به شما انرژی می‌دهند. اما بعضی از خوراکی ها در ارائه‌ی آن مقدار از انرژی که برای تسخیر جهان ضروری دارید، مناسبتر هستند. هر کدام از این غذا‌ها را که دوست دارید میل کنید و در مقیاس انرژی از ۰ به ۱۰ برسید.

غذا انرژی زا
۱. کینوآ

این دانه‌های غذا که بیش‌تر از هر دانه‌ی دیگری پروتئین دارند و همینطور پربار از اسیدهای آمینه هستند، سبب زیاد شدن انرژی فوق‌العاده‌ای در اواسط روز می‌شوند. پزشک لینزی دانکن، کارشناس غذا‌ی مشهور می‌گوید: “کینوآ همینطور دارای فولات، منیزیم، فسفر و منگنز است و درست به همین علت یک منشا کربوهیدرات برای دارا بودن انرژی زیاد مدت است.

مطلب مرتبط: خصوصیات بامیه: ۳۵ خاصیت بامیه برای تندرستی، پوست و مو
۲. عدس

این غذا انرژی زا گونهی ماده‌ی غذا دارای اهمیت خوراکی خیلی بالا است که انرژی بیشتری به شما می‌دهد. میزان بی‌شمار فیبر موجود در آن سبب زیاد شدن میزان قند خون می‌شود و شما را در تمام طول روز پرانرژی نگه می‌دارد.
۳. ماهی تن

هرچند ماهی تن بوی دلپذیری ندارد، اما میل کردن آن برای ناهار قادراست انرژی بیشتری برای شما فراهم کند. ربکا اسکریچ‌فیلد کارشناس غذا‌ی رسمی می‌گوید: میل کردن هرگونه ماهی که از پروتئین و ویتامین B لبریز است قادراست منشا مناسبی از انرژی را برای شما فراهم کند. و یک پیشنهاد: به سراغ قوطی ماهی تن روش بروید که یکی از ۶ مناسبترین ماهی برای از دست دادن وزن است.
۴. لوبیا

لوبیا نه تنها سبب می‌شود که احساس سیری داشته باشید، بلکه همینطور قادراست از بروز وضعیت نخوت و بی‌حالی در وسط روز پیشگیری کند. زید می‌گوید: “این ماده‌ی غذا شامل پروتئین به حفظ ثبات قند خون یاری می‌کند و به این ترتیب شما را پر انرژی نگه می‌دارد، به علاوه کربوهیدرات پیچیده‌ی موجود در آن برای مغز و جسم انرژی فراهم می‌کنند.”

غذا انرژی زا
۵. تخم‌مرغ

علتی وجود دارد که تخم‌مرغ صبحانه‌ی شماره‌ی یک محسوب می‌شود! الیسا زید، کارشناس رسمی غذا، و نویسنده‌ی کتاب هفته‌ی بعد جوان‌تر خواهیم بود و وبلاگ خوراکی ، تناسب هیکل و داستان، می‌گوید: “تخم‌مرغ پروتئین با کیفیت بالا و اسیدهای چرب تک غیراشباع و چند غیراشباع سودمند برای قلب تامین می‌کنند و یاری‌تان می‌کنند که هم پرانرژی بمانید و هم پرخوری ننمایید.”

مطلب مرتبط: خصوصیات لوبیا سبز: ۱۰ خاصیت لوبیا سبز که بایست بدانید
۶. غلات صبحانه‌ی کامل

چیز ناخوشایندی در مورد غلات صبحانه وجود ندارد! و میل کردن این غذا انرژی زا زمان صبح یک راه عالی برای زیاد شدن انرژی شما است. “لیزا موسوکوویتز کارشناس غذا و بنیانگذار گروه غذا‌ی NY ( NY Nutrition Group)، می‌گوید: ” غلات سبوس‌دار با فیبر بالایی که دارند سبب کم شدن مقدار تولید گلوکز در جریان خون می‌شوند و در نهایت سبب می‌شوند که در طول روز میزان انرژی پایداری داشته باشید. ”
۷. دانه‌ی چیا

این دانه‌های سالم را به ماست یا اسموتی‌های‌تان اضافه نمایید و انرژی ضروری را برای کل روزتان تامین نمایید. کارولین براون، کارشناس غذا در Foodtrainers در آپر وست ساید منهتن می‌گوید: “دانه‌های چیا به شما انرژی پایدار می‌دهند، زیرا به مقدار بی‌شماری پروتئین، چربی و فیبر دارند و در عین حال کم کربوهیدرات هم هستند. آنان سبب خیز یا افت ناگهانی در قند خون یا میزان انسولین نمی‌شوند، و از ایجاد ولع بیشتر به میل کردن و پرخوری نیز پیشگیری می‌کنند.”
۸. چای سبز

چای سبز نیز نظیر قهوه به طور طبیعی شامل کافئین است، اما ترکیبی به نام تیمین نیز دارد که شما را متمرکز و هوشیار نگه می‌دارد بدون این‌که شما را عصبی کند. در عین حال، خصوصیات قدرتمند آن به سوختن چربی شکم یاری می‌کند؛ به همین علت کسانی که در گروه آزمایش برای پاکسازی جسم از آن مصرف می‌کنند تا ۴.۵ کیلو در هفته وزن کم کرده‌اند.
۹. ماست

زید می‌گوید: “ماست یک منشا عالی از پروتئین با کیفیت است که شما را سیر می‌کند و انرژی اولیه را برای مغز فراهم می‌کند.” مناسبترین قسمت در مورد این ماده‌ی غذا این است که تقریبا با هر چیزی قابل میل کردن است. می‌توانید اندکی گرانولا، آجیل یا میوه به ماست اضافه نمایید تا عطر و مزه آن را مناسبتر نمایید.

غذا انرژی زا
۱۰. پرتقال

پرتقال شامل مقادیر بالایی از ویتامین C است که قادراست یاری‌تان کند تا دو ساعت بعد از استفاده آن احساس خستگی نداشته باشید.
۱۱. آجیل

بیش‌تر مغزها نظیر بادام، کره‌ی بادام زمینی و بادام هندی لبریز هستند از مواد غذایی، چربی‌های سالم و همینطور منشا مناسبی از پروتئین محسوب می‌شوند. مطالعات گذشته نشان داده‌اند که محتوای غذا‌ای آنان قادراست به حفظ میزان انرژی یاری کند. افزون بر این، می‌توانید هر جایی که می‌روید آنان را به همراه داشته باشید.

مطلب مرتبط: ۱۰ خاصیت شگفت انگیز باقالی برای تندرستی
۱۲. سالمون وحشی

هیچ شک و تردیدی در مورد این غذا انرژی زا وجود ندارد! ماهی سالمون وحشی نه تنها برای عضله‌سازی عالی است بلکه منشا پربار اسیدهای چرب امگا ۳ و پروتئین است که قادراست به شما در بالا حفظ کردن میزان انرژی‌تان یاری کند.
۱۳. تخمه‌ی کدو تنبل

پزشک دانکن می‌گوید: “تخمه‌ی کدو تنبل منشا مناسبی از پروتئین، چربی‌ها و فیبرهای سالم است و سبب می‌شود احساس سیری نمایید و انرژی بیش‌تری داشته باشید. این دانه‌های غذا همینطور شامل منگنز، منیزیم، فسفر و روی هستند که انرژی بیش‌تری را برای نهایت مصرف وقت باشگاه فراهم می‌کنند.” آنان را به سالادتان اضافه نمایید با در ساعت ناهار به تنهایی میل کنید تا بقیه روز را هم پرانرژی باشید.

غذا انرژی زا
۱۴. سیب

سیب با مقدار بی‌شمار ویتامین‌ها و مواد معدنی که دارد، اساسا عضو نمایان یک رژیم خوراکی سالم است. این ماده‌ی غذا همینطور از کربوهیدرات‌های ساده تشکیل شده‌است که می‌توانند سبب انفجار سریع سوخت شوند.
۱۵. موز

موز یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین خوراکی ها است که قادراست فورا انرژی شما را زیاد شدن بدهد. این میوه شامل گلوکز است که سبب بالا رفتن انرژی می‌شود تا تمرینات ورزشی خود را به مناسبی انجام بدهید. افزون بر این میل کردن این میوه مزایای بی‌شماری برای تندرستی‌تان دارد.
۱۶. اسفناج

این گیاه غذا برگ سبز و قدرتمند در این مورد هم خیلی اثرگذار است. اسفناج به علت اسیدهای آمینه و تیروزینی (یک ترکیب که ثابت شده هوشیاری را زیاد شدن می‌دهد) که دارد، جزو خوراکی های عالی برای زیاد شدن انرژی محسوب می‌شود. اهل میل کردن سبزیجات نیستید؟ خیلی خب آن را داخل اسموتی‌های‌تان بریزید. قول می‌دهیم که اصلا متوجه مزه و مزه‌ی آن نخواهید شد!
۱۷. بلوبری ( زغال‌اخته‌ی آبی)

میل کردن این غذا انرژی زا به عنوان یک میان‌نوبت قادراست به شما یاری کند که آن وضعیت خمودی پس از ناهار میل کردن را تجربه ننمایید. آنان قند اندکی دارند، اما لبریز از فیبر هستند، ترکیبی قدرتمند که یاری می‌کند بدن‌تان پرانرژی باشد. مناسبترین مطلب در مورد بلوبری این است که شما می‌توانید آن را به هر چیزی اضافه نمایید: سالاد، ماست، کوکی‌ها، یا حتی می‌توانید به تنهایی از آنان لذت ببرید.

غذا انرژی زا
۱۸. شکلات تلخ

پژوهشگران دانشگاه آریزونای شمالی، از شرکت‌کنندگان در یک مطالعه خواستند که به عنوان میان‌نوبت شکلات دارای ۶۰ درصد کاکائو استفاده کنند. نتیجه‌ی این مطالعه یک زیاد شدن هوشیاری و توجه را در شرکت‌کنندگان نشان داد. اما این نتیجه نبایست چراغ سبزی برای بلعیدن یک تکه‌ی بزرگ شکلات باشد. یک قطعه‌ی کوچک شکلات به شما انرژی ضروری را می‌دهد اما به یاد داشته باشید شکلات تلخ شامل دست کم ۷۰ درصد کاکائو را انتخاب نمایید.
۱۹. آمیخته آجیل و میوه‌ی خشک

این ترکیب از آجیل، دانه‌ها و مواد خوراکی خشک یک میان‌نوبت‌ی عالی است برای وقتی که خستگی کم‌کم به سراغ‌تان می‌آید. موسکوویتز می‌گوید، چربی موجود در آجیل و دانه‌ها یک منشا عالی برای گرفتن انرژی زیاد مدت است، در حالی که فیبر بی‌شمار موجود در آنان سبب کم شدن شتاب آزاد شدن گلوکز می‌شود و به این ترتیب میزان انرژی بدن‌تان ثابت می‌ماند. فقط مطمئن شوید که در میل کردن این میان‌نوبت بیشتره‌روی ننمایید؛ شما در واقع فقط یک یا دو مشت کوچک از این غذا را احتیاج دارید. استفاده یک بسته‌ی بزرگ از این غذا در واقع یک بمب کالری برای شکم شما است.
۲۰. قهوه

تمام‌ی ما می‌دانیم که کافئین قادراست آن هوشیاری مورد احتیاج را در طول روز کاری برای‌مان فراهم کند. اما یک مطالعه نشان داده‌است که آشامیدن قهوه قبل از انجام تمرینات ورزشی قادراست عملکرد شما را خوب شدن قسمتد. در این مطالعه شرکت‌کنندگان که محدوده ۵ میلی‌گرم قهوه (محدوده ۲ تا ۳ فنجان) آشامیدند و نمایان شد که قادر هستند پرس سینه و پرس پا را به تعداد بیش‌تری انجام بدهند.
۲۱. گوشت گاو بدون چربی

کسانی که عاشق گوشت هستند، همواره انرژی بیشتری دارند! زید می‌گوید یک قطعه گوشت گاو شامل پروتئین و اسیدهای آمینه‌ی بی‌شمار برای حفظ میزان انرژی و سیر حفظ کردن شما به مدت زیاد‌تر، عالی است. آن را همراه با سبزیجات میل کنید تا یک نوبت‌ی خوراکیمناسب  داشته باشید.
۲۲. آب

مطالعات گذشته نشان داده‌اند که کاهش آب جسم (دهیدراته شدن) یکی از علت ها بیشتری خسته بودن ما است (و همین‌طور علت این‌که مدام فکر می‌کنیم گرسنه هستیم). درنتیجه، دفعه‌ی بعد که احساس کسالت و بی‌حالی داشتید، میزانی H۲O را برای زیاد شدن انرژی سریع استفاده نمایید.

غذا انرژی زا
۲۳. ماته

آیا تا به حال چیزی در مورد ماته شنیده‌اید؟ اجازه دهید ما برای‌تان توضیح دهیم: این یک غذا انرژی زا کاملا طبیعی است که از گیاه ماته در امریکای جنوبی آماده می‌شود. این آشامیدنی نیز نظیر قهوه و چای سبز، منشا طبیعی کافئین است، اما به مقدار بی‌شماری ویتامین و مواد معدنی نیز دارد، و به همین علت یاری می‌‌کند که بدون تجربه‌ی وضعیت خستگی و بی‌حالی، انرژی خود را حفظ نمایید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 4 ماه قبل
  • 2019-12-29 09:00:02
  • انواع راههای پیشگیری و درمان بیماری پوستی اگزما

   اگزما گونهی مریضی پوستی است که بر تاثیر خشکی پوست و به علت حساسیت و یا مسئله وجودی در جسم رخ میدهد. مناسبترین شیوه معالجه این مریضی عدم مصرف وسایل حساسیت زا نظیر دستکش ،نرم کننده و… است. در بخش زیر گونه های روشهای معالجه مریضی پوستی اگزما را گذاشته ایم. برای آشنایی با گونه های م
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-23 09:00:07
  • اطلاعاتی درباره زگیل و روش های پیشگیری

   امکان پذیر است مردم متفاوتی برتاثیر رعایت نکردن بهداشت به مریضی زگیل تناسلی مبتلا شوند که اگر این مریضی به موقع شناسایی داده نشود تبدیل به سرطان می شود. می توانید از واکسن این ویروس به منظور جلوگیری از زگیل تناسلی مصرف نمایید. در بخش زیر نکاتی باارزش در ارتباط با واکسن زگیل را
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-22 00:00:00
  • روش هایی برای کنترل ترشح اسید معده

   پذیر است معده تان اسیدی شده باشد در اینصورت از میل کردن خوراکی های اسیدی بپرهیزید همینطور مناسبتر است برای کم شدن اسید معده از میل کردن خوراکی های چرب و سنگین پیشگیری نمایید و سه ساعت قبل از خواب چیزی نخورید. مصرف داروهای آنتی اسید نیز برای کم شدن اسید در معده سودمند است. در بخ
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-21 09:00:01
  • راه حل هایی برای حل مشکلات ناحیه تناسلی

   گاهی امکان پذیر است در ناحیه تناسلی گرفتار مسئله شده باشید. صابون و مواد بهداشتی سبب حساسیت و مسئله در ناحیه تناسلی میشود. زگیل تناسلی نیز یکی دیگر از مسائل ناحیه تناسلی است که از طریق نزدیکی منتقل می شوند و دراثر همان ویروس های زگیل دست می باشد. در بخش زیر شیوه معالجه مسائل دست
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-19 09:00:01
  • دلایل ابتلا به کهیر و روش های کنترل کهیر

   خیلیی از مردم به ویژه در فصل تابستان مبتلا به کهیر می شوند.کهیر به شکل ورم ‌دانه‌های گرد سرخ بر روی پوست که با خارش شدید همراه است.از علت ها دچار به کهیر می توان بعضی خوراکی ها ،حشرات و خز حیوانات را نام برد.در بخش زیر گونه های روشهای معالجه کهیر و علت ها دچار به آن را گذاشته
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-17 09:00:01
  • آیا سیر درمانی برای بواسیر است؟

   بواسیر نام یک مریضی است که در این مریضی یک رگ خونی در ناحیه مقعد ملتهب و متورم می شود. یبوست و اسهال مزمن از دلیل های رایج مریضی بواسیر هستند. بواسیر هم نظیر آپاندیس در تمام مردم وجود دارد اما این مشکل در مردمی حاد می شود که زمان دفع بیش از اندازه به خودشان فشار می آورند. استفاده
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-13 09:00:03
  • اطلاعاتی در مورد سرفه خشک شبانه

   سرفه یکی از بیمارهای خیلی ناراحت کننده است که دلایل متفاوتی دارد . خیلیی از دکتران هستند که باور دارند سرفه نگهبان ریه است . سرفه در تعریف دکتری یک بازدم انفجاری می باشد که مکانیزمی حفاظتی برای پاک کردن ریه ها از ترشحات و اجسام خارجی ایجاد می کند . افزون بر این تعریف ، سرفه یک زن
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-11 09:00:02
  • خوراکی های طبیعی برای ریزش مو

   زمانی نوبت به خوراکی های خوب برایپرورش و پرپشتی مو می رسد، بشقاب خوراکی ی شما بایست زیادتر شامل خوراکی های گیاهی باشد. یک رژیم خوراکیمناسب قادراست مواد خوراکی کلیدی برای تندرستی پوست، مو و ناخن را فراهم کند. با بعضی از مناسبترین مواد خوراکی برای پیشگیری از ریزش مو آشنا خواهید
  • 34 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 70 ماه قبل
  • 2014-07-18 00:00:00
  • علت ناباروری در مردان

   14به طور حتم بیشتر خانم ها و آقایان از این قضیه به  خوبی آگاهی دارند که نزدیکی کردن بطور مرتب باعث کاهش اسپرم مردانه می شود
  • 60 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • بستنی نیتروژنی؛ یک بستنی نوظهور

   14آیا تولید بستنی با استفاده از نیتروژن مایع، ضرری برای مصرف‌کننده ندارد؟ آیا می‌توان به سلامت چنین محصولی اطمینان کرد؟ آیا تمام گروه‌های سنی و جنسی، مجاز به خرید و مصرف بستنی نیتروژنی هستند؟
  • 69 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • آشنایی با اصطلاحات پزشکی- تنگی مری

   14تا حالا شده آزمایش یا سونوگرافی یا اندوسکوپی و....... بدی یه سری از اصطلاحات پزشکیو ندونی چی میشن.توی این سری از این نوشته ها تا جایی  که بتونم براتون بعضی از این علامت های مخفف شده را به طور کامل براتون توضیح میدم پس با ما و سایت شیثار همراه باشید و نظر هم یادتون نره
  • 60 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • خواص بی نظیر نعنا فلفلی

   14عصاره‌ روغنی یا همان افشره‌ی خوراکی نعنا فلفلی برای هر دردی دواست. برای همین برای تسکین دردهای میگرنی نیز موثر است.
  • 51 ماه قبل
  • 2016-02-18 00:00:00
  • تازه ترین مطلب دشمنی میوه انبه با این بیمار ی مهلک!

   14مصرف انبه چه خواص و فوایدی برای بدن ما دارد چه ارزش غذایی دارد این میوه چه خواص درمانی دارد ویتامین ها و املاح موجود در آن چگونه اند می خواهیم از فواید بی نظیر آن در پیشگیری از سرطان بیشتر بدانیم.
  • 49 ماه قبل
  • 2016-04-16 00:00:00
  • همه چیزدرباره خصوصیات فلفل تند و توجه بیشتر از بدن!

   با خوردن فلفل می توانید از قلب و عروق خود بیشتر مراقبت کنید و مانع افزایش ریسک بیماری های مختلف در سیستم قلبی و عروقی خود شوید با ایین نوع ادویه بدنتان را در برابر انواع عارضه های احتمایی قلبی بیمه می کنید.
  • 49 ماه قبل
  • 2016-04-14 00:00:00
  • تازه ترین مطلب ریسکهای بسیار پنیر سویا!

   بهتر است از این نوع پنیر برای مصرف روزانه خود استفاده نکنید توصیه می کنیم پنیرهای دیگری را جایگزین آن کنید چون می تواند خطرات زیادی برای سلامتی تان بهمراه داشته باشد.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید