هوالرزاق


گودی زیر چشم و روش های رفع آن

گودی زیر چشم و روش های رفع آن

خیلی از ماها بااین مشکل که گودی زیر چشم به سراغمان می آید درگیر هستیم و شاید برای اون راه حلی نیز نداریم اما چجوری میشه اون رو رفع کرد؟؟


گودی زیر چشم ها از جمله مواردی هستند که افراد برای رهایی از آنها به خصوص زنان دست به هر کاری می زنند.این گودی و تیرگی عوامل مختلفی دارد .

اگر به صورت ژنتیکی باشد و از کودکی تان این تیرگی در چهره تان مشهود بوده، متأسفانه باید بگویم که راه درمانی برای آن وجود نداشته و تنها می توانید بوسیله جراحی پلاستیک آنرا از بین ببرید که خیلی معقولانه به نظر نمی رسد.

اما اگر چند سالی می باشد که متوجه این موضوع شده و مرتبا به آن دقت می نمایید، خوشبختانه به لطف دکترهای متعدد پوست و زیبایی و تجویز کرم ها و لوسیون ها، به مرور می توانید علائم انرا برطرف نمایید.

اما پس از مدتی درمان اگر مجددا علائم انرا مشاهده کردید، چه؟!! اگر دوره درمان سپری شد و پس از گذشت چند ماهی دوباره حلقه ای در اطراف چشمتان پدید آمد، چکار می نمایید؟!پس باید در درجه اول عوامل به وجود آمدن آنرا بشناسید.

از مهمترین عوامل به وجود آمدن تیرگی در اطراف چشم می توان به دلایلی نظیر خستگی و کم خوابی یا استرس اشاره کرد.گاهی نیز به دلیل افزایش سن شما این علائم دیده می شوند که با مراقبتهای جدی به سرعت از بین خواهند رفت.

عوامل دیگری که موجب ایجاد این حلقه می شود، می توان اگزمای آتوپیک باشد که ناشی از بیماریهای حساسیتی همچون آسم و آلرژی های فصلی به وجود می آید.

شاید هم علت به وجود آمدن این تیرگی، پف زیر چشم و تورم پلکهای شماست، که خود در اثر افزایش خوردن نمک یا عدم تحرک و یا حتی تغییرات هورمونی است.

حال که با عوامل به وجود آمدن گودی در زیر چشمانتان آشنا شدید، می خواهیم شما را با روشهایی ساده و درمانهایی خانگی برای برطرف نمودن آنها آشنا کنیم.

برای برطرف شدن علائم این تیرگی ها، موارد زیر را رعایت نمایید:


1.روزانه حداقل 10 لیوان آب بنوشید.

2.برای این که فشاری بر روی چشمان شما نباشد، هر کاری که می توانید انجام دهید.مثلا به یک چشم پزشک مراجعه و در صورت ضعیف بودن چشمانتان حتی در حد 25 صدم از عینک استفاده نمایید تا مجبور به فشارآوردن به چشمانتان نشوید.

3.خوابتان را تنظیم و سعی نمایید در طول شبانه روز، حداقل 8 ساعت سودمند بخوابید.البته لازم به ذکر می باشد که خواب زیاد از حد نیز در این مورد نه تنها سودمند واقع نشده، بلکه خود عاملی برای به وجود آمدن پف زیر چشم و در نهایت به تیرگی و گود رفتن چشمانتان منجر می شود.

4.کرم های دور چشم راه حلی سودمند برای از بین بردن این علائم هستند به شرطی که به صورت طولانی مدت استفاده نشوند.

5.سیب زمینی های حلقه شده خام، یکی از معجزاتی هستند که می توانید از آنها برای برطرف کردن حلقه دور چشمانتان استفاده نمایید بدین صورت که دو حلقه سیب زمینی خام را از وسط برش داده و به مدت 20-25 دقیقه، بر روی پلکان بسته تان قراردهید.پس از سپری شدن این مدت، صورتتان را با آب گرم شسته و از کرم های مرطوب کننده برای رفع خشکی در پوست تان استفاده نمایید.

6.مخلوط شگفت آور یک سیب زمینی تازه رنده شده و آب خیار هم می تواند به اندازه کافی موجبات رضایت شما را در از بین بردن این تیرگی ها فراهم کند.

7.همچنین عصاره لیمو ترش تازه و گوجه فرمگی هم می توانند به اندازه مخلوط سیب زمینی و اب خیار مؤثر واقع شوند.

8.نعناع تازه هم یکی دیگر از درمانهای ساده خانگی می باشد که در درمان شما نقش به سزایی دارد.نعناع تازه را فشرده نمایید و برای مدتی کوتاه اطراف پلکتان قرار دهید.

9.روغن بادام تلخ هم یکی دیگر از درمانهای ساده بوده و اگر به مدت 2 هفته اطراف چشمانتان را با این روغن ماساژ دهید و بگذارید برای چند ساعتی چرب بماند، پس از سپری شدن مدت تعیین شده، دیگر اثری از این تیرگی زیر چشم نخواهید دید.

10.ماساز پلکها با کپسولهای ویتامین E و سپس شتشو با مخلوطی از سفیده تخم مرغ و عسل هم می تواند به اندازه یک معجزه برایتان تأثیرگذار باشد.این کار را باید به تناوب انجام دهید.


گودی زیر چشم و روش های رفع آن

برچسب های
گودی زیر چشم و روش های رفع آن - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 5,336
تعداد بازدید ماه جاری : 4,209
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گودی زیر چشم و روش های رفع آن داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گودی زیر چشم و روش های رفع آن