رژیم لاغری سریع به سبک اندروویل
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> رژیم لاغری سریع به سبک اندروویل

رژیم لاغری سریع به سبک اندروویل

 • زمان درج : 60 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-05-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 5191
  بازدید ماه:3514
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

امروز با روش لاغزی سریع دیگری با شما دوستانیم و امیدوارم این مطلب باب میل اون هایی که دنبال رژیم هستند باشه

طبق نظر دکتر ویل ، هرچه ما مصرف می‌کنیم روی سلامت تاثیر زیادی دارد و رژیم غذایی تنها یک جنبه از زندگی ما را تشکیل می‌دهد، در حالی که سلامت و شادابی روح و جسم ما به عوامل متعددی بستگی دارد. مصرف قرص لاغری یک رویه طبیعی نیست و ممکن است عوارض ناگواری درپی داشته باشد. کاهش وزن تدریجی که مدنظر بیشتر متخصصان تغذیه است ، یک روش کاملا ایمن ، بی خطر و معقول به حساب می‌آید. باید گفت تغذیه یک علم است و اگر به صورت علمی ، وزن کم کنید، حتما موفق خواهید شد و هیچ گونه جای شکی وجود ندارد.

رژیم غذایی دکتر اندروویل

رژیم لاغری-رژیم غذایی رژیم لاغری سریع رژیم چاق شدن-رژیم غذایی دکتر اندروویل

در روش علمی لاغری به نوع غذا و انواع کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها توجه می‌شود، پس لطفا به هیچ وجه سراغ افراد غیرمتخصص نروید. علم تغذیه می‌تواند به لاغری شما کمک کند بدون آن که آسیب ببینید. مطمئن باشید.

دکتر ویل رژیمی را برای کاهش وزن پیشنهاد می‌کند که به عنوان رژیم مدیترانه ای هم بتازگی شهرت پیدا کرده است.

این رژیم در اسپانیا، جنوب فرانسه ، ایتالیا، یونان و قسمتهایی از خاورمیانه متداول است. در این رژیم ، گوشت قرمز وجود دارد، اما محور اصلی غذا را تشکیل نمی دهد. حالا به رژیم دکتر ویل توجه کنید:

کربوهیدرات‌ها:

این مواد حدود 50-60 درصد کالری شما را تامین خواهند کرد و تا حد امکان باید از طریق غلات و سبزیها (که کربوهیدرات پیچیده در آنها زیاد است ) به بدن برسد.این کربوهیدرات‌ها، گلوکز (قند) را به آرامش و کم کم وارد جریان خون می‌کنند و نمی گذارند به طور ناگهانی قند خون افزایش یابد. موادی که حاوی کربوهیدرات‌های خوب هستند شامل سیب ، لوبیا، جو و نان حاوی غلات است. برنج سفید باید کمتر و از برنج قهوه ای استفاده شود زیرا می‌تواند بتدریج گلوکز را به بدن وارد کند.

چربیها:

در این رژیم حدود 30 درصد کالری از چربیها به دست می‌آید که عمده آن باید از روغنهای تک اشباعی مثل روغن زیتون و غذاها ی حاوی اسید امگا-3 باشد مثل ماهی (سالمون ، ساردین و...)، دانه‌های روغنی و گردو.

پروتئین: پروتئین باید حدود 10-20 درصد رژیم غذایی را در بر بگیرد و به جای پروتئین حیوانی از پروتئین گیاهی (مثل حبوبات و سویا) استفاده شود.

در ضمن توصیه دکتر ویل بر این است که روزی 40گرم فیبر مصرف شود و اگر از میوه و سبزیها (بخصوص توت فرنگی ، تمشک ، گیلاس ، توت سیاه و حبوبات) و غلات استفاده کنید براحتی این 40 گرم تامین می‌شود.در این رژیم ، مصرف شیر ممنوع است و مصرف پنیر و دیگر فرآورده‌های لبنی باید بسیار کم و محدود باشد. علت آن است که بیشتر افراد، مصرف شیر و لبنیات را تحمل نمی کنند (تحمل نکردن لاکتوز شیر) یا بعضی‌ها به پروتئین آن حساسیت دارند. در صورتی که تحمل شیر امکانپذیر بود باید از نوع کم چرب آن استفاده شود

دکتر ویل معتقد است محدود کردن مصرف پروتئین به این دلیل است که کلسیم کمتری از بدن دفع شود. ماهی‌ها، سبزیهای برگدار، کلم بروکلی ، انواع سبزیهای دریایی و شیر غنی شده با سویا همگی از منابع خوب کلسیم هستند.در این رژیم کربوهیدرات‌ها یا سبزیهای حاوی آن و غلات به گلوکز تبدیل می‌شوند که منبع اصلی انرژی بخصوص برای مغز است.

متاسفانه بسیاری از کربوهیدرات‌های ساده و مصنوعی تنها ما را چاق می‌کنند. تعداد بسیار کمی از این کربوهیدرات‌های مصنوعی ما را به سمت لاکتوز می‌فرستند که در این حالت بدن از ذخایر چربی استفاده می‌کند تا انرژی خود را تامین کند و اگر طولانی مدت این اتفاق بیفتد بخصوص اگر سطح کلسترول بالا و کلسیم از دست برود برای سلامت بدن بسیار مضر و مخرب است.

بهترین منابع کربوهیدرات‌ها غلات و سبزیها هستند، زیرا به آرامی گلوکز را وارد خون می‌کنند. دوم این که چربی‌ها و روغن‌ها که منابع فشرده تری از انرژی به حساب می‌آیند (نسبت به کربوهیدرات‌ها) باز هم از نظر شیمیایی باید به گلوکز تبدیل شوند تا بدن بتواند از آنها استفاده کند.

اگرچه این روزها چربی در ذهن مردم وجهه خوبی ندارد، اما باید بدانید چربی تا حدی برای بدن ضروری است و باید به صورت متعادل دریافت شود. چربی زیاد عامل اصلی بیماری قلبی و سرطان به حساب می‌آید.

اگر چربی کافی نباشد هم مشکلاتی مثل التهاب پوست ، ریزش مو و استعداد ابتلا به عفونت دامنگیر ما خواهد شد.

سوم این که ما برای حفظ ساختار بدن و انجام اعمال ترمیمی آن به پروتئین‌ها نیاز داریم. پروتئین هم در صورت نیاز می‌تواند به گلوکز تبدیل و به عنوان منبع انرژی استفاده شود. پروتئین‌ها از 20نوع اسیدآمینه تشکیل شده اند که 10 تای آنها باید از طریق رژیم غذایی وارد بدن شوند.مصرف پروتئین زیاد، بار کاری دستگاه‌هاضمه را افزایش می‌دهد و ممکن است به کبد و کلیه‌ها آسیب برساند. مصرف پروتئین کم و ناکافی باعث سوءتغذیه ، افزایش استعداد ابتلا به عفونت و حتی مرگ زودرس می‌شود.

دکتر ویل ، ورزش را به عنوان جز مهم و اساسی این برنامه در نظر می‌گیرد و معتقد است ورزش منظم و مرتب باعث مصرف کالری شده و وزن بدن شما را به حالت دلخواه درمی آورد و شما می‌توانید در طولانی مدت وزن کم و وزن مورد نظر را حفظ کنید.

متخصصان تغذیه ، رژیم دکتر ویل را راهکاری معقول و اصولی برای لاغری می‌دانند که با حفظ سلامت بدن به کاهش وزن فرد کمک می‌کند. رژیم دکتر ویل ، رژیمی بر پایه منابع گیاهی است و مصرف منابع حیوانی را بسیار کم توصیه می‌کند که امروزه همه می‌دانند چنین رویه ای جزو سالمترین رویه‌های غذایی است که ابتلا به بیماری قلبی و سرطان را کاهش می‌دهد و طول عمر فرد افزایش می‌یابد.

انجمن متخصصان تغذیه امریکا این رژیم را تایید کرده اند و آن را موجب حفظ سلامت بدن می‌دانند؛ بنابراین با رعایت این رژیم ، شما از نظر جسمی و روحی آسیب نمی بینید. یکی از مشکلات عمده رژیمهای غذایی آن است که بسیاری از افراد بر این باورند رژیم غذایی یعنی محرومیت از خوردن و عذاب روحی کشیدن.

به همین دلیل چون فکر می‌کنند رژیمهای لاغری با عذاب روحی همراه است نمی توانند آن را در مدت لازم حفظ کنند و نتیجه مطلوب نمی گیرند و یا بدتر از همه به سراغ داروهای لاغری می‌روند تا یک شبه خوش هیکل شوند.

پس در رعایت رژیمهای غذایی به نکات زیر توجه کنید:

وعده‌های غذایی را حذف نکنید: بسیاری از افراد برای این که دریافت کالری را کم کنند یک وعده غذایی (مثلا صبحانه) را حذف می‌کنند، اما این اشتباه شایع عواقب بدی به دنبال دارد. روش علمی آن است که تعداد وعده‌های غذایی زیاد و حجم مواد مصرفی کم باشد و گرنه به عنوان مثال اگر صبحانه نخورید برای ناهار آنقدر گرسنه هستید که چندبرابر گذشته غذا میل می‌کنید.

رژیم غذایی خاص ، فرد به وسیله افکار خود وسوسه می‌شود؛ مثلا وسوسه می‌شود فقط همین امروز چیپس بخورد یا یک کیک شکلاتی کوچک آن هم برای یک روز که ضرر ندارد و... لطفا به این افکار شیطانی گوش ندهید. هیچ وقت رژیم خود را قطع نکنید بلکه تا مدت زمان مشخص شده ، ادامه دهید.

از قبل برنامه ریزی کنید: تمام موادغذایی لازم را در فهرستی یادداشت و یکباره آنها را تهیه کنید تا مجبور نباشید دایم به سوپرمارکت سر بزنید و با دیدن خوراکی‌های رنگارنگ وسوسه شوید.

آب بنوشید:

وقتی آب می‌نوشید معده شما پر می‌شود و غذا کمتر مصرف می‌کنید ضمن این که آب باعث می‌شود سلولهای شما فعالیت طبیعی خود را حفظ کنند و سموم و مواد زاید را از سلولهایتان دفع کنند. به عبارتی ماشین سلولی مدام فعال می‌ماند و بدن شما را در حالت طبیعی نگه می‌دارد

ورزش ، ورزش ، ورزش:

رژیم بدون ورزش مثل آن است که یک ماشین را پر از بنزین کنید، اما اصلا با آن رانندگی نکنید. مسلما سوخت ماشین مصرف نمی شود؛ البته منظور این نیست که با انجام ورزشهای سنگین خودتان را از میان ببرید بلکه به صورت متعادل و مرتب ورزش کنید.

دلیل کاهش وزن را فراموش نکنید: فهرستی تهیه کنید و دلایل کاهش وزن خود را در آن بنویسید. فهرست را جلوی چشمانتان بگذارید تا هیچ وقت وسوسه نشوید رژیم خود را قطع کنید.

از موادغذایی مختلف و متنوع استفاده کنید: هیچ وقت تنها به یک ماده غذایی نچسبید؛ مثلا فقط گریپ فروت یا فقط هندوانه یا فقط گوشت و... ممکن است با این روش بسرعت وزن کم کنید اما پس از مدتی تعادل بدنتان به هم می‌خورد و بیمار می‌شوید.

کاهش وزن به زمان احتیاج دارد و یک شبه اتفاق نمی افتد. هدف شما باید کاهش وزن در طول یک هفته باشد، بنابراین به جای این که هر روز خودتان را وزن کنید هر هفته یکبار این کار را انجام دهید.

وقتی آخر هفته وزن کم کردید خوشحال می‌شوید و انرژی ادامه برنامه در شما به وجود می‌آید. هدفتان این نباشد که در طول یک سال فلان مقدار وزن کم کنید. بعضی‌ها می‌گویند می‌خواهم شبیه فلان هنرپیشه یا مانکن شوم یا تا آخر هفته باید 6 کیلو وزن کم کنم. این تفکرات باعث می‌شود با فشار زیادی که به خود می‌آورید بشدت آسیب ببینید یا نتوانید برنامه لاغری را ادامه دهید؛ یعنی نه تنها وزن کم نمی کنید بلکه بیمار و عصبی می‌شوید. پس لطفا واقع بین باشید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-08 21:00:02
  • درمورد قاعدگی خانم ها بیشتر بدانید

   قاعدگی ، پریود و عادت ماهیانه نام چرخه ای است که هر ماه برای خانم ها رخ می دهد. در بانوان بارور به منظور تولید مثل جنسی قاعدگی رخ می‌ دهد و در جریان این مسئله هر ماه یک تخمک بالغ شده در زنان آمادهٔ پروردن جنین می‌ گردد.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-08 09:00:02
  • با گیاهان دارویی به درمان زود انزالی برویم

   طب سنتی یکی از شیوه های درمانی است که قدمتی هزاران ساله دارد. در ایران و چین و هند که از قدیمی ترین کشورها در این زمینه هستند بسیاری از بیماری از طریق همین شیوه درمانی ، درمان می شوند. از آن جاییکه کشور ما ایران از قدیمی ترین کشورها در زمینه طب سنتی است
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-03 21:00:04
  • لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند

   چیزی درباره چند نمونه خوراکی انرژی زا طبیعی شنیده‌اید؟ حتما با شنیدن اسم خوراکی انرژی زا یاد ردبول افتاده‌اید! اما منظور ما خوراکی های پرقند و مصنوعی نیست. منظور ما خوراکی های انرژی زای طبیعی است که شادابی و نشاط و انرژی از دست رفته را به شما برمی‌گرداندچیزی درباره چند نمونه
  • 3 هفته قبل
  • 2019-04-29 09:00:02
  • چرا موهای جلوی سر جوان ها میریزد

   ریزش مو در مردم تا یک میزان طبیعی و عادی می باشد ولی زیادتر از آن مقدار ضروری است توسط دکتر پیگیری شود.

   امروزه جوانان بیش از گذشته به ظاهر خود ارزش می دهند. جوانان به ظاهر خود زیادتر رسیدگی می کنند و می خواهند به مناسبترین شکل خودشان دیده شوند. مو ها از جمله بخش هایی محسوب م
  • 4 هفته قبل
  • 2019-04-23 09:00:02
  • چجوری با چند عادت ساده بدنمون رو سم زدایی کنیم

   با ساده ترین روش های سم زدایی روزانه بدن آشنا شده و برای سلامتی خود آنها را انجام دهید.بدن ما به طور منظم در طول روز با غذایی که می خوریم، آبی که می نوشیم، هوایی که نفس می کشیم و محصولات آرایشی و بهداشتی که مصرف می کنیم، از سموم مختلف انباشته می شود. مصرف نگهدارنده ها و افزودنی ها
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-20 09:00:03
  • چرا آقایان بیشتر دچار درد قفسه سینه میشوند

   ناراحتی قلبی یکی از مشکلاتی است که افراد در زندگی امکان دارد به آن دچار شوند. یک فوق تخصص جراحی قفسه سینه ، آقایان را به خاطر ویژگی‌ های جسمی بیشترین مبتلایان به درد قفسه سینه ناشی از ناراحتی قلبی دانست و اعلام کرد : پرخوری و بد غذا خوردن از علت های مهم این درد می باشد. حمله قلب
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-21 09:00:01
  • نگاهی به شیوع بیماری روماتیسم در بالغان

   بیماری روماتیسم ستون فقرات یک مشکل زنتیکی است و در اکثر موارد با دیسک کمر اشتباه گرفته می شود.امروز می خواهیم درباره یک بیماری صعب العلاج و خطرناک صحبت کنیم که گفته می شود در مردان ۵برابر بیشتر از زنان دیده می شود. بیماری روماتیسم ستون فقرات بیماری است که در ادامه در نیک صالحی
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-20 21:00:01
  • چوب صندل قرمز چه فوایدی برای پوست و زیبایی دارد

   افرادی که دارای پوست خشک هستند و از پوسته پوسته شدن پوست شان رنج می برند می توانند از این گیاه همراه با شیر استفاده کنند .صندل قرمز نام گیاهی است که در کشور هندوستان بیشتر وجود دارد و در طب سنتی کاربردهای فراوانی دارد
  • 22 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-08 21:00:02
  • درمورد قاعدگی خانم ها بیشتر بدانید

   14قاعدگی ، پریود و عادت ماهیانه نام چرخه ای است که هر ماه برای خانم ها رخ می دهد. در بانوان بارور به منظور تولید مثل جنسی قاعدگی رخ می‌ دهد و در جریان این مسئله هر ماه یک تخمک بالغ شده در زنان آمادهٔ پروردن جنین می‌ گردد.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-20 09:00:03
  • چرا آقایان بیشتر دچار درد قفسه سینه میشوند

   14ناراحتی قلبی یکی از مشکلاتی است که افراد در زندگی امکان دارد به آن دچار شوند. یک فوق تخصص جراحی قفسه سینه ، آقایان را به خاطر ویژگی‌ های جسمی بیشترین مبتلایان به درد قفسه سینه ناشی از ناراحتی قلبی دانست و اعلام کرد : پرخوری و بد غذا خوردن از علت های مهم این درد می باشد. حمله قلب
  • 3 هفته قبل
  • 2019-04-29 09:00:02
  • چرا موهای جلوی سر جوان ها میریزد

   14ریزش مو در مردم تا یک میزان طبیعی و عادی می باشد ولی زیادتر از آن مقدار ضروری است توسط دکتر پیگیری شود.

   امروزه جوانان بیش از گذشته به ظاهر خود ارزش می دهند. جوانان به ظاهر خود زیادتر رسیدگی می کنند و می خواهند به مناسبترین شکل خودشان دیده شوند. مو ها از جمله بخش هایی محسوب م
  • 32 ماه قبل
  • 2016-08-31 00:00:00
  • بخوانید معرفی مواد خوراکی ارزان قیمت و مقرون به صرفه!

   14در این مطلب قصد داریم برخی موادغذایی ارزان قیمت و مقرون به صرفه را به شما معرفی کنیم که می توانند بسیار پرخاصیت و مفید باشند و فایده های زیادی برای سلامتی تان به همراه داشته باشند شک نکنید با استفاده از این مواد خوراکی علاقه مند خواهید شد و مزایای از املاح و ویتامین های آن ها به
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • چگونه در کمترین زمان لاغر شویم

   14

   لاغزی و خوش هیکل بودن یکی از چیزهایی است که اکثر ما با هر سن و سالی از اون لذت میبریم و در پی اون هستیم اما اینکه چگونه در کمترین زمان ممکن این کار رو بکنیم خودش مسئله ای است

  • 40 ماه قبل
  • 2015-12-28 00:00:00
  • طب سنتی می گوید پنیر را به چی بخوریم با چی نخوریم؟

   14در طب سنتی زمان خوردن برخی مواد غذایی و همچنین این که آن ها را با چی بخوریم و با چی نخوریم خیلی مهم است؛ یکی از این مواد غذایی پنیر است که در ادامه نکاتی را راجع به آن آورده ایم.
  • 49 ماه قبل
  • 2015-04-26 00:00:00
  • غذاهای شادی آور را بشناسید!

   14غذا خوردن برای بیشتر مردم دنیا کار لذتبخشی است. اصلا یکی از بزرگترین لذت های زندگی بشر، خوردن است. وقتی دور هم جمع می شویم دوست داریم خوراکی های خوشمزه هم در دورهمی ما حضور داشته باشند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-10 00:00:00
  • چگونه زعفران اصل را بشناسیم؟

   زعفران از جمله محصولاتی است که مشتری باید تمام حواسش را در حین خرید جمع کند تا بهترین نوع را انتخاب کند. این در حالی است که «گلرنگ» و حتی ریشک ذرت شکل و ظاهری مشابه زعفران داشته و برخی از کاسبان سودجو، آن را به‌جای زعفران اصل به مشتری می‌فروشند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-10 00:00:00
  • میگو را این‌گونه مصرف کنید

   اغلب افراد با این تصور که میزان کلسترول میگو نسبت به سایر گوشت‌ها بالاتر است، کمتر آن را مصرف می‌کنند درحالی که این مقدار کلسترول آن‌قدر نگران‌کننده نیست که بخواهیم میگو را از برنامه غذایی‌مان حذف یا مقدار مصرف آن را کاهش دهیم.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-10 00:00:00
  • علت اعتیاد آور بودن این نوع کره

   بادام زمینی جزو خوردنی‌های خوب و نیروزایی است که می‌گویند اگر انسان را بیمار نکند، اعتیاد آور است . این نیرو را دارد که با آن طعم دودی و عطر خوشش، آنقدر انسان را سرگرم کند که شکم، پیام اشتها نداشتن را دریافت نکند. بادام زمینی سرشاراز پروتئین است.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-09 00:00:00
  • احادیث نقل شده در خصوص شیر چهارپایان

   در مطلب قبلی احادیث مربوط به شیر گاو را آوردیم. در این مطلب هم به احادیث مربوط به شیر شتر، بز و الاغ می‌پردازیم. با ما همراه باشید...
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-08 00:00:00
  • 6 اشتباهی که استخوان‌ها را ضعیف می‌کند

   مطالعات یکی از استادان جراحی ارتوپدی دانشگاه ایالتی فلوریدا در آمریکا، نشان می دهد که رژیم غذایی حاوی نمک زیاد، نوشابه، قهوه، شکلات، مکمل ویتامین Aو غذاهای چرب و شیرین استخوان ها را ضعیف می کند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-08 00:00:00
  • همه چیز درباره روی و منابع آن

   روی یکی از مواد مفید است که تاثیرمهمی در کارکرد بدن دارد. باید بدانید که اگر این ماده مفید در بدن کم شود باعث بوجود آمدن مشکلاتی مثل خستگی، چین‌وچروک پوستی، بیماری‌ها، مشکلات پروستات، ریزش مو، اختلالات نعوظی در آقایان و غیره می‌شود. در این مطلب شما را با 6 منبع غذایی این عن
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • بستنی نیتروژنی؛ یک بستنی نوظهور

   آیا تولید بستنی با استفاده از نیتروژن مایع، ضرری برای مصرف‌کننده ندارد؟ آیا می‌توان به سلامت چنین محصولی اطمینان کرد؟ آیا تمام گروه‌های سنی و جنسی، مجاز به خرید و مصرف بستنی نیتروژنی هستند؟
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • نخودفرنگی و این همه خاصیت بی نظیر!

   نخودفرنگی منبع خوب ویتامین C است. این ویتامین خواص آنتی‌اکسیدانی داشته و به سلامت استخوان‌ها، غضروف‌ها، دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این ویتامین C باعث جذب بهتر آهن موجود در مواد غذایی شده و به بهبود زخم‌ها کمک زیادی می‌کند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • نکاتی در ارتباط با شکلات خوردن

   شکلات تلخ چون مواد محرک نیرومندی دارد سبب ا زیاد شدن تمرکز مغزی می شود و علاوه بر آن برای بیماران قلبی هم بسیار خوبست.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید