هوالرزاق


دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!!

دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!!

ما همیشه شنیده ایم که در ماه رمضان و روزهایی که روزه هستیم سردرد به سراغمون میاد و همه روزه دارهای یه جورایی از سردرد رنج میبرند اما ممکن است ان سردد های شما دوستان مربوط به گرسنگی نباشد

برخی از افراد با شروع ماه مبارک رمضان دچار سردردهای خفیف یا حتی شدیدی می‌شوند و آنها را به گرسنگی و ضعف ناشی از آن نسبت می‌دهند.

این در حالی می باشد که دکتر سیدضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی، در این باره گفت: «معمولا بیشتر سردردهایی که در روزهای اول ماه رمضان اتفاق می‌افتند، به‌خاطر کم شدن دریافت کافئین در بدن است».

وی افزود که قطع ناگهانی مصرف چای و قهوه به مدت 17 ساعت در طول روز، می‌تواند سردردهای خفیف تا شدیدی را به دنبال داشته باشد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران راه رهایی از این مشکل را هم اینطور عنوان کرد:‌ «بهتر می باشد که در روزهای باقیمانده تا ماه رمضان، مصرف چای و قهوه را در طول روز کم نمایید و چای‌تان را هم رقیق‌تر بنوشید. ضمن اینکه مصرف چای کم‌رنگ، آب جوش یا آب ساده در وعده سحری ، بهتر از نوشیدن چندین لیوان چای پررنگ است».

چرا؟ «چون چای حاوی کافئین و جزو نوشیدنی‌های مدر است. بنابراین مصرف چای پررنگ در وعده سحری باعث افزایش حجم ادرار، کم شدن آب بدن و تشنگی بیش از اندازه در طول روز می‌شود».

مظهری در نهایت خاطرنشان کرد که برای خودداری از تشنگی روزانه در ماه رمضان، باید همراه وعده سحری، حجم مناسبی از سبزی‌های پخته، خام یا حبوبات که حاوی فیبر فراوانی هستند را مصرف نمایید.

«فیبرهای نامحلول موجود در این خوراکی‌ها، آب را در خودشان جمع می‌کنند و در مسیر دستگاه گوارش، حالت ژله‌ای به خود می‌گیرند. این فیبرهای ژله‌ای در طول روز، به‌تدریج آب خود را آزاد می‌کنند و نمی‌گذارند که بدنتان بیش از اندازه کم‌آب بشود».

 


دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!!

برچسب های
دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!! - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 8,257
تعداد بازدید ماه جاری : 6,384
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!!