چگونه یکنواختی زندگی را بشکنیم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> چگونه یکنواختی زندگی را بشکنیم

چگونه یکنواختی زندگی را بشکنیم

 • زمان درج : 77 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-09-06 00:00:00
 • تعداد بازدید : 2448
  بازدید ماه:2054
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

آیا فکر میکنین زندگی شما کسل شده و زندگی شما یکنواخت شده و خسته کرده شما رو دنبال راه هایی هستید تا یکنواختی زندگی رو بشکنید وبتونین زندگی رو به مدل جدید تبدیل کنید؟؟

بسیاری از افراد متأهل از یکنواختی زندگی زناشویی شکایت می کنند. یکنواختی می تواند با خود بی حوصلگی، کسلی و بی اهمیت شدن نسبت به همه چیز را بیاورد و در موارد حادتر منجر به افسردگی یا جدایی همسران از یکدیگر یا طلاق عاطفی شود.

زمان ی با برخی از افراد صحبت می کنیم می بینیم بعد از گذشت چند سال (و شاید هم کمتر) تقریبا همه کارها و اقدامات خود در زندگی زناشویی را روتین و تکراری می دانند؛ دیگر آن شوق قبل از دیدار و آن سرخوشی و انرژی بعد از ملاقات وجودت ندارد. اگر شما هم نگران یکنواخت شدن زندگی زناشویی هستید یا به آن مبتلا شده اید، توجه به موارد زیر و استفاده از آنها در زندگی زناشویی، شاید بتواند زندگی شما را نسبت به یکنواخت شدن نجات دهد.

 

ابتدا خودتان تغییر نمایید

اگر از یک ارتباط زناشویی که دلخواه شما نیست رنج می برید نخستین گام این می باشد که خود را اصلاح نمایید. در یک ارتباط دوطرفه کمتر می توان فقط یک نفر را به عنوان منشأ همه مشکلات دانست. سرنوشت خود را به دست بگیرید و برای تغییر زندگی و روابط زناشویی خود برنامه ریزی نمایید.

رفتارهای غلط خود را اصلاح نمایید و انجام بعضی از وظایفی را که تا قبل از این فراموش کرده بودید از سر بگیرید. همانطور که اشاره شد زندگی زناشویی ارتباطی دوطرفه می باشد و قسمتی از این جریانات از سمت شماست؛ بنابراین ابتدا خودتان را تغییر دهید و منتظر معجزه یا یک اتفاق خاص نباشید.

انتظارات معقول از زندگی زناشویی داشته باشید

شاید شما هم از آن دسته افرادی بودید که زندگی زناشویی را سرتاسر مهر و محبت و اوقات خوش می دانستید اما حالا با واقعیتی دیگر روبرو می شیود؛ یعنی کنار هم قرار داشتن خوبی ها و بدی ها؛ خوشی ها و ناخوشی ها؛ مهربانی ها و تندی ها و ... این طبیعت زندگی زناشویی است. این را بپذیرید تا شاید احساس سرخوردگی کمتری داشته باشید و البته نگران نباشید. شما می توانید با تلاش و زدن یک عینک خوشبینی، قسمت های خوب را پررنگتر و بیشتر از قسمت های بدش نمایید.


دوست داشتن بدون قید و شرط را از سر بگیرید

یادتان هست در دوران عقد و ابتدای زندگی زناشویی، اشتباهات همسرتان را نادیده می گرفتید یا اگر هم برایتان مهم بود سعی می کردید با همدلی و مهربان و البته همراهی، به او در اصلاح آن اشتباه کمک نمایید! اکنون بیشتر از هر زمان ی شما و همسرتان نیاز دارید مانند سابق بدون قید و شرط و بدون اما و اگر، همدیگر را دوست داشته باشید؛ این کار باعث اوج مجدد صمیمت بین شما می شود.

تازه، خلاق و متنوع باشید

انسان ها نسبت به تغییرات ناگهانی و هیجانی، کنجکاو هستند و احساسی از شادی برای آنها به ارمغان می آورد. شاید مهمترین راهکار جلوگیری و مقابله با یکنواختی این می باشد که مقداری از خلاقیت خود استفاده نمایید تا اتفاقات جدید و متنوعی را به زندگی زناشویی تان هدیه نمایید.

با کمی تأمل می توانید تغییراتی مهم و کم هزینه و حتی بدون هزینه را فراهم نمایید؛ مثل اضافه کردن پسوند و پیشوند جدید و محبت آمیز به اسم همسرتان، قرار ملاقات جدید گذاشتن، تغییر دکوراسیون منزل به خصوص اتاق خواب، پوشش تازه و ...

روزها و تاریخ های مهم را زنده نمایید

گاهی مشاهده می شود برخی از زوحین پس از گذشت سال ها، دیگر نسبت به هیجان ناشی از روز آشنایی، روز عقد، روز تولد و ... بی تفاوت هستند. برای گریز از یکنواختی خوب می باشد این روزها را مانند سابق و حتی پرهیجان تر و با یک برنامه به یادماندنی جشن بگیرید و از بودن با هم احساس شادی و غرور نمایید.

به خاطرات و علائق مهم هم توجه نمایید

این صحنه را تصور نمایید: دوازده سال از زندگی زناشویی شما می گذرد که همسرتان به خانه می آید و از شما دعوت می کند با هم به یک مکان خاص بروید. زمان ی به آنجا می رسید متوجه می شوید این مکان، مربوط به جایی می باشد که شما نخستین قهرمانی خود در مسابقات والیبال را جشن گرفته اید؛ مثال دیگر این می باشد که همسرتان به خانه می آید و از شما برای دیدن یک فیلم دعوت می کند، زمان ی فیلم شروع می شود یادتان می افتد این نخستین فیلم مشترکی بود که با همسرتان سال ها پیش دیدید؛ شاید حسی خوبی در شما ایجاد شود زمان ی همسرتان زندگی و گذشته و علایق شما را به خاطر دارد. این مثال کوچکی از اقدامی می باشد که شما می توانید خاطرات و علایق همسرتان را زنده نمایید.

فکر نمایید تازه ازدواج کردید

زمان ی به شما گفته می شود چرا اینگونه لباس می پوشید یا چرا دیگر نامه عاشقانه نمی نویسید، می گویید خوب ما سال هاست ازدواج کردیم، دیگر برای هم غریبه نیستیم، حوصله این کارها را نداریم، اینجور رفتارها خیلی دیگر لوس می باشد و ... سوال دیگر: چرا در ابتدای آشنایی تان این کارها لوس نبود و با ذوق و شوق انجام می دادید؟ شاید شما بگویید خوب آن موقع داغ بودیم و رابطه مان تازه بود. بله من هم همین را می خواهم بگویم، که برای گرم ماندن و تازه شدن همیشه رابطه، باید کارهای رمانتیک و روش های ابراز علاقه را به صورت مستمر انجام دهید.

از بودن همدیگر تشکر نمایید

بگذارید همسرتان بداند به رغم گذشت چندین سال از زندگی زناشویی، او همچنان حضور مؤثر شما را می بیند و لمس می کند؛ بگذارید بداند شما قدر او را می دانید؛ بگذارید بداند از بودن با او احساس غرور می نمایید؛ بگذارید بداند از خدمات و حمایت او تشکر می نمایید و ... البته شاید بگویید خوب کار خاصی انجام نمی دهد! منظور من همین کارهای ساده است، مثلا زمان ی فرزندتان را به مدرسه می برد از او تشکر نمایید، زمان ی غذای خوشمزه ای می پزد از او جوری تشکر نمایید که انگار نخستین بار می باشد دستپخت او را می خورید.

حداقل هفته ای یک بار ساعتی با هم باشید

یکنواختی در زندگی زناشویی گاهی باعث می شود حتی نیازهای طبیعی خودمان را در رابطه فراموش کنیم. لازم می باشد در طول هفته زمان ی را با توافق قبلی تعیین نمایید که در آن با هم هستید و به نیازهای هم توجه می کند. چه خوب که با کارهای کوچکی این زمان را برای هر دو رمانتیک نمایید.

از مقایسه زندگی تان بپرهیزید

اگر دائم در حال مقایسه زندگی و همسرتان با دیگران هستید باید بگویم هیچ گاه رنگ آرامش را نخواهید دید و شاید خود را وارد چرخه ای از کار و فعالیت و تلاش بیهوده برای رسیدن به ملاک های زندگی دیگران بنمایید و در نهایت محکوم به یکنواختی زندگی خواهید بود. البته تلاش برای بهبود زندگی و ارتقای آن خوب می باشد اما همسرتان را با خودش نه شخص دیگر مقایسه نمایید.

 

اجازه ندهید کدورت به درازا کشیده شود

طبیعت زندگی زناشویی اقتضا می کند که گاهی شاهد اختلاف و درگیری باشیم، مهم مدیریت این اختلافات می باشد تا مسبب مشکلات بیشتر و دوری از هم نشود. بدین منظور پس از گذشت مدت کوتاهی از ناراحتی، سعی نمایید با گفتگو کردن، اختلاف را حل نمایید. حتی لازم شد در معذرتخواهی پیش گام شوید.

برای آرامش خود تلاش نمایید

این را به عنوان آخرین راهکار می گویم، چون شاید در پایان این مقاله بگویید: چقدر انجام این کارها زحمت دارد یا من دیگر زمان و توان این کارها را ندارم. در پاسخ می خواهم بگویم اگر برای آرامش و شادی زندگی خودتان و فرزندان تان ارزش قائل هستید باید برای زندگی زمان بگذارید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 13 ماه قبل
  • 2019-12-28 09:00:01
  • کرمی برای روشن شدن پوست صورت و ازبین بردن لکه ها

   لکه ها و کک و مک ها اکثر در ناحیه صورت مردم با موهای بور ،قرمز وچشم آبی دیده میشود. فاکتور اصلی بروز این لکه ها ژنتیک است. می توانید از اقدامات بیشتری همانند مصرف ضد آفتاب ها برای پیشگیری از گونه های لک و کک و مک پیشگیری نمایید. در بخش زیر کرمی برای روشن شدن پوست صورت را گذاشته ایم
  • 14 ماه قبل
  • 2019-12-26 09:00:02
  • روش لیزر موهای زائد زیر بغل و عوارض احتمالی آن

   موهای مضر زیر بغل یکی از مسائل رایج هر شخصی است که می توان با روشهای متفاوت و مختلفی نظیر بند انداختن ،تراشیدن با تیغ و مومک موها مضر را از بین برد اما همه ی این روشها مزمانی بوده و تنها تا مدت کوتاهی اثربخش هستند. خوشبختانه امروزه می توانید با لیزر کردن موهای مضر تا ۲ ماه از بین
  • 14 ماه قبل
  • 2019-12-24 09:00:01
  • روش های جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی زنان

   زگیل تناسلی مریضی مربوط به ناحیه تناسلی است که به علت رعایت نکردن بهداشت و فاکتور های دیگر امکان پذیر است آقایان و خانم ها به این مریضی مبتلا شوند زگیل تناسلی درصورت مواظبت نکردن امکان پذیر است به شریک زناشویی نیز سرایت یابد و رجوع به دکتر و معالجهگاه مناسبترین روشمراقبت ی جه
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 16 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 81 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با دوپینگ غذایی بمب انرژی شوید

   14گاهی میشه بااستفاده درست از مواد غذایی و به موقع خوردن وآشامیدن در زول روز انرژی خودتون رو به خوبی بالا ببرید و به این وسیله بمب انرژی باشید
  • 70 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • زن ذلیل ها از نگاه ...

   14همه حتما حتما عبارت زن ذلیل رو شنیدیم و تقریبا میدانیم یعنی چی و به چطور افرادی میگویند و...
  • 79 ماه قبل
  • 2014-07-12 00:00:00
  • مدل رنگ مو ویژه تابستان 93

   14در زیر مطلبی در مورد رنگ مو تابستان 93 و همچنین طرز تهیه و فرمولاسیون این رنگ های تابستان + بقیه رنگهای سال رو برای خانم های خوش چهره و زیبا گذاشتم
  • 80 ماه قبل
  • 2014-06-04 00:00:00
  • آموزش بستن موی دم اسبی

   14مدل موی دم اسبی یکی از بهترین و زیباترین مدل هاست که مدل های متفاوتی رو میشه باهاش در آورد و امرز آموزش یکی از این مدل ها رو برای شما دوستان داریم
  • 81 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • چاقی صورت با 8 راه طبیعی

   14

   لاغری صورت یکی از موارد و مشکلاتی است که ما همه داری و یا با آن به نوعی برخورد کرده ایم وشاید برای اون هیچ راه حلی هم نداریم

  • 75 ماه قبل
  • 2014-10-28 00:00:00
  • چگونه در خانه گل کاغذی بسازیم

   14امروز یک کار هنرمندانه و با صلیقه دیگری رو داریم برای خانم هایی که از کارهای طراحی و خلاقانه خوششون میاد و اهل این جور حرکات و ذوق ها هستند و اون درست کردن گل کاغذی در خانه است
  • 81 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • کارهای قبل از عروسی

   14عروسی یک از اتفاقات نادر و فوق العاده در زندگی است که برای هرکسی خیلی خیلی مهم است و همه میخواهند ب بهترین نحو ممکن برگزار گردد اما برای اینکه عروسی خوبی داشته باشیم چه کارهای باید انجام دهیم
  • 68 ماه قبل
  • 2015-06-12 00:00:00
  • نظر متخصصان طب سنتی درباره انجیر

   14انجیر خواص ضدسرطانی و ضد سرماخوردگی دارد و برای درمان سوء هاضمه، یبوست و التهاب ریه کاربرد دارد. این ماده خوراکی ارزشمند دارای بیشترین میزان کلسیم است و به دلیل کالری بالا، برای زنان باردار و کودکان توصیه می‌شود.
  • 79 ماه قبل
  • 2014-07-26 00:00:00
  • غذا های ممنوعه در زمان بارداری

   14امروز باز با مطلبی مفید برای دوران بارداری با شما دوستانیم مطلبی خواندنی و البته مفید و کار آمد که خواندن اون میتونم استفاده ببرید
  • 73 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 78 ماه قبل
  • 2014-07-30 00:00:00
  • مطلبی برای مادران افسرده

   مادران که تازه زایمان کرده اند خیلی دچار افسردگی میشوند افسردگی که میتوان با کمی مراقبت و حتی تغییر رژیم غذایی آن را از بین برد
  • 78 ماه قبل
  • 2014-07-31 00:00:00
  • خبری از خواستگاری نیست و خواستگاری ندارم

   به دلیل شرایط زندگی در شهر های بزرگ و مشکلات و یا به دلیل فرق طرز فکر مردم و یا به هر دلیل دیگری خبری از خواستگاری نیست و حال چه کنیم که حس و حال خوبی داشته باشیم
  • 78 ماه قبل
  • 2014-08-02 00:00:00
  • آشنایی با اشتباهات بزرگ دوران نامزدی تا عقد

   بعد از نامزدی دوران خوش نامزدی شروع میشود و آماده سازی کارها برای عقد و عروسی، اما باید مراقب باشید که در دوران نامزدی اشتباهات رایج این دوران رو انجام ندید و هوشمندانه برخورد کنید
  • 78 ماه قبل
  • 2014-08-02 00:00:00
  • چرا کودکان انگشت می مکند

   اکثر کودکان عادتی دارند خیلی ساده اما ناراحت کننده برای بزرگتر ها و اون مکیدن انگشت است و چرا حقیقتا کودکان انگشت می مکند؟ و چگونه باید با این عادت برخورد کرد
  • 79 ماه قبل
  • 2014-07-27 00:00:00
  • آشنایی با قهوه و فواید آن

   قهوه سبز در حقیقت همان قهوه معمولی خودمان می باشد که هنوز نرسیده می باشد و رنگ سبز آن به علت کال بودن و نرسیده بودن آن است. قرص‌های مکمل و یا نوشیدنی‌های قهوه سبز، از این قهوه سبز و کال تهیه می‌شوند. قهوه سبز، آن طعم تلخ و آشنای قهوه را ندارد و بیشتر به یک نوشیدنی گیاهی شبیه است.
  • 79 ماه قبل
  • 2014-07-27 00:00:00
  • نوشیدنی کیوی و زنجبیل + دستور تهیه

   تابستان فصل نوشیدنی‌های خنک و جذاب است؛ حال که ماه مبارک رمضان هم با فصل گرم تابستان مقارن شده است، ضرورت قرار گرفتن نوشیدنی‌های سالم و طبیعی در برنامه غذایی روزه‌داران بیشتر احساس می‌شود. در این مقاله برای شما نوشیدنی‌های خنک و متنوع تابستانی را در نظر گرفته‌ایم که فکر م
  • 79 ماه قبل
  • 2014-07-26 00:00:00
  • غذا های ممنوعه در زمان بارداری

   امروز باز با مطلبی مفید برای دوران بارداری با شما دوستانیم مطلبی خواندنی و البته مفید و کار آمد که خواندن اون میتونم استفاده ببرید
  • 78 ماه قبل
  • 2014-08-04 00:00:00
  • زمان مناسب مصرف گلپر

   گلپر جزء چاشنی هایی است که در این فصل مصرف اون بیشتر و بیشتر میشه و استفاده کننده های بیشتری  پیدا میکنه اما باید چجوری استفاده کرد و برای چه کسانی میتونه مناسب نباشه
  • 79 ماه قبل
  • 2014-07-25 00:00:00
  • آشنایی با یک عشق حقیقی و نشانه های آن

   عشق چیزی است که خیلی ها در پی اون هستند و به دنبال عشق روان اند، اما یک عشق حقیقی چیست و نشانه های آن کدام است و چگونه میتوان آن را شناخت
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید