چگونه یکنواختی زندگی را بشکنیم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> چگونه یکنواختی زندگی را بشکنیم

چگونه یکنواختی زندگی را بشکنیم

 • زمان درج : 67 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-09-06 00:00:00
 • تعداد بازدید : 2429
  بازدید ماه:2035
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

آیا فکر میکنین زندگی شما کسل شده و زندگی شما یکنواخت شده و خسته کرده شما رو دنبال راه هایی هستید تا یکنواختی زندگی رو بشکنید وبتونین زندگی رو به مدل جدید تبدیل کنید؟؟

بسیاری از افراد متأهل از یکنواختی زندگی زناشویی شکایت می کنند. یکنواختی می تواند با خود بی حوصلگی، کسلی و بی اهمیت شدن نسبت به همه چیز را بیاورد و در موارد حادتر منجر به افسردگی یا جدایی همسران از یکدیگر یا طلاق عاطفی شود.

زمان ی با برخی از افراد صحبت می کنیم می بینیم بعد از گذشت چند سال (و شاید هم کمتر) تقریبا همه کارها و اقدامات خود در زندگی زناشویی را روتین و تکراری می دانند؛ دیگر آن شوق قبل از دیدار و آن سرخوشی و انرژی بعد از ملاقات وجودت ندارد. اگر شما هم نگران یکنواخت شدن زندگی زناشویی هستید یا به آن مبتلا شده اید، توجه به موارد زیر و استفاده از آنها در زندگی زناشویی، شاید بتواند زندگی شما را نسبت به یکنواخت شدن نجات دهد.

 

ابتدا خودتان تغییر نمایید

اگر از یک ارتباط زناشویی که دلخواه شما نیست رنج می برید نخستین گام این می باشد که خود را اصلاح نمایید. در یک ارتباط دوطرفه کمتر می توان فقط یک نفر را به عنوان منشأ همه مشکلات دانست. سرنوشت خود را به دست بگیرید و برای تغییر زندگی و روابط زناشویی خود برنامه ریزی نمایید.

رفتارهای غلط خود را اصلاح نمایید و انجام بعضی از وظایفی را که تا قبل از این فراموش کرده بودید از سر بگیرید. همانطور که اشاره شد زندگی زناشویی ارتباطی دوطرفه می باشد و قسمتی از این جریانات از سمت شماست؛ بنابراین ابتدا خودتان را تغییر دهید و منتظر معجزه یا یک اتفاق خاص نباشید.

انتظارات معقول از زندگی زناشویی داشته باشید

شاید شما هم از آن دسته افرادی بودید که زندگی زناشویی را سرتاسر مهر و محبت و اوقات خوش می دانستید اما حالا با واقعیتی دیگر روبرو می شیود؛ یعنی کنار هم قرار داشتن خوبی ها و بدی ها؛ خوشی ها و ناخوشی ها؛ مهربانی ها و تندی ها و ... این طبیعت زندگی زناشویی است. این را بپذیرید تا شاید احساس سرخوردگی کمتری داشته باشید و البته نگران نباشید. شما می توانید با تلاش و زدن یک عینک خوشبینی، قسمت های خوب را پررنگتر و بیشتر از قسمت های بدش نمایید.


دوست داشتن بدون قید و شرط را از سر بگیرید

یادتان هست در دوران عقد و ابتدای زندگی زناشویی، اشتباهات همسرتان را نادیده می گرفتید یا اگر هم برایتان مهم بود سعی می کردید با همدلی و مهربان و البته همراهی، به او در اصلاح آن اشتباه کمک نمایید! اکنون بیشتر از هر زمان ی شما و همسرتان نیاز دارید مانند سابق بدون قید و شرط و بدون اما و اگر، همدیگر را دوست داشته باشید؛ این کار باعث اوج مجدد صمیمت بین شما می شود.

تازه، خلاق و متنوع باشید

انسان ها نسبت به تغییرات ناگهانی و هیجانی، کنجکاو هستند و احساسی از شادی برای آنها به ارمغان می آورد. شاید مهمترین راهکار جلوگیری و مقابله با یکنواختی این می باشد که مقداری از خلاقیت خود استفاده نمایید تا اتفاقات جدید و متنوعی را به زندگی زناشویی تان هدیه نمایید.

با کمی تأمل می توانید تغییراتی مهم و کم هزینه و حتی بدون هزینه را فراهم نمایید؛ مثل اضافه کردن پسوند و پیشوند جدید و محبت آمیز به اسم همسرتان، قرار ملاقات جدید گذاشتن، تغییر دکوراسیون منزل به خصوص اتاق خواب، پوشش تازه و ...

روزها و تاریخ های مهم را زنده نمایید

گاهی مشاهده می شود برخی از زوحین پس از گذشت سال ها، دیگر نسبت به هیجان ناشی از روز آشنایی، روز عقد، روز تولد و ... بی تفاوت هستند. برای گریز از یکنواختی خوب می باشد این روزها را مانند سابق و حتی پرهیجان تر و با یک برنامه به یادماندنی جشن بگیرید و از بودن با هم احساس شادی و غرور نمایید.

به خاطرات و علائق مهم هم توجه نمایید

این صحنه را تصور نمایید: دوازده سال از زندگی زناشویی شما می گذرد که همسرتان به خانه می آید و از شما دعوت می کند با هم به یک مکان خاص بروید. زمان ی به آنجا می رسید متوجه می شوید این مکان، مربوط به جایی می باشد که شما نخستین قهرمانی خود در مسابقات والیبال را جشن گرفته اید؛ مثال دیگر این می باشد که همسرتان به خانه می آید و از شما برای دیدن یک فیلم دعوت می کند، زمان ی فیلم شروع می شود یادتان می افتد این نخستین فیلم مشترکی بود که با همسرتان سال ها پیش دیدید؛ شاید حسی خوبی در شما ایجاد شود زمان ی همسرتان زندگی و گذشته و علایق شما را به خاطر دارد. این مثال کوچکی از اقدامی می باشد که شما می توانید خاطرات و علایق همسرتان را زنده نمایید.

فکر نمایید تازه ازدواج کردید

زمان ی به شما گفته می شود چرا اینگونه لباس می پوشید یا چرا دیگر نامه عاشقانه نمی نویسید، می گویید خوب ما سال هاست ازدواج کردیم، دیگر برای هم غریبه نیستیم، حوصله این کارها را نداریم، اینجور رفتارها خیلی دیگر لوس می باشد و ... سوال دیگر: چرا در ابتدای آشنایی تان این کارها لوس نبود و با ذوق و شوق انجام می دادید؟ شاید شما بگویید خوب آن موقع داغ بودیم و رابطه مان تازه بود. بله من هم همین را می خواهم بگویم، که برای گرم ماندن و تازه شدن همیشه رابطه، باید کارهای رمانتیک و روش های ابراز علاقه را به صورت مستمر انجام دهید.

از بودن همدیگر تشکر نمایید

بگذارید همسرتان بداند به رغم گذشت چندین سال از زندگی زناشویی، او همچنان حضور مؤثر شما را می بیند و لمس می کند؛ بگذارید بداند شما قدر او را می دانید؛ بگذارید بداند از بودن با او احساس غرور می نمایید؛ بگذارید بداند از خدمات و حمایت او تشکر می نمایید و ... البته شاید بگویید خوب کار خاصی انجام نمی دهد! منظور من همین کارهای ساده است، مثلا زمان ی فرزندتان را به مدرسه می برد از او تشکر نمایید، زمان ی غذای خوشمزه ای می پزد از او جوری تشکر نمایید که انگار نخستین بار می باشد دستپخت او را می خورید.

حداقل هفته ای یک بار ساعتی با هم باشید

یکنواختی در زندگی زناشویی گاهی باعث می شود حتی نیازهای طبیعی خودمان را در رابطه فراموش کنیم. لازم می باشد در طول هفته زمان ی را با توافق قبلی تعیین نمایید که در آن با هم هستید و به نیازهای هم توجه می کند. چه خوب که با کارهای کوچکی این زمان را برای هر دو رمانتیک نمایید.

از مقایسه زندگی تان بپرهیزید

اگر دائم در حال مقایسه زندگی و همسرتان با دیگران هستید باید بگویم هیچ گاه رنگ آرامش را نخواهید دید و شاید خود را وارد چرخه ای از کار و فعالیت و تلاش بیهوده برای رسیدن به ملاک های زندگی دیگران بنمایید و در نهایت محکوم به یکنواختی زندگی خواهید بود. البته تلاش برای بهبود زندگی و ارتقای آن خوب می باشد اما همسرتان را با خودش نه شخص دیگر مقایسه نمایید.

 

اجازه ندهید کدورت به درازا کشیده شود

طبیعت زندگی زناشویی اقتضا می کند که گاهی شاهد اختلاف و درگیری باشیم، مهم مدیریت این اختلافات می باشد تا مسبب مشکلات بیشتر و دوری از هم نشود. بدین منظور پس از گذشت مدت کوتاهی از ناراحتی، سعی نمایید با گفتگو کردن، اختلاف را حل نمایید. حتی لازم شد در معذرتخواهی پیش گام شوید.

برای آرامش خود تلاش نمایید

این را به عنوان آخرین راهکار می گویم، چون شاید در پایان این مقاله بگویید: چقدر انجام این کارها زحمت دارد یا من دیگر زمان و توان این کارها را ندارم. در پاسخ می خواهم بگویم اگر برای آرامش و شادی زندگی خودتان و فرزندان تان ارزش قائل هستید باید برای زندگی زمان بگذارید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-28 09:00:01
  • کرمی برای روشن شدن پوست صورت و ازبین بردن لکه ها

   لکه ها و کک و مک ها اکثر در ناحیه صورت مردم با موهای بور ،قرمز وچشم آبی دیده میشود. فاکتور اصلی بروز این لکه ها ژنتیک است. می توانید از اقدامات بیشتری همانند مصرف ضد آفتاب ها برای پیشگیری از گونه های لک و کک و مک پیشگیری نمایید. در بخش زیر کرمی برای روشن شدن پوست صورت را گذاشته ایم
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-26 09:00:02
  • روش لیزر موهای زائد زیر بغل و عوارض احتمالی آن

   موهای مضر زیر بغل یکی از مسائل رایج هر شخصی است که می توان با روشهای متفاوت و مختلفی نظیر بند انداختن ،تراشیدن با تیغ و مومک موها مضر را از بین برد اما همه ی این روشها مزمانی بوده و تنها تا مدت کوتاهی اثربخش هستند. خوشبختانه امروزه می توانید با لیزر کردن موهای مضر تا ۲ ماه از بین
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-24 09:00:01
  • روش های جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی زنان

   زگیل تناسلی مریضی مربوط به ناحیه تناسلی است که به علت رعایت نکردن بهداشت و فاکتور های دیگر امکان پذیر است آقایان و خانم ها به این مریضی مبتلا شوند زگیل تناسلی درصورت مواظبت نکردن امکان پذیر است به شریک زناشویی نیز سرایت یابد و رجوع به دکتر و معالجهگاه مناسبترین روشمراقبت ی جه
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 67 ماه قبل
  • 2014-08-17 00:00:00
  • چگونه پسر زا باشیم

   14خیلی ها دوست دارن پیشا پیش جنسیت بچه شون رو بدونن و یا یک قدم پیشتر بروند و جنسیت کودکشو ن رو خودشون پیشاپیش مشخص کنند حالا امروز مطلبیب با مزه و خواندنی برای شما در مورد پسر شدن بچه ها داریم
  • 62 ماه قبل
  • 2015-02-09 00:00:00
  • دستور تهیه پنکیک

   14امروز براتون دستور تهیه پنکیک رو در خانه براتون داریم دستوری که پیش روی شماست برای 3 نفر است
  • 66 ماه قبل
  • 2014-10-04 00:00:00
  • چگونه بعد از عمل بینی مراقب خود باشیم

   14با زیاد شدن عمل های زیبایی بینی نیاز به دانستن هرچه بیشتر دربارهاون هرروز بیشتر میشه  وشما اگر قصد عمل زیبایی بینی دارین بهتره اطلاعات خودتون در باره مراحل نگهداری از خودتون بعد از عمل رو نیز بدونین تا عمل راحتتر و خوبی داشته باشید
  • 63 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 59 ماه قبل
  • 2015-04-20 00:00:00
  • زندگی‌تان لذت‌بخش است یا ناامیدکننده؟

   14انسان‌ها برای تغییر تجربه زندگی‌شان از ناامیدی به معنادار بودن و رضایتمندی چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؟ در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف این موضوع می‌پردازدیم.
  • 71 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نکات زیبایی و انتخاب رنگ لاک ناخن

   14لاک ناخن یکی از وسائلی است که خانم ها در روزهای اخیر خیلی بیشتر از آن استفاده میکنند و برای خانم ها خیلی خیلی مهم شده است اما برای هر چه بیشتر جلوه کردن این وسیله زیبایی نکاتی را باید شما دوستان در نظر بگیرید
  • 59 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • زن ذلیل ها از نگاه ...

   14همه حتما حتما عبارت زن ذلیل رو شنیدیم و تقریبا میدانیم یعنی چی و به چطور افرادی میگویند و...
  • 66 ماه قبل
  • 2014-10-03 00:00:00
  • با صلیقه خودتان گل دگمه ای بسازید

   14امروز چیز زیبا و قشنگی روبراتون داریم که برای خانم های با صلیقه میتونه مناسب باشه وازش ایده های خوبی بگیرند والبته کارهای زیبایی نیز انجا دهند
  • 64 ماه قبل
  • 2014-11-12 00:00:00
  • دسر چند میوه متفاوت بسازیم

   14امروز مدلی تازه برای درست کردن دسر چند میوه رو براتون داریم  مدلی برای دسر میوه ای چند رنگ و البته متفاوت
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-09 00:00:00
  • برای اذیت نشدن جنین در دوران بارداری بخوانید

   بارداری دوره فوق العاده حساس است که در آن باید فوق العاده مراقب مادر و البته جنین در رحم بود و بد نیست بدانیم چه کارهایی برای جنین ضرر دارد و چه رفتارهایی خوب است
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • زندگی در کنار برکت حضور بزرگترها

   در دنیای سخت و پر مشغله امروز کمتر میبینیم که خانواده هایی هنوز با بزرگترها خانواده زندگی کنند و این نعمت زندگی با حضور بزرگتر ها و برکت حضور اون ها ها رو به سادگی از دست میدهند
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم

   این روزها خانواده ها زیاد تمایلی به رابطه دختر ها و پسرها در دوران نامزدی نداردن اما با این حال گاهی رابطه ها به صورت مخفی یا نیمه مخفی شکل میگیرد که ممکن است مشکلاتی بعد از آن با خود داشته باشد
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • چگونه دونات شکلات درست کنیم

   آیا شما هم جزء طرفداران دونات هستید مخصوصا دونات شکلات و دوست دارید بدونین چجوری میتوان دونات شکلات درست کرد؟؟ خب امروز برای شما دوستان آموزش درست کردن دونات شکلات رو برای شما دوستان داریم
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • به کودکان خود انقدر نگوییند بکن و نکن

   یکی از عادت های بزرگ تر ها در تربیت کودکان این روزهای ما این شده که به کودکان خودشون خیلی باید و نباید هایی رو تذکر میدن و میگویند بکن و نکن که در تربیت کودک ها خیلی روش خوبی نیست و مناسب نمیباشد
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • چگونه پستانک را از کودکمان بگیریم

   استفاده درست از پستانک یک چیز است و گرفتن این عادت از کودک چیز دیگری است که مشکل زیادی را برای اکثر خانواده ها ایجاد میکند امروز میخوایم نگاهی بندازیم که چگونه باید این کار سخت رو انجامد اد و ستانک رو از کودک گرفت
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-04 00:00:00
  • زمان مناسب مصرف گلپر

   گلپر جزء چاشنی هایی است که در این فصل مصرف اون بیشتر و بیشتر میشه و استفاده کننده های بیشتری  پیدا میکنه اما باید چجوری استفاده کرد و برای چه کسانی میتونه مناسب نباشه
  • 67 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • نگاهی دیگر به خواستگاری از سمت خانم ها

   ازدواج امری پسندیده و ضروری است ور فرهنگ ما و ازدواج ایرانی خواستگاری بخشی از ازدواج است اما خواستگاری مرد از زن نه پیش قدم شدن یک خانم
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-02 00:00:00
  • چرا کودکان انگشت می مکند

   اکثر کودکان عادتی دارند خیلی ساده اما ناراحت کننده برای بزرگتر ها و اون مکیدن انگشت است و چرا حقیقتا کودکان انگشت می مکند؟ و چگونه باید با این عادت برخورد کرد
  • 68 ماه قبل
  • 2014-08-02 00:00:00
  • آشنایی با اشتباهات بزرگ دوران نامزدی تا عقد

   بعد از نامزدی دوران خوش نامزدی شروع میشود و آماده سازی کارها برای عقد و عروسی، اما باید مراقب باشید که در دوران نامزدی اشتباهات رایج این دوران رو انجام ندید و هوشمندانه برخورد کنید
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید