هوالرزاق


علائم رشد اولین دندان کودک

علائم رشد اولین دندان کودک

در آوردن دندان یکی از مشکلات سال های اول بچه داری است و بد نیست که بدونین کی بچه شما در حال در آوردن دندان است تا خودتون رو برای آن آماده کنید ، امروز تعدادی از علائم در آوردن دندان در کودکان رو براتون داریم

تنها نشانه برای دندان درآوردن در بچه ها ریزش بزاق از دهان و خارش لثه کودک می باشد که باید در این مواقع بهداشت دهان و نظافت دستان وی را بیشتر از همیشه رعایت نمایید.


یک کارشناس دندانپزشکی کودکان گفت: رویش اولین دندان در کودکان هیچ علامتی ندارد و این مساله تنها موجب افزایش بزاق دهان می‌شود.

دکتر بهشته ملک افضلی در گفت‌و‌گو با آنا گفت: دندان شیری در کودکان از 6ماهگی آغاز به رویش می‌کند و تا حدود 2.5 الی 3 سالگی پرورش آن تکمیل می‌شود که این مساله ممکن می باشد در کودکان پسر کمی با تاخیر آغاز شود.
وی با بیان اینکه پرورش دندان در کودکان هیچ علامتی ندارد گفت: رویش دندان در کودکان تنها موجب افزایش بزاق دهان می‌شود. احساس سنگینی و خارش جزو علائم طبیعی پرورش دندان محسوب می‌شود و کودک ممکن می باشد به دلیل این مساله انگشت خود را برای خاراندان لثه در دهان خود بگذارد که این مساله می‌تواند کودک را در معرض بیماری‌های میکروبی فراوانی قرار دهد.

این کارشناس دندانپزشکی کودکان در ادامه درباره نظافت دهان و دندان کودکان گفت: به والدین پیشنهاد می‌شود از همان ابتدای نوزادی با یک گاز استریل لثه کودک را شست‌و‌شو دهند زیرا این مساله علاوه بر اینکه منجر به کم شدن پرورش میکروب در دهان می‌شود باعث آرامش کودک نیز می‌شود.

ملک افضلی در پایان خاطرنشان کرد: به والدین تاکید می‌شود به محض رویش دندان‌های کرسی شیری و یا خلفی استفاده از مسواک را برای کودکان خود آغاز کنند.


علائم رشد اولین دندان کودک

برچسب های
علائم رشد اولین دندان کودک - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,947
تعداد بازدید ماه جاری : 1,947
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به علائم رشد اولین دندان کودک داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به علائم رشد اولین دندان کودک