هوالرزاق


چرا نوزادمان وزن اضافه نمیکند

چرا نوزادمان وزن اضافه نمیکند

آیا شما هم نوزاد دارید و تو فکر رشد او و اینکه وزن اضافه میکند یا نه هستید و ناراحت اینید که چرا وزن اضافه نمیکند

بهترین ملاک برای اینکه بدانیم شیر مادر برای نوزادش کافی می باشد و او را سیر می کند یا نه، گرفتن وزن کودک است. اگر فرزند شما مطابق نمودارها یرشد وزن استاندارد وزن می گیرد، یعنی مشکلی در میان نیست و شیر شما هم برای سیر کردنش کافی است.

بنابراین اگر شیرخواری سینه مادر را درست می‌ مکمد اما همچنان به خوبی وزن اضافه نمی کند می توانیم نتیجه بگیریم که کم وزنی اش ناشی از کافی نبودن شیر مادر برای سیر کردن اوست. که در این حالت پیشنهاد می کنیم که مادر شیرش را بدوشد و به نوزاد بدهدف دفعات شیردهی را بیشتر کند و در طول شب هم دو تا سه بار به کودک شیر بدهد. این مساله بسیار مهم می باشد چون چربی شیری که در طول شب ترشح می شود نسبتا بالاست و به سیر شدن و گرفتن انرزی بیشتر کمک می کند. از طرف دیگر شیر داد به کودک در طول شیر به تولید شیر بیشتر در سینه مادر هم کمک می کند.

البته به غیر از وزن گیری نشانه دیگر همچون میزان ادرار و مدفوع شیرخوار در طول روز، خواب آرام و... هم می تواند از سایر علائمی باشد که به ما نشان می دهد شیرمادر برای کودک کفایت ی کند. به هر حال اگر روند وزن نگرفتن این شیرخوار همچنان ادامه داشته باشد باید با یک کارشناس مشورت کنند تا معاینات لازم صورت گیرد.

ایران بانو


چرا نوزادمان وزن اضافه نمیکند

برچسب های
چرا نوزادمان وزن اضافه نمیکند - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,113
تعداد بازدید ماه جاری : 2,113
تعداد بازدید در هفته جاری : 7
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به چرا نوزادمان وزن اضافه نمیکند داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به چرا نوزادمان وزن اضافه نمیکند