هوالرزاق


باید ونبايدها استفاده از روغن زیتون حرارت دیده

باید ونبايدها استفاده از روغن زیتون حرارت دیده

روغن زیتون روغن فوق العاده ای است که برای بدن بسیار مفید است، بعضی ها از این روغن در  تهیه غذا نیز استفاده میکنند، که امروز نگاه مختصری انداختیم به استفاده از روغن زیتون داغ

روغن زیتون شامل روغن‌های مفیدی می باشد که در کشورهای مدیترانه‌ای زیاد از آن استفاده می شود. حتما شما هم زیاد شنیده اید که پیشنهاد می کنند در رژیم غذایی خود روغن زیتون مصرف نمایید، اما از سوی دیگر درست مصرف کردن آن هم بسیار مهم است.


کارشناسان تغذیه در چند مطالعه متفاوت تاکید کردند که حرارت دادن روغن زیتون موجب تولید مواد شیمیایی سمی می‌شود که برای بدن خطرناک‌اند.


روغن زیتون ماده مغذی منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ می باشد که سطح کلسترول خون را کم شدن داده و به سلامت قلب و بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند. روغن زیتون همچنین منبع طبیعی ویتامین E و حاوی اسیدهای چرب غیراشباع می باشد اما به دلیل تولید مواد شیمیایی که در روند حرارت دیدن آن رخ می‌دهد، کارشناسان تغذیه پیشنهاد می‌کنند گزینه سالم‌تری مثل روغن «کلزا» را که در فرانسه اغلب استفاده می‌شود برای طبخ غذا جایگزین روغن زیتون نمایید.


این روغن برای سرخ کردن‌های ملایم مثلا برای سیب‌زمینی و سبزیجات گزینه خوبی می باشد و جایگزینی مناسبی برای کره در غذاها است. این روغن در ماهیتابه به خوبی گرم می‌شود و خطری برای سلامت بدن به همراه ندارد.


کارشناسان برای تهیه غذاهای متفاوت، روغن‌های مختلفی را توصیه می‌کنند. برای مثال برای غذاهایی که زیاد سرخ می‌شوند روغن نارگیل، برای سالاد روغن زیتون و برای پخت و پز با حرارت ملایم روغن کلزا و برای سالاد و انواع چاشنی‌ها، روغن کدو و روغن آووکادو را پیشنهاد می‌کنند.

الو دکتر


باید ونبايدها استفاده از روغن زیتون حرارت دیده

برچسب های
باید ونبايدها استفاده از روغن زیتون حرارت دیده - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 4,316
تعداد بازدید ماه جاری : 4,316
تعداد بازدید در هفته جاری : 8
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به باید ونبايدها استفاده از روغن زیتون حرارت دیده داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به باید ونبايدها استفاده از روغن زیتون حرارت دیده