هوالرزاق


با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید

با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید

همانطور که رفتارهایی میتونه بر روی آرامش شما و زندگی شما تاثیر داشته باشه تعدادی از خصلت ها و رفتار ها هست که میتونه برای شما ضررهای دیگه هم داشته باشه و بر روی هوش شما نیز تاثیر داشته باشد

هرچقدر هم که باهوش باشید عادت های ناسالم در زندگی می تواند به مغزتان آسیب بزند ، پس مراقب خوذتان باشید و حواستان بیشتر به مغزتان باشد…

 

1- بیش از حد نگران هستید

ناراحتی در مورد مسائل مالی، نگرانی در مورد پروژه‌های زیاد کاری و تلاش برای حفظ ظاهر زندگی اجتماعی، می‌تواند موجب ترشح ترکیبی از هورمون‌های استرسی گردد. دکتر برندن کلی، متخصص مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو در کولومبوس اوهایو می‌گوید: “استرس‌ بیش ازحد نه تنها عملکرد مغز را تضعیف می‌کند‌ بلکه با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر مرتبط است. “تصور می‌شود که تغییرات هورمونی مرتبط با استرس پشت این رابطه پنهان باشد. ( این تمرین های یوگا و مدیتیشن را برای آرام شدنِ سریع امتحان نمایید.)

2- شلوار جینتان کوچک شده

به گفته کلی، به نظر می‌رسد به انگیزه بیشتری برای لاغر ماندن نیاز دارید، تحقیقات نشان داده می باشد که مرض چاقی در سنین میانسالی موجب عملکرد شناختی ضعیف‌تر و بعدها افزایش خطر ابتلا به زوال عقل شود. نتایج مطالعه‌‌ی منتشر شده در مجله‌ی امریکایی علم امراض مسری، حاکی از ارتباط بین چاقی و توانایی فکری پایین در نوجوانی و بزرگسالی می‌باشد. کلی می‌گوید: “به‌هرحال، مرض چاقی مشکل پزشکی پیچید‌ه‌ای است.” به‌گفته‌ی او، رها شدن از آن ساده نیست، خواه این چاقی از عواقب برخی مشکلات پزشکی و خواه ناشی از خود مرض چاقی باشد.

3- زندگی شیرینی دارید

دکتر آلن توفیق، پزشک طب خواب و متخصص مغز و اعصاب وابسته به مرکز پزشکی کورنر ویل، بیمارستان پروتستان نیویورک، می‌گوید: قند نه تنها چند سانت به دور کمرتان اضافه می‌کند، بلکه مصرف بیش از حد آن می‌تواند روی سلول‌های مغزتان تاثیر بگذارد. توفیق اشاره دارد که، “دیابت خطر ابتلا به زوال عقل را تشدید می‌کند.” طبق مطالعه‌ی انجام شده بر‌ روی حیوانات در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، ممکن می باشد اثر منفی قند روی مغز به ‌علت افزایش التهابات باشد. کشفیات حاکی از آن می باشد که رژیم‌های غذایی مملو از قند روی عملکرد سلول‌های مغزی و توانایی شناختی تاثیر منفی دارد.

4- شما استاد انجام کارهای همزمان هستید

نوشتن ایمیل درحالی که با همکارتان بحث می‌نمایید و خوردن ناهار در همین حین، آشنا به‌نظر می‌رسد؟ توفیق می‌گوید، این نوع کارهای همزمان می‌تواند فعالیت‌های پردازشی مغز شما را محدود کند .”مسولیت اصلیِ لًب‌ پیشانی، تمرکز کردن می باشد اما توان پردازشی آن محدود است.” چنانچه سعی نمایید از مغزتان بیش از توان منطقی‌اش کار بکشید، ممکن می باشد عملکرد مغزتان هر از گاهی متوقف شود، حالتی مشابه به هنگ کردن کامپیوتر هن گام یکه تلاش می‌نمایید چندین برنامه را همزمان باز نمایید.
بیشتر: به همین دلیل در حین کار فقط حواس خود را معطوف یک کار نمائید، و در دیگر مواقع متفکر باشید.

5- با دوستی که سیگاریست زمان می‌گذرانید

به گفته ی توفیق، حتی اگر سیگار نمی‌کشید، استنشاق بوی سیگارِ دیگران، مغز را در معرض ترکیبی از مواد سمی قرار می‌دهد. “قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دود سیگار میزان مونواکسیدکربن بدن را افزایش می‌دهد که جایگزین اکسیژن حیاتی مورد نیاز مغز و بدن می‌گردد.” در صورت آسیبِ رگ‌های خونی و نرون‌ها، توانایی سلول‌های مغزی برای برقراری ارتباط صحیح و حفظ اطلاعات به شکل درست مختل می‌شود.

6- همیشه در حال پروازید

طبق تحقیقی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، تاخیر زیاد هواپیما در یک برنامه شلوغ مسافرتی می‌تواند روی یادگیری و حافظه تا یک ماه بعد از اینکه به خانه بازگشتید تاثیر بگذارد. دکتر الیزابت لومباردو، روانشناس و نویسنده کتاب ‘بهتر از عالی': 7 استراتژی برای درهم شکستن انتقاد‌های درونیتان و خلق زندگی‌ای که دوست دارید، ارائه می‌دهد: مسافرت به مناطق مختلف، ریتم شبانه‌روزی طبیعی بدن شما را دچار اختلال می‌سازد. ” علاوه بر اختلالات خواب، اختلالات غذا خوردن و تنظیمات هورمونی( همه آنچه که می‌تواند روی حافظه و یادگیری تاثیر بگذارد)، به عنوان منبع قابل‌توجهی از استرس در بدن عمل می‌کند.”

منبع: آی بانو


با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید

برچسب های
با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,759
تعداد بازدید ماه جاری : 1,759
تعداد بازدید در هفته جاری : 8
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید