هوالرزاق


۶ درمان گیاهی برای جلوگیری از تأخیر در قاعدگی

۶ درمان گیاهی برای جلوگیری از تأخیر در قاعدگی

قاعدگی در زنان و دختران از زمان بلوغ آغاز می‌شود و با یائسگی پایان می‌یابد. مدت خونریزی، معمولاً ۳-۵ روز طول می‌کشد، اما بین ۲-۸ روز نیز می‌تواند متغیر باشد. اگر چه برای درمان تأخیر در عادت ماهانه، داروهای زیادی وجود دارد اما راه‌های طبیعی و گیاهی نیز هست که چند نمونه از این راه‌ها در ادامه توضیح داده شده است.

۱. جعفری
جعفری برای اغلب زنان، سبزی قابل دسترسی است که بیشترین تأثیر را برای درمان عقب‌افتادگی قاعدگی دارد. بدین منظور می‌توان این گیاه را به صورت چای گیاهی و ۳ تا ۴ بار در روز مصرف کرد.هم جعفری خشک و هم نوع تازه آن می‌تواند برای درمان بی‌نظمی قاعدگی مورد استفاده قرار گیرد. چای جعفری را در آب جوش بریزید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از این که کاملاً رنگ گرفت، مصرف کنید.
 
۲. زنجبیل
زنجبیل را به‌راحتی می‌توانید از داروخانه تهیه کنید. درست مانند جعفری، این گیاه را نیز می‌توانید به صورت پودر یا تازه مصرف کنید. این ماده محرک است و ممکن است پس از مصرف، احساس گرگرفتگی کنید اما در درمان بی‌نظمی قاعدگی بسیار موثر است. زنجبیل را به چای خود اضافه کنید یا آن را با آب بجوشانید و ۳ بار در روز مصرف کنید تا قاعدگی منظمی داشته باشید.
 
۳. میوه‌هایی چون انبه، انار و آب انگور
ثابت شده تعدادی از میوه‌ها برای درمان تأخیر قاعدگی موثرند که مشهورترین آن‌ها انبه است. می‌توانید آن را به صورت خام یا پخته مصرف کنید. انگور، به‌خصوص نوع سیاه آن، میوه درمانگر دیگری است. روزانه مقداری آب انگور بخورید اما در مصرف آن زیاده‌روی نکنید زیرا موجب فقر آهن می‌شود. مصرف روزانه آب انار نیز به قاعدگی منظم شما کمک می‌کند.
چای بومادران
 
۴. بومادران
بومادران گیاه دارویی دیگری است که برای درمان مشکلات قاعدگی از جمله تأخیر آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌راحتی می‌توانید آن را از عطاری‌ها تهیه کنید. این ماده موجب تعادل هورمون‌های بدن زنان می‌شود. زمانی که قاعدگی شما به تأخیر افتاد، چای سرد بومادران را ۳ تا ۴ بار در روز مصرف کنید. این گیاه در کاهش درد نیز موثر است.
 
 
۵. سبزیجات
سبزیجاتی مانند هویج، تربچه و خیار چنبر تلخ نیز برای درمان تأخیر قاعدگی مناسب‌اند. اگر دچار بی‌نظمی قاعدگی شده‌اید، جوشانده خیار چنبر تلخ را ۳ بار در روز مصرف کنید.ثابت شده تعدادی از میوه‌ها برای درمان تأخیر قاعدگی موثرند که مشهورترین آن‌ها انبه است. می‌توانید آن را به صورت خام یا پخته مصرف کنید. انگور، به‌خصوص نوع سیاه آن، میوه درمانگر دیگری است

۶. ریشه انجیر هندی
ریشه انجیر هندی درمان فوق‌العاده‌ای برای تأخیر قاعدگی است. جوشانده آن را به همراه شیر قبل از خواب مصرف کنید. این روند را در ۳ چرخه قاعدگی متوالی خود دنبال کنید تا تأثیر آن را ببینید.

عقب‌افتادگی قاعدگی برای سلامت زنان مضر است و ممکن است منجر به بیماری‌های خطرناکی شود. درمان‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، روش‌های قابل اعتماد و موثری برای تأخیر قاعدگی است. البته اگر نسبت به هر کدام آلرژی دارید، از خوردن آن‌ها امتناع کنید.

سلامانه


۶ درمان گیاهی برای جلوگیری از تأخیر در قاعدگی

برچسب های
۶ درمان گیاهی برای جلوگیری از تأخیر در قاعدگی - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 3,028
تعداد بازدید ماه جاری : 3,028
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به ۶ درمان گیاهی برای جلوگیری از تأخیر در قاعدگی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به ۶ درمان گیاهی برای جلوگیری از تأخیر در قاعدگی