قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

 • زمان درج : 50 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2015-12-14 00:00:00
 • تعداد بازدید : 2324
  بازدید ماه:2324
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

قهرمان در فرهنگ ما معانی زیادی را همراه خودش یدک می‌کشد

قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

قهرمان در فرهنگ ما معانی زیادی را همراه خودش یدک می‌کشد، اما این موضوع هم از آن دست موضوعاتی است که با گذشت زمان از لحاظ مفهوم ساختاری و حتی کلامی دچار تغییرات عدیده‌ای شده است. روزگاری در جوامع متفاوت با توجه به تمام آیتم‌های موجود قهرمانان بیشتر از میان نام‌آوران جنگی و انسان‌های قدرتمند انتخاب می‌شدند. کم‌کم با پیشرفت جوامع و اضافه شدن تعاریفی مانند اخلاق و مدنیت آیتم‌ها جدیدی به تعریف یک قهرمان اضافه شدند و در نهایت به امروز می‌رسیم با تعاریفی متعدد و نماهایی عجیب درباره شکل و شمایل این مفهوم. روزگاری شاید قهرمان‌ها مجموعه آمال و آرزوهای یک انسان یا یک مجموعه از انسان‌ها بودند. قهرمان می‌بایست مانند دانشمندان همان روزها در خیلی از زمینه‌ها صاحب قدرت باشد تا بتواند قهرمان شود. بعدها ایرانیان صفات اخلاقی را به این قهرمان سنجاق کردند و از او شمایل یک پهلوان را ساختند که می‌توانست چراغ راه خوبی برای انسان باشد. چراغ راهی که بتوان او را به عنوان در حقیقت یک اسطوره در جایگاه تقلید قرار داد. این تعریف توانست سال‌ها، شاید تا همین آدم‌های نسل من پایدار بماند و برای خودش ترک‌تازی کند تا این‌که می‌رسیم به دنیای شلوغ امروز. دنیایی که آدم‌های عجیب و غریبی دارد. دنیایی که احتمالا نسل من و قبل‌ترش در آن نشسته و خاموشی تک تک قهرمان‌هایش را به سوگ می‌نشیند و برایشان مرثیه‌سرایی می‌کند و غصه می‌خورد که چرا دیگر کسی نیست که جایگزین آنها بشود، اما…

در اینجا با یک امای بزرگ روبه‌روییم. امایی که شاید خیلی از ما به آن توجه نکرده باشیم و خوب درباره‌اش نیندیشیده‌ایم. ما اقتضائات موجود نسل بعد از خودمان را فراموش کرده‌ایم و حتی جایی رفتار آنها را به سبب این‌که توهین آمیز خوانده‌ایم، محکوم کرده‌ایم، اما این همان نکته‌ای است که باید به آن توجه می‌کردیم. انسان مدرن با توجه به ساختار اجتماعی و تکنولوژیکی‌ای که در آن زندگی می‌کند، می‌تواند به جای یک قهرمان چند قهرمان داشته باشد. سرگذشتاین است که آدم مدرن دیگر با یک شخص و نصب‌العین قرار دادن او نمی‌تواند رابطه برقرار کند. او با توجه به حجم عظیم اطلاعاتی که در کنار خودش دارد، دیگر به قهرمانی که درباره هر موضوعی یاری‌اش کند احتیاج ندارد و بیشتر به دنبال قهرمان زودگذری می‌گردد که یا موضوعات مورد علاقه‌اش را تفسیر کند یا مانند خیلی روزهای پیش در یک زمینه خاص و عجیب باشد. در موارد زیادی هم دیده می‌شود که انسان مدرن به جای اسطوره‌سازی تنها به برداشت مقطعی از قهرمان اکتفا می‌کند تا زمانی که احتیاجش برطرف شود و قهرمان جدیدی در حوزه‌ای دیگر بیابد.

این شاید از منظری اتفاقی خوب است برای انسان. انسانی که واقعا شبیه هیچ کس نیست و حالا امروز خودش هم نمی‌خواهد شبیه کسی باشد. او می‌خواهد خودش باشد و به جای زیر سقف کسی قرار گرفتن، خودش سقف دیگران باشد. گفتم این اتفاق خوبی است و تعریف جدیدی از قهرمان و اسطوره در ادبیات جنظرارائه می‌دهد، اما یک زنگ خطر هم دارد. زنگ خطری که به ما گوشزد می‌کند، انسان مدرن چقدر فراموشکار شده و خوبی‌ها و بدی‌ها را چقدر زود فراموش می‌کند. زنگ خطری که شاید در بسیاری از موارد سبب سطحی شدن می‌شود و خیلی‌های به زعم رسیدن به ماجرای کلی یک موضوع بعد از چند کلیک سرگذشترا رها می‌کنند و در سطح می‌مانند و… بله می‌شود هزار تا آیتم دیگر برای این زنگ خطر در کنار تمام خوبی‌هایش پشت هم قطار کرد. به دیدمی‌رسد که انسان مدرن با تمام تفاسیری که گفته شد و سوای تمام تعاریف نو و کهنه باید تعریف دقیق‌تری برای این واژه بیابد تا به قول قدیمی‌ها نه سیخ بسوزد و نه کباب.

نمی‌دانم شما جزو کدام دسته قرار می‌گیرید، اما شخصا جزو آدم‌هایی هستم که چند قهرمانی را می‌پسندم. این‌که آدم باید در هر زمینه‌ای یک قهرمان و مدل داشته باشد، نکته مهمی است و البته مهم‌تر این‌که این قهرمان‌ها تنها نمادهایی هستند برای ترغیب بیشتر برای رسیدن به هدف نهایی و نه اسطوره‌هایی بت‌گونه که اشتباه در کارشان نیست. قهرمان‌های امروز من آدم‌هایی از جنس خودم هستند که برای خودم بتشان نکرده‌ام. آنها را انسان‌هایی متعالی می‌بینم. خاکستری. گاه سپید و حتی گاه سیاه. قهرمان امروز به دیدمن می‌تواند این مدلی باشد. مثلا از طرفی یک قهرمان عاطفی همچون مادرم که همیشه به او تکیه داده‌ام و در خیلی موارد به او اقتدا می‌کنم و از طرفی دیگر مثلا فلان کارگردان یا مهندس بزرگ برای رسیدن به جایگاهی رفیع‌تر. به هر حال به نظرم این راهکار امروز جامعه ماست. این‌که قهرمان‌های زیادی داشته باشیم و فراموش نکنیم که در بسیاری زمینه‌ها خودمان می‌توانیم قهرمانی باشیم برای دیگران. اتفاق شیرین و سختی که باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. و نکته دیگر این‌که اگر زمانی قهرمان‌ها سقف بودند، امروز به ستون تبدیل شده‌اند. ستون‌هایی که برای استواری سقف‌هایی به مراتب بلندتر از گذشته نقش کلیدی‌تری را بازی می‌کنند.

چرا قهرمان می‌پروریم؟

قهرمان می‌تواند در یک فیلم، داستان، نمایش، بازی کامپیوتری و یا فردی یا چیزی از جامعه اطراف ما باشد. قهرمانان متداولا افرادی دوست‌داشتنی با خصایص انسانی و گاهی مافوق بشری هستند و ضدقهرمان فردی خبیث و خلافکار. فروید معتقد است ماموریت قهرمان داستان، شکست‌دادن ضدقهرمان و در واقع یک حرکت نمادین برای حل‌کردن عقده ادیپ است. بر اساس نظریه فروید، شخصیت شرور داستان، امیال غریزی خود را به آزادی ابراز و ارضا می‌کند و به این ترتیب احساس خوشایند آزادی و لذت‌بردن از گناه، بدون انجام آن، در بیننده و خواننده ایجاد می‌شود و درنهایت با شکست‌خوردن ضدقهرمان، همگی احساس آرامش می‌کنند. اتو رانک، روان‌کاو اتریشی و از شاگردان فروید که تحصیلات اصلی‌اش در زمینه هنر و انسان‌شناسی بود، نظریه «اسطوره تولد قهرمان» را در سال ۱۹۱۲ ارائه کرد. او با بررسی زندگی بزرگانی مانند حضرت عیسی(ع)، حضرت موسی(ع)، کوشیوه، اودیپ، تریستیان، هرکول و… به یک سری کلیشه برای آفرینش و خلق قهرمان رسید، به این ترتیب:

۱- پیش‌گویی تولد قهرمان ۲- تولد به‌عنوان یک نجیب‌زاده یا منجی ۳- دشمنان شیطان‌صفت ۴- رهاشدن در کودکی ۵- بزرگ شدن توسط پدر و مادر غیرواقعی ۶- بازگشت به سرزمین پدری در بزرگ‌سالی ۷- انتقام و مدعی اصالت شاهانه خود شدن. و جالب آن‌که بعد از حدود صد سال تمام این کلیشه‌ها به‌دقت در خلق «هری پاتر» به‌عنوان آخرین و یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان حال حاضر جهان، صدق می‌کند. می‌توان بحث را به‌سمت علاقه فرهنگی ما به قهرمانان تنها و خسته کشاند و علاقه غربی‌ها به قهرمانان گروهی. رستم، سهراب، قیصر و تختی در مقابل دلاوران میزگرد، سه تفنگ‌دار، ارباب حلقه‌ها (یاران حلقه)، هفت سامورایی و هفت دلاور. نسبت افرادی که در ایران بخش تک‌نفره بازی‌های کامپیوتری را انجام می‌دهند، به تعداد کل بازیگرها و میزان علاقه ایرانیان به بازی‌های اکشن اول شخص در مقابل بازی‌های استراتژیک و بخش‌های گروهی و آن‌لاین بازی‌ها (صرف دیداز محدودیت‌ امکانات) دلیل دیگری بر این مدعاست. علاقه ما به قهرمان‌پروری از افراد فوت شده و عدم توجه به همان افراد در زمان حیات نیز زبانزد خاص و عام است.

اما موضوع را می‌توان کمی ساده‌تر نگاه کرد. قهرمان زندگی پدر و مادرها، فرزندان خردسال آنها هستند که قرار است در آینده فرد مفیدی برای جامعه شوند و مایه‌ افتخار والدین. قهرمانان زندگی ما بسته به نوع علایق پزشک حسابی و انیشتین و یا بت‌من و هری پاتر هستند. فرزندان و این افراد نام‌آور وظیفه دارند ضعف‌ها و ناتوانی‌های ما را در زندگی جبران کنند، آرزوهای برآورده نشده ما را برآورده کنند و ترس‌های واقعی ما را به آرامشی هرچند تخیلی تبدیل کنند. ما گاهی قهرمانان گذشته را با حس نوستالژیک خاص فرهنگمان در هم می‌آمیزیم و در دل آرزوی بازگشت آنها را داریم.

چند میلیارد انسان عادی و تعداد اندکی قهرمان و ضدقهرمان و اثری که اندک‌اندک بر ناخودآگاه و خودآگاه ما می‌گذارند؛ جهان، زندگی و خاطرات ما همین‌ها هستند. اینجاست که باید به احترام قهرمان‌سازانی مانند استیو جابز و جان لاسه‌تر که پیکسار را برای ما کادو آوردند، کلاه از سر برداریم. فراموش نکنیم که هر یک از ما قهرمان و یا ضدقهرمان زندگی خود و اطرافیانمان هستیم و اگر همه سوپرمن یا ابوعلی‌سینا بودیم، زندگی دیگر مزه‌ای نداشت.

قهرمان یا ضد قهرمان؟

جایی در نمایش گالیله برتولت برشت، بنیامین نامی از میان انبوه شاگردان گالیله پس از این‌که استادش برخلاف نوشته‌های خود زیر فشار ارباب کلیسا و در دادگاه تفتیش عقاید ظاهرا گردبودن زمین و گردش آن به دور خورشید را انکار می‌کند تا جان سالم به در ببرد، به استادش می‌توپد و می‌گوید: «بدبخت ملتی که قهرمان ندارد یا قهرمانی مثل تو دارد!» او هم بی‌تامل در پاسخش می‌گوید: «بدبخت ملتی که احتیاج به قهرمان دارد!»

این سخن تامل‌برانگیز گالیله، نفس قهرمان و قهرمان پروری را زیر سوال می‌برد و سخنی است البته پرمعنا در باب ساز و کار این دیدگاه. چرا مردم به قهرمانان متوسل می‌شوند؟ نگاهی به پیشینه جوامع و سیر تحول این مفهوم، نشان می‌دهد که از آغاز، توده‌های مردم به خاطر کوتاه‌بودن دستشان از همه چیز و همچنین سازوکار انحصاری قدرت، چشم انتظار منجی یا قهرمانی بوده‌اند تا بلکه او بتواند زبان گویا و دست کنشگرشان باشد. قهرمان‌ها در آغاز منش جنگاوری و زورمندی داشته‌اند. یعنی کسی که توان جسمی‌اش و شهامتش از دیگران بیشتر بوده و به طبع می‌توانسته خطر کند و کاری کارستان از قبل ببرد. مردمان نیز پس از درک او و گرد آمدن به دورش او را تشجیع می‌کرده و می‌ستوده‌اند تا بتواند مجری خواسته‌های آنها باشد.

رفته رفته با پیشرفت جوامع و سیر تکاملی این مفهوم در آثار ادبی، قهرمان فقط به کسی گفته نمی‌شد که صرفا زور بازو دارد، بلکه چه بسا دارای چنین خصلتی هم نبود، ولی همچنان قهرمان دیگران تلقی می‌شد. در ادبیات و آثار داستانی این مفهوم بدل به شخصیت اصلی داستان‌ها شد که جذابیت بیشتر و هم‌زمان کنشمندی بیشتری از شخصیت‌های فرعی و جانبی داستان دارد. این بود که مفهوم قهرمان هم توسعه پیدا کرد و گاه از عینیت به ذهنیت بدل شد: قهرمانانی که توانایی شگرفی دارند، ولی لزوما وجود خارجی ندارند و در حد مفهومی متعالی ظاهر می‌شوند. قهرمانان محبوب داستان‌ها و رمان‌های مهم از این دسته‌اند.

نکته قابل توجه در این میان، گسترش این مفهوم و این تلقی از رهگذر مطبوعات و رسانه‌های مدرن است. به این معنا که در رسانه‌های مدرن، قهرمانانی علم می‌شوند که فقط در یک زمینه توانایی یا مزیتدارند و دیگران را شیفته خود می‌کنند. بازیگران سینما، ورزشکاران و برخی چهره‌های سیاسی و فکری و علمی در این زمره‌اند. هم‌زمان با سیر تند وقایع و روند شتابناک جامعه، این قهرمانان هم خیلی زود فراموش می‌شوند و از یادها می‌روند. و باز قهرمانان دیگری جایشان را می‌گیرند.

در میان ضدقهرمان‌ها، دون کیشوت، البته مفهومی فراتر از یک عصر و زمانه و جایگاهی ابدی دارد و دون کیشوت‌های بسیاری در هر زمینه و به هزار جلوه در میان ما زندگی می‌کنند. من به شخصه برخی از خصلت‌های قهرمان‌های کلاسیک و تمام عیار را صرفا دوست دارم و از آنها می‌آموزم، ولی هرگز نتوانسته‌ام برای خودم قهرمانی تمام عیار و همیشگی برگزینم. شاید نگاهم به ساز و کار قهرمانی و قهرمان‌پروری در این زمینه بی‌اثر نباشد، ولی دون کیشوت را هیچ‌گاه از ذهنم نمی‌توانم بیرون کنم. او ضدقهرمان جذاب و آموزنده‌ای است. و این ضدقهرمان و کارهای به ظاهر مسخره‌اش، بسیاری سخن‌ها با ما دارد و در کنار پوزخندی که بر لبان هر کس می‌آورد، وجه تراژیک و گروتسک عمیقی نیز دارد. و آن وارونگی تمام اهمیت‌های یک جامعه است. آن هم زمانی که دون کیشوتی، باور دارد که قهرمان بزرگی است که باید همگان قهرمانش بدانند و تقدیسش کنند. این است که در روزگار غریبی به سر می‌بریم که هیچ چیز معنای خودش را ندارد، جای قهرمان و ضدقهرمان هم عوض شده و مفاهیم همواره مغشوش می‌شوند.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 ماه قبل
  • 2019-12-28 09:00:01
  • کرمی برای روشن شدن پوست صورت و ازبین بردن لکه ها

   لکه ها و کک و مک ها اکثر در ناحیه صورت مردم با موهای بور ،قرمز وچشم آبی دیده میشود. فاکتور اصلی بروز این لکه ها ژنتیک است. می توانید از اقدامات بیشتری همانند مصرف ضد آفتاب ها برای پیشگیری از گونه های لک و کک و مک پیشگیری نمایید. در بخش زیر کرمی برای روشن شدن پوست صورت را گذاشته ایم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-12-26 09:00:02
  • روش لیزر موهای زائد زیر بغل و عوارض احتمالی آن

   موهای مضر زیر بغل یکی از مسائل رایج هر شخصی است که می توان با روشهای متفاوت و مختلفی نظیر بند انداختن ،تراشیدن با تیغ و مومک موها مضر را از بین برد اما همه ی این روشها مزمانی بوده و تنها تا مدت کوتاهی اثربخش هستند. خوشبختانه امروزه می توانید با لیزر کردن موهای مضر تا ۲ ماه از بین
  • 1 ماه قبل
  • 2019-12-24 09:00:01
  • روش های جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی زنان

   زگیل تناسلی مریضی مربوط به ناحیه تناسلی است که به علت رعایت نکردن بهداشت و فاکتور های دیگر امکان پذیر است آقایان و خانم ها به این مریضی مبتلا شوند زگیل تناسلی درصورت مواظبت نکردن امکان پذیر است به شریک زناشویی نیز سرایت یابد و رجوع به دکتر و معالجهگاه مناسبترین روشمراقبت ی جه
  • 3 ماه قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 ماه قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 3 ماه قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 3 ماه قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 3 ماه قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 4 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 4 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 62 ماه قبل
  • 2014-12-02 00:00:00
  • مدل های کوسن زیبا برای جهزیه وخانه

   14امروز مدل های زیبا و قشنگی از چند نوع کوسن زیبا رو براتون داریم مدل هایی که فکرکنم برای تازه عروسی زیبا و جذاب باشه و البته دوست داشتنی شما میتونین با الگو گرفتن از این مدل ها برای جهزیه تون کوسن های متفاوت و زیبایی داشته باشین
  • 61 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 69 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • افراد تاثیر گذار در زندگی

   14در زندگی هر کدام از ما نیاز به افرادی هست که تاثیرات غیر قابل انکاری ر روی زندگی ما دارند و حضور هر کدام از آن ها میتواند به نوعی زندگی ما را بهتر کند
  • 63 ماه قبل
  • 2014-10-18 00:00:00
  • نحوه درست کردن کیک رنگین کمانی در خانه

   14امروز با دستور العمل یک کیک خاص همراه شما دوستانیم ، حتما شما در شیرینی فروشی ها و کیک فروشی های جاهای مختلف کیک های رنگی و به عنوانی رنگیم کمانی رو دیده اید امروز دستور پخت این کیک های متفاوت و البته دوست داشتنی رو براتون داریم که امیدوارم بتونین شما هم به راحتی کیک رنگین کمان
  • 69 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • ویتامین خوش اخلاقی

   14امروز میخواهیم ویتامینی رو به شما دوستان معرفی کنیم که شمارو خوش اخلاق تر از همیشه میکنه
  • 69 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با نامزد بی اعتماد چه کنیم؟

   14در اولین روزهای نامزدی و ازدواج زوج های زیادی هستند که با یک مشکل مشترک دست به گریبانند: حساسیت های بیش از حد همسرشان که گاهی آن را آن حسادت های عاشقانه تعبیر می کنند.واقعیت این است که ما چیزی به عنوان حسادت یا حساسیت های عاشقانه نداریم. همه چیز از احساس ناامنی در رابطه سرچشمه م
  • 50 ماه قبل
  • 2015-12-14 00:00:00
  • قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

   14قهرمان در فرهنگ ما معانی زیادی را همراه خودش یدک می‌کشد، اما این موضوع هم از آن دست موضوعاتی است که با گذشت زمان از لحاظ مفهوم ساختاری و حتی کلامی دچار تغییرات عدیده‌ای شده است.
  • 58 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • زن ذلیل ها از نگاه ...

   14همه حتما حتما عبارت زن ذلیل رو شنیدیم و تقریبا میدانیم یعنی چی و به چطور افرادی میگویند و...
  • 68 ماه قبل
  • 2014-06-11 00:00:00
  • مدل های جدید مانتو رنگ سال 93

   14چهار مدل تازه از مانتو های رنگ سال 93 رو برای شما عزیزان داریم که امیدوارم بتونن از اونا استفده بکنی
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • وقتی کسی دستتتان می اندازد و اذیتتان میکند

   خیلی پیش می اید که در جامعه ما کسی یا کسانی در اجتماع برای شوخی یا تفریح دیگری رو دست می اندازند و به این وسیله شوخی میکنند اما وقتی کسی همچین رفتاری دارد چگونه باید برخورد کنیم تا دست اندازی افراد تمام شود ورفتارشان را درست کنند
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • بهتر از کیمیا-ذکری برای تمام حاجت مندان و گرفتارها

   نقل شده که امام راحل(ره) در سن حدود سی الی چهل سالگی در حرم امام رضا(ع) با ایشان روبرو شده و خطاب به ایشان گفته: تو را به این امام رضا، اگر (علم) کیمیاداری به ما هم بده! مرحوم نخودکی فرمود:اگر ما «کیمیا» به شما بدهیم و شما تمام کوه و در و دشت را طلا کردید آیا قول می‌دهید که بجا استفاد
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • طرز پخت کله جوش

   مواد لازم: روغن 100گرم کشمش به دلخواه زرد چوبه به میزان لازم کشک ساییده 2لیوان
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-28 00:00:00
  • میوه های انرژی زا را یشناسید

   میوه ها جزء موهبت های فوق العاده خداوند به ما هستند و میشه همه جور خواصی رو در میوه ها یافت، یکی از این خواص فوق العاده میوه ها امکان کسب انرژی اون هاست بله تعدادی از میوه ها انقدر انرژی زا هستند که شاید فکرش رو هم نتونین بکنین
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-29 00:00:00
  • گذشت زمان چه تغییری در معیارهای ازدواج به وجود آورده است؟

   فرایند سنتی ازدواج، معمولا با خواستگاری رسمی و خانوادگی شروع می شود. خانواده ها همدیگر را می سنجند تا ببینند آیا مطابق با اصول و هنجارهای یکدیگر هستند یا نه. در صورتی که تطابق وجود داشت، از دختر و پسر هم نظرخواهی می کنند و اگر این دو به ازدواج رضایت دادند، بقیه مراحل اجرا می شود
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • خواستگاری دخترها از پسرها

   در بیشتر مناطق جهان رسم بر این است که مردان با احترام، به خدمت خانواده ای می روند و دخترشان را از آنها خواستگاری می کنند اما در این جهان بزرگ مناطقی وجود دارد که دخترها با قدرت و جسارت قدم پیش می گذارند و از مردی که او را مناسب می دانند، درخواست ازدواج می کنند. تنها مردانی که از خ
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • همه چیز درباره دستگاه تصویه آب خانگی

   تازگی ها در تمامی خانه ها کم کم دستگاه های تصویه آب خانگی داره جای خودش رو در خانه ها باز میکنه و تمامی خانه ها مملو از دستگاه های تصویه آب میشوند
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • سردرد حین ورزش

   گاهی در زمان ورزش کردن دچار سردرد شدیدی می شوید؟؟ آیا ورزش کردن شما رو هم گاهی انقدر اذیت میکنه که دست از ورزش کردن میکشید و ورزش رو رها میکنید
  • 65 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • کولر آبی را درستتر مصرف کنیم

   با اومدن فصل گرم تابستان گرما باعث میشه استفاده از کولر آبی هر روز و هر روز بیشتر میشود و در همه خانه ها استفاده از کولر آبی شروع میشود اما کولر آبی میتونه مظراتی نیز داشته باشه
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید