هوالرزاق


قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

قهرمان در فرهنگ ما معانی زیادی را همراه خودش یدک می‌کشد

قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

قهرمان در فرهنگ ما معانی زیادی را همراه خودش یدک می‌کشد، اما این موضوع هم از آن دست موضوعاتی است که با گذشت زمان از لحاظ مفهوم ساختاری و حتی کلامی دچار تغییرات عدیده‌ای شده است. روزگاری در جوامع متفاوت با توجه به تمام آیتم‌های موجود قهرمانان بیشتر از میان نام‌آوران جنگی و انسان‌های قدرتمند انتخاب می‌شدند. کم‌کم با پیشرفت جوامع و اضافه شدن تعاریفی مانند اخلاق و مدنیت آیتم‌ها جدیدی به تعریف یک قهرمان اضافه شدند و در نهایت به امروز می‌رسیم با تعاریفی متعدد و نماهایی عجیب درباره شکل و شمایل این مفهوم. روزگاری شاید قهرمان‌ها مجموعه آمال و آرزوهای یک انسان یا یک مجموعه از انسان‌ها بودند. قهرمان می‌بایست مانند دانشمندان همان روزها در خیلی از زمینه‌ها صاحب قدرت باشد تا بتواند قهرمان شود. بعدها ایرانیان صفات اخلاقی را به این قهرمان سنجاق کردند و از او شمایل یک پهلوان را ساختند که می‌توانست چراغ راه خوبی برای انسان باشد. چراغ راهی که بتوان او را به عنوان در حقیقت یک اسطوره در جایگاه تقلید قرار داد. این تعریف توانست سال‌ها، شاید تا همین آدم‌های نسل من پایدار بماند و برای خودش ترک‌تازی کند تا این‌که می‌رسیم به دنیای شلوغ امروز. دنیایی که آدم‌های عجیب و غریبی دارد. دنیایی که احتمالا نسل من و قبل‌ترش در آن نشسته و خاموشی تک تک قهرمان‌هایش را به سوگ می‌نشیند و برایشان مرثیه‌سرایی می‌کند و غصه می‌خورد که چرا دیگر کسی نیست که جایگزین آنها بشود، اما…

در اینجا با یک امای بزرگ روبه‌روییم. امایی که شاید خیلی از ما به آن توجه نکرده باشیم و خوب درباره‌اش نیندیشیده‌ایم. ما اقتضائات موجود نسل بعد از خودمان را فراموش کرده‌ایم و حتی جایی رفتار آنها را به سبب این‌که توهین آمیز خوانده‌ایم، محکوم کرده‌ایم، اما این همان نکته‌ای است که باید به آن توجه می‌کردیم. انسان مدرن با توجه به ساختار اجتماعی و تکنولوژیکی‌ای که در آن زندگی می‌کند، می‌تواند به جای یک قهرمان چند قهرمان داشته باشد. سرگذشتاین است که آدم مدرن دیگر با یک شخص و نصب‌العین قرار دادن او نمی‌تواند رابطه برقرار کند. او با توجه به حجم عظیم اطلاعاتی که در کنار خودش دارد، دیگر به قهرمانی که درباره هر موضوعی یاری‌اش کند احتیاج ندارد و بیشتر به دنبال قهرمان زودگذری می‌گردد که یا موضوعات مورد علاقه‌اش را تفسیر کند یا مانند خیلی روزهای پیش در یک زمینه خاص و عجیب باشد. در موارد زیادی هم دیده می‌شود که انسان مدرن به جای اسطوره‌سازی تنها به برداشت مقطعی از قهرمان اکتفا می‌کند تا زمانی که احتیاجش برطرف شود و قهرمان جدیدی در حوزه‌ای دیگر بیابد.

این شاید از منظری اتفاقی خوب است برای انسان. انسانی که واقعا شبیه هیچ کس نیست و حالا امروز خودش هم نمی‌خواهد شبیه کسی باشد. او می‌خواهد خودش باشد و به جای زیر سقف کسی قرار گرفتن، خودش سقف دیگران باشد. گفتم این اتفاق خوبی است و تعریف جدیدی از قهرمان و اسطوره در ادبیات جنظرارائه می‌دهد، اما یک زنگ خطر هم دارد. زنگ خطری که به ما گوشزد می‌کند، انسان مدرن چقدر فراموشکار شده و خوبی‌ها و بدی‌ها را چقدر زود فراموش می‌کند. زنگ خطری که شاید در بسیاری از موارد سبب سطحی شدن می‌شود و خیلی‌های به زعم رسیدن به ماجرای کلی یک موضوع بعد از چند کلیک سرگذشترا رها می‌کنند و در سطح می‌مانند و… بله می‌شود هزار تا آیتم دیگر برای این زنگ خطر در کنار تمام خوبی‌هایش پشت هم قطار کرد. به دیدمی‌رسد که انسان مدرن با تمام تفاسیری که گفته شد و سوای تمام تعاریف نو و کهنه باید تعریف دقیق‌تری برای این واژه بیابد تا به قول قدیمی‌ها نه سیخ بسوزد و نه کباب.

نمی‌دانم شما جزو کدام دسته قرار می‌گیرید، اما شخصا جزو آدم‌هایی هستم که چند قهرمانی را می‌پسندم. این‌که آدم باید در هر زمینه‌ای یک قهرمان و مدل داشته باشد، نکته مهمی است و البته مهم‌تر این‌که این قهرمان‌ها تنها نمادهایی هستند برای ترغیب بیشتر برای رسیدن به هدف نهایی و نه اسطوره‌هایی بت‌گونه که اشتباه در کارشان نیست. قهرمان‌های امروز من آدم‌هایی از جنس خودم هستند که برای خودم بتشان نکرده‌ام. آنها را انسان‌هایی متعالی می‌بینم. خاکستری. گاه سپید و حتی گاه سیاه. قهرمان امروز به دیدمن می‌تواند این مدلی باشد. مثلا از طرفی یک قهرمان عاطفی همچون مادرم که همیشه به او تکیه داده‌ام و در خیلی موارد به او اقتدا می‌کنم و از طرفی دیگر مثلا فلان کارگردان یا مهندس بزرگ برای رسیدن به جایگاهی رفیع‌تر. به هر حال به نظرم این راهکار امروز جامعه ماست. این‌که قهرمان‌های زیادی داشته باشیم و فراموش نکنیم که در بسیاری زمینه‌ها خودمان می‌توانیم قهرمانی باشیم برای دیگران. اتفاق شیرین و سختی که باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. و نکته دیگر این‌که اگر زمانی قهرمان‌ها سقف بودند، امروز به ستون تبدیل شده‌اند. ستون‌هایی که برای استواری سقف‌هایی به مراتب بلندتر از گذشته نقش کلیدی‌تری را بازی می‌کنند.

چرا قهرمان می‌پروریم؟

قهرمان می‌تواند در یک فیلم، داستان، نمایش، بازی کامپیوتری و یا فردی یا چیزی از جامعه اطراف ما باشد. قهرمانان متداولا افرادی دوست‌داشتنی با خصایص انسانی و گاهی مافوق بشری هستند و ضدقهرمان فردی خبیث و خلافکار. فروید معتقد است ماموریت قهرمان داستان، شکست‌دادن ضدقهرمان و در واقع یک حرکت نمادین برای حل‌کردن عقده ادیپ است. بر اساس نظریه فروید، شخصیت شرور داستان، امیال غریزی خود را به آزادی ابراز و ارضا می‌کند و به این ترتیب احساس خوشایند آزادی و لذت‌بردن از گناه، بدون انجام آن، در بیننده و خواننده ایجاد می‌شود و درنهایت با شکست‌خوردن ضدقهرمان، همگی احساس آرامش می‌کنند. اتو رانک، روان‌کاو اتریشی و از شاگردان فروید که تحصیلات اصلی‌اش در زمینه هنر و انسان‌شناسی بود، نظریه «اسطوره تولد قهرمان» را در سال ۱۹۱۲ ارائه کرد. او با بررسی زندگی بزرگانی مانند حضرت عیسی(ع)، حضرت موسی(ع)، کوشیوه، اودیپ، تریستیان، هرکول و… به یک سری کلیشه برای آفرینش و خلق قهرمان رسید، به این ترتیب:

۱- پیش‌گویی تولد قهرمان ۲- تولد به‌عنوان یک نجیب‌زاده یا منجی ۳- دشمنان شیطان‌صفت ۴- رهاشدن در کودکی ۵- بزرگ شدن توسط پدر و مادر غیرواقعی ۶- بازگشت به سرزمین پدری در بزرگ‌سالی ۷- انتقام و مدعی اصالت شاهانه خود شدن. و جالب آن‌که بعد از حدود صد سال تمام این کلیشه‌ها به‌دقت در خلق «هری پاتر» به‌عنوان آخرین و یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان حال حاضر جهان، صدق می‌کند. می‌توان بحث را به‌سمت علاقه فرهنگی ما به قهرمانان تنها و خسته کشاند و علاقه غربی‌ها به قهرمانان گروهی. رستم، سهراب، قیصر و تختی در مقابل دلاوران میزگرد، سه تفنگ‌دار، ارباب حلقه‌ها (یاران حلقه)، هفت سامورایی و هفت دلاور. نسبت افرادی که در ایران بخش تک‌نفره بازی‌های کامپیوتری را انجام می‌دهند، به تعداد کل بازیگرها و میزان علاقه ایرانیان به بازی‌های اکشن اول شخص در مقابل بازی‌های استراتژیک و بخش‌های گروهی و آن‌لاین بازی‌ها (صرف دیداز محدودیت‌ امکانات) دلیل دیگری بر این مدعاست. علاقه ما به قهرمان‌پروری از افراد فوت شده و عدم توجه به همان افراد در زمان حیات نیز زبانزد خاص و عام است.

اما موضوع را می‌توان کمی ساده‌تر نگاه کرد. قهرمان زندگی پدر و مادرها، فرزندان خردسال آنها هستند که قرار است در آینده فرد مفیدی برای جامعه شوند و مایه‌ افتخار والدین. قهرمانان زندگی ما بسته به نوع علایق پزشک حسابی و انیشتین و یا بت‌من و هری پاتر هستند. فرزندان و این افراد نام‌آور وظیفه دارند ضعف‌ها و ناتوانی‌های ما را در زندگی جبران کنند، آرزوهای برآورده نشده ما را برآورده کنند و ترس‌های واقعی ما را به آرامشی هرچند تخیلی تبدیل کنند. ما گاهی قهرمانان گذشته را با حس نوستالژیک خاص فرهنگمان در هم می‌آمیزیم و در دل آرزوی بازگشت آنها را داریم.

چند میلیارد انسان عادی و تعداد اندکی قهرمان و ضدقهرمان و اثری که اندک‌اندک بر ناخودآگاه و خودآگاه ما می‌گذارند؛ جهان، زندگی و خاطرات ما همین‌ها هستند. اینجاست که باید به احترام قهرمان‌سازانی مانند استیو جابز و جان لاسه‌تر که پیکسار را برای ما کادو آوردند، کلاه از سر برداریم. فراموش نکنیم که هر یک از ما قهرمان و یا ضدقهرمان زندگی خود و اطرافیانمان هستیم و اگر همه سوپرمن یا ابوعلی‌سینا بودیم، زندگی دیگر مزه‌ای نداشت.

قهرمان یا ضد قهرمان؟

جایی در نمایش گالیله برتولت برشت، بنیامین نامی از میان انبوه شاگردان گالیله پس از این‌که استادش برخلاف نوشته‌های خود زیر فشار ارباب کلیسا و در دادگاه تفتیش عقاید ظاهرا گردبودن زمین و گردش آن به دور خورشید را انکار می‌کند تا جان سالم به در ببرد، به استادش می‌توپد و می‌گوید: «بدبخت ملتی که قهرمان ندارد یا قهرمانی مثل تو دارد!» او هم بی‌تامل در پاسخش می‌گوید: «بدبخت ملتی که احتیاج به قهرمان دارد!»

این سخن تامل‌برانگیز گالیله، نفس قهرمان و قهرمان پروری را زیر سوال می‌برد و سخنی است البته پرمعنا در باب ساز و کار این دیدگاه. چرا مردم به قهرمانان متوسل می‌شوند؟ نگاهی به پیشینه جوامع و سیر تحول این مفهوم، نشان می‌دهد که از آغاز، توده‌های مردم به خاطر کوتاه‌بودن دستشان از همه چیز و همچنین سازوکار انحصاری قدرت، چشم انتظار منجی یا قهرمانی بوده‌اند تا بلکه او بتواند زبان گویا و دست کنشگرشان باشد. قهرمان‌ها در آغاز منش جنگاوری و زورمندی داشته‌اند. یعنی کسی که توان جسمی‌اش و شهامتش از دیگران بیشتر بوده و به طبع می‌توانسته خطر کند و کاری کارستان از قبل ببرد. مردمان نیز پس از درک او و گرد آمدن به دورش او را تشجیع می‌کرده و می‌ستوده‌اند تا بتواند مجری خواسته‌های آنها باشد.

رفته رفته با پیشرفت جوامع و سیر تکاملی این مفهوم در آثار ادبی، قهرمان فقط به کسی گفته نمی‌شد که صرفا زور بازو دارد، بلکه چه بسا دارای چنین خصلتی هم نبود، ولی همچنان قهرمان دیگران تلقی می‌شد. در ادبیات و آثار داستانی این مفهوم بدل به شخصیت اصلی داستان‌ها شد که جذابیت بیشتر و هم‌زمان کنشمندی بیشتری از شخصیت‌های فرعی و جانبی داستان دارد. این بود که مفهوم قهرمان هم توسعه پیدا کرد و گاه از عینیت به ذهنیت بدل شد: قهرمانانی که توانایی شگرفی دارند، ولی لزوما وجود خارجی ندارند و در حد مفهومی متعالی ظاهر می‌شوند. قهرمانان محبوب داستان‌ها و رمان‌های مهم از این دسته‌اند.

نکته قابل توجه در این میان، گسترش این مفهوم و این تلقی از رهگذر مطبوعات و رسانه‌های مدرن است. به این معنا که در رسانه‌های مدرن، قهرمانانی علم می‌شوند که فقط در یک زمینه توانایی یا مزیتدارند و دیگران را شیفته خود می‌کنند. بازیگران سینما، ورزشکاران و برخی چهره‌های سیاسی و فکری و علمی در این زمره‌اند. هم‌زمان با سیر تند وقایع و روند شتابناک جامعه، این قهرمانان هم خیلی زود فراموش می‌شوند و از یادها می‌روند. و باز قهرمانان دیگری جایشان را می‌گیرند.

در میان ضدقهرمان‌ها، دون کیشوت، البته مفهومی فراتر از یک عصر و زمانه و جایگاهی ابدی دارد و دون کیشوت‌های بسیاری در هر زمینه و به هزار جلوه در میان ما زندگی می‌کنند. من به شخصه برخی از خصلت‌های قهرمان‌های کلاسیک و تمام عیار را صرفا دوست دارم و از آنها می‌آموزم، ولی هرگز نتوانسته‌ام برای خودم قهرمانی تمام عیار و همیشگی برگزینم. شاید نگاهم به ساز و کار قهرمانی و قهرمان‌پروری در این زمینه بی‌اثر نباشد، ولی دون کیشوت را هیچ‌گاه از ذهنم نمی‌توانم بیرون کنم. او ضدقهرمان جذاب و آموزنده‌ای است. و این ضدقهرمان و کارهای به ظاهر مسخره‌اش، بسیاری سخن‌ها با ما دارد و در کنار پوزخندی که بر لبان هر کس می‌آورد، وجه تراژیک و گروتسک عمیقی نیز دارد. و آن وارونگی تمام اهمیت‌های یک جامعه است. آن هم زمانی که دون کیشوتی، باور دارد که قهرمان بزرگی است که باید همگان قهرمانش بدانند و تقدیسش کنند. این است که در روزگار غریبی به سر می‌بریم که هیچ چیز معنای خودش را ندارد، جای قهرمان و ضدقهرمان هم عوض شده و مفاهیم همواره مغشوش می‌شوند.


قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

برچسب های
قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟ - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,126
تعداد بازدید ماه جاری : 2,126
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟


مطالب مرتبط با قهرمان کیست و قهرمانی چیست؟

چگونه رایحه عطر رو ماندگارتر کنیم چگونه رایحه عطر رو ماندگارتر کنیم
اگر شما هم مثل من عاشق خرید عطر و استفاده از اون هستید و با این مسئله مشکل دارید که عطرهایی که استفاده میکنید و خریداری میکنید اون قدری که دوست دارین ماندگار نیست و با تغییر برند و کیفیت عطر هم باز این مشکل در جای خودش پابرجاست و به دنبال حل این مشکلین؟ روش تهیه کاچی چهار مغز روش تهیه کاچی چهار مغز
با سلام مجدد خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی ما امروز بعد از مدتی تاخیر دستور تهیه کاچی 4 مغز روبراتون داریم در روزهای گذشته دستور تهیه کاچی رو براتون قرارداده بودیم و کاچی معمولی رو براتون توضیح دادیه بودیم که چگونه تهیه میشه و قبل از اونم از خاصیت کاچی و مزایایی که برای شما دوستان داره براتون گفته بودیم و پست هایی رو با این عنوان براتون مطرح کرده بودیم که میتونین از اونا استفاده بکنید با روابط بهتر زندگی خود را شادتر کنید! با روابط بهتر زندگی خود را شادتر کنید!
چنانچه مهم ترین روابط زندگی تان را بپرورانید خودتان شادتر و قوی تر خواهید بود می خواهید نزد دوستان محبوب باشید! می خواهید نزد دوستان محبوب باشید!
نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، یکی از اصلی ترین نیازهای روانی هر انسانی است‎ با کودک لوس و خودرای اینگونه برخورد کنید. با کودک لوس و خودرای اینگونه برخورد کنید.
بچه هاي لوس مدام بهانه مي گيرندو از هيچ چيز راضي نيستند من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟ من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟
شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود. میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود! میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود!
شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید. آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها! آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها!
بعضی اوقات ما درباره مصرف میان وعده ها زیاده روی می کنیم. بی حوصلگی، تشنگی، هوس کردن، افسردگی و عدم ورزش از جمله عواملی هستند که باعث می شوند به سراغ تنقلات ناسالم برویم. فواید و روش هایی برای سحرخیز بودن فواید و روش هایی برای سحرخیز بودن
سحرخیزی فواید بسیاری در بر دارد‎ آموزش مسئولیت پذیری به فرزندان آموزش مسئولیت پذیری به فرزندان
یکی از اهداف مهم تربیتی والدین این است که فرزندانی متعهد و مسئولیت پذیر تربیت کنند
با روابط بهتر زندگی خود را شادتر کنید! با روابط بهتر زندگی خود را شادتر کنید!
چنانچه مهم ترین روابط زندگی تان را بپرورانید خودتان شادتر و قوی تر خواهید بود می خواهید نزد دوستان محبوب باشید! می خواهید نزد دوستان محبوب باشید!
نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، یکی از اصلی ترین نیازهای روانی هر انسانی است‎ با کودک لوس و خودرای اینگونه برخورد کنید. با کودک لوس و خودرای اینگونه برخورد کنید.
بچه هاي لوس مدام بهانه مي گيرندو از هيچ چيز راضي نيستند من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟ من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟
شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود. میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود! میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود!
شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید. آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها! آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها!
بعضی اوقات ما درباره مصرف میان وعده ها زیاده روی می کنیم. بی حوصلگی، تشنگی، هوس کردن، افسردگی و عدم ورزش از جمله عواملی هستند که باعث می شوند به سراغ تنقلات ناسالم برویم. فواید و روش هایی برای سحرخیز بودن فواید و روش هایی برای سحرخیز بودن
سحرخیزی فواید بسیاری در بر دارد‎ آموزش مسئولیت پذیری به فرزندان آموزش مسئولیت پذیری به فرزندان
یکی از اهداف مهم تربیتی والدین این است که فرزندانی متعهد و مسئولیت پذیر تربیت کنند بی اعتباری ادم های بد قول! بی اعتباری ادم های بد قول!
بدقول‌ها معمولا آدم‌هایی بی‌اعتبارند که به مرور زمان دیگر کسی روی حرفشان حساب نمی‌کند آشنایی با رمز و راز یک خانواده خوشبخت آشنایی با رمز و راز یک خانواده خوشبخت
راز خوشبختی داشتن برنامه مشخص و هدفمند در خانواده است

 • چگونه می‌توان به ‌وسیله آب وزن کم کرد؟
  چگونه می‌توان به ‌وسیله آب وزن کم کرد؟

  قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید و هر زمان احساس گرسنگی می‌کنید آب را جایگزین میان وعده‌های پرکالری کنید و .... روسری ابریشم زنانه جدید
  روسری ابریشم زنانه جدید

  روسری ابریشم زنانه جدید مدل مانتو تابستانه جدید با متنوع ترین مدلها
  مدل مانتو تابستانه جدید با متنوع ترین مدلها

  مدل مانتو تابستانه جدید با متنوع ترین مدلها آشنایی با خواص مفید سبزی ترخون
  آشنایی با خواص مفید سبزی ترخون

  ترخون نوعی سبزی معطر است با خواص دارویی فراوان که در فرانسه این سبزی را پادشاه سبزی‌جات نامیده‌اند. برای زیبایی و سلامتی چه آب میوه هایی خوب است؟
  برای زیبایی و سلامتی چه آب میوه هایی خوب است؟

  امروزه از منفعت آبمیوه های طبیعی و عجیب زیاد به گوشمان می خورد. آنقدر که دیگر به آبمیوه های قدیمی و سنتی روزمره اهمیتی نمی دهیم به همین علت امروز به سراغ منفعت های آبمیوه های معمولی و سنتی می رویم.
 • حادثه‌ای وحشتناک برای ۳۰ زن شرکت‌کننده در عروسی
  حادثه‌ای وحشتناک برای ۳۰ زن شرکت‌کننده در عروسی

  ساعت حدود یک ظهر هنگامی که زنان مهمان در مراسم عروسی روستای پش پایین برای خوردن ناهار رفته بودند، بر اثر فرو ریختن دهنه چاه فاضلاب، به درون آن سقوط کردند. وی با بیان اینکه در این حادثه 30 زن با کمک مردم از چاه بیرون کشیده شدند، گفت: همه حادثه‌دیدگان به وسیله آمبولانس مرکز شبانه‌روزی دیلمان، آمبولانس اورژانس 115 دیلمان، آمبولانس هلال احمر سیاهکل و خودروهای شخصی اهالی محل به مرکز شبانه‌روزی دیلمان منتقل شدند. مدل عینک آفتابی مردانه
  مدل عینک آفتابی مردانه

  مدل عینک آفتابی مردانه را برای شما دستان عزیز در این مطلب برای شما قرار داده ایم. عینک مردانه و زنانه جدید و زیبا و جذاب
  عینک مردانه و زنانه جدید و زیبا و جذاب

  عینک مردانه و زنانه جدید و زیبا و جذاب را برای شما در این مطلب قرار داده ایم. مدل مو همراه با رژلب قرمز
  مدل مو همراه با رژلب قرمز

  مدل مو همراه با رژلب قرمز را برای شما در این مطلب قرار داده ایم. سفر به چشمه‌های آبگرم‌ معدنی سرعین
  سفر به چشمه‌های آبگرم‌ معدنی سرعین

  پانزده کیلومتر که از اردبیل به سمت تبریز برانی و سر دوراهی شک کنی، تابلوی «سرعین ٥ کیلومتر» آنقدر وسوسه‌انگیز است که به راست بپیچی و برای یک آب تنی ساده هم که شده سری به سرعین بزنی. فقط یک کیلومتر بعد از خودت به خاطر این انتخاب ممنون می‌شوی: سبلان باشکوه آغوشش را برایت باز کرده، سرعین را مثل کودکی روی دست‌هایش گرفته و انگار که منتظر توست.
 • چقدر خنده داره که...
  چقدر خنده داره که...

  چقدر خنده داره که صدهزار تومان کمک در راه خدا مبلغ خیلی زیادیه،اما وقتی که باهمون مقدار پول به خرید میریم،کم به چشم میاد! چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت تو مسجد،طولانی به نظر میاد،اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!... زندگی نامه و بیوگرافی بهرام رادان
  زندگی نامه و بیوگرافی بهرام رادان

  بهرام رادان، متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ (۲۸ آوریل ۱۹۷۹)، بازیگر و خواننده ایرانی است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. او دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد. حکایت ناپلئون و مرد پوستین فروش
  حکایت ناپلئون و مرد پوستین فروش

  هنگام حمله ناپلئون به روسیه،دسته ای از سربازان او در مرکز شهر کوچکی از آن سرزمین در حال جنگ بودند.ناپلئون به طور اتفاقی از سربازان خود جدا می افتد و گروهی از قزاقان رد او را میگیرند و در خیابان های پرپیچ و خم شهر به تعقیب او میپردازند... میدونی خدا کجاست ؟؟؟
  میدونی خدا کجاست ؟؟؟

  این داستان یه پسر بچه شیطونی هست که یه محل ازشون اروم ندارند والدین این بچه ها میان پیش کشیش و ازش را حلی میپرسند و ازش میخوان این دو تا بچه را نصیحت کنه. کشیش قبول میکنه ولی به این شرط که یکی یکی بچه هارو پیشش ببرند. خلاصه اول داداش کوچیکه رو میارن کشیشه ازش می پرسه: پسرم! آیا میدونی خدا کجاست ؟ پسره جوابشو نمیده و همین جور در و دیوار رو نگاه میکنه و اما ادامۀ داستان را با هم میخوانیم... درباره چالش سطل آب یخ بیشتر بدانیم
  درباره چالش سطل آب یخ بیشتر بدانیم

  چالش آب یخ

متفاوت متفاوت: آیا اثرات سودمند آشامیدن آب ولرم را می دانید! متفاوت متفاوت: آیا اثرات سودمند آشامیدن آب ولرم را می دانید!
اگر می خواهید زودتر به تناسب اندام برسید سعی کنید با نوشیدن آب گرم در کنار غذا حتما آب سرد میل نکنید و تشنگی تان را با آب نیمه گرم رفع کنید.
با سلامتی انبه چه فایده هایی برای جسم ما به همراه دارد! با سلامتی انبه چه فایده هایی برای جسم ما به همراه دارد!
انبه چه نوع میوه ای است این میوه چه خاصیت هایی برای بدن ما به همراه دارد چه ارزش غذایی دارد از مصرف این میوه غافل نشوید.
مطلبی از خوراکی های زیان آور در ماه رمضان و افطار! مطلبی از خوراکی های زیان آور در ماه رمضان و افطار!
برخی غذاها را قبل از خوابیدن نباید میل نکنید در ماه رمضان باید مراقبت های تغذیه ای زیادی در نظر بگیرید در ادامه راهنمایی هایی برایتان داریم.
چرا زنان بیشتر افسرده می شوند؟ چرا زنان بیشتر افسرده می شوند؟
حتما تا به حال شنیده اید که زنان بیشتر مستعد افسردگی هستند، زنان هیجان پذیرتر هستند و…. برای بررسی دلیل این پدیده بهتر است ابتدا سیستم مغزی را مورد بررسی قرار دهیم. کاراترین مدل برای شناخت مراحل تکاملی مغز مدلی است که توسط پل مکلین تهیه شده است. این نظریه می گوید سه مرحله مختلف […]
ملاک های جذابیت جسمانی ملاک های جذابیت جسمانی
همه ما از بچگی یاد گرفته ایم ” که در مورد کتابها از روی جلدشان قضاوت نکنیم” و اینکه “زیبایی در سیرت است نه در صورت” و یا “زیبا آنست که زیبا عمل کند”، با وجود این به کرات دیده شده افراد به جذاب ترین افراد با بیشترین احتمال پاسخ مثبت می دهند و به […]
تازه ترین مطلب از خصوصیات معالجه ای روغن حیوانی چه مقدار اطلاع دارید؟! تازه ترین مطلب از خصوصیات معالجه ای روغن حیوانی چه مقدار اطلاع دارید؟!
از فایده ها و خواص درمانی روغن حیوانی چه میزان اطلاع دارید این روغن برای درمان چه مشکلاتی از بدن موثر خواهد بود و چربی آن ضرری برای بدن مصرف کنندگان دارد یا خیر؟
از نگاه سلامت  چای و آشامیدنی های داغ چه اثراتی روی مری میگذارند! از نگاه سلامت چای و آشامیدنی های داغ چه اثراتی روی مری میگذارند!
چای و نوشیدنی های داغ چه تاثیراتی روی مری میگذارند در صورت مصرف دائم از نوشیدنی هایی مانند آن چه آسیبی به سلامتی مان وارد خواهیم کرد.
دید سلامتی اثرات منفی و زیان آور میل کردن فست فود در شب! دید سلامتی اثرات منفی و زیان آور میل کردن فست فود در شب!
با مصرف انواع فست فودها در هنگام شب باعث بی خوابی خود خواهید شد تاثیرات منفی و مضر فست فودها را ادر ادامه مطلب باهم مرور می کنیم.
دید سلامتی خاصیت ها بی شمار گیاه خرفه! دید سلامتی خاصیت ها بی شمار گیاه خرفه!
خرفه از جمله مفید ترین سبزی های خوراکی به شمار میرود که می تواند در زمینه های زیادی باعث درمان مشکلات مختلف بدن شود در ماه رمضان از این سبزی در وعده های سحری و افطار بیشتر مصرف کنید.
از نگاه سلامت مرتب کردن هورمون های آقایانه با یاری مواد غذا چنوع! از نگاه سلامت مرتب کردن هورمون های آقایانه با یاری مواد غذا چنوع!
تنظیم هورمون ها با کمک مواد خوراکی چگونه امکانپذیر است توصیه های تغذیه ای مناسبی برای آقایان داریم و برای ایجاد تعادل در هورمون هایشان شیوه ها و راه حل های غذایی مناسبی آورده ایم.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو