نکاتی برای کنترل خشم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> نکاتی برای کنترل خشم

نکاتی برای کنترل خشم

 • زمان درج : 61 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-05-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 14528
  بازدید ماه:11301
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

خشم یکی از ابزارهای ابراز احساسات است و گاهی ممکن است دلیل واقعی خشم چیز دیگری باشد و بروز خشم و نشان دادن آن در حالتی پیش می آید که مسائل دیگری تاثیر گذار است

دانستن نکات زیر در کنترل خشم به شما حتما کمک خواهد کرد

نکته ۱ : آنچه واقعا در پشت خشم شما وجود دارد را جست و جو نمایید

اگر شما در حال مبارزه با خشم خارج اَز کنترل خود هستید ، ممکن می باشد تعجب نمایید کة چرا اینقدر کم طاقت هستید. مشکلات خشم اغلب برآمده اَز آن چیزی می باشد کة شما بة نام یک کودک یاد گرفته اید. اگر شما دیگران را درحال فریاد زدن بر سر خانواده خود ، ضربه زدن بة یکدیگر، و یا پرتاب کردن چیزی تماشا کرده باشید ، ممکن می باشد فکر نمایید این می باشد راه ابراز خشم. حادثه ها پس اَز ضربه و سطح بالای استرس می تواند شما را بیشتر مستعد ابتلا بة خشم نماید.

اغلب خشم راهی می باشد برای پوشش احساسات دیگرمان. بة منظور دریافت پشت پرده خشم باید نیازهای خود را ملاقات نمایید. برای ابراز خشم خود اَز راه مناسب، شما باید در ارتباط با آنچه واقعا احساس می نمایید با شید. آیا شما واقعا عصبانی هستید ؟ یا خشم دارید برای اینکه احساسات دیگر مانند خجالت، نا امنی، ضربه خود و یا آسیب پذیری را بپوشانید ؟

اگر زانوی شما در وقت عصبانیت تند تند تکان می خورد نشان دهنده استفاده اَز خشم برای پوشش احساسات دیگر می باشد نه خشم واقعی . این عمل بة ویژه اگر شما در یک خانواده بزرگ گردیده باشید کة در آن اَز بیان احساسات دلسرد گردیده اید اتفاق می افتد. بعنوان یک فرد بالغ ، شما نیاز دارید احساست متفاوت اَز خشم را شناسید.

برخی از محرک های خشم

ما عصبانی تر می شویم وقتی کة ما دچار استرس طولانی هستیم.

ما اغلب عصبانی می شویم هنگامی کة بة اون چیزی کة ما بة نام یک کودک مورد نیاز می باشد نرسیده باشیم.

ما اغلب عصبانی می شویم وقتی کة ما یک صفت را در دیگران دیده، و آن را در خود نمی یابیم.

گاهی اوقات ما عصبانی می شویم اَز آنجا کة ما بة نام یک کودک آسیب دیده رنج کشیده ایم .

ما عصبانی می شویم وقتی رویداری ما را بة خاطرات تلخ گذشته می برد.

نکته ۲ : آگاهی اَز علائم هشدار دهنده خشم

در حالی کة شما ممکن می باشد احساس نمایید بدون هیچ هشداری خشم شما منفجر می گردد، علائم هشدار دهنده فیزیکی در بدن شما وجود دارد. خشم یک واکنش فیزیکی طبیعی است. وقتی عصبانی می شوید سیستم دفاعی شما در حالت حمله قرار می گیرد . با شناختن نشانه های فیزیکی بدنتان هنگام عصبانی شدن می توانید قبل اَز حمله خشم کنترل بیشتری روی آن داشته باشید .همچنین قبل اَز عصبانیت نشانه هایی نیز در خلق و خوی شما بروز می کند کة می تواند در کنترل آن بة شما کمک نماید.

توجه به راه های بروز خشم بدن:

گره در معده شما

فشار دادن دندانها دست یا فک شما

احساس مرطوب شدن و یا سرخ شدن

تنفس سریع تر

سردرد

قدم زدن و یا نیاز بة راه رفتن در اطراف

مشکل در تمرکز

تپش قلب

شناسایی الگوهای فکری منفی

مشکلات خشم بیشتر برآمده از آن چیزی می باشد کة شما فکر می نمایید و یا تعبیر شما اَز آنچه برایتان رخ می دهد .

الگوهای فکری منفی مشترک کة باعث خشم می گردد عبارتند اَز:

_ تعمیم بیشاز حد : استفاده اَز کلمات همیشه، هرگز و قید های تا کیدی

_ تفکر همه یا هیچ : رفتار، فکر، موفقیت ، ، پدیده یا موضوع را کلا سفید یا سیاه دیدن.

_ ذهن خواندن و نتیجه گیری : استفاده اَز کلمه می دانم منظورش چه بود، مطمئنم …

_ بی توجهی بة امر مثبت : توجه زیاد و با ارزشی بة جنبه ها ی مثبت زندگی خود نداشتن و همیشه نکات مثبت را برای خود بی اهمیت جلوه دادن.

_ تعمیم مبالغه آمیز : حقایق زندگی را پررنگ تر اَز مقدار واقعی آن دیدن

_ استدلال احساسی : فکر می کنند کة احساسات منفی ما لزوما منعکس کننده واقعیت ها هستند.

نکته ۳ : آموزش راه های خنک کردن

هنگامی کة شما می دانید کة چگونه علائم هشدار دهنده خلق و خوی شما در حال افزایش می باشد و پیش بینی می نمایید محرک هایتان را ، شما می توانید بة سرعت برای مقابله با خشمتان وارد عمل شوید. تکنیک های بسیاری برای خنک کردن شما وجود دارد.

راهنمایی سریع برای خنک کردن

تمرکز بر روی احساسات جسمی برآمده اَز خشم. وقتی کة شما بر بدن خود در وقت عصبانیت متمرکز مش وید خود بة خود اَز شدت عصبانیت تان کم می گردد .

_ نفس عمیق بکشید : عمیق ، تنفس آرام بة مقابله با افزایش تنش کمک می کند.

_ ورزش : پیاده روی سریع در اطراف بلوک یک ایده عالی می باشد ..

_ استفاده اَز حواس خود : امکان استفاده اَز قدرت آرامش بخش اَز دید، بویایی ، شنوایی ، لامسه، و طعم و مزه . سعی نمایید بر حواس خود متمرکز باشید و اَز گوش دادن بة موسیقی، تصویرتان در آینه، خوردن غذای مورد علاقه تان لذت ببرید.

به آرامی تا ده بشمارد . تمرکز بر شمارش بة عقل اجازه می دهد کنترل را اَز احساسات بگیرد. اگربه ده رسیدید و هنوز هم خشم خود را خارج اَز کنترل می بینید دوباره بشمارید.

وضعیت خود را بررسی نمایید تا ببینید واقعیت چیست و شما چطور آن را تعبیر کرده اید . اَز خود بپرسید :

چقدر این اتفاق برای من مهم می باشد ؟

آیا واقعا ارزش عصبانی شدن دارد ؟

آیا ارزش آ ن را دارد کة بقیه روز من خراب گردد ؟

آیا پاسخ من بة این وضعیت مناسب می باشد ؟

آیا ارزش وقت گذاشتن را دارد ؟

نکته ۴ : پیدا کردن راه هایی سالم برای بیان خشم خود

اگر شما تصمیم گرفته اید کة راه بةتری برای بروز خشم وجود دارد مطمئنا موفق می شوید. مهم این می باشد کة برای بیان احساسات خود راه سالم را پیدا نمایید. هنگامی کة با احترام ارتباط برقرار می نمایید ، خشم می تواند یک منبع فوق العاده ای اَز انرژی و برای تغییر الهام بخش باشد .

با دقت بة آنچه واقعا اَز آن عصبانی هستید اشاره نمایید

آیا تا بة حال اَز بحث احمقانه چیزی بدست آورده اید؟ دعوا بزرگ اغلب بر سر چیز کوچک رخ می دهد، قرار دادن ظرفی سمت چپ بة جای راست و یا ده دقیقه دیررسیدن. اما معمولا یک مسئله بزرگتر در پشت آن وجود دارد. اگر شما سریع تحریک می شوید و خشم تان بة سرعت در حال افزایش می باشد ، اَز خود بپرسید : ” چیزی کة من واقعا در مورد عصبانی هستم چیست ؟ ” شناسایی منبع واقعی سرخوردگی بة شما در راحت تر ارتباط برقرار کردن با خشم ، اقدام سازنده ، و حل و فصل دقیق آن کمک می کند .

چند نکته :

_ درست می باشد کة اَز دست کسی ناراحت هستید اما مبارزه عادلانه داشته باشید. مبارزه با عادلانه اجازه می دهد تا شما نیازهای خود در حالی کة بة دیگران نیز احترام می گذارید بیان نمایید.

_ تمرکز بر وقت حال داشته باشید. توجه بة گذشته و اتفاقات تلخ عصبانیت را تشدید می کند در حالی کة تمرکز بر وقت حال شما را بة سمت کنترل خشم راهنمایی می کند.

_ در میدان جنگ خود را انتخاب نمایید . اختلافات را می توان تخلیه کرد اما مهم این می باشد ببینید آیا اتفاق ارزش دارد کة شما وقت و انرژی خود را برای آن تلف نمایید . اگر در میدان جنگ خود را انتخاب نمایید در این صورت وقتی کة اَز چیزی هم ناراحت شوید دیگران شما را جدی تر می گیرند.

حاضر بة بخشش و عفو باشید. حل تعارض غیر ممکن می باشد اگر شما مایل و یا قادر بة بخشش و عفو نباشید.

_ اگر نمی توانید تفاوت ها را حل نمایید اختلافات را بپذیرید و توافق نمایید.

کمک برای مدیریت خشم

اگر هنوز هم خشم شما خارج اَز کنترل می باشد یا بة طور مدام در محیط پر تنش قرارد ارید، شما بة کمک بیشتری نیاز دارید.

بسیاری اَز درمانگران، کلاس ها، برنامه ها و برای افراد مبتلا بة مشکلات مدیریت خشم وجود دارد. درخواست کمک نشانه ای اَز ضعف نیست.

درمان مشکلات کنترل خشم

درمان می تواند یک راه عالی برای کاوش دلایل خشم باشد. اگر شما نمی دانید کة چرا عصبانی می شوید، کنترل خشم نیز بسیار سخت می گردد. درمان شامل ایجاد یک محیط امن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل ایجاد خشم و شناسایی علل محرک برای خشم فراهم می کند. این یک مکان امن برای تمرین مهارت های جدید در بیان خشم را نیز شامل می گردد.

درکلاس مدیریت خشم و یا درمان گروهی اجازه می دهند شما مقابله افراد با رویداد ها را ببینید. همچنین شما راهنمایی و روش های یادگیری برای مدیریت خشم دیگران را می شنوید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 10 ساعت قبل
  • 2019-06-17 21:00:02
  • نگاهی به چند خرافه عمومی در مورد بارداری

   شما هم اگر باردار شده باشید یا شخص بارداری را در اطرافیان خود داشته باشید می دانید که می خواهیم درباره چه چیزی صحبت کنیم. از قدیم اعتقادات اشتباهی درباره جنین و بارداری وجود داشته که بعضی از آنان تا به امروز نیز دنباله داشته است
  • 3 روز قبل
  • 2019-06-14 09:00:02
  • دستور تهیه کاچی خانگی با آردگندم و برنج

   کاچی نظیر شله زرد یکی از گونه های دسرهای قدیمی و قدیمی ایرانی است که به عنوان صبحانه هم سرو می شود. کاچی افزون بر اینکه به عنوان یک دسر دوست داشتنی شناخته می شود به عنوان یک خوراکی ی یاریی برای زنانیی که زایمان کرده اند نیز مورد مصرف قرار می گیرد.
  • 4 روز قبل
  • 2019-06-13 09:00:02
  • فیبر ها میتوانند پیشگیر سرطان سینه باشند

   طی تحقیقات و تحقیق های پژوهشگران در دانشگاه هاروارد ثابت شده است مردمی که در ابتدای جوانی خود فیبر استفاده می کنند به مقدار کمتری دربرابر مبتلا شدن به سرطان سینه می باشند. برای جلوگیری سرطان سینه افزون بر استفاده فیبر راه های گوناگون دیگری هم وجود دارد. برای آشنایی با جلوگیری
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-02 09:00:02
  • توصیه های پزشکی برای ماه رمضان

   ماه مبارک رمضان دارای برکت و رحمت برای بندگان مومن خدا می باشد. این ماه مبارک نزد پروردگار مهربان جهان مزیتن ماه ندلگرمیه شده است. روز و شب های این ماه بالاترین و ساعت هایش مزیتن ساعت ها محسوب می شوند. در این ماه بندگان از اذان صبح تا اذان مغرب چیزی نخورده و چیزی نمی آشامند. برای
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-28 21:00:01
  • دستور تهیه آش شوربا

   در این روزهای سرد زمستانی هیچ چیز لذت قسمت تر از میل کردن یک آش خوشمزه و گرم نیست در این مطلب از پرشین وی طرز آماده آش شوربا یک آش قدیمی و خوشمزه هرمزگانی را برای شما عزیزان مهیا کرده ایم
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-25 14:15:31
  • با چه کسانی ازدواج نکنیم

   راه‌های شناخت طرف مقابل بیشتر است شاید بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما علامت‌هایی وجود دارد که قادراست مثل میانبر عمل کند و یاری کند طرفین در مدت کوتاه آشنایی قبل از ازدواج به شناخت قابل‌قبولی برسند. در مورد انتخاب همسر، به شما می گوییم که با کدام دختران ازدواج ن
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-21 21:00:02
  • چجوری در ماه رمضان عطش خودمون رو کنترل کنیم

   زیادتر جسم انسان ها را آب تشکیل داده است. انسان ها برای دنباله حیات و تندرستی بودن به آب احتیاج دارند. در ماه مبارک رمضان روزه داران ساعات خیلیی از روز را بدون استفاده آب می گذرانند از این رو بایست در برنامه خوراکی خود دقت ویژه ای کنند و از فاصله افطار تا سحر آب به اندازه بنوشند.
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-02 00:00:00
  • مدل های کوسن زیبا برای جهزیه وخانه

   14امروز مدل های زیبا و قشنگی از چند نوع کوسن زیبا رو براتون داریم مدل هایی که فکرکنم برای تازه عروسی زیبا و جذاب باشه و البته دوست داشتنی شما میتونین با الگو گرفتن از این مدل ها برای جهزیه تون کوسن های متفاوت و زیبایی داشته باشین
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-11 00:00:00
  • مدل های جدید مانتو رنگ سال 93

   14چهار مدل تازه از مانتو های رنگ سال 93 رو برای شما عزیزان داریم که امیدوارم بتونن از اونا استفده بکنی
  • 58 ماه قبل
  • 2014-07-22 00:00:00
  • بچه دختر با شکمی هندوانه ای خواهید داشت

   14براتون با مزه است نه اینکه شکم هندوانه ای شکل نشونه بچه دختر است!! بله واقعا با مزه است و در زمان گذشته واقعا تشخیص  جنسیت بازی و سرگرمی بوده
  • 50 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • زن ذلیل ها از نگاه ...

   14همه حتما حتما عبارت زن ذلیل رو شنیدیم و تقریبا میدانیم یعنی چی و به چطور افرادی میگویند و...
  • 55 ماه قبل
  • 2014-11-01 00:00:00
  • برای دختر دار شدن چه بخوریم

   14بچه یکی از نعمت های فوق العاده خداوند است ودر حقتیقت جنسیت اون زیاد فرقی دربزرگی این نعمت خدا نمیکند، اما عده ای بنا به صلیقه دوست دارند دختر یا پسر داشته باشند و حال ما برای اون هایی که دوست داردن دختر دار شوند نسخه ای داریم چینی برای اینکه با این دستور تغذیه ای دختر دار شوند
  • 53 ماه قبل
  • 2014-12-28 00:00:00
  • اشتباه های سلامتی بر روی سفره های ایرانی

   14عادات غذایی ما ایرانی ها نکات خوب وبد  زیادی داره که اگر بی توجه به اون ها باشیم شاید اذیت بشیم و این نکات بد روی سلامتی مون تاثیر فراوانی دشته باشه
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نکات زیبایی و انتخاب رنگ لاک ناخن

   14لاک ناخن یکی از وسائلی است که خانم ها در روزهای اخیر خیلی بیشتر از آن استفاده میکنند و برای خانم ها خیلی خیلی مهم شده است اما برای هر چه بیشتر جلوه کردن این وسیله زیبایی نکاتی را باید شما دوستان در نظر بگیرید
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خصوصیات رفیق خوب

   14 تعدادی از خصوصات رفیق خوب رو امروز برای شما داریم وفاداری و سخاوت و درک و صداقت و...
  • 53 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 10 ساعت قبل
  • 2019-06-17 21:00:02
  • نگاهی به چند خرافه عمومی در مورد بارداری

   شما هم اگر باردار شده باشید یا شخص بارداری را در اطرافیان خود داشته باشید می دانید که می خواهیم درباره چه چیزی صحبت کنیم. از قدیم اعتقادات اشتباهی درباره جنین و بارداری وجود داشته که بعضی از آنان تا به امروز نیز دنباله داشته است
  • 3 روز قبل
  • 2019-06-14 09:00:02
  • دستور تهیه کاچی خانگی با آردگندم و برنج

   کاچی نظیر شله زرد یکی از گونه های دسرهای قدیمی و قدیمی ایرانی است که به عنوان صبحانه هم سرو می شود. کاچی افزون بر اینکه به عنوان یک دسر دوست داشتنی شناخته می شود به عنوان یک خوراکی ی یاریی برای زنانیی که زایمان کرده اند نیز مورد مصرف قرار می گیرد.
  • 4 روز قبل
  • 2019-06-13 09:00:02
  • فیبر ها میتوانند پیشگیر سرطان سینه باشند

   طی تحقیقات و تحقیق های پژوهشگران در دانشگاه هاروارد ثابت شده است مردمی که در ابتدای جوانی خود فیبر استفاده می کنند به مقدار کمتری دربرابر مبتلا شدن به سرطان سینه می باشند. برای جلوگیری سرطان سینه افزون بر استفاده فیبر راه های گوناگون دیگری هم وجود دارد. برای آشنایی با جلوگیری
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-02 09:00:02
  • توصیه های پزشکی برای ماه رمضان

   ماه مبارک رمضان دارای برکت و رحمت برای بندگان مومن خدا می باشد. این ماه مبارک نزد پروردگار مهربان جهان مزیتن ماه ندلگرمیه شده است. روز و شب های این ماه بالاترین و ساعت هایش مزیتن ساعت ها محسوب می شوند. در این ماه بندگان از اذان صبح تا اذان مغرب چیزی نخورده و چیزی نمی آشامند. برای
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-28 21:00:01
  • دستور تهیه آش شوربا

   در این روزهای سرد زمستانی هیچ چیز لذت قسمت تر از میل کردن یک آش خوشمزه و گرم نیست در این مطلب از پرشین وی طرز آماده آش شوربا یک آش قدیمی و خوشمزه هرمزگانی را برای شما عزیزان مهیا کرده ایم
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-25 14:15:31
  • با چه کسانی ازدواج نکنیم

   راه‌های شناخت طرف مقابل بیشتر است شاید بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما علامت‌هایی وجود دارد که قادراست مثل میانبر عمل کند و یاری کند طرفین در مدت کوتاه آشنایی قبل از ازدواج به شناخت قابل‌قبولی برسند. در مورد انتخاب همسر، به شما می گوییم که با کدام دختران ازدواج ن
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-21 21:00:02
  • چجوری در ماه رمضان عطش خودمون رو کنترل کنیم

   زیادتر جسم انسان ها را آب تشکیل داده است. انسان ها برای دنباله حیات و تندرستی بودن به آب احتیاج دارند. در ماه مبارک رمضان روزه داران ساعات خیلیی از روز را بدون استفاده آب می گذرانند از این رو بایست در برنامه خوراکی خود دقت ویژه ای کنند و از فاصله افطار تا سحر آب به اندازه بنوشند.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید