برای سلامت موی کودکان چگونه برخود کنیم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> برای سلامت موی کودکان چگونه برخود کنیم

برای سلامت موی کودکان چگونه برخود کنیم

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-04 21:00:03
 • تعداد بازدید : 41
  بازدید ماه:41
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

 به طور کلی، نوزادان شرقی در مقایسه با نوزادان نژادهای اروپایی که تقریبا زمان تولد مویی ندارند از موهای زیادتری برخوردارند. بعضی از نوزادان زمان تولد در برخی از نقاط جسم به طور چشمگیری پر مو هستند....

وضعیت این نوزادان که به طور طبیعی در نواحی روی گوش ها و پیشانی، موهای بیشتری دارند نبایست سبب بی قراری شود. زیرا این موهای مضر در عرض چند هفته تا چند ماه رفع خواهد شد. برخی از نوزادان نیز با موهای خیلی کم و سری صاف و براق به دنیا می آیند. این وضعیت هم نبایست سبب بی قراری شود زیرا این نوزادان نیز در آینده طاس نخواهند شد. اما دانستن اصول شست وشوی درست موی بچه ها و آشنایی با آشفتگیات موی بچه ها برای پدرومادر الزامی است تا بتوانند همواره از مسائل احتمالی جلوگیری کنند.

بایست بدانید رنگ و وضعیت موی نوزاد شما در طول وقت دستخوش تغییرات بیشتری می شود. موهای کاملا صاف نوزاد، امکان پذیر است در یکی، دو سال اول زندگی مجعد شود و بعد مجدد صاف شود یا امکان پذیر است نوزادی که قبلا موهای مجعدی داشته، بعدها موی صافی داشته باشد. رنگ مو نیز امکان پذیر است در یکی، دو سال اول زندگی نسبت به قبل تیره تر و یا روشن تر شود. خط رویش مو در نوزادان پایین تر از بچه ها بزرگ تر است.


● آشفتگیات موی کودک

آشفتگیاتی که امکان پذیر است در موی بچه ها و نوزدان بروز کند شامل:

۱) تغییر رنگدانه مو: در وقت تولد به اشکال متفاوتی بروز می کند از جمله در مریضی پیه بالدیسم یک منطقه سفید مو دیده می شود که به ویژه در نوزادان با موهای تیره بارزتر است. برعکس در خال مادرزادی ملانوسیتیک یک منطقه تیره که همواره از موهای اطراف نیز بلندتر است مشاهده می شود.

۲) آشفتگیات ساقه مو: مواردی که منجر به ریزش مودربچه ها می شود خیلیند اما خوشبختانه نادر هستندکه به چند مورد از آنان ذکر می کنم:

▪ یک آشفتگی کروموزمی به نام مونیلتریکس وجود دارد که از شیرخوارگی آغاز می شود. نمایانه اش موهای عروسکی، که خشک و زبر هستند و به سادگی می شکنند است و از دلایل ریزش مو در بچه ها محسوب می شود. همواره با درگیری پوست سر، صورت و هیکل همراه است.

▪ مریضی هایی هم داریم که با عفونت قارچی میزان پوست سر، ابرو، مژه ها با تمایل به هجوم به تنه موها و فولیکول مو خود را نشان می دهد. بچه های مبتلا به این مریضی همواره ریزش موهای تکراری یا موهای خرد شده در بالای میزان سر دارند. شناسایی این مریضی در درجه اول، براساس ظاهر پوست سر است. برای شناسایی از تست لامپ وود مصرف می شود و احتیاجی به بیوپسی پوست سر نیست. مریضی با یک داروی ضدقارچ به مدت ۸ هفته به علاوه شامپوی نیزورال قابل معالجه می باشد که ۲ تا ۳ بار در هفته مصرف می شود.

▪ موارد نادری از دچار به آلوپسی آره آتا هم داریم (محدوده یک در هزار بچه گرفتار آلوپسی آره آتا می شوند.) که با معالجه خوب درصد بالایی از بیماران همه ی موهای از دست رفته خود را در مدت یک سال بازمی یابند.

▪ ضرر به تنه مو یک دلیل رایج دیگر ریزش مو در بچه ها است. اکثر این ضرر ها بر تاثیر کشیدگی (فرم ویژه بستن موهای بچه ها با کشش) است.

▪ نشانگان آناژن نیز مریضی است که از ۶ ماه تا ۶ سالگی آغاز می شود. در بچه ها با موی طلایی و روشن با شکایت در زمان رجوع به صورت کنده شدن آسان و بدون درد مو به شکل دسته است. پوست طبیعی است و با زیاد شدن سن خوب شدن می یابد.

▪ موی پشمی یا موی خشن مسئله دیگری است که در آن بخشی از پوست سر با دیگر بخش های پوست سر مختلف است. این آشفتگی از وقت تولد بروز می کند. شکنندگی مو در این آشفتگی دیده نمی شود. فرم شدید آن با دیگر ناهنجاری ها از جمله چشمی و آشفتگیات قلبی عروقی همراه است.

▪ آشفتگی دیگری به نام نشانگان موی شانه نشونده در سن ۳ ماهگی تا ۱۲ سالگی دیده می شودکه موها از دید میزان و حجم و همینطور از دید طول نرمال است ولی شکل بیمارگونه و وحشی آن مانع شانه زدن آن می شود. در برخی موارد تلاش برای شانه کردن سبب عدم موفقیتن مو می شود ولی شکننده بودن موها جزو شکل بالینی آن نیست. موها غالبا به رنگ بلوند نقره ای به دید می رسد. ابرو و مژه ها نرمال هستند با گذشت وقت این مریضی کمتر نمایان می شود.

مسائلی مثل سیخ شدن گاهی موی کودک یتواند مسائل طبیعی باشد. اما اگر در پی علت سیخ شدن موی بچه خودتون هستید اولا خیلی حساسیت به خرج ندهید و اگر مایل بودید میتونین در بخش های مربوط به این مسئله مشکلات سیخ شدن مو رو پیگیری کنی

۳) پرمویی: به صورت منطقه ای در محل یک خال امکان پذیر است بروز کند که بدون یا همراه با دیگر آشفتگیات ژنتیکی دیده می شود. گاهی دراثر داروهای استفاده شده توسط مادر مثلا مصرف مادر از ماینوکسیدیل در دوران بارداری یا استفاده دیازوکسید است.

۴) سفیدشدن موی بچه ها: رنگ مو توسط سلول های کوچک به نام ملانوسیت در فولیکول های مو تولید می شود. به این شکل که در بخش تحتانی پوست، سلول های ملانوسیتی دایما ماده ای با نام ملانین تولید می کنند که رنگ موها را ایجاد می کند. وقتی که ملانوسیت ها کاملا فاقد رنگدانه شوند، مو سفید می شود و در صورتی که مقدار ملانین مو کمتر از وضعیت نرمال شود، مو خاکستری یا نقره ای می شود. شایع ترین دلایل ظهور موهای سفید در بچه ها فقدان ویتامین B۱۲ است. ویتامین B۱۲ یا کوبالامین در خوراکی های حیوانی وجود دارد. این ویتامین جهتپرورش و عملکرد طبیعی سلول های جسم ضروری است. نارسایی در این ویتامین منجر به کم خونی می شود که دنبال آن با فقدان اکسیژن در سلول ها آشفتگیات در سیستم عصبی ایجاد می شود و همین طور قادراست بر رنگ مو اثر بگذارد. ویتامین B۱۲ در غذا های شامل پروتئین حیوانی وجود دارد. منابع این ویتامین کبد، کلیه، شیر، تخم مرغ، ماهی و پنیر است. شکل های دارویی این ویتامین نیز موجود است. البته فقدان ویتامین هایی مثل C، B۵، اسیدفولیک، ویتامین A و همین طور فقدان مواد مینرال قادراست سبب سفیدی زودزمان موی سر شود. ظهور موهای خاکستری امکان پذیر است دلیل ژنتیکی داشته باشد آشفتگیات تیروییدی، به ویژه سختکوشی تیرویید قادراست بر کم شدن فعالیت ملانوسیت اثر بگذارد. سختکوشی تیرویید همینطور قادراست سبب تپش قلب، زیاد شدن تعریق، زیاد شدن اشتها، زودرنجی، نگرانی، کج خلقی، پرتحرکی، ضعف عضلات شانه و ران، کم شدن وزن و آشفتگی خواب در بچه ها شود.

● شـست وشـو با شامپـوهای مناسـب کودکـان

مصرف صابون برای شست وشوی مو و بدن، مدت ها است منسوخ شده و تولیدکنندگان برای هر سن و هر گونه مویی، شامپوی مخصوصی آماده می کنند. به همین علت این روزها زیادتر پدرومادر از محصولات ویژه بچه ها برای شست وشوی سر و جسم بچه خود مصرف می کنند.

● شامپوهای خوب بچه ها

شامپوهای ویژه بچه ها، چون قدرت شویندگی کمتری دارند، PH آنان خیلی قلیایی نیست. پوست سر بچه ها، قدرت چربی سازی بیشتری ندارد و احتیاجی به مصرف شامپوهای قوی و قلیایی برای موی آنان نیست. بایست از شامپوهای ضعیف تر که PH قلیایی آنان نزدیک به ۷، یعنی خنثی است مصرف شود. یکی از خصوصیت های شامپوی بچه ها این است که چشم را نمی سوزاند. هر چه قدرت قلیایی شامپوها زیادتر باشد، قدرت سوزانندگی چشم در آنان زیادتر است. قدرت قلیایی صابون، نزدیک ۹ است. مایع دستشویی هم ۱۰ تا ۵/۱۰ است. به همین علت چشم را می سوزانند، اما قدرت قلیایی شامپوی بچه خنثی یا ۷ است. به همین علت قدرت سوزانندگی چشم پایین می آید.


● پیامد مصرف شامپوهای متداولی برای پوست و موی بچه ها

بعضی از پدرومادر تصور می کنند لزومی ندارد حتما برای نوزاد یا بچه خود شامپو بخرند و اندکی از شامپوی خود برای او مصرف می کنند. این شامپوها سبب خشکی بیش از اندازه پوست و موی بچه ها می شوند؛ چون چربی زدایی این شامپوها خیلی بالاتر از شامپوهای ویژه بچه ها و PH آن نیز محدوده ۸ است. چون در بچه ها چربی سازی در پوست سر و ریشه مو کم است، شامپوهای متداولی سبب خشکی بیش از اندازه مو شده و سبب شکنندگی، تار شدن، کدر و خشک شدن موها می شود.

● مصرف شامپوی بچه الزامی است

حتی تا سن بلوغ پیشنهاد می شود از شامپوی بچه مصرف شود. زمانی اولین نشانه ها هورمون های زناشویی در ۱۲ تا ۱۳ سالگی مشخص شد، دیگر می توان از شامپوهای مردم بالغ مصرف کرد. بیشتر مردمی که ریزش مو دارند، می گویند مصرف شامپوی بچه جلوی ریزش مو را می گیرد. این حرف علمی نیست. تنها در صورتی که موی شخصی خشک باشد، مصرف شامپوی بچه پیشنهاد می شود. کسانی که موی نرمال دارند و از شامپوبچه مصرف می کنند، موهایشان تمیز نمی شود و بعد از آنکه از حمام بیرون می آیند، موهایشان هنوز چرب و کدر است.

● در هفته چند مرتبه بایست سر بچه را با شامپو شست؟

کودکی را که بیشتر بازی می کند و بدنش تعریق بالایی دارد، بایست هر روز به حمام برد؛ اما آ نهایی که فعالیت جسمی کمتری دارند را می توان یک روز در میان یا دو روز در میان به حمام برد. به طور کل شست وشوی هر روزه را برای تمام پیشنهاد می کنیم مگر آنکه پوست خیلی خشک باشد.

● مقدار استفاده شامپو برای بچه و نحوه شامپو زدن

اگر هر روز بچه را به حمام می برید، یک دست شامپو به اندازه است. اگر یک روز در میان این کار را انجام می دهید، دو دست شامپو و اگر ۳روز یک بار شامپو می زنید، ۳دست شامپو ضروری است. هرچه مو زودتر و با شامپوی کمتر شسته شود، مناسبتر است تا اینکه دیرتر و با شامپوی زیادتری شسته شود. بعد از آنکه موها خیس شد، میزانی از شامپو را به موها زده و مو را اندکی چنگ بزنید تا شامپو کف کند. این موضوع در ارتباط با بچه هایی که موهای کوتاهی دارند یا آقایان صدق می کند. در مورد دختربچه ها یا زنانیی که موهای بلند دارند، ضروری نیست تمام ساقه مو را شامپو بزنند. شامپو را تنها بایست به مغز سر که محل جمع شدنچربی است، زد. زمانی آب کشی می نمایید کف شامپوی زده شده به مغز سر، به ساقه موها می رسد و گرد و غبار نشسته روی آن را از بین می برد. شامپو زدن ساقه مو مخصوصا هر روز، قادراست سبب خشکی و شکنندگی مو شود؛ چون ساقه مو چربی سازی ندارد.

● پیشنهاد ایمنی برای خرید شامپوبچه

۱) حتما توجه نمایید که شامپو، گوشه های تیز و برنده نداشته باشد. بیشتر شامپوهای موجود در بازار، بدون زاویه و بی ریسک هستند اما اگر به طور اتفاقی شامپویی خریدید که کناره های تیز داشت حتما آن را از دسترس بچه ها دور نگه دارید.

۲) شامپو نبایست قطعات ریز جداشونده داشته باشد. اگر شامپوی عروسکی می خرید، به این مطلب توجه نمایید که در آن خیلی کوچک و قابل جدا شدن نباشد.

۳) داخل بعضی شامپوها، تیله های رنگی وجود دارد که برای بچه ها دلبرا است. مواظب باشید، اگر در این گونه شامپوها قابلیت باز شدن داشته باشد، امکان پذیر است بچه ها این تیله ها را ببلعند که سبب خفگی در آنان شود.

۴) موقع حمام کردن بچه در شامپو را حتما استوار ببندید و اگر شامپو عروسکی است پس از بستن در آن ابتدا مناسب بیرون آن را بشویید و بعد به دست بچه بدهید. تا حد امکان پذیر از اینکه بچه ها شامپو را به دهان ببرند، پیشگیری نمایید!

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 11 ساعت قبل
  • 2019-07-21 09:00:01
  • خوبی ها و بدی های قهوه در یک کلام

   همانقدری که چای در کشور ما رایج است و اصلی ترین آشامیدنی محسوب می شود قهوه در کشورهای اروپایی اینگونه است. قهوه گونه های متفاوتی دارد که هر شخص با توجه به ذائقه اش انتخاب می کند. در این قسمت از سایت شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها و عوارض قهوه با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 1 روز قبل
  • 2019-07-19 21:00:03
  • دستور تهیه یک سوپ سبزیجات تابستانی

   سبزیجات فصل تابستان سبزی هایی خوشمزه و خوش عطرند که می توانید با آماده آنان خوراکی های خشومزه و تابستانی آماده نمایید. یکی از خوشمزه ترین خوراکی های تابستان سوپ ها هستند که از سبزیجات تازه و خوش عطر آماده می شوند. با شیثار همراه باشید تا طرز آماده سوپ سبزیجات فصل را ببینید
  • 3 روز قبل
  • 2019-07-17 21:00:01
  • چجوری کباب رو بهتر و خوبتر بپزیم

   آشپزی یک حرفه است که احتیاج به رعایت نکات باارزش دارد پختن کباب نیز گونهی آشپزی می باشد و احتیاج به روش ها و روشهای متفاوتی دارد تا بتوانید یک کباب اصیل ایرانی آماده نمایید.در متن زیر شیوه پخت کباب و نکات باارزش آشپزی را گذاشته ایم.می توانید برای پختن کباب لذیذ و خوشمزه و آشنای
  • 4 روز قبل
  • 2019-07-17 09:00:02
  • رژیم غذایی راه حلی برای درمان قارچ کاندیدا

   گاهی اوقات استفاده آنتی بیوتیک ها پیامدهای به دنبال دارد از جمله این پیامد قادراستپرورش بیش از اندازه قارچ کاندیدا در بخش های متفاوت جسم باشد که منجر به نشانه های از جمله خشکی و خارش پوست، نفخ ، و عفونت واژن است.یکی از باارزش ترین نکات رژیم خوراکی برای معالجه قارچ کاندیدا استف
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 09:00:03
  • چگونه بعد از یک شکست عشقی دوباره عاشق شویم

   بعد از عدم موفقیت عشقی باز کردن مجدد قلبتان به روی عشقیجدید کار خیلی سختی است. بعد از عدم موفقیت عشقی احساس نادلگرمیی شدید که دارید سبب می شود جلوی عاشق شدن مجدد خود را بگیرید. ولی اگر به خودمان اجازه ندهیم که مجدد
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-12 09:00:02
  • چگونه دست های زیبا و قشنگی داشته باشیم

   داشتن پوستی شاداب و سرحال یکی از راهکارهای جوان تر نشان دادن شماست. پوست دست نیز نظیر پوست صورت احتیاج به مواظبت ومراقبت دارد تا گرفتار پیری نشود. امروز در شیثار می خواهیم راه هایی برای مواظبت ومراقبت از زیبایی پوست دست به شما معرفی کنیم
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 11:09:43
  • با این روش ها دندان ها را سفید کنیم

   تغییر رنگ دندان‌ ها و زرد شدن آن ها از جمله مواردی می باشد که هر شخصی را آزار می‌ دهد. این امر می‌ تواند دلیل های گوناگون بی‌شماری داشته باشد. از بین بردن این رنگ‌ ها و زردی‌ های روی دندان ها دغدغه خیلیی از مردم محسوب می‌ شود. مردم تلاش می‌ کنند از هر راهی برای رسیدن به دندان ه
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-10 09:00:01
  • دستور تهیه حلیم بادمجان به سبک اصفهانی ها

   یکی از مواد خوراکی خیلی دوست داشتنی در میان ما ایرانی ها بادججان است که خوراکی های متعدد و خیلیی را می توان با آن آماده کرد. یکی از این خوراکی ها حلیمبادمجان است که به خوراکی ی قدیمی اصفهان مشهور است اما در خیلیی از شهر ها نیز طبخ می شود. با شیثار همراه باشید تا طرز آماده حلیم باد
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-09 21:00:02
  • اینها نشانه های علاقه یک خانم به شماست

   علامت های علاقه دختر ها به صور متفاوت قابل مشاهده می باشد . کافیست دقت نمایید .از دید آقایان، خانم ها زمان ابراز علاقه بصورتی زیرکانه و پیچیده عمل می کنند و بیشتر آنان پاسخهای ضد و نقیضیمی دهند چون خودشان مطمئن نیستند که چه چیزی در سرشان می گذرد.درنتیجه آنچه که اکثر آقایان به دن
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نحوه رفتار با دوستان خیالی کودک

   14خیلی از کودکان در دنیای بازی های خود دوستان خیالی دارند و با ودستان خود اوقات خودشون رو میگذرونند مخصوصا در این دورانزندگی های جدید و حال باید با این دوستان خیالی چه کرد؟؟
  • 59 ماه قبل
  • 2014-07-22 00:00:00
  • بچه دختر با شکمی هندوانه ای خواهید داشت

   14براتون با مزه است نه اینکه شکم هندوانه ای شکل نشونه بچه دختر است!! بله واقعا با مزه است و در زمان گذشته واقعا تشخیص  جنسیت بازی و سرگرمی بوده
  • 60 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-10-18 00:00:00
  • نحوه درست کردن کیک رنگین کمانی در خانه

   14امروز با دستور العمل یک کیک خاص همراه شما دوستانیم ، حتما شما در شیرینی فروشی ها و کیک فروشی های جاهای مختلف کیک های رنگی و به عنوانی رنگیم کمانی رو دیده اید امروز دستور پخت این کیک های متفاوت و البته دوست داشتنی رو براتون داریم که امیدوارم بتونین شما هم به راحتی کیک رنگین کمان
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • کار دوست داشتنی خود را پیدا کنیم

   14

   خیلی از ما شده که برای اینکه کار مورد علاقه خودمون رو پیدانکردمی از زندگی لذت نمیبریم و کار مورد نظر نظر مارو جلب نمیکنه

  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-30 00:00:00
  • نوشته ای زیبا از دالایی لاما

   14امروز نوشته ای خواندنی و زیبا از دالایی لاما رو براتون داریم که مملو از جملات زیبا و خواندنی است
  • 59 ماه قبل
  • 2014-08-16 00:00:00
  • چگونه تارت لیموترش درست کنیم

   14امروز برای شما دوستان دستور پخت کیک دیگری رو براتون داریم دستوری برای نحوه درست کردن کیک خوش مزه و االبته دوست داشتنیه کیک تارت لیموترش که امیدوارم به کار شما دوستان بیاید
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 61 ماه قبل
  • 2014-06-09 00:00:00
  • طرز تهیه قارچ پلو و خواص آن

   14این گیاه اغلب در گروه سبزیجات طبقه‌بندی می‌شود در حالی که در واقع به طبقه خاص خود موسوم‌ به قارچ‌ها تعلق دارد
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-12 00:00:00
  • با این راهکارها بهتر تصمیم گیری نمایید

   امروز راهکارهایی رو برای شما دوستان داریم که بهتون کمک میکنه تا درزندگی و کار و مشکلاتی که پیش ر ودارید بهتر بتونین تصمیمگیری نمایید و موفقتر باشید
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-12 00:00:00
  • خواستگار خود را بهتر بشناسیم

   شاید یکی از مهمترین مسائل قبل از ازدواج شناخت خوب و مناسب خواستگار است و این خیلی مهم است که خواستگاری را که قبلا نمیشناخته اید و ندیده اید رو خوب بشناسید و بفهمید او چه کاره بوده و آیا خواستگار خوبی هست یا نه
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-12 00:00:00
  • خانم ها چگونه پولدار شودید

   گاهی در جامعه ها زنان به خاطر جنس مونث بود به عقب رانده میشوند و نمیتوانند به موفقت هایی کهب باید دست پیدا کنند اما چجوری میتوان از این موانع رد شد و در هر زمینه ای مخصوصا زمینه های مالی موفق بود و پولدار شد
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-14 00:00:00
  • مدل هایی برای نصب شلف درخانه و محل کار

   امروز مدل های بامزه ای رو برای نصب شلف های متنوع و البته دوست داشتنی در خانه براتون داریم مدل هایی که فکرکنم از دیدن اون ها بتونین ایده های خوبی برای خانه خودتون بگیرید
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-14 00:00:00
  • با وسائل بازیافتی تابلو پاییزی بسازیم

   در حالی که مشغول وبگردی بودم مطلبی بامزه و جذاب رو دیدم که فکرکردم بد نیست اون رو برای شما دوستان داشته باشیم و شما هم بتونین ازش استفاده بکنید و این تابلو پاییزی رو داشته باشید اونم با وسائلی بی ارزش یا کم ارزش پاییزی
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-14 00:00:00
  • دلیل تمایل اخیر پسران به زنان مطلقه چیست

   اخیرا در جامعه ما ازدواج روند نزولی دارد اما علاوه بر آن مقداری تفاوت در رفتارهای اجتماعی نیز رخ داده است، و یکی از این تفاوت های رفتاری تمایل اخیر پسران و مردان به ازدواج با زنان مطلقه است ، اما دلیل این تفاوت رفتار  چیست و...
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-15 00:00:00
  • دستور پخت خوراک عدس یونانی

   خوراک عدس یونانی یکی از خوراک های خوش مزه و متفاوتی است که بد ندیدم دستور پختش رو برای شما دوستان و همراهان مجله داشته باشیم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-16 00:00:00
  • قاشق های چوبی رنگی بسازیم

   امروز طرحی زیبا راجع به قاشق های رنگی چوبی و ساخت قاشق های رنگی در خانه براتون داریم ، البته برای اون هایی که کمی با صلیقه هستند
  • 58 ماه قبل
  • 2014-09-17 00:00:00
  • او چقدر مرا دوست دارد؟

   امروز مطلبی داریم خواندنی برای جوانان و شاید بیشتر هم برای خانم های جوان و اون هایی که واقعا دوست دارن بدونن نامزد و یا همراهشون چقدر به اون ها وابستگی داره و شما در دید او چقدر مهم هستید
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید