این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-05 21:00:02
 • تعداد بازدید : 35
  بازدید ماه:35
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

آدم‌های سمّی چه علامت‌های دارند؟ از کجا بدانید که با یک شخص سمّی معاشرت می‌نمایید؟ و اگر اینطور است، بایستها و نبایستها در این مورد کدامند؟ سروکار دارا بودن با مردم سمّی اجتناب‌ناپذیر است.

آدم‌های سمّی تمام جا حضور دارند. آنان نه‌ تنها زندگی‌تان را نابود می‌کنند و جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند، بلکه می‌توانند شما را تا میزان خودشان پایین بیاورند و شما را نیز به یک شخص سمّی تبدیل کنند.

همانقدر که سم‌زدایی از جسم با خودش زیاد شدن بهره‌وری بنابراین‌ی تندرستی جسمانی را به همراه دارد، با بیرون‌ کردن این مردم از زندگی‌تان آرامش‌ خاطر هم نصیب‌تان خواهد کرد. خوشبختانه راه‌هایی برای مقاومت با این مردم وجود دارد. هدف این مقاله آگاهی‌ رساندن درباره‌ی شناسایی این مردم، چگونگی برخورد با آنان و به حداقل رساندن ضرر آنان است.

مردم سمّی منطق را زیر پا می‌گذارند. بعضی از آنان از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیان‌شان بی‌اطلاع هستند و بعضی دیگر به ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی‌ کردن دیگران لذت می‌برند.

یادگیری چگونگی برخورد با مردم متفاوت باارزش است؛ مردم سمّی هرگز اهمیت تلف‌ کردن زمان و انرژی شما را ندارند و چه خیلی که از هر دو می‌گیرند. مردم سمّی پیچیدگی، نزاع و بدتر از تمام، استرس بیهوده ایجاد می‌کنند.

«مردم هم می‌توانند برای شما الهام قسمت باشند و هم انگیزه شما را نابود کنند؛ پس آنان را عاقلانه انتخاب نمایید.»
– هانس اِف. هانسِن

تحقیقات اخیر از دانشگاه شخصریچ شیلر در آلمان نشان می‌دهد که مردم سمّی تا چه حد پرمخاطره هستند. پژوهشگران گرفتنند مواجهه با محرکی که احساسات منفی قوی ایجاد می‌کند، درست شبیه مواجهه با مردم سمّی هستند که سبب می‌شود مغز شخص مورد تحقیق واکنش‌های استرسی شدیدی را بروز دهد. خواه نامش یک نگرش منفی، بیرحمی، سندروم قربانی و یا تنها دیوانگی محض باشد، این مردم به مغز شما استرس شدیدی وارد می‌کنند که بایست به هر قیمتی از آن دوری نمایید.

مطالعات مدت‌ها است نشان داده‌اند که استرس قادراست تأثیری منفی و درازمدت بر مغز داشته باشد. حتی مواجهه‌ی چند روزه با استرس، مفیدی یاخته‌های عصبی در هیپوکَمپِس را به ریسک می‌اندازد؛ ناحیه‌ی باارزشی از مغز که مسئول استدلال و حافظه است. هفته‌ها استرس سبب لطمه‌ی برگشت‌پذیر به سلول‌های مغزی می‌شود و ماه‌ها استرس قادراست آنان را برای همیشه نابود کند. مردم سمّی شما را فقط بدبخت نمی‌کنند، بلکه واقعا به مغز شما ضرر می‌رسانند.

توانایی کنترل احساسات و آرام‌ ماندن تحت فشار، ارتباط‌ی مستقیمی با عملکرد شما دارد. تَلِنت‌اِسمارت (TalentSmart) تحقیقی را بر روی بیش از یک میلیون نفر انجام داده است. آنان گرفتنند ۹۰٪ از مردمی که مناسبترین عملکرد را دارند، آنانیی هستند که در زمان ها استرس قادرند احساسات‌شان را مهار کنند و می‌توانند آرام بنظیر. یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های آنان، توانایی شناسایی مردم سمّی و دور حفظ کردن آنان است.

اغلب گفته می‌شود هر آدمی برآیندی از پنج نفری است که زیادترین زمان خود را با آنان می‌گذراند. حال اگر شما فقط به یکی از آن پنج نفر هم اجازه‌ی سمّی‌ بودن بدهید، به زودی خواهید نظر که آن یک نفر چقدر قادر است جلوی موفقیت شما را بگیرد.

نمی‌توانید دلگرمیوار باشید از مردم سمّی فاصله بگیرید، مگر اینکه آنان را بشناسید. برای این کار کسانی که مردم‌آزار هستند یابه تنهایی  بودن در کنارشان سخت است را از آنانیی که واقعا سمّی هستند، جدا نمایید. نکات زیر درباره‌ی گونه های مردم سمّی است که بایست به هر قیمتی از آنان فاصله بگیرید تا خودتان سمّی نشوید.

۱. رایجه‌پردازها

«ذهن‌های بزرگ از ایده‌ها، ذهن‌های متوسط از رویدادها و ذهن‌های کوچک از مردم سخن می‌گویند.»
– اِلِنور روزوِلت

رایجه‌پردازها از بدبختی دیگران لذت می‌برند. شاید در ابتدا سرک‌ کشیدن به لغزش‌های شخصی و حرفه‌ای دیگران مایه‌ی سرگرمی باشد، اما با گذشت وقت خسته‌کننده می‌شود و به شما احساس شرم می‌دهد و دیگران را نیز می‌رنجاند. نکات مثبت و پندهای خیلی از مردم جالب آنقدر بیشتر هستند که احتیاج نیست زمان خود را با صحبت از بدبختی‌ دیگران هدر دهید.

۲. دمدمی‌مزاج‌ها

بعضی مردم هیچ کنترلی روی احساسات‌شان ندارند. آنان شما را به باد فحش خواهند گرفت، احساسات‌شان را به شما فرافکنی خواهند کرد و در تمام مدت تصور می‌کنند شما سبب بی‌قراری آنان شده‌اید. دور انداختن دمدمی‌مزاج‌ها از زندگی‌تان سخت است، زیرا کنترل نداشتن آنان روی احساسات‌شان سبب می‌شود به حالشان تأسف میل کنید. گرچه زمانی تمام راه‌های دیگر بسته باشند، مردم دمدمی‌مزاج از شما به عنوان توالت احساسی خود مصرف می‌کنند و بایست به هر قیمتی از آنان دوری کرد.

۳. قربانی‌ها

شناسایی قربانی‌ها سخت است، چون شما نخست با مسائل آنان همدردی می‌نمایید، اما با گذشت وقت، متوجه می‌شوید «وقت نیاز» آنان، تمام‌ی زمان شماست. قربانی‌ها در عمل هرگونه مسؤلیتی را کنار می‌زنند و هر شتاب‌گیر پیش رویشان را یک کوه غیرقابل‌ صعود جلوه می‌دهند. آنان به جای دیدن تجربیات سخت به عنوان مجال‌هایی برای آموزش وپرورش، آنان را راه گریز می‌بینند. یک مثل قدیمی می‌گوید: «درد اجتناب‌ناپذیر است، اما رنج اختیاری است». این کاملا نشانگر سمی‌ بودن قربانی است که هربار رنج‌ کشیدن را انتخاب می‌کند.

۴. خودبین‌ها

خودبین‌ها با حفظ فاصله‌ی شدید از دیگران، شما را از پای درمی‌آورند. هر وقت که کاملا احساس تنهایی می‌نمایید می‌توانید حدس بزنید که دور و بر خودبین‌ها می‌پلکید. این اتفاق می‌افتد چون تا جایی که به آنان مربوط است، دارا بودن ارتباط‌ی واقعی میان آنان و دیگران هیچ خاصیت‌ای ندارد. شمابه تنهایی  ابزاری هستید که به خودبینی آنان پر و بال بدهید.

۵. حسودها

برای حسودها، همیشه مرغ همسایه غاز است. حتی زمانی اتفاق مناسبی برای حسودها می‌افتد، هیچ لذتی از آن نمی‌برند. علتش این است که آنان بخت و اقبال خود را با بخت و اقبال تمام دنیا مقایسه می‌کنند.این افراد رو میشه انسان های دورو نیز نام نهاد. در حالی که بایست از درون جویای خوشنودی باشند. دقیق که بنگریم، بایست بپذیریم همیشه در زندگی خوش‌بخت‌تر و خوش‌اقبال‌تر از ما هم هست. صرف‌ کردن اوقات بیشتر با حسودها پرمخاطره است، چون آنان به شما یاد می‌دهند موفقیت‌های خودتان را بی‌ارزش بدانید.

۶. فریب‌کارها

فریب‌کارها زیر نقاب دوستی، زمان و انرژی را از زندگی شما می‌گیرند. سروکار دارا بودن با آنان امکان پذیر است سخت باشد، چون آنان با شما مثل یک دوست رفتار می‌کنند. آنان می‌دانند شما چه چیزهایی را دوست دارید، چه چیزهایی خوشحال‌تان می‌کند و اینکه از دید شما چه چیزی مضحک است، اما فرق اینجاست که آنان از این اطلاعات به عنوان قسمتی از یک دستور کار مخفی مصرف می‌کنند. فریب‌کارها همیشه از شما چیزی می‌خواهند و اگر به ارتباط‌تان با آنان رجوع نمایید، تماما از شما گرفته‌اند و چیزی به شما نیفزوده‌اند. آنان هر کاری می‌کنند که موافقت شما را جلب کنند و شما را از پای در بیاورند.

۷. دیوانه‌سازها (دمنتورها)

در سری کتاب‌های «هری پاتر» نوشته جِی.کِی. رولینگ، دمنتورها موجوداتی شیطانی هستند که روح مردم را از بدن‌شان مکیده و بیرون می‌کشند و از آنان فقط پوسته‌های انسانی به جا می‌گذارند. هر وقت یک دمنتور وارد اتاق می‌شود، تمام‌جا تاریک می‌شود، تمام احساس سرما می‌کنند و بدترین خاطرات به یادشان می‌آید. به گفته‌ی رولینگ، او ایده‌ی دمنتورها را از مردم خیلی منفی گرفته است، مردمی که قادرند پا به اتاقی گذاشته و فورا حیات را از آن بگیرند.
دمنتورها با تحمیل منفی‌ بودن و بدبینی‌شان بر دیگران، زندگی را از آنان می‌ستانند. آنان همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند و می‌توانند ترس و بی قراری را حتی به بی‌ریسکترین موقعیت‌ها تزریق کنند. در تحقیقی از سوی دانشگاه نوتردام نمایان شد دانشجویانی که هم‌اتاقی‌های منفی‌نگر داشتند احتمال منفی‌نگر شدن و حتی افسرده‌ شدن خودشان خیلی زیادتر بود.

۸. غیرعادی‌ها

مردم سمّیِ ویژهی هستند که نیت‌های بد دارند و از درد و بدبختی دیگران لذت وافر می‌برند. هدفشان در زندگی این است که یا به شما آزار برسانند، یا کاری کنند احساس بدی نمایان نمایید و یا چیزی از شما بگیرند، در غیر این صورت علاقه‌ای به شما ندارند. تنها چیز مناسب درباره‌ی این گونه شخصیت این است که می‌توانید فورا مقاصد آنان را شناسایی نمایید و این سبب می‌شود آنان را به شتاب از زندگی‌تان بیرون نمایید.

۹. عیب‌جوها

عیب‌جوها همیشه مهیا‌‌‌اند به شما بگویند دقیقا چه چیزی مناسب و چه چیزی بد است. آنان کاری می‌کنند که نسبت به مناسبترین چیز مورد علاقه‌‌تان، بدترین احساس را نمایان نمایید. عیب‌جوها به جای درک و یادگیری از مردمی که با آنان فرق دارند، آنان را حقیر می‌شمارند. عیب‌جوها تمایل شما به پرشور بودن و ابراز آن را خفه می‌کنند، پس مناسبتر است ارتباط‌تان را با آنان قطع کرده و خودتان باشید.

۱۰. مغرورها

مغرورها وقت شما را هدر می‌دهند، چون به هر کاری که شما انجام می‌دهید به چشم یک چالش شخصی نگاه می‌کنند. غرور، اطمینانبه‌نفس کاذب است و همیشه ناامنی‌های بیشتری ایجاد می‌کند . در یک مطالعه از سوی دانشگاه اِیکرون گرفتنند که غرور با انبوهی از مسائل در محل کار وابسته است. مردم مغرور همواره عملکردی ضعیف دارند، زیادتر ناسازگار هستند و بیش از مردم متداولی، سختی‌های شناختی دارند.

چگونگیمراقبت  از خود در برابر مردم سمّی

مردم سمّی شما را دیوانه می‌کنند، چون رفتار آنان خیلی غیرمنطقی است. در این مورد هیچ اشتباهی ننمایید. رفتار آنان واقعا خلاف منطق است، درنتیجه چرا به خودتان اجازه دهید بازتاب احساسی به آنان نشان دهید و با آنان قاطی شوید؟

هر قدر شخصی غیرمنطقی‌تر و دیوانه‌تر باشد، گریز از تله‌‌اش بایست برای شما راحت‌تر باشد. تلاش ننمایید آنان را در بازی خودشان عدم موفقیت دهید. از دید احساسی از آنان فاصله بگیرید و در صورت اجبار به تفاکتور، آنان را یک پروژه‌ی علمی در دید بگیرید (یا شاید ترجیح بدهید مثل پزشک اعصاب آنان باشید)؛ احتیاج نیست به اختلال‌های احساسی بازتاب نشان دهید، فقط حقایق را در دید بگیرید.

حفظ فاصله‌ی احساسی مستلزم آگاهی است. نمی‌توانید جلوی مزاحمت کسی را بگیرید اگر شناسایی ندهید مزاحمتی در کار است. گاهی خودتان را در موقعیت‌هایی می‌یابید که احساس می‌نمایید بایست از نو گروه‌بندی نمایید و مناسبترین راه پیش‌رو را انتخاب نمایید. این مناسب است و هراسی نداشته باشید که به خودتان زمان چنین کاری را بدهید.

اغلب مردم احساس می‌کنند چون با شخصی کار یا زندگی می‌کنند، پس هیچ راهی برای کنترل اختلال ندارند. این کاملا اشتباه است. وقتی که یک شخص سمّی را شناختید، رفتارهای او برایتان قابل‌ پیش‌بینی‌تر و قابل‌ درک‌تر می‌شود. این مطلب به شما یاری می‌کند عاقلانه بیندیشید که چه وقت و تا کجا بایست او را تحمل نمایید یا از او فاصله بگیرید. می‌توانید مرزهایی را معین نمایید، اما این کار را بایست آگاهانه و مبتکرانه انجام دهید. اگر اجازه دهید اتفاقات به طور طبیعی رخ دهند، مسلما خودتان را مدام در بحث و جدل‌های سخت اسیر می‌نمایید. اگر مرزی را نمایان نمایید و تصمیم بگیرید کی و کجا با یک شخص مسئله‌ساز درگیر شوید، می‌توانید قسمت بزرگی از اختلال‌ها را کنترل نمایید. تنها رمز این است که سر حرف خود بمانید و زمانی شخصی قصد عبور از مرز شما را دارد، بر خط‌ قرمزهای خود پافشاری نمایید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 11 ساعت قبل
  • 2019-07-21 09:00:01
  • خوبی ها و بدی های قهوه در یک کلام

   همانقدری که چای در کشور ما رایج است و اصلی ترین آشامیدنی محسوب می شود قهوه در کشورهای اروپایی اینگونه است. قهوه گونه های متفاوتی دارد که هر شخص با توجه به ذائقه اش انتخاب می کند. در این قسمت از سایت شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها و عوارض قهوه با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 1 روز قبل
  • 2019-07-19 21:00:03
  • دستور تهیه یک سوپ سبزیجات تابستانی

   سبزیجات فصل تابستان سبزی هایی خوشمزه و خوش عطرند که می توانید با آماده آنان خوراکی های خشومزه و تابستانی آماده نمایید. یکی از خوشمزه ترین خوراکی های تابستان سوپ ها هستند که از سبزیجات تازه و خوش عطر آماده می شوند. با شیثار همراه باشید تا طرز آماده سوپ سبزیجات فصل را ببینید
  • 3 روز قبل
  • 2019-07-17 21:00:01
  • چجوری کباب رو بهتر و خوبتر بپزیم

   آشپزی یک حرفه است که احتیاج به رعایت نکات باارزش دارد پختن کباب نیز گونهی آشپزی می باشد و احتیاج به روش ها و روشهای متفاوتی دارد تا بتوانید یک کباب اصیل ایرانی آماده نمایید.در متن زیر شیوه پخت کباب و نکات باارزش آشپزی را گذاشته ایم.می توانید برای پختن کباب لذیذ و خوشمزه و آشنای
  • 4 روز قبل
  • 2019-07-17 09:00:02
  • رژیم غذایی راه حلی برای درمان قارچ کاندیدا

   گاهی اوقات استفاده آنتی بیوتیک ها پیامدهای به دنبال دارد از جمله این پیامد قادراستپرورش بیش از اندازه قارچ کاندیدا در بخش های متفاوت جسم باشد که منجر به نشانه های از جمله خشکی و خارش پوست، نفخ ، و عفونت واژن است.یکی از باارزش ترین نکات رژیم خوراکی برای معالجه قارچ کاندیدا استف
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 09:00:03
  • چگونه بعد از یک شکست عشقی دوباره عاشق شویم

   بعد از عدم موفقیت عشقی باز کردن مجدد قلبتان به روی عشقیجدید کار خیلی سختی است. بعد از عدم موفقیت عشقی احساس نادلگرمیی شدید که دارید سبب می شود جلوی عاشق شدن مجدد خود را بگیرید. ولی اگر به خودمان اجازه ندهیم که مجدد
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-12 09:00:02
  • چگونه دست های زیبا و قشنگی داشته باشیم

   داشتن پوستی شاداب و سرحال یکی از راهکارهای جوان تر نشان دادن شماست. پوست دست نیز نظیر پوست صورت احتیاج به مواظبت ومراقبت دارد تا گرفتار پیری نشود. امروز در شیثار می خواهیم راه هایی برای مواظبت ومراقبت از زیبایی پوست دست به شما معرفی کنیم
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 11:09:43
  • با این روش ها دندان ها را سفید کنیم

   تغییر رنگ دندان‌ ها و زرد شدن آن ها از جمله مواردی می باشد که هر شخصی را آزار می‌ دهد. این امر می‌ تواند دلیل های گوناگون بی‌شماری داشته باشد. از بین بردن این رنگ‌ ها و زردی‌ های روی دندان ها دغدغه خیلیی از مردم محسوب می‌ شود. مردم تلاش می‌ کنند از هر راهی برای رسیدن به دندان ه
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-10 09:00:01
  • دستور تهیه حلیم بادمجان به سبک اصفهانی ها

   یکی از مواد خوراکی خیلی دوست داشتنی در میان ما ایرانی ها بادججان است که خوراکی های متعدد و خیلیی را می توان با آن آماده کرد. یکی از این خوراکی ها حلیمبادمجان است که به خوراکی ی قدیمی اصفهان مشهور است اما در خیلیی از شهر ها نیز طبخ می شود. با شیثار همراه باشید تا طرز آماده حلیم باد
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-09 21:00:02
  • اینها نشانه های علاقه یک خانم به شماست

   علامت های علاقه دختر ها به صور متفاوت قابل مشاهده می باشد . کافیست دقت نمایید .از دید آقایان، خانم ها زمان ابراز علاقه بصورتی زیرکانه و پیچیده عمل می کنند و بیشتر آنان پاسخهای ضد و نقیضیمی دهند چون خودشان مطمئن نیستند که چه چیزی در سرشان می گذرد.درنتیجه آنچه که اکثر آقایان به دن
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نحوه رفتار با دوستان خیالی کودک

   14خیلی از کودکان در دنیای بازی های خود دوستان خیالی دارند و با ودستان خود اوقات خودشون رو میگذرونند مخصوصا در این دورانزندگی های جدید و حال باید با این دوستان خیالی چه کرد؟؟
  • 59 ماه قبل
  • 2014-07-22 00:00:00
  • بچه دختر با شکمی هندوانه ای خواهید داشت

   14براتون با مزه است نه اینکه شکم هندوانه ای شکل نشونه بچه دختر است!! بله واقعا با مزه است و در زمان گذشته واقعا تشخیص  جنسیت بازی و سرگرمی بوده
  • 60 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-10-18 00:00:00
  • نحوه درست کردن کیک رنگین کمانی در خانه

   14امروز با دستور العمل یک کیک خاص همراه شما دوستانیم ، حتما شما در شیرینی فروشی ها و کیک فروشی های جاهای مختلف کیک های رنگی و به عنوانی رنگیم کمانی رو دیده اید امروز دستور پخت این کیک های متفاوت و البته دوست داشتنی رو براتون داریم که امیدوارم بتونین شما هم به راحتی کیک رنگین کمان
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • کار دوست داشتنی خود را پیدا کنیم

   14

   خیلی از ما شده که برای اینکه کار مورد علاقه خودمون رو پیدانکردمی از زندگی لذت نمیبریم و کار مورد نظر نظر مارو جلب نمیکنه

  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-30 00:00:00
  • نوشته ای زیبا از دالایی لاما

   14امروز نوشته ای خواندنی و زیبا از دالایی لاما رو براتون داریم که مملو از جملات زیبا و خواندنی است
  • 59 ماه قبل
  • 2014-08-16 00:00:00
  • چگونه تارت لیموترش درست کنیم

   14امروز برای شما دوستان دستور پخت کیک دیگری رو براتون داریم دستوری برای نحوه درست کردن کیک خوش مزه و االبته دوست داشتنیه کیک تارت لیموترش که امیدوارم به کار شما دوستان بیاید
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 61 ماه قبل
  • 2014-06-09 00:00:00
  • طرز تهیه قارچ پلو و خواص آن

   14این گیاه اغلب در گروه سبزیجات طبقه‌بندی می‌شود در حالی که در واقع به طبقه خاص خود موسوم‌ به قارچ‌ها تعلق دارد
  • 42 ماه قبل
  • 2015-12-27 00:00:00
  • من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟

   شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود.
  • 42 ماه قبل
  • 2015-12-23 00:00:00
  • میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود!

   شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید.
  • 43 ماه قبل
  • 2015-12-21 00:00:00
  • آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها!

   بعضی اوقات ما درباره مصرف میان وعده ها زیاده روی می کنیم. بی حوصلگی، تشنگی، هوس کردن، افسردگی و عدم ورزش از جمله عواملی هستند که باعث می شوند به سراغ تنقلات ناسالم برویم.
  • 43 ماه قبل
  • 2015-12-16 00:00:00
  • بی اعتباری ادم های بد قول!

   بدقول‌ها معمولا آدم‌هایی بی‌اعتبارند که به مرور زمان دیگر کسی روی حرفشان حساب نمی‌کند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید