این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-05 21:00:02
 • تعداد بازدید : 61
  بازدید ماه:61
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

آدم‌های سمّی چه علامت‌های دارند؟ از کجا بدانید که با یک شخص سمّی معاشرت می‌نمایید؟ و اگر اینطور است، بایستها و نبایستها در این مورد کدامند؟ سروکار دارا بودن با مردم سمّی اجتناب‌ناپذیر است.

آدم‌های سمّی تمام جا حضور دارند. آنان نه‌ تنها زندگی‌تان را نابود می‌کنند و جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند، بلکه می‌توانند شما را تا میزان خودشان پایین بیاورند و شما را نیز به یک شخص سمّی تبدیل کنند.

همانقدر که سم‌زدایی از جسم با خودش زیاد شدن بهره‌وری بنابراین‌ی تندرستی جسمانی را به همراه دارد، با بیرون‌ کردن این مردم از زندگی‌تان آرامش‌ خاطر هم نصیب‌تان خواهد کرد. خوشبختانه راه‌هایی برای مقاومت با این مردم وجود دارد. هدف این مقاله آگاهی‌ رساندن درباره‌ی شناسایی این مردم، چگونگی برخورد با آنان و به حداقل رساندن ضرر آنان است.

مردم سمّی منطق را زیر پا می‌گذارند. بعضی از آنان از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیان‌شان بی‌اطلاع هستند و بعضی دیگر به ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی‌ کردن دیگران لذت می‌برند.

یادگیری چگونگی برخورد با مردم متفاوت باارزش است؛ مردم سمّی هرگز اهمیت تلف‌ کردن زمان و انرژی شما را ندارند و چه خیلی که از هر دو می‌گیرند. مردم سمّی پیچیدگی، نزاع و بدتر از تمام، استرس بیهوده ایجاد می‌کنند.

«مردم هم می‌توانند برای شما الهام قسمت باشند و هم انگیزه شما را نابود کنند؛ پس آنان را عاقلانه انتخاب نمایید.»
– هانس اِف. هانسِن

تحقیقات اخیر از دانشگاه شخصریچ شیلر در آلمان نشان می‌دهد که مردم سمّی تا چه حد پرمخاطره هستند. پژوهشگران گرفتنند مواجهه با محرکی که احساسات منفی قوی ایجاد می‌کند، درست شبیه مواجهه با مردم سمّی هستند که سبب می‌شود مغز شخص مورد تحقیق واکنش‌های استرسی شدیدی را بروز دهد. خواه نامش یک نگرش منفی، بیرحمی، سندروم قربانی و یا تنها دیوانگی محض باشد، این مردم به مغز شما استرس شدیدی وارد می‌کنند که بایست به هر قیمتی از آن دوری نمایید.

مطالعات مدت‌ها است نشان داده‌اند که استرس قادراست تأثیری منفی و درازمدت بر مغز داشته باشد. حتی مواجهه‌ی چند روزه با استرس، مفیدی یاخته‌های عصبی در هیپوکَمپِس را به ریسک می‌اندازد؛ ناحیه‌ی باارزشی از مغز که مسئول استدلال و حافظه است. هفته‌ها استرس سبب لطمه‌ی برگشت‌پذیر به سلول‌های مغزی می‌شود و ماه‌ها استرس قادراست آنان را برای همیشه نابود کند. مردم سمّی شما را فقط بدبخت نمی‌کنند، بلکه واقعا به مغز شما ضرر می‌رسانند.

توانایی کنترل احساسات و آرام‌ ماندن تحت فشار، ارتباط‌ی مستقیمی با عملکرد شما دارد. تَلِنت‌اِسمارت (TalentSmart) تحقیقی را بر روی بیش از یک میلیون نفر انجام داده است. آنان گرفتنند ۹۰٪ از مردمی که مناسبترین عملکرد را دارند، آنانیی هستند که در زمان ها استرس قادرند احساسات‌شان را مهار کنند و می‌توانند آرام بنظیر. یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های آنان، توانایی شناسایی مردم سمّی و دور حفظ کردن آنان است.

اغلب گفته می‌شود هر آدمی برآیندی از پنج نفری است که زیادترین زمان خود را با آنان می‌گذراند. حال اگر شما فقط به یکی از آن پنج نفر هم اجازه‌ی سمّی‌ بودن بدهید، به زودی خواهید نظر که آن یک نفر چقدر قادر است جلوی موفقیت شما را بگیرد.

نمی‌توانید دلگرمیوار باشید از مردم سمّی فاصله بگیرید، مگر اینکه آنان را بشناسید. برای این کار کسانی که مردم‌آزار هستند یابه تنهایی  بودن در کنارشان سخت است را از آنانیی که واقعا سمّی هستند، جدا نمایید. نکات زیر درباره‌ی گونه های مردم سمّی است که بایست به هر قیمتی از آنان فاصله بگیرید تا خودتان سمّی نشوید.

۱. رایجه‌پردازها

«ذهن‌های بزرگ از ایده‌ها، ذهن‌های متوسط از رویدادها و ذهن‌های کوچک از مردم سخن می‌گویند.»
– اِلِنور روزوِلت

رایجه‌پردازها از بدبختی دیگران لذت می‌برند. شاید در ابتدا سرک‌ کشیدن به لغزش‌های شخصی و حرفه‌ای دیگران مایه‌ی سرگرمی باشد، اما با گذشت وقت خسته‌کننده می‌شود و به شما احساس شرم می‌دهد و دیگران را نیز می‌رنجاند. نکات مثبت و پندهای خیلی از مردم جالب آنقدر بیشتر هستند که احتیاج نیست زمان خود را با صحبت از بدبختی‌ دیگران هدر دهید.

۲. دمدمی‌مزاج‌ها

بعضی مردم هیچ کنترلی روی احساسات‌شان ندارند. آنان شما را به باد فحش خواهند گرفت، احساسات‌شان را به شما فرافکنی خواهند کرد و در تمام مدت تصور می‌کنند شما سبب بی‌قراری آنان شده‌اید. دور انداختن دمدمی‌مزاج‌ها از زندگی‌تان سخت است، زیرا کنترل نداشتن آنان روی احساسات‌شان سبب می‌شود به حالشان تأسف میل کنید. گرچه زمانی تمام راه‌های دیگر بسته باشند، مردم دمدمی‌مزاج از شما به عنوان توالت احساسی خود مصرف می‌کنند و بایست به هر قیمتی از آنان دوری کرد.

۳. قربانی‌ها

شناسایی قربانی‌ها سخت است، چون شما نخست با مسائل آنان همدردی می‌نمایید، اما با گذشت وقت، متوجه می‌شوید «وقت نیاز» آنان، تمام‌ی زمان شماست. قربانی‌ها در عمل هرگونه مسؤلیتی را کنار می‌زنند و هر شتاب‌گیر پیش رویشان را یک کوه غیرقابل‌ صعود جلوه می‌دهند. آنان به جای دیدن تجربیات سخت به عنوان مجال‌هایی برای آموزش وپرورش، آنان را راه گریز می‌بینند. یک مثل قدیمی می‌گوید: «درد اجتناب‌ناپذیر است، اما رنج اختیاری است». این کاملا نشانگر سمی‌ بودن قربانی است که هربار رنج‌ کشیدن را انتخاب می‌کند.

۴. خودبین‌ها

خودبین‌ها با حفظ فاصله‌ی شدید از دیگران، شما را از پای درمی‌آورند. هر وقت که کاملا احساس تنهایی می‌نمایید می‌توانید حدس بزنید که دور و بر خودبین‌ها می‌پلکید. این اتفاق می‌افتد چون تا جایی که به آنان مربوط است، دارا بودن ارتباط‌ی واقعی میان آنان و دیگران هیچ خاصیت‌ای ندارد. شمابه تنهایی  ابزاری هستید که به خودبینی آنان پر و بال بدهید.

۵. حسودها

برای حسودها، همیشه مرغ همسایه غاز است. حتی زمانی اتفاق مناسبی برای حسودها می‌افتد، هیچ لذتی از آن نمی‌برند. علتش این است که آنان بخت و اقبال خود را با بخت و اقبال تمام دنیا مقایسه می‌کنند.این افراد رو میشه انسان های دورو نیز نام نهاد. در حالی که بایست از درون جویای خوشنودی باشند. دقیق که بنگریم، بایست بپذیریم همیشه در زندگی خوش‌بخت‌تر و خوش‌اقبال‌تر از ما هم هست. صرف‌ کردن اوقات بیشتر با حسودها پرمخاطره است، چون آنان به شما یاد می‌دهند موفقیت‌های خودتان را بی‌ارزش بدانید.

۶. فریب‌کارها

فریب‌کارها زیر نقاب دوستی، زمان و انرژی را از زندگی شما می‌گیرند. سروکار دارا بودن با آنان امکان پذیر است سخت باشد، چون آنان با شما مثل یک دوست رفتار می‌کنند. آنان می‌دانند شما چه چیزهایی را دوست دارید، چه چیزهایی خوشحال‌تان می‌کند و اینکه از دید شما چه چیزی مضحک است، اما فرق اینجاست که آنان از این اطلاعات به عنوان قسمتی از یک دستور کار مخفی مصرف می‌کنند. فریب‌کارها همیشه از شما چیزی می‌خواهند و اگر به ارتباط‌تان با آنان رجوع نمایید، تماما از شما گرفته‌اند و چیزی به شما نیفزوده‌اند. آنان هر کاری می‌کنند که موافقت شما را جلب کنند و شما را از پای در بیاورند.

۷. دیوانه‌سازها (دمنتورها)

در سری کتاب‌های «هری پاتر» نوشته جِی.کِی. رولینگ، دمنتورها موجوداتی شیطانی هستند که روح مردم را از بدن‌شان مکیده و بیرون می‌کشند و از آنان فقط پوسته‌های انسانی به جا می‌گذارند. هر وقت یک دمنتور وارد اتاق می‌شود، تمام‌جا تاریک می‌شود، تمام احساس سرما می‌کنند و بدترین خاطرات به یادشان می‌آید. به گفته‌ی رولینگ، او ایده‌ی دمنتورها را از مردم خیلی منفی گرفته است، مردمی که قادرند پا به اتاقی گذاشته و فورا حیات را از آن بگیرند.
دمنتورها با تحمیل منفی‌ بودن و بدبینی‌شان بر دیگران، زندگی را از آنان می‌ستانند. آنان همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند و می‌توانند ترس و بی قراری را حتی به بی‌ریسکترین موقعیت‌ها تزریق کنند. در تحقیقی از سوی دانشگاه نوتردام نمایان شد دانشجویانی که هم‌اتاقی‌های منفی‌نگر داشتند احتمال منفی‌نگر شدن و حتی افسرده‌ شدن خودشان خیلی زیادتر بود.

۸. غیرعادی‌ها

مردم سمّیِ ویژهی هستند که نیت‌های بد دارند و از درد و بدبختی دیگران لذت وافر می‌برند. هدفشان در زندگی این است که یا به شما آزار برسانند، یا کاری کنند احساس بدی نمایان نمایید و یا چیزی از شما بگیرند، در غیر این صورت علاقه‌ای به شما ندارند. تنها چیز مناسب درباره‌ی این گونه شخصیت این است که می‌توانید فورا مقاصد آنان را شناسایی نمایید و این سبب می‌شود آنان را به شتاب از زندگی‌تان بیرون نمایید.

۹. عیب‌جوها

عیب‌جوها همیشه مهیا‌‌‌اند به شما بگویند دقیقا چه چیزی مناسب و چه چیزی بد است. آنان کاری می‌کنند که نسبت به مناسبترین چیز مورد علاقه‌‌تان، بدترین احساس را نمایان نمایید. عیب‌جوها به جای درک و یادگیری از مردمی که با آنان فرق دارند، آنان را حقیر می‌شمارند. عیب‌جوها تمایل شما به پرشور بودن و ابراز آن را خفه می‌کنند، پس مناسبتر است ارتباط‌تان را با آنان قطع کرده و خودتان باشید.

۱۰. مغرورها

مغرورها وقت شما را هدر می‌دهند، چون به هر کاری که شما انجام می‌دهید به چشم یک چالش شخصی نگاه می‌کنند. غرور، اطمینانبه‌نفس کاذب است و همیشه ناامنی‌های بیشتری ایجاد می‌کند . در یک مطالعه از سوی دانشگاه اِیکرون گرفتنند که غرور با انبوهی از مسائل در محل کار وابسته است. مردم مغرور همواره عملکردی ضعیف دارند، زیادتر ناسازگار هستند و بیش از مردم متداولی، سختی‌های شناختی دارند.

چگونگیمراقبت  از خود در برابر مردم سمّی

مردم سمّی شما را دیوانه می‌کنند، چون رفتار آنان خیلی غیرمنطقی است. در این مورد هیچ اشتباهی ننمایید. رفتار آنان واقعا خلاف منطق است، درنتیجه چرا به خودتان اجازه دهید بازتاب احساسی به آنان نشان دهید و با آنان قاطی شوید؟

هر قدر شخصی غیرمنطقی‌تر و دیوانه‌تر باشد، گریز از تله‌‌اش بایست برای شما راحت‌تر باشد. تلاش ننمایید آنان را در بازی خودشان عدم موفقیت دهید. از دید احساسی از آنان فاصله بگیرید و در صورت اجبار به تفاکتور، آنان را یک پروژه‌ی علمی در دید بگیرید (یا شاید ترجیح بدهید مثل پزشک اعصاب آنان باشید)؛ احتیاج نیست به اختلال‌های احساسی بازتاب نشان دهید، فقط حقایق را در دید بگیرید.

حفظ فاصله‌ی احساسی مستلزم آگاهی است. نمی‌توانید جلوی مزاحمت کسی را بگیرید اگر شناسایی ندهید مزاحمتی در کار است. گاهی خودتان را در موقعیت‌هایی می‌یابید که احساس می‌نمایید بایست از نو گروه‌بندی نمایید و مناسبترین راه پیش‌رو را انتخاب نمایید. این مناسب است و هراسی نداشته باشید که به خودتان زمان چنین کاری را بدهید.

اغلب مردم احساس می‌کنند چون با شخصی کار یا زندگی می‌کنند، پس هیچ راهی برای کنترل اختلال ندارند. این کاملا اشتباه است. وقتی که یک شخص سمّی را شناختید، رفتارهای او برایتان قابل‌ پیش‌بینی‌تر و قابل‌ درک‌تر می‌شود. این مطلب به شما یاری می‌کند عاقلانه بیندیشید که چه وقت و تا کجا بایست او را تحمل نمایید یا از او فاصله بگیرید. می‌توانید مرزهایی را معین نمایید، اما این کار را بایست آگاهانه و مبتکرانه انجام دهید. اگر اجازه دهید اتفاقات به طور طبیعی رخ دهند، مسلما خودتان را مدام در بحث و جدل‌های سخت اسیر می‌نمایید. اگر مرزی را نمایان نمایید و تصمیم بگیرید کی و کجا با یک شخص مسئله‌ساز درگیر شوید، می‌توانید قسمت بزرگی از اختلال‌ها را کنترل نمایید. تنها رمز این است که سر حرف خود بمانید و زمانی شخصی قصد عبور از مرز شما را دارد، بر خط‌ قرمزهای خود پافشاری نمایید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 4 ماه قبل
  • 2019-12-28 09:00:01
  • کرمی برای روشن شدن پوست صورت و ازبین بردن لکه ها

   لکه ها و کک و مک ها اکثر در ناحیه صورت مردم با موهای بور ،قرمز وچشم آبی دیده میشود. فاکتور اصلی بروز این لکه ها ژنتیک است. می توانید از اقدامات بیشتری همانند مصرف ضد آفتاب ها برای پیشگیری از گونه های لک و کک و مک پیشگیری نمایید. در بخش زیر کرمی برای روشن شدن پوست صورت را گذاشته ایم
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-26 09:00:02
  • روش لیزر موهای زائد زیر بغل و عوارض احتمالی آن

   موهای مضر زیر بغل یکی از مسائل رایج هر شخصی است که می توان با روشهای متفاوت و مختلفی نظیر بند انداختن ،تراشیدن با تیغ و مومک موها مضر را از بین برد اما همه ی این روشها مزمانی بوده و تنها تا مدت کوتاهی اثربخش هستند. خوشبختانه امروزه می توانید با لیزر کردن موهای مضر تا ۲ ماه از بین
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-24 09:00:01
  • روش های جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی زنان

   زگیل تناسلی مریضی مربوط به ناحیه تناسلی است که به علت رعایت نکردن بهداشت و فاکتور های دیگر امکان پذیر است آقایان و خانم ها به این مریضی مبتلا شوند زگیل تناسلی درصورت مواظبت نکردن امکان پذیر است به شریک زناشویی نیز سرایت یابد و رجوع به دکتر و معالجهگاه مناسبترین روشمراقبت ی جه
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 69 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم

   14این روزها خانواده ها زیاد تمایلی به رابطه دختر ها و پسرها در دوران نامزدی نداردن اما با این حال گاهی رابطه ها به صورت مخفی یا نیمه مخفی شکل میگیرد که ممکن است مشکلاتی بعد از آن با خود داشته باشد
  • 63 ماه قبل
  • 2015-02-23 00:00:00
  • چگونه در خانه شکلات صبحانه درست کنیم

   14آیا شما هم جز طرفداران شکلات صبحانه هستید و دوست دارید در خانه هم شکلات صبحانه درست کنید؟، خب امروز برای شما دوستان دستور تهیه شکلات صبحانه رو داریم  که اتفاقا تهیه اون خیلی ساده تر از چیزی است که شاید فکرش رو میکنید
  • 63 ماه قبل
  • 2015-02-09 00:00:00
  • دستور تهیه پنکیک

   14امروز براتون دستور تهیه پنکیک رو در خانه براتون داریم دستوری که پیش روی شماست برای 3 نفر است
  • 67 ماه قبل
  • 2014-10-04 00:00:00
  • چگونه بعد از عمل بینی مراقب خود باشیم

   14با زیاد شدن عمل های زیبایی بینی نیاز به دانستن هرچه بیشتر دربارهاون هرروز بیشتر میشه  وشما اگر قصد عمل زیبایی بینی دارین بهتره اطلاعات خودتون در باره مراحل نگهداری از خودتون بعد از عمل رو نیز بدونین تا عمل راحتتر و خوبی داشته باشید
  • 66 ماه قبل
  • 2014-10-28 00:00:00
  • چگونه در خانه گل کاغذی بسازیم

   14امروز یک کار هنرمندانه و با صلیقه دیگری رو داریم برای خانم هایی که از کارهای طراحی و خلاقانه خوششون میاد و اهل این جور حرکات و ذوق ها هستند و اون درست کردن گل کاغذی در خانه است
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • ماکارونی سد چاقی

   14لاغری و پیشگری از چاقی اینبار با طعم و مزه اسپاگتی و ماکارونی در انتظار شماست
  • 70 ماه قبل
  • 2014-07-14 00:00:00
  • کم استفاده ترین وسائل سیسمونی نوزاد

   14خیلی از خانواده در هنام به دنیال اومدن بچه سعی میکنند سیمونی خیلی خیلی کامل و خوبی برای کودکان خودشون مهیا کنند اما غافل از اینکه تهیه کردن یک سیسمونی کامل همیشه هم خوب نیست و حتی خیلی از وسائل سیسمونی هست که اصلا به کار نمی آید
  • 64 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 52 ماه قبل
  • 2015-12-27 00:00:00
  • من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟

   شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود.
  • 53 ماه قبل
  • 2015-12-23 00:00:00
  • میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود!

   شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید.
  • 53 ماه قبل
  • 2015-12-21 00:00:00
  • آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها!

   بعضی اوقات ما درباره مصرف میان وعده ها زیاده روی می کنیم. بی حوصلگی، تشنگی، هوس کردن، افسردگی و عدم ورزش از جمله عواملی هستند که باعث می شوند به سراغ تنقلات ناسالم برویم.
  • 53 ماه قبل
  • 2015-12-16 00:00:00
  • بی اعتباری ادم های بد قول!

   بدقول‌ها معمولا آدم‌هایی بی‌اعتبارند که به مرور زمان دیگر کسی روی حرفشان حساب نمی‌کند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید