این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

 • زمان درج : 2 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-05 21:00:02
 • تعداد بازدید : 22
  بازدید ماه:22
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

آدم‌های سمّی چه علامت‌های دارند؟ از کجا بدانید که با یک شخص سمّی معاشرت می‌نمایید؟ و اگر اینطور است، بایستها و نبایستها در این مورد کدامند؟ سروکار دارا بودن با مردم سمّی اجتناب‌ناپذیر است.

آدم‌های سمّی تمام جا حضور دارند. آنان نه‌ تنها زندگی‌تان را نابود می‌کنند و جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند، بلکه می‌توانند شما را تا میزان خودشان پایین بیاورند و شما را نیز به یک شخص سمّی تبدیل کنند.

همانقدر که سم‌زدایی از جسم با خودش زیاد شدن بهره‌وری بنابراین‌ی تندرستی جسمانی را به همراه دارد، با بیرون‌ کردن این مردم از زندگی‌تان آرامش‌ خاطر هم نصیب‌تان خواهد کرد. خوشبختانه راه‌هایی برای مقاومت با این مردم وجود دارد. هدف این مقاله آگاهی‌ رساندن درباره‌ی شناسایی این مردم، چگونگی برخورد با آنان و به حداقل رساندن ضرر آنان است.

مردم سمّی منطق را زیر پا می‌گذارند. بعضی از آنان از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیان‌شان بی‌اطلاع هستند و بعضی دیگر به ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی‌ کردن دیگران لذت می‌برند.

یادگیری چگونگی برخورد با مردم متفاوت باارزش است؛ مردم سمّی هرگز اهمیت تلف‌ کردن زمان و انرژی شما را ندارند و چه خیلی که از هر دو می‌گیرند. مردم سمّی پیچیدگی، نزاع و بدتر از تمام، استرس بیهوده ایجاد می‌کنند.

«مردم هم می‌توانند برای شما الهام قسمت باشند و هم انگیزه شما را نابود کنند؛ پس آنان را عاقلانه انتخاب نمایید.»
– هانس اِف. هانسِن

تحقیقات اخیر از دانشگاه شخصریچ شیلر در آلمان نشان می‌دهد که مردم سمّی تا چه حد پرمخاطره هستند. پژوهشگران گرفتنند مواجهه با محرکی که احساسات منفی قوی ایجاد می‌کند، درست شبیه مواجهه با مردم سمّی هستند که سبب می‌شود مغز شخص مورد تحقیق واکنش‌های استرسی شدیدی را بروز دهد. خواه نامش یک نگرش منفی، بیرحمی، سندروم قربانی و یا تنها دیوانگی محض باشد، این مردم به مغز شما استرس شدیدی وارد می‌کنند که بایست به هر قیمتی از آن دوری نمایید.

مطالعات مدت‌ها است نشان داده‌اند که استرس قادراست تأثیری منفی و درازمدت بر مغز داشته باشد. حتی مواجهه‌ی چند روزه با استرس، مفیدی یاخته‌های عصبی در هیپوکَمپِس را به ریسک می‌اندازد؛ ناحیه‌ی باارزشی از مغز که مسئول استدلال و حافظه است. هفته‌ها استرس سبب لطمه‌ی برگشت‌پذیر به سلول‌های مغزی می‌شود و ماه‌ها استرس قادراست آنان را برای همیشه نابود کند. مردم سمّی شما را فقط بدبخت نمی‌کنند، بلکه واقعا به مغز شما ضرر می‌رسانند.

توانایی کنترل احساسات و آرام‌ ماندن تحت فشار، ارتباط‌ی مستقیمی با عملکرد شما دارد. تَلِنت‌اِسمارت (TalentSmart) تحقیقی را بر روی بیش از یک میلیون نفر انجام داده است. آنان گرفتنند ۹۰٪ از مردمی که مناسبترین عملکرد را دارند، آنانیی هستند که در زمان ها استرس قادرند احساسات‌شان را مهار کنند و می‌توانند آرام بنظیر. یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های آنان، توانایی شناسایی مردم سمّی و دور حفظ کردن آنان است.

اغلب گفته می‌شود هر آدمی برآیندی از پنج نفری است که زیادترین زمان خود را با آنان می‌گذراند. حال اگر شما فقط به یکی از آن پنج نفر هم اجازه‌ی سمّی‌ بودن بدهید، به زودی خواهید نظر که آن یک نفر چقدر قادر است جلوی موفقیت شما را بگیرد.

نمی‌توانید دلگرمیوار باشید از مردم سمّی فاصله بگیرید، مگر اینکه آنان را بشناسید. برای این کار کسانی که مردم‌آزار هستند یابه تنهایی  بودن در کنارشان سخت است را از آنانیی که واقعا سمّی هستند، جدا نمایید. نکات زیر درباره‌ی گونه های مردم سمّی است که بایست به هر قیمتی از آنان فاصله بگیرید تا خودتان سمّی نشوید.

۱. رایجه‌پردازها

«ذهن‌های بزرگ از ایده‌ها، ذهن‌های متوسط از رویدادها و ذهن‌های کوچک از مردم سخن می‌گویند.»
– اِلِنور روزوِلت

رایجه‌پردازها از بدبختی دیگران لذت می‌برند. شاید در ابتدا سرک‌ کشیدن به لغزش‌های شخصی و حرفه‌ای دیگران مایه‌ی سرگرمی باشد، اما با گذشت وقت خسته‌کننده می‌شود و به شما احساس شرم می‌دهد و دیگران را نیز می‌رنجاند. نکات مثبت و پندهای خیلی از مردم جالب آنقدر بیشتر هستند که احتیاج نیست زمان خود را با صحبت از بدبختی‌ دیگران هدر دهید.

۲. دمدمی‌مزاج‌ها

بعضی مردم هیچ کنترلی روی احساسات‌شان ندارند. آنان شما را به باد فحش خواهند گرفت، احساسات‌شان را به شما فرافکنی خواهند کرد و در تمام مدت تصور می‌کنند شما سبب بی‌قراری آنان شده‌اید. دور انداختن دمدمی‌مزاج‌ها از زندگی‌تان سخت است، زیرا کنترل نداشتن آنان روی احساسات‌شان سبب می‌شود به حالشان تأسف میل کنید. گرچه زمانی تمام راه‌های دیگر بسته باشند، مردم دمدمی‌مزاج از شما به عنوان توالت احساسی خود مصرف می‌کنند و بایست به هر قیمتی از آنان دوری کرد.

۳. قربانی‌ها

شناسایی قربانی‌ها سخت است، چون شما نخست با مسائل آنان همدردی می‌نمایید، اما با گذشت وقت، متوجه می‌شوید «وقت نیاز» آنان، تمام‌ی زمان شماست. قربانی‌ها در عمل هرگونه مسؤلیتی را کنار می‌زنند و هر شتاب‌گیر پیش رویشان را یک کوه غیرقابل‌ صعود جلوه می‌دهند. آنان به جای دیدن تجربیات سخت به عنوان مجال‌هایی برای آموزش وپرورش، آنان را راه گریز می‌بینند. یک مثل قدیمی می‌گوید: «درد اجتناب‌ناپذیر است، اما رنج اختیاری است». این کاملا نشانگر سمی‌ بودن قربانی است که هربار رنج‌ کشیدن را انتخاب می‌کند.

۴. خودبین‌ها

خودبین‌ها با حفظ فاصله‌ی شدید از دیگران، شما را از پای درمی‌آورند. هر وقت که کاملا احساس تنهایی می‌نمایید می‌توانید حدس بزنید که دور و بر خودبین‌ها می‌پلکید. این اتفاق می‌افتد چون تا جایی که به آنان مربوط است، دارا بودن ارتباط‌ی واقعی میان آنان و دیگران هیچ خاصیت‌ای ندارد. شمابه تنهایی  ابزاری هستید که به خودبینی آنان پر و بال بدهید.

۵. حسودها

برای حسودها، همیشه مرغ همسایه غاز است. حتی زمانی اتفاق مناسبی برای حسودها می‌افتد، هیچ لذتی از آن نمی‌برند. علتش این است که آنان بخت و اقبال خود را با بخت و اقبال تمام دنیا مقایسه می‌کنند.این افراد رو میشه انسان های دورو نیز نام نهاد. در حالی که بایست از درون جویای خوشنودی باشند. دقیق که بنگریم، بایست بپذیریم همیشه در زندگی خوش‌بخت‌تر و خوش‌اقبال‌تر از ما هم هست. صرف‌ کردن اوقات بیشتر با حسودها پرمخاطره است، چون آنان به شما یاد می‌دهند موفقیت‌های خودتان را بی‌ارزش بدانید.

۶. فریب‌کارها

فریب‌کارها زیر نقاب دوستی، زمان و انرژی را از زندگی شما می‌گیرند. سروکار دارا بودن با آنان امکان پذیر است سخت باشد، چون آنان با شما مثل یک دوست رفتار می‌کنند. آنان می‌دانند شما چه چیزهایی را دوست دارید، چه چیزهایی خوشحال‌تان می‌کند و اینکه از دید شما چه چیزی مضحک است، اما فرق اینجاست که آنان از این اطلاعات به عنوان قسمتی از یک دستور کار مخفی مصرف می‌کنند. فریب‌کارها همیشه از شما چیزی می‌خواهند و اگر به ارتباط‌تان با آنان رجوع نمایید، تماما از شما گرفته‌اند و چیزی به شما نیفزوده‌اند. آنان هر کاری می‌کنند که موافقت شما را جلب کنند و شما را از پای در بیاورند.

۷. دیوانه‌سازها (دمنتورها)

در سری کتاب‌های «هری پاتر» نوشته جِی.کِی. رولینگ، دمنتورها موجوداتی شیطانی هستند که روح مردم را از بدن‌شان مکیده و بیرون می‌کشند و از آنان فقط پوسته‌های انسانی به جا می‌گذارند. هر وقت یک دمنتور وارد اتاق می‌شود، تمام‌جا تاریک می‌شود، تمام احساس سرما می‌کنند و بدترین خاطرات به یادشان می‌آید. به گفته‌ی رولینگ، او ایده‌ی دمنتورها را از مردم خیلی منفی گرفته است، مردمی که قادرند پا به اتاقی گذاشته و فورا حیات را از آن بگیرند.
دمنتورها با تحمیل منفی‌ بودن و بدبینی‌شان بر دیگران، زندگی را از آنان می‌ستانند. آنان همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند و می‌توانند ترس و بی قراری را حتی به بی‌ریسکترین موقعیت‌ها تزریق کنند. در تحقیقی از سوی دانشگاه نوتردام نمایان شد دانشجویانی که هم‌اتاقی‌های منفی‌نگر داشتند احتمال منفی‌نگر شدن و حتی افسرده‌ شدن خودشان خیلی زیادتر بود.

۸. غیرعادی‌ها

مردم سمّیِ ویژهی هستند که نیت‌های بد دارند و از درد و بدبختی دیگران لذت وافر می‌برند. هدفشان در زندگی این است که یا به شما آزار برسانند، یا کاری کنند احساس بدی نمایان نمایید و یا چیزی از شما بگیرند، در غیر این صورت علاقه‌ای به شما ندارند. تنها چیز مناسب درباره‌ی این گونه شخصیت این است که می‌توانید فورا مقاصد آنان را شناسایی نمایید و این سبب می‌شود آنان را به شتاب از زندگی‌تان بیرون نمایید.

۹. عیب‌جوها

عیب‌جوها همیشه مهیا‌‌‌اند به شما بگویند دقیقا چه چیزی مناسب و چه چیزی بد است. آنان کاری می‌کنند که نسبت به مناسبترین چیز مورد علاقه‌‌تان، بدترین احساس را نمایان نمایید. عیب‌جوها به جای درک و یادگیری از مردمی که با آنان فرق دارند، آنان را حقیر می‌شمارند. عیب‌جوها تمایل شما به پرشور بودن و ابراز آن را خفه می‌کنند، پس مناسبتر است ارتباط‌تان را با آنان قطع کرده و خودتان باشید.

۱۰. مغرورها

مغرورها وقت شما را هدر می‌دهند، چون به هر کاری که شما انجام می‌دهید به چشم یک چالش شخصی نگاه می‌کنند. غرور، اطمینانبه‌نفس کاذب است و همیشه ناامنی‌های بیشتری ایجاد می‌کند . در یک مطالعه از سوی دانشگاه اِیکرون گرفتنند که غرور با انبوهی از مسائل در محل کار وابسته است. مردم مغرور همواره عملکردی ضعیف دارند، زیادتر ناسازگار هستند و بیش از مردم متداولی، سختی‌های شناختی دارند.

چگونگیمراقبت  از خود در برابر مردم سمّی

مردم سمّی شما را دیوانه می‌کنند، چون رفتار آنان خیلی غیرمنطقی است. در این مورد هیچ اشتباهی ننمایید. رفتار آنان واقعا خلاف منطق است، درنتیجه چرا به خودتان اجازه دهید بازتاب احساسی به آنان نشان دهید و با آنان قاطی شوید؟

هر قدر شخصی غیرمنطقی‌تر و دیوانه‌تر باشد، گریز از تله‌‌اش بایست برای شما راحت‌تر باشد. تلاش ننمایید آنان را در بازی خودشان عدم موفقیت دهید. از دید احساسی از آنان فاصله بگیرید و در صورت اجبار به تفاکتور، آنان را یک پروژه‌ی علمی در دید بگیرید (یا شاید ترجیح بدهید مثل پزشک اعصاب آنان باشید)؛ احتیاج نیست به اختلال‌های احساسی بازتاب نشان دهید، فقط حقایق را در دید بگیرید.

حفظ فاصله‌ی احساسی مستلزم آگاهی است. نمی‌توانید جلوی مزاحمت کسی را بگیرید اگر شناسایی ندهید مزاحمتی در کار است. گاهی خودتان را در موقعیت‌هایی می‌یابید که احساس می‌نمایید بایست از نو گروه‌بندی نمایید و مناسبترین راه پیش‌رو را انتخاب نمایید. این مناسب است و هراسی نداشته باشید که به خودتان زمان چنین کاری را بدهید.

اغلب مردم احساس می‌کنند چون با شخصی کار یا زندگی می‌کنند، پس هیچ راهی برای کنترل اختلال ندارند. این کاملا اشتباه است. وقتی که یک شخص سمّی را شناختید، رفتارهای او برایتان قابل‌ پیش‌بینی‌تر و قابل‌ درک‌تر می‌شود. این مطلب به شما یاری می‌کند عاقلانه بیندیشید که چه وقت و تا کجا بایست او را تحمل نمایید یا از او فاصله بگیرید. می‌توانید مرزهایی را معین نمایید، اما این کار را بایست آگاهانه و مبتکرانه انجام دهید. اگر اجازه دهید اتفاقات به طور طبیعی رخ دهند، مسلما خودتان را مدام در بحث و جدل‌های سخت اسیر می‌نمایید. اگر مرزی را نمایان نمایید و تصمیم بگیرید کی و کجا با یک شخص مسئله‌ساز درگیر شوید، می‌توانید قسمت بزرگی از اختلال‌ها را کنترل نمایید. تنها رمز این است که سر حرف خود بمانید و زمانی شخصی قصد عبور از مرز شما را دارد، بر خط‌ قرمزهای خود پافشاری نمایید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-05-25 14:15:31
  • با چه کسانی ازدواج نکنیم

   راه‌های شناخت طرف مقابل بیشتر است شاید بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما علامت‌هایی وجود دارد که قادراست مثل میانبر عمل کند و یاری کند طرفین در مدت کوتاه آشنایی قبل از ازدواج به شناخت قابل‌قبولی برسند. در مورد انتخاب همسر، به شما می گوییم که با کدام دختران ازدواج ن
  • 4 روز قبل
  • 2019-05-21 21:00:02
  • چجوری در ماه رمضان عطش خودمون رو کنترل کنیم

   زیادتر جسم انسان ها را آب تشکیل داده است. انسان ها برای دنباله حیات و تندرستی بودن به آب احتیاج دارند. در ماه مبارک رمضان روزه داران ساعات خیلیی از روز را بدون استفاده آب می گذرانند از این رو بایست در برنامه خوراکی خود دقت ویژه ای کنند و از فاصله افطار تا سحر آب به اندازه بنوشند.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-10 09:00:03
  • دستور تهیه کاچی آرد گندم

   کاچی از دسرهای خیلی قدیمی ایرانیه من یادم میاد که آخرین بار زمانی خیلی کوچیک بودم کاچی خوردم اما هنوز که هنوزه مزه اش و اون بافت نرم و لطیفش زیر زبونمه.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-05 21:00:02
  • این افراد سمی هستند و ازشون دوری کنید

   آدم‌های سمّی چه علامت‌های دارند؟ از کجا بدانید که با یک شخص سمّی معاشرت می‌نمایید؟ و اگر اینطور است، بایستها و نبایستها در این مورد کدامند؟ سروکار دارا بودن با مردم سمّی اجتناب‌ناپذیر است.
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-04 21:00:03
  • برای سلامت موی کودکان چگونه برخود کنیم

   به طور کلی، نوزادان شرقی در مقایسه با نوزادان نژادهای اروپایی که تقریبا زمان تولد مویی ندارند از موهای زیادتری برخوردارند. بعضی از نوزادان زمان تولد در برخی از نقاط جسم به طور چشمگیری پر مو هستند....
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-04 09:00:03
  • چجوری گل های طبیعی رو خشک کنیم

   خشک کردن گل های طبیعی یکی از مناسبترین شیوه هایی است که می توان کادو های خیلی زیبایی را که گرفته ایم ماندگار تر کنیم و آن ها را برای همیشه برای خود حفظ کنیم
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-01 09:00:03
  • دستور تهیه یک دسر خاص برای ماه مبارک رمضان

   اگر شما هم برای سفره افطاری خود دنبال مناسبترین دسرها هستید که هم خوشمزه و خوش طرح باشند و هم قوی که بتوان انرژی از دست رفته در طول روز را تامین کرد با ما همراه باشید تا طرز آماده دسر و یا کیک برجی را در بخوانید.
  • 58 ماه قبل
  • 2014-07-22 00:00:00
  • بچه دختر با شکمی هندوانه ای خواهید داشت

   14براتون با مزه است نه اینکه شکم هندوانه ای شکل نشونه بچه دختر است!! بله واقعا با مزه است و در زمان گذشته واقعا تشخیص  جنسیت بازی و سرگرمی بوده
  • 40 ماه قبل
  • 2015-12-27 00:00:00
  • من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟

   14شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود.
  • 54 ماه قبل
  • 2014-10-28 00:00:00
  • چگونه در خانه گل کاغذی بسازیم

   14امروز یک کار هنرمندانه و با صلیقه دیگری رو داریم برای خانم هایی که از کارهای طراحی و خلاقانه خوششون میاد و اهل این جور حرکات و ذوق ها هستند و اون درست کردن گل کاغذی در خانه است
  • 50 ماه قبل
  • 2015-03-23 00:00:00
  • راه حل های مشکل ماندن در خانه مادر بعد از زایمان

   14یکی از روز های نگهداری از بچه و مادر در رزوهای اول بعد از زایمان رفتن به خانه مادر زن است و اما گاهی این مانده در خانه مادر همسر طولانیک ه میشود هیچ مشکل ساز هم خواده شد و دل تنگی پدرانه
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-01 00:00:00
  • برای زیبایی از ماسک خانگی استفاده کنیم یا نه

   14ماسک ها برای نگهداری از پوست و زیبایی بخشی به صورت نقش مهمی بازی میکنند اما سوالی که همیشه بوده و هست آینه که ماسک های خانگی و با مواد طبیعی استفاده بکنیم یا نه، و در صورت استفاده چه نکاتی را در نظر بگیریم
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-25 00:00:00
  • مطلبی نیمه طنز ابه نام مادرزن کیست

   14امروز مطلبی داریم که معلوم نیست زاید جدی است و واقعی یا طنز و جک امیدوارم شما بخونید و متوجه بشید این مادر زن گفته شده در این مطلب واقعی است یا نه
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-04 09:00:03
  • چجوری گل های طبیعی رو خشک کنیم

   14خشک کردن گل های طبیعی یکی از مناسبترین شیوه هایی است که می توان کادو های خیلی زیبایی را که گرفته ایم ماندگار تر کنیم و آن ها را برای همیشه برای خود حفظ کنیم
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-10 09:00:03
  • دستور تهیه کاچی آرد گندم

   14کاچی از دسرهای خیلی قدیمی ایرانیه من یادم میاد که آخرین بار زمانی خیلی کوچیک بودم کاچی خوردم اما هنوز که هنوزه مزه اش و اون بافت نرم و لطیفش زیر زبونمه.
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • به کودکان خود انقدر نگوییند بکن و نکن

   یکی از عادت های بزرگ تر ها در تربیت کودکان این روزهای ما این شده که به کودکان خودشون خیلی باید و نباید هایی رو تذکر میدن و میگویند بکن و نکن که در تربیت کودک ها خیلی روش خوبی نیست و مناسب نمیباشد
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • چگونه پستانک را از کودکمان بگیریم

   استفاده درست از پستانک یک چیز است و گرفتن این عادت از کودک چیز دیگری است که مشکل زیادی را برای اکثر خانواده ها ایجاد میکند امروز میخوایم نگاهی بندازیم که چگونه باید این کار سخت رو انجامد اد و ستانک رو از کودک گرفت
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • چگونه دونات شکلات درست کنیم

   آیا شما هم جزء طرفداران دونات هستید مخصوصا دونات شکلات و دوست دارید بدونین چجوری میتوان دونات شکلات درست کرد؟؟ خب امروز برای شما دوستان آموزش درست کردن دونات شکلات رو برای شما دوستان داریم
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-04 00:00:00
  • زمان مناسب مصرف گلپر

   گلپر جزء چاشنی هایی است که در این فصل مصرف اون بیشتر و بیشتر میشه و استفاده کننده های بیشتری  پیدا میکنه اما باید چجوری استفاده کرد و برای چه کسانی میتونه مناسب نباشه
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم

   این روزها خانواده ها زیاد تمایلی به رابطه دختر ها و پسرها در دوران نامزدی نداردن اما با این حال گاهی رابطه ها به صورت مخفی یا نیمه مخفی شکل میگیرد که ممکن است مشکلاتی بعد از آن با خود داشته باشد
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • زندگی در کنار برکت حضور بزرگترها

   در دنیای سخت و پر مشغله امروز کمتر میبینیم که خانواده هایی هنوز با بزرگترها خانواده زندگی کنند و این نعمت زندگی با حضور بزرگتر ها و برکت حضور اون ها ها رو به سادگی از دست میدهند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-02 00:00:00
  • چرا کودکان انگشت می مکند

   اکثر کودکان عادتی دارند خیلی ساده اما ناراحت کننده برای بزرگتر ها و اون مکیدن انگشت است و چرا حقیقتا کودکان انگشت می مکند؟ و چگونه باید با این عادت برخورد کرد
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-02 00:00:00
  • آشنایی با اشتباهات بزرگ دوران نامزدی تا عقد

   بعد از نامزدی دوران خوش نامزدی شروع میشود و آماده سازی کارها برای عقد و عروسی، اما باید مراقب باشید که در دوران نامزدی اشتباهات رایج این دوران رو انجام ندید و هوشمندانه برخورد کنید
  • 57 ماه قبل
  • 2014-07-31 00:00:00
  • خبری از خواستگاری نیست و خواستگاری ندارم

   به دلیل شرایط زندگی در شهر های بزرگ و مشکلات و یا به دلیل فرق طرز فکر مردم و یا به هر دلیل دیگری خبری از خواستگاری نیست و حال چه کنیم که حس و حال خوبی داشته باشیم
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید