تمرین هایی برای کسب آرامش روحی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> تمرین هایی برای کسب آرامش روحی

تمرین هایی برای کسب آرامش روحی

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-23 21:00:03
 • تعداد بازدید : 588
  بازدید ماه:588
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

پیشنهاد هایی برای آرام کردن جسم و ذهن در سریعترین وقت امکان پذیر

رسیدن به آرامش واقعی یکی از خواسته های دائمی بشر بوده است و دراین راستا انسان تلاشهای خیلیی را انجام داده است.در حالیکه با کمترین تلاش و تنها با اندکی تغییر در روش زندگی می توان به آرامش رسید.آرامش روحی

زمانی ما با استرس در زندگی مواجه هستیم، تنش های فیزیکی و روانی را تحمل می کنیم و این تنش ها می توانند رو یکدیگر اثر بگذارند. استرس به صورت فیزیکی قادراست تنش روانی و عاطفی شما را زیاد شدن دهد و برعکس.

در مقابل، آرام کردن جسم به طور فیزیکی قادراست به تسکین استرس روانی یاری کند و آرامش ذهن قادراست سبب آرامش شما به طور فیزیکی شود و تنش را از بدنتان دور می کند.یادگیری روش های اصلی که هر دو گونه آرامش را امکان پذیر می سازند، یک مسیر خیلی اثربخش برای تسکین استرس است.

چرا آرامش روحی نداریم؟؟
آرامش روحی ام را چگونه بدست بیاورم؟
چگونه می توان مغز و جسم خود را آرام کرد؟

اگر استرس دارید و در این فکر هستید که چطور استآسان نمایید، در اینجا چند گام ساده برای دور کردن تنش در جسم و ذهن تان وجود دارد.

_درک نمایید که بایست آرام باشید:

خیلیی از مردم فقطتلاش  می کنند با نادیده گرفتن استرس، روی خود کار کنند و دلگرمیوارند که فاکتور های استرس زا به شتاب تمام شوند.

به همین علت، زمانی که شما در نقطه احساسی باارزشی قرار می گیرید و یا استرس دارید، بدون درک اینکه احتیاج دارید، بر روی مدیریت استرس در زندگی و روانتان تمرکز نمایید، غافلگیر می شوید.

 باارزش است بدانید چه وقتی استرس بیشتری دارید و بایست آرام بگیرید. این کار را امتحان نمایید و نشانه ها استرس خود را بدانید و ببینید چه کارهایی می توانید در مورد آنان انجام دهید.

کنترل استرس و نگرانی
راه های رسیدن به آرامش روحی
چگونگی بدست آوردن آرامش روحی و روانی

6قددم تا کسب آرامش روحی

_از لحاظ جسمی آرام باشید:

به لحاظ فیزیکی، جسم شما قادراست سبب تسکین استرس شود، زیرا قادراست استرس را قطع کند و یک سیکل بازخورد منفی را متوقف کند، که در آن ذهن شما با نشانه دادن یک بازتاب تنش فیزیکی به استرس جواب می دهد.

تنش در بدنتان قادراست دراثر این بازتاب باشد، سطوح استرس را زیاد شدن می دهد که از لحاظ عاطفی حساسش می نمایید.

در این قسمت از نمناک بعضی از روش های دوست داشتنی برای استآسان فیزیکی آورده شده است:

_تمرینات تنفسی

_استآسان ماهیچه ای پیشرونده (PMR)

_ورزش

رسیدن به آرامش
رسیدن به آرامش روحی با انجام ورزش
چطور می توانم آرامش روحی ام را بازگردانم؟

آرامش عاطفی و ذهنی:

تجربه استرس فکرها و احساسات شما را شامل می شود. امکان پذیر است فکر نمایید که بیشتری با فاکتور های استرس زا مواجه هستید، و از ترس (احساس) بنابراین، که قادراست همراه با این حس باشد و حتی نشان دهنده بازتاب استرس شما باشد، را تجربه نمایید.

اغلب، تفکر مجدد به فکرهاتان قادراست به شما یاری کند تا از دید احساسی آرام شوید. موارد زیر می توانند به شما یاری کنند تا مناسبتر بتوانید فکرها خود را درک نمایید و این سیکل را به نوع ای تغییر دهید که یاد بگیرید چطور با استرس خود مواجه شوید:

صحبت های منفی با خودتان را به مثبت تغییر دهید:

یاد بگیرید که چطور فکرها خود را به شکلی مثبت تغییر دهید تا راهی برای کم شدن استرس باشد.

 یاد بگیرید که تحریف های شناختی شما چگونه هستند، نظیر به تمام چیز - یا هیچ چیز تفکر، تصمیم های افراطی، نتیجه گیری فوری، تمرکز بر روی منفی ها، برچسب زدن و \"بایستها\" و همینطور نحوه درست کردن آن ها.

آرامش ذهنی
آرامش روحی و کنترل استرس
راهکارهایی برای دارا بودن آرامش روحی روانی

تلاش برای ایجاد خوش بینی زیادتر:

چگونه می توان یک وضعیت تمدد اعصاب را حفظ کرد؟ وقتی که فهمیدید که چطور بایست استآسان نمایید، می توانید استرس کلی کمتری را تجربه نمایید.

گام بعدی یاد گرفتن نحوه حفظ وضعیت استآسان و یادگیری نحوه آرام شدن مجدد پس از مواجهه با استرس در آینده است.

 اضافه کردن خصوصیت های کلیدی به روش زندگی تان، قادراست به شما یاری کند تا منابع زیادتری برای مقاومت با استرس را فراهم نمایید و نسبت به این فاکتور های استرس زا کم تر بازتاب نشان دهید.

 موارد زیر می توانند به شما یاری کنند روش زندگی خود را مناسبتر نمایید و یاری می کند آرام شوید و به راحتی استرس زندگیتان را مدیریت نمایید:

تلاش نمایید تا یک روش زندگی با استرس پایین را انجام دهید، مثل یادگیری مهارت های تنفسی، انجام منظم ورزش، مدیتیشن، نوشتن در یک مجله و ایجاد ارتباط و چنانچه در این قسمت از روش زندگی نمناک گفته شده است یاد بگیرید که چگونه می توان از دید احساسی انعطاف پذیری زیادتری داشته باشید.

خوشبینی به زندگی
سریعترین راه رسیدن به آرامش روحی
10 شیوه آسان برای آرام بودن و رسیدن به آرامش روحی:

شنا کردن:

شنا کردن به مدت 30 دقیقه، سه روز در هفته برای کم شدن میزان استرس، خوب شدن مدلهای خواب و کم شدن افسردگی و تنش سودمند است. دنیای بیرون را فراموش نمایید و در آب غوطه ور شوید.

 گوش دادن به موسیقی:

اگر احساس می نمایید تنشتان در حال زیاد شدن است، موسیقی هایی نظیر موسیقی کلاسیک را گوش دهید. یا ترانه هایی را نمایان نمایید که خاطرات مناسب و شادی را با آنان دارید. موسیقی، نظیر شنا قادراست فشار خون و نگرانی را کم شدن دهد. بیرون بروید و از هندزفری مصرف نمایید و با گوش دادن به موسیقی پیاده روی نمایید.

موزیک آرام کننده
اثر موزیک بر آرامش روحی
کارهایی که برای رسیدن به آرامش روحی بایست انجام دهید

تجسم فکری:

جایی خلوت نمایان نمایید، نفس عمیق بکشید و خود را در ساحل خلوتی تصور نمایید.تلاش  نمایید تمام چیز را تا جای امکان پذیر دقیق تصور نمایید. به بوها، صداها و برخورد نسیم ملایم بر روی صورتتان فکر نمایید. درباره ظاهرتان فکر نمایید که چه لباس هایی پوشیده اید. اگر این کار را مناسب انجام دهید، قادراست برای استآسان به شما یاری کند.

 بیرون بروید:

یکی از شیوه های آسان برای ارام شدن، بیرون رفتن از منزل است. تنفس ساده 10 دقیقه ای در هوای تازه قادراست فرق بیشتری را ایجاد کند.

تنفس هوای آزاد
اثربخشترین کارها برای رسیدن به آرامش روحی
آرامش روحی با انجام کارهای اثربخش

تنفس عمیق:

وقتی که استرس داریم، تنفس میزانی داریم و فقدان اکسیژن می گیریم.تلاش  نمایید تنفس خود را کم نمایید و از دیافراگم تنفس نمایید.

 مدیتیشن:

بی قرار نباشید، به تنفس خودتان گوش دهید و ذهنتان را باز نمایید تا آنچه که بر روی شما وجود دارد را پاکسازی نمایید. وقتی که استرس دارید و یا برای پیشگی هر روزه، 5 تا 10 دقیقه این شیوه را امتحان نمایید.

 یوگا:

شما ناچار نیستید که تمرین تمام زمان یوگا را انجام دهید. خدمات بهداشتی و تندرستی مناسبی در یوگا وجود دارد. خیلیی از شناگران می دانند که یوگا به شنا کردن آن ها یاری می کند. یوگا شیوه امتحان شده برای استآسان و خوب شدن آرامش کلی است.

تمرین آرامش درون
اثرات یوگا بر رسیدن به آرامش روحی
آرامش روحی را اینگونه بدست بیاورید

فکتان را آرام نمایید:

نه، واقعاً. تنش فک یک مساله بزرگ برای کارمندان در موقعیت های اداری است. خیلیی از ما استرس را در فک هایمان تحمل می کنیم. خیلیی از ماها آن را نمی دانیم، اما این کار را می کنیم.تلاش  نمایید دهان خود را به مدت 30 ثانیه باز نگه دارید و از بینی خود تنفس نمایید.

چرت زدن کوتاه:

یک چرت 20 دقیقه ای یک شیوه آسان برای استآسان است. خوابی که بیش از 30 دقیقه طول بکشد، شما را وارد خواب عمیق می کند. این کار شما را گیج می کند و قادراست غیر سازنده باشد.

 درباره اش حرف بزنید:

ما انسان ها دسته جمعی هستیم. به اشتراک گذاشتن احساساتتان با یک دوست، راه مناسبی برای آرامشتان است. برای مادرت درد دل کن یا به یکی از همکاران و یا دوستانت زنگ بزن.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-10 09:00:02
  • رابطه بین استرتس و سرطان پروستات

   یکی از دغدغه های آقایان با بالا رفتن سن مسائل پروستات در آنانست. مسائل پروستات به علت ها متفاوتی در آقایان رخ می دهد. امروز می خواهیم در شیثار رابطه بین استرس و سرطان پروستات در آقایان را تحقیق کنیم. شما هم اگر میخواهید درباره این مریضی اطلاعات زیادتری کسب نمایید با ما همراه با
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-05 00:00:00
  • چجوری در پاییز خودمون رو لاغر کنیم

   بیشتر مردم چاق به دنبال راهی برای کم شدن وزن هستند تا به وزن ایده آل برسند.فصل پاییز مجال خوبی برای کم شدن دادن وزن است زیرا دمای پایین قادراست به جسم یاری کند تا به سوزاندن کالری‌های اضافی بپردازد.همینطور اقامت در یک محیط گرم بویژه در فصل زمستان سبب زیاد شدن وزن و چاقی در مردم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-04 09:00:01
  • مصرف سیگار و تاثیر بر روی سرطان مثانه زنان

   استفاده سیگار در بین مردم جامعه خیلی رواج دارد و این قضیه در میان خانم ها نیز دیده می شود. مریضی های خیلیی در رابطه با استفاده سیگار وجود دارد. امروز در شیثار میخواهیم درباره ارتباط استفاده سیگار و سرطان مثانه در خانم ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   14با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   14گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   14شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-14 00:00:00
  • کم استفاده ترین وسائل سیسمونی نوزاد

   14خیلی از خانواده در هنام به دنیال اومدن بچه سعی میکنند سیمونی خیلی خیلی کامل و خوبی برای کودکان خودشون مهیا کنند اما غافل از اینکه تهیه کردن یک سیسمونی کامل همیشه هم خوب نیست و حتی خیلی از وسائل سیسمونی هست که اصلا به کار نمی آید
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   14دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   14بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • چاقی صورت با 8 راه طبیعی

   14

   لاغری صورت یکی از موارد و مشکلاتی است که ما همه داری و یا با آن به نوعی برخورد کرده ایم وشاید برای اون هیچ راه حلی هم نداریم

  • 63 ماه قبل
  • 2014-07-26 00:00:00
  • غذا های ممنوعه در زمان بارداری

   14امروز باز با مطلبی مفید برای دوران بارداری با شما دوستانیم مطلبی خواندنی و البته مفید و کار آمد که خواندن اون میتونم استفاده ببرید
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • داشتن صورت زیبا در اول صبح

   درست نمیدونیم که در اول صبح برای اینکه صورت زیبایی داشته باشیم باید چه کاری رو انجام بدیم و از صورت خودمون راضی نیستیم شما هم همین شرایط رو دارید؟؟؟؟
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نحوه برخورد با شوهر رفیق باز

   خیلی از مرد ها خصوصیات و اخلاق هایی داردن که ممکن است بعد از ازدواج برای همسر اون ها مشکلاتی پیش بیاره که یکی از اون ها رفیق بازی است
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • دلایل رفتارهای بد خودمان را بدانیم

   گاهی ما رفتارهای بدی داریم که حتی ممکن است نا خود آگاه باشد اما واقعا دلیل این رفتارهای بد چی میتونه باشه و چجوری میشه اون ها رو کنترل کرد
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اگر می خواهید موهایتان سفید نشود این مواد غذایی را بخورید

   بعد از گذشت سالها از عمر انسان خواه نا خواه نشانه هایی در جسم او نمود می کند پوست چرکیده و افتاده می شود و موها رو به سفیدی می روند اما می شود با کمک مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و داشتن سبک زندگی مناسب تر این روند را کند تر کرد.
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • گفت و گو با مشاور ازدواج

   خیلی از ما ممکن است در مشکلاتی که برای ما و ازدواجمان پیش می اید به پیش مشاوره ازدواج برویم و با او مشاوره کنیم اما دقیقا به مشاور ازدواج چه چیزهایی باید بگوییم
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نکاتی برای کنترل خشم

   خشم یکی از ابزارهای ابراز احساسات است و گاهی ممکن است دلیل واقعی خشم چیز دیگری باشد و بروز خشم و نشان دادن آن در حالتی پیش می آید که مسائل دیگری تاثیر گذار است
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • 10 اشتباه در شروع آشنایی

   گاهی ما در شروع آشنایی هامون اشتباهاتی میکنیم و باورهایی داریم که بعد ها به زندگی و البته همان رابطه ما صدمه خواهد زد
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با نق زدن کودکمان چه کنیم؟

   با توجه به زندگی روزمره و خستگی های ناشی از آن شاید امروزه والدین تحمل کمتری جهت نق زدن کودکانشان داشته باشند 
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید