تمرین هایی برای کسب آرامش روحی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> تمرین هایی برای کسب آرامش روحی

تمرین هایی برای کسب آرامش روحی

 • زمان درج : 4 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-23 21:00:03
 • تعداد بازدید : 566
  بازدید ماه:566
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

پیشنهاد هایی برای آرام کردن جسم و ذهن در سریعترین وقت امکان پذیر

رسیدن به آرامش واقعی یکی از خواسته های دائمی بشر بوده است و دراین راستا انسان تلاشهای خیلیی را انجام داده است.در حالیکه با کمترین تلاش و تنها با اندکی تغییر در روش زندگی می توان به آرامش رسید.آرامش روحی

زمانی ما با استرس در زندگی مواجه هستیم، تنش های فیزیکی و روانی را تحمل می کنیم و این تنش ها می توانند رو یکدیگر اثر بگذارند. استرس به صورت فیزیکی قادراست تنش روانی و عاطفی شما را زیاد شدن دهد و برعکس.

در مقابل، آرام کردن جسم به طور فیزیکی قادراست به تسکین استرس روانی یاری کند و آرامش ذهن قادراست سبب آرامش شما به طور فیزیکی شود و تنش را از بدنتان دور می کند.یادگیری روش های اصلی که هر دو گونه آرامش را امکان پذیر می سازند، یک مسیر خیلی اثربخش برای تسکین استرس است.

چرا آرامش روحی نداریم؟؟
آرامش روحی ام را چگونه بدست بیاورم؟
چگونه می توان مغز و جسم خود را آرام کرد؟

اگر استرس دارید و در این فکر هستید که چطور استآسان نمایید، در اینجا چند گام ساده برای دور کردن تنش در جسم و ذهن تان وجود دارد.

_درک نمایید که بایست آرام باشید:

خیلیی از مردم فقطتلاش  می کنند با نادیده گرفتن استرس، روی خود کار کنند و دلگرمیوارند که فاکتور های استرس زا به شتاب تمام شوند.

به همین علت، زمانی که شما در نقطه احساسی باارزشی قرار می گیرید و یا استرس دارید، بدون درک اینکه احتیاج دارید، بر روی مدیریت استرس در زندگی و روانتان تمرکز نمایید، غافلگیر می شوید.

 باارزش است بدانید چه وقتی استرس بیشتری دارید و بایست آرام بگیرید. این کار را امتحان نمایید و نشانه ها استرس خود را بدانید و ببینید چه کارهایی می توانید در مورد آنان انجام دهید.

کنترل استرس و نگرانی
راه های رسیدن به آرامش روحی
چگونگی بدست آوردن آرامش روحی و روانی

6قددم تا کسب آرامش روحی

_از لحاظ جسمی آرام باشید:

به لحاظ فیزیکی، جسم شما قادراست سبب تسکین استرس شود، زیرا قادراست استرس را قطع کند و یک سیکل بازخورد منفی را متوقف کند، که در آن ذهن شما با نشانه دادن یک بازتاب تنش فیزیکی به استرس جواب می دهد.

تنش در بدنتان قادراست دراثر این بازتاب باشد، سطوح استرس را زیاد شدن می دهد که از لحاظ عاطفی حساسش می نمایید.

در این قسمت از نمناک بعضی از روش های دوست داشتنی برای استآسان فیزیکی آورده شده است:

_تمرینات تنفسی

_استآسان ماهیچه ای پیشرونده (PMR)

_ورزش

رسیدن به آرامش
رسیدن به آرامش روحی با انجام ورزش
چطور می توانم آرامش روحی ام را بازگردانم؟

آرامش عاطفی و ذهنی:

تجربه استرس فکرها و احساسات شما را شامل می شود. امکان پذیر است فکر نمایید که بیشتری با فاکتور های استرس زا مواجه هستید، و از ترس (احساس) بنابراین، که قادراست همراه با این حس باشد و حتی نشان دهنده بازتاب استرس شما باشد، را تجربه نمایید.

اغلب، تفکر مجدد به فکرهاتان قادراست به شما یاری کند تا از دید احساسی آرام شوید. موارد زیر می توانند به شما یاری کنند تا مناسبتر بتوانید فکرها خود را درک نمایید و این سیکل را به نوع ای تغییر دهید که یاد بگیرید چطور با استرس خود مواجه شوید:

صحبت های منفی با خودتان را به مثبت تغییر دهید:

یاد بگیرید که چطور فکرها خود را به شکلی مثبت تغییر دهید تا راهی برای کم شدن استرس باشد.

 یاد بگیرید که تحریف های شناختی شما چگونه هستند، نظیر به تمام چیز - یا هیچ چیز تفکر، تصمیم های افراطی، نتیجه گیری فوری، تمرکز بر روی منفی ها، برچسب زدن و \"بایستها\" و همینطور نحوه درست کردن آن ها.

آرامش ذهنی
آرامش روحی و کنترل استرس
راهکارهایی برای دارا بودن آرامش روحی روانی

تلاش برای ایجاد خوش بینی زیادتر:

چگونه می توان یک وضعیت تمدد اعصاب را حفظ کرد؟ وقتی که فهمیدید که چطور بایست استآسان نمایید، می توانید استرس کلی کمتری را تجربه نمایید.

گام بعدی یاد گرفتن نحوه حفظ وضعیت استآسان و یادگیری نحوه آرام شدن مجدد پس از مواجهه با استرس در آینده است.

 اضافه کردن خصوصیت های کلیدی به روش زندگی تان، قادراست به شما یاری کند تا منابع زیادتری برای مقاومت با استرس را فراهم نمایید و نسبت به این فاکتور های استرس زا کم تر بازتاب نشان دهید.

 موارد زیر می توانند به شما یاری کنند روش زندگی خود را مناسبتر نمایید و یاری می کند آرام شوید و به راحتی استرس زندگیتان را مدیریت نمایید:

تلاش نمایید تا یک روش زندگی با استرس پایین را انجام دهید، مثل یادگیری مهارت های تنفسی، انجام منظم ورزش، مدیتیشن، نوشتن در یک مجله و ایجاد ارتباط و چنانچه در این قسمت از روش زندگی نمناک گفته شده است یاد بگیرید که چگونه می توان از دید احساسی انعطاف پذیری زیادتری داشته باشید.

خوشبینی به زندگی
سریعترین راه رسیدن به آرامش روحی
10 شیوه آسان برای آرام بودن و رسیدن به آرامش روحی:

شنا کردن:

شنا کردن به مدت 30 دقیقه، سه روز در هفته برای کم شدن میزان استرس، خوب شدن مدلهای خواب و کم شدن افسردگی و تنش سودمند است. دنیای بیرون را فراموش نمایید و در آب غوطه ور شوید.

 گوش دادن به موسیقی:

اگر احساس می نمایید تنشتان در حال زیاد شدن است، موسیقی هایی نظیر موسیقی کلاسیک را گوش دهید. یا ترانه هایی را نمایان نمایید که خاطرات مناسب و شادی را با آنان دارید. موسیقی، نظیر شنا قادراست فشار خون و نگرانی را کم شدن دهد. بیرون بروید و از هندزفری مصرف نمایید و با گوش دادن به موسیقی پیاده روی نمایید.

موزیک آرام کننده
اثر موزیک بر آرامش روحی
کارهایی که برای رسیدن به آرامش روحی بایست انجام دهید

تجسم فکری:

جایی خلوت نمایان نمایید، نفس عمیق بکشید و خود را در ساحل خلوتی تصور نمایید.تلاش  نمایید تمام چیز را تا جای امکان پذیر دقیق تصور نمایید. به بوها، صداها و برخورد نسیم ملایم بر روی صورتتان فکر نمایید. درباره ظاهرتان فکر نمایید که چه لباس هایی پوشیده اید. اگر این کار را مناسب انجام دهید، قادراست برای استآسان به شما یاری کند.

 بیرون بروید:

یکی از شیوه های آسان برای ارام شدن، بیرون رفتن از منزل است. تنفس ساده 10 دقیقه ای در هوای تازه قادراست فرق بیشتری را ایجاد کند.

تنفس هوای آزاد
اثربخشترین کارها برای رسیدن به آرامش روحی
آرامش روحی با انجام کارهای اثربخش

تنفس عمیق:

وقتی که استرس داریم، تنفس میزانی داریم و فقدان اکسیژن می گیریم.تلاش  نمایید تنفس خود را کم نمایید و از دیافراگم تنفس نمایید.

 مدیتیشن:

بی قرار نباشید، به تنفس خودتان گوش دهید و ذهنتان را باز نمایید تا آنچه که بر روی شما وجود دارد را پاکسازی نمایید. وقتی که استرس دارید و یا برای پیشگی هر روزه، 5 تا 10 دقیقه این شیوه را امتحان نمایید.

 یوگا:

شما ناچار نیستید که تمرین تمام زمان یوگا را انجام دهید. خدمات بهداشتی و تندرستی مناسبی در یوگا وجود دارد. خیلیی از شناگران می دانند که یوگا به شنا کردن آن ها یاری می کند. یوگا شیوه امتحان شده برای استآسان و خوب شدن آرامش کلی است.

تمرین آرامش درون
اثرات یوگا بر رسیدن به آرامش روحی
آرامش روحی را اینگونه بدست بیاورید

فکتان را آرام نمایید:

نه، واقعاً. تنش فک یک مساله بزرگ برای کارمندان در موقعیت های اداری است. خیلیی از ما استرس را در فک هایمان تحمل می کنیم. خیلیی از ماها آن را نمی دانیم، اما این کار را می کنیم.تلاش  نمایید دهان خود را به مدت 30 ثانیه باز نگه دارید و از بینی خود تنفس نمایید.

چرت زدن کوتاه:

یک چرت 20 دقیقه ای یک شیوه آسان برای استآسان است. خوابی که بیش از 30 دقیقه طول بکشد، شما را وارد خواب عمیق می کند. این کار شما را گیج می کند و قادراست غیر سازنده باشد.

 درباره اش حرف بزنید:

ما انسان ها دسته جمعی هستیم. به اشتراک گذاشتن احساساتتان با یک دوست، راه مناسبی برای آرامشتان است. برای مادرت درد دل کن یا به یکی از همکاران و یا دوستانت زنگ بزن.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 22 ساعت قبل
  • 2019-07-21 09:00:01
  • خوبی ها و بدی های قهوه در یک کلام

   همانقدری که چای در کشور ما رایج است و اصلی ترین آشامیدنی محسوب می شود قهوه در کشورهای اروپایی اینگونه است. قهوه گونه های متفاوتی دارد که هر شخص با توجه به ذائقه اش انتخاب می کند. در این قسمت از سایت شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها و عوارض قهوه با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 2 روز قبل
  • 2019-07-19 21:00:03
  • دستور تهیه یک سوپ سبزیجات تابستانی

   سبزیجات فصل تابستان سبزی هایی خوشمزه و خوش عطرند که می توانید با آماده آنان خوراکی های خشومزه و تابستانی آماده نمایید. یکی از خوشمزه ترین خوراکی های تابستان سوپ ها هستند که از سبزیجات تازه و خوش عطر آماده می شوند. با شیثار همراه باشید تا طرز آماده سوپ سبزیجات فصل را ببینید
  • 4 روز قبل
  • 2019-07-17 21:00:01
  • چجوری کباب رو بهتر و خوبتر بپزیم

   آشپزی یک حرفه است که احتیاج به رعایت نکات باارزش دارد پختن کباب نیز گونهی آشپزی می باشد و احتیاج به روش ها و روشهای متفاوتی دارد تا بتوانید یک کباب اصیل ایرانی آماده نمایید.در متن زیر شیوه پخت کباب و نکات باارزش آشپزی را گذاشته ایم.می توانید برای پختن کباب لذیذ و خوشمزه و آشنای
  • 4 روز قبل
  • 2019-07-17 09:00:02
  • رژیم غذایی راه حلی برای درمان قارچ کاندیدا

   گاهی اوقات استفاده آنتی بیوتیک ها پیامدهای به دنبال دارد از جمله این پیامد قادراستپرورش بیش از اندازه قارچ کاندیدا در بخش های متفاوت جسم باشد که منجر به نشانه های از جمله خشکی و خارش پوست، نفخ ، و عفونت واژن است.یکی از باارزش ترین نکات رژیم خوراکی برای معالجه قارچ کاندیدا استف
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 09:00:03
  • چگونه بعد از یک شکست عشقی دوباره عاشق شویم

   بعد از عدم موفقیت عشقی باز کردن مجدد قلبتان به روی عشقیجدید کار خیلی سختی است. بعد از عدم موفقیت عشقی احساس نادلگرمیی شدید که دارید سبب می شود جلوی عاشق شدن مجدد خود را بگیرید. ولی اگر به خودمان اجازه ندهیم که مجدد
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-12 09:00:02
  • چگونه دست های زیبا و قشنگی داشته باشیم

   داشتن پوستی شاداب و سرحال یکی از راهکارهای جوان تر نشان دادن شماست. پوست دست نیز نظیر پوست صورت احتیاج به مواظبت ومراقبت دارد تا گرفتار پیری نشود. امروز در شیثار می خواهیم راه هایی برای مواظبت ومراقبت از زیبایی پوست دست به شما معرفی کنیم
  • 6 روز قبل
  • 2019-07-15 11:09:43
  • با این روش ها دندان ها را سفید کنیم

   تغییر رنگ دندان‌ ها و زرد شدن آن ها از جمله مواردی می باشد که هر شخصی را آزار می‌ دهد. این امر می‌ تواند دلیل های گوناگون بی‌شماری داشته باشد. از بین بردن این رنگ‌ ها و زردی‌ های روی دندان ها دغدغه خیلیی از مردم محسوب می‌ شود. مردم تلاش می‌ کنند از هر راهی برای رسیدن به دندان ه
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-10 09:00:01
  • دستور تهیه حلیم بادمجان به سبک اصفهانی ها

   یکی از مواد خوراکی خیلی دوست داشتنی در میان ما ایرانی ها بادججان است که خوراکی های متعدد و خیلیی را می توان با آن آماده کرد. یکی از این خوراکی ها حلیمبادمجان است که به خوراکی ی قدیمی اصفهان مشهور است اما در خیلیی از شهر ها نیز طبخ می شود. با شیثار همراه باشید تا طرز آماده حلیم باد
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-09 21:00:02
  • اینها نشانه های علاقه یک خانم به شماست

   علامت های علاقه دختر ها به صور متفاوت قابل مشاهده می باشد . کافیست دقت نمایید .از دید آقایان، خانم ها زمان ابراز علاقه بصورتی زیرکانه و پیچیده عمل می کنند و بیشتر آنان پاسخهای ضد و نقیضیمی دهند چون خودشان مطمئن نیستند که چه چیزی در سرشان می گذرد.درنتیجه آنچه که اکثر آقایان به دن
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نکات زیبایی و انتخاب رنگ لاک ناخن

   14لاک ناخن یکی از وسائلی است که خانم ها در روزهای اخیر خیلی بیشتر از آن استفاده میکنند و برای خانم ها خیلی خیلی مهم شده است اما برای هر چه بیشتر جلوه کردن این وسیله زیبایی نکاتی را باید شما دوستان در نظر بگیرید
  • 61 ماه قبل
  • 2014-06-11 00:00:00
  • مدل های جدید مانتو رنگ سال 93

   14چهار مدل تازه از مانتو های رنگ سال 93 رو برای شما عزیزان داریم که امیدوارم بتونن از اونا استفده بکنی
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خصوصیات رفیق خوب

   14 تعدادی از خصوصات رفیق خوب رو امروز برای شما داریم وفاداری و سخاوت و درک و صداقت و...
  • 60 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • راز داشتن نگاه تاثیر گذار

   14گاهی در نگاه بعضی افراد تاثیر و جاذبه ای هست که نمیتاون در نگاه دیگران آن را پیدا کرد اما حقیقتا این تاثیر و جاذبه از کجا می آید
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با نق زدن کودکمان چه کنیم؟

   14با توجه به زندگی روزمره و خستگی های ناشی از آن شاید امروزه والدین تحمل کمتری جهت نق زدن کودکانشان داشته باشند 
  • 62 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نحوه رفتار با دوستان خیالی کودک

   14خیلی از کودکان در دنیای بازی های خود دوستان خیالی دارند و با ودستان خود اوقات خودشون رو میگذرونند مخصوصا در این دورانزندگی های جدید و حال باید با این دوستان خیالی چه کرد؟؟
  • 60 ماه قبل
  • 2014-07-22 00:00:00
  • بچه دختر با شکمی هندوانه ای خواهید داشت

   14براتون با مزه است نه اینکه شکم هندوانه ای شکل نشونه بچه دختر است!! بله واقعا با مزه است و در زمان گذشته واقعا تشخیص  جنسیت بازی و سرگرمی بوده
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-30 00:00:00
  • نوشته ای زیبا از دالایی لاما

   14امروز نوشته ای خواندنی و زیبا از دالایی لاما رو براتون داریم که مملو از جملات زیبا و خواندنی است
  • 52 ماه قبل
  • 2015-02-23 00:00:00
  • چگونه در خانه شکلات صبحانه درست کنیم

   14آیا شما هم جز طرفداران شکلات صبحانه هستید و دوست دارید در خانه هم شکلات صبحانه درست کنید؟، خب امروز برای شما دوستان دستور تهیه شکلات صبحانه رو داریم  که اتفاقا تهیه اون خیلی ساده تر از چیزی است که شاید فکرش رو میکنید
  • 12 ماه قبل
  • 2018-06-23 00:00:00
  • روش تهیه کاچی چهار مغز

   با سلام مجدد خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی ما امروز بعد از مدتی تاخیر دستور تهیه کاچی 4 مغز روبراتون داریم در روزهای گذشته دستور تهیه کاچی رو براتون قرارداده بودیم و کاچی معمولی رو براتون توضیح دادیه بودیم که چگونه تهیه میشه و قبل از اونم از خاصیت کاچی و مزایایی که برای شما
  • 12 ماه قبل
  • 2018-07-15 11:59:59
  • چگونه رایحه عطر رو ماندگارتر کنیم

   اگر شما هم مثل من عاشق خرید عطر و استفاده از اون هستید و با این مسئله مشکل دارید که عطرهایی که استفاده میکنید و خریداری میکنید اون قدری که دوست دارین ماندگار نیست و با تغییر برند و کیفیت عطر هم باز این مشکل در جای خودش پابرجاست و به دنبال حل این مشکلین؟
  • 12 ماه قبل
  • 2018-07-20 14:37:52
  • روش پاک کردن لک های چرب آشپزخانه

   برای یک خانم خانه دار اونم از نوع فوق العاده مرتب و تر وتمیزش همیشه مهم که لکه ای جایی نمونه و همه چیز و همه جای خونه مخصوصا آشپز خونه عاری از هر نوع لکه ای باشه. اما پاک کردن هر لکه ای ساده نیست مخصوصا لکه های چربی که خب در آشپز خانه به وفور یافت میشوند
  • 10 ماه قبل
  • 2018-08-25 15:51:08
  • اعتماد و پایداری یک زندگی مشترک

   یکی از مهم ترین اصل ها در زندگی مشترک بین دو فرد برقراری اعتماد خواهد بود. تا زمانی که اعتمادی وجود نداشته باشد لذت واقعی هم وجود نخواهد داشت.
  • 10 ماه قبل
  • 2018-08-31 09:00:02
  • راه حل هایی برای جوان تر شدن

   جوان تر شدن بخصوص در دوره ی میانسالی شاید مهم ترین دغدغه ای باشد که یک خانم به آن فکر می کند. در حقیقت شما می توانید با راه حل هایی این جوانی را به بدن خود باز گردانید و از آن لذت ببرید.
  • 10 ماه قبل
  • 2018-09-05 16:25:47
  • ازدواج با روانشناس ممنوع

   امروز یک موضوع تقریبا متفاوت و خاص رو براتون سوالی که برای خلی ها پیش خواهد اومده و شاید برای شما هم پیش اومده باشه و سعی کردیم پاسخ سوال های شما دوستان رو در پستی کوتاه براتون داشته باشیم و امیدوارم این پست کوتاه بتونه جوابگوی سوال های شما باشه
  • 10 ماه قبل
  • 2018-09-11 09:00:01
  • نفوذ بر دیگران و تأثیر آن بر موفقیت

   این که شما بتوانید در زمانی که به کاری مشغول هستید دیگران را نیز به سوی خود جلب کنید ، قطعا بر روی پیشرفت کاری شما مؤثر خواهد بود و شما رو در راه رسیدن به هدف هاتون کمک خواهد کرد.
  • 10 ماه قبل
  • 2018-09-13 09:00:01
  • ریواس و خواص درمانی بسیار مهم

   ریواس یکی از گیاهانی است که با خاصیت دارویی خود می تواند از بسیاری بیماری های گوناگون پیشگیری به عمل آورد ، پس با خواص آن آشنا شوید و سعی کنید بیشتر و بهتر از این گیاه مفید استفاده کنید.
  • 9 ماه قبل
  • 2018-10-02 13:42:03
  • انواع آلرژی پاییزی

   سلام خدمت دوستان عزیز امروز با مطلب دیگری در مورد آلرژی در خدمت شما هستیم و نگاهی می اندازیم به آلرژی فصلی چیزی که در فصل پاییز خیلی زیاد شما دوستان در گیر هستید آلرژی و حساسیت پاییزی در انواع مختلف پوستی تنفسی غذایی به وجود می آید
  • 9 ماه قبل
  • 2018-10-05 09:00:02
  • چه کسانی بیشتر به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند؟

   سرطان دهانه رحم از سرطان شایع در زنان به شمار می رود ، این سرطان عوارض نامناسبی را از خود برجای خواهد گذاشت از جمله آنها می توان به خطر افتادن ظرفیت باروری اشاره نمود. متأسفانه بیماری سرطان دهانه رحم در اکثر موارد زمانی رخ می دهد که فرد خود مقصر اصلی آن است و به دلیل عدم رعایت بر
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید