تمام موارد لازم در مورد ماه اول بارداری
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> تمام موارد لازم در مورد ماه اول بارداری

تمام موارد لازم در مورد ماه اول بارداری

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-07-01 21:00:02
 • تعداد بازدید : 573
  بازدید ماه:573
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

ه گزارش ، دوران بارداری از باارزشترین دوران زندگی یک خانم محسوب می شود که به آن دوره ی آبستنی نیز گفته می‌ شود این دوران به دو شکل است (بی‌ریسک و طبیعی یا بارداری پرریسک) که به مدت ۹ ماه طول می‌کشد و با به دنیا آمدن نوزاد به پایان می‌رسد.

شما در روزهای معینی هر ما ازسیکلتان میتوانید باردار شوید که محدوده 14 روز قبل از آغاز سیکل بعدی شما، تخمک گذاری انجام می شود. این وقتی است که تخمک از تخمدان خارج می شود. بعد از تخمک گذاری، تخمک از طریق لوله های رحمی به رحم حمل میشوند و محدوده 4 تا 5 روز پس از تخمک گذاری ، تخمک به رحم می رسد. رحم برای لانه گزینی تخمک مهیا میشود.

در صورتی که یک سلول اسپرم تخمک را باردار کند شما باردار می شوید.

گفتنی است؛ محدوده 6 روز در ماه می شود باردار شد. زندگی تخمک 1 روز و زندگی اسپرم 5 روز است. محدوده 5 روز قبل از تخمک گذاری و 1 روز بعد از تخمک گذاری، شما باروری توانای دارید و در روزهای بعدی، تا چند روز قبل از تخمک گذاری بعدی، این توانایی باروری را ندارید.

شکم هندوانه ای در بارداری


امکان پذیر است چند هفته اول پس از بارور شدن تخمک اولین علامت‌های بارداری مشاهده شود که در این گزارش به چگونگی شناسایی این نشانه ها پرداخته شده است:

    تأخیر در پریود
    حساست بافت سینه و ورم پستان
    تهوع همراه با استفراغ یا بدون استفراغ
    لکه‌بینی یا خونریزی
    زیاد شدن و تکرر ادرار
    دارا بودن حس خستگی شدید
    بیزاری نسبت به خوراکی ها یا هوس خوراکی (ویار)
    گرفتگی عضلات
    نوسانات خلق‌وخو

همینطور درجه حرارت جسم بلافاصله زمانی که زمان صبح از خواب بیدار می‌شوید، نیز امکان پذیر است بتواند سرنخ‌های اولیه بارداری را نشان دهد.

دمای پایه جسم بلافاصله پس از تخمک‌گذاری زیاد شدن می‌یابد و تا عادت ماهانۀ بعدی در همان میزان باقی می‌ماند. اگر شما نمودار دمای پایه جسم خود را به منظور تعیین وقت تخمک‌گذاری رسم نمایید، زیاد شدن دنباله‌دار آن بیش از دو هفته، امکان پذیر است به این معنی باشد که شما باردار هستید.

اگر روز پریود خود را ثبت نمی‌نمایید، مناسبتر است سه هفته بعد از آخرین اقدام برای بارداری نسبت به انجام تست خانگی بارداری اقدام نمایید.

بعد از اینکه از بارداری خود مطمن شدید بایست برای ۹ ماه مورد مراقبت و نگهداری یک دکتر و کارشناس خانم ها باشید. همینطور احتیاج است یک سری موارد را خودتان رعایت نمایید.

تاثیر خوردن جگر در دوران بارداری


اگر در این دوران با تایید دکترتان ورزش نمایید هم بدنتان را سالم نگه می‌دارید و هم از افسردگی بارداری یا افسردگی پس از زایمان تا جای امکان پذیر دور خواهید ماند همینطور با مردمی که دخانیات استفاده می‌کنند رفت‌وآمد نداشته باشید،الکل ننوشید، به قدر به اندازه و مقوی خوراکی  میل کنید و مایعات سالم مثل آب و شیر بنوشید.

گاهی طی دوران بارداری پیامدهای به وجود می‌آید که بارداری را در دسته بارداری‌ های پرریسک قرار می‌دهد. مثل فشار خون بالا، دیابت بارداری، بارداری دو یا چندقلو و ... که ارزش مواظبت از شما و بچه را دوچندان خواهد کرد.

گفتنی است؛ بارداری همواره 280 روز یا 40 هفته بطول می انجامد که نطفه در حالپرورش انسان در هفته‌های اول بارداری رویان و پس از این دوره، تا پایان بارداری، جنین ندلگرمیه می‌شود. در زیر در مورد مرحله های هفته به هفته بارداری پرداخته شده است.

در سه ماهه اول بارداری از هفته یکم تا هفته سیزدهم بارداری را شامل می شود که آغاز شکل‌گیری وپرورش جنین است.  بعد از لقاح و لانه گزینی و تقسیم سلولی، رویان ایجاد می شود. در این دوران از بارداری، رویان در حقیقت دو لایه سلولی است که منشأ ایجاد همه ی ارگآنان و اعضای جسم جنین در طول این نه ماه می باشد. رویان به شتابپرورش نمایان می کند و به جنین تبدیل می شود اندازه جنین در ابتدا تنها به بزرگی یک دانه لوبیا است، جنین کوچک همواره در حال تکان میل کردن می باشد. قلب به شتاب می تپد،  روده در حال شکل گیری بوده و بخش آقایانه و یا خانم هاه جنین به همراه پلکها، دهان و بینی نیز در حال ایجاد می باشند.
هفته اول بارداری

هفته اول بارداری با خونریزی دوره ی قاعدگی شما آغاز می شود و شما هنوز باردار نیستید. تخمک گذاری و لقاح در انتهای هفته ی بعد رخ می دهد. دوره ی بارداری از اولین روز آخرین قاعدگی آغاز می شود.

ماه اول بارداری همراه با وضعیت تهوع، استفراغ، سر درد، درد نوک سینه ها، گرفتگی عضلات و خواب شدید همراه می باشد. در زنانی متفاوت این نشانه ها در وقت های مختلفی در ماه اول بارداری ظاهر می شود. بعضی نشانه ها اصلات ظاهر نمی شود و بعضی با شدت مختلف دیده می شود.
غذا ماه اول بارداری

مناسبتر است؛ با دکتر خود صحبت نمایید تا مولتی ویتامین خوب دوران بارداری را به برنامه‌ی خوراکی صبحگاه شما اضافه کند. اگر پیش از بارداری و در هفته‌ های نخست بارداری، هر روز حداقل ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک گرفتن نمایید، مسائل ویژهی که بر مغز، قلب و ستون فقرات نوزادتان تاثیر می‌گذارند، رخ نخواهند داد. توجه نمایید که مکمل های خوراکی گرفتنی‌تان، علاوه‌بر اسید فولیک، شامل کلسیم، آهن و ویتامین ب ۱۲ نیز باشد.  
چه چیزهایی در ماه اول بارداری نبایست خورد

خوراکی هایی که سبب انقباض و گرفتگی عضلات می شوند: نظیر ( پاپایای خام، آناناس و شیرین بیان) بپرهیزید. این خوراکی ها سبب انقباض و گاهی سقط جنین می شوند.

خوراکی های دریایی: خوراکی های دریایی شامل متیل جیوه هستند که بهپرورش مغز جنین ضرر می رسانند. درنتیجه مناسبتر است در زمانی که قصد دارید بچه دار شوید از این خوراکی ها دوری نمایید.

پنیر نرم:تلاش  نمایید از تمام پنیرهای نرم دوری نمایید زیرا با شیر غیر پاستوریزه آماده شده اند و سبب مسمومیت خوراکی می شوند. همینطور این پنیرها دارای گاز هستند.

خوراکی های فراوری شده:تلاش  نمایید در ماه اول بارداری از موادخوراکی فراوری شده دوری نمایید. این مواد خوراکی شامل باکتری هستند.

هفته دوم بارداری

در هفته دوم بارداری، در روز تخمک گذاری، اسپرم با تخمک ترکیب می شود که به این عمل لقاح می گویند. بارداری وقتی آغاز می شود که جنین به وجود آید، تقریبا ۶-۱۲ روز پس از تخمک گذاری و لقاح.

در این هفته بایست منتظر بمانید تا نشانه ها بارداری خود را نشان بدهند. تخمک بارورشده پس از چهار روز هورمونی به نام گونادوتروپین کوریونی انسانی تولید می‌کند که در محدوده یک هفته‌ی دیگر توسط تست‌های بارداری شناسایی می‌شود. این هورمون ابتدا در خون شما (آزمایش خون در مراکز معالجه ای) و سپس در ادرار شما (تست‌های خانگی) شناسایی داده می‌شود.گفتنی است؛ هفته اول و هفته دوم بارداری، رژیم خوراکی شما نظیر قبل از بارداری و ابتدای بارداری است. بایست پیش از باردار شدن رژیم خوراکی خوب داشته باشید.

 

هفته سوم بارداری

در هفته سوم بارداری تخمک تلقیح شده، از طریق لوله های رحم به سمت رحم حرکت می کند. کاشت جنین در رحم به طور متوسط  ۹ روز پس از تخمک گذاری اتفاق می افتد.

اندازه جنین در هفته سوم بارداری1

در واقع رژیم خوراکی بارداری شما در هفته سوم بارداری آغاز میشود. ساختن جنین نظیر دوی ماراتون است و برای مناسبتر دویدن بایست رژیم خوراکی خوب داشته باشید.
نشانه ها شایع در هفته سوم بارداری

حس بویایی بالا: این یک پیامد جانبی اززیاد شدن استروژن است، درنتیجه اگر شما هرعطر و رایحه کوچکی را در اطراف خود بفهمید، این قادراست یک مرحله اولیه باشد که جسم شما مهیا برایپرورش یک بچه شده است ، این وضعیت امکان پذیر است که در چند هفته آینده سبب ناراحتیتان در صبح شود.

فشار شکمی: احساس فشار و یا حتی احساس کرامپ های دوره ای بدون خونریزی، چیزی نیست که در مورد آن ترس داشته باشد . شما امکان پذیر است احساس پیوند جنین، زیاد شدن جریان خون به این منطقه یا حتی ضخیم شدن رحم را احساس نمایید.

مزه و مزه فلزی: یک پیامد جانبی از بارداری، مزه فلزی است که دراثر تغییر هورمونهای جسم است .این پیامد جانبی همواره در نیمه دوم حس میشوند، اگر چه این قادراست در حال حاضر برای مدت زیاد مدت احساس شود، درنتیجهتلاش  نمایید لیموناد و دیگر آبمیوه های مرکبات را امتحان نمایید واز آنان یاری بخواهید .


پیشنهاد های هفته سوم بارداری

تقریباً تمام خانم ها باردار می‌دانند که رنگ کردن موها در دوران بارداری پیشنهاد نمی‌شود، اما در سه ماه اول این دوره تاکید زیادتری از سوی کارشناسان می‌شود که در این مدت اصلاً به رنگ موهای خود دست نزنند چرا که پژوهشگران باور دارند تاثیرات شیمیایی رنگ کردن مو، سبب سقط جنین می‌شود. بطور کلی پیشنهاد میشود جز ماه آخر بارداری از رنگ های شیمیایی مصرف نشود.

بد نیست نگاهی به لوازم آرایشی خود بیندازید. لوسیون های شامل موادی  نظیر تیرولئوم، رتین-A، سالیسییلیک اسید، رتینول، اکسی بنزون و ویتامینA استفاده نشود، این مواد از طریق پوست جذب شده وپرورش نوزاد را مختل میکند.
غذا هفته سوم بارداری

امکان پذیر است در این وقتی اندکی احساس نفخ نمایید. بیشتر خانم ها باردار تا محدوده هفته 12 نشانه های از خود نشان نمی دهند. قبل از اینکه بخواهید برای دو نفر خوراکی  میل کنید، دکتران پیشنهاد می کنند در سه ماهه اول تا نهایت 2 کیلو می تونید، زیاد شدن وزن داشته باشید. در حقیقت، نبایست کار عجیبی انجام دهید، به جز اینکهتلاش  نمایید رژیم سالم و خوبی داشته باشید و هر روزه حداقل 400 میکروگرم اسید فولیک استفاده نمایید.

هفته چهارم بارداری

در هفته چهارم بارداری جنین از طریق لوله های فالوپی عبور می کند و وارد رحم می شود و به طور متوسط ۹ روز پس از بارداری در رحم کاشت می شود و در عرض چند روز پس از کاشت، آزمایش حاملگی مثبت خواهد بود. در این هفته بچه شما سخت در تکاپوست تا وضعیت معلق خود را در رحم ثابت کند و به دیواره رحم بچسبد.رویان یا جنین ابتدایی در هفته چهارم بارداری تقریباً به اندازۀ یک دانه بلور نمک است که توده‌‌ای سلولی به طول یک میلی‌متر با وزنی در محدوده ۰/۱۱ گرم خواهد بود.

1وضعیت جنین در هفته چهارم

خیلیی از خانم ها در هفته چهارم  درد خفیفی را در ناحیه شکم خود تجریه می‌کنند. این دردها طبیعی است چرا که جسم خودش را با هورمون‌های جدید بارداری هماهنگ می‌کند و رحم شما تبدیل به خونه جدید رویان کوچولو می‌شود. در این مرحله بچه شما در حال تغییر ژن ها می باشد. در این مرحله، سلول های تخصصی وجود دارند که ژن هایی که ضروری نیستند را غیبرطرف کردنال کرده و ژن هایی که وظایف ویژهی انجام می دهند را فعال می کنند.

رشد جنین در هفته چهارم

بعضی از خانم ها هم خونریزی را تجربه می‌کنند، اما یادتان باشد به رنگ آن توجه نمایید. خونی که از شما دفع می‌شود نبایست قرمز پررنگ یا روشن مثل دوران قاعدگی باشد بلکه بایست به رنگ صورتی یا قهوه‌ای باشد. خونریزی لانه گزینی  هموارهً5 تا 12 روز پس از تخمک‌ گذاری یعنی محدودها روز 22 سیکل، اتفاق خواهد افتاد. درد شما نبایست شدید باشد و اگر درد شدید، تب، لرز یا خونریزی واژینال سنگین دارید حتما با دکتر ارتباط بگیرید.
پیشنهاد های هفته چهارم بارداری

آشامیدن مایعات به مقدار کافی، باارزشترین چیزی است که در اوایل بارداری بایست به آن عمل نمایید. جسم در این دوره جریان خون‌را زیاد شدن خواهد داد، به همین علت شما به مایعات زیادتری نیاز دارید. آشامیدن مایعات به برطرف کردن خستگی و یبوست شما نیز یاری می‌کند.
نشانه ها حاملگی درهفته چهارم بارداری
دردخفیف، لکه بینی خفیف، تهوع و استفراغ، سفت و دردناک شدن پستان، حساس شدن هیکل ها، تغییرات ناگهانی روحی، درد سینه ها

غذا هفته چهارم بارداری

میل کردن ویتامین‌های طبیعی را آغاز نمایید. میل کردن ویتامین‌های A، B، D در دوران بارداری الزامی است. ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که در کبد ذخیره می‌شود. میزان هر روزه 200 واحد از این ویتامین در بارداری و قبل از آن پیشنهاد می‌شود که بطور متداول در مواد خوراکی موجود است و نبایست از این میزان تجاوز کند.

میل کردن جیگر به دلیل بی‌شماری ویتامین A ممگونه است چون ویتامین A  به میزان به اندازه در مکمل ها و خوراکی ها یافت میشود  و زیادتر از 200 واحد از این ویتامین برای بچه شما آسیب دارد و همینطور جگر به دلیل اینکه امکان پذیر است داخل آن انگل وجود داشته باشد و در حین پخت این انگل ها به طور کامل از بین نروند، از میل کردن آن پیشگیری نمایید.

سونوگرافی جنین در هفته چهارم بارداری

ورزش کردن یک راه ایده‌ال برای کم شدن خستگی و سالم حفظ کردن جسم خانم ها و جنین آنانست. هر نوع فعالیتی که پیش از بارداری انجام می‌دادید، هموارهً برای سه ماه اول بارداری نیز بی‌ریسک است. برای کم شدن ورزش‌های شدید و سنگین، مناسبتر است با دکتر خود مشورت نمایید. اگر تهوع صبحگاهی دارید،تلاش  نمایید نوبت‌های خوراکی مکرر با حجم کم داشته باشید و از خوراکی هایی که منجر به تهوع شما می‌شود نیز پرهیز نمایید. خیلیی از خانم ها با میل کردن نوبت‌های شامل کربوهیدرات‌ها و خوراکی های ترش، احساس تهوع کمتری دارند. اگر تکرر ادرار دارید و ناچار به دستشویی رفتن هستید، می‌توانید استفاده مایعات خود را زمان شب اندکی کم شدن دهید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها
بارداری -
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-10 09:00:02
  • رابطه بین استرتس و سرطان پروستات

   یکی از دغدغه های آقایان با بالا رفتن سن مسائل پروستات در آنانست. مسائل پروستات به علت ها متفاوتی در آقایان رخ می دهد. امروز می خواهیم در شیثار رابطه بین استرس و سرطان پروستات در آقایان را تحقیق کنیم. شما هم اگر میخواهید درباره این مریضی اطلاعات زیادتری کسب نمایید با ما همراه با
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-05 00:00:00
  • چجوری در پاییز خودمون رو لاغر کنیم

   بیشتر مردم چاق به دنبال راهی برای کم شدن وزن هستند تا به وزن ایده آل برسند.فصل پاییز مجال خوبی برای کم شدن دادن وزن است زیرا دمای پایین قادراست به جسم یاری کند تا به سوزاندن کالری‌های اضافی بپردازد.همینطور اقامت در یک محیط گرم بویژه در فصل زمستان سبب زیاد شدن وزن و چاقی در مردم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-04 09:00:01
  • مصرف سیگار و تاثیر بر روی سرطان مثانه زنان

   استفاده سیگار در بین مردم جامعه خیلی رواج دارد و این قضیه در میان خانم ها نیز دیده می شود. مریضی های خیلیی در رابطه با استفاده سیگار وجود دارد. امروز در شیثار میخواهیم درباره ارتباط استفاده سیگار و سرطان مثانه در خانم ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   14با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   14گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   14شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-14 00:00:00
  • کم استفاده ترین وسائل سیسمونی نوزاد

   14خیلی از خانواده در هنام به دنیال اومدن بچه سعی میکنند سیمونی خیلی خیلی کامل و خوبی برای کودکان خودشون مهیا کنند اما غافل از اینکه تهیه کردن یک سیسمونی کامل همیشه هم خوب نیست و حتی خیلی از وسائل سیسمونی هست که اصلا به کار نمی آید
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   14دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   14بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • چاقی صورت با 8 راه طبیعی

   14

   لاغری صورت یکی از موارد و مشکلاتی است که ما همه داری و یا با آن به نوعی برخورد کرده ایم وشاید برای اون هیچ راه حلی هم نداریم

  • 63 ماه قبل
  • 2014-07-26 00:00:00
  • غذا های ممنوعه در زمان بارداری

   14امروز باز با مطلبی مفید برای دوران بارداری با شما دوستانیم مطلبی خواندنی و البته مفید و کار آمد که خواندن اون میتونم استفاده ببرید
  • 46 ماه قبل
  • 2015-12-27 00:00:00
  • من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟

   شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود.
  • 46 ماه قبل
  • 2015-12-23 00:00:00
  • میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود!

   شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید.
  • 46 ماه قبل
  • 2015-12-21 00:00:00
  • آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها!

   بعضی اوقات ما درباره مصرف میان وعده ها زیاده روی می کنیم. بی حوصلگی، تشنگی، هوس کردن، افسردگی و عدم ورزش از جمله عواملی هستند که باعث می شوند به سراغ تنقلات ناسالم برویم.
  • 47 ماه قبل
  • 2015-12-16 00:00:00
  • بی اعتباری ادم های بد قول!

   بدقول‌ها معمولا آدم‌هایی بی‌اعتبارند که به مرور زمان دیگر کسی روی حرفشان حساب نمی‌کند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید