تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال

تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال

 • زمان درج : 1 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-09-11 11:37:56
 • تعداد بازدید : 3
  بازدید ماه:3
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

مشکل ارزش شیر مادر برای نوزادان سالهاست که مطرح شده است و مادران را ترغیب می کند که تا جای امکان از شیر خودشان بچه را غذا کنند. خاصیت ها خیلیی برای شیر مادر بیان شده است که ما امروز می خواهیم به بعضی از آنان ذکر کنیم. با شیثار همراه باشید

ارزش شیر مادر در مرگ و میر بچه ها رئیس گروه تندرستی نوزادان، بچه ها و شیر مادر معاونت مسائل بهداشتی دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی برالزام  فرهنگ سازی در زمینه ترویج غذا نوزاد با شیر مادر تاکید کرد. شهناز دلبرپور احمدی با بیان اینکه بزرگداشت هفته جهانی غذا با شیرمادر در سال جاری نیز با شعار جهانی ” توانمندسازی پدرومادر، تثبیت غذا با شیر مادر؛ حال و آینده” برگزار می‌شود، گفت: هفته جهانی شیر مادر هر ساله از ۱ تا ۷ آگوست برابر با ۱۰ تا ۱۶ مرداد ماه در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و هدف از این نامگذاری تشویق مادران به غذا نوزاد با شیر مادر و ارتقای میزان تندرستی بچه ها در سراسر دنیا است. وی با بیان اینکه شناخت روزافزون مزایای بی شمار غذا با شیر مادر بر تندرستی، اقتصاد و محیط زیست سبب شده نهضت ترویج غذا با شیرمادر امروزه به عنوان راهبردی برای پیشرفت پایدار کشورهای جهان مطرح شود، گفت: این راهبرد در بعد تندرستی، جلوگیری از مریضی‌های واگیر و غیر واگیر نظیر سوء غذا، چاقی و دیابت، تندرستی روان و ارتقای تکامل بچه ها و تندرستی خانم ها و در بعد اقتصادی و دسته جمعی، تامین امنیت خوراکی، عدم موفقیتن سیکل فقر، ارتقای نیروی کار و حفاظت از محیط زیست را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه غذا با شیر مادر روشی بی نظیر جهت غذا شیرخواران است، عنوان کرد: پیشنهاد جهانی برای غذا مطلوب شیر خواران مبنی بر آغاز غذا با شیر مادر طی ساعت اول تولد، غذا انحصاری با شیر مادر در ۶ ماه اول زندگی بچه و سپس تداوم غذا با شیر مادر همراه با خوراکی های یاریی سالم تا ۲ سالگی یا زیادتر است.

ارزش شیر مادر برای بچه ها

وی دنباله داد: در همین راستا و دید به تثبیت سیاست ملی ترویج غذا با شیر مادر بچه ها، برنامه تبلیغ گسترده و تمام جانبه ترویج غذا با شیر مادر در مرداد ماه و هفته جهانی شیر مادر نیز مطابق با شعار امسال هفته جهانی ترویج غذا با شیر مادر “توانمندسازی پدرومادر، تثبیت غذا با شیر مادر، حال و آینده” اجرا می شود.

اثر شگفت‌انگیز غذا با شیر مادر برپرورش ذهنی و روانی نوزاد

دلبرپور احمدی با تاکید بر اینکه دوران شیرخواری حساس‌ترین مرحله از مرحله هایپرورش و تکامل بچه است، عنوان کرد: در این دوران شیر مادر تامین کننده احتیاجهای خوراکی و مواد ایمنی قسمت ضروری برای شیرخوار است. به افزون برقراری رابطه عاطفی مادر و شیرخوار به زمان شیر دادن از پستان یک نمره استثنایی برای شیر مادر است و اثر شگفت انگیزی برپرورش ذهنی و روانی بچه دارد.

خلق شیر مادر برای تامین احتیاجهای غذا‌ای و ایمونولوژیکی کودک

وی با بیان اینکه شیر مادر کاملا برای تامین احتیاجهای غذا‌ای و ایمونولوژیکی بچه طراحی شده است، گفت: غذا با شیر مادر یک شیوه طبیعی و مطلوب غذا بچه ها و ارتقاء دهنده پیوند عاطفی بین مادر و بچه است. در همین راستا پژوهشگران امروزه اثر غذا با شیر مادر را برایمراقبت مردم در برابر مریضی‌های قلبی عروقی، دیابت، چاقی و اضافه وزن، سرطان‌ها، دود سیگار و حتی اوتیسم مطرح می‌کنند. ارزش موضوع سبب شده است که برنامه حفظ، پشتیبانی و ترویج غذا با شیر مادر همچنان در بین اهداف پیشرفت پایدار قرار گیرد.

ارزش شیر مادر درپرورش بچه ها

کم شدن مسائل و آشفتگیات حاد و مزمن بچه ها با شیر مادر

وی با بیان اینکه شیر مادر خیلیی از مسائل و آشفتگیات حاد و مزمن بچه ها را کم شدن می دهد، عنوان کرد:‌ این مسائل شامل مسائل حاد از جمله اسهال و عفونت های گوارشی، عفونت‌های تنفسی و بستری شدن در بیمارستان، عفونت دستگاه ادراری، سپتی سمی و مننژیت باکتریال، انتروکولیت نکروزان، سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار، مرگ شیرخوار بعد از دوران نوزادی و مسائل مزمن از جمله دیابت ملیتوس وابسته به انسولین (تیپ ۱)، دیابت ملیتوس غیروابسته به انسولین (تیپ ۲)، چاقی و اضافه وزن، آسم و آلرژی، مریضی‌های التهابی روده، لوکمی دوران کودکی (لوکمی حاد لنفوسیتی و لوکمی حاد میلوژنوس) می‌شود.

اثر شیر مادر در کم شدن مرگ و میر بچه ها زیر ۵ سال

دلبرپور احمدی با ذکر به اثر باارزش شیر مادر در کم شدن مرگ و میر بچه ها زیر ۵ سال به ویژه نوزادان نارس با وزن کمتر از ۲۰۰۰ گرم و حفظ، پشتیبانی و ترویج غذا‌ای نوزادان نارس با شیر مادر، تاکید کرد: دفترکار تندرستی نوزادان دفتر تندرستی جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت، اقدام به سیاستگذاری برای تاسیس بانک شیر مادر در بیمارستان‌های کشور کرده است. در همین راستا اقدامات اولیه برای راه‌اندازی بانک شیر در یکی از بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم دکتری نیز انجام شده است.

ارزش شیر مادر برای نوزادان

آمارهای غذا با شیر مادر

وی با ذکر به آمارهای موجود در زمینه غذا انحصاری با شیر مادر، گفت: این آمار در شهر تهران ۵۳.۵ درصد و در کشور ۵۳.۱ درصد است و آمار مصرف شیر غیرطبیعی در حوزه تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی ۱.۳ و در کشور ۵.۳ درصد است.

رشد جسمانی و روانی نوزاد در غذا با شیر مادر

رییس گروه تندرستی نوزادان، بچه ها و شیر مادر دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی در پایان با ذکر به فرقپرورش جسمانی و روانی نوزاد در غذا با شیر مادر، بیان کرد: بچه ها در بدو تولد به غیر از مادر که در رحم او بزرگ شده‌اند، کس دیگری را نمی شناسند و شیردهی اولیه حس محیط امن و آرام را به بچه می‌دهد که بعدها باپرورش بچه و زیاد شدن احتیاج به امنیت عاطفی برای تشکیل شخصیت وی در آینده، در آغوش مادر می‌توان این حس را ایجاد کرد. همینطور بچه ها در محدوده ۱۸ ماهگی گرفتار نگرانی دلبستگی می‌شوند که این مساله در بچه های که در آغوش مادر شیر خورده‌اند یا به شیوه خوب از شیر گرفته شده‌اند، کمتر دیده شده است. همینطور بچه های که با شیر مادر غذا می‌شوندپرورش جسمانی، روانی و تکاملی مناسبی داشته و از ضریب هوشی بالایی بهره‌مند می‌شوند.

بد نیست بدانید باارزش‌ترین خاصیت ها شیر مادر برای نوزاد و مادر چیست

ارزش شیر مادر برایپرورش کودک

فرناز اهدایی وند مدیرگروه تندرستی جمعیت و خانواده معاونت بهداشت دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی، هموقت با هفته جهانی غذا با شیر مادر گفت: اول تا ۷ آگوست هر سال با عنوان “هفته جهانی شیر مادر” نامگذاری شده و طی آن ارزش غذا با شیر مادر در همه ی نقاط جهان و همینطور کشور ما به صورت پررنگ‌تری ترویج می‌شود. در همین ارتباط هرساله برنامه‌های ویژهی نظیر گزارش وضعیت کشور و جهان و همینطور همایش‌هایی با هدف ارتقای اطلاع رسانی در راستای خاصیت ها و چالش‌های غذا با شیر مادر برگزار می‌شود.

“غذا با شیر مادر؛ زیربنای زندگی سالم”

وی با ذکر به شعار امسال هفته جهانی غذا با شیر مادر، بیان کرد: “غذا با شیر مادر؛ زیربنای زندگی سالم” شعار امسال تعیین شده که طی آن محورهایی از جمله “اثر غذا با شیر مادر در تامین تندرستی مادر”، “رفاه و سلامتی خانواده و جامعه”، “جلوگیری از گونه های سوءغذا‌ها در بچه ها”، “اثر شیر مادر برپرورش، تکامل و ضریب هوشی بچه ها”، “حفظ امنیت خوراکی شیرخوارگان حتی در وقت بحران‌ها” تحقیق می‌شود.

باارزش‌ترین خاصیت ها شیر مادر برای نوزاد

“غذا ساعت اول تولد” و هزار روز طلایی اول زندگی

وی با تاکید بر توجه جهان بر روی “غذا ساعت اول تولد”، گفت: توجه بروی غذا ساعت اول تولد، ارتباط پوستی با مادر و هزار روز طلایی اول زندگی جزو الزامیاتی است که در راستای ارتقایپرورش و تکامل بچه مورد توجه قرار گرفته است. به جمله دیگر این هزار روز، ابتدای آغاز بارداری تا دوسالگی بچه را شامل شده و برنامه‌ها نیز بر مبنای ارتقای تندرستی مادر در دوران پیش از بارداری، بارداری، وقت تولد نوزاد و شش ماه اول بعد از تولد تا دوسالگی بچه طراحی و تدوین می‌شود.

اهدایی وند، یک ساعت اول بعد از تولد را وقت طلایی برای غذا با شیر مادر عنوان و اضافه کرد: ارتباط پوستی مادر با نوزاد و آغاز شیردهی در این وقت، خاصیت ها خیلی بیشتری برای نوزاد و مادر به همراه دارد که در این ارتباط دستورالعمل کشوری به همه ی دانشگاه‌ها و گروه‌های مربوطه ابلاغ شده و آموزش‌ها در کلیه دانشگاه‌ها ارایه و در همه ی بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر ارزش مشاوره و مواظبت‌های قبل از بارداری و تندرستی مادر و پدر در این ارتباط، بیان کرد: مواظبت‌های دوران بارداری و ارزش و خاصیت ها غذا با شیر مادر بایست به خانواده‌ها آموزش داده شود.

ایسنا و باشگاه خبرنگاران

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 7 روز قبل
  • 2019-09-12 09:00:02
  • دانستنی هایی در مورد دندان شیری کودکان

   خیلی از مردم به علت اینکه دندان های شیری می ریزند ارزش چندانی به آن نمی دهند و برای تندرستی و پاکیزگی آن تلاشی نمی کنند. اما امروز ما در شیثار می خواهیم درباره ارزش دندان‌های شیری بچه ها با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-09-11 11:37:56
  • تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال

   مشکل ارزش شیر مادر برای نوزادان سالهاست که مطرح شده است و مادران را ترغیب می کند که تا جای امکان از شیر خودشان بچه را غذا کنند. خاصیت ها خیلیی برای شیر مادر بیان شده است که ما امروز می خواهیم به بعضی از آنان ذکر کنیم. با شیثار همراه باشید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-09-10 09:00:02
  • چیا بخوریم تا باهوش تر باشیم

   باهوش بودن و دارا بودن عکس العمل هایی از روی عقل و هوش خیلی باارزش است تا در فعالیت های هر روزه بتوانیم مناسبترین تصمیم ها را بگیریم و زندگی مناسبتری داشتته باشیم. خوراکی هایی که می خوریم اثر بیشتری بر هوش ما دارند.با خوراکی های سودمند برای هوش در شیثار آشنا شوید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-09-08 09:00:02
  • چند راهنمای مهم برای انتخاب همسر مناسب

   ۱۱ مطلب برای انتخاب درست یک مرد برای ازدواج اگر زمانتان را برای مردی سپری کرده اید که اهمیتش را نداشته است این مقاله مخصص به شماست. خانم ها همواره هدفشان از برقراری رابطه با آقایان ، ازدواج است ولی متاسفانه برای آقایان همیشه اینطور نیست. انتخاب های ما مستقیما تحت کنترل ماست و ب
  • 1 هفته قبل
  • 2019-09-06 09:00:02
  • بهتری غذا ها برای فصل تابستان

   تابستان فصل خوراکی هایی است که نسبت به ماه ها و فصل های دیگر کمتر از گوشت در آن ها مصرف شده باشد. خوراکی هایی که در آنان سبزیجات فصلی مصرف شده برای تابستان خیلی گزینه های خوبی هستند.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-09-05 21:00:02
  • برای جلوگیری از خیانت همسر باید بدانید

   گاهی امکان پذیر است به بی وفایی همسرتان فکر نمایید و دنبال راههایی برای پیشگیری از این مشکل باشید.به عنوان مثال هرگونه رفت4اری خارج از رفتارهای رایج محدوده خانواده خیلی ضرر زننده است و قادراست ارتباط و زندگی جنسی را به سمت تپیمان نداشتن پیش ببرد و مناسبتر است از انجام چنین مسا
  • 2 هفته قبل
  • 2019-09-05 09:00:02
  • اثر های شوخی های اشتباه و مخربی که در جامعه باب است

   آقایان به نسبت خانم ها شوخ طبع تر هستند و بعضی از آنان به خود اجازه می دهند که هر گونه شوخی را در هر جمعی عنوان کنند. در این مطلب میخواهیم درباره شوخی های ناخوب آقایون با همسران شان صحبت کنیم که یکی از رفتارهای مخرب ارتباط جنسی محسوب می شوند. با شیثار همراه باشید
  • 3 هفته قبل
  • 2019-08-24 09:00:02
  • خوراکی های واجب در فصل تابستان برای خانم ها

   در فصل تابستان غذا ها و مواد خوراکی بی‌شماری وجود دارد اما مناسب است بدانید که تمام اینها برای شما سودمند نیستند و امکان پذیر است بعضی از این غذا ها با طبع و مزاج شما سازگار نباشد. در دنباله در شیثار می خواهیم بعضی از خوراکی های الزامی برای خانم ها را به شما معرفی کنیم
  • 3 هفته قبل
  • 2019-08-23 09:00:01
  • تاثیر شگفت انگیز موسیقی بر روی نوزادان

   تقریبا تمام پدرومادر دوست دارند بچه های باهوش داشته باشند و حتی بعضی از پدرومادر برای اینکه به این امر دست نمایان کنند کارهای متفاوتی انجام می دهند. امروز در شیثار می خواهیم درباره نحوه اثر موسیقی در یادگیری بچه ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 62 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-12-02 00:00:00
  • مدل های کوسن زیبا برای جهزیه وخانه

   14امروز مدل های زیبا و قشنگی از چند نوع کوسن زیبا رو براتون داریم مدل هایی که فکرکنم برای تازه عروسی زیبا و جذاب باشه و البته دوست داشتنی شما میتونین با الگو گرفتن از این مدل ها برای جهزیه تون کوسن های متفاوت و زیبایی داشته باشین
  • 58 ماه قبل
  • 2014-11-11 00:00:00
  • ادویه ها را بیشتر بشناسیم

   14همه ما کم و بیش با ادویه ها آشنایی داریم و از اونا استفاده کردیم و میکنیم اما ادویه ها فواید فراوانی دارند که در صورت آشنایی بیشتر با اون ها میشه از فوایدشون بهره بیشتری برد
  • 62 ماه قبل
  • 2014-07-14 00:00:00
  • کم استفاده ترین وسائل سیسمونی نوزاد

   14خیلی از خانواده در هنام به دنیال اومدن بچه سعی میکنند سیمونی خیلی خیلی کامل و خوبی برای کودکان خودشون مهیا کنند اما غافل از اینکه تهیه کردن یک سیسمونی کامل همیشه هم خوب نیست و حتی خیلی از وسائل سیسمونی هست که اصلا به کار نمی آید
  • 64 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با دوپینگ غذایی بمب انرژی شوید

   14گاهی میشه بااستفاده درست از مواد غذایی و به موقع خوردن وآشامیدن در زول روز انرژی خودتون رو به خوبی بالا ببرید و به این وسیله بمب انرژی باشید
  • 64 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • کارهای قبل از عروسی

   14عروسی یک از اتفاقات نادر و فوق العاده در زندگی است که برای هرکسی خیلی خیلی مهم است و همه میخواهند ب بهترین نحو ممکن برگزار گردد اما برای اینکه عروسی خوبی داشته باشیم چه کارهای باید انجام دهیم
  • 56 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 44 ماه قبل
  • 2015-12-27 00:00:00
  • من همینم که هستم، خطرناک ترین جمله دنیاست؟

   شاید فکر می کنید در بهترین جای دنیا قرار دارید و آنچه دارید، کافی است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید. هر زمانی که برچسب بهترین یا کافی ست را بر خود بزنید، همان لحظه سیر نزولی رشد تان آغاز می شود.
  • 44 ماه قبل
  • 2015-12-23 00:00:00
  • میوه هایی که نمی گذارند بدنتان کم آب شود!

   شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید.
  • 44 ماه قبل
  • 2015-12-21 00:00:00
  • آشنایی با نکاتی مهم درباره میان وعده ها!

   بعضی اوقات ما درباره مصرف میان وعده ها زیاده روی می کنیم. بی حوصلگی، تشنگی، هوس کردن، افسردگی و عدم ورزش از جمله عواملی هستند که باعث می شوند به سراغ تنقلات ناسالم برویم.
  • 45 ماه قبل
  • 2015-12-16 00:00:00
  • بی اعتباری ادم های بد قول!

   بدقول‌ها معمولا آدم‌هایی بی‌اعتبارند که به مرور زمان دیگر کسی روی حرفشان حساب نمی‌کند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید