تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال

تاثیر فوق العاده شیر مادر در کوکان زیر 5 سال

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-09-11 11:37:56
 • تعداد بازدید : 32
  بازدید ماه:32
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

مشکل ارزش شیر مادر برای نوزادان سالهاست که مطرح شده است و مادران را ترغیب می کند که تا جای امکان از شیر خودشان بچه را غذا کنند. خاصیت ها خیلیی برای شیر مادر بیان شده است که ما امروز می خواهیم به بعضی از آنان ذکر کنیم. با شیثار همراه باشید

ارزش شیر مادر در مرگ و میر بچه ها رئیس گروه تندرستی نوزادان، بچه ها و شیر مادر معاونت مسائل بهداشتی دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی برالزام  فرهنگ سازی در زمینه ترویج غذا نوزاد با شیر مادر تاکید کرد. شهناز دلبرپور احمدی با بیان اینکه بزرگداشت هفته جهانی غذا با شیرمادر در سال جاری نیز با شعار جهانی ” توانمندسازی پدرومادر، تثبیت غذا با شیر مادر؛ حال و آینده” برگزار می‌شود، گفت: هفته جهانی شیر مادر هر ساله از ۱ تا ۷ آگوست برابر با ۱۰ تا ۱۶ مرداد ماه در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و هدف از این نامگذاری تشویق مادران به غذا نوزاد با شیر مادر و ارتقای میزان تندرستی بچه ها در سراسر دنیا است. وی با بیان اینکه شناخت روزافزون مزایای بی شمار غذا با شیر مادر بر تندرستی، اقتصاد و محیط زیست سبب شده نهضت ترویج غذا با شیرمادر امروزه به عنوان راهبردی برای پیشرفت پایدار کشورهای جهان مطرح شود، گفت: این راهبرد در بعد تندرستی، جلوگیری از مریضی‌های واگیر و غیر واگیر نظیر سوء غذا، چاقی و دیابت، تندرستی روان و ارتقای تکامل بچه ها و تندرستی خانم ها و در بعد اقتصادی و دسته جمعی، تامین امنیت خوراکی، عدم موفقیتن سیکل فقر، ارتقای نیروی کار و حفاظت از محیط زیست را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه غذا با شیر مادر روشی بی نظیر جهت غذا شیرخواران است، عنوان کرد: پیشنهاد جهانی برای غذا مطلوب شیر خواران مبنی بر آغاز غذا با شیر مادر طی ساعت اول تولد، غذا انحصاری با شیر مادر در ۶ ماه اول زندگی بچه و سپس تداوم غذا با شیر مادر همراه با خوراکی های یاریی سالم تا ۲ سالگی یا زیادتر است.

ارزش شیر مادر برای بچه ها

وی دنباله داد: در همین راستا و دید به تثبیت سیاست ملی ترویج غذا با شیر مادر بچه ها، برنامه تبلیغ گسترده و تمام جانبه ترویج غذا با شیر مادر در مرداد ماه و هفته جهانی شیر مادر نیز مطابق با شعار امسال هفته جهانی ترویج غذا با شیر مادر “توانمندسازی پدرومادر، تثبیت غذا با شیر مادر، حال و آینده” اجرا می شود.

اثر شگفت‌انگیز غذا با شیر مادر برپرورش ذهنی و روانی نوزاد

دلبرپور احمدی با تاکید بر اینکه دوران شیرخواری حساس‌ترین مرحله از مرحله هایپرورش و تکامل بچه است، عنوان کرد: در این دوران شیر مادر تامین کننده احتیاجهای خوراکی و مواد ایمنی قسمت ضروری برای شیرخوار است. به افزون برقراری رابطه عاطفی مادر و شیرخوار به زمان شیر دادن از پستان یک نمره استثنایی برای شیر مادر است و اثر شگفت انگیزی برپرورش ذهنی و روانی بچه دارد.

خلق شیر مادر برای تامین احتیاجهای غذا‌ای و ایمونولوژیکی کودک

وی با بیان اینکه شیر مادر کاملا برای تامین احتیاجهای غذا‌ای و ایمونولوژیکی بچه طراحی شده است، گفت: غذا با شیر مادر یک شیوه طبیعی و مطلوب غذا بچه ها و ارتقاء دهنده پیوند عاطفی بین مادر و بچه است. در همین راستا پژوهشگران امروزه اثر غذا با شیر مادر را برایمراقبت مردم در برابر مریضی‌های قلبی عروقی، دیابت، چاقی و اضافه وزن، سرطان‌ها، دود سیگار و حتی اوتیسم مطرح می‌کنند. ارزش موضوع سبب شده است که برنامه حفظ، پشتیبانی و ترویج غذا با شیر مادر همچنان در بین اهداف پیشرفت پایدار قرار گیرد.

ارزش شیر مادر درپرورش بچه ها

کم شدن مسائل و آشفتگیات حاد و مزمن بچه ها با شیر مادر

وی با بیان اینکه شیر مادر خیلیی از مسائل و آشفتگیات حاد و مزمن بچه ها را کم شدن می دهد، عنوان کرد:‌ این مسائل شامل مسائل حاد از جمله اسهال و عفونت های گوارشی، عفونت‌های تنفسی و بستری شدن در بیمارستان، عفونت دستگاه ادراری، سپتی سمی و مننژیت باکتریال، انتروکولیت نکروزان، سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار، مرگ شیرخوار بعد از دوران نوزادی و مسائل مزمن از جمله دیابت ملیتوس وابسته به انسولین (تیپ ۱)، دیابت ملیتوس غیروابسته به انسولین (تیپ ۲)، چاقی و اضافه وزن، آسم و آلرژی، مریضی‌های التهابی روده، لوکمی دوران کودکی (لوکمی حاد لنفوسیتی و لوکمی حاد میلوژنوس) می‌شود.

اثر شیر مادر در کم شدن مرگ و میر بچه ها زیر ۵ سال

دلبرپور احمدی با ذکر به اثر باارزش شیر مادر در کم شدن مرگ و میر بچه ها زیر ۵ سال به ویژه نوزادان نارس با وزن کمتر از ۲۰۰۰ گرم و حفظ، پشتیبانی و ترویج غذا‌ای نوزادان نارس با شیر مادر، تاکید کرد: دفترکار تندرستی نوزادان دفتر تندرستی جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت، اقدام به سیاستگذاری برای تاسیس بانک شیر مادر در بیمارستان‌های کشور کرده است. در همین راستا اقدامات اولیه برای راه‌اندازی بانک شیر در یکی از بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم دکتری نیز انجام شده است.

ارزش شیر مادر برای نوزادان

آمارهای غذا با شیر مادر

وی با ذکر به آمارهای موجود در زمینه غذا انحصاری با شیر مادر، گفت: این آمار در شهر تهران ۵۳.۵ درصد و در کشور ۵۳.۱ درصد است و آمار مصرف شیر غیرطبیعی در حوزه تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی ۱.۳ و در کشور ۵.۳ درصد است.

رشد جسمانی و روانی نوزاد در غذا با شیر مادر

رییس گروه تندرستی نوزادان، بچه ها و شیر مادر دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی در پایان با ذکر به فرقپرورش جسمانی و روانی نوزاد در غذا با شیر مادر، بیان کرد: بچه ها در بدو تولد به غیر از مادر که در رحم او بزرگ شده‌اند، کس دیگری را نمی شناسند و شیردهی اولیه حس محیط امن و آرام را به بچه می‌دهد که بعدها باپرورش بچه و زیاد شدن احتیاج به امنیت عاطفی برای تشکیل شخصیت وی در آینده، در آغوش مادر می‌توان این حس را ایجاد کرد. همینطور بچه ها در محدوده ۱۸ ماهگی گرفتار نگرانی دلبستگی می‌شوند که این مساله در بچه های که در آغوش مادر شیر خورده‌اند یا به شیوه خوب از شیر گرفته شده‌اند، کمتر دیده شده است. همینطور بچه های که با شیر مادر غذا می‌شوندپرورش جسمانی، روانی و تکاملی مناسبی داشته و از ضریب هوشی بالایی بهره‌مند می‌شوند.

بد نیست بدانید باارزش‌ترین خاصیت ها شیر مادر برای نوزاد و مادر چیست

ارزش شیر مادر برایپرورش کودک

فرناز اهدایی وند مدیرگروه تندرستی جمعیت و خانواده معاونت بهداشت دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی، هموقت با هفته جهانی غذا با شیر مادر گفت: اول تا ۷ آگوست هر سال با عنوان “هفته جهانی شیر مادر” نامگذاری شده و طی آن ارزش غذا با شیر مادر در همه ی نقاط جهان و همینطور کشور ما به صورت پررنگ‌تری ترویج می‌شود. در همین ارتباط هرساله برنامه‌های ویژهی نظیر گزارش وضعیت کشور و جهان و همینطور همایش‌هایی با هدف ارتقای اطلاع رسانی در راستای خاصیت ها و چالش‌های غذا با شیر مادر برگزار می‌شود.

“غذا با شیر مادر؛ زیربنای زندگی سالم”

وی با ذکر به شعار امسال هفته جهانی غذا با شیر مادر، بیان کرد: “غذا با شیر مادر؛ زیربنای زندگی سالم” شعار امسال تعیین شده که طی آن محورهایی از جمله “اثر غذا با شیر مادر در تامین تندرستی مادر”، “رفاه و سلامتی خانواده و جامعه”، “جلوگیری از گونه های سوءغذا‌ها در بچه ها”، “اثر شیر مادر برپرورش، تکامل و ضریب هوشی بچه ها”، “حفظ امنیت خوراکی شیرخوارگان حتی در وقت بحران‌ها” تحقیق می‌شود.

باارزش‌ترین خاصیت ها شیر مادر برای نوزاد

“غذا ساعت اول تولد” و هزار روز طلایی اول زندگی

وی با تاکید بر توجه جهان بر روی “غذا ساعت اول تولد”، گفت: توجه بروی غذا ساعت اول تولد، ارتباط پوستی با مادر و هزار روز طلایی اول زندگی جزو الزامیاتی است که در راستای ارتقایپرورش و تکامل بچه مورد توجه قرار گرفته است. به جمله دیگر این هزار روز، ابتدای آغاز بارداری تا دوسالگی بچه را شامل شده و برنامه‌ها نیز بر مبنای ارتقای تندرستی مادر در دوران پیش از بارداری، بارداری، وقت تولد نوزاد و شش ماه اول بعد از تولد تا دوسالگی بچه طراحی و تدوین می‌شود.

اهدایی وند، یک ساعت اول بعد از تولد را وقت طلایی برای غذا با شیر مادر عنوان و اضافه کرد: ارتباط پوستی مادر با نوزاد و آغاز شیردهی در این وقت، خاصیت ها خیلی بیشتری برای نوزاد و مادر به همراه دارد که در این ارتباط دستورالعمل کشوری به همه ی دانشگاه‌ها و گروه‌های مربوطه ابلاغ شده و آموزش‌ها در کلیه دانشگاه‌ها ارایه و در همه ی بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر ارزش مشاوره و مواظبت‌های قبل از بارداری و تندرستی مادر و پدر در این ارتباط، بیان کرد: مواظبت‌های دوران بارداری و ارزش و خاصیت ها غذا با شیر مادر بایست به خانواده‌ها آموزش داده شود.

ایسنا و باشگاه خبرنگاران

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-10 09:00:02
  • رابطه بین استرتس و سرطان پروستات

   یکی از دغدغه های آقایان با بالا رفتن سن مسائل پروستات در آنانست. مسائل پروستات به علت ها متفاوتی در آقایان رخ می دهد. امروز می خواهیم در شیثار رابطه بین استرس و سرطان پروستات در آقایان را تحقیق کنیم. شما هم اگر میخواهید درباره این مریضی اطلاعات زیادتری کسب نمایید با ما همراه با
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-05 00:00:00
  • چجوری در پاییز خودمون رو لاغر کنیم

   بیشتر مردم چاق به دنبال راهی برای کم شدن وزن هستند تا به وزن ایده آل برسند.فصل پاییز مجال خوبی برای کم شدن دادن وزن است زیرا دمای پایین قادراست به جسم یاری کند تا به سوزاندن کالری‌های اضافی بپردازد.همینطور اقامت در یک محیط گرم بویژه در فصل زمستان سبب زیاد شدن وزن و چاقی در مردم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-04 09:00:01
  • مصرف سیگار و تاثیر بر روی سرطان مثانه زنان

   استفاده سیگار در بین مردم جامعه خیلی رواج دارد و این قضیه در میان خانم ها نیز دیده می شود. مریضی های خیلیی در رابطه با استفاده سیگار وجود دارد. امروز در شیثار میخواهیم درباره ارتباط استفاده سیگار و سرطان مثانه در خانم ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   14با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 3 هفته قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   14گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-11 00:00:00
  • آموزش درست کردن مرغ مجلسی

   14مشکل عمده خانم ها در مواقعی که مهمان دارند غذا درست کردن است از آنجا که تمامی خانم های ایرانی عادت دارند که مهمانی های مجلل را با چندین نوع غذا برگزار کنند
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   14شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-14 00:00:00
  • کم استفاده ترین وسائل سیسمونی نوزاد

   14خیلی از خانواده در هنام به دنیال اومدن بچه سعی میکنند سیمونی خیلی خیلی کامل و خوبی برای کودکان خودشون مهیا کنند اما غافل از اینکه تهیه کردن یک سیسمونی کامل همیشه هم خوب نیست و حتی خیلی از وسائل سیسمونی هست که اصلا به کار نمی آید
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   14دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   14بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • چاقی صورت با 8 راه طبیعی

   14

   لاغری صورت یکی از موارد و مشکلاتی است که ما همه داری و یا با آن به نوعی برخورد کرده ایم وشاید برای اون هیچ راه حلی هم نداریم

  • 63 ماه قبل
  • 2014-07-26 00:00:00
  • غذا های ممنوعه در زمان بارداری

   14امروز باز با مطلبی مفید برای دوران بارداری با شما دوستانیم مطلبی خواندنی و البته مفید و کار آمد که خواندن اون میتونم استفاده ببرید
  • 62 ماه قبل
  • 2014-08-31 00:00:00
  • 10 برند برتر آرایشی

   در ادامه مطلب فهرستی از 10 برند برتر جهان  ارائه شده است. این فهرست بر اساس شهرت این برند ها در مجامع عمومی طبقه بندی میشود. نظر عموم مصرف کنندگان در تهیه این فهرست لحاظ شده است.
  • 62 ماه قبل
  • 2014-09-01 00:00:00
  • راه و رسم دعوت کودکان مان به نماز

   نماز یکی از ارزش های همیشگی جامعه ماست و خانواده ها خیلی علاقه دارند که بچه های خوشان رو نیز به نماز دعوت کنند اما روش این کار خیلی خیلی مهم است
  • 62 ماه قبل
  • 2014-09-01 00:00:00
  • برای زیبایی از ماسک خانگی استفاده کنیم یا نه

   ماسک ها برای نگهداری از پوست و زیبایی بخشی به صورت نقش مهمی بازی میکنند اما سوالی که همیشه بوده و هست آینه که ماسک های خانگی و با مواد طبیعی استفاده بکنیم یا نه، و در صورت استفاده چه نکاتی را در نظر بگیریم
  • 62 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • کولر آبی را درستتر مصرف کنیم

   با اومدن فصل گرم تابستان گرما باعث میشه استفاده از کولر آبی هر روز و هر روز بیشتر میشود و در همه خانه ها استفاده از کولر آبی شروع میشود اما کولر آبی میتونه مظراتی نیز داشته باشه
  • 62 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • سردرد حین ورزش

   گاهی در زمان ورزش کردن دچار سردرد شدیدی می شوید؟؟ آیا ورزش کردن شما رو هم گاهی انقدر اذیت میکنه که دست از ورزش کردن میکشید و ورزش رو رها میکنید
  • 62 ماه قبل
  • 2014-09-02 00:00:00
  • اگر كسي را دوست داري؟

   اگر کسی را دوست داری متنی است که با سخنان بزرگان مطابقت میکنه؟شما اگه کسی را دوست داشته باشی چکار می کنی؟
  • 62 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • همه چیز درباره دستگاه تصویه آب خانگی

   تازگی ها در تمامی خانه ها کم کم دستگاه های تصویه آب خانگی داره جای خودش رو در خانه ها باز میکنه و تمامی خانه ها مملو از دستگاه های تصویه آب میشوند
  • 62 ماه قبل
  • 2014-08-30 00:00:00
  • خواستگاری دخترها از پسرها

   در بیشتر مناطق جهان رسم بر این است که مردان با احترام، به خدمت خانواده ای می روند و دخترشان را از آنها خواستگاری می کنند اما در این جهان بزرگ مناطقی وجود دارد که دخترها با قدرت و جسارت قدم پیش می گذارند و از مردی که او را مناسب می دانند، درخواست ازدواج می کنند. تنها مردانی که از خ
  • 62 ماه قبل
  • 2014-08-29 00:00:00
  • گذشت زمان چه تغییری در معیارهای ازدواج به وجود آورده است؟

   فرایند سنتی ازدواج، معمولا با خواستگاری رسمی و خانوادگی شروع می شود. خانواده ها همدیگر را می سنجند تا ببینند آیا مطابق با اصول و هنجارهای یکدیگر هستند یا نه. در صورتی که تطابق وجود داشت، از دختر و پسر هم نظرخواهی می کنند و اگر این دو به ازدواج رضایت دادند، بقیه مراحل اجرا می شود
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید