روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-10-18 09:00:01
 • تعداد بازدید : 52
  بازدید ماه:52
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که شایسته سیستم لنفاوی است را به آن داشته باشیم. پاکسازی سیستم لنفاوی یکی از اصول حفظ تندرستی جسم است

وظیفه اصلی سیستم لنفاوی پاکسازی سموم ومراقبت در برابر مهاجمان زیان آور است که این کار را با دور کردن ضایعات از بافت ها و جریان خون انجام می دهد. سیستم لنفاوی با سمومی که از خارج از طریق خوراکی ، هوا یا محصولات مواظبت های بهداشتی و آب وارد بدن می شوند و سموم داخلی که در تاثیر ضرر دیدن پروتئین ها و سلولها و ضایعات متابولیسم ایجاد می شود، مقاومت می کند.

پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

سیستم لنفاوی مسیر پاکسازی و سم زدایی جسم است. به محض این که سموم وارد جریان خون می شوند از طریق بزرگترین بافت لنفاوی جسم ، طحال ، پاکسازی می شوند. طحال اصلی ترین سیستم دفاعی جسم است که با عفونت مبارزه می کند و گلبول های سفید و قرمز را ذخیره کرده و گلبول های قرمز فرسوده را از بین می برد.

سلول های ایمنی جسم از طریف گره ها لنفاوی و شبکه لنفاوی حرکت کرده و با پاتوژن ها از قبیل باکتری ها و قارچ ها جنگیدن کرده و از مریضی و عفونت جلوگیری می کنند. به همین علت است که عملکرد درست سیستم لنفاوی با تندرستی کلی جسم رابطه مستقیم دارد. یک سیستم لنفاوی قووی تر به معنی بازتاب دفاعی قوی تر و سریعتر در جسم است.

نحوه پاکسازی پاکسازی سیستم لنفاوی

مسئله اینجاست که برخلاف خون ، لنف پمپاژ نمی شود و برای حرکت به انبساط و انقباظ عضلات و باز و بسته شدن مفاصل احتیاجمند است. سیستم لنفاوی به سادگی قادراست راکد شود، به ویژه وقتی که لبریز از سموم و ضایعات است. این مسئله نه تنها منجر به مریضی و کاستی ایمنی می شود بلکه منجر به گسترش سلولیت، ادما ( احتباس مایعات ) ، درد مزمن و رسوب چربی خواهد شد.

جریان لنفاوی کند قادراست یکی از علت ها اصلی سینوزیت مزمن باشد. غدد متورم، تورم مچ پا و چشم ، اگزما، آرتریت ، عفونت های سیستم تنفسی فوقانی ، سینوس و عفونت گوش ، مسائل گلو ، سرماخوردگی، تونسیلیت یا سنگ لوزه ، برونشیت و ذات الریه، تمام قادراست به علت رکود سیستم لنفاوی و جمع شدنسموم در جسم ایجاد شود.

خبر خمناسب این است که برای ایجاد تحرک در سیستم لنفاوی وقت بیشتری از شما نمی گیرد فقط اندکی ورزش منظم هر روزه ، آشامیدن میزان بیشتری آب و استفاده میوه ها و سبزیجات خام قادراست اثر عمده ای بر حل مسئله شما داشته باشد.

وقتی که سیستم لنفاوی به مناسبی کار می کند تندرستی می مانید یا زودتر تندرستی خود را به دست می آورید.

چطور سیستم لنفاوی جسم را به طور طبیعی پاکسازی کنیم

هیچ گاه برای جلوگیری از رکود سیستم لنفاوی زود نیست به ویژه اگر بخواهیم پوستی جوان و زیبا و بدون سلولیت داشته باشیم.

پرش

پرش یکی از ساده ترین شیوه ها برای ایجاد پمپاژ در لنف است. درست مثل همان کاری که در کودکی برای سرگرمی انجام می دادید. پریدن روی ترامپولین ( پارچه ضخیم کشسان که روی آن عملیات آکروباتیک انجام می دهند)

پاکسازی سیستم لنفاوی با پرش

برای ۱۰ تا ۳۰ دقیقه. این حرکت انفعالی سبب برانگیختن جریان خون و بنابراین حرکت لنف در جسم می شود. مطالعات متعدد اثربخش بودن این حرکت در بهبود جریان لنفاوی و تثبیت عضلات را تایید کرده اند.

نیمکت وارونه

پاکسازی سیستم لنفاوی با نیمکت وارونه

دراز کشیدن روی نیمکت وارونه به طوری که سر به سمت پایین و پاها به سمت بالا باشند روند فشردگی جسم روی مفاصل را برعکس کرده و سبب برانگیختن و جریان سیستم لنفاوی می شود. این کار خون و اکسیژن را به بافت ها رسانده و به پاکسازی سموم جمع شده در عضلات یاری می کند. افزون بر پاکسازی لنف قادراست سبب تندرستی ستون فقرت و آبرسانی به دیسک بین مهره ها شود و با کم شدن فشار روی اعصاب به استآسان عضلات یاری کند.

مصرف مواد طبعی برای پاکسازی سیستم لنفاوی

آب لیمو

۹۵ درصد لنف از آب تشکیل شده است درنتیجه استفاده به اندازه آب برای تندرستی آن باارزش است. اگر می خواهید روند پاکسازی سیستم لنفاوری را سرعت قسمتیدن به نمایید می توانید میزانی لیموترش به آبتان اضافه نمایید. لیمو یک میوه قلیایی است که به تعادل جسم و لنف یاری می کند.تلاش نمایید در طول روز آب گرم با لیمو بنوشید مناسبتر است برای آشامیدن از نی مصرف نمایید که ترشی لیمو سبب خرابی دندآنانیتان نشود.

آنزیم ها

آنزیم ها برای تجزیه مواد خوراکی و سرعت قسمتیدن به در فرایند های متابولیک در جسم تولتید می شوند و به پاکسازی ضایعات توسط سیستم لنفاوی یاری می گیرند . مصرف مکمل های آنزیمی راهی برای یاری به خوب شدن تندرستی لنف است. مصرف آنزیم های پروتئولیتیک بین نوبت های خوراکی به هضم و تجزیه ضایعات جرین خون و سیستم لنفاوی یاری می کند همینطور سبب کم شدن مواد شبه آلرژی و خوب شدن سیستم ایمنی جسم می شوند.

معالجه سلولیت با ماساژ

پاکسازی سیستم لنفاوی و معالجه سلولیت با ماساژ

تمام ما عاشق یک ماساژ مناسب هستیم. ماساژ لنفاوی شکل ویژهی از ماساژ است که بهبود جریان لنفاوی در جسم را هدف گذاشته است برای برانگیختن لنف از میزان نمایانی فشار و حرکات دایره ای ریتمیک مصرف می کنند مطالعات نشان داده است که ماساژ لنفاوی ۷۸ درصد لنف راکد را به گردش خون باز میگرداند و سبب کم شدن بار سیستم لنفاوی و از دست دادن سلولیت ها می شود.

گیاهان

گیاهان سودمند برای پاکسازی سیستم لنفاوی

تاثیر خوب شدن دهنده تندرستی لنفاوی خیلیی از گیاهان به اثبات رسیده است چه توانایی زیاد شدن جریان خون لنفاوی و چه زهکشی و سرعت قسمتیدن به در خروج اثربخش سموم از بدن.

شبدر قرمز( به انگلیسی : Red clover ) یک گیاه دوست داشتنی برای لنف است که جریان آن را زیاد شدن داده به پاکسازی سموم و کم شدن التهاب یاری می کند.

غلف شیر یا علف پنیر ( به انگلیسی : Cleavers ) گیاه دیگری برای پاکسازی سیستم لنفاوی است. این گیاه قرن هاست که به عنوان مناسبترین تونیک برای برانگیختن و یاری به تخلیه سیستم لنفاوی مصرف می شود.

مانجیستا ( به انگلیسی : Manjistha ) در درجه اول برای از بین بردن رکود لنف مورد استفاه قرار می گیرد. این گیاه با سم زدایی بافت ها به خوب شدن جربان لنف یاری می کند.

و در نهایت گیاه چتر گندمی ( به انگلیسی : bupleurum ) و رهمانیا ( به انگلیسی : rehmannia ) تونیک های گیاهی شناخته شده برای معالجه مسائل لنفاوی در طب سنتی چین هستند. این گیاهان به علت خصوصیات پاکسازی کننده سیستم لنفاوی در آسیا معروفند و به سم زدایی عمقی بدن یاری می کنند.

شیوه های ساده خانگی برای پاکسازی سیستم لنفاوی

براشینگ خشک

براشینگ خشک پوست یکی از شیوه های دوست داشتنی پاکسازی سیستم لنفاوی است که همواره برای یاری به جریان لنفاوی و تثبیت گردن خون در آیرودا مورد استفاه قرا رمی گیرد. شما می توانید به راحتی از یک برس خشک با دانه های درشت و گرد برای برس کشیدن جسم به سمت قلب مصرف نمایید. این کار سبب برانگیختن غده های عرق ، باز شدن حفرت و خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست می شود. همینطور سبب برانگیختن حرکت لنف و خون هیکل های زیر پوست می شود که به پاکسازی سموم جمع شده یاری می کند. بنابراین پوستی سالم تر و با سلولیت کمتر خواهید داشت.

خام خواری

افزودن خوراکی های خام به رژیم خوراکی راهی ساده برای تندرستی همیشی سیستم لنفاوی است. میزان انزیم موجود در مواد خوراکی خام به صورت طبیعی بیشتر است و به تجزیه مواد سمی یاری کرده و مانع از ترشح مواد زیان آور در جسم می شود. استفاده مواد خوراکی خام به ویژه میوه و سبزیجات راهی عالی برای تثبیت آبرسانی جسم است و به قلیایی شدن خون و خنثی کردن پاتوژن های زیان آور یاری کرده و منجر به کم شدن بار لنف می شود.

مصرف نکردن از لباس زیر های تنگ

درست نظیر لباس های تنگ مصرف سینه بند ها تنگ قادراست مانع از جریان طبیعی لنفاوی شود یکی از بزرگترین خوشه های غدد لنفاوی در ناحیه زیر بغل و بخش فوقانی قفسه سینه است که به عنوان منشا تخلیه سینه ف بازو و قفسه سینه فوقانی عمل می کنند. اگر لباس زیرتان بیش از حد تنگ باشد امکان پذیر است با انقباض ایجاد شده مانع از تخلیه طبیعی لنف شود. بعضی پژوهشگران باور دارند که مصرف لباس های تنگ در دوره وقتی زیاد قادراست سبب آشفتگی در عملکرد لنفاوی شود که منجر به مسائلی از جمله بافت پستان فیبروکیستیک ، گره های لنفاوی متورم و زیاد شدن ریسک سرطان سینه می شود.

تمرین یوگا

یوگا از شیوه های متفاوت به زیاد شدن جریان لنف و خوب شدن سم زدایی جسم یاری می کند. حرکات وارونه یوگا و قرار دادن پاها بر روی دیوار تاثیر گرانش را معکوس می کند که به تخلیه لنف یاری می کند. پیچ و قوس هایی که در یوگا انجام می شود راهی عالی برای برانگیختن جریان لنفاوی است.

منشا : Thechalkboardmag

آماده و ترجمه گروه دکتری شیثار

تخصیصی شیثار

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 4 ماه قبل
  • 2019-12-28 09:00:01
  • کرمی برای روشن شدن پوست صورت و ازبین بردن لکه ها

   لکه ها و کک و مک ها اکثر در ناحیه صورت مردم با موهای بور ،قرمز وچشم آبی دیده میشود. فاکتور اصلی بروز این لکه ها ژنتیک است. می توانید از اقدامات بیشتری همانند مصرف ضد آفتاب ها برای پیشگیری از گونه های لک و کک و مک پیشگیری نمایید. در بخش زیر کرمی برای روشن شدن پوست صورت را گذاشته ایم
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-26 09:00:02
  • روش لیزر موهای زائد زیر بغل و عوارض احتمالی آن

   موهای مضر زیر بغل یکی از مسائل رایج هر شخصی است که می توان با روشهای متفاوت و مختلفی نظیر بند انداختن ،تراشیدن با تیغ و مومک موها مضر را از بین برد اما همه ی این روشها مزمانی بوده و تنها تا مدت کوتاهی اثربخش هستند. خوشبختانه امروزه می توانید با لیزر کردن موهای مضر تا ۲ ماه از بین
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-24 09:00:01
  • روش های جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی زنان

   زگیل تناسلی مریضی مربوط به ناحیه تناسلی است که به علت رعایت نکردن بهداشت و فاکتور های دیگر امکان پذیر است آقایان و خانم ها به این مریضی مبتلا شوند زگیل تناسلی درصورت مواظبت نکردن امکان پذیر است به شریک زناشویی نیز سرایت یابد و رجوع به دکتر و معالجهگاه مناسبترین روشمراقبت ی جه
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-25 09:00:01
  • جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

   با توجه به سردی هوا در فصل پاییز امکان پذیر است پوستتان نسبت به گذشته حساس شود به همین منظور مناسبتر است زیادتر آب استفاده نمایید زیرا آشامیدن آب بیشتر روی رطوبت مستقیم پوست اثر می گذارد.همینطور مصرف چربی های سالم نیز از خشکی پوست پیشگیری می کند.در بخش زیر گونه های راههای مقاو
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-24 09:00:02
  • روش های جلوگیری از افسردگی های پاییزی

   گاهی افسردگی بصورت فصلی می باشد زیرا اکثر در فصول سرد سال و به علت کوتاه بودن روزها و زیاد شدن شب ها این مریضی ایجاد می شود که زیادتر مردم در این فصول انگیزه ی فعالیت ندارند و بیشتر اوقات غم گین و نا دلگرمی هستند.در بخش زیر گونه های راههای معالجه افسردگی را گذاشته ایم.برای آشنای
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-22 00:00:00
  • آشنایی با عوامل آلرژی در پاییز

   دچار به آلرژی در فصل پاییز یکی از مسائل ناراحت کننده می باشد که فاکتور های متفاوتی چون استرس ،لباسهای ضخیم و استحمام نکردن سبب بروز نشانه ها آلرزی می شود.می توان با روشهای خانگی و مواد طبیعی این گونه حساسیت را معالجه کرد.در بخش زیر دلیل آلرژی در فصل پاییز را گذاشته ایم.برای آشن
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-20 09:00:01
  • روش برخورد با مشکل بیکاری همسر

   بیکاری شوهر و کلا بیکاری معضلی است که در صورت برطرف کردن نشدن، دامنگیر کل خانواده خواهد شد و مسائلی از قبیل دعوا ، اختلافات جنسی ، افسردگی ، حتی بی وفایی ، اعتیاد و در نهایت طلاق را دنبال خواهد داشت . بیکاری شوهر بر آینده بچه ها تاثیرات خیلی بدی خواهد گذاشت
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-18 09:00:01
  • روش هایی برای پاکسازی سیستم لنفاوی بدن

   شبکه پیچیده ای از گره های شامل مایع، عروق، غدد و هیکل ها، سیستم لنفاوی تقریبا در تمام قسمت های جسم حضور دارد. با وجودی که امکان پذیر است آن را ندیده یا حس نکنیم یکی از باارزش ترین و در عین حال فراموش شده ترین سیستم های جسم انسان است. درست مثل کبد، کلیه و دهان بایست توجهی که
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-15 09:00:02
  • مراقب های لازم در وزرش های تابستانی

   ورزش کردن برای تندرستی خیلی سودمند است بطوری که بایست در روزهای گرم تابستان نیز با رعایت چند مطلب به ورزش کردن دنباله دهید.مثلا برای مقاومت با کم آبی جسم زمان ورزش کردن در فصل تابستان قبل ،حین و بعد آن به میزان به اندازه آب بنوشید.در بخش زیر اثر ورزش برای تندرستی را گذاشته ایم.م
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-14 09:00:02
  • کنترل خشکی و ترک پا در پاییز و زمستان

   باتوجه به سردی هوا در فصل پاییز و زمستان امکان پذیر است پاهای بعضی مردم خشک شود و ترک نمایان کند.مناسبتر است برای معالجه ترک پاهایتان از خیس کردن پاها و مصرف وازلین پیشگیری نمایید زیرا وازلین در لایه های خطوط پا می ماند و پوست پا را بد شکل می کند.در بخش زیر راههای معالجه خشکی و
  • 69 ماه قبل
  • 2014-08-05 00:00:00
  • با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم

   14این روزها خانواده ها زیاد تمایلی به رابطه دختر ها و پسرها در دوران نامزدی نداردن اما با این حال گاهی رابطه ها به صورت مخفی یا نیمه مخفی شکل میگیرد که ممکن است مشکلاتی بعد از آن با خود داشته باشد
  • 63 ماه قبل
  • 2015-02-23 00:00:00
  • چگونه در خانه شکلات صبحانه درست کنیم

   14آیا شما هم جز طرفداران شکلات صبحانه هستید و دوست دارید در خانه هم شکلات صبحانه درست کنید؟، خب امروز برای شما دوستان دستور تهیه شکلات صبحانه رو داریم  که اتفاقا تهیه اون خیلی ساده تر از چیزی است که شاید فکرش رو میکنید
  • 63 ماه قبل
  • 2015-02-09 00:00:00
  • دستور تهیه پنکیک

   14امروز براتون دستور تهیه پنکیک رو در خانه براتون داریم دستوری که پیش روی شماست برای 3 نفر است
  • 67 ماه قبل
  • 2014-10-04 00:00:00
  • چگونه بعد از عمل بینی مراقب خود باشیم

   14با زیاد شدن عمل های زیبایی بینی نیاز به دانستن هرچه بیشتر دربارهاون هرروز بیشتر میشه  وشما اگر قصد عمل زیبایی بینی دارین بهتره اطلاعات خودتون در باره مراحل نگهداری از خودتون بعد از عمل رو نیز بدونین تا عمل راحتتر و خوبی داشته باشید
  • 66 ماه قبل
  • 2014-10-28 00:00:00
  • چگونه در خانه گل کاغذی بسازیم

   14امروز یک کار هنرمندانه و با صلیقه دیگری رو داریم برای خانم هایی که از کارهای طراحی و خلاقانه خوششون میاد و اهل این جور حرکات و ذوق ها هستند و اون درست کردن گل کاغذی در خانه است
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • ماکارونی سد چاقی

   14لاغری و پیشگری از چاقی اینبار با طعم و مزه اسپاگتی و ماکارونی در انتظار شماست
  • 61 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • زن ذلیل ها از نگاه ...

   14همه حتما حتما عبارت زن ذلیل رو شنیدیم و تقریبا میدانیم یعنی چی و به چطور افرادی میگویند و...
  • 70 ماه قبل
  • 2014-07-14 00:00:00
  • کم استفاده ترین وسائل سیسمونی نوزاد

   14خیلی از خانواده در هنام به دنیال اومدن بچه سعی میکنند سیمونی خیلی خیلی کامل و خوبی برای کودکان خودشون مهیا کنند اما غافل از اینکه تهیه کردن یک سیسمونی کامل همیشه هم خوب نیست و حتی خیلی از وسائل سیسمونی هست که اصلا به کار نمی آید
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • افزایش خلاقیت کودک با خنداندن او

   خیلی از ما در دوران کودکی بچه های خودمن فکر میکنیم که چگونه میتونیم او رو بیشتر خلاق کنیم و برای آنیده کودکمون روزهای خوبی رو انتظار داریم

  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • کار دوست داشتنی خود را پیدا کنیم

   خیلی از ما شده که برای اینکه کار مورد علاقه خودمون رو پیدانکردمی از زندگی لذت نمیبریم و کار مورد نظر نظر مارو جلب نمیکنه

  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نیازهای سفر با کودک

   خیلی از ما ها بعد از اینکه بچه دار میشویم تازه با مسائل دیگری روبرو میشویم که خب تجربه اون رو قبلا به هیچ عنوان نداشته ایم مانند سفر رفتن با کودکمون

  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • بدخوابی در کودکان

   آیا کودک شما هم بدخواب است و در زمانی که قصد خوابیدن واستراحت کردن دارید با او مشکل دارید

  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • زندگی در مسیر رویا چگونه است؟

   توجه داشته باشید که اکنون یک دعوت‌کننده دارید؛ قلب خودتان. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به ندای قلب‌تان گوش فرادهید و به خواسته‌ها و آرزوهایتان برسید.قبل از آن باید بدانید اصولا هیچ عاملی نمی‌تواند شما را در حرکت به سوی خواسته قلبی‌تان متوقف کند؛ البته همنشینی ب
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اگر زیاد خواستگار دارید بخوانید؟

   اگر نتوانید در شغل خود جسارت لازم را داشته باشید، هرگز پیشرفت نخواهید کرد و کارتان می شود در جا زدن. برای موفقیت بیشتر در کار و حرفه خود، باید بدانید چه می خواهید، چگونه به آن دست پیدا می کنید و چطور باید کارها را به بهترین شکل پیش برد.جسور بودن در کار نه تنها خوب است که برای هر ز
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • جای زخم و نحوه پاک کردن آن

   خیلی از ما شده که نقطه ای از بدنمون زخم بشه و بعد از مدتی که زخم خوب میشه جای اون بمونه و از بین نره،اتفاقات مختلف از یک خراشیدگی کوچک گرفته تا تصادفات و آسیب‌های جدی‌تر می‌تواند به پوست ما صدمه بزند. صدماتی که جایش می ماند و سال ها همراه مان خواهد بود و گاهی تا آخر عمر هم از بین
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • وسائل غیر ضروری زندگی

   گاهی در زندگی ما وسائلی هستند که لزومی به خرید اون ها نیست اما تعدادی از خانواده ها برای خرید ای وسائل خودشون رو خیلی ب هدردسر می اندازند و امروز 2 0وسیله غیر ضروری رو برای شما دوستان داریم

  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نوشیدنی ضد سرطان برای آقایان

   امروز میخوامی نتایج تحقیقی رو با شما به اشتراک بگذاریم که نشان میده آقایان در صورت نوشیدن این نوشیدنی کمتر به سرزان دچار میشوند

عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید