هوالرزاق


آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن

آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن

تاحالا آواکادو خوردید و میلی به آن دارید؟؟ و آیا اصلا میدانید فواید این خوردنی خاص چیست؟

مهم نیست آن را خام یا پخته مصرف نمایید، این میوه باید در رژیم غذایی شما قرار گیرد تا مواد معدنی و ویتامین‌های بدن شما را افزایش دهد و در دراز مدت خطر ابتلا به بیماری‌ها را، که حتی می‌تواند کشنده نیز باشد، کم شدن ‌دهد. اگر هنوز برای خوردن هر روز آن متقاعد نشده‌اید، به نکات زیر توجه نمایید.

1. سرشار از کاروتنوئید است

آواکادو سرشار از مجموعه‌ای از مواد مغذی و کاروتنوئیدها (به خصوص لوتئین) می باشد که از شما در برابر بیماری‌های چشمی محافظت می‌کند. چشم‌های شما یکی از با ارزش‌ترین دارایی شما می باشد و همان طور که می‌دانید با افزایش سن، بینایی نیز کم شدن می‌یابد. اما راههایی وجود دارد که این روند را کند می‌کند. بهتر می باشد با رژیم غذایی متعادل و خوب آغاز نمایید، رژیمی که حداقل روزی یک آواکادو را در خود داشته باشد. این روش بهترین راه برای دریافت کاروتنوئیدها (از لوتئین و آلفا کاروتن گرفته تا بتا کاروتن، توکوفرول و زاکسانتین) که بدن شما به مقدار زیادی به آن نیاز دارد. به خاطر طعم خوب این میوه، می‌توانید به آسانی آن را در سالاد خود بریزید. این روش بهتر از مصرف قرص و مکمل‌های غذایی برای دریافت لوتئین روزانه شما است.

2.کلسترول را کم شدن می‌دهد

همان طور که می‌دانید، دو نوع کلسترول وجود دارد: کلسترول خوب و بد.

کلسترول بد که منشا آنی چرب و شکردار است، می‌تواند به ارگان‌های حیاتی و شریان‌های شما آسیب برساند اما خوشبختانه شما می‌توانید به راحتی با خوردن مداوم آواکادو آن را کنترل نمایید. با مصرف آواکادو، به دلیل مقدار زیاد اسید اولئیک، کلسترول را به سرعت، به طور طبیعی و بدون تاثیرات جانبی پایین خواهید آورد. به دلیل مقدار زیاد فولات، این میوه خطر بیماری قلبی را نیز کم شدن می‌دهد.

3. از اضافه وزن جلوگیری می‌کند

اگر می‌خواهید لاغر شوید، راهی بهتر از مصرف زیاد آواکادو پیدا نخواهید کرد. این میوه سرشار از فیبر می باشد که معده شما را پر می‌کند و باعث می‌شود برای زمان طولانی احساس گرسنگی ننمایید. به طور معمول، یک آواکادو متوسط 7 گرم فیبر دارد، که محلول و نامحلول است. فیبر برای سلامت سیستم بدنی شما ضروری است، به خصوص انواع محلول آن، زیرا کربوهیدرات‌ها را از بین می‌برد. از طرف دیگر اسید اولئیک به شما احساس سیری می‌دهد و باعث می‌شود غذای کمتری مصرف نمایید. این خاصیت آواکادو باعث می‌شود که این میوه یکی از بهترین مواد برای جلوگیری از اضافه وزن باشد.

4. فشار خود را کم شدن می‌دهد

میلیون‌ها انسان در سراسر جهان فشار خون بالا دارند اما متاسفانه از آن بی‌خبرند زیرا علائم خاصی ندارد. بعضی‌ها که از آن آگاهند نیز آن را نادیده می‌گیرند تا زمان ی که دیر می باشد و به قلب، شریان‌ها و رگ‌های آنها آسیب رسانده. آواکادو می‌تواند فشار خون را به طور طبیعی و بدون تاثیرات جانبی کم شدن دهد، زیرا سرشار از پتاسیم و منیزیم- دو ترکیب اصلی برای درمان فشار خون- است. در واقع آواکادو بیشتر از میوه‌های دیگری چون موز و کیوی این دو ماده مغذی را دارد.

5. گردش خون شما را تنظیم می‌کند و مغز شما را سالم نگه می‌دارد

این دو با هم در ارتباط‌اند. زمان ی مغز سالم می باشد که گردش خون بدن تنظیم باشد. با این حال اختلال در گردش خون این روزها معمول می باشد و آواکادو علارغم این که چربی و کالری بالایی دارد، می‌تواند آن را بهبود بخشد. به این دلیل آواکادو به بزرگسالان و افراد مسن توصیه می‌شود.

6. سرطان سینه را کم شدن می‌دهد

میزان بروز سرطان سینه در چند سال اخیر افزایش یافته می باشد و گفته شده که یکی از تهاجمی‌ترین انواع سرطان‌ها است. خوشبختانه یک رژیم غذایی متعادل که شامل حداقل نصف آواکادو در روز می باشد می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کم شدن دهد که آن هم به علت وجود اسید چرب اشباع اولئیک، ویتامین ای و لوتئین است. این میوه نه تنها شامل کاروتنوئید می باشد بلکه به بدن کمک می‌کند تا کارتنوئیدهای دیگر را از میوه و سبزیجات دریافت کند. این میوه بی نظیر از سرطان پروستات نیز جلوگیری می‌کند.در آخر باید بگوییم که آواکادو باید در رژیم روزانه هر فردی، بدن توجه به مقدار مصرفی آن، قرار گیرد. مهم نیست که شما آن را به خاطر طعم خوب‌اش یا سلامت خود می‌خورید، این میوه فوق‌العاده به شما فواید بسیاری خواهد رساند. اگر چه نباید آن را بیش از حد معمول مصرف نمایید، زیرا این میوه چرب می باشد و اگر به مقدار زیادی مصرف شود می‌توان برعکس عمل کند.


آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن

برچسب های
آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 3,437
تعداد بازدید ماه جاری : 2,388
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن