غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سبک زندگی-->>> غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان

غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان

 • زمان درج : 57 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-07-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 19994
  بازدید ماه:16625
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

تابستان فصل گرم سال است و این گرما سال به سال در حال افزایش است اما می‌توان با توجه بیشتر به خوردن تو سبک غذاهای تابستانی روزهای بهتری را پشت سرگذاشت

شما مادر خانواده‌اید؟ یا مردی هستید که گاهی مسئولیت آشپزی را بر عهده دارد؟ اصلاً همه این‌ها را رها نمایید؛ شما یک موجود زنده هستید که عصرهای گرم، زمان ی از زیر تیغ گرما وارد خانه می‌شوید، دلتان عصرانه یا شامی می‌خواهد که جگرتان را حال بیاورد و به اندازه گرما، خنکا داشته باشد؟ ما با 7پیشنهاد ساده در کنار شما هستیم؛ پیشنهادهایی که خیلی زمان ‌ها بی‌دلیل در لیست غذایی ما جایی ندارند.                      

  آبدوغ خیار                                   

سنت آبدوغ خیارخوری، از آن سنت‌هایی می باشد که خوشبختانه حتی با کاهش خانه‌های حیاط‌دار و از دست دادن پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، باز هم جای خودش را در عصرها و شب‌های گرم سال ما از دست نداده است. حال خوبی که با سرازیر شدن مایع رقیق دوغ با پالپ‌های خیار در مجاری گوارشی به آدم دست می‌دهد، چیزی نیست که تغییر نسل هم بتواند کنار بقیه سنت‌های از دست رفته دفنش کند! با این حال، اگر آن روزها این غذا، واقعاً دوغ به علاوه خیار رنده شده یا خرد شده بود، این روزها قبل از مصرف شدن، انواع سبزی‌های معطر، گردو، کشمش و پیاز هم به آن اضافه می‌شود. اگر ظرف سفالی در خانه دارید، آبدوغ خیار را توی آن بریزید و سر سفره بیاورید تا هم فرقی با غذاهای امروزی و شیکتان داشته باشد و هم در کنار خانواده، یادی از گذشته‌ها بنمایید.                   

 چه خلاقیتی بزنیم؟                                   

اگر به جای سبزی خشک، سبزی تازه را خرد نمایید و در آبدوغ‌خیار بریزید، مزه‌اش زمین تا آسمان عوض می‌شود. سبزی‌هایی مثل ترخون و نعناع را به هیچ وجه از دست ندهید که عطرشان معجزه می‌کند. چند تا پیازچه را هم داخل آبدوغ خرد نمایید که حسابی خوشمزه شود.                                

  چند تا ترب که ریزریز خرد شده باشد یا گلبرگ‌های خشک شده گل محمدی، به خاطر رنگ صورتی و قرمزشان، آبدوغ‌خیار را خوش‌رنگ و خوش‌طعم می‌کنند. اگر کمی خامه یا شیر داخل آبدوغ‌خیار بریزید، خوشمزه‌تر می‌شود. اگر خانواده اهل نوآوری هستند، موسیر یا کاکوتی را هم امتحان نمایید.                             

  آبدوغ‌خیار را چند ساعت جلوتر درست نمایید و بگذارید داخل یخچال. این‌طوری هم حسابی خنک و دلچسب می‌شود و هم مزه تمام چیزهایی که در آن ریخته‌اید با هم قاطی می‌شود و کشمش‌ها هم نرم می‌شوند.                         

  دکترها چه می‌گویند؟                                      

  گردوی داخل آبدوغ‌خیار، علاوه بر اینکه فسفر و امگا 3 دارد، سردی ماست را هم می‌گیرد. ضمن اینکه گردو و کشمش، ارزش غذایی آبدوغ‌خیار را هم بالا می‌برند و باعث می‌شوند برای گذراندن عصرهای طولانی این روزها، انرژی کافی ذخیره داشته باشید. ناگفته پیداست که دوغ خاصیت گرمازدایی هم دارد و نمی‌گذارد گرمازده شوید.                            

  نان و پنیر و هندوانه                                         

 اگر از آن دسته آدم‌های میوه‌دوست هستید، نان و پنیر و هندوانه هم گزینه مناسبی است. ممکن می باشد نان و پنیر و طالبی را همه نپسندند یا بچه‌ها برای خوردنش ایراد بگیرند، اما کمتر کسی می باشد که به این غذای مخصوص ایام گرم «نه» بگوید.                            

اگر خودتان یا افراد خانواده‌تان، طبیعتی گرم دارید که چه بهتر! این غذا اصلاً برای شماست. یک چاقوی بزرگ بردارید، خانواده را مهمان شنیدن صدای دلنواز قاچ خوردن هندوانه بنمایید و هلال‌های خوش‌رنگ سبز و قرمز را سر سفره پخش نمایید.                 

چه خلاقیتی بزنیم؟                                    

 معمولاً ترجیح بر این می باشد که هیچ طعم دیگری با پنیر و هندوانه قاطی نشود تا طعم اصلی‌اش باقی بماند. با این حال، به نان خوردنتان که می‌توانید تنوع بدهید. پنیر و هندوانه با هر نانی خوشمزه می باشد اما تنوع هم حال آدم را خوب می‌کند.                                  

 دکترها چه می‌گویند؟                                     

 هندوانه به خاطر فیبر بالایی که دارد، روده‌ها را به‌کار می‌اندازد و برای کبد هم سودمند است. ضمناً قندش هم پایین است.                         

سکنجبین خیار                                           

  آیا خودتان، همسر محترمتان یا بچه‌ها، کلاً با ماست و مشتقاتش مشکل دارید؟ دلتان یک غذای نسبتاً مایع اما خنک می‌خواهد؟ پس سکنجبین خیار را امتحان نمایید.                                

چه خلاقیتی بزنیم؟                                    

 بد نیست که کمی نعناع هم به سکنجبین خیارتان اضافه نمایید. سکنجبین خیار با تکه‌های خردشده یخ هم عجیب می‌چسبد و خنک می‌کند.                        

 دکترها چه می‌گویند؟                          

  سکنجبین و خیار برای صفرا سودمند است.                            

 نان و پنیر و خیار و گوجه                            

همه‌پسند و امتحان پس‌داده! نان و پنیر و خیار و گوجه را جلوی هر کسی بگذارید، نه نمی‌گوید. کافی می باشد نان تازه سنگک کنجددار یا بربری داغ کنارش باشد. این منو کلاً طراحی شده برای عصرهای گرم. اگر حیاط دارید که تکلیفتان مشخص است، اما اگر گرفتار آپارتمان‌نشینی هستید، سعی نمایید این عصرانه را روی بالکن میل نمایید چون تجربه نشان داده لذت خوردنش در هوای آزاد، چندین برابر است. اما یک پیشنهاد ویژه دیگر هم برایتان داریم! نان و پنیر و خیار و گوجه در پارک، انرژی و حال خوبی به آدم می‌دهد که حتماً باید تجربه‌اش نمایید تا کاملاً آن را درک نمایید.                            

 چه خلاقیتی بزنیم؟                         

اگر پیاز دوست دارید، یک خرده پیازچه هم کنار گوجه و خیارتان بگذارید؛ برای سلامتیتان خوب است. نمک و نعناع خشک را هم می‌توانید روی خیار و گوجه بریزید. آب‌لیمو را هم امتحان نمایید، بد نیست!                                          

 دکترها چه می‌گویند؟                                   

به جای آن همه پولی که خودتان یا دختر خانمتان پای کرم‌های ضدلک و ضدجوش و غیره می‌دهید، همین گوجه را در وعده غذایی‌تان بگنجانید و پوستش را روی صورتتان بگذارید. گوجه تازه برای پوست، مثل یک معجزه است.                                   

 ماست و خیار                                 

 به خاطر آبکی نبودنش، خیلی‌ها بیشتر از آبدوغ خیار آن را می‌پسندند. البته بچه‌ها معمولاً آن لذت «هورت» کشیدن آبدوغ‌خیار را با هیچ‌چیز عوض نمی‌کنند. با این حال ماست و خیار هم یکی دیگر از همان غذاهای سنتی می باشد که انگار در هیچ فصلی به جز ایام گرم، آدم نمی‌تواند سمتشان برود. ماست و خیار را، هم می‌توانید به‌عنوان چاشنی در کنار غذاهای دیگر مصرف نمایید و هم همراه نان به‌عنوان عصرانه یا شام بخورید.                                        

چه خلاقیتی بزنیم؟                                    

 به ماست و خیار، از نعناع و موسیر گرفته تا شیر و خامه می‌توانید اضافه نمایید. اگر می‌خواهید ماست و خیار را برای پدربزرگ و مادربزرگتان یا کسانی که چربیشان بالاست درست نمایید، بی‌خیال خامه شوید و از ماست کم‌چرب استفاده نمایید.                                

دکترها چه می‌گویند؟                                   

 موسیر، هم نیروبخش است، هم اشتها می‌آورد و هم معده را تقویت می‌کند. نعناع هم سردی زیاد ماست را می‌گیرد تا تعادل حفظ شود. ماست هم به تنهایی، معدن بی‌نظیر کلسیم است.                                 

سیب زمینی پخته با نعناع                              

 می‌پرسید که این کجایش خنک است؟ کجایش قرار می باشد جگرتان را حال بیاورد؟ عارضیم به خدمتتان که... مگر قرار می باشد همه غذاها از اول خنک باشند؟ سیب‌زمینی را اول کبابی یا آب پز کرده، بعد با کره و نعناع خشک، له نمایید و طبق ذائقه اعضای خانواده‌تان به آن نمک و فلفل اضافه نمایید. حالا برای یکی دو ساعت، آن را در یخچال بگذارید و بعد با نان، نوش جان نمایید.                          

 چه خلاقیتی بزنیم؟                          

 یک بار به جای نمک، کمی پنیر پیتزا با سیب‌زمینی‌تان قاطی نمایید؛ طعم جالب و خاصی دارد.                                

دکترها چه می‌گویند؟                 

  سیب زمینی؟ رژیم؟ چاق می‌شوید؟ با خیال راحت از این غذا بخورید چون کالری سیب‌زمینی خیلی کمتر از نان و برنج است.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 17 ساعت قبل
  • 2019-04-18 09:00:05
  • مهمترین فاکتورهای طولانی تر بودم عمر زنان به مردان

   همین فاکتور توجیه می‌کند که چرا در مناطقی که دسترسی خانم ها به خدمات بهداشتی ممحدوده و پایین است این شکاف طول زندگی بین دو جنسیت به مقدار چشمگیر کم شدن نمایان میکند و در نقاطی از جهان که خانم ها از بهداشت به اندازه برخوردار نیستند
  • 1 روز قبل
  • 2019-04-17 21:00:05
  • عادات بدی که منجر به افتادگی سینه میشود

   با توجه به مطالعه‌ی اخیر UCLA که نشان می‌دهد بافت سینه، دو تا سه سال سریعتر از بقیه‌ی جسم شما پیر می‌شود، امکان پذیر است بخواهید هر عادتی که با این مساله وابسته است را کنار بگذارید، در اینجا این عادات اشتباه را به شما گوش زد میکند
  • 3 روز قبل
  • 2019-04-15 21:00:02
  • جایگزین کردم مکمل های غذایی جه ضررهایی دارد

   مکمل های غذایی نمی توانند جایگزین وعده های غذایی قرار بگیرند و باید در کنار تغذیه سالم از آنها استفاده کرد مصرف مکمل های غذایی امری عادی در بین مردم محسوب می شود و مردم تصور می کنند هرچه بیشتر از این مکمل ها استفاده کنند بدنی سالم تر خواهند داشت در حالی که این یک تصور غلط محسوب
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 21:00:03
  • روش هایی برای حفظ و داشتن سینه های خوش فرم

   پس از سن سی سالگی پوست زنان به خاطر کاهش سطح استروژن در بدن انعطاف پذیری خود را از دست می دهد برای خواندن راه های داشتن سینه های خوش فرم با نیک صالحی همراه باشید.افتادگی سینه در زنان و داشتن سینه های شل و آویزان در بین بانوان، به خصوص در میان سالی، مشکلی شایع می باشد. این مسئله هی
  • 5 روز قبل
  • 2019-04-13 21:00:05
  • چجوری به راحتترین روش ها جلوی آبریزش بینی رو بگیریم

   آبریزش بینی مشکلی است که هر فردی چندین بار در طول زندگی با آن مواجه شده است. این مشکل توسط بینی و بافت های اطراف آن و رگ های خونی بینی ساخته می شود، در این زمان آب بینی یا از بینی خارج می شود و یا از پشت گلو پایین به سمت پایین حرکت می کند. با مراجعه به پزشک و تجویز داروهای جلوگیری ا
  • 6 روز قبل
  • 2019-04-12 21:00:03
  • راهکارهایی برای کاهش استرس در کودکان

   ۳- خودتان استرسی نباشید.بچه ها به پدرومادر خود نگاه می کنند تا بدانند چه واکنشی در هر موقعیتی بایست داشته باشند. تمام ما تا به حال با این صحنه مواجه شده ایم که کودکی در حال دویدن زمین می خورد. اولین حرکت او این است که به پدرومادرش نگاه کند و اگر آن ها را بی قرار ببیند، گریه می
  • 6 روز قبل
  • 2019-04-12 09:00:03
  • آیا مردان بیشتر از زنان خروپف میکنند

   ریسکات خروپف در آقایان صادق‌نیت، چاقی، فشار خون بالا، دیابت، سکته مغزی و قلبی را از پیامد این آشفتگیات تنفسی که سبب بروز آشفتگیات خواب می‌شود برشمرد و گفت: در صورتی که آشفتگی خواب دراثر مسئله تنفسی حین خواب باشد، روش‌های ابزاری پیشرفته دکتری و یا عمل جراحی چاره آن است
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-09 21:00:02
  • مشکل زخم های داخل دهان و نحوه برخورد با آن

   زخمهای داخل دهان و روی زبان آفت نام دارند. این زخم ها همواره کوچک هستند و گاهی با سوزش بیشتری همراه می باشد. دچار به مسئله آفت سنی ویژهی نداشته و امحل دچار به آن در هر سنی وجود دارد. دلیل مبتلا شدن به این مسئله به صورت دقیق نمایان نیست ولی اگر این مشکل حاد شود علامت یک مریضی می باش
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-09 09:00:02
  • چرا سرفه مزمن یهو برامون پیش میاد

   سرفه یکی از مسائلی است که مردم زمان دچار به آن شکایت بی‌شماری از این مریضی دارند. علت ها سرفه بیشتر است . سرفه وقتی اتفاق می افتد که سلول ها در برابر عبور هوا برانگیختن شده و سبب ایجاد این مسئله می‌شود. نتیجه این مشکل آن است که هوا در ریه ها تحت فشار خیلی بیشتری بوده و ناچار می شو
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-06 21:00:05
  • چجوری با همسر عصبانی و خشمگین خود برخورد کنیم

   عصبانیت یکی از بازتاب های طبیعی به اتفاقات اطراف است که مقدار آن در مردم متفاوت مختلف است. در بعضی از مردم این مقدار خیلی بیشتر است و این مشکل برای اطرافیان آزاردهنده خواهد بود. امروز در شیثار میخواهیم درباره چگونگی برخورد با همسر عصبانی با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 51 ماه قبل
  • 2014-12-30 00:00:00
  • نوشته ای زیبا از دالایی لاما

   14امروز نوشته ای خواندنی و زیبا از دالایی لاما رو براتون داریم که مملو از جملات زیبا و خواندنی است
  • 59 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نکات زیبایی و انتخاب رنگ لاک ناخن

   14لاک ناخن یکی از وسائلی است که خانم ها در روزهای اخیر خیلی بیشتر از آن استفاده میکنند و برای خانم ها خیلی خیلی مهم شده است اما برای هر چه بیشتر جلوه کردن این وسیله زیبایی نکاتی را باید شما دوستان در نظر بگیرید
  • 48 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • زن ذلیل ها از نگاه ...

   14همه حتما حتما عبارت زن ذلیل رو شنیدیم و تقریبا میدانیم یعنی چی و به چطور افرادی میگویند و...
  • 52 ماه قبل
  • 2014-12-02 00:00:00
  • مدل های کوسن زیبا برای جهزیه وخانه

   14امروز مدل های زیبا و قشنگی از چند نوع کوسن زیبا رو براتون داریم مدل هایی که فکرکنم برای تازه عروسی زیبا و جذاب باشه و البته دوست داشتنی شما میتونین با الگو گرفتن از این مدل ها برای جهزیه تون کوسن های متفاوت و زیبایی داشته باشین
  • 58 ماه قبل
  • 2014-06-11 00:00:00
  • مدل های جدید مانتو رنگ سال 93

   14چهار مدل تازه از مانتو های رنگ سال 93 رو برای شما عزیزان داریم که امیدوارم بتونن از اونا استفده بکنی
  • 51 ماه قبل
  • 2014-12-29 00:00:00
  • جعبه هدیه دست ساز برای خانم ها

   14امروز باز کاری زیبا و با صلیقه دیگری رو براتون داریم کاردستی که شما دراون باید جعبه هدیه ای رو بسازید ، جعبه هدیه ای دست ساز و البته زیبا
  • 53 ماه قبل
  • 2014-11-18 00:00:00
  • با آدم های بدجنس چه برخوردی کنیم

   14آیا شما هم در فامیل و دوستان و آشنايان خودتان افرادی رو دارید که بدجنس و بد ذات هستند و نمیدونید با اون ها چه بکنید
  • 59 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با دوپینگ غذایی بمب انرژی شوید

   14گاهی میشه بااستفاده درست از مواد غذایی و به موقع خوردن وآشامیدن در زول روز انرژی خودتون رو به خوبی بالا ببرید و به این وسیله بمب انرژی باشید
  • 53 ماه قبل
  • 2014-11-01 00:00:00
  • برای دختر دار شدن چه بخوریم

   14بچه یکی از نعمت های فوق العاده خداوند است ودر حقتیقت جنسیت اون زیاد فرقی دربزرگی این نعمت خدا نمیکند، اما عده ای بنا به صلیقه دوست دارند دختر یا پسر داشته باشند و حال ما برای اون هایی که دوست داردن دختر دار شوند نسخه ای داریم چینی برای اینکه با این دستور تغذیه ای دختر دار شوند
  • 17 ساعت قبل
  • 2019-04-18 09:00:05
  • مهمترین فاکتورهای طولانی تر بودم عمر زنان به مردان

   همین فاکتور توجیه می‌کند که چرا در مناطقی که دسترسی خانم ها به خدمات بهداشتی ممحدوده و پایین است این شکاف طول زندگی بین دو جنسیت به مقدار چشمگیر کم شدن نمایان میکند و در نقاطی از جهان که خانم ها از بهداشت به اندازه برخوردار نیستند
  • 1 روز قبل
  • 2019-04-17 21:00:05
  • عادات بدی که منجر به افتادگی سینه میشود

   با توجه به مطالعه‌ی اخیر UCLA که نشان می‌دهد بافت سینه، دو تا سه سال سریعتر از بقیه‌ی جسم شما پیر می‌شود، امکان پذیر است بخواهید هر عادتی که با این مساله وابسته است را کنار بگذارید، در اینجا این عادات اشتباه را به شما گوش زد میکند
  • 3 روز قبل
  • 2019-04-15 21:00:02
  • جایگزین کردم مکمل های غذایی جه ضررهایی دارد

   مکمل های غذایی نمی توانند جایگزین وعده های غذایی قرار بگیرند و باید در کنار تغذیه سالم از آنها استفاده کرد مصرف مکمل های غذایی امری عادی در بین مردم محسوب می شود و مردم تصور می کنند هرچه بیشتر از این مکمل ها استفاده کنند بدنی سالم تر خواهند داشت در حالی که این یک تصور غلط محسوب
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 21:00:03
  • روش هایی برای حفظ و داشتن سینه های خوش فرم

   پس از سن سی سالگی پوست زنان به خاطر کاهش سطح استروژن در بدن انعطاف پذیری خود را از دست می دهد برای خواندن راه های داشتن سینه های خوش فرم با نیک صالحی همراه باشید.افتادگی سینه در زنان و داشتن سینه های شل و آویزان در بین بانوان، به خصوص در میان سالی، مشکلی شایع می باشد. این مسئله هی
  • 5 روز قبل
  • 2019-04-13 21:00:05
  • چجوری به راحتترین روش ها جلوی آبریزش بینی رو بگیریم

   آبریزش بینی مشکلی است که هر فردی چندین بار در طول زندگی با آن مواجه شده است. این مشکل توسط بینی و بافت های اطراف آن و رگ های خونی بینی ساخته می شود، در این زمان آب بینی یا از بینی خارج می شود و یا از پشت گلو پایین به سمت پایین حرکت می کند. با مراجعه به پزشک و تجویز داروهای جلوگیری ا
  • 6 روز قبل
  • 2019-04-12 21:00:03
  • راهکارهایی برای کاهش استرس در کودکان

   ۳- خودتان استرسی نباشید.بچه ها به پدرومادر خود نگاه می کنند تا بدانند چه واکنشی در هر موقعیتی بایست داشته باشند. تمام ما تا به حال با این صحنه مواجه شده ایم که کودکی در حال دویدن زمین می خورد. اولین حرکت او این است که به پدرومادرش نگاه کند و اگر آن ها را بی قرار ببیند، گریه می
  • 6 روز قبل
  • 2019-04-12 09:00:03
  • آیا مردان بیشتر از زنان خروپف میکنند

   ریسکات خروپف در آقایان صادق‌نیت، چاقی، فشار خون بالا، دیابت، سکته مغزی و قلبی را از پیامد این آشفتگیات تنفسی که سبب بروز آشفتگیات خواب می‌شود برشمرد و گفت: در صورتی که آشفتگی خواب دراثر مسئله تنفسی حین خواب باشد، روش‌های ابزاری پیشرفته دکتری و یا عمل جراحی چاره آن است
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-09 21:00:02
  • مشکل زخم های داخل دهان و نحوه برخورد با آن

   زخمهای داخل دهان و روی زبان آفت نام دارند. این زخم ها همواره کوچک هستند و گاهی با سوزش بیشتری همراه می باشد. دچار به مسئله آفت سنی ویژهی نداشته و امحل دچار به آن در هر سنی وجود دارد. دلیل مبتلا شدن به این مسئله به صورت دقیق نمایان نیست ولی اگر این مشکل حاد شود علامت یک مریضی می باش
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-09 09:00:02
  • چرا سرفه مزمن یهو برامون پیش میاد

   سرفه یکی از مسائلی است که مردم زمان دچار به آن شکایت بی‌شماری از این مریضی دارند. علت ها سرفه بیشتر است . سرفه وقتی اتفاق می افتد که سلول ها در برابر عبور هوا برانگیختن شده و سبب ایجاد این مسئله می‌شود. نتیجه این مشکل آن است که هوا در ریه ها تحت فشار خیلی بیشتری بوده و ناچار می شو
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-06 21:00:05
  • چجوری با همسر عصبانی و خشمگین خود برخورد کنیم

   عصبانیت یکی از بازتاب های طبیعی به اتفاقات اطراف است که مقدار آن در مردم متفاوت مختلف است. در بعضی از مردم این مقدار خیلی بیشتر است و این مشکل برای اطرافیان آزاردهنده خواهد بود. امروز در شیثار میخواهیم درباره چگونگی برخورد با همسر عصبانی با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید