هوالرزاق


باورهای نادرست در  مورد رابطه زناشویی

باورهای نادرست در مورد رابطه زناشویی

با. ورهای بسیاری راجع به رابطه زناشویی در جامعه ما هست که خیلی از اون‌ها حقیقتا درست نیست و نباید به اون‌ها اهمیتی داد امروز گاهی به تعدادی از این باو های نادرست می‌پردازیم

خیالپردازی حین نزدیکی عادتی ناپسند است
تمایلات جنسی مسئله ‌ای صرفاً جسمی نیست و قسمت عمده‌ای از آن ذهنی است. اینکه حتی با فکر کردن به همسرتان بتوانید ارضا شوید واقعاً عالی می باشد اما اینکه یک تخیل را وارد ذهنتان نمایید تا تحریک شوید اصلاً عادت زشتی نیست. هر چیزی که مغز را تحریک کند در عشق‌بازی با همسرتان قابل‌انجام می باشد و فکرها و خیالپردازی‌ها هم جزئی از آن است. خیالپردازی‌ها معمولاً تاثیرات مثبتی بر روابط جنسی دارند زیرا به کشف نیازها و خواست‌های شخصی کمک می‌کند. این یک باور اشتباه می باشد که خیالپردازی حین نزدیکی عملی نادرست است.
.
روش انقطاع از بروز بارداری جلوگیری می‌کند
خیلی از زوج‌ها با این تصور که روش انقطاع (بیرون آوردن فوری آلت تناسلی از واژن پیش از انزال) می‌تواند به طور کامل دربرابر بارداری جلوگیری کند، از این روش استفاده می‌کنند. از میلیون‌ها اسپرم، برای باردار کردن یک زن فقط یک اسپرم موردنیاز است. و حتی یک قطره از مایع منی مرد حاوی هزاران یا میلیون‌ها اسپرم است. در موقع انزال نیست که مردها اسپرم ترشح میکنند بلکه حتی مایع پیش‌آب هم ممکن می باشد به اندازه کافی اسپرم برای وارد شدن به رحم در خود داشته باشد. این باور اشتباه باعث می‌شود تعداد زیادی از زوج‌ها ناخواسته باردار شوند. روش انقطاع می‌تواند از بارداری جلوگیری کند اما هیچزمان روش مطمئنی نیست.
.
ارضا شدن فقط به سایز بستگی دارد
آیا سایز مهم است؟ حتی قشر تحصیلکرده جامعه باور دارند که سایز اهمیت بسیار زیادی در ارضای جنسی دارد. اما در واقعیت، علم ثابت کرده می باشد که هیچ آلت تناسلی برای واژن بزرگ یا کوچک نیست. این سایز آلت جنسی مرد نیست که اهمیت دارد بلکه تمرین درست حرکات و جنبه عاطفی زوج می باشد که به یک ارگاسم خوب منجر می‌شود. هیچزمان نمی‌توانید میزان مرد بودن کسی را با سایز آلت جنسی او بسنجید. جالب می باشد بدانید که داروهایی هم که برای افزایش سایز آلت جنسی در بازار وجود دارد، هیچ تاثیری بر بزرگ کردن سایز آلت تناسلی نخواهد داشت.
.
مردان فعال‌تر ازخانم ها هستند
این نیز یک باور جنسی اشتباه دیگر می باشد که نیاز مردان به رابطه‌ جنسی بیشتر ازخانم ها است. این باور از ریشه غلط است. زن و مرد که هر دو از یک نوع و انسان هستند، به یک اندازه تمایلات جنسی دارند. اماخانم ها برخلاف مردان طوری طراحی شده‌اند که بیشتر به جنبه‌های عاطفی رابطه نگاه می‌کنند تا جنسی آن. برایخانم ها لازم می باشد که ابتدا دلبستگی عاطفی پیش بیاید. به علت همین تفاوت می باشد که اغلب باور دارند فعالیت جنسی مردان بیشتر ازخانم ها است.
.
یک رابطه‌ جنسی عالی همیشه به ارگاسم منتهی می‌شود
یک رابطه ‌جنسی بدون ارگاسم به نظر خیلی از زوج‌ها اصلاً رابطه‌جنسی جالبی نیست. اما این هم یک باور اشتباه دیگر می باشد و برای اینکه یک نزدیکی، عالی باشد نیازی نیست که حتماً به ارگاسم منجر شود. ارگاسم اوج بیولوژیکی از تمایلات جنسی می باشد نه احساسی. خوشنودی در تمایلات جنسی بیشتر عاطفی و احساسی می باشد و حتی بدون ارگاسم هم افراد می‌توانند رابطه‌جنسی لذت‌بخش داشته باشند. ارگاسم فقط نشانه تکمیل جسمی فعالیت جنسی می باشد و نقش کمتری در احساس رضایت افراد از رابطه‌ جنسیشان دارد.
.
ناحیه حساس خانم‌ها (نقطه G) مرکز ارگاسم است
باور عموم بر این می باشد که اندام تناسلی خانم‌ها یک ناحیه حساس دارد که مرکز اوج لذت جنسی یا ارگاسم است. نظر محققین متفاوت در رابطه با وجود چنین ناحیه‌ای مختلف است. این ایده برای اولین بار توسط فروید مطرح شد. دکترها می‌گویند این مسئله بیشتر از اینکه علمی و آنتومیکی باشد، ادراکی و ذهنی است.


باورهای نادرست در  مورد رابطه زناشویی

برچسب های
باورهای نادرست در مورد رابطه زناشویی - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 3,050
تعداد بازدید ماه جاری : 2,326
تعداد بازدید در هفته جاری : 10
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به باورهای نادرست در مورد رابطه زناشویی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به باورهای نادرست در مورد رابطه زناشویی