هوالرزاق


ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها

ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها

بحث فراوانی اینروزها در مورد ازدواج موقت و فواید آن و.. در محافل عمومی میشود و حتی میگویند با ازدواج موقت میتوان تمامی مشکلات جوانان را حل کرد اما آیا واقعا اینگونه است

ازدواج مزمان یک اقدام شرعی می باشد و هیچگونه منع قانونی ندارد، اما موضوع این می باشد که عرف جامعه ما این موضوع را نپذیرفته است. تا زمان ی‌که عرف جامعه این موضوع را نپذیرد نباید آن را از بلندگوها اعلام کرد. پیش از این نیز ماجرای ازدواج مزمان مطرح شده بود اما مشاهده کردیم که استقبالی از آن نشد. متاسفانه هر‌چند زمان یکبار برخی از مسئولان ازدواج مزمان را به‌عنوان راهکاری برای برطرف شدن مشکل ازدواج جوانان مطرح می‌کنند، غافل از اینکه با ازدواج مزمان ، مشکل ازدواج جوانان برطرف نمی‌شود. حقیقت این می باشد که به‌دلیل مشکلات اقتصادی در جامعه، مشکل ازدواج نیز ایجاد شده است، این مشکلات در نهایت منجر شده تا جوانان علاقه‌ای به ازدواج نداشته و به تبع آن سن ازدواج نیز بالا رود.

همه اینها بدلیل توانایی نداشتن افراد برای تشکیل خانواده، بیکاری و ناامنی شغلی است. این در حالی می باشد که برخی مسئولان به جای اینکه فکری به حال جوانان و برطرف شدن مشکل ازدواجشان کنند، موضوع ازدواج مزمان را مطرح می‌کنند.

برخی به‌دنبال این هستند تا فرهنگ ازدواج مزمان را در جامعه جا بیندازند، شاید دلیل آنها نیز کم هزینه بودن این ازدواج و تاثیر نداشتن متغیرهای اشتغال و در آمد بر این نوع ارتباط است، اما با این حال جامعه همچنان این موضوع را نپذیرفته است. نکته قابل توجه این می باشد که ازدواج مزمان را نمی‌توان به‌عنوان یک ازدواج واقعی تلقی کرد، بیشتر به آن به‌عنوان برطرف کردن مزمان نیازها نگاه می‌شود بنابراین به معنای تشکیل خانواده نیست، چرا که ازدواج تا زمان ی که دائمی نباشد، نمی‌تواند معنای تشکیل خانواده را بدهد از این رو مشکل ازدواج با ازدواج مزمان برطرف نمی‌شود. تنها می‌تواند برای مدت زمان ی، نیازهای عاطفی افراد را برطرف کند. پس این نوع ارتباط نیز مشکلات خاص خود را دارد. کارشناسان اجتماعی همواره نگرانی خود را از ترویج این نوع ازدواج بیان کرده اند. واقعیت این می باشد که ازدواج مزمان تنها برای مجردها نیست و مردان متاهل را نیز مخاطب قرار می‌دهد، همین موضوع سبب می‌شود تا کانون خانواده به خطر افتد، بنابراین نه تنها مشکل ازدواج برطرف نمی‌شود، بلکه ازدواج‌های فعلی نیز با مشکل مواجه می‌شوند.

برخی مدعی هستند که اختلاط دختر و پسر در دانشگاه‌ها نگران کننده می باشد و با ازدواج مزمان می‌توان این اختلاط را مشروع کرد، این در حالی می باشد که اگر در اختلاط حریم‌ها رعایت شود، مشکلی ایجاد نمی‌کند غافل از اینکه با ازدواج مزمان ، بسیاری از حریم‌ها شکسته شود.


ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها

برچسب های
ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,194
تعداد بازدید ماه جاری : 1,996
تعداد بازدید در هفته جاری : 9
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها