چند باور کاملا اشتباه در مورد اعتیاد
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> همسرداری-->>> چند باور کاملا اشتباه در مورد اعتیاد

چند باور کاملا اشتباه در مورد اعتیاد

 • زمان درج : 1 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-04-07 21:00:02
 • تعداد بازدید : 9
  بازدید ماه:9
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

با وجود تمام آگاهی رسانی و تلاش برای نشان دادن چهره واقعی اعتیاد و معتاد در جامعه اما هنوز دلیل افتادن خیلیی از مردم در دام این بلای پرمخاطره نبود شناخت به اندازه و درست و یا شناخت اشتباه از این مشکل است.
به گزارش خبرنگار مهر، دارا بودن اعتقادات و تصورهای اشتباه از ریسکات و عواقب اعتیاد سبب شده است تا خیلیی از مردم به علت همین نا آگاهی با آسان گرفتن این بحران پرریسک دسته جمعی به راحتی در دام آن گرفتار شوند.واقعیت این است که تعدادی از این اعتقادات اشتباه چنان در میان بعضی از گروههای دسته جمعی ریشه دار و بدیهی جا افتاده است که در پاره ای زمان ها مخالفت با آنان غیر طبیعی می نماید.

به همین علت نیز رسانه ها و گروههای مرجع بایست با پررنگ کردن ریسک این اعتقادات که فاکتور اعتیاد خیلیی از مردم است ریسکات آن را برای جامعه و به ویژه گروههای دربرابر ریسک گوشزد کنند.

در همین ارتباط پزشک هومان نارنجیها مدیرکل جلوگیری و فرهنگی ستاد جنگیدن با مواد مخدر در مطلبی که در اختیار خبرگزاری مهر گذاشته است قسمتی از باارزشترین این اعتقادات اشتباه را مورد ذکر گذاشته است.

۱- با یک بار استفاده مواد کسی معتاد نمی شود!

تحقیقات نشان داده است مواد اعتیادآور به محض ورود به سیستم عصبی (حتی برای بار اول) بعضی مراکز ترشح کننده دوپامین را در مغز خاموش می کنند. تصاویر MRI رنگی از مغز معتادان و مقایسه آن با مردم سالم نشان می دهد که مردم سالم، مغزی درخشنده با رنگ های متگونه دارند اما مردم معتاد از یک مغز خاموش با تصویری سیاه و تیره برخوردارند. دلیل این مشکل همان قطع ترشح دوپامین و دیگر واسطه های شیمیایی در مغز است.

مردم استفاده کننده (پس از استفاده) با وسوسه به دنبال جانشینی برای همان واسطه های از دست رفته هستند و این نگرانی و میل به استفاده تا وقت استفاده مجدد دنباله می یابد که این زمینه های اولیه اعتیاد است. پس می توان گفت: آری، حتی یک بار استفاده مواد مخدر نیز اعتیاد آور است.

۲- استفاده تفننی مواد مخدر کسی را معتاد نمی کند

خیلیی از جوانان که استفاده مواد را آغاز می کنند بر این باورند که استفاده تفننی منجر به اعتیاد نمی شود و گمان می کنند خیلیی از جوانان که استفاده مواد را آغاز می کنند بر این باورند که استفاده تفننی منجر به اعتیاد نمی شود و گمان می کنند می توانند سالها مواد را استفاده کنند و مناسب و سرحال باقی بنظیر. همین طرز فکر کردن و باور اشتباه، زمینه ساز اعتیاد است

می توانند سالها مواد را استفاده کنند و مناسب و سرحال باقی بنظیر. همین طرز فکر کردن و باور اشتباه، زمینه ساز اعتیاد است و خیلیند معتادانی که سالهاست مواد استفاده می کنند و شدت اعتیادشان زیاد شدن یافته اما خود را معتاد نمی دانند.

اگر بتوانید پاسخ این سئوال را بدهید، می توانید ریشه های این باور اشتباه را نیز بشناسید. سئوال این است: تمام می دانند اعتیاد بد است اما چرا جوانان معتاد می شوند؟

مسئله اینجاست که جوانان استفاده کننده گمان می کنند معتاد نیستند یا به نیت اعتیاد مواد را آغاز نکرده اند و این استفاده تنها جنبه تفنن دارد.

۳- مواد اعتیادآور برای مردم بالای ۵۰ سال آسیب ندارد و سودمند است!

این تصور باطل که مواد مخدر نظیر تریاک، شخص را جوان نگه می دارد، قند خون و فشار بالای خون را معالجه می کند، وقت روابط جنسی را به تاخیر می اندازد و تثبیت کننده قوای زناشویی است پایه علمی و درستی ندارد.

چه خیلیند مردمی که با استفاده این مواد در روابط جنسی گرفتار مسئله شدید هستند. معتادان بی‌شماری هستند که به دنبال سکته مغزی با قند خون خیلی بالا و فشار شدید خون در بیمارستآنان بستری شده اند.

شاید در مصارف اولیه، میزانی قند خون یا فشار خون افت نمایان کند اما به یاد داشته باشیم که این مواد معالجه محسوب نمی شوند. چه بسا که آشامیدن مقادیر بیشتری آبلیمو نیز فشار خون را کم شدن دهد، آیا می توان به یک مریض قلبی تا آخر زندگی برای معالجه فشار خون وی آبلیمو داد؟ بایست دانست که مواد مخدر برای هیچ مریضی معالجه نیست.

۴- بایست هر چیز را در زندگی یک بار تجربه کرد!

بعضی مردم بر این باورند که هر ریسکی اهمیت یک بار تجربه کردن را دارد. حال بایست از آنان پرسید که اگر سوزنی آغشته به ویروس هپاتیت B یا ایدز داشته باشیم، حاضرند آن را یک بار وارد جسم خود کنند؟ آیا این مردم حاضرند با یک شخص مبتلا به بایست بدانیم هر شخص معتاد در هر جایگاهی که قرار گرفته است اگر معتاد نبود در جایگاهی صدها برابر مناسبتر قرار داشت. اگر معتادی را می شناسید که یک فروشگاه دارد، بدانید که اگر معتاد نبود پنج فروشگاه داشت

آنفولانزای خوکی یک بار روبوسی کنند؟

ریسک اعتیاد آوری مواد مخدر نیز کمتر از مثالهای یاد شده نیست. پس نمی توان هر ریسکی را تجربه کرد. این عقل انسان است که با توجه به تقویت و در دید گرفتن مقدار ریسک موجود، تعیین خواهد کرد که اقدامی انجام بشود یا نه.

پس اگر آن عقل سلیم وجود داشته باشد، بایست بدانیم که حتی یک بار استفاده مواد مخدر اعتیادآور است و استفاده آن دستاوردی جز اعتیاد برای شخص به همراه ندارد.

۵- مواد مخدر همیشه از سوی یک آدم خلاف کار با چهره ای پرمخاطره به من تعارف می شود!

بایست بدانیم که داستان آغاز اعتیاد این طور نیست. معتادان خیلیی وجود دارند که اولین بار مواد را از پسرخاله، پسرعمو، یک دوست صمیمی یا یکی از بستگان و اعضای درجه یک خانواده گرفتن کرده اند. این تصور که مردم ذکر شده هیچ زمان بد مرا در مورد استفاده مواد مخدر به هیچکس نمی توان اطمینان کرد. بایست بدانید که هر کس استفاده مواد مخدر را به شما توصیه کند، دشمن شماست

نمی خواهند و اتفاقی برای من نخواهد افتاد، یکی از فاکتور های اولیه ایجاد کننده اعتیاد است.

در مورد استفاده مواد مخدر به هیچکس نمی توان اطمینان کرد. بایست بدانید که هر کس استفاده مواد مخدر را به شما توصیه کند، دشمن شماست. البته ذکر این مطلب الزامی است که در خیلیی از موارد، مردم توصیه دهنده نیز به دلیل ناآگاهیتلاش می کنند این مواد را به نزدیکان خود توصیه دهند اما غافل اند که این به معنای آغاز اعتیاد است و ناخواسته در حق نزدیکان خود دشمنی می کنند.

۶- معتادینی وجود دارد که کارتن خواب و بیچاره نشده اند و حتی بعضی از آنان از دید اقتصادی و دسته جمعی جایگاه مناسبی دارند!

بایست بدانیم هر شخص معتاد در هر جایگاهی که قرار گرفته است، اگر معتاد نبود در جایگاهی صدها برابر مناسبتر قرار داشت. اگر معتادی را می شناسید که یک فروشگاه دارد، بدانید که اگر معتاد نبود پنج فروشگاه داشت.

مواد موجود در بازار ناخالصی خیلی نظیر پودر استخوان، خاک، فضولات حیوانی، پودر سمی سرب و لوله بازکن و … دارند، پس کسی که این مواد را استفاده می کند به طور قطع آدم سالمی نیست. بایست بدانیم، مواد مخدر در زندگی هر انسانی اثر ترمز و بازدارنده از موفقیت را دارد. تجربه نشان داده است که هیچکس با استفاده مواد مخدر حتی یک پله نیز بالا نرفته است.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-10 09:00:03
  • رابطه سن مردان و باروری در ان ها

   درصد خیلی پایینی از زوجینی که مسئله باروری دارند غیر قابل معالجه هستند و از این درصد تقریبا ۵۰درصد مسئله از طرف آقایان بوده است. فاکتور های متفاوتی بر باروری زن و مرد اثربخش است که امروز در شیثار میخواهیم درباره زیاد شدن سن که یکی از فاکتور های اثربخش بر باروری آقایان است صحبت
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-08 09:00:02
  • چجوری با کمک طب سنتی مشکلات جنسی خود را کاهش دهیم

   مسائل زناشویی یکی از بزرگ ترین معضلات زندگی های جنسی است که حتی فاکتور درصدی از طلاق های جامعه کنونی می باشد. خوشبختانه این مسئله شیوه های معالجه بی‌شماری دارد , امروز در این قسمت از شیثار می خواهیم درباره راه های معالجه آشفتگیات جنسیتی با طب سنتی با شما صحبت کنیم. با ما همراه
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-07 21:00:02
  • چند باور کاملا اشتباه در مورد اعتیاد

   با وجود تمام آگاهی رسانی و تلاش برای نشان دادن چهره واقعی اعتیاد و معتاد در جامعه اما هنوز دلیل افتادن خیلیی از مردم در دام این بلای پرمخاطره نبود شناخت به اندازه و درست و یا شناخت اشتباه از این مشکل است
  • 1 ماه قبل
  • 2019-03-09 09:00:02
  • چجوری نشانه های عشق و علاقه یک زن به مرد را بشناسیم

   خانم ها نسبت به آقایان عشق شان عمیق تر است ولی علامت هایی که در آنان از وجود عشق خبر دهد اندکی با علامت های آقایان مختلف است به همین علت برای آقایان اندکی سخت است که شناسایی دهند زنی واقعا آنان را دوست دارد یا نه. با شیثار همراه باشید تا نشانه ها علاقه مندی خانم ها را بیان کنیم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-03-02 09:00:02
  • نوع مزاج ما چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد

   حتما درباره مزاج ها و گونه های آنان شنیده اید. ۴گونه مزاج داریم که هرکدام از آنان نشانه ها و نمایانات ویژه خود را دارد و مردم با هر مزاج دارای شخصیت مختلفی هستند. در این قسمت از شیثار می خواهیم درباره اثر مزاج بر روابط جنسی با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 2 ماه قبل
  • 2019-02-20 21:00:02
  • آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند

   هیچ کسی یک شخص بد قول را تایید نمی کند در زندگی باسعی نمایید با مردمی که بد قول هستند
   تفاکتور کمتری داشته باشید چون این مردم یاد نگرفته اند که چگونه مسولیت پذیر باشند و در قبال
   حرف و یا قولی که می دهند مسئولیت دارند ولو اینکه آنحرف و یا آن کار هم کار کوچکی باشد
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-30 21:00:01
  • کارهایی که باید قبل عروسی تون انجام بدین

   همیشه بعد از عروسی عروس خانم و آقا دامادها مرتبا افسوس می خورند که ای کاش این کار را انجام می دادم و یا اگر اینطور بود جشن عروسی مناسبتر و زیباتر بود.برای این که این افسوس ها برای شما اتفاق نیافتد
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-22 09:00:02
  • مصرف زنجبیل برای شما ممنوع است

   زنجبیل یکی از ادویه های پرفایده است که به علت طبع گرمی که دارد برای زیادی از مریضی ها سودمند می باشد. اما امروز در این قسمت از سایت شیثار می خواهیم درباره موارد منع استفاده زنجبیل برای شما بگوییم و ببینیم چه کسانی نبایست زنجبیل استفاده کنند.
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-21 00:00:00
  • نگاهی به مشکل فراگیر زود انزالی آقایان

   یکی از مسائل آزاد دهنده در زندگی زناشویی که امکان پذیر است هر شخص متاهلی حداقل یک بار آن را تجربه کدسته باشد ، مشکل زود انزالی و یا ارضای پیش از موعد در ارتباط جنسی می باشد . مسئله زود انزالی در میان آقایان زیاد رایج است که اثر مستقیمی بر کیفیت روابط جنسی در زندگی مشترکشان می
  • 57 ماه قبل
  • 2014-06-27 00:00:00
  • یک نگاه با عشق به پدر و مادر خود

   14بعضی مواقع پیش آماده که پدر و مادر پیر می شوند از خود بی خود می شوند شما را ناراخت میکنند ولی شما هم به یاد کودکی خود بیفتید که آنها را اذیت میکردید به بر سر آنها داد و بیداد نکنید.خداوند اولین انسانهایی را که خلق کرد آدم و حوا بودند که نسل ما انسانها را ادامه دادند و بعد خداوند پ
  • 45 ماه قبل
  • 2015-06-29 00:00:00
  • شما در حیاط خلوت زندگی خودتان چه می‌کنید؟

   14حياط خلوت. اين کلمه براي شما چه معنايي دارد؟ شما را ياد چه چيزي مي‌اندازد؟ اصلا برايتان تعريفي دارد يا نه؟ براي من که معني‌اش مترادف است با چيزي که در نهايت مي‌رسد به حريم خصوصي انسان‌ها. جايي که فقط خودت هستي و خودت. چيزي که شايد اين روزها به متاعي ناياب تبديل شده که خيلي‌ها
  • 52 ماه قبل
  • 2014-11-30 00:00:00
  • مخصوص تازه داماد ها و خواستگاران

   14امروز دستور العمل و راهنمایی برای داماد ها و اون هایی که قراره به خواستگاری برن داریم که فکرکنم بتونه براشون راهگشای خوبی باشه و البته راهنمایی که بتونن بهتر در زندگی تصمیم بگیرن و در برابر مسائل روزهای اول خواستگاری و.. کم نیارن
  • 54 ماه قبل
  • 2014-10-01 00:00:00
  • تفاوت زمین تا آسمان تند خویی و جذبه مردانه

   14جذبه مردانه چیز خیلی خوبی است که هم مرد ها از داشتن آن لذت میبرند و هم همسر آن مرد از اینکه همسری با جذبه خوبی دارد مسلما لذت خواهد برد اما بین جذبه مردانه داشتن و تند خو بودن زمین تا آسمان فاصله است
  • 59 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با معجزه شوهر ایده آل بسازیم

   14خیلی از ما ممکنه شوهرمون یا ایده آل های ما کمی متفاوت باشه اما فراموش نکنیم که نمیتونیم شوهرمون رو عوض کنیم اما آیا با یه معجزه میتونیم شوهر ایده آل داشته باشیم؟؟
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-27 00:00:00
  • دو کلید اصلی خوشبختی در زندگی مشترک

   14زندگی مشترک مسئله خیلی خیلی مهمی است که موفقیت در آن تحت تاثیر عامل های فراوانی است که امروز به دوتا از مهمترین آن ها پرداخته ایم که میتونین با درنظر گرفتن آن ها زندگی خوب و خوشی رو داشته باشید اما باید واقعا خوب از این دو کلید استفاده کنید
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-28 00:00:00
  • انواع ازدواج و نتیجه های هرکدام

   14امروز نگاهی انداختیم به انواع ازدواج و تاثیرات و نتیجه هایی که در اکثر این ازدواج ها حاصل میگردد ، این مطلب هم آموزنده و خواندنی است و هم از جهاتی که نگاه های خاصی به بعضی ازدواج ها داشته با مزه است پس آن را از دست ندهید
  • 48 ماه قبل
  • 2015-03-30 00:00:00
  • نگاهی به ازدواج فامیلی

   14در فرهنگ ما ازدواج فامیلی به نسبت زیاد است، امروز نگاهی دیگر به ازدواج فامیلی و باید و نباید های آن انداخته ایم
  • 57 ماه قبل
  • 2014-07-16 00:00:00
  • چهل مهارت همسر داری

   14همسر داری یکی از اصول زندگی است، و همیشه عدد چهل عدد مقدس و مهمی است و ترکیب ایده آل این دو یک راهکار خوب برای زندگی مشترک و همسر داری است
  • 9 ماه قبل
  • 2018-07-17 14:46:21
  • درمان دردها با استفاده از ارگاسم

   ارگاسم علاوه بر اینکه بسایر لذت بخش است و مهمم میتونه مسکن درهایی هم باشه و دردهایی رو هم اروم بکنه ،شاید براتون مایه تعجب باشه اما این حقیقت ماجراست که با رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم میتونین هم حس و حال بهتری داشته باشین و هم مسکنی باشه برای درد ها و ناراحتی های شما
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-20 00:00:00
  • چند نکته کمک کننده در زایمان طبیعی

   نکات الزامی زایمان طبیعی , گمان ننمایید که بارداری، وقتی برای میل کردن است. قرار نیست شما به جای دونفر بخورید بلکه بایست به جای ۱.۱ نفر بخورید. اضافه‌ وزن بالا در بارداری، افزون بر اینکه قادراست ریسک چاقی در بچهتان را بالا ببرد، با پیچیدگی‌های بارداری نظیر ریسک سزارین در رابط
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-21 00:00:00
  • معجزه ترکیب عسل و دارچین در زود انزالی

   از نظرگاه طب قدیمی و همینطور علم دکتری ، می توان به معالجه زود انزالی آقایان با یاری
   تغییر در متابولیسم بدنشان پرداخت .
   متاسفانه بیشتر اشویژهی که به مسئله و یا آشفتگی زود انزالی مبتلا می شوند تب سردی دارند .
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-21 00:00:00
  • نگاهی به مشکل فراگیر زود انزالی آقایان

   یکی از مسائل آزاد دهنده در زندگی زناشویی که امکان پذیر است هر شخص متاهلی حداقل یک بار آن را تجربه کدسته باشد ، مشکل زود انزالی و یا ارضای پیش از موعد در ارتباط جنسی می باشد . مسئله زود انزالی در میان آقایان زیاد رایج است که اثر مستقیمی بر کیفیت روابط جنسی در زندگی مشترکشان می
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-22 09:00:02
  • مصرف زنجبیل برای شما ممنوع است

   زنجبیل یکی از ادویه های پرفایده است که به علت طبع گرمی که دارد برای زیادی از مریضی ها سودمند می باشد. اما امروز در این قسمت از سایت شیثار می خواهیم درباره موارد منع استفاده زنجبیل برای شما بگوییم و ببینیم چه کسانی نبایست زنجبیل استفاده کنند.
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-30 21:00:01
  • کارهایی که باید قبل عروسی تون انجام بدین

   همیشه بعد از عروسی عروس خانم و آقا دامادها مرتبا افسوس می خورند که ای کاش این کار را انجام می دادم و یا اگر اینطور بود جشن عروسی مناسبتر و زیباتر بود.برای این که این افسوس ها برای شما اتفاق نیافتد
  • 2 ماه قبل
  • 2019-02-20 21:00:02
  • آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند

   هیچ کسی یک شخص بد قول را تایید نمی کند در زندگی باسعی نمایید با مردمی که بد قول هستند
   تفاکتور کمتری داشته باشید چون این مردم یاد نگرفته اند که چگونه مسولیت پذیر باشند و در قبال
   حرف و یا قولی که می دهند مسئولیت دارند ولو اینکه آنحرف و یا آن کار هم کار کوچکی باشد
  • 1 ماه قبل
  • 2019-03-02 09:00:02
  • نوع مزاج ما چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد

   حتما درباره مزاج ها و گونه های آنان شنیده اید. ۴گونه مزاج داریم که هرکدام از آنان نشانه ها و نمایانات ویژه خود را دارد و مردم با هر مزاج دارای شخصیت مختلفی هستند. در این قسمت از شیثار می خواهیم درباره اثر مزاج بر روابط جنسی با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 1 ماه قبل
  • 2019-03-09 09:00:02
  • چجوری نشانه های عشق و علاقه یک زن به مرد را بشناسیم

   خانم ها نسبت به آقایان عشق شان عمیق تر است ولی علامت هایی که در آنان از وجود عشق خبر دهد اندکی با علامت های آقایان مختلف است به همین علت برای آقایان اندکی سخت است که شناسایی دهند زنی واقعا آنان را دوست دارد یا نه. با شیثار همراه باشید تا نشانه ها علاقه مندی خانم ها را بیان کنیم
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید