هوالرزاق
ads


اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره

اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره

افرادی که دچار اختلال وحشت هستند، احساس وحشت در آنها ناگهانی و مکرر و بدون هیچ هشداری حمله میکند.

اختلال وحشت با واکنش ترس و اضطراب طبیعی نسبت به وقایع استرس زا، تفاوت دارد. اختلال وحشت وضعیتی جدی است که بدون علت یا هشدار، فرد را دچار حمله میکند.

به مرور زمان فرد مبتلا به اختلال وحشت دچار ترس دائمی از روی دادنِ مجدد حمله وحشت میشود که این ترس بر عملکرد زندگی روزمره و کیفیت زندگی او اثر زیادی میگذارد.
 
علائم اختلال وحشت
افرادی که دچار اختلال وحشت هستند، احساس وحشت در آنها ناگهانی و مکرر و بدون هیچ هشداری حمله میکند.

این افراد متداول ا قبل بینی نمیکنند چه زمان ی حمله وحشت اتفاق می افتد و بسیاری از آنها بین دوره های وحشت، اضطراب شدیدی را تجربه میکنند و نگران هستند دفعه بعدی کی و کجا دچار وحشت خواهند شد.

بین حمله ها نگران ی دائمی و مداوم وجود دارد که هر دقیقه ممکن است دچار حمله وحشت دیگری شوند. حمله وحشت اغلب شامل ضربان قوی قلب، تعریق، احساس ضعف و یا سرگیجه است. دستها ممکن است مور مور شده و یا بی حس شوند و فرد احساس کند سرخ شده یا میلرزد.

ممکن است درد سینه، احساس خفگی، احساس غیر واقعی بودن، ترس از قریب الوقوع بودن طالع نحس یا از دست دادن کنترل، به فرد دست بدهد. ممکن است فرد واقعا تصور کند دچار حمله قلبی یا سکته شده، عقلش را از دست داده یا نزدیک مرگ است.

حمله ممکن است هر زمان ی حتی در حین خوابِ بدون رویا، اتفاق بیفتد. در امریکا تخمین زده شده که این نوع حمله وحشت حداقل یک بار در تقریبا یک چهارم تا یک سوم افراد مبتلا به اختلال وحشت روی میدهد که اکثر آنها حمله های روز هن گام را نیز تجربه میکنند.

اگر چه بیشتر حمله ها به طور متوسط دو سه دقیقه طول میکشد اما گهگاهی ممکن است تا ده دقیقه نیز ادامه یابد. در موارد نادر مدت آن یک ساعت یا بیشتر میشود.

اختلال وحشت بین 3 تا 6 میلیون نفر در امریکا را درگیر کرده است و درخانم ها دو برابر مردان است. این وضعیت در هر سنی (اعم از کودکی و سالمندی) میتواند اتفاق بیفتد اما در جوانان شایعتر است. همه افرادی که حمله وحشت را تجربه میکنند، اختلال وحشت ندارند.

مثلا بسیاری از مردم یک حمله داشته و دیگر هرگز حمله دیگری را تجربه نمیکنند. برای افرادی که اختلال وحشت دارند، درمان اهمیت زیادی دارد. در صورتی که این اختلال درمان نشود میتواند فرد را از پای در بیاورد.

در ایالات متحده و اروپا تقریبا نیمی از افرادِ مبتلا به اختلال وحشت، حمله های منتظره و نیز غیره منتظره vرا تجربه کرده اند بنابراین اخیرا در استاندارد های DSM-5 تغییری ایجاد شده است که وجود حمله های منتظره وحشت دیگر مانعی برای تشخیص اختلال وحشت نیست.

این تغییر تایید میکند که اغلب حمله وحشت برخاسته از حالت اضطرابی است که فرد قبل از حمله تجربه میکند (مثلا فرد نگران داشتن حمله وحشت در فشیوه گاه بوده و چنین اتفاقی نیز می افتد).

روانشناسان بالینی اکنون تصمیم گرفته اند خواه حمله های وحشت فرد منتظره باشد خواه نباشد، در تشخیص اختلال وحشت در او به حساب بیاید.

متداول ا حمله های منتظره وحشت نیز تحت اختلال وحشت دسته بندی میشوند به شرطی که نگران ی های فرد از حمله وحشت، حول ترس از خود حس وحشت و پیامدهای آن (مثلا ممکن بود بمیرم!) و رخ دادن آن در آینده باشد ( مثلا فرد تلاشهای خاصی میکند تا به همان محلی که حمله رخ داده بود، دیگر باز نگردد)

اختلال وحشت همراه با ناتوانی زیاد در موقعتیهای اجتماعی است

حمله وحشت اغلب همراه با وضعیتهای دیگری مانند افسردگی و سوء استعمال مواد و یا الکل برای غلبه یا جلوگیری از علائم میباشد. این وضعیت ممکن است فوبیا (هراس) را نیز ایجاد نماید به این صورت که فرد از مکانها یا وضعیتهایی که حمله وحشت برایش رخ داده است.

هراس دارد مثلا اگر حمله وحشت در حالی رخ داده که در آسانسور قرار داشته، فرد از آسانسور ترس پیدا میکند و شاید از سوار شدن در آسانسور اجتناب کند.


زندگی برخی افراد بسیار محدود میشود و از فعالیتهای روزمره و طبیعی مانند خرید، رانندگی و حتی در برخی موارد ترک خانه، اجتناب میکنند.

از طرف دیگر ممکن است بتوانند تنها در صورتی که با همسر یا دوست مورد اعتماد دیگری همراه هستند، با یک موقعیت ترس آور مقابله کنند. اصولا این افراد از هر وضعیتی که میترسند در صورت وقوع حمله وحشت آنها را عاجز کند، اجتناب میکنند.

زمان ی زندگی فرد با  اختلال وحشت تا این حد محدود میشود (اتفاقی که در یک سوم افراد مبتلا به اختلال وحشت روی میدهد) این وضعیت را اگروفوبیا (agoraphobia) میخوانند.

زمینه اختلال وحشت و اگروفوبیا در افراد یک خانواده میتواند در چند نفر اتفاق بیفتد (سابقه خانوادگی). درمان زود هن گام اختلال وحشت اغلب میتواند مانع پیشرفت آن به اگروفوبیا شود.
 
علائم خاص اختلال وحشت
فرد مبتلا به اختلال وحشت حمله های مکرر غیر منتظره و یا منتظره وحشت را تجربه میکند و یک یا چند مورد از موارد زیر به دنبال یکی از حمله ها حداقل یک ماه (یا بیشتر) رخ میدهد:
-    نگران ی دائمی درباره عواقب حمله مثل پیامدهای آن (مانند از دست دادن کنترل، وقوع حمله قلبی، دیوانه شدن) یا ترس از داشتن حمله دیگر
-    تغییر قابل توجه در رفتارهای مربوط به حمله ( مثل اجتناب از ورزش یا شرایط ناآشنا)

حمله وحشت ممکن است به علت اثر مستقیم فیزیولوژی مصرف یا سوء مصرف مواد ( مواد مخدر، داروها، الکل ) یا وضعیت پزشکی (مثل پرکار ی تیروئید) نباشد

اگر چه حمله های وحشت در اختلالات روانی دیگر (اغلب اختلالات مربوط به اضطراب) نیز میتواند رخ دهد، اما حمله های وحشتِ خود اختلال وحشت منحصر به علائم یک اختلال روانی نمایان نیست.

به عبارت دیگر حمله های اختلال وحشت نباید با اختلال روانی دیگری بهتر هماهنگ باشد. اختلالات روانی دیگری که ممکن است موجب حمله وحشت شوند عبارتند از فوبیای اجتماعی  (رخداد حمله در هن گام مواجهه با موقعیتهای اجتماعی)، فوبیای خاص (در هن گام مواجهه با موقعیتهای فوبیای خاص)

اختلال وسواس فکری عملی (هن گام مواجهه فردِ مبتلا به وسواس، با آلودگی)، اختلال استرس پس از حادثه ( در واکنش به محرکهای مربوط به چیزهای شدیدا استرس زا) یا اختلال اضطراب جدایی (در واکنش به دور شدن از خانه یا عزیزان).

اختلال وحشت همراه با ناتوانی زیاد در موقعتیهای اجتماعی، شغلی و فیزیکی، هزینه های مالی زیاد و دفعات زیاد مراجعه به دکتر است و این اثر ات در حالت اگروفوبیا به شدیدترین حالت خود میرسد. اگر چه ممکن است با وجود اگروفوبیا، تشخیص اختلال وحشت لازم نباشد.

 روان


اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره

برچسب های
اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/02/14-44 ماه قبل
کل بازدید : 1,637
تعداد بازدید ماه جاری : 1,637
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره


مطالب مرتبط با اختلال وحشت در موقعتیهای اجتماعی و زندگی روزمره

تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
چند دستور العمل برای از بین بردن نگرانی های الکی چند دستور العمل برای از بین بردن نگرانی های الکی
خیلی ما شده با کوچکترین اتفاق هایی نگران میشیم و البته ناراحتی هایی به سراغمون میاد اما چگونه بر این نگرانی ها غلبه کنیم؟؟ با فرزندان طلاق چه کنیم؟ با فرزندان طلاق چه کنیم؟
اگر كودكی ناراحت به نظر می رسد یكی از والدین كه با او زندگی می كند می تواند از كودك سوالاتی چون " الان ناراحتی ؟ به خاطر طلاقه ؟ می خوای درباره آنچه در ذهنت می گذره صحبت كنیم یا اینكه می خوای چند تا سوال از من بپرسی " را بپرسدامكان دارد كودكان طلاق عصبانی و گوشه گیر و منزوی به نظر آیند . با بچه‌های نسل موبایل چه کنیم؟ با بچه‌های نسل موبایل چه کنیم؟
این بچه‌ها نسبت به هر سن دیگری بیشتر از اینترنت استفاده می‌کنند و بیشتر عاشق گوشی هوشمندشان هستند.ممکن است به سختی باور کنید؛ بسیاری از کارشناسان تربیتی معتقدند که کودکان این نسل، به عنوان افسون‌شدگان موبایل بزرگ می‌شوندامروز بیشتر ما تلفن همراه را ابزاری ضروری در زندگی روزمره می دانیم و در کمتر شرایطی از آن شکایت می کنیم.   والدینی که دوقلو دارند حتما بخوانید والدینی که دوقلو دارند حتما بخوانید
تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها امری دشوار است. با این حال با رعایت چند توصیه می توان این امر را کمی آسان کرد.داشتن فرزندان دوقلو، یکی از اتفاق های شگفت انگیز خلقت است. با این حال بچه دار شدن به ویژه اگر دوقلو هم باشند می تواند کمی باعث نگرانی والدین شود. تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها امری دشوار است. با این حال با رعایت چند توصیه می توان این امر را کمی آسان کرد. تاثیرات فیلم های غیر اخلاقی در سنین پایین تاثیرات فیلم های غیر اخلاقی در سنین پایین
شکل گیری عقاید و نگرش های غلط جنسی: محصولات هرزه نگاری، به صورت اغراق آمیز و غیرواقعی رابطه جنسی را نشان می دهند؛ در نتیجه باعث می شوند کودک و نوجوان، که هنوز نگرش و اطلاعاتی نسبت به امور جنسی ندارد، به صورت کامل این عقاید و باورهای غلط را قبول کند و در واقع این تصاویر و محتوا را به عنوان الگوی درست رابطه جنسی بپذیرد. بنابراین در بزرگسالی و در برخورد با واقعیت رابطه جنسی، دچار مشکل خواهد شد راه های مقابله با کودکان بد زبان راه های مقابله با کودکان بد زبان
روان شناسانی که اعتقادات نظری متفاوتی دارند در مورد چگونگی تعریف پرخاشگری اساساً با هم توافق ندارند. موضوع اصلی این است که آیا باید پرخاشگری را براساس پیامدهای قابل دیدن آن تعریف کنیم یا براساس مقاصد شخصی که آن را نشان می دهد با حسادت کودکان چه کنیم؟ با حسادت کودکان چه کنیم؟
تفاوت گذاشتن والدین بین فرزندان باعث ایجاد حس حقارت در یكی و حس خود بزرگ بینی در فرزند دیگر می‌شود كه می‌تواند سبب بروز حسادت شود.حسادت نوعی ناراحتی از شخصی است كه دارای امتیازات و موفقیت‌های بیشتری نسبت به طرف مقابل خود است و این احساس می‌تواند در بین فرزندان یك خانواده به طور معمول دیده شود. به عبارتی دیگر زمانی كه حضور فرزندی دیگر در خانواده سبب كم شدن توجه به فرزند بزرگتر و یا كوچكتر شود و فرزندان به مقایسه یكدیگر بپردازند ، این احساس حسادت می‌تواند بروز كند. کار کودکان در منزل چگونه است؟ کار کودکان در منزل چگونه است؟
کار کودک در خانه باید متناسب با سن، توانایی و وقت او باشد. مثلاً از کودک 5‌ ساله نباید انتظارداشت ظرف بشوید یا غذا گرم کند.انجام کار توسط کودکان در خانه موضوع بحث و مجادله‌های فراوانی است. برخی بر این باورند که کودکان نباید هیچ کاری در خانه انجام دهندآنها در واقع این طور فکر می‌کنند که کودک به دنیا نیامده که کار کند، ظرف بشوید، خانه تمیز کند یا غذا آماده کند. انجام همه این کارها وظیفه پدر و مادر است. محرومیت برای کودکان محرومیت برای کودکان
یکی از مشکلاتی که اغلب والدین با آن مواجهه می شوند، رفتار زننده و ناراحت کننده کودک شان (گریه سردادن، تقاضاهای مداوم، لجبازی و... ) در خارج از خانه است. مسلما بارها شنیده اید که پدر و مادر بعد از بیرون بردن فرزندشان اعلام کرده اند: «دیگر هیچ وقت او را با خود جایی نمی برم» اما والدین باید بدانند با مدیریت، رفتار بد کودک در خارج از خانه را می توانند بهبود بخشند. سعی کنید برای مدیریت این نوع رفتارها از مهارت های فرزند پروری شامل تحسین و صحبت کردن در مورد رفتارهای خوب، خودداری از پاداش دادن به رفتار بد، جریمه رفتاری و محرومیت زمانمند استفاده کنید. آموزش معذرت خواهی به کودکان آموزش معذرت خواهی به کودکان
« من هیچ كاری انجام ندادم »، « تقصیر من نبود »، « زود باش عذرخواهی كن » و .... این جملات برای همه ما آشناست؛ جملاتی كه بارها و بارها و در شرایط مختلف میان پدر و مادر و فرزندان‌شان رد و بدل می‌شود. ولی اگر شما هم چنین بحث‌هایی دارید و دائم باید برای معذرت‌ خواهی كردن با كودكتان صحبت كنید، بهتر است بدانید گاهی ممكن است كودك با خواهر و برادرهایش، دوستان، معلم یا حتی والدینش دچار مشكل و اختلاف نظر شود.


مطلبی از رژیم خوراکی شامل پروتئین چه خصوصیاتی برای بدن دارد؟! مطلبی از رژیم خوراکی شامل پروتئین چه خصوصیاتی برای بدن دارد؟!
پروتئین ها چه تاثیراتی روی تناسب اندام ما میگذارند و موجب چه تغییراتی در وزن می شوند یک رژیم غذایی حاوی پروتئین چه خواصی برای بدن دارد و موفقیت آن نسبت به دیگر رژیم ها چگونه است.
دید سلامتی آشامیدن آب سرد و گونه های مسئله های متفاوت! دید سلامتی آشامیدن آب سرد و گونه های مسئله های متفاوت!
با نوشیدن آب سرد بدنتان را در معرض انواع مشکلات مختلف قرار خواهید داد و موجب اختلال در هشم غذایتان خواهید شد سیستم گوارشی شما با مصرف آب سرد دچار اختلال خواهد شد.
از روانشناسی لطفا به مریضان سرطانی امید دهید! از روانشناسی لطفا به مریضان سرطانی امید دهید!
نداشتن روحیه، افسردگی و ناامیدی بشدت در بروز بیماری مؤثر است.
جدید کمبود روی چه اثراتی روی بدن دارد؟! جدید کمبود روی چه اثراتی روی بدن دارد؟!
وقتی بدن با کمبود روی مواجه می شود از چه روش هایی برای جبران آن باید کمک بگیرد چه نشانه هایی به شما می فهمانند که دچار کمبود روی شده اید بهترین توصیه های متخصصین در این زمینه کدامند؟
تازه ترین مطلب علایمی خاص از استرس که نمیدانید! تازه ترین مطلب علایمی خاص از استرس که نمیدانید!
افسردگی می تواند باعث خستگی جسمی شود.
از نگاه روانشانسی تست : شما در آستانه اضافه وزن هستید؟ از نگاه روانشانسی تست : شما در آستانه اضافه وزن هستید؟
چاقی مشكلی است كه این روزها خیلی از ما با آن دست و پنجه نرم می‌كنیم اما مرز چاقی نقطه مهمی است. پس تا وقتی آب از سرتان نگذشته به فكر چاره باشید. به كمك این تست می‌فهمید تا عبور از مرز چاقی و اضافه وزن چقدر فاصله دارید و تا چه حد باید نگران باشید.
مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
تازه ترین مطلب انجیر چه خاصیت های برای بدن ما به همراه دارد؟! تازه ترین مطلب انجیر چه خاصیت های برای بدن ما به همراه دارد؟!
انجیر چه فوایدی برای بدن ما بهمراه دارد و چه نوع تاثیراتی روی آن میگذارد و چه مشکلاتی را در بدن می توان با خردن انجیر برطرف کرد در ادامه بیشتر به خواص این میوه اشاره خواهیم کرد
جدید مناسبتر است احساسات خود را سرکوب نمایید! جدید مناسبتر است احساسات خود را سرکوب نمایید!
شادی وقتی به سراغ رابطه ای می آید که در آن احساس باشد. زمانی که نتوانیم احساسات خود را بیان کنیم شادی از روابطمان پَر می کشد.
از نگاه سلامت با این ویتامین مریضی نقرس را معالجه نمایید! از نگاه سلامت با این ویتامین مریضی نقرس را معالجه نمایید!
ویتامین سی چه فوایدی برای سلامتی بدن ما دارد و باعث چه تغییراتی در آن می شود، بیماری نقرس با این ویتامین چه تغییراتی می یابد چه عارضه هایی را می توانیم با این ویتامین درمان کنیم.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو