تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> روانشناسی-->>> تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

 • زمان درج : 52 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2015-06-29 00:00:00
 • تعداد بازدید : 2364
  بازدید ماه:2364
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

پرونده‌های نیمه‌باز، روی میز است. پرونده‌هایی که عنوان «تجاوز» روی آنها حک شده و مسئولان در حال رسیدگی به آنها هستند.

تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

 

پرونده‌های نیمه‌باز، روی میز است. پرونده‌هایی که عنوان «تجاوز» روی آنها حک شده و مسئولان در حال رسیدگی به آنها هستند. در این مقاله مروری داریم به این پرونده‌ها، پرونده‌هایی که رسانه‌ای شدند و منابع رسمی و خبری درباره آنها اطلاع‌رسانی کرده‌اند. ۱۰ داستان در مقابل شما قرار می‌دهیم و توصیه می‌کنم تمام داستان‌ها را تا انتها بخوانید. واقعیت این است که تمام این داستان‌ها از روی ماجراهای واقعی برداشت شده‌اند، اما بیایید و تشخیص دهید که کدام یک از این پرونده‌ها واقعی است و کدام یک با تخیلات بشری سروکار داشته است. البته که از همین ابتدای راه تاکیدی خاص وجود دارد؛ خطر شایعه در کمین شماست و اگر حدس می‌زنید، توانایی لازم یا حوصله کافی برای خواندن کامل این متن را ندارید، خواندنش را شروع ننمایید.


۱- گریزاز خانه
دختری ۱۵ ساله، در یکی از روستاهایی که هنوز برق به آنها نرسیده، با عمویش به سمت خانه حرکت می‌کند. ماشینی در جاده خلوت حرکت نمی‌کند، عموی ناتنی در راه او را به سمت مهمانخانه‌ای متروک می‌برد و خیلی دیرتر از زمان متداول دختر متوجه غیرعادی بودن اوضاع می‌شود. داد و فریاد و التماس و زاری هم نتیجه‌ای ندارد و مرد سنگدل خشنود به فراموشی نمی‌شود. دختر ۱۵ ساله، به روستا بازمی‌گردد اما از آنجا گریزمی‌کند و در نهایت به تهران می‌رسد. عمو دستگیر نمی‌شود، اما کامیونش ترمز پاره می‌کند و از دنیا می‌رود.
۲- روحانی در تهران
یک روحانی، ملبس به لباس روحانیت، در ساعت ۱۰ شب مثل یک روز عادی از سر کار به خانه بازمی‌گردد. او صدای داد و فریاد دختری را می‌شنود و زمانی به صدا نزدیک می‌شود، متوجه می‌شود که دو پسر جوان می‌خواهند او را به زور سوار بر موتور کنند. او به صحنه نزدیک می‌شود تا میانجی داستان شود. یکی از پسرهای جوان شیشه نوشابه‌ای را که در دست داشته، می‌شکند و به سمت روحانی حمله می‌کند. به چشم راست او تا جایی آسیب می‌زند که حتی احتمال تخلیه یک چشم برای او وجود دارد. نیروی انتظامی یکی از پسرها را بلافاصله پیدا می‌کند و دومین جوان، کمتر از ۲۴ ساعت، با پدرش به نیروی انتظامی می‌آید و خودش را معرفی می‌کند.
۳- ماکسیمای سرقتی
ماکسیمایی ربوده می‌شود، پلیس به دنبال یافتن راهی برای رسیدن به ماکسیماست که خبر می‌رسد دختر جوانی توسط سه پسر که سوار بر ماکسیما بودند، ربوده شده است. شاهدان از حرکت این ماشین به سمت شهرستان کوچک در اطراف شهر اصلی خبر دادند و پلیس به دنبال رد و نشانه‌ای به آن سو می‌رود. ماشین در نخستین گشت‌زنی توسط پلیس پیدا می‌شود، اما خبری از پسرها نیست. هویت آدم‌ربایان توسط پلیس نمایان می‌شود و باغی در اطراف شهر تبدیل به اصلی‌ترین سرنخ. تجسس‌ها به آن باغ متروک می‌رسد، سه دستگاه تلفن همراه، قمه و اسپری اشک‌آور در اتاقک این باغ کشف می‌شود، پیکر نیمه‌جان دختر نیز آنجاست. او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و دختر توضیح می‌دهد که در فاصله‌ای کمتر از ۲۴ ساعت بارها مورد تجاوز قرار گرفته است.
۴- زنی با دو بچه
در یکی از روستاهای کوچک که احتمالا اسمش را هم نشنیده‌اید، زنی مطلقه با دو بچه‌اش زندگی می‌کند. او فکر می‌کند که مرد رویاهایش را پیدا کرده و با او قرار می‌گذارد تا چرخی بزنند و مرد او را با ماشینش به خانه برساند. در ورودی روستا آنها ماشین را متوقف می‌کنند تا با یکدیگر صحبت کنند. اما در همین هن گام چند موتورسوار به آنها نزدیک می‌شوند، مرد را کتک می‌زنند و زن را می‌ربایند و به یک گندمزار می‌برند. نه تنها سرنشین‌های موتور زن را مورد تجاوز قرار می‌دهند که به دوستانشان نیز زنگ می‌زنند و آنها هم سر می‌رسند. در میان افرادی که آنجا هستند، مرد جوانی زن را می‌شناسد و دیگران را مورد تهنظرقرار می‌دهد و به شهر و بیمارستان بازمی‌گرداند.
۵- باز هم گریزاز خانه
دختری که در دوره راهنمایی درس می‌خواند، به هزار و یک دلیل از آن دلیل‌هایی که معلوم نیست نوجوان‌ها با خودشان چه فکر و خیالی می‌کنند، از خانه خارج می‌شود. او دوستانی در سطح شهر پیدا می‌کند و پاتوق هر روزه‌اش می‌شود پارک‌های شهر. با آرایش‌ غلیظ و لباس نامناسب در سطح شهر تردد می‌کند. پسرهایی دورو بر او هستند که نشانه‌ و رد درستی از خود به جای نمی‌گذارند. او، در یک صبح متداولی، در تلاش پلیس دستگیر می‌شود و به کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شود.
۶- زیر سن قانونی
دختری ۱۶ ساله به خانه مردی میانسال می‌رود. ابتدا فکرش را نمی‌کند که قرار است چه اتفاقی برای او بیفتد، پس ترسی از موقعیت ندارد. اما مرد میانسال، او را به زور وادار به انجام کاری می‌کند که او دلش نمی‌خواهد. دختر، پس از مدتی سکوت در مقابل مرد میانسال طرح شکایت می‌کند. پلیس، مرد میانسال را دستگیر می‌کند و پس از آن‌که دادگاهی برای او تشکیل شد، او را متهم می‌شناسد. اما مرد، گریزرا بر قرار ترجیح می‌دهد و به سرعت از کشور گریزمی‌کند. در فاصله‌ای بیش از ۱۰ سال، در یکی از فرودگاه‌های جهان، او را شناسایی و دستگیر می‌کنند و پرونده نیمه‌باز برای همیشه بسته می‌شود.
۷- باغی دیگر
زوج‌هایی جوان در یک باغ مستقر شده‌اند تا تعطیلات آخر هفته را بگذرانند. سروصدای آنها، توجه افرادی را که در باغ همسایه هستند جلب می‌کند. آنها در حال شوخی‌ها و خنده‌های متداول خود هستند که مردان همسایه از دیوار وارد باغ می‌شوند، دست و پای مردان را می‌بندند وخانم ها را به گوشه‌ای دیگر می‌برند و آنها را مورد آزار قرار می‌دهند. اما این پرونده مسکوت نمی‌ماند و همسایه‌ها از پلیس می‌خواهند تا عوامل را شناسایی و معرفی کند. این اتفاق به سرعت می‌افتد و ۱۲ نفر دستگیر می‌شوند.

۸- این بار هتل
در یک هتل اعیانی، مردی میانسال به جرم تجاوز به یکی از خدمتکارهای هتل دستگیر می‌شود. آن هم در یک صبح روز متداولی که می‌خواست حاضر شود تا به محل کار خود برود. مرد، جرم را می‌پذیرد و زن خدمتکار برای پلیس توضیح می‌دهد که چقدر ترسیده و چقدر از قرارگرفتن در این موقعیت ناراضی بوده است. در نهایت به دلیل نمایان بودن محل استقرار مرد، پلیس به سادگی او را دستگیر و روانه زندان می‌کند.
۹- شهر عجیب
یک شهر تفریحی را در دیدبگیرید و خانواده‌ای کوچک و خوشبخت که گام به آنجا گذاشته‌اند. یکی از دوستان مرد، به زن نزدیک می‌شود تا تصمیم عجیب خود را عملی ‌کند. البته زن، تن به چنین کاری نمی‌دهد و در نهایت، در یک درگیری درون خانه، مرد کشته می‌شود. پلیس، زن را به جرم قتل دستگیر و روانه زندان می‌کند.
۱۰- تکرار موقعیت
دختری نوجوان، از طرف پسر همسایه مورد تجاوز قرار می‌گیرد. او که دستش از همه جا کوتاه است، حتی با مادر خود صحبت نمی‌کند و این راز، تبدیل به راز سالیان عمر او می‌شود. رازی که سال‌ها بعد و در موقعیتی مشابه به زبان آورده می‌شود. زمانی که دختر نوجوان زن، این بار از طرف ناپدری‌اش مورد حمله قرار می‌گیرد، ولی از دست او گریزمی‌کند. در موقعیت مشابه دوم، دختر نوجوان داستان را برای مادرش تعریف می‌کند. اتفاق تا مرحله قتل ناپدری قبل می‌رود و پلیس نقش چندانی در این میانه بازی نمی‌کند.
طبیعی است که بیشتر این ماجراها برای شما آشنا باشند. حتی این احتمال وجود دارد که آنها را بشناسید و داستان کامل آنها را خوانده باشید. اما آن‌قدر فاصله میان خیال و واقعیت کم‌رنگ است که احتمالا باید دوباره نگاهی به این ماجراها و نشانه‌های نهفته در آنها بیندازید تا متوجه شوید که دقیقا کدام یک واقعی است و کدام یک، خیال بشر نیز به آن راه پیدا کرده است. اما قبل از آن‌که عجله نمایید و خود را در موقعیت پاسخ قرار دهید، بگذارید چند نکته‌ای را برای شما یادآوری کنیم.

خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

اول آن‌که؛ در تمامی پرونده‌های واقعی این مجموعه، پلیس متهمان را دستگیر کرده و در پرونده‌های قدیمی‌تر، حتی مجرمان در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

دوم آن‌که؛ پس از دو تجاوز گروهی در شهرهای کوچک ایران که اتفاقا سروصدای فراوانی به راه انداخت، معاون اول قوه قضاییه در یک گفت‌وگوی صریح و قدرتمند گفت: «اراده‌ای جدی در دستگاه قضایی وجود دارد که برخورد عبرت‌آموزی با مجرمان صورت گیرد.»

سوم آن‌که؛ یک خبرگزاری گزارش داده است که شماری از افراد متهم به شرکت در این ماجراها دستگیر و به گفته مقام‌های قضایی، بررسی آنها به دلیل جریحه‌دارکردن امنیت عمومی در اولویت بررسی قرار گرفته است.
چهارم آن‌که؛ «عنف» در لغت به معنای سختی، درشتی، تندی و غلبه و زور و معادل کلمه لاتین «VIOLENCE» به معنای خشونت و زور است. بنابر این تجاوز به عنف، به معنای نزدیکی جنسی با زن با اجبار و بدون خوشنودیاوست.
پنجم آن‌که؛ فقه اسلام و قانون مجازات اسلامی، به صراحت مجازات ارتکاب چنین جرمی را «مرگ» و «اعدام» در دیدگرفته است. در صورتی که نمایان شود که زنا صورت نگرفته، که در موارد تجاوزهای گروهی، چنین چیزی اثبات شده است، ماده ۸۲ قانون مجازات اسلامی رعایت می‌شود. این ماده دارای چند بند است که در بند د می‌گوید: «زنای به عنف و اکراه، موجب قتل زانی اکراه‌کننده است.»
عجله‌ای برای خواندن پاسخ‌ها نداشته باشید و بگذارید در ابتدای راه، یادآوری کنیم که پرونده‌های تجاوز، چیزی نیست که در این یکی، دو سال مطرح شده باشند و به عنوان یکی از عجیب‌ترین شکل‌های قانون‌شکنی، در تمام سال‌ها مطرح بوده و در تمام کشورهای جهان، بدون آن‌که تفاوتی میان در حال توسعه یا توسعه یافته وجود داشته باشد، موجود است و نیروهای اجرایی همیشه در مقابل آن عکس‌العمل‌های سریع و صریح نشان داده‌اند. اما پرونده‌های عجیبی در کشورهای دیگر جهان به این نام باز شده است که گاهی خواندنشان عقل از سر آدم می‌پراند. نمونه‌اش داستان دختری ۱۸ ساله در پاکستان است که دادگاه قبیله‌ای‌شان به دلیل اعمال خلاف منافی عفت برادرش، او را مجرم شناختند و حکم به تجاوز گروهی به او آن هم در مقابل پدر برایش صادر کردند. این اتفاق که خیلی سریع در مجامع بین‌المللی خبری شد، از سوی سازمان حقوق بشر تایید شده و اصل سرگذشتحتی باورنکردنی‌تر از این صحبت‌هاست. در این گزارش برادر این دختر ۱۸ ساله، تنها ۱۱ سال دارد و از قبیله «گوجار» با دختری از قبیله «ماسوتی» که از لحاظ اجتماعی بالاتر از قبیله او بود، رابطه برقرار کرده و مردم شهر آنها را در حال گام زدن در شهر مشاهده کرده بودند. دادگاه قبیله‌ای وابسته به قبیله پسر، برای انتقام از این کار نوجوان، طبق «قواعد عرفی» حاکم بر پاکستان دستور داد که باید خواهر او در میان عموم مردم شهر و در حضور پدر مورد تجاوز چهار مرد به انتخاب دادگاه قرار گیرد. ولی گریه‌های دختر به جایی نرسید و این حکم اجرا شد. آنها این شیوه را طبق عرف اختیار کرده‌اند و حق عرفی و قانونی افراد برای ستاندن شرف و حیثیت خود در جامعه‌شان است.
مورد عجیب دوم، تجاوز جنسی به یک دختر ۱۲ ساله در افغانستان است. در ولایت تخار در شمال شرقی افغانستان، مردانی به منزل یک خانواده حمله‌ور می‌شوند که به گفته اعضای خانواده، شش نفر از آنها لباس پلیس بر تن داشته‌اند. پلیس افغانستان در حال پی‌گیری ماجراست و کمیسیون مستقل حقوق بشر از ۳۹ مورد تجاوز جنسی برخانم ها و دختران افغانستان صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که در اکثر موارد، به دلیل ترس از پیامدهای اجتماعی، خانواده‌ها حاضر به افشای این‌گونه موارد نیستند. عموی این دختر ۱۲ ساله توضیح می‌دهد که این گروه به خانه آنها حمله‌ور شده‌اند، دست‌های او را بسته‌اند و شریفه را با خود بردند و گفتند قوماندان یا همان «فرمانده» با تو کار دارد. شریفه حالا دیگر نمی‌تواند از خانه بیرون بیاید و می‌گوید: «نزد پدر و مادر روی ندارم. اجازه ندارم از خانه بیرون شوم. همه بر من می‌خندند.»


نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-03 21:00:02
  • مقاومت مردان در برابر مشکلات سلامت روان

   متاسفانه آمار بالایی در جامعه به مسائل روحی و روانی گرفتار هستند که این مسائل در بین آقایان و خانم ها تقریبا به یک مقدار رایج است. اما آمارها نشان می دهد که آقایان کمتر حاضر به پذیرش مسائل روانی خود هستند. در دنباله در شیثار میخواهیم درباره تندرستی روانی در آقایان زیادتر صحبت ک
  • 2 ماه قبل
  • 2019-08-22 21:00:02
  • تست روانشناسی برونگرایی و درونگرایی فرد

   باتوجه به علم روانشناسی می توان از طریق خصوصیت های متفاوت مردم به شخصیت درونی مردم پی برد.از دید علم روانشناسی همه ی مردم به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم می شوند.در بخش زیر تست برونگرایی و درونگرایی را گذاشته ایم می توانید برای انجام این تست روانشناسی ما را در سایت شیثار دنب
  • 3 ماه قبل
  • 2019-07-24 09:00:02
  • نگاهی مختصر بر حسادت از دید روانشناسی

   بی‌گمان راجع به چشم و هم‌چشمی و حسادت زیاد شنیده ایم و در مواردی این حس را تجربه کرده‌ایم. شاید تجربه‌ی این حس و در عین حال ناشایست دانستن آن در ما احساس متضادی ایجاد کرده باشد که از یکسو حسادت را نپسندیم و از سوی دیگر با درجات متفاوت دچار آن باشیم.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-07-19 09:00:03
  • تست ساده اینکه شما منطقی هستید یا احساسی

   با يک آزمايش ساده مي توانيد تشخيص دهيد که احساسي هستيد يا منطقي؟اين آزمايش ساده به اينگونه است که مطابق تصوير (1) دستانتان را در حاليکه انگشتان از هم فاصله دارند بلافاصله و بدون هيچ فکري نظیر تصاوير (2) و (3) در هم گره کنيد.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-07-14 21:00:01
  • چگونه با دلتنگی و مشکل دوری کنار بیاییم

   برای اکثر خانواده ها جدا شدن از دختران و پسران نوجوانشان سخت است و نمی توانند درد دوری و دل تنگی را تحمل کنند به همین علت علم روانشناسی راههایی را برای کنار آمدن بااین مشکل به شما ارائه می دهد مثلا اگر قرار است بچه بزرگتان از شما دور شود مناسبتر است بچه ها دیگر را بااین تقویت تا
  • 4 ماه قبل
  • 2019-06-23 09:00:02
  • یک نقاشی از تست روانشناسی بامزه

   امروزم یک تست روانشناسی بانکم و شیرین دیگه رو براتون داریم که میتونین با توجه به عکس در اون شرکت کنید و توانایی خودتون رو در این تست محک بزنید
  • 5 ماه قبل
  • 2019-06-16 09:00:03
  • چرا رنگ مشکی انتخاب اول بعضی هاست

   مشکی یکی از رنگهای دوست داشتنیی است که مردم خیلیی به آن علاقه دارند. مشکی به سادگی با تمام رنگها سازگار است و انتخاب لباس را ساده تر میکند. با این وجود، علت روانشناسی علاقه مردم به این رنگ، ابعاد دیگر روانشناسی آنان را نیز در برمیگیرد.(روانشناسی رنگها)
  • 5 ماه قبل
  • 2019-05-20 21:00:03
  • در موردافراد مشکی پوش بیشتر بدانیم

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 6 ماه قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 7 ماه قبل
  • 2019-03-27 21:00:03
  • امید به زندگی آقایان نسبط به خانم ها کمتر است!

   آقایان نسبت به خانم ها دربرابر ریسکات زیادتری هستند و به همین علت مقدار مرگ و میر در آقایان زیادتر از خانم ها است و تندرستی آنان زیادتر در ریسک است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مقدار دلگرمی به زندگی در آقایان با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رنگ لباس و روحیه افراد

   14رنگ ها میتواند در روحیه شما تاثیر مستقیم داشته باشند و رنگ های لباس شما میتونه روحیه فردی شما و اطرافیانتون رو مستقیما تحت تاثیر بگذارد
  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-12 00:00:00
  • تاثیر موسیقی بر آرام کردن کودکان

   14شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که از گریه کردن و ناآرامی کودک خود کلافه شده باشید و دلیل بی قراری نوزادتان را نمی دانید
  • 60 ماه قبل
  • 2014-10-25 00:00:00
  • تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی

   14امروز یک تست قدیمی رو براتون داریم تستی که خیلی قبل تر هم حتما با اون روبرو شده اید و اون رو تجربه کردین و شاید همتون اون رو حداقل یکبار زده باشید وبرای این اسم تتس قدیمی رو بهش داریم
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مشخصات افراد دورو

   14

   دورویی یکی از خصوصات بد است که در این صورت فرد حتی ممکن است به صورت ناخواسته اقدام به رفتارهای دو رویی کند و خودش نداندو...

  • 64 ماه قبل
  • 2014-07-12 00:00:00
  • نحوه مبارزه کردن با کمرویی

   14کمرویی در جامعه معمولا افراد را دچار مشکل می کند و افراد در جامعه نمی توانند آنچنان شاید و باید به فعالیت های اجتماعی خود بپردازند
  • 54 ماه قبل
  • 2015-04-24 00:00:00
  • زندگی در ساحل آرامش

   14مهم ترین کار برای رسیدن به آرامش کنار کشیدن از ضد آرامش ها
  • 63 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • نسبت بستنی یخی با ازدواج و عشق

   14مطلب قشنگیه راستش وقتی عنوانشو خوندم خنده ام گرفت.شما هم بخونین خوشتون میاد.هیچی در موردش نمیگم تا خودتون مطلبو بخونین و نظر بزارین.
  • 2 ماه قبل
  • 2019-08-22 21:00:02
  • تست روانشناسی برونگرایی و درونگرایی فرد

   باتوجه به علم روانشناسی می توان از طریق خصوصیت های متفاوت مردم به شخصیت درونی مردم پی برد.از دید علم روانشناسی همه ی مردم به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم می شوند.در بخش زیر تست برونگرایی و درونگرایی را گذاشته ایم می توانید برای انجام این تست روانشناسی ما را در سایت شیثار دنب
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-03 21:00:02
  • مقاومت مردان در برابر مشکلات سلامت روان

   متاسفانه آمار بالایی در جامعه به مسائل روحی و روانی گرفتار هستند که این مسائل در بین آقایان و خانم ها تقریبا به یک مقدار رایج است. اما آمارها نشان می دهد که آقایان کمتر حاضر به پذیرش مسائل روانی خود هستند. در دنباله در شیثار میخواهیم درباره تندرستی روانی در آقایان زیادتر صحبت ک
  • 3 ماه قبل
  • 2019-07-24 09:00:02
  • نگاهی مختصر بر حسادت از دید روانشناسی

   بی‌گمان راجع به چشم و هم‌چشمی و حسادت زیاد شنیده ایم و در مواردی این حس را تجربه کرده‌ایم. شاید تجربه‌ی این حس و در عین حال ناشایست دانستن آن در ما احساس متضادی ایجاد کرده باشد که از یکسو حسادت را نپسندیم و از سوی دیگر با درجات متفاوت دچار آن باشیم.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-07-19 09:00:03
  • تست ساده اینکه شما منطقی هستید یا احساسی

   با يک آزمايش ساده مي توانيد تشخيص دهيد که احساسي هستيد يا منطقي؟اين آزمايش ساده به اينگونه است که مطابق تصوير (1) دستانتان را در حاليکه انگشتان از هم فاصله دارند بلافاصله و بدون هيچ فکري نظیر تصاوير (2) و (3) در هم گره کنيد.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-07-14 21:00:01
  • چگونه با دلتنگی و مشکل دوری کنار بیاییم

   برای اکثر خانواده ها جدا شدن از دختران و پسران نوجوانشان سخت است و نمی توانند درد دوری و دل تنگی را تحمل کنند به همین علت علم روانشناسی راههایی را برای کنار آمدن بااین مشکل به شما ارائه می دهد مثلا اگر قرار است بچه بزرگتان از شما دور شود مناسبتر است بچه ها دیگر را بااین تقویت تا
  • 4 ماه قبل
  • 2019-06-23 09:00:02
  • یک نقاشی از تست روانشناسی بامزه

   امروزم یک تست روانشناسی بانکم و شیرین دیگه رو براتون داریم که میتونین با توجه به عکس در اون شرکت کنید و توانایی خودتون رو در این تست محک بزنید
  • 5 ماه قبل
  • 2019-06-16 09:00:03
  • چرا رنگ مشکی انتخاب اول بعضی هاست

   مشکی یکی از رنگهای دوست داشتنیی است که مردم خیلیی به آن علاقه دارند. مشکی به سادگی با تمام رنگها سازگار است و انتخاب لباس را ساده تر میکند. با این وجود، علت روانشناسی علاقه مردم به این رنگ، ابعاد دیگر روانشناسی آنان را نیز در برمیگیرد.(روانشناسی رنگها)
  • 5 ماه قبل
  • 2019-05-20 21:00:03
  • در موردافراد مشکی پوش بیشتر بدانیم

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 6 ماه قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 7 ماه قبل
  • 2019-03-27 21:00:03
  • امید به زندگی آقایان نسبط به خانم ها کمتر است!

   آقایان نسبت به خانم ها دربرابر ریسکات زیادتری هستند و به همین علت مقدار مرگ و میر در آقایان زیادتر از خانم ها است و تندرستی آنان زیادتر در ریسک است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مقدار دلگرمی به زندگی در آقایان با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید