تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> روانشناسی-->>> تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

 • زمان درج : 46 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2015-06-29 00:00:00
 • تعداد بازدید : 2308
  بازدید ماه:2308
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

پرونده‌های نیمه‌باز، روی میز است. پرونده‌هایی که عنوان «تجاوز» روی آنها حک شده و مسئولان در حال رسیدگی به آنها هستند.

تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

 

پرونده‌های نیمه‌باز، روی میز است. پرونده‌هایی که عنوان «تجاوز» روی آنها حک شده و مسئولان در حال رسیدگی به آنها هستند. در این مقاله مروری داریم به این پرونده‌ها، پرونده‌هایی که رسانه‌ای شدند و منابع رسمی و خبری درباره آنها اطلاع‌رسانی کرده‌اند. ۱۰ داستان در مقابل شما قرار می‌دهیم و توصیه می‌کنم تمام داستان‌ها را تا انتها بخوانید. واقعیت این است که تمام این داستان‌ها از روی ماجراهای واقعی برداشت شده‌اند، اما بیایید و تشخیص دهید که کدام یک از این پرونده‌ها واقعی است و کدام یک با تخیلات بشری سروکار داشته است. البته که از همین ابتدای راه تاکیدی خاص وجود دارد؛ خطر شایعه در کمین شماست و اگر حدس می‌زنید، توانایی لازم یا حوصله کافی برای خواندن کامل این متن را ندارید، خواندنش را شروع ننمایید.


۱- گریزاز خانه
دختری ۱۵ ساله، در یکی از روستاهایی که هنوز برق به آنها نرسیده، با عمویش به سمت خانه حرکت می‌کند. ماشینی در جاده خلوت حرکت نمی‌کند، عموی ناتنی در راه او را به سمت مهمانخانه‌ای متروک می‌برد و خیلی دیرتر از زمان متداول دختر متوجه غیرعادی بودن اوضاع می‌شود. داد و فریاد و التماس و زاری هم نتیجه‌ای ندارد و مرد سنگدل خشنود به فراموشی نمی‌شود. دختر ۱۵ ساله، به روستا بازمی‌گردد اما از آنجا گریزمی‌کند و در نهایت به تهران می‌رسد. عمو دستگیر نمی‌شود، اما کامیونش ترمز پاره می‌کند و از دنیا می‌رود.
۲- روحانی در تهران
یک روحانی، ملبس به لباس روحانیت، در ساعت ۱۰ شب مثل یک روز عادی از سر کار به خانه بازمی‌گردد. او صدای داد و فریاد دختری را می‌شنود و زمانی به صدا نزدیک می‌شود، متوجه می‌شود که دو پسر جوان می‌خواهند او را به زور سوار بر موتور کنند. او به صحنه نزدیک می‌شود تا میانجی داستان شود. یکی از پسرهای جوان شیشه نوشابه‌ای را که در دست داشته، می‌شکند و به سمت روحانی حمله می‌کند. به چشم راست او تا جایی آسیب می‌زند که حتی احتمال تخلیه یک چشم برای او وجود دارد. نیروی انتظامی یکی از پسرها را بلافاصله پیدا می‌کند و دومین جوان، کمتر از ۲۴ ساعت، با پدرش به نیروی انتظامی می‌آید و خودش را معرفی می‌کند.
۳- ماکسیمای سرقتی
ماکسیمایی ربوده می‌شود، پلیس به دنبال یافتن راهی برای رسیدن به ماکسیماست که خبر می‌رسد دختر جوانی توسط سه پسر که سوار بر ماکسیما بودند، ربوده شده است. شاهدان از حرکت این ماشین به سمت شهرستان کوچک در اطراف شهر اصلی خبر دادند و پلیس به دنبال رد و نشانه‌ای به آن سو می‌رود. ماشین در نخستین گشت‌زنی توسط پلیس پیدا می‌شود، اما خبری از پسرها نیست. هویت آدم‌ربایان توسط پلیس نمایان می‌شود و باغی در اطراف شهر تبدیل به اصلی‌ترین سرنخ. تجسس‌ها به آن باغ متروک می‌رسد، سه دستگاه تلفن همراه، قمه و اسپری اشک‌آور در اتاقک این باغ کشف می‌شود، پیکر نیمه‌جان دختر نیز آنجاست. او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و دختر توضیح می‌دهد که در فاصله‌ای کمتر از ۲۴ ساعت بارها مورد تجاوز قرار گرفته است.
۴- زنی با دو بچه
در یکی از روستاهای کوچک که احتمالا اسمش را هم نشنیده‌اید، زنی مطلقه با دو بچه‌اش زندگی می‌کند. او فکر می‌کند که مرد رویاهایش را پیدا کرده و با او قرار می‌گذارد تا چرخی بزنند و مرد او را با ماشینش به خانه برساند. در ورودی روستا آنها ماشین را متوقف می‌کنند تا با یکدیگر صحبت کنند. اما در همین هن گام چند موتورسوار به آنها نزدیک می‌شوند، مرد را کتک می‌زنند و زن را می‌ربایند و به یک گندمزار می‌برند. نه تنها سرنشین‌های موتور زن را مورد تجاوز قرار می‌دهند که به دوستانشان نیز زنگ می‌زنند و آنها هم سر می‌رسند. در میان افرادی که آنجا هستند، مرد جوانی زن را می‌شناسد و دیگران را مورد تهنظرقرار می‌دهد و به شهر و بیمارستان بازمی‌گرداند.
۵- باز هم گریزاز خانه
دختری که در دوره راهنمایی درس می‌خواند، به هزار و یک دلیل از آن دلیل‌هایی که معلوم نیست نوجوان‌ها با خودشان چه فکر و خیالی می‌کنند، از خانه خارج می‌شود. او دوستانی در سطح شهر پیدا می‌کند و پاتوق هر روزه‌اش می‌شود پارک‌های شهر. با آرایش‌ غلیظ و لباس نامناسب در سطح شهر تردد می‌کند. پسرهایی دورو بر او هستند که نشانه‌ و رد درستی از خود به جای نمی‌گذارند. او، در یک صبح متداولی، در تلاش پلیس دستگیر می‌شود و به کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شود.
۶- زیر سن قانونی
دختری ۱۶ ساله به خانه مردی میانسال می‌رود. ابتدا فکرش را نمی‌کند که قرار است چه اتفاقی برای او بیفتد، پس ترسی از موقعیت ندارد. اما مرد میانسال، او را به زور وادار به انجام کاری می‌کند که او دلش نمی‌خواهد. دختر، پس از مدتی سکوت در مقابل مرد میانسال طرح شکایت می‌کند. پلیس، مرد میانسال را دستگیر می‌کند و پس از آن‌که دادگاهی برای او تشکیل شد، او را متهم می‌شناسد. اما مرد، گریزرا بر قرار ترجیح می‌دهد و به سرعت از کشور گریزمی‌کند. در فاصله‌ای بیش از ۱۰ سال، در یکی از فرودگاه‌های جهان، او را شناسایی و دستگیر می‌کنند و پرونده نیمه‌باز برای همیشه بسته می‌شود.
۷- باغی دیگر
زوج‌هایی جوان در یک باغ مستقر شده‌اند تا تعطیلات آخر هفته را بگذرانند. سروصدای آنها، توجه افرادی را که در باغ همسایه هستند جلب می‌کند. آنها در حال شوخی‌ها و خنده‌های متداول خود هستند که مردان همسایه از دیوار وارد باغ می‌شوند، دست و پای مردان را می‌بندند وخانم ها را به گوشه‌ای دیگر می‌برند و آنها را مورد آزار قرار می‌دهند. اما این پرونده مسکوت نمی‌ماند و همسایه‌ها از پلیس می‌خواهند تا عوامل را شناسایی و معرفی کند. این اتفاق به سرعت می‌افتد و ۱۲ نفر دستگیر می‌شوند.

۸- این بار هتل
در یک هتل اعیانی، مردی میانسال به جرم تجاوز به یکی از خدمتکارهای هتل دستگیر می‌شود. آن هم در یک صبح روز متداولی که می‌خواست حاضر شود تا به محل کار خود برود. مرد، جرم را می‌پذیرد و زن خدمتکار برای پلیس توضیح می‌دهد که چقدر ترسیده و چقدر از قرارگرفتن در این موقعیت ناراضی بوده است. در نهایت به دلیل نمایان بودن محل استقرار مرد، پلیس به سادگی او را دستگیر و روانه زندان می‌کند.
۹- شهر عجیب
یک شهر تفریحی را در دیدبگیرید و خانواده‌ای کوچک و خوشبخت که گام به آنجا گذاشته‌اند. یکی از دوستان مرد، به زن نزدیک می‌شود تا تصمیم عجیب خود را عملی ‌کند. البته زن، تن به چنین کاری نمی‌دهد و در نهایت، در یک درگیری درون خانه، مرد کشته می‌شود. پلیس، زن را به جرم قتل دستگیر و روانه زندان می‌کند.
۱۰- تکرار موقعیت
دختری نوجوان، از طرف پسر همسایه مورد تجاوز قرار می‌گیرد. او که دستش از همه جا کوتاه است، حتی با مادر خود صحبت نمی‌کند و این راز، تبدیل به راز سالیان عمر او می‌شود. رازی که سال‌ها بعد و در موقعیتی مشابه به زبان آورده می‌شود. زمانی که دختر نوجوان زن، این بار از طرف ناپدری‌اش مورد حمله قرار می‌گیرد، ولی از دست او گریزمی‌کند. در موقعیت مشابه دوم، دختر نوجوان داستان را برای مادرش تعریف می‌کند. اتفاق تا مرحله قتل ناپدری قبل می‌رود و پلیس نقش چندانی در این میانه بازی نمی‌کند.
طبیعی است که بیشتر این ماجراها برای شما آشنا باشند. حتی این احتمال وجود دارد که آنها را بشناسید و داستان کامل آنها را خوانده باشید. اما آن‌قدر فاصله میان خیال و واقعیت کم‌رنگ است که احتمالا باید دوباره نگاهی به این ماجراها و نشانه‌های نهفته در آنها بیندازید تا متوجه شوید که دقیقا کدام یک واقعی است و کدام یک، خیال بشر نیز به آن راه پیدا کرده است. اما قبل از آن‌که عجله نمایید و خود را در موقعیت پاسخ قرار دهید، بگذارید چند نکته‌ای را برای شما یادآوری کنیم.

خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

اول آن‌که؛ در تمامی پرونده‌های واقعی این مجموعه، پلیس متهمان را دستگیر کرده و در پرونده‌های قدیمی‌تر، حتی مجرمان در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

دوم آن‌که؛ پس از دو تجاوز گروهی در شهرهای کوچک ایران که اتفاقا سروصدای فراوانی به راه انداخت، معاون اول قوه قضاییه در یک گفت‌وگوی صریح و قدرتمند گفت: «اراده‌ای جدی در دستگاه قضایی وجود دارد که برخورد عبرت‌آموزی با مجرمان صورت گیرد.»

سوم آن‌که؛ یک خبرگزاری گزارش داده است که شماری از افراد متهم به شرکت در این ماجراها دستگیر و به گفته مقام‌های قضایی، بررسی آنها به دلیل جریحه‌دارکردن امنیت عمومی در اولویت بررسی قرار گرفته است.
چهارم آن‌که؛ «عنف» در لغت به معنای سختی، درشتی، تندی و غلبه و زور و معادل کلمه لاتین «VIOLENCE» به معنای خشونت و زور است. بنابر این تجاوز به عنف، به معنای نزدیکی جنسی با زن با اجبار و بدون خوشنودیاوست.
پنجم آن‌که؛ فقه اسلام و قانون مجازات اسلامی، به صراحت مجازات ارتکاب چنین جرمی را «مرگ» و «اعدام» در دیدگرفته است. در صورتی که نمایان شود که زنا صورت نگرفته، که در موارد تجاوزهای گروهی، چنین چیزی اثبات شده است، ماده ۸۲ قانون مجازات اسلامی رعایت می‌شود. این ماده دارای چند بند است که در بند د می‌گوید: «زنای به عنف و اکراه، موجب قتل زانی اکراه‌کننده است.»
عجله‌ای برای خواندن پاسخ‌ها نداشته باشید و بگذارید در ابتدای راه، یادآوری کنیم که پرونده‌های تجاوز، چیزی نیست که در این یکی، دو سال مطرح شده باشند و به عنوان یکی از عجیب‌ترین شکل‌های قانون‌شکنی، در تمام سال‌ها مطرح بوده و در تمام کشورهای جهان، بدون آن‌که تفاوتی میان در حال توسعه یا توسعه یافته وجود داشته باشد، موجود است و نیروهای اجرایی همیشه در مقابل آن عکس‌العمل‌های سریع و صریح نشان داده‌اند. اما پرونده‌های عجیبی در کشورهای دیگر جهان به این نام باز شده است که گاهی خواندنشان عقل از سر آدم می‌پراند. نمونه‌اش داستان دختری ۱۸ ساله در پاکستان است که دادگاه قبیله‌ای‌شان به دلیل اعمال خلاف منافی عفت برادرش، او را مجرم شناختند و حکم به تجاوز گروهی به او آن هم در مقابل پدر برایش صادر کردند. این اتفاق که خیلی سریع در مجامع بین‌المللی خبری شد، از سوی سازمان حقوق بشر تایید شده و اصل سرگذشتحتی باورنکردنی‌تر از این صحبت‌هاست. در این گزارش برادر این دختر ۱۸ ساله، تنها ۱۱ سال دارد و از قبیله «گوجار» با دختری از قبیله «ماسوتی» که از لحاظ اجتماعی بالاتر از قبیله او بود، رابطه برقرار کرده و مردم شهر آنها را در حال گام زدن در شهر مشاهده کرده بودند. دادگاه قبیله‌ای وابسته به قبیله پسر، برای انتقام از این کار نوجوان، طبق «قواعد عرفی» حاکم بر پاکستان دستور داد که باید خواهر او در میان عموم مردم شهر و در حضور پدر مورد تجاوز چهار مرد به انتخاب دادگاه قرار گیرد. ولی گریه‌های دختر به جایی نرسید و این حکم اجرا شد. آنها این شیوه را طبق عرف اختیار کرده‌اند و حق عرفی و قانونی افراد برای ستاندن شرف و حیثیت خود در جامعه‌شان است.
مورد عجیب دوم، تجاوز جنسی به یک دختر ۱۲ ساله در افغانستان است. در ولایت تخار در شمال شرقی افغانستان، مردانی به منزل یک خانواده حمله‌ور می‌شوند که به گفته اعضای خانواده، شش نفر از آنها لباس پلیس بر تن داشته‌اند. پلیس افغانستان در حال پی‌گیری ماجراست و کمیسیون مستقل حقوق بشر از ۳۹ مورد تجاوز جنسی برخانم ها و دختران افغانستان صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که در اکثر موارد، به دلیل ترس از پیامدهای اجتماعی، خانواده‌ها حاضر به افشای این‌گونه موارد نیستند. عموی این دختر ۱۲ ساله توضیح می‌دهد که این گروه به خانه آنها حمله‌ور شده‌اند، دست‌های او را بسته‌اند و شریفه را با خود بردند و گفتند قوماندان یا همان «فرمانده» با تو کار دارد. شریفه حالا دیگر نمی‌تواند از خانه بیرون بیاید و می‌گوید: «نزد پدر و مادر روی ندارم. اجازه ندارم از خانه بیرون شوم. همه بر من می‌خندند.»


نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-05-20 21:00:03
  • در موردافراد مشکی پوش بیشتر بدانیم

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 2 روز قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 1 ماه قبل
  • 2019-03-27 21:00:03
  • امید به زندگی آقایان نسبط به خانم ها کمتر است!

   آقایان نسبت به خانم ها دربرابر ریسکات زیادتری هستند و به همین علت مقدار مرگ و میر در آقایان زیادتر از خانم ها است و تندرستی آنان زیادتر در ریسک است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مقدار دلگرمی به زندگی در آقایان با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 3 ماه قبل
  • 2019-02-16 00:00:00
  • چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم

   تمام مردم موفق در زندگی یک خصوصیت نمایان دارند و آن هم مصرف بهینه از وقت و و برنامه ریزی کردن برای آن است یعنی اهدافی را در سر می پروراند و با برنامه ریزی و تعین و زمان و وقت آن ها را پیش می برد مردم موفق اهمیت واقعی وقت را می دانند و کارهایشان را وقت بندی می کنند در این مطلب از شیث
  • 9 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 10 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 10 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 37 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 9 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   14امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 2 روز قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   14آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • شناخت شخصیت از روی نقاشی های بی هدف

   14شده تا حالا به صورت کاملا ناخوداگاه کاغذی دم دستتون باشه وبر روی اون شروع به نوشتن و شکل کشیدن بکنید بودن اینکه قصد و منظور خاصی رو داشته باشید؟؟
  • 54 ماه قبل
  • 2014-10-25 00:00:00
  • تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی

   14امروز یک تست قدیمی رو براتون داریم تستی که خیلی قبل تر هم حتما با اون روبرو شده اید و اون رو تجربه کردین و شاید همتون اون رو حداقل یکبار زده باشید وبرای این اسم تتس قدیمی رو بهش داریم
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • راه های مقابله با کودکان بد زبان

   14روان شناسانی که اعتقادات نظری متفاوتی دارند در مورد چگونگی تعریف پرخاشگری اساساً با هم توافق ندارند. موضوع اصلی این است که آیا باید پرخاشگری را براساس پیامدهای قابل دیدن آن تعریف کنیم یا براساس مقاصد شخصی که آن را نشان می دهد
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • دختر ها زودتر از پسرها عاقل میشوند

   14 خیلی از ما از این سو و آن سو میشنویم که دخترها در دوران کودکی زودتر از پسرها بزرگ میشوند و عاقل میشوند اماایا ان مطلب درست هست
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

   14مشکی اکثرا برای ما رنگ ناراحت کننده ای ات و رنگ نا امیدی و غم است اما اثرا رضا صادقی را همیشه با لباس مشکی دیده ایم و او میگوید مشکی رنگ عشق است، اما این تفاوت از کجاست
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-05 00:00:00
  • با دلتنگی چه کنیم؟

   برای خانواده ها جدا شدن از فرزندی که اگرچه به 20 سالگی نزدیک می شود اما هنوز دوره نوجوانی اش را پشت سر نگذاشته کار ساده ای نیست. برای بچه های امروزی هم دور شدن از این دنیای آرام آسان نیست. اگر شما هم نگران جدایی فرزندتان هستید، ما به شما کمک می کنیم تا با این شرایط کنار بیایید.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیان تان

   جهانی بودن حالات صورت و رواج آن در بین انسانهای سراسر جهان نشان می دهند که این حالات در بیولوژی ذاتی ما انسانها ریشه دارند و حاصل میلیونها سال تکامل انسان هستند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-06 00:00:00
  • چرا زنان شاد نیستند ؟

   "به نظر می رسد میزان شادی در زنان نسبت به مردان کمتر است ، به نظر شما علت اصلی آن چیست ؟ دلایل زیادی شامل مسایل اجتماعی، خانوادگی ، فرهنگی و...دراین امر دخیل هستند ،اما ما به بررسی برخی علل فردی شاد نبودن بانوان می پردازیم ، البته توجه داشته باشید که این مسئله درمورد همه خانم ها
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-06 00:00:00
  • انسان‌هایی با دو شخصیت

   درباره دوگانگی شخصیت و نفاق، روایات بسیاری وارد شده؛ چون چهره نشانه درون است و زبان هم حاكی از درون است و معنای این روایات هم این است كه انسانی كه دارای دوگانگی شخصیت باشد آن هم دو شخصیت متضاد، منافق است. چون منافق هم دو چهره دارد. اساس اسلام توحید است و لذا در شخصیت هم سراغ وحدت
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-07 00:00:00
  • سوء استفاده عاطفی چیست؟

   سوء استفاده هر رفتاری است كه به قصد ایجاد كنترل و انقیاد یك انسان دیگر انجام می گیرد و می تواند استفاده از ترس، توهین و تجاوز كلامی یا جسمی را شامل شود. سوء استفاده عاطفی نوعی سوء استفاده است كه ماهیتا عاطفی و هیجان است نه جسمی. سوء استفاده عاطفی هر چیزی را شامل می شود.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-04 00:00:00
  • عادات اضطرابی؛ ناخن هایی برای جویدن!

   از نظر علم روان پزشکی عادت هایی مانند جویدن ناخن یا کندن پوست لب یا مکیدن ناخن یا شکستن انگشتان جزو عادت های اضطرابی دسته بندی می شود.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-04 00:00:00
  • ویتامین ضد افسردگی زنانه

   یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که نقش های حیاتی بسیاری در بدن ایفا می کند. به تازگی محققان دریافته‌اند که ویتامین d می‌تواند با افسردگی به ویژه در دوران یائسگی مقابله کند.دوره‌ یائسگی دوره‌ای از زندگی زنان است که به دلیل تغییرات هورمونی در بدن علایم مختلفی از جمله افس
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-08 00:00:00
  • اعتماد به نفس و موفقیت درخانم ها

   به دلایل زیر توانایی همیشه منجر به اعتماد به‌ نفس نمی‌شود.زنان موفق می‌دانند که در هر کار مردانه‌ای، گاهی خود را در شرایطی نامساعد می‌بینند. ممکن است دست‌کم گرفته شویم، مورد استفاده کمتر قرار گیریم یا حتی حقوق کمتر دریافت کنیم. تحقیقات نشان می‌دهد زنان باید در سطوحی به طو
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید