هوالرزاق
ads


تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

پرونده‌های نیمه‌باز، روی میز است. پرونده‌هایی که عنوان «تجاوز» روی آنها حک شده و مسئولان در حال رسیدگی به آنها هستند.

تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

 

پرونده‌های نیمه‌باز، روی میز است. پرونده‌هایی که عنوان «تجاوز» روی آنها حک شده و مسئولان در حال رسیدگی به آنها هستند. در این مقاله مروری داریم به این پرونده‌ها، پرونده‌هایی که رسانه‌ای شدند و منابع رسمی و خبری درباره آنها اطلاع‌رسانی کرده‌اند. ۱۰ داستان در مقابل شما قرار می‌دهیم و توصیه می‌کنم تمام داستان‌ها را تا انتها بخوانید. واقعیت این است که تمام این داستان‌ها از روی ماجراهای واقعی برداشت شده‌اند، اما بیایید و تشخیص دهید که کدام یک از این پرونده‌ها واقعی است و کدام یک با تخیلات بشری سروکار داشته است. البته که از همین ابتدای راه تاکیدی خاص وجود دارد؛ خطر شایعه در کمین شماست و اگر حدس می‌زنید، توانایی لازم یا حوصله کافی برای خواندن کامل این متن را ندارید، خواندنش را شروع ننمایید.


۱- گریزاز خانه
دختری ۱۵ ساله، در یکی از روستاهایی که هنوز برق به آنها نرسیده، با عمویش به سمت خانه حرکت می‌کند. ماشینی در جاده خلوت حرکت نمی‌کند، عموی ناتنی در راه او را به سمت مهمانخانه‌ای متروک می‌برد و خیلی دیرتر از زمان متداول دختر متوجه غیرعادی بودن اوضاع می‌شود. داد و فریاد و التماس و زاری هم نتیجه‌ای ندارد و مرد سنگدل خشنود به فراموشی نمی‌شود. دختر ۱۵ ساله، به روستا بازمی‌گردد اما از آنجا گریزمی‌کند و در نهایت به تهران می‌رسد. عمو دستگیر نمی‌شود، اما کامیونش ترمز پاره می‌کند و از دنیا می‌رود.
۲- روحانی در تهران
یک روحانی، ملبس به لباس روحانیت، در ساعت ۱۰ شب مثل یک روز عادی از سر کار به خانه بازمی‌گردد. او صدای داد و فریاد دختری را می‌شنود و زمانی به صدا نزدیک می‌شود، متوجه می‌شود که دو پسر جوان می‌خواهند او را به زور سوار بر موتور کنند. او به صحنه نزدیک می‌شود تا میانجی داستان شود. یکی از پسرهای جوان شیشه نوشابه‌ای را که در دست داشته، می‌شکند و به سمت روحانی حمله می‌کند. به چشم راست او تا جایی آسیب می‌زند که حتی احتمال تخلیه یک چشم برای او وجود دارد. نیروی انتظامی یکی از پسرها را بلافاصله پیدا می‌کند و دومین جوان، کمتر از ۲۴ ساعت، با پدرش به نیروی انتظامی می‌آید و خودش را معرفی می‌کند.
۳- ماکسیمای سرقتی
ماکسیمایی ربوده می‌شود، پلیس به دنبال یافتن راهی برای رسیدن به ماکسیماست که خبر می‌رسد دختر جوانی توسط سه پسر که سوار بر ماکسیما بودند، ربوده شده است. شاهدان از حرکت این ماشین به سمت شهرستان کوچک در اطراف شهر اصلی خبر دادند و پلیس به دنبال رد و نشانه‌ای به آن سو می‌رود. ماشین در نخستین گشت‌زنی توسط پلیس پیدا می‌شود، اما خبری از پسرها نیست. هویت آدم‌ربایان توسط پلیس نمایان می‌شود و باغی در اطراف شهر تبدیل به اصلی‌ترین سرنخ. تجسس‌ها به آن باغ متروک می‌رسد، سه دستگاه تلفن همراه، قمه و اسپری اشک‌آور در اتاقک این باغ کشف می‌شود، پیکر نیمه‌جان دختر نیز آنجاست. او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و دختر توضیح می‌دهد که در فاصله‌ای کمتر از ۲۴ ساعت بارها مورد تجاوز قرار گرفته است.
۴- زنی با دو بچه
در یکی از روستاهای کوچک که احتمالا اسمش را هم نشنیده‌اید، زنی مطلقه با دو بچه‌اش زندگی می‌کند. او فکر می‌کند که مرد رویاهایش را پیدا کرده و با او قرار می‌گذارد تا چرخی بزنند و مرد او را با ماشینش به خانه برساند. در ورودی روستا آنها ماشین را متوقف می‌کنند تا با یکدیگر صحبت کنند. اما در همین هن گام چند موتورسوار به آنها نزدیک می‌شوند، مرد را کتک می‌زنند و زن را می‌ربایند و به یک گندمزار می‌برند. نه تنها سرنشین‌های موتور زن را مورد تجاوز قرار می‌دهند که به دوستانشان نیز زنگ می‌زنند و آنها هم سر می‌رسند. در میان افرادی که آنجا هستند، مرد جوانی زن را می‌شناسد و دیگران را مورد تهنظرقرار می‌دهد و به شهر و بیمارستان بازمی‌گرداند.
۵- باز هم گریزاز خانه
دختری که در دوره راهنمایی درس می‌خواند، به هزار و یک دلیل از آن دلیل‌هایی که معلوم نیست نوجوان‌ها با خودشان چه فکر و خیالی می‌کنند، از خانه خارج می‌شود. او دوستانی در سطح شهر پیدا می‌کند و پاتوق هر روزه‌اش می‌شود پارک‌های شهر. با آرایش‌ غلیظ و لباس نامناسب در سطح شهر تردد می‌کند. پسرهایی دورو بر او هستند که نشانه‌ و رد درستی از خود به جای نمی‌گذارند. او، در یک صبح متداولی، در تلاش پلیس دستگیر می‌شود و به کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شود.
۶- زیر سن قانونی
دختری ۱۶ ساله به خانه مردی میانسال می‌رود. ابتدا فکرش را نمی‌کند که قرار است چه اتفاقی برای او بیفتد، پس ترسی از موقعیت ندارد. اما مرد میانسال، او را به زور وادار به انجام کاری می‌کند که او دلش نمی‌خواهد. دختر، پس از مدتی سکوت در مقابل مرد میانسال طرح شکایت می‌کند. پلیس، مرد میانسال را دستگیر می‌کند و پس از آن‌که دادگاهی برای او تشکیل شد، او را متهم می‌شناسد. اما مرد، گریزرا بر قرار ترجیح می‌دهد و به سرعت از کشور گریزمی‌کند. در فاصله‌ای بیش از ۱۰ سال، در یکی از فرودگاه‌های جهان، او را شناسایی و دستگیر می‌کنند و پرونده نیمه‌باز برای همیشه بسته می‌شود.
۷- باغی دیگر
زوج‌هایی جوان در یک باغ مستقر شده‌اند تا تعطیلات آخر هفته را بگذرانند. سروصدای آنها، توجه افرادی را که در باغ همسایه هستند جلب می‌کند. آنها در حال شوخی‌ها و خنده‌های متداول خود هستند که مردان همسایه از دیوار وارد باغ می‌شوند، دست و پای مردان را می‌بندند وخانم ها را به گوشه‌ای دیگر می‌برند و آنها را مورد آزار قرار می‌دهند. اما این پرونده مسکوت نمی‌ماند و همسایه‌ها از پلیس می‌خواهند تا عوامل را شناسایی و معرفی کند. این اتفاق به سرعت می‌افتد و ۱۲ نفر دستگیر می‌شوند.

۸- این بار هتل
در یک هتل اعیانی، مردی میانسال به جرم تجاوز به یکی از خدمتکارهای هتل دستگیر می‌شود. آن هم در یک صبح روز متداولی که می‌خواست حاضر شود تا به محل کار خود برود. مرد، جرم را می‌پذیرد و زن خدمتکار برای پلیس توضیح می‌دهد که چقدر ترسیده و چقدر از قرارگرفتن در این موقعیت ناراضی بوده است. در نهایت به دلیل نمایان بودن محل استقرار مرد، پلیس به سادگی او را دستگیر و روانه زندان می‌کند.
۹- شهر عجیب
یک شهر تفریحی را در دیدبگیرید و خانواده‌ای کوچک و خوشبخت که گام به آنجا گذاشته‌اند. یکی از دوستان مرد، به زن نزدیک می‌شود تا تصمیم عجیب خود را عملی ‌کند. البته زن، تن به چنین کاری نمی‌دهد و در نهایت، در یک درگیری درون خانه، مرد کشته می‌شود. پلیس، زن را به جرم قتل دستگیر و روانه زندان می‌کند.
۱۰- تکرار موقعیت
دختری نوجوان، از طرف پسر همسایه مورد تجاوز قرار می‌گیرد. او که دستش از همه جا کوتاه است، حتی با مادر خود صحبت نمی‌کند و این راز، تبدیل به راز سالیان عمر او می‌شود. رازی که سال‌ها بعد و در موقعیتی مشابه به زبان آورده می‌شود. زمانی که دختر نوجوان زن، این بار از طرف ناپدری‌اش مورد حمله قرار می‌گیرد، ولی از دست او گریزمی‌کند. در موقعیت مشابه دوم، دختر نوجوان داستان را برای مادرش تعریف می‌کند. اتفاق تا مرحله قتل ناپدری قبل می‌رود و پلیس نقش چندانی در این میانه بازی نمی‌کند.
طبیعی است که بیشتر این ماجراها برای شما آشنا باشند. حتی این احتمال وجود دارد که آنها را بشناسید و داستان کامل آنها را خوانده باشید. اما آن‌قدر فاصله میان خیال و واقعیت کم‌رنگ است که احتمالا باید دوباره نگاهی به این ماجراها و نشانه‌های نهفته در آنها بیندازید تا متوجه شوید که دقیقا کدام یک واقعی است و کدام یک، خیال بشر نیز به آن راه پیدا کرده است. اما قبل از آن‌که عجله نمایید و خود را در موقعیت پاسخ قرار دهید، بگذارید چند نکته‌ای را برای شما یادآوری کنیم.

خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

اول آن‌که؛ در تمامی پرونده‌های واقعی این مجموعه، پلیس متهمان را دستگیر کرده و در پرونده‌های قدیمی‌تر، حتی مجرمان در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

دوم آن‌که؛ پس از دو تجاوز گروهی در شهرهای کوچک ایران که اتفاقا سروصدای فراوانی به راه انداخت، معاون اول قوه قضاییه در یک گفت‌وگوی صریح و قدرتمند گفت: «اراده‌ای جدی در دستگاه قضایی وجود دارد که برخورد عبرت‌آموزی با مجرمان صورت گیرد.»

سوم آن‌که؛ یک خبرگزاری گزارش داده است که شماری از افراد متهم به شرکت در این ماجراها دستگیر و به گفته مقام‌های قضایی، بررسی آنها به دلیل جریحه‌دارکردن امنیت عمومی در اولویت بررسی قرار گرفته است.
چهارم آن‌که؛ «عنف» در لغت به معنای سختی، درشتی، تندی و غلبه و زور و معادل کلمه لاتین «VIOLENCE» به معنای خشونت و زور است. بنابر این تجاوز به عنف، به معنای نزدیکی جنسی با زن با اجبار و بدون خوشنودیاوست.
پنجم آن‌که؛ فقه اسلام و قانون مجازات اسلامی، به صراحت مجازات ارتکاب چنین جرمی را «مرگ» و «اعدام» در دیدگرفته است. در صورتی که نمایان شود که زنا صورت نگرفته، که در موارد تجاوزهای گروهی، چنین چیزی اثبات شده است، ماده ۸۲ قانون مجازات اسلامی رعایت می‌شود. این ماده دارای چند بند است که در بند د می‌گوید: «زنای به عنف و اکراه، موجب قتل زانی اکراه‌کننده است.»
عجله‌ای برای خواندن پاسخ‌ها نداشته باشید و بگذارید در ابتدای راه، یادآوری کنیم که پرونده‌های تجاوز، چیزی نیست که در این یکی، دو سال مطرح شده باشند و به عنوان یکی از عجیب‌ترین شکل‌های قانون‌شکنی، در تمام سال‌ها مطرح بوده و در تمام کشورهای جهان، بدون آن‌که تفاوتی میان در حال توسعه یا توسعه یافته وجود داشته باشد، موجود است و نیروهای اجرایی همیشه در مقابل آن عکس‌العمل‌های سریع و صریح نشان داده‌اند. اما پرونده‌های عجیبی در کشورهای دیگر جهان به این نام باز شده است که گاهی خواندنشان عقل از سر آدم می‌پراند. نمونه‌اش داستان دختری ۱۸ ساله در پاکستان است که دادگاه قبیله‌ای‌شان به دلیل اعمال خلاف منافی عفت برادرش، او را مجرم شناختند و حکم به تجاوز گروهی به او آن هم در مقابل پدر برایش صادر کردند. این اتفاق که خیلی سریع در مجامع بین‌المللی خبری شد، از سوی سازمان حقوق بشر تایید شده و اصل سرگذشتحتی باورنکردنی‌تر از این صحبت‌هاست. در این گزارش برادر این دختر ۱۸ ساله، تنها ۱۱ سال دارد و از قبیله «گوجار» با دختری از قبیله «ماسوتی» که از لحاظ اجتماعی بالاتر از قبیله او بود، رابطه برقرار کرده و مردم شهر آنها را در حال گام زدن در شهر مشاهده کرده بودند. دادگاه قبیله‌ای وابسته به قبیله پسر، برای انتقام از این کار نوجوان، طبق «قواعد عرفی» حاکم بر پاکستان دستور داد که باید خواهر او در میان عموم مردم شهر و در حضور پدر مورد تجاوز چهار مرد به انتخاب دادگاه قرار گیرد. ولی گریه‌های دختر به جایی نرسید و این حکم اجرا شد. آنها این شیوه را طبق عرف اختیار کرده‌اند و حق عرفی و قانونی افراد برای ستاندن شرف و حیثیت خود در جامعه‌شان است.
مورد عجیب دوم، تجاوز جنسی به یک دختر ۱۲ ساله در افغانستان است. در ولایت تخار در شمال شرقی افغانستان، مردانی به منزل یک خانواده حمله‌ور می‌شوند که به گفته اعضای خانواده، شش نفر از آنها لباس پلیس بر تن داشته‌اند. پلیس افغانستان در حال پی‌گیری ماجراست و کمیسیون مستقل حقوق بشر از ۳۹ مورد تجاوز جنسی برخانم ها و دختران افغانستان صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که در اکثر موارد، به دلیل ترس از پیامدهای اجتماعی، خانواده‌ها حاضر به افشای این‌گونه موارد نیستند. عموی این دختر ۱۲ ساله توضیح می‌دهد که این گروه به خانه آنها حمله‌ور شده‌اند، دست‌های او را بسته‌اند و شریفه را با خود بردند و گفتند قوماندان یا همان «فرمانده» با تو کار دارد. شریفه حالا دیگر نمی‌تواند از خانه بیرون بیاید و می‌گوید: «نزد پدر و مادر روی ندارم. اجازه ندارم از خانه بیرون شوم. همه بر من می‌خندند.»تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

برچسب های
تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی - - - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/04/08-40 ماه قبل
کل بازدید : 2,231
تعداد بازدید ماه جاری : 2,231
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی


مطالب مرتبط با تجاوز؛ خشونت‌بارترین شکل از قانون‌شکنی

 • راه های مقاومت و مقابله با تجاوزراه های مقاومت و مقابله با تجاوز
  تحاوز جنسی به معنای برقراری رابطه جنسی با کسی است که تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارد مراقبت و پیشگیری از تجاوز و حمله جنسی یکی از مهمترین مواردیست که خانم ها و دختر خانم های جوان باید بدانند و درمورد آن آگاهی داشته باشند و از خود دفاع کنند
تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
چند دستور العمل برای از بین بردن نگرانی های الکی چند دستور العمل برای از بین بردن نگرانی های الکی
خیلی ما شده با کوچکترین اتفاق هایی نگران میشیم و البته ناراحتی هایی به سراغمون میاد اما چگونه بر این نگرانی ها غلبه کنیم؟؟ با فرزندان طلاق چه کنیم؟ با فرزندان طلاق چه کنیم؟
اگر كودكی ناراحت به نظر می رسد یكی از والدین كه با او زندگی می كند می تواند از كودك سوالاتی چون " الان ناراحتی ؟ به خاطر طلاقه ؟ می خوای درباره آنچه در ذهنت می گذره صحبت كنیم یا اینكه می خوای چند تا سوال از من بپرسی " را بپرسدامكان دارد كودكان طلاق عصبانی و گوشه گیر و منزوی به نظر آیند . با بچه‌های نسل موبایل چه کنیم؟ با بچه‌های نسل موبایل چه کنیم؟
این بچه‌ها نسبت به هر سن دیگری بیشتر از اینترنت استفاده می‌کنند و بیشتر عاشق گوشی هوشمندشان هستند.ممکن است به سختی باور کنید؛ بسیاری از کارشناسان تربیتی معتقدند که کودکان این نسل، به عنوان افسون‌شدگان موبایل بزرگ می‌شوندامروز بیشتر ما تلفن همراه را ابزاری ضروری در زندگی روزمره می دانیم و در کمتر شرایطی از آن شکایت می کنیم.   والدینی که دوقلو دارند حتما بخوانید والدینی که دوقلو دارند حتما بخوانید
تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها امری دشوار است. با این حال با رعایت چند توصیه می توان این امر را کمی آسان کرد.داشتن فرزندان دوقلو، یکی از اتفاق های شگفت انگیز خلقت است. با این حال بچه دار شدن به ویژه اگر دوقلو هم باشند می تواند کمی باعث نگرانی والدین شود. تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها امری دشوار است. با این حال با رعایت چند توصیه می توان این امر را کمی آسان کرد. تاثیرات فیلم های غیر اخلاقی در سنین پایین تاثیرات فیلم های غیر اخلاقی در سنین پایین
شکل گیری عقاید و نگرش های غلط جنسی: محصولات هرزه نگاری، به صورت اغراق آمیز و غیرواقعی رابطه جنسی را نشان می دهند؛ در نتیجه باعث می شوند کودک و نوجوان، که هنوز نگرش و اطلاعاتی نسبت به امور جنسی ندارد، به صورت کامل این عقاید و باورهای غلط را قبول کند و در واقع این تصاویر و محتوا را به عنوان الگوی درست رابطه جنسی بپذیرد. بنابراین در بزرگسالی و در برخورد با واقعیت رابطه جنسی، دچار مشکل خواهد شد راه های مقابله با کودکان بد زبان راه های مقابله با کودکان بد زبان
روان شناسانی که اعتقادات نظری متفاوتی دارند در مورد چگونگی تعریف پرخاشگری اساساً با هم توافق ندارند. موضوع اصلی این است که آیا باید پرخاشگری را براساس پیامدهای قابل دیدن آن تعریف کنیم یا براساس مقاصد شخصی که آن را نشان می دهد با حسادت کودکان چه کنیم؟ با حسادت کودکان چه کنیم؟
تفاوت گذاشتن والدین بین فرزندان باعث ایجاد حس حقارت در یكی و حس خود بزرگ بینی در فرزند دیگر می‌شود كه می‌تواند سبب بروز حسادت شود.حسادت نوعی ناراحتی از شخصی است كه دارای امتیازات و موفقیت‌های بیشتری نسبت به طرف مقابل خود است و این احساس می‌تواند در بین فرزندان یك خانواده به طور معمول دیده شود. به عبارتی دیگر زمانی كه حضور فرزندی دیگر در خانواده سبب كم شدن توجه به فرزند بزرگتر و یا كوچكتر شود و فرزندان به مقایسه یكدیگر بپردازند ، این احساس حسادت می‌تواند بروز كند. کار کودکان در منزل چگونه است؟ کار کودکان در منزل چگونه است؟
کار کودک در خانه باید متناسب با سن، توانایی و وقت او باشد. مثلاً از کودک 5‌ ساله نباید انتظارداشت ظرف بشوید یا غذا گرم کند.انجام کار توسط کودکان در خانه موضوع بحث و مجادله‌های فراوانی است. برخی بر این باورند که کودکان نباید هیچ کاری در خانه انجام دهندآنها در واقع این طور فکر می‌کنند که کودک به دنیا نیامده که کار کند، ظرف بشوید، خانه تمیز کند یا غذا آماده کند. انجام همه این کارها وظیفه پدر و مادر است. محرومیت برای کودکان محرومیت برای کودکان
یکی از مشکلاتی که اغلب والدین با آن مواجهه می شوند، رفتار زننده و ناراحت کننده کودک شان (گریه سردادن، تقاضاهای مداوم، لجبازی و... ) در خارج از خانه است. مسلما بارها شنیده اید که پدر و مادر بعد از بیرون بردن فرزندشان اعلام کرده اند: «دیگر هیچ وقت او را با خود جایی نمی برم» اما والدین باید بدانند با مدیریت، رفتار بد کودک در خارج از خانه را می توانند بهبود بخشند. سعی کنید برای مدیریت این نوع رفتارها از مهارت های فرزند پروری شامل تحسین و صحبت کردن در مورد رفتارهای خوب، خودداری از پاداش دادن به رفتار بد، جریمه رفتاری و محرومیت زمانمند استفاده کنید. آموزش معذرت خواهی به کودکان آموزش معذرت خواهی به کودکان
« من هیچ كاری انجام ندادم »، « تقصیر من نبود »، « زود باش عذرخواهی كن » و .... این جملات برای همه ما آشناست؛ جملاتی كه بارها و بارها و در شرایط مختلف میان پدر و مادر و فرزندان‌شان رد و بدل می‌شود. ولی اگر شما هم چنین بحث‌هایی دارید و دائم باید برای معذرت‌ خواهی كردن با كودكتان صحبت كنید، بهتر است بدانید گاهی ممكن است كودك با خواهر و برادرهایش، دوستان، معلم یا حتی والدینش دچار مشكل و اختلاف نظر شود.


دلیل تمایل اخیر پسران به زنان مطلقه چیست دلیل تمایل اخیر پسران به زنان مطلقه چیست
اخیرا در جامعه ما ازدواج روند نزولی دارد اما علاوه بر آن مقداری تفاوت در رفتارهای اجتماعی نیز رخ داده است، و یکی از این تفاوت های رفتاری تمایل اخیر پسران و مردان به ازدواج با زنان مطلقه است ، اما دلیل این تفاوت رفتار  چیست و...
خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید
تاحلا به این مسئله دقت کرده اید که شما چگونه سلام میکنید و سلام کردن شما میتواند شخصیت و خصوصیات شما را نشان دهد و شما چگونه هستید را از سلام کردنتان پیدا کنید
تمامی قلب شوهر در دستان شماست اگر تمامی قلب شوهر در دستان شماست اگر
آیا میخواهید قلب شوهرتان تمام و کمال در دستان شما باید و کامل شوهر خود را داشته باشید،راه کارهای ساده ای وجود دارد که میتواند به شما کمک کند که شوهرتان کاملا در دستان شما باشد
با وسائل بازیافتی تابلو پاییزی بسازیم با وسائل بازیافتی تابلو پاییزی بسازیم
در حالی که مشغول وبگردی بودم مطلبی بامزه و جذاب رو دیدم که فکرکردم بد نیست اون رو برای شما دوستان داشته باشیم و شما هم بتونین ازش استفاده بکنید و این تابلو پاییزی رو داشته باشید اونم با وسائلی بی ارزش یا کم ارزش پاییزی
اشتباهات رایج خانم ها در انتخاب همسر اشتباهات رایج خانم ها در انتخاب همسر
انتخاب همسر بدون شک یکی از مهمترین رویداد های زندگی هر کسی است و کوچکترین اشتباهی میتواند تمامی زندگی فرد را تحت الشعاع قراردهد و زندگی او را نابود کند
عکس های بامزه-اینبار سبزی جات عکس های بامزه-اینبار سبزی جات
امروز تصاویری بامزه از یک سری سبزیجات شبیه به حیوانات رو براتون داریم
چگونه دستبند باگره متحرک داشته باشیم چگونه دستبند باگره متحرک داشته باشیم
امروز دستبندی بامزه و دوست داشتی رو براتون داریم ، دستبندی با گره ای متحرک و البته متفاوت و الته دوست داشتنی
مدل هایی برای نصب شلف درخانه و محل کار مدل هایی برای نصب شلف درخانه و محل کار
امروز مدل های بامزه ای رو برای نصب شلف های متنوع و البته دوست داشتنی در خانه براتون داریم مدل هایی که فکرکنم از دیدن اون ها بتونین ایده های خوبی برای خانه خودتون بگیرید
شجاع ترین دختر دنیا این دختر ایرانی است شجاع ترین دختر دنیا این دختر ایرانی است
امرز خبری رو براتون داریم از شجاع ترین دختر دنیا که بدون شک این دختر ایرانی است
وقتی کریس رونالود به مدرسه میرود+ عکس وقتی کریس رونالود به مدرسه میرود+ عکس
امروز تصویری داریم از روزی که کریس رونالدو همراه با پسرش به مدرسه میرود
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو