هوالرزاق
ads


خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

رنگ مي‌تواند خلق‌وخوي شما را بهبود بخشد

رنگ‌هايي که شما را شاد و سرزنده مي‌کنند

آيا تغيير ساده‌اي در سايه رنگ ‌ها مي‌تواند به سلامت شما کمک کنند؟ بر اساس فنوني با سابقه‌اي قديمي که درمجموع رنگ‌درماني ناميده مي‌شوند، رنگ مي‌تواند واقعاً خلق‌وخوي شما را بهبود بخشد و تأثيرات بيشتري هم داشته باشد.

رنگ‌درماني که به آن کروموتراپي هم مي‌گويند، به شيوه استفاده از رنگ و نور براي برقراري تعادل، آرامش ذهني و بهبود سلامت اشاره دارد.

خواص روانی رنگها

الين- ماري آستن- شارپ يک رنگ‌درمانگر يا کروموتراپيست تاييدشده دراين‌باره مي‌گويد: «رنگ‌درماني يک شيوه مهم درماني جايگزين است، زيرا به‌آساني در دسترس و تأثيربخش است.» قرار دادن بيماران در معرض رنگ‌هاي گوناگون از طريق نور براي درمان مشکلات روان‌شناختي و فيزيولوژيکي در فرهنگ‌هاي باستاني در مناطقي مانند چين، هند و مصر ريشه دارد که در آن‌ها بيماران را در سولاريوم‌هايي با شيشه‌هايي با رنگ‌هاي گوناگون مي‌نشاندند.

نور خورشيد از ميان شيشه‌ها مي‌گذشت و بيماران را غرق رنگ‌هايي مي‌کرد که به علت منافع درماني فردي انتخاب شده بودند. نظام باستاني پزشکي آيووروديک در هند که رويکردي کل‌گرا به مراقبت از بدن (ذهن، جسم و روحيه دارد) نيز به استفاده از رنگ‌هاي براي درمان بيماري‌هاي گوناگون بر اساس اين اعتقاد که رنگ‌هاي مختلف نيروهاي شفادهندگي مختلف دارند مي‌پردازد.

خواص روانی رنگها

اين نظام پزشکي خصوصیات را به‌طورمتداول به رنگ‌هاي رنگين‌کمان نسبت مي‌دهد:

v قرمز: انرژي مي‌دهد، نيرو را بالا مي‌برد، گردش خون را تحريک مي‌کند.
v آبي: تسکين مي‌بخشد، باعث آرامش و آسودگي مي‌شود، فکر کردن منطقي را برمي‌انگيزد.
v زرد: انگيزه ايجاد مي‌کند، وضوح ذهني و توانايي ارتباط گرفتن را ارتقا مي‌دهد.
v سبز: سرزندگي و هماهنگي را تشديد مي‌کنند و اثري پايدارکننده دارد.
v نارنجي: بي‌باکي، شورونشاط و هوش را تقويت مي‌کند.
v بنفش/ارغواني: به تقويت اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشي يا درون‌انگيزي کمک کرده و دستگاه عصبي را متعادل مي‌کند.
v سفيد: همه رنگ‌ها را در خود دارد؛ براي شفابخشي و هشياري معنوي خوب است.

 خواص روانی رنگها

رنگ‌درماني

بنفش به تقويت اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشي يا درون‌انگيزي کمک میکند

 

امروزه رنگ‌درمانگرها از وسايل کاربردي مانند روسري‌ها و بطري‌هاي شيشه‌اي رنگي گرفته تا جواهرات رنگي، نوردهي ملايم و حتي غذاهاي رنگارنگ براي درمان افسردگي، اضطراب و حتي کم شدن عوارض ناشي از سکته مغزي استفاده مي‌کنند.

آستن شارپ مي‌گويد: «آبي رنگي آرام‌بخش و رنگي ايده‌آل براي اضطراب است. سبز ما را متعادل مي‌کند و باعث تجديدقواي بدنمان مي‌شود. رنگ زرد به هشيار و مطمئن باقي ماندن ما کمک مي‌کند. قرمز انرژي ما را تقويت مي‌کند. افرادي که دچار افسردگي هستند با رنگ‌هاي زرد خوش‌بين‌تر و با رنگ نارنجي صميمي‌تر مي‌شوند. صورتي بيانگر عشق به خود است که به دیدمن همه ما براي شفا يافتن واقعي به آن نياز داريم.»

به گفته او، اغلب ما متوجه نيستيم که درواقع در طول زندگي‌هايمان در حال استفاده از رنگ‌درماني بوده‌ايم. همه انتخاب رنگ‌ها، چه درباره لباس و مبلمان باشد و چه درباره غذا و مسواک باعث مي‌شوند، ما احساس بهتري بکنيم. او مي‌گويد:‌ «حتي هن گام ي‌که مطلقاً هيچ‌ چيز رنگارنگي در محيط شما وجود ندارد، مي‌توانيد از ذهنتان استفاده کنيد و عامدانه رنگ‌هايي را مي‌خواهيد تصور کنيد و به‌اصطلاح «رنگ را به آنجايي که مي‌خواهيد بهبود يابد بدميد.» اين به‌اصطلاح دميدن رنگ را مي‌توانيد در هر جايي تمرين کنيد.»

خواص روانی رنگها

گرچه اين کار بسيار ساده به دیدمي‌رسد، اما آيا شاهدي وجود دارد که واقعاً رنگ‌درماني مؤثر است؟

لسلي هرينگتون، رئيس شرکت ال‌چ کالر، يک شرکت مشاوره رنگ، دراين‌باره مي‌گويد: «فرصت واقعي که رنگ در اختيار شما مي‌گذرد اين است که خصوصيات عاطفي يا رفتاري را که در پي آن هستيد با رنگ مناسبي (از ديدگاه خودتان) پيوند دهيد.»

هرينگتون که راهبردهاي کاربرد رنگ را براي شرکت‌ها در سراسر دنيا ارائه مي‌دهد، توضيح داد که تجربه انسان‌ها با رنگ از طريق رشته‌اي از به‌اصطلاح فيلترها صورت مي‌گيرد. ازجمله اين فيلترها واکنش‌هاي ذاتي يا فيزيولوژيک به رنگ‌ها است، اما تداعي‌هاي آموخته‌شده با رنگ‌ها بر اساس فرهنگ‌ها و تجربيات افراد هم در اين مورد مؤثر است. بنابراين رابطه با رنگ‌ها درسطح فردي مي‌تواند بسيار پيچيده باشد.

خواص روانی رنگها

هرينگتون مي‌گويد مجموعه فزاينده‌اي پژوهش‌ها بيانگر آن است که رنگي‌هايي معين به‌طوري يکنواخت و به شيوه‌اي قابل پيش‌بيني تأثيراتي بر رفتار مي‌گذراند، براي مثال رنگ قرمز و نارنجي باعث تحريک شدن و نيرو بخشيدن مي‌شوند درحالي‌که رنگ آبي و سبز آرام‌بخش هستند. برخي از رنگ‌ها مانند زرد درواقع مي‌توانند خلق‌وخو را بالا ببرند، اما پردازش آن‌ها انرژي بيشتري مي‌گيرد و ممکن است لازم باشد که با «دوزهاي کم» دريافت شوند. بنابراين در فضاي کاري ممکن است مفيد باشد که از رنگ آبي و سبز استفاده کنيم تا بالاترين ميزان تمرکز و توجه در افراد ايجاد شود قرمز و نارنجي براي مشکل‌گشايي گروهي (brainstorming) و تسهيل ارتباط اجتماعي مفيد است و رنگ زرد باعث تقويت فکر کردن عقلاني و نوآوري مي‌شود.

البته هرينگتون مي‌گويد، کل محيط کار نياز به بررسي دارد. پنجره‌ها و نور طبيعي، صدا و مبلمان، همه از عواملي هستند که در پيامدها تأثير مي‌گذارند.»

 سلامت نیوز


خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

برچسب های
خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/10/08-34 ماه قبل
کل بازدید : 1,557
تعداد بازدید ماه جاری : 1,557
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما


مطالب مرتبط با خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با  رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت:  شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از  شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید  روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب  انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از  مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره  آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
12 علت عجیب افسردگی! 12 علت عجیب افسردگی!
افسردگی می‌تواند ازجمله عوارض‌جانبی بسیاری از داروها باشد.افسردگی محرک‌های معروف زیادی دارد: ضربه‌روحی، مشکلات مالی، سوگ از دست دادن عزیزان و بیماری نمونه‌هایی از این عوامل هستند. اما اگر افسرده هستید و هیچکدام از اینها درمورد شما صدق نمی‌کند، تعیین یک دلیل خاص برای افسردگیتان کمی دشوار است. درواقع، ممکن است افسردگی شما یک دلیل خاص و مشخص نداشته باشد. 20 اشتباهی که باعث تنهایی می شوند 20 اشتباهی که باعث تنهایی می شوند
برخی افراد حتی بعد از ازدواج هم باز احساس تنهایی می کنند رابطه تنبلی و ترس با موفقیت! رابطه تنبلی و ترس با موفقیت!
اگر به طول زندگی خود تا به امروز نگاه کنید، متوجه می شوید خیلی وقت ها بوده است که آرزو داشته اید شجاع تر باشید، بیشتر به خود اعتماد و کمتر احتیاط و دو دو تا چهار کنید تا بتوانید تغییرات مورد نظر را در زندگی خود به وجود بیاورید. تو بی‌نظیری، خودت خبر نداری تو بی‌نظیری، خودت خبر نداری
عزت نفس عبارت از ارزشی می باشد که از اعتقادات فرد در مورد تمام ویژگی ها و صفاتی که در او وجود دارد نشات می گیرد. پس عزت نفس هر کس بر اساس ترکیبی از اطلاعات عینی در مورد خودش و ارزشمندی ذهنی که برای آن اطلاعات قائل است بنیان نهاده می شود. مسئولیت پذیری و راههای افزایش آن مسئولیت پذیری و راههای افزایش آن
اوّلین و مهم‌ترین مسئولیت بشر در برابر خداوند متعال است نوشتن دفتر خاطرات به این افراد کمک می کند نوشتن دفتر خاطرات به این افراد کمک می کند
نوشتن چه درباره خاطرات و چه غیر خاطرات باعث ایجاد آرامش در فرد می شود چهار راه برای رهایی از خشم چهار راه برای رهایی از خشم
مهار کردن خشم از جمله اقدامات مهم در درمان های روان شناختی است . افراد معمولا از خشم خود رنج می برند ، اگر خشمی که در درون و بیرون فرد است در مان نشود ، می توhند به صورتی سمی آزار دهنده برای فرد تبدیل شود در غالب شرم ، ترس ، اضطراب ، خود آزاری ظاهر شود . دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد! دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد!
دنيا پر از آدم‌هاي با استعداد فقير است. غالب آنها يا فقيرند يا در تنگناهاي مالي دست و پا مي‌زنند يا كمتر از مقداري كه در توان‌شان است پول در مي‌آورند. اين نه به‌دليل دانسته‌هاي‌شان است، بلكه به‌دليل چيزهايي است كه نمي‌دانند.در مورد مشكلات مالي يا حرفه‌اي، غالبا كمبود دادن و گرفتن در كنار هم به چشم مي‌خورد. مردم بي‌پول بسياري وجود دارند كه علت فقرشان اين است كه نه گيرنده خوبي هستند نه بخشنده خوبي؛ در حقيقت نه خوب ياد مي‌گيرند نه خوب ياد مي‌دهند. افسردگي، دختران امروزي را تهديد مي‌كند افسردگي، دختران امروزي را تهديد مي‌كند
افسردگی بیماری هزار چهره‌ای است و گاهی آنقدر از نشانه‌هایش بی‌خبریم که سراغ درمان نمی‌رویم و اجازه می‌دهیم حسابی کهنه شود. اعتماد به نفس و موفقیت درخانم ها اعتماد به نفس و موفقیت درخانم ها
به دلایل زیر توانایی همیشه منجر به اعتماد به‌ نفس نمی‌شود.زنان موفق می‌دانند که در هر کار مردانه‌ای، گاهی خود را در شرایطی نامساعد می‌بینند. ممکن است دست‌کم گرفته شویم، مورد استفاده کمتر قرار گیریم یا حتی حقوق کمتر دریافت کنیم. تحقیقات نشان می‌دهد زنان باید در سطوحی به طور غیرعادی بالا کار کنند تا درمقایسه با همکاران مرد خود توانا به نظر برسند.


مدل لباس تونیک های تاسیستانی و دخترانه مدل لباس تونیک های تاسیستانی و دخترانه
مدل لباس تونیک های تاسیستانی و دخترانه
مدل های تونیک دخترانه سری جدید شیثار مدل های تونیک دخترانه سری جدید شیثار
مدل های تونیک دخترانه سری جدید شیثار
مدل های صندل دخترانه جدید و تابستانی مدل های صندل دخترانه جدید و تابستانی
مدل های صندل دخترانه جدید و تابستانی
مدل کفش پاشنه بلند سری تابستان 94 مدل کفش پاشنه بلند سری تابستان 94
مدل کفش پاشنه بلند سری تابستان 94
مدل های صندل تابستانی و نخی مدل های صندل تابستانی و نخی
مدل های صندل تابستانی و نخی
مدل های لباس مجلسی بلند 2015 و تابستانی مدل های لباس مجلسی بلند 2015 و تابستانی
مدل های لباس مجلسی بلند 2015 و تابستانی
جدیدترین مدل های صندل تابستانی 1394 جدیدترین مدل های صندل تابستانی 1394
جدیدترین مدل های صندل تابستانی 1394
بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت
مدل لباس های مجلسی دخترانه سری جدید مدل لباس های مجلسی دخترانه سری جدید
مدل لباس های مجلسی دخترانه سری جدید
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو