هوالرزاق
ads

 • آخرین مطالب »
 • fa/every/4551/نگاهی-گذرا-به-سنگ-دهبید/نگاهی گذرا به سنگ دهبید

  نگاهی گذرا به سنگ دهبید 16 ساعت قبل

  آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند 6 ساعت قبل

  روشهایی مفید برای رشد کسب و کارتون 18 ساعت قبل

  مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها 1 روز قبل

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد 1 روز قبل

  fa/every/4545/بهترین-روغن-های-طبیعی-مخصوص-سلامتی-و-زیبایی-پوست/بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست

  بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست 2 روز قبل

  چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم 3 روز قبل

  با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید 3 روز قبل

  چرا بچه ها از تاریکی میترسند 3 روز قبل

  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد 4 روز قبل

  fa/sport/4539/با-این-ورزش-ها-و-دستور-ها-سینه-مردونه-تری-داشته-باشید/با این ورزش ها و دستور ها سینه مردونه تری داشته باشید

  با این ورزش ها و دستور ها سینه مردونه تری داشته باشید 5 روز قبل

  چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم 5 روز قبل

  چیا بخوریم تا حافظه بهتری داشته باشیم 1 هفته قبل

  راه هایی برای اینکه کیفیت آبلیمو رو متوجه بشید 7 روز قبل

  مدل لباس مجلسی دخترانه شیک


  خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

  خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

  رنگ مي‌تواند خلق‌وخوي شما را بهبود بخشد

  رنگ‌هايي که شما را شاد و سرزنده مي‌کنند

  آيا تغيير ساده‌اي در سايه رنگ ‌ها مي‌تواند به سلامت شما کمک کنند؟ بر اساس فنوني با سابقه‌اي قديمي که درمجموع رنگ‌درماني ناميده مي‌شوند، رنگ مي‌تواند واقعاً خلق‌وخوي شما را بهبود بخشد و تأثيرات بيشتري هم داشته باشد.

  رنگ‌درماني که به آن کروموتراپي هم مي‌گويند، به شيوه استفاده از رنگ و نور براي برقراري تعادل، آرامش ذهني و بهبود سلامت اشاره دارد.

  خواص روانی رنگها

  الين- ماري آستن- شارپ يک رنگ‌درمانگر يا کروموتراپيست تاييدشده دراين‌باره مي‌گويد: «رنگ‌درماني يک شيوه مهم درماني جايگزين است، زيرا به‌آساني در دسترس و تأثيربخش است.» قرار دادن بيماران در معرض رنگ‌هاي گوناگون از طريق نور براي درمان مشکلات روان‌شناختي و فيزيولوژيکي در فرهنگ‌هاي باستاني در مناطقي مانند چين، هند و مصر ريشه دارد که در آن‌ها بيماران را در سولاريوم‌هايي با شيشه‌هايي با رنگ‌هاي گوناگون مي‌نشاندند.

  نور خورشيد از ميان شيشه‌ها مي‌گذشت و بيماران را غرق رنگ‌هايي مي‌کرد که به علت منافع درماني فردي انتخاب شده بودند. نظام باستاني پزشکي آيووروديک در هند که رويکردي کل‌گرا به مراقبت از بدن (ذهن، جسم و روحيه دارد) نيز به استفاده از رنگ‌هاي براي درمان بيماري‌هاي گوناگون بر اساس اين اعتقاد که رنگ‌هاي مختلف نيروهاي شفادهندگي مختلف دارند مي‌پردازد.

  خواص روانی رنگها

  اين نظام پزشکي خصوصیات را به‌طورمتداول به رنگ‌هاي رنگين‌کمان نسبت مي‌دهد:

  v قرمز: انرژي مي‌دهد، نيرو را بالا مي‌برد، گردش خون را تحريک مي‌کند.
  v آبي: تسکين مي‌بخشد، باعث آرامش و آسودگي مي‌شود، فکر کردن منطقي را برمي‌انگيزد.
  v زرد: انگيزه ايجاد مي‌کند، وضوح ذهني و توانايي ارتباط گرفتن را ارتقا مي‌دهد.
  v سبز: سرزندگي و هماهنگي را تشديد مي‌کنند و اثري پايدارکننده دارد.
  v نارنجي: بي‌باکي، شورونشاط و هوش را تقويت مي‌کند.
  v بنفش/ارغواني: به تقويت اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشي يا درون‌انگيزي کمک کرده و دستگاه عصبي را متعادل مي‌کند.
  v سفيد: همه رنگ‌ها را در خود دارد؛ براي شفابخشي و هشياري معنوي خوب است.

   خواص روانی رنگها

  رنگ‌درماني

  بنفش به تقويت اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشي يا درون‌انگيزي کمک میکند

   

  امروزه رنگ‌درمانگرها از وسايل کاربردي مانند روسري‌ها و بطري‌هاي شيشه‌اي رنگي گرفته تا جواهرات رنگي، نوردهي ملايم و حتي غذاهاي رنگارنگ براي درمان افسردگي، اضطراب و حتي کم شدن عوارض ناشي از سکته مغزي استفاده مي‌کنند.

  آستن شارپ مي‌گويد: «آبي رنگي آرام‌بخش و رنگي ايده‌آل براي اضطراب است. سبز ما را متعادل مي‌کند و باعث تجديدقواي بدنمان مي‌شود. رنگ زرد به هشيار و مطمئن باقي ماندن ما کمک مي‌کند. قرمز انرژي ما را تقويت مي‌کند. افرادي که دچار افسردگي هستند با رنگ‌هاي زرد خوش‌بين‌تر و با رنگ نارنجي صميمي‌تر مي‌شوند. صورتي بيانگر عشق به خود است که به دیدمن همه ما براي شفا يافتن واقعي به آن نياز داريم.»

  به گفته او، اغلب ما متوجه نيستيم که درواقع در طول زندگي‌هايمان در حال استفاده از رنگ‌درماني بوده‌ايم. همه انتخاب رنگ‌ها، چه درباره لباس و مبلمان باشد و چه درباره غذا و مسواک باعث مي‌شوند، ما احساس بهتري بکنيم. او مي‌گويد:‌ «حتي هن گام ي‌که مطلقاً هيچ‌ چيز رنگارنگي در محيط شما وجود ندارد، مي‌توانيد از ذهنتان استفاده کنيد و عامدانه رنگ‌هايي را مي‌خواهيد تصور کنيد و به‌اصطلاح «رنگ را به آنجايي که مي‌خواهيد بهبود يابد بدميد.» اين به‌اصطلاح دميدن رنگ را مي‌توانيد در هر جايي تمرين کنيد.»

  خواص روانی رنگها

  گرچه اين کار بسيار ساده به دیدمي‌رسد، اما آيا شاهدي وجود دارد که واقعاً رنگ‌درماني مؤثر است؟

  لسلي هرينگتون، رئيس شرکت ال‌چ کالر، يک شرکت مشاوره رنگ، دراين‌باره مي‌گويد: «فرصت واقعي که رنگ در اختيار شما مي‌گذرد اين است که خصوصيات عاطفي يا رفتاري را که در پي آن هستيد با رنگ مناسبي (از ديدگاه خودتان) پيوند دهيد.»

  هرينگتون که راهبردهاي کاربرد رنگ را براي شرکت‌ها در سراسر دنيا ارائه مي‌دهد، توضيح داد که تجربه انسان‌ها با رنگ از طريق رشته‌اي از به‌اصطلاح فيلترها صورت مي‌گيرد. ازجمله اين فيلترها واکنش‌هاي ذاتي يا فيزيولوژيک به رنگ‌ها است، اما تداعي‌هاي آموخته‌شده با رنگ‌ها بر اساس فرهنگ‌ها و تجربيات افراد هم در اين مورد مؤثر است. بنابراين رابطه با رنگ‌ها درسطح فردي مي‌تواند بسيار پيچيده باشد.

  خواص روانی رنگها

  هرينگتون مي‌گويد مجموعه فزاينده‌اي پژوهش‌ها بيانگر آن است که رنگي‌هايي معين به‌طوري يکنواخت و به شيوه‌اي قابل پيش‌بيني تأثيراتي بر رفتار مي‌گذراند، براي مثال رنگ قرمز و نارنجي باعث تحريک شدن و نيرو بخشيدن مي‌شوند درحالي‌که رنگ آبي و سبز آرام‌بخش هستند. برخي از رنگ‌ها مانند زرد درواقع مي‌توانند خلق‌وخو را بالا ببرند، اما پردازش آن‌ها انرژي بيشتري مي‌گيرد و ممکن است لازم باشد که با «دوزهاي کم» دريافت شوند. بنابراين در فضاي کاري ممکن است مفيد باشد که از رنگ آبي و سبز استفاده کنيم تا بالاترين ميزان تمرکز و توجه در افراد ايجاد شود قرمز و نارنجي براي مشکل‌گشايي گروهي (brainstorming) و تسهيل ارتباط اجتماعي مفيد است و رنگ زرد باعث تقويت فکر کردن عقلاني و نوآوري مي‌شود.

  البته هرينگتون مي‌گويد، کل محيط کار نياز به بررسي دارد. پنجره‌ها و نور طبيعي، صدا و مبلمان، همه از عواملي هستند که در پيامدها تأثير مي‌گذارند.»

   سلامت نیوز


  خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

  برچسب های
  خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

  آمار و ارقام
  زمان قرار گرفتن در سایت :1394/10/08-37 ماه قبل
  کل بازدید : 1,598
  تعداد بازدید ماه جاری : 1,598
  تعداد بازدید در هفته جاری : 4
  تعداد علاقه مندی ها : 0

  تعداد 0رای به خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما داده شده است
  و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
  نظر شما راجع به خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما


  مطالب مرتبط با خواص روانی رنگها در شادی زندگی شما

  چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم
  تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
  امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
  در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
  توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
  رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
  انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
  پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
  اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
  در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
  آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند.
  دلیل چشم و هم چشمی عدم اعتماد به نفس است دلیل چشم و هم چشمی عدم اعتماد به نفس است
  آیا شما هم خواسته و ناخواسته چشم و همچشمی میکنید و با این مشکل درگیر هستید که با دیگران خودتون رو به شدت مقایسه میکنید و در همه مسائل دوست دارید برتر باشید و...اگر خیلی اهل چشم و همچشمی هستید بزرگترین مشکل شما عدم اعتماد به نفس است خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید
  تاحلا به این مسئله دقت کرده اید که شما چگونه سلام میکنید و سلام کردن شما میتواند شخصیت و خصوصیات شما را نشان دهد و شما چگونه هستید را از سلام کردنتان پیدا کنید 5 حقیقت درباره خود که مخفی میکنیم و نمیدانیم 5 حقیقت درباره خود که مخفی میکنیم و نمیدانیم
  گاهی ما حقیقت هایی درباره خودمان رو نميدونم و خصلت ها و رفتارهایی هست که در ما وجود داره اما درباره آنها اطلاعاتی نداریم تست لباس پوشیدن تست لباس پوشیدن
  افراد دارای شخصیت نمایشی به طور معمول کفش‌ها و لباس‌هایی با رنگ‌های تند و غیرمعمول می‌پوشند، البته این نوع پوشش ممکن است گاهی اوقات مطابق مد باشد. این افراد اغلب تمایل دارند به دیگران نشان دهند که از آنها مجزا هستند و دوست دارند به چشم بیایند و دیده شوند. ملکی درباره شخصیت پیرو و همرنگ جماعت گفت: آیا شما همیشه از لباس‌هایی با رنگ‌ها و مدل‌های خنثی استفاده می کنید و هرگز نوع دیگری لباس نمی پوشید؟ اگر پاسخ مثبت است می تواند نشانه‌ای باشد از اینکه شما تمایل دارید که در جامعه و گروه‌های مختلف ترکیب شوید و از هرگونه مورد توجه واقع شدن پرهیز کنید. بهترین روش کاهش اضطراب چیست بهترین روش کاهش اضطراب چیست
  اضطراب زیاد میتونه بر روی تمامی رفتارهای ما تاثیر بگذاره و اختلال در زندگی و کار و تمامی رفتارهای مارو داشته باشه و چجوری میتونین اضطراب رو کاهش بدیم اون هم به صورتی ساده و سریع که روزگار والبته زندگی بهتری داشته باشیم مشکل مادر حسود و سرنوشت دختران مشکل مادر حسود و سرنوشت دختران
  گاهی حسادت آنچنان بالا میرود که ممکن است حتی مادر ها  به دختر های خودشون نیز حسودی کنند و یا شدت حسودی آن ها انقدر زیاد باشه که زندگی رو برای بچه ها سخت کنه چون حسودی به تنهایی نیست و رویداد های بعد از حسودی اذیت کننده هستند مرد که گریه نمیکنه!! این جمله از کجا می آید مرد که گریه نمیکنه!! این جمله از کجا می آید
  این جمله رو حتما تمامی شما دوستان شنیده اید که مرد گریه نمیکنه و گریه کردن کار مرد نیست و مردها نباید گریه کنند اما این جمله از کجا می آید و سررشته این جمله چیست و آیا اصلا درست هست یا نه ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد
  همینطور که در حال وبگردی بودم مطلبی خواندنی و زیبا رو مشاهده کردن درباره اینکه با  هر رنگی در شخصیت افراد چه تاثیری دارده و پوشیدن رنگ های متفاوت در سنین متفاوت چه فرقی میکنه  و چه تاثیراتی داره و بد ندیدم که امروز براتون این مطلب رو داشته باشید تا شما هم از خواندن آن لذت ببرید و براتون مفید باشه تست روانشناسی: آیا منزوی هستید تست روانشناسی: آیا منزوی هستید
  امروز با تست روانشناسی دیگری رو براتون داریم که  در اون شما میتونین به این پی ببرید که آیا  شخصیت منزوی دارید یا نه و میتونین با انجام این  تست به این مسئله پی ببرید که دچار این مشگل هستید که تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی
  امروز یک تست قدیمی رو براتون داریم تستی که خیلی قبل تر هم حتما با اون روبرو شده اید و اون رو تجربه کردین و شاید همتون اون رو حداقل یکبار زده باشید وبرای این اسم تتس قدیمی رو بهش داریم


  غلبه بر استرس در مهمانی ها غلبه بر استرس در مهمانی ها
  خانه اقوام که می روم خود به خود استرس می گیرم دستم شروع به لرزیدن می کند طوری که نمی توانم از شدت لرزش دستم، چای بخورم لطفا راهنمایی ام کنید.
  اعتماد به‌ نفس واقعی اینگونه است اعتماد به‌ نفس واقعی اینگونه است
  انسان های واقعا معتمد به ‌نفس ویژگی های والایی دارند که باید از آنها یاد بگیریم تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم.
  در شرایط نامطلوب آرامش داشته باشید!! در شرایط نامطلوب آرامش داشته باشید!!
  در دنیای پرهیاهوی امروز تقریبا همه ما گاهی از یکدیگر می‌رنجیم، بی‌آنکه بخواهیم، یکدیگر را می‌آزاریم و در موقعیت‌ها و شرایطی قرار می‌گیریم که برایمان بسیار ناراحت‌کننده یا غیرقابل تحمل است. اما واقعا چرا اینگونه است؟
  نوشیدنی آناناس و زنجبیل برای کاهش یک مشکل زیبایی + روش تهیه نوشیدنی آناناس و زنجبیل برای کاهش یک مشکل زیبایی + روش تهیه
  سلولیت عبارت است از تجمع بافت های چرب در یک یا چند ناحیه از بدن که به شکل پوست پرتقال روی پوست دیده می شود. این پوست پرتقالی شکل ظاهر پوست را بدشکل نشان می دهد.
  چرا مصرف انواع فست فود برای کودکان توصیه نمی شود! چرا مصرف انواع فست فود برای کودکان توصیه نمی شود!
  چرا مصرف انواع فست فود برای کودکان توصیه نمی شود و از والدین درخواست می شود از این قبیل خوراکی هابرای فرزندانشان تهیه نکنند چون اطفال را در معرض انواع مشکلات گوارشی قرار می دهند دیابت و تضعیف سیستم ایمنی بدن از پیامدهای اینگونه خوراکی ها است.
  توصیه هایی درباره مصرف روغن ها توصیه هایی درباره مصرف روغن ها
  اسیدهای چرب امگا سه برای رشد طبیعی بدن ضروری هستند. پزشکان معتقدند کمبود مصرف روزانه ی این نوع از اسیدهای چرب و به جای آن مصرف امگا شش عامل ابتلا به بیماری های بی شماری است.
  رژیم غذایی گیاهی و تاثیرات مثبت آن رژیم غذایی گیاهی و تاثیرات مثبت آن
  اگر رژیم خود را از نوع گیاهی انتخاب کنید بهترین انتخاب را کرده اید این رژیم می تواند باعث کاهش علائم بیماری های قلبی و دیابت در بدنتان شود پیشنهاد می کنیم از این رژیم پیروی کنید تا سالم بمانید.
  همه ی فواید بی نظیر گریپ فروت همه ی فواید بی نظیر گریپ فروت
  گریپ فورت بخاطر طعم تلخ آن بعضی ها دوست ندارند ولی این میوه سرشار از ویتامین ث, فیبر, و مواد معدنی است که برای سلامتی مفید است .
  کودکان چه نوع غذاهایی دوست دارند؟ کودکان چه نوع غذاهایی دوست دارند؟
  کودکان چه نوع غذاهایی دوست دارند و فرم و شکل کدام غذاها نظر آن ها را بیشتر جلب می کند و چگونه می توانیم موجب تقویت اشتهای آن ها شویم پیشنهاد متخصصین تغذیه در این زمینه چیست؟
  دنیای بدون بدهی دنیای بدون بدهی
  امروزه بیشتر مردم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند
  خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو