هوالرزاق


آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود

آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود

آزار و اذیت اینترنتی بدتر از آزار و اذیت در زندگی روزمره است.

آزار و اذیت اینترنتی و خودکشی

طبق تحقیقی که در 11 کشور جهان انجام شده، 20 درصد جوانان مورد آزار و اذیت اینترنتی قرار گرفته اند.آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشیمی شود

یک پنجم افرادی که در این تحقیق مشارکت داشتند، گفته اند که به دلیل این آزار و اذیت اینترنتی، در آنها گرایش به خودکشی ایجاد شده است. این تحقیق توسط شرکت وودافون و موسسه افکارسنجی YouGov انجام شده است.

-آزار و اذیت اینترنتی چیست؟
پراکندن دروغ و شایعه در اینترنت، ارسال یا فوروارد کردن پیام های شرارت آمیز با استفاده از سرویس های پیام رسان اینترنتی، پیامک یا شبکه های اجتماعی، انتشار عکس فردی بدون جلب خوشنودیاو، فریب دادن افراد برای به دست آوردن اطلاعات شخصی آنها .محققان دریافتند بیش از نیمی از 5 هزار نوجوانی که در این تحقیق حضور داشتند، بر این باور بودند که آزار و اذیت اینترنتی بدتر از آزار و اذیت در زندگی روزمره است. این تحقیق در 11 کشور از جمله انگلیس ، اسپانیا، نیوزیلند و ایرلند انجام شده است.

51 درصد تحقیق شوندگان گفتند که این آزار و اذیت ها باعث احساس افسردگی و درماندگی در آنها می شود. یک چهارم نظرسنجی شوندگان گفته اند حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی را بسته اند و 40 درصد این افراد هم گفته اند که در مورد آزار و اذیت اینترنتی به والدین خود چیزی نگفته اند، چون از این که آنها وارد مساله شوند، نگران بوده یا هراس داشته اند.

موسسه خیریه چایلد لاین در انگلیس اخیرا اعلام کرد شمار کودکانی که به خاطر نگرانی از زورگویی و آزار اینترنتی با آن تماس می گیرند، افزایش یافته است. موسسه خیریه انجمن ملی جلوگیری از آزار کودکان (NSPCC) در انگلیس می گوید از هر 5 کودک یکی هدف آزار اینترنتی قرار می گیرد.

خودکشی

-توصیه هایی برای ایمنی در اینترنت
اطلاعات شخصی نظیر نشانی، نشانی ای میل یا شماره تلفن همراهتان را در اینترنت منتشر ننمایید.

-در جاهایی که از شما اطلاعات شخصی خواسته می شود، تا حد امکان پاسخ های کلی بدهید.
-هیچگاه اجازه ندهید کسی به رمز عبورتان دسترسی پیدا کند.
-روی قسمت تنظیمات حساب کاربری تان در فیس بوک و توییتر کلیک نمایید و اطمینان حاصل نمایید که راه محرمانه نگاه داشتن اطلاعات شخصی تان را می دانید.
-رمز عبورهایتان را به طور مرتب عوض نمایید.
-قبل از انتشار عکس هایتان در اینترنت خوب فکر نمایید. بعد از اینکه عکستان در اینترنت منتشر شد، هر کسی می تواند آن را دانلود کند، به اشتراک بگذارد، و یا حتی آن را دستکاری کند.
-هیچگاه به نظرات منفی جواب ندهید و یا مقابله به مثل ننمایید.
-هیچگاه در صدد پاسخ دادن یا مقابله به مثل برنیایید، چرا که ممکن است وضع را بدتر کند. شاید این کار سخت باشد، اما سعی نمایید به این افراد اعتنا ننمایید و برای این کار از دیگران کمک بگیرید.
-اگر شاهد موارد زورگویی و آزار اینترنتی بودید، آنها را گزارش نمایید و سعی نمایید به فردی که هدف آنها قرار گرفته کمک نمایید.
-کاربرانی را که در شبکه های اجتماعی پیام های ناخوشایند می فرستند، مسدود نمایید.
-ای میل ها، فایل های دانلود شده و یا ضمیمه شده ای را که از طرف افراد ناشناس یا غیرقابل اعتماد دریافت کرده اید، باز ننمایید، چون ممکن است حاوی بدافزارهای رایانه ای یا پیام های ناخوشایند باشند.
- هرزنامه (ای میل های اسپم )را مسدود و پاک نمایید.

سلامت نیوز


آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود

برچسب های
آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,047
تعداد بازدید ماه جاری : 1,047
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود


مطالب مرتبط با آزار و اذیت اینترنتی باعث گرایش نوجوانان به خودکشی می شود