هوالرزاق
ads


حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن

حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن

شما آزاديد افكار خودتان را انتخاب كنيد. مثلا همين الان افكار منفي را با افكار حمايتگر جايگزين كنيد

با ذهن‌تان آشتی کنيد!

شما آزاديد افكار خودتان را انتخاب كنيد. مثلا همين الان افكار منفي را با افكار حمايتگر جايگزين كنيد.


يك نيروي فوق‌العاده قدرتمند در خودتان داريد كه هر لحظه بخواهيد مي‌توانيد تحت اثر آن شادی و غم را تجربه نمایید. فقدان اين نيرو شما را بدون شك سردرگم مي‌كند و برعكس بودنش موفقیت و كمال را به ديدگان شما مي‌آورد. اين نيرو هركسي را كه با شما در ارتباط است تحت تاثير قرار مي‌دهد. به اين معني كه افراد را جذب يا دفع مي‌كند. جالب است بدانيد اين نيرو حتي مي‌تواند شما ر ا زيبا يا زشت، با اعتماد به نفس يا فرسوده و دوست‌داشتني يا نخواستني كند.

اين همان نيرويي است كه مي‌تواند منبع انگيزه يا حتي نيرويي منفي و مخرب باشد. فكر مي‌كنيد اين نيرو چيست؟ اين نيرو همان نيروي فكر و ذهن است. ما تمام عمر به دنبال چيزي هستيم كه به ما نيرو و اقتداري بدهد كه بتوانيم بر همه‌چيز مسلط باشيم اما لازم نيست دنبال آن بگرديم. ما همواره اين نيرو را در درون خود داريم. درواقع چه بدانيم و چه ندانيم هر روز از همين نيرو براي شكل دادن سرنوشت‌‌مان استفاده مي‌كنيم. در اين مطلب قرار است باربارا دي‌آنجليس، دكتراي روانشناسي درباره اين نيروي عظيم و قدرتي كه در زندگي ما دارد، توضيح دهد.

آخرين باري كه سينما رفتيد را حتما به خاطر مي‌آوريد. زماني فيلم، روي پرده نمايش داده مي‌شود شما شاهد خنده، گريه، دعوا و جنگ بازيگران هستيد و اتفاقا اين صحنه‌ها شما را تحت تاثير قرار مي‌دهد در حالي كه هيچ‌يك از اين وقايع درواقع اتفاق نيفتاده است و چيزي كه روي پرده مي‌بينيد، توسط پروژكتور روي آن افكنده شده است؛ يعني هرقدر هم صحنه‌ها واقعي باشند شما مي‌دانيد كه توهمي بيش نيست و وجود خارجي ندارد. فكر و ذهن هم دقيقا همين كار را مي‌كند. ما در ذهن خودمان چيزي داريم كه شبيه پرده سينما عمل مي‌كند، اسم اين پرده خودآگاهي يا همان آگاهي ماست. اين خودآگاهي و آگاهي به‌طور طبيعي خنثي است. ذهن شما درست مثل پروژكتوري است كه تصاويري را بر پرده‌اش كه همان خودآگاهي و آگاهي است، نمايش مي‌دهد. اين تصاوير داستان زندگي‌تان را رقم مي‌زند.

فرافكني کی سراغ‌تان ‌می‌آید؟
فرض كنيد يك روز عصر با يكي از صميمي‌ترين دوستان‌تان نشسته‌ايد و صادقانه راجع به زندگي‌تان با هم صحبت مي‌كنيد. از اينكه تا اين حد با هم صميمي هستيد و سفره دل‌تان را پيش هم باز كرده‌ايد و تمام درونيات خودتان را بيرون مي‌ريزید، اندكي احساس آسيب‌پذيري و ناامني مي‌كنيد اما از اينكه با اين كار به او نزديك شده‌ايد، خوشحاليد. فرداي آن روز روي پيغام‌گير تلفن او پيغام مي‌گذاريد و بابت اوقات خوشي كه با هم سپري كرديد از او تشكر مي‌كنيد و از او مي‌خواهيد دوباره به شما زنگ بزند.

افكار منفي

چند روز ديگر مي‌گذرد و اين دوست‌تان به شما زنگ نمي‌زند. ذهن شما اين اطلاعات را مي‌گيرد و فرافكني‌هاي خودش را هم به آن اضافه مي‌كند تا به نتايجي برسد. بعد شما احساس ناراحتي مي‌كنيد و مي‌گوييد: «شايد مرا دوست ندارد و از دستم عصباني است. شايد من ديروز زيادي وراجي كردم. شايد چيزي گفته باشم كه او را رنجانده باشد.» چند روز ديگر هم مي‌گذرد و نگراني‌هاي‌تان بيشتر مي‌شود. ذهن شما چند فرافكني ديگر را هم اضافه مي‌كند و حسابي شما را به هم مي‌ريزد.

بعد همين‌طور كه نشسته‌ايد تلفن زنگ مي‌زند و دوست‌تان با لحني گرم به شما مي‌گويد: «از اينكه زودتر زنگ نزدم معذرت مي‌خواهم. من بدون اطلاع قبلي به يك ماموريت اعزام شدم و روزها با فشردگي زياد كار مي‌كردم. راستي آن شبي كه با هم بوديم خيلي به من خوش گذشت.» مي‌بينيد كه شما براي خودتان جهنمي ساختيد و اين چند روز را آنجا سپري كرديد و اين جهنم ساخته و پرداخته ذهن خودتان بود.

افكار منفي

واقعيت مطلق وجود ندارد
تلقي ما از واقعيت بسيار ذهني، دروني و شخصي است؛ مثلا اگر فكر كنيد كسي از دست شما عصباني است، عملا عصبانيت آن فرد را احساس خواهيد كرد. هرقدر افكارتان غالب باشد به همان نسبت احساس و ادراك‌تان نمود قوي‌تر و واقعي‌تري خواهد داشت. اغلب ما فكر مي‌كنيم واقعيت عيني و انعطاف‌ناپذير است در حالي كه در حقيقت بسيار شخصي و انعطاف‌پذير است. به همين دليل است كه زماني خوشحال هستيد زمان خيلي زود مي‌گذرد و زماني ناراحت هستيد، زمان كشدار به دیدمي‌رسد.

دنبال سند و مدرك نگرديد
فرافكني‌هاي ذهن‌تان نه‌تنها واقعيت و درك شما از واقعيت زندگي را تحت تاثير قرار مي‌دهند بلكه بر ديگران نیز تاثير مي‌گذارند. در اصل فرافكني‌ها، نگراني‌ها و ناراحتي‌هاي ذهن شما مي‌توانند جامه‌عمل بپوشند حتي اگر در ابتدا واقعيت نداشته باشند. زماني چيزي را باور داريد دنبال سند و مدركي مي‌گرديد تا باورها و عقايد خود را اثبات كنيد و خط بطلان بر تمام آنچه مخالف دیدشماست، بكشيد. تصور كنيد چند بار به ذهن‌تان اجازه مي‌دهيد با افكار و پيش‌فرض‌هاي منفي سرنوشت‌تان را تعيين كند و خودتان را از فرصت‌هاي فوق‌العاده‌اي كه در انتظارتان است، محروم كنيد.

 افكار منفي

ذهن‌تان را با خودتان دشمن نكنيد
هيچ‌كدام از ما دوست نداریم دشمن داشته باشیم. اما مي‌دانيد بزرگ‌ترين دشمن شما همان ذهن‌تان است؟ زماني توجه انتخابي مي‌كنيد در اصل داريد ذهن‌تان را با خودتان دشمن مي‌كنيد. ذهن شما مي‌تواند تا ساعت‌ها تنها بر يك موضوع تمركز كند. مشكل زماني ايجاد مي‌شود كه ذهن ما متداولا بر مواردي كه مفيد و مثبت نيستند، تمركز كند نه چيزهاي مثبت. اين حالت را توجه انتخابي مي‌گويند. اشكالي ندارد كه به مشكلات فكر كنيد اما ذهن متداولا گرايش دارد كه اين كار را به موازات حذف تمام افكار ديگر انجام دهد. طبيعت ذهن انسان به گونه‌اي است كه به‌طور انتخابي توجه مي‌كند. البته توجه انتخابي چيز بدي نيست اما چرا به نفع خودتان از آن استفاده نمي‌كنيد؟ سعي كنيد توجه انتخابي‌تان را بر چيزي متمركز كنيد كه خودتان مي‌خواهيد نه آن چيزي كه رنج‌تان مي‌دهد.

1. جايگزيني مثبت: مهم‌ترين تمرين براي ترك عادت به افكار منفي  اين است كه فرآيند منفي‌بافي را براي خودتان دردناك كنيد. بايد ذهن‌تان را طوري شرطي كنيد كه درد و احساسات ناخوشايند زيادي را به اين افكار منفي نسبت دهد. منفي‌بافي عادتي نيست كه به خودي خود ناپديد شود. شما بايد به طرزي خودآگاهانه و عامدانه مداخله كنيد و اين مدل را بشكنيد. اولين كار اين است كه توجه منفي را تبديل به توجه مثبت كنيد. در اصل از شیوه جايگزيني مثبت استفاده كنيد. زماني يك فكر منفي سراغ‌تان مي‌آيد سريع از خودتان بپرسيد: «اين فكر را با چه فكر مثبت ديگري مي‌توان جايگزين كرد؟» بدون شك پاسخ فكري است كه شادمانه‌تر و حمايتگرتر باشد.

2. طبقه‌بندي افكار: بهتر است افكار طبقه‌بندي شده و ويژه‌اي داشته باشيد كه بهترين و متعالي‌ترين حقايق زندگي‌تان را به شما يادآوري كنند تا هر زمان به انگيزه احتياج داشتيد به آنها مراجعه كنيد. كارهايي مانند ذكر گفتن وتكرار برخي عبارات خاص افكار متعالي را به ذهن ما مي‌آورند. مي‌توانيد براي خودتان ذكر يا عبارت شخصي تعيين كنيد. كافي است با هجوم افكار منفي  جمله‌اي مانند اينكه «خداوند مرا دوست دارد و مي‌خواهد من خوشحال و خوشبخت باشم» را با صداي بلند براي خودتان تكرار كنيد.   اصلا مجبور نيستيد چيزي را كه مي‌گوييد باور داشته باشيد. صرف تغيير افكار منفي  و جايگزيني آن با افكار مثبت يك تغيير آني در احساسات شما ايجاد خواهد كرد.

3. رها كنيد: ما بارها و بارها چيزي را مدام در فكر خودمان با خودمان حمل مي‌كنيم كه به ظاهر ممكن است راه‌حلي براي آن نداشته باشيم. در اين‌گونه مواقع رها كنيد. دست از مقاومت‌ برداريد و با جريان زندگي همسو شويد. اما چطور اين كار را انجام دهيد. زماني مي‌بينيد نبردي سخت بين افكار و عقايد مختلف در ذهن‌تان درگرفته، فقط ناظري بي‌طرف باشيد و تمام آنچه را در ذهن‌تان مي‌بينيد نظاره كنيد. به ذهن‌تان بگوييد دوباره برخواهيد گشت و همه‌چيز را بررسي خواهيد كرد اما فعلا مي‌خواهيد مرخصي بگيريد. خواهيد ديد اغلب با رها كردن و دست از مقاومت برداشتن در مقابل آنچه ماشين فكرتان مي‌كوشد انجام دهد، فكر شما آرام مي‌گيرد.

تغيير افكار منفي

براي ترك عادت به افكار منفي   ،فرآيند منفي‌بافي را براي خودتان دردناك كنيد

 

گام ‌هاي دوستي با ذهن
گام اول: براي اينكه ذهن‌تان را با خودتان دوست كنيد بايد اول از همه آگاه شويد چطور در مواقعي كه دقت كافي نداريد مي‌تواند مانند دشمن با شما رفتار كند.

تمرين اول:با خودتان قرارداد ببنديد و سعي كنيد فقط به مدت يك روز به تمامي افكار و صداهايي كه در سرتان است گوش دهيد و يك‌يك افكار منفي  را كه از سرتان مي‌گذرد بنويسيد. يك دفترچه كوچك همراه داشته باشيد و هر جا مي‌رويد آن را با خودتان ببريد تا هر زمان يكي از اين فكرها به ذهن‌تان خطور كرد، بتوانيد همانجا يادداشت كنيد. مثلا «تو عرضه نداري از پس اين كار بربيايي.» در پايان آن روز تمام افكار منفي  را كه راجع به خودتان فهرست كرده‌ايد بشماريد. بدون شك از تعداد آنها جامي‌خوريد. هيچ‌كس بيشتر از خودمان از ما انتقاد نمي‌كند. هرگز نبايد اجازه دهيد ذهن‌تان با شما چنين رفتاري انجام دهد.

گام دوم: افكارتان را خودتان انتخاب كنيد و تسليم افكار تصادفي و سرگردان خود نشويد و به فكر و ذهن خود اجازه ندهيد كه افكارتان را براي‌تان انتخاب كند. شما مجبور نيستيد با هر فكري كه به ذهن‌تان خطور مي‌كند، همراه شويد.

تمرين دوم: به محض آنكه متوجه مي‌شويد ذهن‌تان شما را به سمت خاصي مي‌برد از خودتان بپرسيد: آيا واقعا دوست دارم با اين فكر همراه شوم يا نه! اين فكر مرا كجا مي‌برد؛ به سمت خوشحالي و رضايت يا ناراحتي؟ به محض اينكه متوجه شديد فكرتان شما را به جايي مي‌برد كه علاقه‌اي به آنجا نداريد، كافي است آن را با فكر مثبت و حمايتگر ديگري جايگزين كنيد.

تمرين حذف افكار منفي
باز هم مراقب باشید و ببینید افکار ناخودآگاهتان چه هستند، افکار اصلی که گرفتارشان هستید، چه هستند و بعد در برابر افکار مخرب مقاومت نمایید .

چند نكته مهم:
- زمانی متوجه افکار منفی می‌‌شوید خیلی راحت باید به خودتان بگویید: «این افکار نه تنها به من کمکی نمی‌کنند، بلکه مضر هم هستند. نباید به آنها اجازه ورود بدهم و با تمام قدرت باید با آنها مقابله کنم. همین کار  همان ابتدا باعث ضعیف شدن افکار منفی شده و پیشرفت‌ کار را بیشتر خواهد کرد.

-  ممکن است بعد از اینکه این طور با خودتان صحبت کرنظرافکار منفی دوباره بخواهند  برشما غلبه کرده و برای بار دوم تلاش کنند  دیدشما را عوض کنند. 10 ثانیه یا 10 دقیقه بعد همان شیوه قبلی را تکرار نمایید  و با علم به اینکه این افکار مخل آرامش‌تان است، در برابر آنها مقاومت نمایید و به آنها بگویید:« پیام‌های بیهوده!خیلی زود از ذهنم دور شوید چون مانع رسیدن پیام‌های خوب به من می‌شوید. »

مجله سیب سبز


حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن

برچسب های
حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/10/22-32 ماه قبل
کل بازدید : 994
تعداد بازدید ماه جاری : 994
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن


مطالب مرتبط با حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن

تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
روانشناسی جالب با لباس روانشناسی جالب با لباس

تاحالا شده سعی کنید افرادی رو با  توجه به لباس های اون ها تجذیه تحلیل کنید و با علم روانشناسی تفاوت های افراد را با لباس پوشیدن آن ها تجذیه و تحلیل نمایید

تست احساسی و منطقی بودن ساده تست احساسی و منطقی بودن ساده

امروز با تست ساده دیگری با شما ودستانیم تستی با مزه و جذاب که فکرکنم انجام دادن اون برای شما دوستان خالی از لطف نبوده باشه

اهمیت گفتگوی زوجین اهمیت گفتگوی زوجین

یکی از مهارتهایی که لازمه یک زندگی سالم است مهارت گفتگو می باشد. زوجین باید همیشه در صدد نگهداری از و مراقبت از زندگی و رابطه زناشویی باشند و این جز با گفتگو از نیازها و خواسته ها و انتظارات متقابل براورده نمی شود.

نشانه های تمایل دختران به ازدواج نشانه های تمایل دختران به ازدواج

با توجه به زیر ساختهای فرهنگی ما نشان دادن تمایل دختران به ازدواج کار ساده ایی نیست و آقایان شاید متوجه علاقه دختر به خودشان نشوند یا کاملا برعکس از رفتار دختری سوئ براداشت شود که شاید به آنها تمایلی دارد .

شناختن شخصیت از طریف رفتارهای بدنی شناختن شخصیت از طریف رفتارهای بدنی

امروز و با پیشرفت هایی که در علم انسان شناسی و شاخه های آن صورت گرفته است دانشمندان و روانشناسان فاکتورهایی برای شخصیت شناسی حتی از روی رفتارهای بدنی نیز پیدا کرده اند

با خوابیدن زیاد چه کنیم؟ با خوابیدن زیاد چه کنیم؟
در سنین جوانی و میانسالی میزان خواب افراد به شرایط کار و فعالیت اجتماعی آنان بستگی دارد و حتی بین افراد شاغل و بازنشسته نیز می‌تواند متفاوت باشد. نشانه های عاشق شدن در یک فرد چیست؟ نشانه های عاشق شدن در یک فرد چیست؟
عشق زیباترین حادثه ای است که در زندگی رخ می دهد. وقتی کسی را دوست دارید علائمی در شما ظاهر می شود که وجود این عشق را تایید میکند. در این مقاله با ۱۲ نشانه اصلی که ثابت می کند عشق در قلب شما جوانه زده است آشنا خواهید شد. اعتماد به نفس خود را چگونه بالا ببریم؟ اعتماد به نفس خود را چگونه بالا ببریم؟
ارزشمندترین دارایی شما در زندگی چیست؟ بهترین دوستتان؟ کارتان؟ خلاقیت و مهارت هایتان؟ همسر و فرزندانتان؟آیا هرگز فکر کرده اید در دنیا چه چیزی وجود دارد که از تمام این موارد ارزشمندتر است؟ یک لحظه به اعتماد به نفستان فکر کنید؛ همان احساس و نگرشی که شما نسبت به خودتان دارید و مفهوم شکست و پیروزی یا محبوب و منفور بودن را برایتان معنادار می کند. ارتباط شخصیت و کفش افراد ارتباط شخصیت و کفش افراد
در علم روانشناسی بررسی ها نشان داده که شخصیت افراد در همه خصویات و حتی نحوه لباس پوشیدن ان ها نیز تاثیر میگذارد. تست روانشناسی : امتیاز خوشبختی تست روانشناسی : امتیاز خوشبختی
امروز با تست روانشناسی دیگری با شماودستانیم که اینبار برای بررسی امتیاز خوشبختی شما میتونین از این تست بهره بگیرید

 • دلایل دوران طولانی خونریزی قاعدگی چیست؟
  دلایل دوران طولانی خونریزی قاعدگی چیست؟

  ممکن است شما از پزشک خود بشنوید که وقتی با خون ریزی قاعدگی خیلی زیاد یا طولانی روبرو هستیم در شرایط بدنی خاصی قرار دارید. منوراژی به معنای دوره قاعدگی سنگین و طولانی مدت است. پلی منوره، به خون ریزی نامنظم در طول 21 روز یا کمتر اشاره دارد. این شرایط غیر عادی بعد از اینکه علل دیگری  مانند بارداری، رد شوند، مورد توجه قرار می گیرند. تغذیه ای مناسب برای تقویت ذهن
  تغذیه ای مناسب برای تقویت ذهن

  ویتامین‌هایی نظیر ویتامین B6 و B12 نقش بسیار مهمی در حفظ فعالیت‌های ذهنی و تقویت سیستم عصبی مرکزی دارند. این ویتامین‌ها باعث تقویت حافظه و هوشیاری می‌شوند. درست است که این ویتامین‌ها را به راحتی می‌توان با خوردن یک مولتی‌ویتامین دارای B6 و B12 تامین کرد؛ اما خوردن منابع غذایی طبیعی آن می‌تواند مفیدتر باشد. اسفناج، کلم بروکلی و لوبیاها از منابع غنی این ویتامین‌ها هستند که علاوه بر آن دارای آهن، فیبر بالا و ویتامین‌ها و املاح دیگری هم هستند. برای خوردن نوبرانه ها چه نکاتی باید رعایت کرد؟
  برای خوردن نوبرانه ها چه نکاتی باید رعایت کرد؟

  خوردن نوبرانه اگرچه لذتبخش است ولی می‌تواند مخاطراتی نیز برای سلامت بدن به‌همراه داشته باشد. در طب سنتی یک اصل کلی برای خوردن میوه‌ها وجود دارد و آن رعایت تقویم فصلی میوه‌هاست؛ یعنی هر میوه‌ای بسته به نیاز‌های موجودات و انسان‌های هر اقلیم به‌وجود می‌آید. بهتر است میوه‌های همان سرزمینی که در آن زندگی می‌کنید را مصرف کنید. راههایی برای کاهش فشار خون
  راههایی برای کاهش فشار خون

  یکی از بیماری هایی که از جمله مشکلات قلبی نیز محسوب می شود فشار خون بالاست. این بیماری عواقب بسیار بدی برای بدن دارد و گاهی ممکن است باعث مرگ نیز بشود.تا به حال قرص ها و آمپول های متفاوتی برای کنترل فشار خون و یا کاهش آن ساخته شده است که البته هر کدام عواقب مخصوص خودشان را دارند. این درحالی است که تنها با چند راه بسیار آسان می توانید فشار خون بالا را از بین ببرید. - اولین و البته راحت ترین راه قدم زدن است. یکی از مهمترین نکاتی که در این مورد باید رعایت کنید این است که فدم زدن برای کاهش فشار خون باید قدرتی باشد و میزان آن باید تقریبا یک ساعت در روز باشد. لباس لیلا حاتمی در افتتاحیه جشنواره فیلم کن
  لباس لیلا حاتمی در افتتاحیه جشنواره فیلم کن

  لباسی که لیلا حاتمی در مراسم افتتاحیۀ جشنوارۀ کن به تن داشت با هنر نقده‌دوزی تزئین شده بود
 • پیدا کردن مواد مخدر در اتاق خواب یک زن
  پیدا کردن مواد مخدر در اتاق خواب یک زن

  در تهران اعضا باندی خلافکار که در کار فروش مواد مخدر بودنند دستگیر شدنند و مواد پیدا شده توسط بلیس نابود شد سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس
  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس

  امروز خبری ناگوار در تهران به گوش ها رسید خبر سقوط هواپیمای مسافربری دیگری در تهران که متاسفانه تمامی سرنشینان آن نیز فوت کرده اند کمک تمامی مسافران مترو برای نجات جوان مسافر
  کمک تمامی مسافران مترو برای نجات جوان مسافر

  اتفاقی کهبرای یک مسافر مترو افتاد باعث شد تا تمامی مسافران با کمک هم او رو کمک کنند تا مشکلش را حل کند و روی داد بدی پیش نیاید در پی زیبایی، پشیمان از عمل
  در پی زیبایی، پشیمان از عمل

  امروز از دختری برای شما خبری داریم که در پی زیبایی خودش را به شکلی که در عکس میبینید در آورده است و میتوان  گفت برعکس زیبایی خودش را نیز از دست داده است نگاهی دیگر به خواستگاری از سمت خانم ها
  نگاهی دیگر به خواستگاری از سمت خانم ها

  ازدواج امری پسندیده و ضروری است ور فرهنگ ما و ازدواج ایرانی خواستگاری بخشی از ازدواج است اما خواستگاری مرد از زن نه پیش قدم شدن یک خانم
 • گردآوری از استفاده توت فرنگی و اثرات سودمندش روی بانوان!
  گردآوری از استفاده توت فرنگی و اثرات سودمندش روی بانوان!

  مصرف توت فرنگی تاثیرات مفید زیادی روی سلامتی بانوان میگذارد می خواهیم به بهترین خاصیت های این میوه اشاره کنیم و روش های درمان خانگی با کمک آن را فرابگیریم دید سلامتی استفاده قند و شکر و این زیان آوررات!
  دید سلامتی استفاده قند و شکر و این زیان آوررات!

  اگر می خواهید زودتر به کاهش وزن و تناسب اندام دست یابید توصیه می کنیم مصرف قند و شکر خود را محدود کنید چون این دوماده تاثیر بسزایی در ایجاد اضافه وزن در بدن شما دارند. بیشتر بدانید ده فایده فوق العاده جوانه گندم!
  بیشتر بدانید ده فایده فوق العاده جوانه گندم!

  جوانه گندم را این روزها به راحتی می توانید تهیه کنید. این جوانه، به دلیل این که سرشار از ویتامین های گروه B و همچنین فیبر است برای سلامتی بسیار مفید است. خلاصه ای از مراقبت های لازم در استفاده مرغ سوخاری!
  خلاصه ای از مراقبت های لازم در استفاده مرغ سوخاری!

  مرغ سوخاری هم یک غذای پرطرفدار و اصیل ایرانی است بهتر است در مصرف ان نیز مراقبت های لازم را در نظر بگیرید و مراقب باشید به سلامتی تان آسیب وارد نسازد. تازه ترین مطلب خصوصیات تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار
  تازه ترین مطلب خصوصیات تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار

  تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار است که میانه ی خوبی با انواع دسرها دارد. این توت خوشرنگ و خوشمزه علاوه بر طعم و زیبایی، خواص زیادی نیز دارد. در این مطلب شما را با گوشه ی کوچکی از خواص این میوه آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

مدل لباس مجلسی توری شیک دخترانه مدل لباس مجلسی توری شیک دخترانه
مدل لباس مجلسی توری شیک دخترانه را برای شما نی نی های بامزه قرار داده ایم امیدوارم دوست داشته باشید.
مربیگری سونامی 18 ساله ایرانی مربیگری سونامی 18 ساله ایرانی
سونامی 18 ساله ایرانی نه تنها در میدان نبرد قدرت فوق العاده ای دارد در زمینه مربیگری نیز قدرت خوبی از خوش نشان داده است
اس ام اس های نوروزی 1394 اس ام اس های نوروزی 1394
امروز تعدادی اس ام اس های نوروزی و تبریک سال نو رو براتون داریم اس ام اس هایی برای سال نو سال 1394
مدل لباس شب مختص دختران خوش اندام مدل لباس شب مختص دختران خوش اندام
مدل لباس شب مختص دختران خوش اندام برای شما دوستان و کاربران گرامی در این قسمت قرار داده ایم.
جدیدترین مدل لباس بلند مجلسی جدیدترین مدل لباس بلند مجلسی
جدیدترین مدل لباس بلند مجلسی را برای شما دوستان و کاربران عزیز که به مدل لباس علاقه ی خاصی دارید قرار داده ایم.
پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر
اگر شما نیز مشکل اگزما دارید و هر از گاهی این مشکل شما رو اذیت میکنه ، میتونین با رعایت کردن نکاتی شاید ساده از دست این بیماری رهایی پیدا کنید
مطلبی خواندنی درباره ببرها مطلبی خواندنی درباره ببرها
امروز مطلبی خواندنی رو داریم براتون که میتونین درباره ببر ها بیشتر بدونید و برای علاقه مندان حیواناتی همانند ببرها میتونه خوب و خواندنی باشه
مدل پیراهن زنانه مختص افراد 40 سال به بالا مدل پیراهن زنانه مختص افراد 40 سال به بالا
مدل پیراهن زنانه مختص افراد 40 سال به بالا برای شما قرار داده ایم امیدوارم از این تم پیراهن ها خوشتان بیاید.
شیک ترین مدل لباس مجلسی کودکانه دخترانه شیک ترین مدل لباس مجلسی کودکانه دخترانه
شیک ترین مدل لباس مجلسی کودکانه دخترانه را برای شما مادران گرامی قرار داده ایم امیدوارم خوشتان بیاد.
شعر بامزه خانه تکانی شعر بامزه خانه تکانی
امروز شعر با مزه ای درباره خانه تکانی رو براتون داریم که خالی از لطف نیست
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو