هوالرزاق


ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس

ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس

خطر مرگ زودرس در مبتلایان به بیماری های روانی دو تا سه برابر بیشتر از سایر افراد است

آشفتگی هاروانی و مرگ زودرس

خطر مرگ زودرس در مبتلایان به بیماری های روانی 2 تا 3 برابر بیشتر از سایر افراد است. درصد کمی از این خطر به دلیل احتمال خودکشی و قتل در میان این افراد است، اما بخش عمده این اختلاف ناشی از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی- عروقی است.


ارتباط آشفتگی هاروانی و مرگ زودرس
مطالعات نشان می دهند که خطر ابتلا به سرطان در کسانی که از آشفتگی هاروانی مانند افسردگی، آشفتگیدو قطبی و اسکیزوفرنی رنج می برند، 2.6 برابر بیشتر از سایرافراد است. در تحقیق دیگری نمایان شد که مبتلایان به بیماری های روانی، 50 درصد بیشتر از سایرین به دلیل صدمات متفاوت به بخش اورژانس بیمارستان ها مراجعه می کنند و بیشتر در بیمارستان بستری می شوند. همچنین خطر مرگ و میر این بیماران در اثر صدمات، 4.5 برابر بیشتر از افراد دیگر است.

این مطالعه همچنین نشان داد که خطر مرگ زودرس در مبتلایان به بیماری های روانی 2 تا 3 برابر بیشتر از سایر افراد است. درصد کمی از این خطر به دلیل احتمال خودکشی و قتل در میان این افراد است، اما بخش عمده این اختلاف ناشی از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی- عروقی است.

در این تحقیق که در مریلند انجام شد، 3317 داوطلب مبتلا به اسکیزوفرنی، آشفتگیدو قطبی و افسردگی با میانگین سنی 42 تا 43 سال و در فاصله سال های 1994 تا 2004 مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاکی از این بود که در این بیماران خطر سرطان ریه 4.5 برابر، سرطان روده بزرگ 3.5 برابر و سرطان سینه 3 برابر بیشتر از افراد عادی است. محققان معتقدند که استعمال دخانیات یکی از دلایل افزایش احتمال سرطان ریه است، زیرا اغلب این بیماران سیگار می کشند. در مورد سرطان سینه، این افزایش خطر به این دلیل است کهخانم ها مبتلا به آشفتگی هاروانی کمتر بچه دار می شوند.همچنین برخی داروهای عصبی موجب افزایش هورمون پرولاکتین می شوند که یکی از عوامل ایجاد سرطان سینه است. سرطان روده بزرگ متداولا به شیوه زندگی این بیماران از جمله عدم فعالیت فیزیکی، مصرف سیگار و مصرف ناکافی میوه ها و سبزیجات مریبوط می شود.

در بخش دیگر این مطالعه گروهی از افراد در فاصله سال های 1994 تا 2001 مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که در این بازه زمانی 7 ساله، 43 درصد از افراد مبتلا به آشفتگی هاروانی به دلیل صدمات متفاوت به بیمارستان به ویژه بخش اورژانس مراجعه داشته اند.  شایع ترین صدمه در میان این بیماران شامل آسیب های سطحی، زخم های باز، پیچ خوردگی، سوختگی و مسمومیت به دلایل عمدی و غیر عمدی بود. این صدمات اغلب به دلیل خشم و پرخاشگری، سوء مصرف مواد (مواد مخدر و الکل) و وضعیت اقتصادی اجتماعی نامطلوب از جمله مسکن و بهداشت نامناسب در میان این افراد است.  متخصصان پیشنهاد می کنند که باید به شیوه زندگی مبتلایان به افسردگی، اسکیزوفرنی و آشفتگیدو قطبی توجه بیشتری نمود.

 سیمرغ


ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس

برچسب های
ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 966
تعداد بازدید ماه جاری : 966
تعداد بازدید در هفته جاری : 8
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس


مطالب مرتبط با ارتباط اختلالات روانی و مرگ زودرس