هوالرزاق


تازه ترین مطلب  ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی

تازه ترین مطلب ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی

مغز سیستم اطلاعاتی مرکزی بدن است

ارتقا تمرکز مغزی و حافظه

مغز انسان احتیاجمند به چالش کشیده شدن و تحریک برای افزایش قدرت ذهنی و تمرکز است. اگر این کار را انجام ندهید، زوال مغز آغاز می شود. انجام بازی های فکری یا فراگیری مهارتی جنظرمی تواند به مغز شما کمک کند.

مغز سیستم اطلاعاتی مرکزی بدن است. این اندام فوق العاده در پس زمینه به فعالیت مشغول است تا سیستم و پردازش اطلاعات را تنظیم کرده، و عملکردهای پیجیده بدن انسان را تکمیل کند. مغز تمامی این کارها را از لحظه شکل گیری حیات و تولد انسان انجام می دهد.

همان گونه که سن انسان افزایش می یابد، مغز نیز پیر می شود. افزایش سن تحلیل سلول های مغزی را به همراه دارد و این مساله بر فرآیند فکر کردن ما اثرگذار است. خبر خوب این است که شیوه های مختلفی برای جوان نگه داشتن مغز وجود دارند. در این مطلب چند شیوه برای ارتقا تمرکز مغزی و حافظه بدون مصرف از داروها و مکمل ها را ارائه می کنیم.

وعده های غذایی متعادل
غذا نقشی کلیدی در قدرت حافظه و تمرکز انسان ایفا می کند. سبزیجات تازه، میوه ها، غلات سبوس دار، و پروتئین بدون چربی همگی مواد غذایی هستند که برای حفظ سلامت و عملکرد بالای مغز به آنها احتیاج است. افزایش مصرف اسید چرب امگا-3 حیوانی نیز به جوان نگه داشتن مغز کمک می کند.

اگرچه تحلیل سلول های مغزی بخشی عادی از روند پیری است، اما رادیکال های آزاد انحطاط سلولی را شتاب می دهند. هن گام ی که سلول های سالم آسیب می بینند، مغز دیگر به محرک ها همانند گذشته واکنش نمی دهد. اسید چرب امگا-3 به حفاظت سلول ها از یون های خطرناک که شکست سلولی را موجب می شوند، کمک می کند. اسید چرب امگا-3 به محافظت از مغز در برابر التهاب نیز کمک می کند. بهترین منبع اسیدهای چرب سودمند امگا-3 ماهی آزاد (سالمون)، شاه ماهی، ماهی تن و دیگر گونه های ماهی روغنی است.

ورزش منظم
ورزش منظم به حفظ هرچه بهتر تمرکز کمک می کند زیرا فعالیت بدنی بازسازی سلول های عصبی را تحریک می کند. این سلول های عصبی به تقویت ارتباطات سلول های مغز کمک کرده و همچنین از آنها در برابر آسیب محافظت می کنند.

هن گام ی که ورزش می نمایید سلول های عصبی انواع ویژه ای از پروتئین به نام عاملهای نوروتروفیک تولید می کنند. یکی از مواد شیمیایی موجود در این پروتئین ها به نام عامل نوروتروفیک یا BDNF زمینه ساز انتشار دیگر مواد شیمیایی می شود که بهبود سلامت مغز را در پی دارد. به همراه دیگر مواد شیمیایی مغز، عامل نوروتروفیک عملکردهای شناختی را تقویت می کند و افول حافظه را به تاخیر می اندازد.

خواب خوب و کافی شبانه
هن گام ی که بحث سلامت مغز مطرح است، هیچ چیز نمی تواند به اندازه خواب خوب و کافی شبانه موثر باشد. خواب خوب شبانه موجب می شود تا فرد در انجام وظایف روزانه خود عملکرد بهتری داشته باشد. مطالعات نشان داده اند خواب باکیفیت شبانه می تواند توانایی فرد برای فکر کردن بهتر در روز بعد را افزایش دهد.

هن گام خواب شبانه مغز در فعال‌ترین حالت خود قرار دارد. مغز در این زمان سیگنال های ترمیم بدن را ارسال می کند و پردازش تفکرات و ایده ها صورت می گیرد. سلول های مغزی قدیمی برای باز کردن فضا برای پرورش سلول های جنظرمی میرند. تمامی این فرآیندهای پیچیده به توانایی تمرکز انسان منجر می شوند. بدون خواب خوب شبانه، قدرت ذهنی شما به طور قابل توجهی تحت اثر قرار می گیرد.

تحریک مغز
مغز انسان احتیاجمند به چالش کشیده شدن و تحریک برای افزایش قدرت ذهنی و تمرکز است. اگر این کار را انجام ندهید، زوال مغز آغاز می شود. انجام بازی های فکری یا فراگیری مهارتی جنظرمی تواند به مغز شما کمک کند. فراگیری مهارتی جنظربه طور موثر مغز را تحریک می کند. هن گام ی که بر فراگیری مهارتی جنظرمتمرکز شده اید مغز استرس کمتری دارد. مطالعات متفاوت نشان داده اند فراگیری مهارت های متفاوت خطر زوال عقل و دیگر آشفتگی هاروانی را کم شدن می دهد.

سلامت نیوز


تازه ترین مطلب  ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی

برچسب های
تازه ترین مطلب ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 568
تعداد بازدید ماه جاری : 568
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تازه ترین مطلب ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تازه ترین مطلب ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی


مطالب مرتبط با تازه ترین مطلب ارتقا تمرکز مغزی و حافظه به طور طبیعی