هوالرزاق


آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟

آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟

بسیاری از خانواده ها هستند که به خواست فرزندان آنها را در سنین پایین تر قبل از مهیا شدن شرایط ازدواج نامزد می کنند ی تا آن فرارسیده است که فرزندانمان به خانه خود بروند و جدی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند. سالها بعد با هم ازدواج کنند اما چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که دیگر وقت آن فرارسیده است که فرزندانمان به خانه خود بروند و جدی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند.

چه سئوالاتی می پرسیم؟
گاهی گیج کننده و طاقت فرساست که حتی خود آدم بتواند بفهمد آماده پذیرش مسئولیت ازدواج هست یا نه. همه جور سۆالی به ذهن آدم می آید.

در این مواقع همه از خود می پرسند:
آیا انتخابم درست است؟
آیا خیلی زود نیست؟ خانواده و دوستانم چه نظری درباره او دارند؟
آیا موقعیت مناسبی برای ازدواج است؟
آیا طرف مقابل این آمادگی را دارد؟ آیا واقعا آمادگی پذیرش تعهد را دارم؟
آیا به اندازه کافی راجع به نامزدم می دانم که با او ازدواج کنم؟

نکته:اینها پرسش های متداولی می باشد که کسی که به فکر ازدواج می باشد از خودش می پرسد. درواقع، یافتن پاسخ به بعضی از این سۆالها هم هست که کمکتان می کند بتوانید بفهمید آیا واقعا آماده ازدواج هستید یا نه.

انتخاب درستی داریم؟
یکی از مهم ترین موارد درباره ازدواج این می باشد که باید بتوانید به همسرتان متعهد باشید، خوشحال باشید و بتوانید طرف مقابل را دوست داشته باشید. بنابراین درنهایت، سۆال از «آیا آماده ازدواج کردن هستم؟» به «آیا آمادگی دارم با نامزدم ازدواج کنم؟» تغییر می کند.شاید خیلی راحت تر باشد که بتوانید تشخیص بدهید آماده ازدواج هستید یا نه، تااینکه بتوانید بفهمید آیا آمادگی این را دارید که با شخص خاصی ازدواج نمایید یا نه.

اگر کسی کاملا مطمئن نیست که آمادگی ازدواج را دارد ممکن می باشد علت اصلی این باشد که نداند آیا خواستگارش درست همان کسی می باشد که دلش می خواهد به او متعهد بشود. متأسفانه، خیلی از ازدواج ها سرانجام خوشایندی ندارند. ممکن می باشد دو نفر دوران نامزدی خیلی خوبی با هم داشته باشند اما بلافاصله بعد از ازدواج از هم جدا می شوند. این یکی از علت های اصلی می باشد که باید از خودتان بپرسید «آیا آماده ازدواج کردن هستم؟» خیلی مردم مطمئن نیستند که آیا انتخاب درستی کرده اند.

خوشبختانه کار ساده ای می باشد که بفهمید آیا آمادگی دارید که با نامزدتان ازدواج نمایید یا نه. فقط کافی می باشد به چندین سۆال صادقانه جواب بدهید. هرچه بیشتر درباره اخلاق، رفتار و خلقیات نامزدتان بدانید بیشتر مطمئن می شوید که آیا می توانید با هم زوج خوبی باشید یا نه.

اما در چنین شرایطی چه سۆالاتی که باید پرسید:
تعجب ننمایید اگر بگوییم برای اینکه تاحدودی در این باره مطمئن بشوید باید دست کم هزار سۆال بپرسید. جزئیات سۆالاتتان را خودتان باید با توجه به شرایط خودتان طراحی نمایید. اما موضوعات اصلی که باید به آنها بپردازید اینها هستند:

شخصیت؛ احساسات و عواطف؛ دین، مذهب و مسائل معنوی؛ اخلاقیات، ارزشها، و باورها؛ علایق؛ جذابیتها؛ بهداشت، عادات غذایی و سلامت فردی؛ تعطیلات؛ نوع برخورد با جشنها؛ خانه و زندگی در خانه؛ گذشته و آینده؛ سرگرمیها و اوقات فراغت؛ عشق، کارهای رمانتیک و قرارهای دوستانه و فامیلی؛ نحوه ارتباط برقرار کردن؛ شغل و تحصیلات؛ پول؛ بچه و تربیت بچه؛ عروسی و ماه عسل.

 


آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟

برچسب های
آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟ - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,851
تعداد بازدید ماه جاری : 2,195
تعداد بازدید در هفته جاری : 6
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟