هوالرزاق


مطلبی تازه درباره  6 اثر   مخرب استرس بر آدمی

مطلبی تازه درباره 6 اثر مخرب استرس بر آدمی

استرس کلمه آشنایی است که روزانه بارها و بارها به کار می بریم و هیچ فردی با آن بیگانه نیست. استرس می توانند علاقه و انگیزه ما را برای انجام خیلی از کارها از بین ببرد.

 استرس

استرس کلمه آشنایی است که روزانه بارها و بارها به کار می بریم و هیچ فردی با آن بیگانه نیست. استرس می توانند علاقه و انگیزه ما را برای انجام خیلی از کارها از بین ببرد. استرس  واکنش فیزیولوژیک بدن ما در مقابل هر تغییر، تهدید و فشار بیرونی یا درونی است که تعادل روانی ما را بر هم می زند.

 امروزه بیشترین استرسی که ما تجربه می کنیم، در ذهن مان به وجود می آید، تغییر شغل، نقل مکان به یک شهر جدید، ازدواج، مرگ نزدیکان و وجود یک بیمار ی بااهمیت در خانواده از جمله عوامل بیرونی رهاسازی فشار عصبی هستند. جالب آنکه حوادث شادی آور نیز می توانند به همان اندازه وقایع غم بار برای انسان فشارزا باشند. به همین علت بد نیست به برخی عوارض استرس به خصوص در محیط کار اشاره کنیم.


گرفتگی عضلات

زمان ی استرس دارید، بدن تان به منیزیم احتیاج دارد تا به شل شدن عضلات یاری کند. اگر شما به صورت مداوم استرس  دارید، میزان منیزیم بدن تان کم می شود و بنابراین دچار گرفتگی عضلات خواهید شد. برعکس، زمان ی آرامش تان را حفظ نمایید، گرفتگی عضلات تان کمتر خواهدشد و یا از بین خواهدرفت.

دور شدن اطرافیان

انسان های شاد، مردم شاد را به سمت زندگی خود جذب می کنند و باعث ایجاد محیطی پرنشاط می شوند. زمان ی شما شروع به حفظ آرامش تان می نمایید، خوشحال تر خواهید بود که این هم برای خودتان مناسب است و هم برای خانواده و دوستان تان. این در حالی است که با استرس  به صورت ناخودآگاه اطرافیان تان را از خود دور می نمایید.

اثر بر درصد موفقیت

زمان ی آرام هستید، ذهن تان قادر به پردازش بهتری است، کارهای روزانه را بهتر انجام می دهد و هر روز صبح زمان کمتری را صرف دوش گرفتن، آرایش و درست کردن موهای تان می نمایید. زمان ی که آشفته حال هستید، حتی حوصله ندارید به درستی لباس بپوشید. باید بدانید اتفاق های ناگوار همیشگی نیستند و زمان ی آرامش دارید موفقیت تان در روز بیشتر خواهد بود.


اعتماد به نفس

یک فرد دارای اعتماد به نفس همیشه مورد توجه دیگران است. زمان ی در زندگی تان به صلح و آرامش دست می یابید، از خودتان اعتماد به نفس ساطع می نمایید و مردمی که اطراف تان هستند می خواهند بدانند راز موفقیت شما چیست؟

سردرد

سردردها اغلب به علت نگران ی ایجاد می شوند. اضطراب، مقدار قابل توجهی استرس  را به بدن وارد می کند که می تواند منجر به سردرد شود. زمان ی آرامش تان را حفظ می نمایید، استرس  کمتری به مغز وارد می نمایید. اگر مستعد سردرد هستید، این موضوع به شما یاری خواهد کرد که باعث کمتر شدن و یا رفع کلی سردردتان شوید.

فعالیت های روده ای نامنظم

کمبود منیزیم در بدن باعث ایجاد یبوست می شود. زمان ی فعالیت روده شما منظم باشد اثر زیادی از همه جهات روی بدن دارد. زمان ی تحت استرس قرار می گیرد، فعالیت روده شما نامنظم شده و بنابراین دچار یبوست خواهید شد.

استرس های عاطفی باعث بروز سندرم روده تحریک پذیر نمی شود اما در فردی که سندرم روده تحریک پذیر دارد استرس می تواند علامت ها را آغاز کند. درواقع روده می تواند به تمام چیزها مانند غذا، ورزش و هورمون ها واکنش زیاده از حد نشان دهد.

روان


مطلبی تازه درباره  6 اثر   مخرب استرس بر آدمی

برچسب های
مطلبی تازه درباره 6 اثر مخرب استرس بر آدمی - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 982
تعداد بازدید ماه جاری : 982
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره 6 اثر مخرب استرس بر آدمی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره 6 اثر مخرب استرس بر آدمی