هوالرزاق


متفاوت متفاوت:  آیا شوهرتان همسر موقت دارد؟

متفاوت متفاوت: آیا شوهرتان همسر موقت دارد؟

هرچه بیشتر روی تغییر دادن همسرتان تمرکز نمایید، رنج و ناراحتی بیشتری نصیب تان می شود

صیغه ازدواج مزمان

شوهرم مجددا ازدواج کرده و همسر دوم گرفته است و من محدوده یک سال است با دو بچه ام جدا از او زندگی  می کنم. خواهش می کنم کمکم نمایید.


برای حفظ زندگی مشترک چه کنم؟


سوال کاربر :چند زمان است که در زندگی مشترک مشکل داریم. یک سال است که همراه 2 بچه مدرسه ای جدا از شوهرم زندگی می کنم. واقعا خسته شده ام. شوهرم زن گرفته است البته با ازدواج مزمان . خواهش می کنم کمکم نمایید.

پاسخ متخصص : با سلام خدمت شما مخاطب گرامی. با مطالبی که در پیامک تان مطرح کردید متوجه شدم که به دلیل مسائلی که در زندگی زناشویی تان وجود داشته، جدا از همسرتان زندگی می نمایید اما درخواست تان از مشاور چیست؟ آیا می خواهید دوباره با شوهرتان زندگی نمایید یا با پذیرش شرایط موجود، به دنبال راهکارهایی برای بهبود شرایط فعلی تان هستید؟ طبیعی است که در یک زندگی زناشویی نامناسب، هیچ چیز آسان نیست اما اگر هنوز فکر می نمایید که در زندگی زناشویی تان عشق و محبتی وجود دارد، با مطالبی که در ادامه مطرح می شود، می توانید آن را احیا نمایید. پیش از هر چیز یادآوری می کنم که مسائل پیچیده همیشه راه حل های پیچیده ندارند.
 
هم شما و هم شوهرتان باید تغییر نمایید
توجه نمایید که تعارضات فقط در بستر روابط نزدیک رخ می دهد پس اجتناب ناپذیرند اما مذاکره و توافق برای به نتیجه رسیدن اصولی دارد که عبارت است از:

الف) اگر مایلید که همسرتان تغییر کند شما نیز متقابلا باید تغییر نمایید. جالب است که ما به طور دقیق می دانیم که همسرمان باید برای بهبود زندگی مشترک مان چه کارهایی انجام دهد ولی از این مشکل غافلیم که ما نیز وظایفی در قبال او و زندگی مان داریم و اگر قرار است بهبودی اتفاق بیفتد لازم است که ما نیز تغییر کنیم.

ب) مذاکره باید براساس یک رویکرد برنده-برنده باشد تا هر دو طرف متعهد به انجام آن شوند.

ج) دقت نمایید که توافق، یک کار مشترک است که هر دو طرف متعهد می شوند برای حفظ رابطه، به آن پایبند بمانند و آن را نقض نکنند. ما همواره احتیاج داریم براساس مصلحت روابطمان تصمیم بگیریم. زمان ی یکی از زوج ها یا هر دو به جای انتخاب راه مشترک، راه خود و مصلحت خویش را در پیش گیرد، متداول ا روابط فرازناشویی رخ می دهد که متاسفانه برای شما، رخ داده است.

ازدواج مزمان
 
از استراتژی های دیگر مصرف نمایید
زیادی از مردمی که برای جدایی اقدام می کنند، بدون استثنا هر دو از شیوه کنترل کردن دیگری مصرف می کنند. در این شیوه مردم فکر می کنند که می دانند چه چیزی برای دیگران مناسب است و چون همیشه می دانند چه چیزی به صلاح دیگری است، احساس می کنند وظیفه دارند که دیگران را به انجام رفتارهایی وادارند که خودشان می پسندند، اما شما فقط می توانید خودتان را تغییر دهید و نمی توانید همسرتان را تغییر دهید. هرچه بیشتر روی تغییر دادن همسرتان تمرکز نمایید، رنج و ناراحتی بیشتری نصیب تان می شود.

ازدواج مزمان
 
راه حل های جدیدی را امتحان نمایید
به منظور پذیرش شرایط، لازم است نخست بپذیرید هیچ انسان کامل و  بی نقص و عیبی وجود ندارد و ثانیا انتظارات تان را کم نمایید تا از زندگی تان لذت ببرید. ارتباط زناشویی خیلی شبیه الاکلنگ است؛ برای مثال اگر همسرتان زیادی خوشبین است احتمالا شما زیادی منتقد هستید. دقت نمایید که آنچه را که تاکنون درست و خوب می دانسته اید، همان چیزهایی است که شما را در این شرایط ناراحت کننده قرار داده است؛ بنابراین به دنبال راه حل های جدیدی برای جذب شوهرتان باشید. راه حل هایی که در این یک سال به کار نگرفته اید. در ضمن و با توجه به شرایط خاص تان، حتما از نظرات یک مشاور کارشناس یاری بگیرید تا تصمیم درستی بگیرید.

روان


متفاوت متفاوت:  آیا شوهرتان همسر موقت دارد؟

برچسب های
متفاوت متفاوت: آیا شوهرتان همسر موقت دارد؟ - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,308
تعداد بازدید ماه جاری : 1,308
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به متفاوت متفاوت: آیا شوهرتان همسر موقت دارد؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به متفاوت متفاوت: آیا شوهرتان همسر موقت دارد؟