مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> روانشناسی-->>> مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی

مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-02-27 00:00:00
 • تعداد بازدید : 1090
  بازدید ماه:1090
  بازدید هفته:4
 • بخش مربوطه :

با بیش از ۳۴۰ میلیون بیمار در سراسر جهان، افسردگی یکی از شایع ‌ترین آشفتگی ات روانی به شمار می‌آید. علائم این بیمار شباهت زیادی به دیگر بیماری‌های ناشی از نگرانی دارد؛ اما تشخیص آن به زمان بیشتری احتیاج دارد.

 معالجه افسردگی 

 با بیش از ۳۴۰ میلیون بیمار در سراسر جهان، افسردگی یکی از شایع ‌ترین آشفتگی ات روانی به شمار می‌آید. علائم این بیمار شباهت زیادی به دیگر بیماری‌های ناشی از نگرانی دارد؛ اما تشخیص آن به زمان بیشتری احتیاج دارد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بهترین راه‌های طبیعی برای مبارزه با افسردگی همراه ما باشید.

اگر مدقت تغییرات ناگهانی در خلق و خوی خود شده‌اید یا از زندگی احساس خوشنودی نکرده و اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اید، البته توصیه می‌کنیم به دکتر مراجعه نمایید؛ اما مناسب است بدانید که با بعضی تغییرات ساده در زندگی می‌توانید آینده‌ی بهتری را تجربه نمایید. افسردگی موقعیتی از فاکتور های بیرونی منبع ء می‌گیرد و افسردگی بالینی بر اثر فاکتور های درونی، که در هر دو نوع کمتر به درمان‌ دارویی احتیاج است. امیدواریم با انجام گام به گام این ۱۰ تمرین حس هدفمند بودن در زندگی و نگرش مثبت نسبت به آینده در شما تقویت شود.


۱. مدیتیشن

دکتر الیزابت هوج روانپزشک مرکز آشفتگی ات سازگاری و استرس پس از سانحه در بیمارستان عمومی ماساچوست است. تحقیقات وی نشان داده که مدیتیشن و تمرکز حواس می‌تواند در معالجه نگرانی و دیگر آشفتگی ات خلقی زیاد مؤثر باشد. مردمی که بی انگیزگی را تجربه می‌کنند و یا از زندگی احساس خوشنودی نمی‌کنند اکثراً از مشکلی با عنوان مواجهه با افکار منفی قوی رنج می‌برند. پزشک هوج این مشکل را اینگونه شرح می‌دهد که در این مردم نگرانی‌های بی حاصل و آزار‌دهنده نمی‌گذارد راه حلی برای مشکلات در ذهن شکل بگیرد.

برای کم شدن استرس روزی ۳۰ دقیقه کامپیوتر، تلفن همراه و هر وسیله‌ی بر هم زننده‌ی آرامش را خاموش نمایید و در گوشه‌ای آرام بنشینید، چشمانتان را ببندید و تنفستان را تنظیم نمایید. بر روی فکر نکردن تمرکز ننمایید بلکه اگر فکری به ذهنتان آمد به آن دقت کرده و بگذارید ادامه پیدا کند. همینطور می‌توانید بر روی یک کلمه و یا فکر تمرکز کرده و یا خودتان را در مکانی آرام و دوست‌داشتنی تصور نمایید.

۲. خوردن غذاهایی با ویتامین B بیشتر

ویتامین‌های خانواده‌ی B به‌خصوص B-12 عامل یاری به تولید مواد شیمیایی مانند سروتونین، اپی‌نفرین و دوپامین در مغز می‌شود که تا حد زیادی بر خلق و خوی انسان تأثیر می‌گذارد، بنابراین میزان پایین ویتامین‌های خانواده‌ی B احتمالاً به مشکلاتی مانند افسردگی منجر خواهد شد. با دقت به تحقیقات انجام شده توسط کلینیک مایو برای مردمی مانند گیاهخواران، سالمندان و کسانی که به آشفتگی ات گوارشی مانند بیمار سلیاک مبتلا هستند تأمین ویتامین B سخت‌تر خواهد بود.

استفاده مکمل‌های ویتامینی می‌تواند این کمبود را رفع کند اما راه حل سالم‌تر استفاده مواد خوراکی غنی از ویتامین B است. ماهی‌هایی مانند قزل آلا و تُن شامل مقادیر زیادی ویتامین هستند، همینطور پنیر سوئیسی، اسفناج، فلفل دلمه‌ای، سخت پوستان، گوشت بدون چربی، تخم مرغ و شیر کم چربی نیز از جمله مواد خوراکی غنی مخصوصاً از لحاظ ویتامین‌های خانواده‌ی B هستند.

۳. تنظیم اهداف برای زندگی

در مردم مبتلا به افسردگی طیف وسیعی از احساسات متفاوت دیده می‌شود و در هر کسی این احساسات می‌تواند منحصر به فرد باشد، اما بعضی از این احساسات در میان مبتلایان به افسردگی مشترک است. غم و اندوه، اضطراب، پوچی، نا امیدی، بیهوده بودن زندگی، احساس گناه و حساس شدن از جمله این احساسات مشترک است که اغلب عامل می‌شود تصور ناتوانی از انجام موفقیت آمیز کارها را در انسان به وجود بیاورد.

برای مبارزه با این حس باید سعی نمایید مجموعه‌ای از اهداف هر روزه را در زندگی خودتان نمایان نمایید. اهدافی کوچک که می‌توانید از عهد ه‌ی آن‌ها به سادگی برآیید مانند شستن ظرف‌های روزانه؛ با رسیدن گام به گام به این اهداف کوچک به مرور احساس بهتری را تجربه خواهید کرد و برای به چالش کشیدن خود و انجام هدف‌های بزرگ‌تر مهیا خواهید شد.

۴. برنامه‌ی خواب مناسب

یکی از مشکلات بزرگ خلق شده به وسیله‌ی افسردگی به هم ریختن سیکل خواب است. خوابیدن برای مردم مبتلا به افسردگی سخت می‌شود و همین کمبود خواب می‌تواند علائم افسردگی را تشدید کرده و به طور کلی تندرستی ذهن و بدن را با خطر روبرو کند. برای حل این مشکل نیز همانند تعیین اهداف کوچک در زندگی، با خلق تغییرات کوچک و به مرور به میزان مطلوب خواهید رسید.


هر شب در زمان مشخصی به بستر بروید و هر صبح در زمان مشخصی از خواب بیدار شوید. برنامه‌ی خواب مناسبی برای خودتان دردید بگیرید و سعی نمایید تا حد امکان پذیر از چرت زدن در طول روز پیشگیری نمایید. قبل از رفتن به بستر تلویزیون، رادیو و تلفن همراه یا کامپیوتر و تبلت خود را خاموش نمایید و شرایط استراحت مناسبی را برای خودتان به وجود آورید.

۵. کاری جدید انجام دهید

زیادی از مردم احساس می‌کنند در روزمرگی زندگی گیر کرده‌اند و این بی هدفی کسالت‌بار خود یکی از بااهمیت ترین فاکتور های تشدید احساسات شبیه افسردگی است. به همین علت زیاد بااهمیت است که بتوان این یکنواختی ار شکست و کاری جدید و متفاوتی را شروع کرد. پزشک یان کوک مدیر برنامه‌ی تحقیق در مورد افسردگی از دانشگاه لس‌آنجلس کالیفرنیا در این باره می‌گوید:

تلاش برای تغییر روند روزانه عامل تغییرات شیمیایی و رشد میزان دوپامین در مغز می‌شود که با حس لذت و یادگیری رابطه‌ی مستقیم دارد.

به عنوان مثال سعی نمایید در یک کلاس آموزشی ثبت نام نمایید و یا به بازدید از یک موزه بروید، همینطور می‌توانید یادگیری زبان جدیدی را آغاز نمایید و یا شروع به مطالعه‌ی کتابی جدید بنمایید یا هر چیز دیگری که در ذهنتان علاقه به کاوش و یادگیری آن داشته باشید. به جای رفتن به جاهای تازه و دیدار با مردم جدید مطمئن باشید که می‌توانید شادی را در خانه، در محیط گرم زندگی و در کنار عزیزان خود به دست بیاورید.

۶. با کسی که به او اعتماد دارید درد دل نمایید

صحبت کردن با کسی که شما را دوست دارد و به او اعتماد دارید خاصیت ها زیادی برایتان خواهد داشت. باز کردن سفره‌ی دل در مورد آنچه در زندگیتان اتفاق افتاده و شنیدن نظرات فردی دیگر به شما یاری می‌کند تا مسائل را از دیدگاه‌های متفاوتی ببینید. همینطور صحبت در مورد احساسات علاوه بر یاری در پیدا کردن راه حل حمایت عاطفی مورد احتیاج از دیگران را به شما خواهد داد.

برای زیادی از مردم باز کردن سر صحبت در ابتدا کمی سخت است اما اجازه ندهید این موضوع جلوی شما را بگیرد، صحبت با دوستان و خانواده به شما در یافتن راه‌های جدید و دور زدن مشکلات یاری خواهد کرد و احتمالاً در کارهای عملی‌تر از یاری آن‌ها بهره خواهید برد، مانند همراهی شما در رفتن به جاهای جدید و یا یاری به بر گرداندن نظم و سازمان دهی در کارها.

۷. به ورزش‌های شیوه بپردازید

ورزش‌های هوازی ساده، یا حتی فعالیت‌های شیوه مانند گام زدن در خیابان در معالجه افسردگی زیاد مفید است. ورزش عامل ترشح اندروفین می‌شود، ماده‌ی شیمیایی که احساس خوبی در بدن خلق می‌کند، همینطور تحقیقات نشان داده است که با انجام این فعالیت‌ها اعتماد به نفس در شما به آرامی رشد پیدا خواهد کرد.

۸ . مسئولیت بر عهد ه بگیرید

زمان ی حس افسردگی داشته باشید احتمالاً تمایل خواهید داشت که از زیر مسئولیت‌های روزانه‌ی خود در خانه و یا محل کار شانه خالی نمایید. مشغول نگه داشتن خود کلید گذر از این چالش است، سعی نمایید تا آنجا که می‌توانید در کار غرق شوید و مسئولیت‌های روزانه‌ی خود را به درستی انجام دهید. می‌توانید خودتان را با شرکت در مراسم تهیه‌ی غذای نذری درگیر نمایید و یا کاری پاره زمان برای پر کردن زمان اضافی پیدا نمایید.


۹. فعالیت‌های آرام‌ قسمت انجام دهید

بر طبق نتایجی که از تحقیقات ۱۴ ساله‌ی پزشک جرج کروک به دست آمده است افسردگی می‌تواند حس قطع رابطه با محیط اطراف را در شما خلق کند، علاوه بر آن با تأثیر مخربی که افسردگی در مدل های خواب می‌گذارد عامل خلق خستگی مفرط در شما خواهد شد، بنابراین پیدا کردن راهی برای برگرداندن آرامش به اوقات فراغت زیاد بااهمیت است. می‌توانید فعالیت‌هایی مانند یوگا و یا دیگر ورزش‌های آرام ساز عضلات را انجام دهید و یا حتی ساده‌تر از آن با رفتن به سونا و یا یک حمام گرم مناسب آرامش را به ذهن و بدن خود کادو دهید.

۱۰. قهوه نخورید

زیادی عادت دارند که صبح خود را با قهوه آغاز کنند اما تحقیقات نشان داده است که استفاده کافئین به طور غیر مستقیم با افسردگی در رابطه است. بر طبق تحقیقات کلینیک مایو، زیادی از مردم حساسیت زیادی نسبت به استفاده کافئین دارند، کافئین می‌تواند عامل خلق مشکل در خوابیدن شده و تأثیر منفی بر روی خلق و خوی شما بگذارد مخصوصاً اگر شما با داشتن مشکل در خوابیدن در اواخر روز نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده نمایید.

با این حال ترک ناگهانی کافئین نیز می‌تواند زیان آور باشد. زمان ی که بدن شما به دریافت این ماده عادت کرده از دست دادن ناگهانی آن می‌تواند به تحریک پذیری، سردرد و بد شدن خلق و خو منجر شود پس به آرامی مقدار استفاده قهوه را کم شدن دهید.

سلامت نیوز

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 4 هفته قبل
  • 2019-02-16 00:00:00
  • چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم

   تمام مردم موفق در زندگی یک خصوصیت نمایان دارند و آن هم مصرف بهینه از وقت و و برنامه ریزی کردن برای آن است یعنی اهدافی را در سر می پروراند و با برنامه ریزی و تعین و زمان و وقت آن ها را پیش می برد مردم موفق اهمیت واقعی وقت را می دانند و کارهایشان را وقت بندی می کنند در این مطلب از شیث
  • 7 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 35 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • ابعاد شخصیت ها و تاثیر در محیط کاری

   14کاهی شخصیت های افرار در محل کار اون ها متفاوت با شخصیت های افراد در جاهای دیگر است و از طرفی دونستن اینکه با یک شخصیت چگونه باید برخورد کرد کمک خوبی است برای اینکه محیط کار بهتری داشته باشیم
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   14در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 7 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   14امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • تشخیص شخصیت ها بر اساس انگشتان

   14

   تا حالا شنیدین که شخصیت افراد رو میشه بر اساس انگشتان دستان اون ها شناخت و به این وسیله متوجه شد که فرد چه نوع شخصیتی داره و فکرکردین که این موضوع درست هست یا نه

  • 4 هفته قبل
  • 2019-02-16 00:00:00
  • چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم

   تمام مردم موفق در زندگی یک خصوصیت نمایان دارند و آن هم مصرف بهینه از وقت و و برنامه ریزی کردن برای آن است یعنی اهدافی را در سر می پروراند و با برنامه ریزی و تعین و زمان و وقت آن ها را پیش می برد مردم موفق اهمیت واقعی وقت را می دانند و کارهایشان را وقت بندی می کنند در این مطلب از شیث
  • 7 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 35 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید