هوالرزاق
ads


مطلبی تازه درباره  10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی

مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی

با بیش از ۳۴۰ میلیون بیمار در سراسر جهان، افسردگی یکی از شایع ‌ترین آشفتگی ات روانی به شمار می‌آید. علائم این بیمار شباهت زیادی به دیگر بیماری‌های ناشی از نگرانی دارد؛ اما تشخیص آن به زمان بیشتری احتیاج دارد.

 معالجه افسردگی 

 با بیش از ۳۴۰ میلیون بیمار در سراسر جهان، افسردگی یکی از شایع ‌ترین آشفتگی ات روانی به شمار می‌آید. علائم این بیمار شباهت زیادی به دیگر بیماری‌های ناشی از نگرانی دارد؛ اما تشخیص آن به زمان بیشتری احتیاج دارد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بهترین راه‌های طبیعی برای مبارزه با افسردگی همراه ما باشید.

اگر مدقت تغییرات ناگهانی در خلق و خوی خود شده‌اید یا از زندگی احساس خوشنودی نکرده و اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اید، البته توصیه می‌کنیم به دکتر مراجعه نمایید؛ اما مناسب است بدانید که با بعضی تغییرات ساده در زندگی می‌توانید آینده‌ی بهتری را تجربه نمایید. افسردگی موقعیتی از فاکتور های بیرونی منبع ء می‌گیرد و افسردگی بالینی بر اثر فاکتور های درونی، که در هر دو نوع کمتر به درمان‌ دارویی احتیاج است. امیدواریم با انجام گام به گام این ۱۰ تمرین حس هدفمند بودن در زندگی و نگرش مثبت نسبت به آینده در شما تقویت شود.


۱. مدیتیشن

دکتر الیزابت هوج روانپزشک مرکز آشفتگی ات سازگاری و استرس پس از سانحه در بیمارستان عمومی ماساچوست است. تحقیقات وی نشان داده که مدیتیشن و تمرکز حواس می‌تواند در معالجه نگرانی و دیگر آشفتگی ات خلقی زیاد مؤثر باشد. مردمی که بی انگیزگی را تجربه می‌کنند و یا از زندگی احساس خوشنودی نمی‌کنند اکثراً از مشکلی با عنوان مواجهه با افکار منفی قوی رنج می‌برند. پزشک هوج این مشکل را اینگونه شرح می‌دهد که در این مردم نگرانی‌های بی حاصل و آزار‌دهنده نمی‌گذارد راه حلی برای مشکلات در ذهن شکل بگیرد.

برای کم شدن استرس روزی ۳۰ دقیقه کامپیوتر، تلفن همراه و هر وسیله‌ی بر هم زننده‌ی آرامش را خاموش نمایید و در گوشه‌ای آرام بنشینید، چشمانتان را ببندید و تنفستان را تنظیم نمایید. بر روی فکر نکردن تمرکز ننمایید بلکه اگر فکری به ذهنتان آمد به آن دقت کرده و بگذارید ادامه پیدا کند. همینطور می‌توانید بر روی یک کلمه و یا فکر تمرکز کرده و یا خودتان را در مکانی آرام و دوست‌داشتنی تصور نمایید.

۲. خوردن غذاهایی با ویتامین B بیشتر

ویتامین‌های خانواده‌ی B به‌خصوص B-12 عامل یاری به تولید مواد شیمیایی مانند سروتونین، اپی‌نفرین و دوپامین در مغز می‌شود که تا حد زیادی بر خلق و خوی انسان تأثیر می‌گذارد، بنابراین میزان پایین ویتامین‌های خانواده‌ی B احتمالاً به مشکلاتی مانند افسردگی منجر خواهد شد. با دقت به تحقیقات انجام شده توسط کلینیک مایو برای مردمی مانند گیاهخواران، سالمندان و کسانی که به آشفتگی ات گوارشی مانند بیمار سلیاک مبتلا هستند تأمین ویتامین B سخت‌تر خواهد بود.

استفاده مکمل‌های ویتامینی می‌تواند این کمبود را رفع کند اما راه حل سالم‌تر استفاده مواد خوراکی غنی از ویتامین B است. ماهی‌هایی مانند قزل آلا و تُن شامل مقادیر زیادی ویتامین هستند، همینطور پنیر سوئیسی، اسفناج، فلفل دلمه‌ای، سخت پوستان، گوشت بدون چربی، تخم مرغ و شیر کم چربی نیز از جمله مواد خوراکی غنی مخصوصاً از لحاظ ویتامین‌های خانواده‌ی B هستند.

۳. تنظیم اهداف برای زندگی

در مردم مبتلا به افسردگی طیف وسیعی از احساسات متفاوت دیده می‌شود و در هر کسی این احساسات می‌تواند منحصر به فرد باشد، اما بعضی از این احساسات در میان مبتلایان به افسردگی مشترک است. غم و اندوه، اضطراب، پوچی، نا امیدی، بیهوده بودن زندگی، احساس گناه و حساس شدن از جمله این احساسات مشترک است که اغلب عامل می‌شود تصور ناتوانی از انجام موفقیت آمیز کارها را در انسان به وجود بیاورد.

برای مبارزه با این حس باید سعی نمایید مجموعه‌ای از اهداف هر روزه را در زندگی خودتان نمایان نمایید. اهدافی کوچک که می‌توانید از عهد ه‌ی آن‌ها به سادگی برآیید مانند شستن ظرف‌های روزانه؛ با رسیدن گام به گام به این اهداف کوچک به مرور احساس بهتری را تجربه خواهید کرد و برای به چالش کشیدن خود و انجام هدف‌های بزرگ‌تر مهیا خواهید شد.

۴. برنامه‌ی خواب مناسب

یکی از مشکلات بزرگ خلق شده به وسیله‌ی افسردگی به هم ریختن سیکل خواب است. خوابیدن برای مردم مبتلا به افسردگی سخت می‌شود و همین کمبود خواب می‌تواند علائم افسردگی را تشدید کرده و به طور کلی تندرستی ذهن و بدن را با خطر روبرو کند. برای حل این مشکل نیز همانند تعیین اهداف کوچک در زندگی، با خلق تغییرات کوچک و به مرور به میزان مطلوب خواهید رسید.


هر شب در زمان مشخصی به بستر بروید و هر صبح در زمان مشخصی از خواب بیدار شوید. برنامه‌ی خواب مناسبی برای خودتان دردید بگیرید و سعی نمایید تا حد امکان پذیر از چرت زدن در طول روز پیشگیری نمایید. قبل از رفتن به بستر تلویزیون، رادیو و تلفن همراه یا کامپیوتر و تبلت خود را خاموش نمایید و شرایط استراحت مناسبی را برای خودتان به وجود آورید.

۵. کاری جدید انجام دهید

زیادی از مردم احساس می‌کنند در روزمرگی زندگی گیر کرده‌اند و این بی هدفی کسالت‌بار خود یکی از بااهمیت ترین فاکتور های تشدید احساسات شبیه افسردگی است. به همین علت زیاد بااهمیت است که بتوان این یکنواختی ار شکست و کاری جدید و متفاوتی را شروع کرد. پزشک یان کوک مدیر برنامه‌ی تحقیق در مورد افسردگی از دانشگاه لس‌آنجلس کالیفرنیا در این باره می‌گوید:

تلاش برای تغییر روند روزانه عامل تغییرات شیمیایی و رشد میزان دوپامین در مغز می‌شود که با حس لذت و یادگیری رابطه‌ی مستقیم دارد.

به عنوان مثال سعی نمایید در یک کلاس آموزشی ثبت نام نمایید و یا به بازدید از یک موزه بروید، همینطور می‌توانید یادگیری زبان جدیدی را آغاز نمایید و یا شروع به مطالعه‌ی کتابی جدید بنمایید یا هر چیز دیگری که در ذهنتان علاقه به کاوش و یادگیری آن داشته باشید. به جای رفتن به جاهای تازه و دیدار با مردم جدید مطمئن باشید که می‌توانید شادی را در خانه، در محیط گرم زندگی و در کنار عزیزان خود به دست بیاورید.

۶. با کسی که به او اعتماد دارید درد دل نمایید

صحبت کردن با کسی که شما را دوست دارد و به او اعتماد دارید خاصیت ها زیادی برایتان خواهد داشت. باز کردن سفره‌ی دل در مورد آنچه در زندگیتان اتفاق افتاده و شنیدن نظرات فردی دیگر به شما یاری می‌کند تا مسائل را از دیدگاه‌های متفاوتی ببینید. همینطور صحبت در مورد احساسات علاوه بر یاری در پیدا کردن راه حل حمایت عاطفی مورد احتیاج از دیگران را به شما خواهد داد.

برای زیادی از مردم باز کردن سر صحبت در ابتدا کمی سخت است اما اجازه ندهید این موضوع جلوی شما را بگیرد، صحبت با دوستان و خانواده به شما در یافتن راه‌های جدید و دور زدن مشکلات یاری خواهد کرد و احتمالاً در کارهای عملی‌تر از یاری آن‌ها بهره خواهید برد، مانند همراهی شما در رفتن به جاهای جدید و یا یاری به بر گرداندن نظم و سازمان دهی در کارها.

۷. به ورزش‌های شیوه بپردازید

ورزش‌های هوازی ساده، یا حتی فعالیت‌های شیوه مانند گام زدن در خیابان در معالجه افسردگی زیاد مفید است. ورزش عامل ترشح اندروفین می‌شود، ماده‌ی شیمیایی که احساس خوبی در بدن خلق می‌کند، همینطور تحقیقات نشان داده است که با انجام این فعالیت‌ها اعتماد به نفس در شما به آرامی رشد پیدا خواهد کرد.

۸ . مسئولیت بر عهد ه بگیرید

زمان ی حس افسردگی داشته باشید احتمالاً تمایل خواهید داشت که از زیر مسئولیت‌های روزانه‌ی خود در خانه و یا محل کار شانه خالی نمایید. مشغول نگه داشتن خود کلید گذر از این چالش است، سعی نمایید تا آنجا که می‌توانید در کار غرق شوید و مسئولیت‌های روزانه‌ی خود را به درستی انجام دهید. می‌توانید خودتان را با شرکت در مراسم تهیه‌ی غذای نذری درگیر نمایید و یا کاری پاره زمان برای پر کردن زمان اضافی پیدا نمایید.


۹. فعالیت‌های آرام‌ قسمت انجام دهید

بر طبق نتایجی که از تحقیقات ۱۴ ساله‌ی پزشک جرج کروک به دست آمده است افسردگی می‌تواند حس قطع رابطه با محیط اطراف را در شما خلق کند، علاوه بر آن با تأثیر مخربی که افسردگی در مدل های خواب می‌گذارد عامل خلق خستگی مفرط در شما خواهد شد، بنابراین پیدا کردن راهی برای برگرداندن آرامش به اوقات فراغت زیاد بااهمیت است. می‌توانید فعالیت‌هایی مانند یوگا و یا دیگر ورزش‌های آرام ساز عضلات را انجام دهید و یا حتی ساده‌تر از آن با رفتن به سونا و یا یک حمام گرم مناسب آرامش را به ذهن و بدن خود کادو دهید.

۱۰. قهوه نخورید

زیادی عادت دارند که صبح خود را با قهوه آغاز کنند اما تحقیقات نشان داده است که استفاده کافئین به طور غیر مستقیم با افسردگی در رابطه است. بر طبق تحقیقات کلینیک مایو، زیادی از مردم حساسیت زیادی نسبت به استفاده کافئین دارند، کافئین می‌تواند عامل خلق مشکل در خوابیدن شده و تأثیر منفی بر روی خلق و خوی شما بگذارد مخصوصاً اگر شما با داشتن مشکل در خوابیدن در اواخر روز نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده نمایید.

با این حال ترک ناگهانی کافئین نیز می‌تواند زیان آور باشد. زمان ی که بدن شما به دریافت این ماده عادت کرده از دست دادن ناگهانی آن می‌تواند به تحریک پذیری، سردرد و بد شدن خلق و خو منجر شود پس به آرامی مقدار استفاده قهوه را کم شدن دهید.

سلامت نیوز


مطلبی تازه درباره  10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی

برچسب های
مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/12/08-32 ماه قبل
کل بازدید : 1,036
تعداد بازدید ماه جاری : 1,036
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی

تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با  رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت:  شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از  شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید  روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب  انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از  مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره  آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
5 حقیقت درباره خود که مخفی میکنیم و نمیدانیم 5 حقیقت درباره خود که مخفی میکنیم و نمیدانیم
گاهی ما حقیقت هایی درباره خودمان رو نميدونم و خصلت ها و رفتارهایی هست که در ما وجود داره اما درباره آنها اطلاعاتی نداریم بهترین روش کاهش اضطراب چیست بهترین روش کاهش اضطراب چیست
اضطراب زیاد میتونه بر روی تمامی رفتارهای ما تاثیر بگذاره و اختلال در زندگی و کار و تمامی رفتارهای مارو داشته باشه و چجوری میتونین اضطراب رو کاهش بدیم اون هم به صورتی ساده و سریع که روزگار والبته زندگی بهتری داشته باشیم مشکل مادر حسود و سرنوشت دختران مشکل مادر حسود و سرنوشت دختران
گاهی حسادت آنچنان بالا میرود که ممکن است حتی مادر ها  به دختر های خودشون نیز حسودی کنند و یا شدت حسودی آن ها انقدر زیاد باشه که زندگی رو برای بچه ها سخت کنه چون حسودی به تنهایی نیست و رویداد های بعد از حسودی اذیت کننده هستند مرد که گریه نمیکنه!! این جمله از کجا می آید مرد که گریه نمیکنه!! این جمله از کجا می آید
این جمله رو حتما تمامی شما دوستان شنیده اید که مرد گریه نمیکنه و گریه کردن کار مرد نیست و مردها نباید گریه کنند اما این جمله از کجا می آید و سررشته این جمله چیست و آیا اصلا درست هست یا نه ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد
همینطور که در حال وبگردی بودم مطلبی خواندنی و زیبا رو مشاهده کردن درباره اینکه با  هر رنگی در شخصیت افراد چه تاثیری دارده و پوشیدن رنگ های متفاوت در سنین متفاوت چه فرقی میکنه  و چه تاثیراتی داره و بد ندیدم که امروز براتون این مطلب رو داشته باشید تا شما هم از خواندن آن لذت ببرید و براتون مفید باشه تست روانشناسی: آیا منزوی هستید تست روانشناسی: آیا منزوی هستید
امروز با تست روانشناسی دیگری رو براتون داریم که  در اون شما میتونین به این پی ببرید که آیا  شخصیت منزوی دارید یا نه و میتونین با انجام این  تست به این مسئله پی ببرید که دچار این مشگل هستید که تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی
امروز یک تست قدیمی رو براتون داریم تستی که خیلی قبل تر هم حتما با اون روبرو شده اید و اون رو تجربه کردین و شاید همتون اون رو حداقل یکبار زده باشید وبرای این اسم تتس قدیمی رو بهش داریم خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید
تاحلا به این مسئله دقت کرده اید که شما چگونه سلام میکنید و سلام کردن شما میتواند شخصیت و خصوصیات شما را نشان دهد و شما چگونه هستید را از سلام کردنتان پیدا کنید دلیل چشم و هم چشمی عدم اعتماد به نفس است دلیل چشم و هم چشمی عدم اعتماد به نفس است
آیا شما هم خواسته و ناخواسته چشم و همچشمی میکنید و با این مشکل درگیر هستید که با دیگران خودتون رو به شدت مقایسه میکنید و در همه مسائل دوست دارید برتر باشید و...اگر خیلی اهل چشم و همچشمی هستید بزرگترین مشکل شما عدم اعتماد به نفس است تست روانشناسی متفاوت روزانه تست روانشناسی متفاوت روزانه
امروز تست روانشناسی با مزه ای داریم براتون که فکرکنم انجامش براتون خالی از لطف نباشه و شناخت کم و بیش بیشتری از خودتون پیدا میکنین البته اگر در جواب هایی که به این تست میدین صادق باشین


مدل لباس مشکی مجلسی بلند مدل لباس مشکی مجلسی بلند
مدل لباس مشکی مجلسی بلند را برای شما خانم هایی که به مدل لباس مشکی مجلسی علاقه دارید قرار داده ایم امیدوارم دوست داشته باشیم.
مدل پیراهن دخترانه شیک و مدرن مدل پیراهن دخترانه شیک و مدرن
مدل پیراهن دخترانه شیک و مدرن را برای شما در این بخش قرار داده ایم امیدوارم از این مدلها بتوانید الهام بگیرید.
مدل لباس مجلسی دخترانه کودکانه خوشکل مدل لباس مجلسی دخترانه کودکانه خوشکل
مدل لباس مجلسی دخترانه کودکانه خوشکل را برای شما مادران عزیز قرار داده ایم امیدوار هستیم دوست داشته باشید.
مدل لباس دامن کوتاه گلدار مدل لباس دامن کوتاه گلدار
مدل لباس دامن کوتاه گلدار را برای شما در این قسمت قرار داده ایم امیدوار هستیم از این مدل لباس های راضی بوده باشید.
مدل لباس اسپرت دخترانه کودکانه جدید مدل لباس اسپرت دخترانه کودکانه جدید
مدل لباس اسپرت دخترانه کودکانه جدید را برای شما در این قسمت گذاشته ایم امیدوار هستیم خوشتان آمده باشد.
کاهش میل جنسی در زنان به دلیل این ناراحتی ها کاهش میل جنسی در زنان به دلیل این ناراحتی ها
ناراحتی ها وبیماری هایی هست که تاثیر در میل جنسی هم میتونه داشته باشه و امروز تعدادی از اون بیماری ها رو براتون داریم که میتونه بر کاهش میل جنسی خانم ها تاثیر مستقیم داشته باشه
مدل لباس عروس کودکانه دخترانه مدل لباس عروس کودکانه دخترانه
مدل لباس عروس کودکانه دخترانه را برای شما در این قسمت قرار داده ایم امیدوار هستیم از این مدل ها الهام گرفته باشید.
مدل روسری مارک Burberry مدل روسری مارک Burberry
امروز تعدادی دیگر از مدل های روسری رو براتون داریم مدل هایی اینبار بر گرفته از مارک Burberry که مدل های روسری تقریبا زیبا و متفاوتی را ارائه کرده است
مدل لباس کوتاه زنانه رسمی مدل لباس کوتاه زنانه رسمی
مدل لباس کوتاه زنانه رسمی را برای شما عزیزان و کاربران محترم در این قسمت قرار داده ایم امیدوار هستیم مورد پسند شما باشد.
الکی مثلا !!!! الکی مثلا های تازه الکی مثلا !!!! الکی مثلا های تازه
تازگی ها تیکه کلامی در شبکه های اجتماعی دهان به دهان میگردد تحت عنوان "الکی مثلا" که امروز تعدادی از اونا رو براتون داریم
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو