هوالرزاق
ads


تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند?

تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند?

چتر دود دیگر فقط بر سر تهران گسترده نشده است و شهرهای بزرگ دیگری مثل اصفهان، اراک و حتی تبریز و ارومیه را هم در سایه تاریک خود پنهان کرده است.در کنار تمام معضلات جسمی که نتیجه آلودگی هوا است، روان ما نیز قربانی این چتر سیاه شده.

اثر آلودگی هوا بر اعصاب و روان

چتر دود دیگر فقط بر سر تهران گسترده نشده است و شهرهای بزرگ دیگری مثل اصفهان، اراک و حتی تبریز و ارومیه را هم در سایه تاریک خود پنهان کرده است. شرایط این روزها، شبیه فیلم های تخیلی است که مردم با ترس و لرز به مکان های دیگر سرک می کشند تا شاید جایی بهتر یا موقعیتی امن تر برای زندگی پیدا کنند، در صورتی که از دست دودهای دودهای حاصل از سوخت و آلودگی های دیگر که اکسیژن هوا را می بلعند و دی اکسید کربن و سرب به ما کادو می دهند، نمی توان گریز کرد.


در کنار تمام معضلات جسمی که نتیجه آلودگی هوا  است، روان ما نیز قربانی این چتر سیاه شده. در ادامه «حسن عسگری فر»، روانشناس در مورد این معضل بزرگ و مرگ و میرهای ناشی از این مشکل از جنبه روانشناسی صحبت می کند.

چرا مشکل برای همیشه حل نمی شود؟

مقاله ها، تحقیقات، پژوهش ها، سمینارها و گفتگوهای زیادی هر سال در مورد حل فقط همین یک معضل، نوشته و برگزار می شوند و روی کاغذ خروجی های زیادی هم دارند اما معضل همچنان سر جای خودش باقی است. البته بی تردید این به معنای کار نکردن و مدیریت نکردن و به فکر نبودن مسئولین نیست بلکه حاشیه های زیادی این امر را غیرامکان پذیر می کنند.

 وسعت و گسترش شهرنشینی، کثرت خودروها و موتورهای فاقد استاندارد و پرمصرف، سوخت های غیراستاندارد و عدم دقت مردم به سالم بودن خودروی شان و محدودیت امکانات هم چاشنی های باقی ماندن این وضعیت مخرب هستند. همینطور این عوامل، مدیریت شرایط در دسترس را در هاله ای از ابهام فرو برده است و همین ابهامات و مجهولات اثر کلانی بر بهداشت روانی آدم ها می گذارد.

آیا بهداشت روانی دارید؟

بهداشت روانی یعنی قبول این امر که «من می توانم شرایط پیرامونم را کنترل و آن را مدیریت کنم.» اما خلاف این امر یعنی باور اینکه در کنترل شرایط ناتوانم و این ناتوانی عامل خلق ترس درونی می شود که به دنبال آن، این افکار هم در ذهن فرد نقش می بندد «باید بنشینم تا ببینم چه پیش می آید و چه بلایی بر سرمان نازل می شود.» این به معنی زندگی در شرایط یا موقعیتی پر استرس و استمرار این احساس است که ناشی از عدم اثر گذاری «من» است.

چطور روی خلق ما اثر می گذارد؟

شاید بارزترین و مشهودترین علائم قابل مشاهده در کلان شهرهای آلوده، وقوع علائم خلقی و رفتاری است. کمبود اکسیژن خلق کننده رخوت، سستی و بی حالی در مردم است اما کمبود اکسیژنی که دی اکسید کربن جایگزین آن شده باشد، خلق مسمومیت می کند! این مسمومیت خود مولد تحریک پذیری، عصبانیت، خشم، نوسان خلق، عدم مدیریت و کنترل شرایط روحی و رشد پرخاشگری می شود.

پرخاشگری در کلان شهرها بیداد می کند!

بر اساس پژوهش های مدون و مشهودی که به کرات از طرف سازمان های مرتبط صورت گرفته، بخصوص در کلان شهرهای ما پرخاشگری و عدم کنترل خشم و عصبانیت زیاد بالاست. البته این امر جدای از فاکتور های دیگری مثل فشارهای اقتصادی، بیکاری و ترس از آینده است که جزو سایر فاکتور های موثر بر خشم به شمار می آیند.


همینطور کاهش تحمل و تحریک پذیری، به انعطاف رفتاری و سازگاری آسیب می زند و مردم متاثر از شرایط مسموم محل رفت و آمد و زندگی شان، رفتارهایی پرتنش و پرخاشگرانه نشان می دهند که به معنای مسمومیت سیستم عصبی و پیشگیری از انتقال درست پیام ها به مغز است. به همین علت واکنش های رفتاری، خلقی، فیزیکی و هیجانی غیرمتعارف و نابهنجار از طرف ساکنین این موقعیت ها وقوع می کند.

ترس پنهانی خطرناک است!

جالب تر از مواردی که تا اینجا گفته شد، ترس های پنهانی است که از آگاه شدن از شرایط موجودی که در آن زندگی می کنیم حادث می شود. می شنویم که در شرایط آلودگی هوا  امکان پذیر است دچار آسیب هایی چون سکته های قلبی یا مغزی، مشکلات تنفسی یا آشفتگی اتی مثل تندخویی، پرخاشگری، تحریک پذیری و شرایط دچار شدن به استرس و نگرانی و غیره شویم و خود این امر مولد ترس و استرس است. فراموش نکنیم استرس مستمر از فاکتور های زیاد موثر در تضعیف سیستم دفاعی بدن است و چون استرس محصول شرایط اضطرابی است، امکان پذیر است فرد را با مشکل اساسی مواجه کند.

خودبیمارانگاری چیست؟

«خود بیمارانگاری» یعنی ترس از بیمار شدن یا بیمار بودن که یک بیمار عصبی است که به نگرانی مفرط در مورد بیمار یا سلامتی خود اطلاق می شود. به بیان دیگر، تغییر غیرواقعی احساس ها و علائم جسمی که عامل نوعی وسواس فکری در باب بیمار بودن یا بیمار شدن است که یک بیمار جدی اطلاق می شود (البته عمدتا هیچ علامت یا نشانه واقعی هم وجود ندارد و این بیمار جزو گروه بیمار های روانشناختی است و به معنای ترس بی علت روانی است که علل ریشه ای ناخودآگاه دارد اما در مبحث ما، منظور، ترس از بیمار شدن علیرغم علائم قابل مشاهده است)؛ یعنی شرایط مبهم و مجهول توان مدیریت ما را بر موقعیتی که در آن زندگی می کنیم، تضعیف می کند چون پارامترهایی هست که دست ما نیستند و همین فقدان کنترل شرایط ما را در مدیریت بحران یا مدیریت شرایط بهداشت روانی، تضعیف می کند و باور به بیمار شدن خود یا عزیزانمان را قوت می بخشد.


از سوی دیگر ترس از آسیب پذیری عزیزانی مثل فرزندان یا همسر و غیره و بخصوص در خانم ها باردار، ترس از آسیب جسمی یا روانی کودکی که در رحم دارند یا سقط جنین، در صورتی که استمرار داشته باشد یا شرایط اضطرابی و استرسی تشدید شود، می تواند موقعیت های وسواسی، اضطرابی و فرسایشی ذهنی و روانی را به وجود آورد.

همینطور به دنبال این ترس ها، واکنش های رفتاری نابهنجار را که خود تحکیم قسمت شرایط روانی غیرمتعارف است، برای فرد یا مردم رقم می زند. مطلع شدن از خبرهای ضد و نقیضی که از منابع رسمی و غیررسمی در مورد مرگ و میرهای حاصل از شرایط بد آب و هوایی شنیده می شود، در تشدید شرایط دخیل بوده و بهداشت روانی مردم را به خطر می اندازد.

شایع ه پراکنی چه مضراتی را به دنبال دارد؟

تروما یعنی ضربه یا آسیب روانی که بر اثر تجربه یک موقعیت به شدت آسیب زا به وجود می آید. البته گاهی نه خود موقعیت بلکه خبرهای درست و غلطی که به لحاظ عدم اطلاع رسانی درست، شکل و شمایل دیگری پیدا می کند و ما به آن شایع ه می گوییم در این امر دخیل هستند.


این شایع ات آنقدر قوت و قدرت پیدا می کنند که شکل واقعی به خود می گیرند و چون منابع اصلی در مقابل شیوع شایع ه سکوت می کنند، باورپذیری شایع ه را شدت می دهند. به عنوان مثال، رشد مرگ و میر در شرایط آلودگی هوا  یا آسیب پذیری زیاد زیاد مادران باردار و فرزندی که در رحم دارند و موارد مشابه همگی با دقت به بالا بودن منابع خبری نامعتبر (سایت ها، اپلیکیشن ها و روزنامه های زرد و غیره) می توانند حکم تروما یا ضربه روانی مهلک را برای مردم داشته باشند.

محیط خانه را آرام نگه دارید!

کشور ما رتبه نخست مرگ و میر در باب سکته های قلبی را دارد و معنی آن این است که شناخت موقعیتی که در آن زندگی می کنیم، بااهمیت است. طبیعتا در شهرهای بزرگ و پر جمعیت، جدای از آلودگی هوا  آلودگی های صوتی و دیداری هم جزو محرک های قوی هستند که می توانند شرایط روحی ما را تحت الشعاع قرار دهند، پس مدیریت رابطه و مدیریت شرایط حضور در بیرون از خانه زیاد بااهمیت است؛ یعنی شاید ما مجبور به کار کردن در بیرون از خانه باشیم اما باید سعی کنیم در شرایط اضطرار، موقعیتی را فراهم آوریم که حضور در منزل و در کنار هم بودن باب میل و جذاب باشد (یعنی برای گریز از منزل به محیط های آلوده پناه نیاوریم.)

اعضای یک خانواده باید مشوق و حمایتگر هم باشند، پس برای حضور کمرنگ تر در بیرون از منزل که گاهی اجتناب ناپذیر است، فضای خانه و ارتباطات بین فردی را گسترش بدهیم و پر رنگ کنیم. کنار گذاشتن گوشی های همراه در منزل و رشد توجهات عاطفی، ارتباطات بین فردی اعضا را گسترش می دهد و خانه را محیطی امن و جذاب می کند. مردم و به خصوص آنهایی که بیرون از خانه کار می کنند، ناخواسته زیادتر در موقعیت های آسیب زا هستند، پس در صورت مشاهده تغییرات خلقی در آنها کمی صبور باشید تا شرایط خلقی مردم رد منزل ترمیم شود. همینطور نسبت به پرخاشگری های آنی و لحظه ای مردم در چنین موقعیت هایی مقابل به مثل نکنیم.


مراعات خانم های باردار لازم است

در صورتی که خانم بارداری در جمع حضور دارد از بیان اطلاعاتی که منبع مشخصی ندارند و صرفا شایع ه محسوب می شوند به جد پیشگیری کنیم، چرا که این شایع ات عامل وقوع نگرانی در او می شود. تنهایی در روزهای آلوده به شما آسیب می رساند! زندگی شهرنشینی و وسعت مناطق آلوده، دیگر جایی به نام مناطق خوش آب و هوا برای ما باقی نمی گذارد، پس سعی نمایید به جای بیرون رفتن از منزل، در جمع خانوادگی بودن را انتخاب کنیم.

 فراموش نکنیم هر چه ما تنهاتر باشیم، آسیب پذیرتر هستیم و هر چه کثرت ارتباطی، به خصوص ارتباطات فامیلی داشته باشیم، احساس امنیت و خوشنودی بیشتری می کنیم و به همان نسبت ترس های پنهان مان، کمرنگ تر می شود.

از خود شما مراقبت نمایید تا بقیه هم مراقب باشند

نکات زیادی برای داشتن خانواده آرام و خوشحال هست اما در شرایط بحرانی آلودگی هوا  برخی از این نکته ها زیادتر به کار می آیند. یک یاز مواردی که برای داشتن خانواده سالم و آرام به آن پیشنهاد شده این است که هر یک از اعضای خانواده برای خودشان زمان بگذارند. در شرایطی که بحرانی است می توان زمان گذاشتن را به طور نمایان به معنی مراقبت از تندرستی فردی تعبیر کرد. شاید فکر نمایید هر کسی می داند که باید از خودش مراقبت کند اما زمان ی پای خانواده وسط باشد معنی مراقبت از خود هم تغییر پیدا می کند.


اگر هر کدام از اعضای خانواده خودشان را موظف کنند تا نکات مربوط به تندرستی را رعایت کنند در وهله اول ترسی که از بیمار خودشان دارند را کم شدن خواهند داد و بعد عامل تخفیف این استرس در اطرافیان شان می شوند. با خودمراقبتی خیال همه اعضای خانواده راحت می شود که در مقابل هوای آلوده می توان خطرات تهدیدکننده خود و خانواده شان را کم شدن دهند.

از طرف دیگر زمان ی اعضای جوان تر و حتی کوچکتر خانواده شاهد توجه نظر و مراقبت های اعضای بزرگتر خانواده باشند نوعی فرهنگ سازی در آنها اتفاق می افتد که می تواند امنیت خاطر نسل بزرگسال بعدی، یعنی همین جوان ترهای امروزی را در شرایط بحرانی تامین کند.

هیچ چیز به اندازه احساس نبود راه حل نمی تواند ترس را در وجود مردم جا بیندازد و خودمراقبتی این ترس را از بین خواهد برد. در شرایط بحرانی نگذارید ترس و وحشت به دل تان رسوخ کند، پیشنهاد های بهداشتی را رعایت نمایید و علاوه بر اینکه این پیشنهاد ها را به کار می گیرید بنشینید و با اعضای خانواده هم راجع به برطرف کردن نگرانی ها صحبت نمایید. آرام شدن راحت تر از چیزی است که بهدید می رسد!

برنا


تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند?

برچسب های
تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند? - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/12/08-34 ماه قبل
کل بازدید : 934
تعداد بازدید ماه جاری : 934
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند? داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند?


مطالب مرتبط با تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند?

 • راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهارراه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار
  با فرا رسیدن فصل بهار و رویش درختان بسیاری از انسان‌ها که همیشه از سرما و فصل زمستان فراری هستند با شادابی خود را برای گرم شدن هوا و سرسبزی زمین آماده می‌کنند اما کسانی هم هستند که از خواب آلودگی، رخوت و بی‌رمقی در این فصل گلایه دارند و احساس می‌کنند که افسردگی با آغاز فصل بهار سراغ شان آمده و شادابی را از آنها گرفته است.
 • از سلامتی خوراکی هایی که آلودگی ها را از جسم پاک می کنند!از سلامتی خوراکی هایی که آلودگی ها را از جسم پاک می کنند!
  سمومی که هر روز از طریق هوای آلوده وارد بدنمان می شوند را با چه روش هایی می توانیم برطرف کنیم چه مواد غذایی خاصیت سم زدایی از بدن دارند.
 • 14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم
  محصولات کشاورزی حاوی سموم و آفت‌کش‌هایی هستند که متأسفانه برای سلامتی ما مضر ارزیابی می‌شوند. این سموم در میوه‌ها و سبزیجات باقی‌ مانده و با مصرف آن‌ها وارد بدن می‌شوند. البته منظورمان این نیست که شما را از مصرف میوه و سبزیجات منع کنیم. اما می‌خواهیم در خصوص میوه و سبزیجاتی که کمتر به این سموم آلوده‌اند بیشتر آشنا شوید.
 • برای آلودگی هوا این دمنوش ها را استفاده کنیدبرای آلودگی هوا این دمنوش ها را استفاده کنید
  این روزها روزهای فوق العاه آلوده ای است و هوای شهر های بزرگ مخصوصا تهران دوباره با آلودگی ها دست به گریبان است و برای همین بد ندیدیم تعدادی از دمنوش های مناسب رو برای این روزها برای شما دوستان معرفی کنیم که بد نیست از اون ها استقاده کنید
 • خرما درمان خواب آلودگی بهارهخرما درمان خواب آلودگی بهاره

  همه ما تجربه خواب آلودگی رو در فصل بهار داریم و با این تجربه مشکلاتی رو نیز داشته ایم و اما راهکارها برای کم کردن این مشکل چیست و چگونه میشه بران فائق امد

 • با خواب آلودگی بهاری چکار کنیم؟با خواب آلودگی بهاری چکار کنیم؟
  بهار با تمامی زیبایی ها مشکلاتی نیز برای ما بوجود می آورد که یکی از آنها خواب آلودگی های وقت و بی وقت آن است
تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
چرا برخی از دختران بیش از حد آرایش می کنند؟ چرا برخی از دختران بیش از حد آرایش می کنند؟
میل به زیبایی و زیباتر شدن در وجود همه انسانها به خصوص زنان وجود دارد و زنان همیشه تاریخ  بر سر این موضوع به نوعی رقابت داشته اند اما باید در تمامی زمینه ها حد اعتدال را حفظ کنیم چرا که بیش از حد آرایش کردن می تواند حتی اثر عکس داشته باشد. ازدواج با این دسته مردان ممنوع ازدواج با این دسته مردان ممنوع
زدواج موهبتی است که خداوند به انسان داده تا راه و روش زندگی خود را با انتخاب آگاهانه خود پیش گیرد وقتی ما به دنیا می اییم هیچ اختیاری جهت انتخاب خانواده و به طبع ان نوع زندگی و تربیت نداریم اما با به بلوغ رسیدن فکری ما می توانیم ازدواج کنیم و بقیه زندگی خود را در مسیری انتخاب شده توسط خودمان ادامه دهیم از این رو این انتخاب بسیار بسیار مهم است و باید با دقت و وسواس خاصی انجام شود تا خوشبختی فرد تضمین شود. خانم ها باید بیشتر به خودشان اهمیت بدهند خانم ها باید بیشتر به خودشان اهمیت بدهند
این یک اصل هست که هر فردی باید به خودش اهمیت بدهد و بر این اساس برای خودش ارزشی قائل شود و در این بین خانم ها باید بیشتر خودشان را دوست داشته باشند و به خودشان اهمیت بدهند دختر ها زودتر از پسرها عاقل میشوند دختر ها زودتر از پسرها عاقل میشوند
خیلی از ما از این سو و آن سو میشنویم که دخترها در دوران کودکی زودتر از پسرها بزرگ میشوند و عاقل میشوند اماایا ان مطلب درست هست آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟ آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟
بسیاری از خانواده ها هستند که فرزندانشان را در سنین پایین تر قبل از مهیا شدن شرایط ازدواج نامزد می کنند تا آن فرارسیده است که فرزندانمان به خانه خود بروند و جدی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند. سالها بعد با هم ازدواج کنند اما چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که دیگر وقت آن فرارسیده است که فرزندانمان به خانه خود بروند و جدی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند. با این تست می فهمید سمعی بصری یا لمسی هستید؟ با این تست می فهمید سمعی بصری یا لمسی هستید؟
تست روانشانسی جالب جهت تشخیص نوع احساس شما چگونه اعتماد به نفس خودمان را بالاتر ببریم چگونه اعتماد به نفس خودمان را بالاتر ببریم
ما در صورتی می توانیم دیگران را دوست بداریم که در وهله اول خودمان را دوست بداریم و عزت نفس داشته باشیم انسانی که دچار نقص و کمبود اعتماد به نفس است و به نوعی خود را دوست ندارد نمی تواند دیگران را نیز دوست بدارد و از زندگی لذت ببرد. رنگ لباس و روحیه افراد رنگ لباس و روحیه افراد
رنگ ها میتواند در روحیه شما تاثیر مستقیم داشته باشند و رنگ های لباس شما میتونه روحیه فردی شما و اطرافیانتون رو مستقیما تحت تاثیر بگذارد شناخت شخصیت از روی نقاشی های بی هدف شناخت شخصیت از روی نقاشی های بی هدف
شده تا حالا به صورت کاملا ناخوداگاه کاغذی دم دستتون باشه وبر روی اون شروع به نوشتن و شکل کشیدن بکنید بودن اینکه قصد و منظور خاصی رو داشته باشید؟؟ تست روانشناسی : امتیاز خوشبختی تست روانشناسی : امتیاز خوشبختی
امروز با تست روانشناسی دیگری با شماودستانیم که اینبار برای بررسی امتیاز خوشبختی شما میتونین از این تست بهره بگیرید


گردآوری از خوردن صبحانه و نخوردن آن چه اثر اتی روی تندرستی ما میگذارد؟! گردآوری از خوردن صبحانه و نخوردن آن چه اثر اتی روی تندرستی ما میگذارد؟!
خوردن صبحانه و نخوردن آن چه تاثیراتی روی سلامتی ما میگذارد باعث بروز چه تغییراتی در بدن ما می شود آیا با میل نکردن صبحانه ممکن است دچار بیماری شویم؟
از نگاه سلامت رژیم سیب زمینی و عوارضی که به بار می آورد!! از نگاه سلامت رژیم سیب زمینی و عوارضی که به بار می آورد!!
برخی رژیم های غذایی نادرست از یک ماده غذایی تشکیل شده اند و دائم باید از آن ها مصرف کنند می خواهیم عوارض اینگونه رژیم ها را برایتان شرح دهیم این مرد از رژیم سیب زمینی پیروی کرده است که دچار عوارض شدید در بدن خود شده است.
دید سلامتی کاهش مشکلات یائسگی با درمان کننده های طبیعی! دید سلامتی کاهش مشکلات یائسگی با درمان کننده های طبیعی!
می خواهیم برای کاهش مشکلات یائسگی سراغ درمان کننده های طبیعی برویم و شما را با خواص آب گوجه فرنگی آشنا کنیم گوجه فرنگی خواص زیادی برای سلامتی ما دارد تاثیرات مفید آن برای پیشگیری از علائم یائسگی را بخوانید.
از سلامتی ته دیگ چه مضراتی برای تندرستی ما دارد؟! از سلامتی ته دیگ چه مضراتی برای تندرستی ما دارد؟!
ته دیگ چه مضراتی برای سلامتی ما دارد چه اتفاقاتی پس از خوردن این غذای پرطرفدار در بدن می افتد و تاثیرات منفی مصرف مدام ته دیگ برای سیستم گوارشی بدن ما کدامند؟
از نگاه سلامت  استفاده تخم مرغ چه اثر اتی روی تندرستی دارد؟! از نگاه سلامت استفاده تخم مرغ چه اثر اتی روی تندرستی دارد؟!
مصرف تخم مرغ تاثیرات مفید زیادی روی سلامتی ما میگذارد باعث پیشگیری از انواع سکته ها و عارضه های قلبی می شود اگر می خواهید قلبی سالم داشته باشید که برایتان مثل ساعت کار کند مصرف تخم مرغ را فراموش نکنید.
از سلامتی  بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن! از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!
نوشیدنی های سالم چه تاثیراتی روی سلامتی ما میگذارند باعث چه تغییراتی در بدن ما می شوند می خواهیم به برخی از مهمترین و سالم ترین نوشیدنی های سالم اشاره کنیم
از نگاه روانشانسی متلک به دختران، حرکت زشتی که عادت شد! از نگاه روانشانسی متلک به دختران، حرکت زشتی که عادت شد!
متلک ها ممکن است رکیک باشد، ممکن است ایرادی از ظاهرت باشد یا نه کنایه های خیلی تمیز که تعریف از ظاهر و وجنات و کمالاتت است. به هر حال دختران باید به خاطر هر خصوصیتی که دارند، متلک بشنوند، دختر چاق یکجور، دختر لاغر یک جور، دخترها با مانتوی کوتاه یک نوع متلک می شنوند و با مانتوی بلند هم جور دیگر.
مطلبی از اثر خواب عمیق بر آغاز سن بلوغ مطلبی از اثر خواب عمیق بر آغاز سن بلوغ
بر اساس مطالعه جدید متخصصان هاروارد، خواب عمیق در دوران كودكی، بر آغاز سن بلوغ تاثیرگذار است.
متفاوت متفاوت: خـوشبـختـی یعـنـی چـه؟ متفاوت متفاوت: خـوشبـختـی یعـنـی چـه؟
«خوشبختی» واژه ای زیبا و دلپذیر است و در فرهنگ و تمدن آرمانی، ارزشمند و محبوب شمرده می شود. انسان ها با دو دیدگاه و دو نظریه به خوشبختی می نگرند؛ عده ای زندگی را دامنه ای سرسبز، باصفا و ساحلی دلپسند و دلربا می بینند که در آن باید خوب نوشید، خوب پوشید و خوب گشت...
گردآوری از با چیدمان های رنگی استرس تان را کم کنید گردآوری از با چیدمان های رنگی استرس تان را کم کنید
سبز ، یك رنگ بسیار آرامش دهنده است. سبز ، هماهنگی را افزایش و نگرانی را تسكین می دهد. خانه تان را با الحاقات سبز رنگ مثل گیاهان خانگی ، آراسته كنید.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو