متفاوت متفاوت: علت های آرایش کردن نوجوانان و چگونگی برخورد با آن
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> روانشناسی-->>> متفاوت متفاوت: علت های آرایش کردن نوجوانان و چگونگی برخورد با آن

متفاوت متفاوت: علت های آرایش کردن نوجوانان و چگونگی برخورد با آن

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-02-28 00:00:00
 • تعداد بازدید : 973
  بازدید ماه:973
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

علاقه برای مصرف لوازم آرایشی توسط کودکان از جمله نگرانی خانواده هاست

علت های آرایش کردن نوجوانان

علاقه برای مصرف لوازم آرایشی توسط کودکان به ویژه دختران زیر هفت سال از جمله نگرانی خانواده هاست؛ دغدغه اصلی زمان ی بوجود می آید که والدین نمی دانند در مقابل این خواسته و کنجکاوی کودکان چه پاسخی باید داد و چگونه باید با آنها برخورد کرد.


در گذشته آرایش کردن مرزهایی داشت؛ هم مرز سنی و هم مرز موقعیتی. آرایش های تند و غلیظ جایی در کوچه و بازار و محل کار و تحصیل نداشتند. اما امروزه سن آرایش کردن پایین آمده و مرزهای موقعیتی هم جابه جا شده اند و متاسفانه شاهد آرایش  های غلیظ از سوی دختران نوجوان در کوچه و خیابان هستیم. امروزه اگر والدی باشیم كه دختری در آستانه بلوغ در خانه داریم، مُدام نگرانیم و دلمان نمی خواهد او هم به یكی از دختران آرایش كرده خیابان تبدیل شود. یكی از علت های این حجم از مشغولیت به ظاهر، تغییراتی است كه در سن نوجوانی در ظاهر فرد رخ می دهد. آنها ساعت ها جلوی آینه خود را تماشا می كنند. اغلب از ظاهر خود ناراضی اند و به دنبال استاندارد های زیبایی و راه های دستیابی به آنها هستند و در مورد وزن، ظاهر، رنگ پوست و اعضای صورتشان دچار حساسیت اند. به همین علت به سمت آرایش  كردن كه یكی از راههای آسان برای رسیدن به استاندارد های زیبایی است، گام برمی دارند. اگر علت های را بشناسیم، راهكارها زودتر خودشان را نشانمان می دهند و قبل از وقوع واقعه، می توانیم جلوگیری كنیم.


1.مرا ببینید
نوجوان دوست دارد دیده شود و قضاوت مناسب دیگران را جلب كند. پس نخستین چیزی كه به ذهنش می رسد این است كه «اگر زیبا باشم، هویت فردی جدید كسب كرده و شخصیتی چشمگیر خواهم داشت». گمان می كند با ظاهری به زعم خودش آراسته می تواند روی دیگران تأثیر مثبت داشته باشد و تصویری جذاب از خود در ذهن دیگران بسازد و هویتی آرمانی كسب كند. دیده شدن یكی از اولویت های بااهمیت دوره نوجوانی است. اگر صاحب كودكی هستید كه بازهم تا نوجوانی اش زمان باقی است بهتر است از همین حالا سعی كنید اعتماد به نفس او را تقویت كنید و كاری نكنید كه نوجوانتان گمان كند تمام شخصیت اش به ظاهرش وابسته است.


2.آنچه هستم را دوست ندارم
برخی دختران نوجوان از آرایش  كردن به عنوان پوششی برای پنهان كردن هویت واقعی خود مصرف می كنند. آنها از آنچه هستند احساس خوشنودی و شادمانی نمی كنند. نتیجه یك پژوهش نشان می دهد درصد زیادی از خانم ها ایرانی از ظاهر خود ناراضی اند و به دنبال راهی برای جبران آن هستند. قبل از آنكه بخواهید در مورد آرایش كردن و نكردن دختر نوجوانتان بی قرار شوید و اقدامی بكنید، بهتر است دستی به سروگوش افكار و استاندارد های زیبایی كه خود شما در ذهن دارید، بكشید.


3.تلافی می كنم
آنقدر مستبد بوده اید و رفتاری سختگیرانه داشته اید كه فرزندتان با ترس و لرز نظرات و دغدغه هایش را با شما درمیان گذاشته یا قید بحث و گفت وگو و ابراز مخالفت با شما را زده و همیشه مثل برده ای سر به زیر به حرفتان گوش داده است؟ باید بگوییم كه این احساس برد و پیروزی تا زمان نوجوانی فرزندتان زیادتر دوام نخواهد داشت. او بالاخره راهی برای ابراز مخالفت و رساندن صدای اعتراضش به شما پیدا خواهد كرد. مثلا اگر از دختران آرایش كرده به شیوه های غیراصولی و نابجا انتقاد كرده اید به آرایش  رو می آورند.


4.همدل ی می كنم
راهش نمایان است؛ با نوجوانتان دوست باشید، خانه را به پادگان نظامی تبدیل نكنید و فرزندتان را هشبیه برده ای بله، چشم گو بار نیاورید. در عوض با او راحت صحبت كنید. دوست باشید و از سلایق و علایقش سر درآورید. احساس همدل ی اش را برانگیزید و سعی كنید خود شما را جای او بگذارید.


5. قهرمان من تویی
قهرمان سازی و مدل یابی از خواص نوجوانی است. كافی است سری به صفحات طرفداران بازیگر ان و خواننده ها و ورزشكاران بزنید، با نگاه ساده و توجه سطحی هم می توانید ببینید كه محدوده سنی اغلب آنها محدوده 12 تا 19 سال است؛ یعنی دوره نوجوانی. نوجوان همه تلاشش را می كند تا خودش را به قهرمان و مدل یش یا چیزی كه او می پسندد شبیه كند.


6.همرنگ جماعت می شوم
فشار اجتماع كه شامل دوستان، همكلاسی ها و خانواده است، تأثیر بسزایی در نوع برخورد نوجوان با ظاهرش دارد. نوجوانی كه از سوی دوستان و خانواده اش به دلیل ظاهر ساده و بی نقش و نگار، تحقیر و تمسخر شود، محتمل است كه خیلی زود به سمت عمل جراحی زیبایی و آرایش  كردن گام بردارد.


7.اجتماع قابل اطمینان
بر رفت وآمدهای خود شما با مردم و دوستان خانوادگی حساس باشید و آنهایی را انتخاب كنید كه می دانید آرایش كردن و ظاهرپرستی برای شان در اولویت اهمیت ها نیست.مردمی كه در خانواده و اجتماع مذهبی زندگی و رفت وآمد می كنند، اهمیت هایشان هم مختلف است و كمتر تحت فشار اجتماع به سمت آرایش  كردن و آراستن غیرطبیعی متمایلند.


8. مثل مادرم هستم
واضح است مادری كه مشتاق آرایش كردن است مشکل آرایش كردن دخترش نه برایش امری غیرمتداول است و نه مشکل ای قابل اعتنا بلكه امری طبیعی به شمار می آید، پس قطعا دختری خواهد داشت كه از ابتدا بیش از باطن، مشغول ظاهر و آرایش آن است. یادتان باشد دختران نوجوان از مادرانشان مدل برداری می كنند.

 

سن آرایش کردن

برخی دختران نوجوان از آرایش كردن برای دیده شدن مصرف می كنند

 

در این جا چند راه حل پیش پایتان قرار می دهیم تا از آن طریق بتوانید با نوجوان خود در مورد آرایش به یک توافق نسبی دست پیدا نمایید.


● اطلاعات خود را رشد دهید
نباید دختران نوجوان را به دلیل مصرف آرایش  غلیظ و پوشیدن لباس های بازی که دائما در کانال های متفاوت تلویزیونی می بینند، سرزنش و یا تنبیه نمایید. برای آنها تشخیص واقعیت ها با آنچه که در تلویزیون بر روی صحنه می آید اندکی دشوار است. آنها نمی دانند که خانم بریتنی اسپیرز یا جنیفرلوپز، متخصصان گریم و آرایشی را استخدام می کنند که بهترین چهره را به منظور روی صحنه آمدن برایشان درست کنند. آنها نمی دانند که با یک چنین قیافه هایی نمی توان وارد زندگی روزانه شد.


چند مجله مربوط به نوجوان ها را بردارید. از روی آن عکس هایی را فکر می نمایید در آنها لباس ها و مدل های آرایش متعارفی معرفی شده است را انتخاب نمایید و به دختر خانم خود نشان دهید. بایستی به او بقبولانید که زندگی اش برای شما از اهمیت و اهمیت خاصی برخوردار است. باید با او رابطه برقرار نمایید و او را طوری قانع نمایید که احساس نکند باید فراوان از مواضع خود کناره گیری کند.


● اصول اولیه ای را پایه ریزی نمایید
با همسر خود بنشینید و تصمیم بگیرید که چه مقدار آرایش برای سن او بلا مانع است. در ذهن داشته باشید که شاید اصلاً همسرتان نداند که خط لب چیست و در این زمینه هیچ گونهدید خاصی هم نداشته باشد. اگر بیندید شما و همسرتان تضاد وجود داشته باشد، امکان پذیر است فرزندتان دچار تعارض شود و امکان دارد که با یک چنین واکنشی روبرو شوید : "اما پدر به من اجازه داد که با وارد شدن به دانشگاه از رژ لب براق مصرف کنم و ناخنم را نیز لاک مشکی بزنم!"


● محدودیت های خود را تشریح نمایید
به سالن های زیبایی نوجوانان بروید و ببینید که آنها چه خدماتی انجام می دهند؟ از های لایت و خط لب گرفته تا لاک ناخن که می تواند براق، قرمز و یا فرنچ مانیکور باشد. ببینید که آیا در سنین نوجوانی کسی از موم، اصلاح، خالکوبی و یا حتی تتو مصرف می کند؟ باید بدانید که نوجوانان دیگر چه می کنند تا بدین وسیله بتوانید میزان توقعات خود را در رنج متعادلی نگاه دارید.


اصلا نترسید که به او بگویید زمان یکه ۱۵ سال زیادتر ندارد نمی تواند از خط چشم مصرف کند؛ اما در عین حال می توانید این نمره را هم به او بدهید که زمان ی ۱۸ ساله شد می تواند در برخی مراسم خاص، از خط چشم مصرف کند. از آنجایی که نوجوانان علاقه زیاد زیادی به تجربه کردن تجربیات جدید دارند به همین علت باید بدانند که محدودیت هایی برای آنها هست که به هیچ وجه نمی توانند پایشان را از آنها فراتر بگذارند. او شما را امتحان می کند برای اینکه ببیند آیا می تواند پایش را از مرزها بیرون بگذارد یا خیر. شما به همراه همسرتان، باید به شدت مراقب اوضاع باشید و به او اجازه ندهید که پایش را فراوان فراتر از مرزها بگذارد.


من مادری را می شناسم که زمان یکه مدقت شد دخترش نافش را سوراخ کرده از هوش رفت. شاید برای بعضی از مادرها چنین کاری چندان غیر منتظره نباشد اما به هر حال هیچ مادری دوست ندارد که دخترش احساس کند انجام چنین کارهایی ازدید او بلامانع است. باید اشاره کنیم که هیچ مادری نمی تواند قبول کند که دختر خانمش خود را به جا سوزنی تبدیل کند. هم مادرها و هم دخترها هر دو دوست دارند که هر کدامشان پشت دیگری را به خاک بمالد.


● مصالحه و سازش
گاهی اوقات بعضی از کارهایش را ندید بگیرید. جدی می گویم. گاهی اوقات احتیاج دارند که از کنترل مستقیم شما قدری دور شوند. آنها اینگونه آفریده شده اند. اگر گاهی اوقات از خط چشم مصرف کنند، خیلی بهتر از این است که یک مرتبه ببینید روی بدن خود عبارت "فقط گلزار" را خالکوبی کرده اند!


● با مثال های عینی او را قانع نمایید
اگر احساس می نمایید که حلقه ای که از شکم یک نوجوان آویزان شده زشت و زننده است، پس این کار را خود شما هم نباید انجام دهید. فکر می کنم تا همین حد کافی باشد.


● از متخصصان یاری بگیرید
اگر شما جزء مردمی بودید که تا شب عروسی دست به لوازم آرایش نزدید، باید در یک جلسه گفتگو با کارشناس زیبایی و آرایشی صحبت نمایید. البته بهدید می رسد که آرایشگرها در این امر قدری زیاده روی می کنند، اما به هر حال مشورت با آنها می تواند یک سری سرنخ های کلی را در اختیار شما قرار دهد.


تقریبا به مدت یک ساعت پای صحبت های آنها بنشینید و بعد هم به بازار بروید تا مارک هایی را پیدا نمایید که با سن و سال فرزندتان زیادتر هم خوانی داشته باشند.


زمان یکه با کارشناس زیبایی در حال صحبت کردن هستید، ابتدا به صورت او نگاهی بیندازید و ببیند که آیا برای دیدن چهره واقعی او احتیاج دارید یک شیر آب پر فشار بر روی صورتش بگیرید تا تمام کرم پودر ها و پن کک ها را بشوید ؟ اگر چنین بود بهتر است برای مشورت کردن به شخص دیگری مراجعه نمایید. سعی نمایید از روی مجله ها عکس هایی را که زیادتر می پسندید انتخاب کرده و با کارشناس زیبایی در مورد آنها بحث نمایید.


با کارشناس زیبایی صحبت نمایید و به او بگویید که می خواهید دخترتان به طور اصولی با فاکتورهای اولیه آرایش آشنا شود. همینطور به او بگویید که از آرایش غلیظ خوشتان نمی آید. از او بخواهید که از مرحله ابتدایی شروع آرایش  تا آخرین مرحله را مو به مو برایتان توضیح دهد. به دخترتان بگویید که تنها از دو مرحله از کل آنها می تواند مصرف کند.


در نهایت باید دقت داشته باشید که شاید خود شما برای نیمی از عمر از وسایل آرایشی مصرف کرده اید، اما هر چه باشد چنین لوازمی برای دختر خانمتان جدید هستند و از جذاب یت خاصی برخوردار می باشند. دخترهای نوجوان دوست دارند شخصیت های متنوع را آزمایش کنند و خانمی را که در آینده قرار است به آن تبدیل شوند را هر چه زودتر کشف نمایند. آرایش  کار جالب، فانتزی و کمی سحرآمیز است - درست مثل سنین نوجوانی دختر خانمتان-

تبیان

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 6 روز قبل
  • 2019-05-20 21:00:03
  • در موردافراد مشکی پوش بیشتر بدانیم

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 7 روز قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 1 ماه قبل
  • 2019-03-27 21:00:03
  • امید به زندگی آقایان نسبط به خانم ها کمتر است!

   آقایان نسبت به خانم ها دربرابر ریسکات زیادتری هستند و به همین علت مقدار مرگ و میر در آقایان زیادتر از خانم ها است و تندرستی آنان زیادتر در ریسک است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مقدار دلگرمی به زندگی در آقایان با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 3 ماه قبل
  • 2019-02-16 00:00:00
  • چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم

   تمام مردم موفق در زندگی یک خصوصیت نمایان دارند و آن هم مصرف بهینه از وقت و و برنامه ریزی کردن برای آن است یعنی اهدافی را در سر می پروراند و با برنامه ریزی و تعین و زمان و وقت آن ها را پیش می برد مردم موفق اهمیت واقعی وقت را می دانند و کارهایشان را وقت بندی می کنند در این مطلب از شیث
  • 9 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 10 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 10 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 37 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مشخصات افراد دورو

   14

   دورویی یکی از خصوصات بد است که در این صورت فرد حتی ممکن است به صورت ناخواسته اقدام به رفتارهای دو رویی کند و خودش نداندو...

  • 7 روز قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   14آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 37 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   14رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 10 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   14توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 10 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   14در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 3 ماه قبل
  • 2019-02-16 00:00:00
  • چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم

   14تمام مردم موفق در زندگی یک خصوصیت نمایان دارند و آن هم مصرف بهینه از وقت و و برنامه ریزی کردن برای آن است یعنی اهدافی را در سر می پروراند و با برنامه ریزی و تعین و زمان و وقت آن ها را پیش می برد مردم موفق اهمیت واقعی وقت را می دانند و کارهایشان را وقت بندی می کنند در این مطلب از شیث
  • 6 روز قبل
  • 2019-05-20 21:00:03
  • در موردافراد مشکی پوش بیشتر بدانیم

   14رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • تحولات جسمانی یک عاشق

   عشق تاثیرات عجیبی در خلق و خو و رفتارهای هرکدام از ما میگذارد و علاوه بر این تحولات جسمانی نیز در بدن ما دارد که نگاهی به آن ها انداختن بد نیست

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • آشنایی با ذهن زنان

   مردان زنان دارای تاوت های بیشماری هستند که آشنایی با این تفاوت ها شاید کمک کنده در رابطه بین این دو جنس باشی و بهتر است ویژگی های جنس مخالف خود را بشناسیم

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • استرس عامل نازایی

   شده تا حالا به تاثیرات بد استرس در زندگی و سلامت خودتون فکرکنید و فکرکنید که چه تاثیرات منفی این استرس ها برروی بدن شما وسلامتی شما دارد

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • افسردگی بیشتر در دختران تا پسران

   افسردگی یکی از بیماری هایی است که در بین جوانان خیلی  زیاد است و روان پزشکان میگویند دختران بیشتر دچار این بیماری میشوند

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مشخصات افراد دورو

   دورویی یکی از خصوصات بد است که در این صورت فرد حتی ممکن است به صورت ناخواسته اقدام به رفتارهای دو رویی کند و خودش نداندو...

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نکاتی برای رفع لکنت

   امروز تعدادی نکته کاربردی برای رفع لکنت زبان رو برای شما دوستانداریم تا با استفاده از او نها بتونن دوستانی که کمی لکنت دارن مقداری کنت خودشون رو کم کنند

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اعتماد به نفس و میزان اعتماد به نفس شما

   اعتماد به نفس چیزی است که تمامی ما تقریبا داریم و البته باید داشته باشیم اما اینکه اعتماد به نفس ما چقدر هست خودش سئوالی است که شاید تمامی ما داشته باشیم

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رهایی از اضطراب با روشی متفاوت

   امروز با روشی متفاوت برای رهایی از اضطراب همراه شما دوستان هستیم و برای شمادوستان یک روش کاملا متفاوت برای رهایی از اضطراب رو برای شما دوستان داریم

  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مشکلات ازدواج در سنین بالا

   وقتی سنین ازدواج در سنین معمول طی میشود و سن ازدواج افراد بالا میرود معمولا مشکلاتی را در مراحل ازدواج پیش میاورد
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید