دید روانشناسی به این علت های در زمان  حال زندگی نمایید!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> روانشناسی-->>> دید روانشناسی به این علت های در زمان حال زندگی نمایید!

دید روانشناسی به این علت های در زمان حال زندگی نمایید!

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-03-09 00:00:00
 • تعداد بازدید : 1005
  بازدید ماه:1005
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

قبول داریم زندگی کردن در زمان حال چندان ساده نیست. امکان پذیر است درگیر گذشته و آینده شوید، ولی هیچ اشکالی ندارد. فقط کافی است آن را تشخیص داده و خیلی زود خودتان را از آن بیرون بکشید. همین باعث می‌شود حالتان خوبتر و‌ آرام‌تر شود.در این مورد هم مثل بقیه چیزها، ایدآل‌گرایی باعث ایجاد نگرانی و خودخوری می‌شود. پس سعی نمایید کم‌کم خودتان را به این شیوه زندگی کردن عادت دهید و زیاد سخت نگیرید. بااهمیت این است که پشتکار داشته باشید و به تدریج کمتر و کمتر به عادت‌های سابقتان برگردید.

زندگی در زمان حال

«فقط یک زمان است که اهمیت دارد: اکنون! این بااهمیت ترین زمان است چون تنها زمان ی است که روی آن قدرت داریم.» — لئو تولستوی

«من هیچزمان نمی‌توانم به آینده فکر کنم. خودش به زودی می‌رسد.» — آلبرت انیشتین

«راز تندرستی جسم و فکر این است که نه بخاطر گذشته غصه بخوریم و نه بخاطر آینده بی قرار باشیم، بلکه هوشمندانه و صادقانه در زمان حال زندگی کنیم.» — بودا

احتمالاً نوشته‌های زیادی درمورد زندگی کردن در زمان حال و اینکه چطور می‌تواند کمکتان کند، خوانده‌اید.

امروز می‌خواهیم هفت خاصیت شگفت‌آور زندگی کردن در زمان حال را برایتان عنوان کنیم. البته خیلی از این خاصیت ها به هم مرتبط هستند.

قبول داریم زندگی کردن در زمان حال چندان ساده نیست. امکان پذیر است درگیر گذشته و آینده شوید، ولی هیچ اشکالی ندارد. فقط کافی است آن را تشخیص داده و خیلی زود خودتان را از آن بیرون بکشید. همین باعث می‌شود حالتان خوبتر و‌ آرام‌تر شود. در این مورد هم مثل بقیه چیزها، ایده آل‌گرایی باعث ایجاد نگرانی و خودخوری می‌شود. پس سعی نمایید کم‌کم خودتان را به این شیوه زندگی کردن عادت دهید و زیاد سخت نگیرید. بااهمیت این است که پشتکار داشته باشید و به تدریج کمتر و کمتر به عادت‌های سابقتان برگردید.

این را هم بگوییم، زندگی کردن در زمان حال قرص جادویی نیست که تمام مشکلاتتان را برطرف کند. این هم مثل ورزش منظم، به طرق متفاوت به مرور کمکتان می‌کند.

۱. مهارت‌های اجتماعی‌تان را تقویت می‌کند.
زمان ی شروع به تجربه زمان حال نمایید، این یکی از اولین چیزهایی است که متوجه‌اش می‌شوید. اگر حس می‌نمایید در برخورد با آدم‌ها عصبی یا خجالتی هستید یا نمی‌دانید چه بایست بگویید، این راهکار خوبی است.

زمان ی در زمان حال زندگی نمایید، ذهنتان دیگر مملو از اتفاقاتی که در گذشته افتاده (زمان ی فلان چیز را گفت منظورش چه بود؟) یا اتفاقاتی که در آینده خواهد افتاد (اگر فلان چیز را بگویم چه فکر خواهند کرد؟) نخواهد بود. خودآگاهی‌تان را کنار بگذارید.

همین جا هستید و توجهتان دقیقاً روی فردی که مقابلتان است و با او صحبت می‌نمایید متمرکز می‌شود.

در چنین وضعیت ذهنی، بایست وانمود نمایید این فرد یکی از نزدیک‌ترین دوستانتان است و با آن چارچوب ذهنی با او حرف بزنید.

زمان ی با دوست صمیمی‌تان هستید مطمئناً به چیزی که در آینده اتفاق می‌افتد یا برداشت او از حرفتان فکر نمی‌نمایید. فقط از مکالمه‌تان لذت می‌برید و همان لحظه که با او هستید برایتان بااهمیت است.

زندگی کردن در زمان حال مهارت گوش دادنتان را هم تقویت می‌کند. عادت بد تفکر به آینده و اینکه در پاسخ او چه بایست بگویید را هم از بین می‌برد. این باعث می‌شود روی حرف طرفتان بیشتر تمرکز داشته و با زبان بدنتان انرژی‌ای زیاد مثبت به او منتقل نمایید که بفهمد واقعاً حرف‌هایش شنیده می‌شود.

زندگی کردن در زمان حال تمرکزتان را هم تقویت می‌کند تا بتوانید خوبتر از پس وقفه‌ها و چیزهایی در محیط پیرامونتان که باعث پرت شدن حواس می‌شود، برآیید.

زندگی در زمان حال

۲. خلاقیتتان را بالا می‌برد.
اگر نویسنده یا هنرمند هستید یا کارهای خلاقانه دیگری انجام می‌دهید، متوجه خواهید شد که زمان ی زیاد فکر نمی‌نمایید، ذهنتان بازتر می‌شود و الهامات بیشتری به سراغتان می‌آید. وارد وضعیتی می‌شوید که ایده‌هایی نو بدون اینکه بدانید چطور، به ذهنتان می‌رسد.

این مورد تقریباً شبیه به مورد اول است. از این جهت که زمان ی مثلاً نویسنده هستید و چیز می‌نویسید، این شبیه به یک مکالمه است. زمان ی در مکالمه‌ یا نوشته‌ حضور داشته باشید تمام چیز خیلی خوبتر از زمان ی که خیلی جلوتر از خودتان یا پشت سرتان ر می‌بینید پیش خواهد رفت. با تفکر به گذشته و‌ آینده فقط موانع ذهنی برای خودتان ایجاد می‌نمایید که خلاقیتتان را نابود می‌کند.

 

مزیت‌های زندگی در زمان حال

 زندگی کردن در زمان حال تمرکز را تقویت می‌کند

 

۳. یاری می‌کند بیشتر قدردان زندگی‌تان باشید.
یکی از بزرگترین مزیت‌های زندگی کردن در زمان حال این است که مقدار تمایل به تحلیل کردن‌ها و برچسب‌ زدن‌ها به آدم‌ها و مسائل در شما کم می‌شود. دیگر به اندازه گذشته قضاوت نخواهید کرد.

شاید به نظرتان عجیب برسد ولی زمان ی در زمان حال زندگی می‌نمایید، زندگی عادی برایتان جذاب ‌تر و جالب‌تر می‌شود. رنگ‌ها به نظرتان شیوه ن‌تر خواهد رسید. سرزندگی بیشتری در گیاهان، طبیعت و آدم‌ها می‌بینید. شگفتی تمام تکنولوژی‌های ساخته دست بشر را خوبتر درک می‌نمایید و چیزهایی که همیشه به نظرتان عادی و روزانه می‌آید، جالب می‌شود.

مثل این می‌ماند که با شیوه نی و کنجکاوی بیشتری به دنیا نگاه نمایید. انگار دوباره بچه شده‌اید و دوست دارید تمام چیز را کشف نمایید.

۴. استرس‌تان را خالی می‌کند.
زمان ی در زمان حال زندگی می‌نمایید، آرامش و تمرکز خاصی درونتان به وجود می‌آید. اگر در طول یک روز عادی استرس داشته‌اید، یکی از بهترین‌ راه‌ها برای ایجاد این آرامش درونی یک یا دو دقیقه تمرین تنفس عمیق است.

این تمرین نه‌تنها جسمتان را آرام می‌کند بلکه تمرکز بر دم و بازدم‌ها ذهنتان را هم از گذشته و آینده دور کرده و روی زمان حال متمرکزتان می‌کند.

زندگی در زمان حال

۵. نگرانی‌هایتان را کمتر کرده و فکر‌کردن افراطی را از شما دور می‌کند.
اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که قبل از اینکه کاری انجام دهند، بیش از اندازه به تمام چیز فکر می‌کنند، زندگی کردن در زمان حال بهترین راه چاره برای این عادتتان خواهد بود. البته منظورمان این نیست که دیگر آن عادت تفکر را نخواهید داشت، همین که لحظه‌ای به زمان حال بیایید برایتان مناسب است. می‌تواند جلو نگرانی‌های غیرضروری درمورد اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد را بگیرد و باعث شود وارد عمل شوید و در واقعیت ببینید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

۶. شیوه نفکرترتان می‌کند.
شاید این بهترین خاصیت آن باشد. زندگی کردن در زمان حال برچسب‌هایی که روی آدم‌ها و چیزهای متفاوت می‌زدید را برمی‌دارد و دیدتان را برای دیدن و تجربه کردن چیزها بدون تفکرات قبلی‌تان باز می‌کند. این بزرگترین نقشی است که زندگی کردن در زمان حال در بالا بردن خلاقیت و مهارت‌های اجتماعی‌تان دارد. دیگر می‌توانید بدون موانع فکری که قبلاً داشتید به تمام چیز نگاه نمایید.

به خودتان هم آسان‌تر خواهید گرفت و در عین حال می‌بینید که نتایج بهتری هم از تلاش‌هایتان می‌گیرید.

۷. شوخ‌طبعی‌تان را بیشتر می‌کند.
زمان ی وارد زمان حال می‌شوید، متوجه خواهید شد که شوخ‌طبعی و بازیگوشی‌تان هم بیشتر می‌شود. زمان ی از این دیدگاه به مسائل نگاه می‌نمایید، دیگر به اندازه قبل سخت و چالش‌انگیز بهدید نخواهند رسید. آن طرزفکر وسواسی از شما دور خواهد شد.

انجام هیچ کاری بیش از اندازه راحت نخواهد شد ولی انجام خیلی از کارها راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود.

بچه‌ها متداول اً بیشتر از بزرگسال‌ها در زمان حال زندگی می‌کنند و بازیگوش‌ترند. با زندگی کردن در زمان حال می‌توانید بازیگوشی کودکی را به خودتان برگردانید.

۳ راه برای زندگی کردن در زمان حال
آمدن به زمان حال و زندگی کردن در آن چند شیوه دارد که می‌توانید چند مورد از آن را امتحان نمایید تا ببینید کدام برای شما موثرتر است. اینها سه مورد از شیوه ‌های محبوب ما هستند:

روی تنفستان تمرکز نمایید: این را بالا هم ذکر کردیم. مقالات متفاوتی درمورد تکنیک تنفس عمیق هست که می‌توانید به آن مراجعه نمایید.

روی چیزهای درستی که مقابلتان است تمرکز نمایید: از حواستان مصرف نمایید. نگاهی به دوروبرتان بیندازید. ببینید چه چیزهایی اطرافتان وجود دارد که درست و بی‌مشکل هستند. به صداهای اطرافتان گوش نمایید. پارچه لباس‌هایتان را لمس نمایید و روی حسی که به شما می‌دهد تمرکز نمایید. حتی می‌توانید روی نور آفتاب تابستانی یا باران پاییزی و حسی که روی پوستتان ایجاد می‌کند تمرکز نمایید.

انرژی دیگران را گرفتن نمایید: اگر کسی را می‌شناسید که بیشتر از دیگران در زمان حال زندگی می‌کند، انرژی او را بگیرید. اگر چنین کسی را نمی‌شناسید، پیشنهاد می‌کنیم به سی‌دی‌های افرادیکه در این ارتباط حرف می‌زنند، گوش نمایید. البته خواندن این دست کتاب‌ها هم مناسب است ولی گوش دادن حس بیشتر و بهتری ایجاد می‌کند.

مردمان

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 4 هفته قبل
  • 2019-02-16 00:00:00
  • چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم

   تمام مردم موفق در زندگی یک خصوصیت نمایان دارند و آن هم مصرف بهینه از وقت و و برنامه ریزی کردن برای آن است یعنی اهدافی را در سر می پروراند و با برنامه ریزی و تعین و زمان و وقت آن ها را پیش می برد مردم موفق اهمیت واقعی وقت را می دانند و کارهایشان را وقت بندی می کنند در این مطلب از شیث
  • 7 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 35 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • ابعاد شخصیت ها و تاثیر در محیط کاری

   14کاهی شخصیت های افرار در محل کار اون ها متفاوت با شخصیت های افراد در جاهای دیگر است و از طرفی دونستن اینکه با یک شخصیت چگونه باید برخورد کرد کمک خوبی است برای اینکه محیط کار بهتری داشته باشیم
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   14در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
  • 7 ماه قبل
  • 2018-08-08 21:06:12
  • تست منطقی بودن شخصیت

   14امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • تشخیص شخصیت ها بر اساس انگشتان

   14

   تا حالا شنیدین که شخصیت افراد رو میشه بر اساس انگشتان دستان اون ها شناخت و به این وسیله متوجه شد که فرد چه نوع شخصیتی داره و فکرکردین که این موضوع درست هست یا نه

  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 35 ماه قبل
  • 2016-04-06 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 8 ماه قبل
  • 2018-07-14 13:49:56
  • ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد

   در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید