هوالرزاق


از روانشناسی  دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟

از روانشناسی دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟

تقریبا۸۰ درصد از مردم کل جهان تحت اثر خستگی آدرنال قرار میگیرند

کاهش استرس خستگی

برخی زمان ها گذراندن روز از همان ابتدا سخت است، بدن درد میکند، نمیتوان تمرکز کرد در چنین روزهایی دم دمی هستیم و انگار دائم خسته ایم. اینها تمام علامت های خستگی آدرنال است.

خستگی آدرنال چیست و چنوع میتوان درستش کرد
دیگر علامت ها که کم کم هجوم می آورند عبارتند از تحریک پذیری، احساس ضعف، عدم تعادل هورمونی، هوس غذاهای شیرین و شور، مشکل خواب و بلند شدن مدت زمان ریکاوری از یک بیماری. به صورت جداگانه، این علائم هر کدام به یک گونه آشفتگی اشاره دارد اما انگار تمام با هم ترکیب شده اند. این علامت ها فرد را به طرف خستگی آدرنال می برد.

غدد آدرنال دو ارگان به اندازه انگشست شست هستند که بالای هر کدام از کلیه ها قرار دارند و بخشی از سیستم غدد درون ریز به حساب می آیند. این غده ها بیش از ۵۰ هورمون تولید میکنند که تقریبا نیروی محرک پشت هر عملی در بدن است! این غدد تا محدوده زیادی در پاسخگویی به استرس دخیلند.

چیزی که اتفاق می افتد این است که مغزتان یک تهدید را ثبت میکند، حالا این تهدید چه احساسی باشد چه فیزیکی یا ذهنی، سپس غدد آدرنال شروع به آزاد کردن هورمون آدرنالین در بدن میکنند تا به شما یاری کند تا جواب تهدید را بدهید. شاید به دلیل همین است که زمان ی با همسرتان دعوایتان میشود دوست دارید شیشه ماشینش را بشنمایید! آدرنالین به سیستم بدن هجوم می آورد و مجبورتان میکند در برابر تهدید وارد عمل شوید، این اتفاق باعث میشود خون با شدت وارد مغز، قلب و عضلات شود.

قشر آدرنال کورتیکواستروئیدها را آزاد میکند تا فرآیند هایی مانند هضم، جواب سیستم ایمنی و توابع غیر ضروری دیگر که در زمان تهدید به کار نمی آیند را سرکوب کند. غدد آدرنال همینطور به دیگر هورمون ها یاری میکنند به تعادل برسند. گلوکوکورتیکوئیدها را میفرستد تا قند خون، انرژی و متابولیزم متعادل شود.

همینطور مینرالوکورتیکوئیدها هستند که به حفظ فشار خون سالم و مدیریت میزان هیدراتاسیون خون یاری میکنند. غدد آدرنال کارهای زیاد زیادی برای تنظیم بدن انجام میدهند، پس عجیب نیست که ۸۰ درصد از مردم کل جهان تحت اثر خستگی آدرنال قرار میگیرند.بدن به راحتی میتواند فرسوده شود مخصوصا به علت استرس های روزانه، خستگی آدرنال میتواند به این علت های باشد:

•- تجربه های دردناکی مانند مرگ یکی از عزیزان، طلاق یا جراحی.
- قرار گرفتن در معرض سموم محیطی و آلودگی
- استرس طولانی مدت به علت مشکلات مالی، داشتن ارتباط ی بد یا محیط کار نا خوب و یا هر موقعیتی که باعث میشود فرد احساس درماندگی کند.
- فکر کردن منفی و اضطراب
-• کم خوابی
- برنامه خوراکی ضعیف و نداشتن ورزش حالا بی قرار نباشید چند راه ساده وجود دارد تا خستگی  آدرنال را معالجه نمایید.

برنامه خوراکی خستگی آدرنال
برای شروع بایست برخی غذاهایی که دارای سموم، مواد شیمیایی و یا هرنوع ماده ای که هضم را سخت میکند هستند را حذف نمایید. غذاهایی که بایست از آنان اجتناب نمایید عبارتند از شکر، شیرین کننده ها، غذاهای فرآوری شده و روغن های هیدروژنه. تمام ی این غذاها دارای مواد تشکیل دهنده ای هستند که خارج از چرخه ی انرژی و هضم بدن ما است. از کافئین بعد از ظهر نیز بایست صرفدید نمایید چون باعث بهم خوردن چرخه ی خوابتان میشود.

غذاهای زیادی هست که میتوانید به برنامه خوراکی خود اضافه نمایید تا از عملکرد آدرنال حمایت کنند و انرژی از دست رفته را جایگزین کنند. این غذاها چون سرشار از مواد غذایی هستند کمکتان میکنند، قند پایینی دارند و سرشار از چربی های سالم و فیبر هستند. بایست زیتون، نارگیل، ماهی های چرب، آجیل، گوشت مرغ و بوقلمون بیشتر مصرف نمایید.

مکمل های خستگی آدرنال
خوردن غذای سالم بااهمیت است، اما گاهی نمیتوانید تمام مواد غذایی که بدنتان احتیاج دارد را تامین نمایید. تعدادی از مکمل های تقویت کننده ی آدرنال عبارتند از: روغن ماهی، ویتامین D۳، ویتامین B۱۲، ویتامین C و زینک.

کاهش استرس خستگی آدرنال
آخرین و بااهمیت ترین قسمت معالجه خستگی آدرنال کم شدن استرس و معالجه ذهن است.
•- زمان ی احساس خستگی مینمایید تا جایی که میتوانید استراحت نمایید.
-• سعی نمایید هر شب ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابید.
-• از بیدار ماندن تا دیر زمان اجتناب نمایید و سعی نمایید چرخه ی خواب ثابتی داشته باشید.
-• بخندید و کاری نمایید که سبب تفریحتان شود.
-• استرس روابط و محل کارتان را کم نمایید.
•- برای خوردن چرخه ی خوراکی مناسبی را پیش ببرید.
-• قند و کافئین را کم شدن دهید.
-• ورزش نمایید
- از مردم منفی دوری نمایید.
-• زمان ی را برای آرامش خودتان دردید بگیرید.

 کرمانی


از روانشناسی  دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟

برچسب های
از روانشناسی دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟ - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 761
تعداد بازدید ماه جاری : 761
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از روانشناسی دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از روانشناسی دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟