هوالرزاق


مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟

مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟

حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.

از آنجا که سه ماهه اول بارداری سن پایه ای و حساس برای شکل گیری ارگان های حیاتی جنین است (از مغز تا کلیه، قلب و ...) درنتیجه استرس مادر در این ماه ها می تواند جنین را در معرض مسئلهات بسیاری قرار بدهد. استرس ها به طور متداول به دو صورت مزمن و حاد اعمال می شوند. استرس های مزمن و مداوم با پرورش جنین تداخل دارند.

به دید می رسد استرس های کوتاه مدت و گذرا اثر پایداری بر جنین ندارند. اثرات استرس های کوتاه مدت بارداری پس از تولد و قطع رابطه خونی جنین و مادر به تدریج از بین می رود، یعنی تابع ژنتیک و ساوقت روانی –ادراکی خود نوزاد وبچه قرارمی گیرد. ولی استرسهای طولانی مدت سبب تخریب و نارسایی های اساسی در پرورش جنین می شوند.

تحقیقات نشان داده است که استرس های طولانی مدت می توانند سبب سقط زودهنقدم، مرده زایی، وزن زیاد پایین هنقدم تولد و زایمان های زودرس شوند. ضمن اینکه در بچه زمینه ابتلا به مریضی های روانی چون افسردگی، ناآرامی و بیش فعالی را فراهم می کند. بعضی تحقیقات از افزایش جنب و جوش جنین در شکم مادر خبر داده اند. این مساله شاخص باارزشی است که نشان می دهد استرس مادر سبب درک تجربه ناخوشایند در جنین می شود و از دید فیزیولوژیک وی را ناآرام می کند.

حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است. این تغییرات شامل تغییراتی در میزان هورمون ها به ویژه هورمون های مرتبط با استرس (محور هیپوتالاموس - هیپوفیز - آدرنال) و تغییر در مكانیسم های كنترل ترشح هورمون است كه از جهت فراهم كردن محیط خوب برای پرورش و تكامل جنین ارزش حیاتی دارد. در هفته ۹-۷ بارداری توسط رحم، جنین و جفت هورمون ها، نوروپپتیدها، سیتوكین ها و فاكتور پرورش تولید و ترشح می شود و از دید عملكرد شبیه سیستم هیپوتالاموس - هیپوفیز - آدرنال است.

در دوران بارداری میزان هورمون خاصی به نام هورمون CRH یا هورمون آزادكننده كورتیكوتروفین (Corticotrophin Releasing Hormone) كه بنیه آن جفت است در خون مادر بالا می رود اما محور هیپوفیز - آدرنال را فعال نمی كند. CRH آزاد نقش اساسی در جریان تعادل از محیط پروژسترونی (محیط هورمونی غالب دوران بارداری) به محیط استروژنی (محیط هورمونی غالب حوالی زایمان) دارد. شواهد بسیاری از نقش مركزی CRH جفتی در ایجاد و هماهنگی رویدادهای هورمونی قبل از زایمان وجود دارد.

از كارایی های باارزش این هورمون نقش آن در زایمان زودرس و تأخیر پرورش داخل رحمی جنین است. شواهد روزافزونی از مطالعات بالینی مطرح می كنند خانم های كه زایمان زودرس دارند در آنان مقدار CRH به طور نمایان بیشتر از سایر خانم های است كه استرس نداشته و در همان سن بارداری به سر می برند. بنابر اظهارات دكتر ابراهیم پور سطوح بالای CRH متداولاً در چند هفته زایمان را تسریع می كند و از آنجا كه CRH جفتی به استرس حساس است به دید می رسد واسطه اعمال تاثیرات استرس مادر بر زایمان زودرس و پرورش جنین است.

یافته‌ اخیر دانشمندان تاییدی بر این تئوری است که وضعیت روانی مادر تاثیری عمیق بر بچه زاده نشده‌اش دارد. جالب است بدانید تحقیقات قبلی پژوهشگران نشان داده بود که استرس مادر در بارداری می‌تواند ریسک زایمان زودرس مادر را بسیار کند و سبب کم شدن وزن نوزاد در وقت تولد شود. مطالعات دیگر هم حاکی از این است که آشفتگیاتی در ساختمان و عملکرد مغز این نوزادان در آینده بوجود می‌آید که با شیزوفرنی مرتبط است و به‌دید می‌رسد شروع این تغییرات از مراحل اولیه تکامل نوزاد است. با این حال پژوهشگران هنوز نتوانسته‌اند شواهدی پیدا کنند که از دست دادن یکی از عزیزان در وقت دیگری از بارداری ( ۶ ماه دوم) تاثیری بر نوزاد داشته باشد.

پژوهشگران فکر می‌کنند مواد شیمیایی که در جواب به استرس از مغز مادر آزاد می‌شود تاثیر مستقیم بر مغز جنین- که در حال تکامل است- دارد. این تاثیر امکان پذیر است در اوایل بارداری که سد محافظ بین مادر و جنین هنوز کامل نشده، بیشتر باشد. افزون بر این احتمال شیزوفرنی به فاکتور های دیگری از جمله ژن‌ها هم ربط دارد. پروفسور فیلیپ بیکر از مریضستان سن ماری منچستر می‌گوید: به تدریج ما داریم متوجه می‌شویم محیطی که جنین در رحم مادرش در آن قرار می‌گیرد نقش تعیین کننده‌ای در تندرستی دراز مدت او دارد با این حال ما نمی‌خواهیم مردم را بیش از حد بی قرار کنیم.

دلیل عمده مرگ نوزاد
متأسفانه از هر ۵۰ زن باردار یک نفربه دلیل استرس بارداری مبتلا به آشفتگی در خوردن می‌شود. ارزش این قضیه هم در رابطه این آشفتگی با تولد نوزاد کم وزن و نارس است. بد نیست بدانید که این‌ها ۲ دلیل عمده مرگ نوزاد پس از تولد و مریض شدن بچه در آینده است. منظور از آشفتگی خوردن بی‌اشتهایی عصبی(آنورکسیا) است که در آن فرد از ترس چاق شدن، غذا نمی‌خورد و همینطور بولیمیا که پس از خوردن برای اینکه چاق نشود، خود را وادار به استفراغ می‌کند.

جالب است بدانید تاثیر استرس مادر در بارداری در جنین دختر و پسر مختلف است. پژوهشگران دانشگاه مگ دیبورگ آلمان تاثیر استرس در ۳ماهه سوم بارداری موش‌ها را بررسی کرده و متوجه شدند فرزندان چنین موش‌هایی رابطهات مغزی کمتری بین دو نیمکره مغز داشته و بنابراین کمتر قادر به کنترل احساسات خود هستند. افزون بر این در سایر نواحی مغزی هم مدلی مختلفی از انشعابات عصبی نسبت به تقویت طبیعی مشاهده شد که البته در دختر و پسر با هم فرق داشت.

پسر‌ها کم طاقت ترند!
برخی تحقیقات نشان داده که استرس بارداری سبب دختر شدن بچه خواهد شد. این اولین بررسی است که رابطه استرس با جنس جنین را نشان داده‌است. آنچه پژوهشگران دانمارکی در مجله دکتری تولید مثل انسان چاپ کرده‌اند حاکی از این است که احتمال دختر شدن نوزاد درمادران باردار پر استرس تا ۵ درصد بیشتر از مادرانی است که آرامش خیال دارند. از آنجا که کروموزوم پدری تعیین‌کننده جنسیت جنین است، امکان دارد سطوح بالای هورمون استرس لانه‌گزینی جنین پسر را در رحم سخت کرده و سبب سقط جنین‌های پسر شود.

مسئله رفتاری با منشأ جنینی!
بچهی که مسئله رفتاری دارد، مضطرب وترسوست، امکان پذیر است در دوران جنینی در معرض استرس مادر قرار گرفته‌باشد. پژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس در یافته‌اند نگرانی در اواخر حاملگی با افزایش میزان کورتیزول (یا همان هورمون استرس) در ۱۰ سالگی بچهی که قرار است به دنیا بیاید، رابطه دارد. جالب است بدانید کورتیزول خون جنین را می‌توان از هفته ۱۷ جنینی اندازه گرفت. کارشناسان معتقدند مقادیر بالای کورتیزول از جفت رد می‌شود. این هورمون در حالت طبیعی به بدن یاری می‌کند که با تقویت پر استرس به مناسبی کنار بیاید. اما مواجهه طولانی‌ مدت با آن می‌تواند مردم را دچار افسردگی، نگرانی و خستگی شنظر کند. مطالعات قبلی در حیوانات هم نشان داده بود که استرس حیوانات باردار بر سیستم جواب به استرس در بدن یعنی محور هیپوتالاموس- هیپوفیز- آدرنال که استرس را کنترل می‌کند، اثر دارد.

آخرین تحقیقات پروفسور ویوت گلوور از کالج سلطنتی لندن نیز نشان می‌دهد فرزندان خانم های که در دوران بارداری استرس داشته‌اند، مستعد مسئلهات رفتاری و روانی مانند بیش‌فعالی و کم توجهی (ADHD) هستند. افزون بر این بچهانی که دردوران تکامل در معرض کورتیزول بی‌شمار قرار بگیرند، در ۱۸‌ماهگی IQ وهوش کمتری خواهند داشت. این بچهان بچه‌هایی زیاد ترسو و مضطرب هستند. بد نیست بدانید محدوده یک میلیون بچه در انگلیس از مسئلهات ناشی از عدم تکامل عصبی مانند تاخیر شناختی، ADHD و نگرانی رنج می‌برند که پژوهشگران معتقدند ۱۵ درصدشان امکان پذیر است در تاثیر استرس قبل از تولد باشد.

در این بررسی پژوهشگران فاکتور های استرس مادر در بارداری را بررسی کرده و متوجه شدند تاثیر این استرس در تکامل آینده بچه در خانم های که همسرشان در بارداری نسبت به آنان بی‌رحم بوده و خشونت کرده‌اند، زیاد واضح است. درنتیجه شوهران نقش باارزشی در کم شدن استرس زن باردار دارند. فاکتور های ژنتیکی و محیط زندگی بچه بعد از تولد هم فاکتور های دیگری هستند که در تکامل بچه نقش دارند.

یک تاثیر بزرگ!
طبق این بررسی، استرس مادر احتمال ابتلا به یک سری مسئلهات را افزایش می‌دهد. مثلا احتمال ابتلای بچه به بیش فعالی و کم‌توجهی را دو برابر می‌کند. درنتیجه لازم است استرس مادران در دوران بارداری، سنجیده شود و درصورت احتیاج مداخله برای کم شدن آن انجام شود. در واقع با کم شدن استرس مادر در بارداری می‌توان غیر مستقیم بر پیامد حاملگی و بهبود تکامل نوزادان اثر گذاشت. البته همین حرف‌ها و نتایج تحقیقات هم نبایست بی قراری شما خانم باردار را فراهم آورد وگرنه نقض غرض شده‌است.

پزشک دیوید کاگهیل از دانشگاه داندی در این باره می‌گوید: ما درباره مقادیر زیاد بسیار استرس صحبت می‌کنیم و گرنه اندکی استرس قسمتی طبیعی از زندگی هر روزه است که بدن به مناسبی از پیمانه‌اش برمی‌آید. این هشداری است برای شما که خود را در معرض استرس شنظر قرار ندهید و همین طور برای اطرافیان تا در دوران بارداری کاری نکنند که مقدار استرس شما از حد مجاز فراتر رود. کارشناسان برای کم کردن این استرس‌ها راه‌هایی را توصیه می‌کنند که کلاسهای پیش از زایمان یکی از آنانست. در این کلاسها آنچه خانم ها لازم است درباره بارداری، زایمان و تندرستی بچه بدانند و شیوه‌های آرامش یافتن به آنان آموزش داده می‌شود.

ریشه استرس را ببر
1) ورزش، تمرکز و تمرین آرامش و تمرین تنفس عمیق نه تنها در کم شدن استرس بارداری مؤثرند بلکه به راحتی زایمان هم یاری می‌کنند.

2) نداشتن خواب کافی، نداشتن غذا خوب و اندوهگین بودن خودشان فاکتور های استرس زا به حساب می‌آید و شما را مستعد ضرر در برابر هر استرس حتی کوچک می‌کنند. درنتیجه مراقب خواب و غذا خود باشید و بسیار مواد کافئین‌دار نخورید.

3) امیدوار باشید و نگرش مثبت به وقایع داشته باشید. نظرگاه شما به فاکتور های استرس زا می‌تواند اثر آنان بر شما را کم و بسیار کند. اگر امیدوار باشید، بر استرس مناسبتر غلبه می‌نمایید.

4) بچه‌داپرورشن بزرگ‌ترین تغییر زندگی شماست و امکان پذیر است برای اینکه با این تغییر کنار بیایید احتیاج به حمایت فامیل و دوستان داشته باشید. درنتیجه حتی قبل از تولد نوزاد از اطرافیان خود برای مواجهه با استرس یاری بخواهید.

5) اگر بعد از به‌کار گرفتن تمام این شیوه‌ها استرس داشتید به روانشناسان و رواندکتران مراجعه نمایید.

 نی نی سایت


مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟

برچسب های
مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/01/16-27 ماه قبل
کل بازدید : 1,286
تعداد بازدید ماه جاری : 1,286
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟

 • آیا مایلید احتمال حاملگیتان زیادتر رخ دهدآیا مایلید احتمال حاملگیتان زیادتر رخ دهد
  غلات هیچ لزومی ندارد برای کاهش وزن خود قید کربوهیدراتها را بزنید. تنها کافی است انتخاب عاقلانه ای داشته باشید! کربوهیدراتهای مرکب به شکل برنج قهوه ای، جو دو سر و نان غلات در دسترس شما هستند و هیچ عوارض مخربی بر قند خون یا انسولین بدن ندارند. خوراکیهایی که موجب بهبود عملکرد انسولین در بدن میشوند میتوانند احتمال بارداری را افزایش دهند.پروتئین های گیاهی پروتئین با منشا گیاهی مانند حبوبات، لوبیا و بادام زمینی برخلاف پروتئین های حیوانی همچون گوشت قرمز و گوشت ماکیان، خاصیت باروری دارند. حبوبات همچنین سرشار از آهن هستند و توان باروری را افزایش میدهند. قرار نیست گیاه خوار شوید اما توصیه میکنیم مصرف پروتئین های حیوانی را محدود کنید.لبنیات پرچرب ممکن است به فکرتان نرسیده باشد که شیر، بستنی و لبنیات پرچرب هم بتوانند توان بارداری را افزایش دهند اما مطالعات نشان میدهند خانمهایی که زیاد از این خوراکیها استفاده میکنند، در مقایسه با آنهایی که لبنیات فاقد چربی یا کم چرب میخورند مشکلات کمتری در رابطه با تخمک گذاری دارند. مهمتر اینکه محصولات لبنی سرشار از کلسیم هستند و کلسیم یکی از مواد لازم برای باروری است. شما میتوانید روزانه یک وعده لبنیات بخورید اما افراط در مصرف لبنیات پرچرب توصیه نمیشود
 • چسبندگی جفت در حاملگی خطرناک است یا خیر؟چسبندگی جفت در حاملگی خطرناک است یا خیر؟
  در بارداری یک چیز که خیلی خطرناک است چسبندگی جفت است چسبندگی جفت به این معنا است که رگهای خونی و قسمت های جفت بیش از اندازه در دیواره های رحم فرو رفته باشد.
 • مدل پالتو حاملگی جدید زنانهمدل پالتو حاملگی جدید زنانه
  مدل پالتو حاملگی جدید زنانه را برای شما خانم های باردار عزیز در این بخش قرار داده ایم.
ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است. تازه ترین مطلب علایمی خاص از استرس که نمیدانید! تازه ترین مطلب علایمی خاص از استرس که نمیدانید!
افسردگی می تواند باعث خستگی جسمی شود.
متفاوت متفاوت: در زندگی هرگز حسرت نخورید!! متفاوت متفاوت: در زندگی هرگز حسرت نخورید!!
كاشكي‌ها رو يكي يكي پشت سر بگذار و اجازه نده هيچ جايي برایشان بماند تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند? تازه ترین مطلب آلودگی هوا با اعصاب و روان ما چه می کند?
چتر دود دیگر فقط بر سر تهران گسترده نشده است و شهرهای بزرگ دیگری مثل اصفهان، اراک و حتی تبریز و ارومیه را هم در سایه تاریک خود پنهان کرده است.در کنار تمام معضلات جسمی که نتیجه آلودگی هوا است، روان ما نیز قربانی این چتر سیاه شده. با روانشناسی نقش خانواده در بهداشت روانی با روانشناسی نقش خانواده در بهداشت روانی
پرسش این است که الگوها و رفتار والدین در یک خانواده سالم چگونه باید باشد؟ شاید لازم باشد برای پاسخ به این موضوع به انواع نظام خانوادگی پرداخته شود. مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی مطلبی تازه درباره 10 راه طبیعی برای معالجه افسردگی
با بیش از ۳۴۰ میلیون بیمار در سراسر جهان، افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی به شمار می‌آید. علائم این بیماری شباهت زیادی به دیگر بیماری‌های ناشی از اضطراب دارد؛ اما تشخیص آن به زمان بیشتری نیاز دارد. متفاوت متفاوت: علت های آرایش کردن نوجوانان و چگونگی برخورد با آن متفاوت متفاوت: علت های آرایش کردن نوجوانان و چگونگی برخورد با آن
علاقه برای استفاده از لوازم آرایشی توسط کودکان از جمله نگرانی خانواده هاست از روانشناسی دلایل نداشتن اعتماد به نفس را دور بیندازید! از روانشناسی دلایل نداشتن اعتماد به نفس را دور بیندازید!
آیا این جمله معروف را شنیده اید که ۸۰ درصد ثروت و فراوانی جهانی که در آن زندگی می کنیم تنها در اختیار ۲۰ درصد افراد دنیا قرار گرفته است و مابقی انسان ها گاه حتی شرایط یک زندگی مناسب را هم ندارند؟ از نگاه روانشانسی 10 تست آشفتگی نگرانی اجتماعی از نگاه روانشانسی 10 تست آشفتگی نگرانی اجتماعی
ممکن است تست‌های اختلال اضطراب اجتماعی زیر به شما در تشخیص اینکه آیا از اضطراب اجتماعی رنج می‌برید یا خیر، کمک کند... از نگاه روانشانسی بازگرداندن آرامش به زندگی پرنگرانی امروزی !! از نگاه روانشانسی بازگرداندن آرامش به زندگی پرنگرانی امروزی !!
چگونه آرامش را به زندگی پر اضطراب امروزی بازگردانیم تازه ترین مطلب نگرانی شدید خود را چگونه معالجه کنیم? تازه ترین مطلب نگرانی شدید خود را چگونه معالجه کنیم?
اضطراب گاهی آنقدر آزاردهنده می‌شود که تصور خواهید کرد دیگر نمی توانید زندگی شاد داشته باشید مطلبی تازه درباره دلایل پرخاشگری کلامی در خانم ها ! مطلبی تازه درباره دلایل پرخاشگری کلامی در خانم ها !
بیشتر افراد در هنگام بروز خشم، دو حالت پرخاشگری و یا مخفی کاری را از خود نشان می دهند که هیچ یک از این روشها راه مناسبی برای بروز خشم محسوب نمی شود و هر یک عوارض خاص خود را دارد، بنابراین افراد باید با روشی منطقی از طریق اعتراض کردن و یا صحبت کردن با طرف مقابل خشم خود را کنترل و بروز دهند.

 • بیشتر بدانید ده فایده فوق العاده جوانه گندم!
  بیشتر بدانید ده فایده فوق العاده جوانه گندم!

  جوانه گندم را این روزها به راحتی می توانید تهیه کنید. این جوانه، به دلیل این که سرشار از ویتامین های گروه B و همچنین فیبر است برای سلامتی بسیار مفید است. گردآوری از استفاده توت فرنگی و اثرات سودمندش روی بانوان!
  گردآوری از استفاده توت فرنگی و اثرات سودمندش روی بانوان!

  مصرف توت فرنگی تاثیرات مفید زیادی روی سلامتی بانوان میگذارد می خواهیم به بهترین خاصیت های این میوه اشاره کنیم و روش های درمان خانگی با کمک آن را فرابگیریم تازه ترین مطلب خصوصیات تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار
  تازه ترین مطلب خصوصیات تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار

  تمشک میوه ای ترش و شیرین و پرطرفدار است که میانه ی خوبی با انواع دسرها دارد. این توت خوشرنگ و خوشمزه علاوه بر طعم و زیبایی، خواص زیادی نیز دارد. در این مطلب شما را با گوشه ی کوچکی از خواص این میوه آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید. دید سلامتی استفاده قند و شکر و این زیان آوررات!
  دید سلامتی استفاده قند و شکر و این زیان آوررات!

  اگر می خواهید زودتر به کاهش وزن و تناسب اندام دست یابید توصیه می کنیم مصرف قند و شکر خود را محدود کنید چون این دوماده تاثیر بسزایی در ایجاد اضافه وزن در بدن شما دارند. تازه ترین مطلب ضرر های استفاده بیش از حد غذاهای نمکی !
  تازه ترین مطلب ضرر های استفاده بیش از حد غذاهای نمکی !

  چرا برخی افراد علاقه مند به مصرف غذاهای شور هستند علت این امر چیست چرا مزه شوری برای این افراد اینقدر جذاب است با چه روش هایی می توانند این عادت را ترک کنند.
 • لباس کوتاه زنانه بهاری جدید
  لباس کوتاه زنانه بهاری جدید

  لباس کوتاه زنانه بهاری جدید آووکادو و فواید تایید شده آن را بدانید
  آووکادو و فواید تایید شده آن را بدانید

  آووکادو از میوه های دیگر متفاوت است در واقع یک میوه خامه ای، و چرب است که در آب و هوای گرم و بیشتر در غذاهای مکزیکی و آمریکای جنوبی وجود دارد همچنین به عنوان گلابی تمساح یا میوه کره شناخته می شود آووکادو تنها میوه همه کاره که مقدار قابل توجهی از چربی تک اشباع ( نوع سالم ) را فراهم می کند. آوکادو یک غذای به طور طبیعی مغذی و شامل نزدیک به 20 ویتامین و مواد معدنی است. چرا فیبر بیشتر در رژیم غذایی روزانه شما مهم است؟
  چرا فیبر بیشتر در رژیم غذایی روزانه شما مهم است؟

  در سال 2014، اندرسون به همراه همکارانش نشان دادند که به طور کلی مصرف فیبر در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته کمتر از مصرف توصیه شده است. طبق نتایج این تحقیق، خیلی از افراد محصولات بدون فیبر و دانه های تصفیه شده مصرف می کنند و باید انتخاب های غذاییشان را عوض کرده و به سراغ محصولاتی بروند که سرشار از فیبر باشد. باز هم بخوانيد از خواص بي نظير ليموترش
  باز هم بخوانيد از خواص بي نظير ليموترش

  ليموترش گنجينه اي از خواصي درماني و غذايي است که سلامتي را ارتقا مي دهد و بسياري از ناخوشي ها را از ما دور مي کند. مدل کفش کرم مجلسی پاشنه دار
  مدل کفش کرم مجلسی پاشنه دار

  مدل کفش کرم مجلسی پاشنه دار
 • سن واقعی بازیگران سینمای ایران
  سن واقعی بازیگران سینمای ایران

  همه چیز ستاره ها برای دوست داران و طرفدارانشون مهم است مخصوصا سن و تاریخ تولد و اینکه خانم باشی یا آقا فرق نمیکنه و وقتی معروف میشی همه دوست دارند همه چیز تورو بدونن و امروز با نگاهی به سن ستاره ها با شماییم ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار
  ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار

  بعد از کسود بازار بازار اوراق مشارکت مسکن گران و گرانتر شدن و وجری شد که بازار کازبی در این  قسمت ایجاد شد و این بازار رشد کرد والان خبرهایی مبنی بر کاهش قیمت این بازار به گوش میرسد بازی چیستان
  بازی چیستان

  با سلام جوابهای چیستان را در بخش نظرات بگذارید.سعی هم بکنید جوابها رو خودتون بنویسید یا این که از اینترنت کپی کنید.این بخش هر هفته روزای یکشنبه برگزار می شود.منتظر جوابهای شما در سایت شیثار در بخش نظرات هستیم با ما همراه باشید. سحر قریشی با عینکی تازه
  سحر قریشی با عینکی تازه

  امروز عکس سحر قریشی با عینک تازه او رو براتون داریم سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس
  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس

  امروز خبری ناگوار در تهران به گوش ها رسید خبر سقوط هواپیمای مسافربری دیگری در تهران که متاسفانه تمامی سرنشینان آن نیز فوت کرده اند

مدل لباس و دامن زنانه بلند 2015 مدل لباس و دامن زنانه بلند 2015
مدل لباس و دامن زنانه بلند 2015
چه روغنی را کی و چقدر بخوریم چه روغنی را کی و چقدر بخوریم
هر روغنی فواید خودش را دارد و البته فوایدی که بهتر است با زمان مصرف اون ها آشنا باشیم تا بتوانیم هر چه بیشتر از این روغن ها بهره ببریم
دردسر های بارداری مهناز افشار دردسر های بارداری مهناز افشار
بارداری مهناز افشار یکی از جنجالی ترین بارداری های ایران در سال های اخیر بوده که خبرهای فراوانی رو در بر داشته که داستان این بارداری جنجالی رو براتون داریم
اگر با این مشکل روبرو هستید فالوده سیب بخورید اگر با این مشکل روبرو هستید فالوده سیب بخورید
گاهی مشکلات کوچک ممکن است که شما عصبی شوید و البته در پی آن اشتهای خود را نیز از دست بدهید
اگر پوست سفید می خواهید این مطلب را بخوانید اگر پوست سفید می خواهید این مطلب را بخوانید
امروز ماسک هایی رو براتون داریم که با استفاده از آن ها میتونین صورتی سفید و زیباتر را داشته باشید این شما و این 5 ماسک سفید کننده صورت
گلایه های زوج بازیگر ریما رامین فر و امیر جعفری گلایه های زوج بازیگر ریما رامین فر و امیر جعفری
امیر جعفری و ریما رامین فر در برنامه تلویزیونی هفته این هفته شرکت کردنن و گلایه های خود را از دنیای کاری وبازیگری خود را به زبان آورده اند که خواندنی و البته شنیدنی است که اگر این برنامه رو ندیدید ما خلاصه این حرف ها رو امروز برای شما ودستان داریم
مشخص کردن جنسیت فرزند و عوامل تاثیر گذار بر آن مشخص کردن جنسیت فرزند و عوامل تاثیر گذار بر آن
تازگی ها خیلی ها به دنبال مشخص کردن جنسی بچه هاشون هستند و جنسیت فرزند هر روز مهمتر شده و البته دلایلی نیز پشت این اهمیت روز افزون نیز هست
جسیکا آلبا و قیمت لباس هایش جسیکا آلبا و قیمت لباس هایش
آیا جسیکا آلبا رو دوست دارید و سعی کردید تا حالا از او الگو بردارید  و بخواین لباس پوشیدنتون شبیه او باشه یا نه؟ اگر جسیکا آلبا مورد توجه و علاقه شما است امروز آماری از لباس های او و البته مبلغ هر کدوم رو براتون داریم
اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید
یک فوق تخصص غدد و متابولیسم به بررسی علت‌های اصلی آسیب به سیستم عصبی خودکار پرداخت و گفت: آسیب به سیستم عصبی خودکار منجر به بروز علائم مختلفی در افراد می‌شود که تشخیص آن نیاز به مراجعه بیمار به پزشک و انجام بررسی‌های لازم دارد.
دستور تهیه مربای تمشک دستور تهیه مربای تمشک
امروز باز با یک دستور العمل خانه داری دیگه با شما ودستانیم وبراتون امروز دستور تهیه مربای تمشک رو داریم که فکرکنم باب میل و خوش آیند شما دوستان باشه
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو