هوالرزاق
ads


مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

مشکی اکثرا برای ما رنگ ناراحت کننده ای ات و رنگ نا امیدی و غم است اما اثرا رضا صادقی را همیشه با لباس مشکی دیده ایم و او میگوید مشکی رنگ عشق است، اما این تفاوت از کجاست

 برای همین مسئله سراغ محمود هندی پور، روانشناس و مشاور خانواده رفتیم و مشکی پوشی رضا صادقی را مورد بررسی قرار دادیم و یک تحلیل روانشناسانه روی پوشش او انجام دادیم

یک انتخاب آگاهانه

رضا صادقی گفته: «چرا ما ایرانی ها معتقدیم مشکی رنگ عزاست و در مقابل، همه عرفا رنگ سیاه نیمه شب را برای خلوت با معبود برمی گزینند، چرا پارچه کعبه مشکی است؟ همه درویش، همه عارف، جای عاشق پس کجاست؟» آیا واقعا مشکی رنگ عشق است؟ یک رنگ و یکدست بودن رنگ مشکی را می توان رنگ یک عاشق دانست. به عقیده محمود هندی پور، روانشناس رضا صادقی از انتخاب رنگ مشکی به عنوان یک پوشش همیشگی، یک فلسفه و یک جهانبینی را دنبال می کند.به عبارتی او برای این انتخاب فلسفه خاص خود را دارد و آگاهانه دست به این انتخاب زده است. او می گوید:«یک فرد می تواند خیلی به رنگ مشکی علاقه مند باشد، اما از نظر روحی و خلقی در شرایط نامطلوبی قرار نگیرد. این حس در هر فردی می تواند نسبت به هر رنگی وجود داشته باشد، مثلا من فردی را می شناسم که اصرار به پوشیدن رنگ سفید دارد.» در فرهنگ ما ایرانی ها مشکی پوشیدن نشانه وجود غم یا عزاست هنگامی که دوست یا یکی از نزدیکان را با البسه مشکی می بینیم مضطرب می شویم که آیا اتفاقی افتاده؟ «این موضوع در بیشتر فرهنگ ها مصداق دارد. به هر حال بیشتر اشخاص رنگ مشکی انتخاب اول شان نیست.

هنجارشکنی

شاید بتوان گفت رضا صادقی نمی خواهد اسیر کلیشه های فرهنگ شود و به نوعی هنجارشکنی می کند ولی نمی توان گفت هنجارشکنی همواره امری نامطلوب است. به عنوان مثال؛ وقتی که جمله خسته نباشید در پروسه هنجارشکنی به خدا قوت تغییر داده می شود، یک هنجارشکنی مثبت روی داده.

در فرهنگ ما خسته نباشید، نسبت به خدا قوت جمله عمومی تر و مصطلح تری می باشد اما این هنجارشکنی مثبت می باشد و اگر این فرهنگ سازی در جامعه انجام شود، حس زیباتری به همراه خواهد داشت. گاهی نیز این هنجارشکنی ها می تواند یک اعتراض به همراه داشته باشد. اعتراض به عدم صداقت و یک رنگی بین آدم ها همان طور که در یکی از ترانه هایش می خواند: چی می شد اگه دروغ تو لحظه ما جا نداشت چی می شد اگه دو رنگی هم دیگه معنا نداشت، کاش می شد واسه هوس رفاقتارو نفروخت، کاش می شد صداقتو رو تن هر آینه دوخت، چرا ما آدما گاهی وقتا خیلی بد می شیم واسه راه هم دیگه خواسته نخواسته سد می شیم، جای مرهم واسه زخم عاشقا نمک می شیم هرکی با ما صادقه باهاش پر از کلک می شیم؟! اگر بخواهم به شکل یک نمودار خطی مطرح کنم به این شکل می شود که: رضا صادقی نمی خواهد اسیر کلیشه های فرهنگی شود، در نتیجه نوعی هنجارشکنی می کند و به واسطه همین هنجارشکنی اعتراضش را نشان می دهد و در نهایت اینکه او می خواهد فردیت خودش را ابراز کند. نکته مهمی که در روانکاوی و تحلیل های روانی افراد روی آن تاکید می کنیم یکی همین نشان دادن و ابراز کردن فردیت است، آشتی با خود و دوست داشتن خود که نتیجه آن تولید احساس ارزشمندی می باشد و هنگامی که این فاکتورها در شخصیت فرد شکلی ضعیف و بیمار می یابند یا درست شکل نمی گیرند پایه بسیاری از رفتارها و انتخاب های غلط می شوند و در نهایت ایجاد احساسات نامطلوب می کنند. این در حالی می باشد که رضا نمونه فردی می باشد که عوامل بیرونی باعث نشده پا عقب بکشد و دست هایش را از زندگی بیرون بکشد بلکه قدرتمندتر و با ایمان بیشتر زندگی می کند، نمونه بارز آن شرایط فیزیکی ایشان است.

یکرنگی

من خود شاهد این بوده ام وقتی که برای اجرا روی سن می آید چنان با سرعت و قدرت با همان عصای وفادار و همیشه همراهش خودش را به میکروفون می رساند که تنها چیزی که به چشم نمی آید وضعیت فیزیکی اوست. با شهامت گام های بلندی برمی دارد و با انرژی مع الوصفی که نشأت از عشق فراوانش و صرف کردن واقعی فعل خواستن دارد درس پایداری و صبوری و صلابت می دهد به کسانی که جسمی سالم اما روحیه ای ضعیف دارند، رضا صادقی برای انتخاب این نوع از پوشش فلسفه های خاص و جالب خودش را دارد و آن را در مصاحبه های خودش مطرح کرده می باشد اما یکی از اصلی ترین دلیل های آن یک رنگ بودن و خالص بودن رنگ مشکی است، او با پوشیدن مشکی دنبال یکرنگی و رهایی از نیرنگ و دورویی است.«ما به هر حال می پریم بی چشم و دل بی پروبال، ما به مشکی دلخوشیم دورنگی ها رو بی خیال» او کاملا نشان می دهد که مشکی برای او رنگی نیست که از آن غم تراوش کند و ناامیدی را یدک بکشد. در جای دیگری می خواند:«کی میگه رنگ غم سیاه رنگ خوش سپیدی» «کی میگه آبی رنگ صداقت مشکیه رنگ پلیدی»! «چرا یه عده ای مشکی و رنگ غم میدونن مگه رنگ پر پرستوی عشقو ندیدن» جمیع این ها نشان دهنده این می باشد که او برای مشکی پوشیدنش دلیل دارد.او برای این انتخاب دلایل، فلسفه، ایدئولوژی و یک جهان بینی خاص دارد و به خاطر همین انتخاب نمی توانیم بگوییم مشکی پوشیدن او یک انتخاب نا آگاهانه است. در واقع آهنگ هایی هم که خوانده است، تاییدی می باشد بر این موضوع که قصد اشاعه و ترویج غم و یأس و دلمردگی را ندارد. کمااینکه در اجراهایش هم کاملا مشهود می باشد او با انرژی و خوشرویی با جمع ارتباط برقرار می کند. در واقع من حداقل نمی بینم که این فرد خلق پایینی داشته باشد یا اینکه به دلایل منفی این پوشش را انتخاب کرده است.»

فاکتور های مورد نیاز

«نکته دیگر این می باشد که قصد من به عنوان یک روانشناس این نیست که به رضا صادقی عزیز بگویم چه رنگی بپوشد بهتر است، چرا که عقیده دارم ویژگی هایی در این شخص وجود دارد، مانند: صداقت، نجابت، یکرنگی، که در کنار خالص بودنش محبوبیت و مقبولیت خودش را اثبات کرده می باشد و خیلی اوقات در کنسرت های او شاهد بودم که برخی از طرفدارنش نیز در شب اجرا مشکی می پوشند. نکته برجسته دیگری هم که به چشم می خورد این می باشد که از نظر من او تنها مشغول ایفای نقش خودش است، از کسی الگوبرداری و تقلید نکرده می باشد و به خاطر همین ویژگی هاست که هم کاراکتر و هم صدایش برای مخاطبانش جذاب شده است.»

اصرار بر رنگی خاص

در اینجا می خواهم وارد تحلیل این موضوع از ابعاد مختلف شوم و از ایشان و طرفدارانش اجازه می خواهم بی پرده و راحت به تحلیل بپردازم. خیلی از آدم ها با دیدن رنگ سیاه، غم دنیا به دل شان سرازیر می شود اما در این میان بهتر می باشد نکته ای مور توجه قرار گیرد: که چرا رضا صادقی بر مشکی پوشیدنش همواره اصرار دارد؟ نکته دیگری که دوست دارم در مورد آن صحبت کنم این می باشد که پافشاری روی یک موضوع چه تاثیراتی می تواند داشته باشد. عامل اول یکنواختی و عدم ایجاد تنوع می باشد که خستگی و عدم کارکرد خوب ذهن را به دنبال دارد، یعنی به عبارتی ایجاد حال بهتر، شادی و فعال شدن مدارهایی که به لذت منتهی می شود، نیازمند تغییر و تنوع در زندگی است. گاهی اوقات در بحث بهداشت روان به افراد پیشنهاد می کنیم که همیشه از یک مسیر مشخص به محل کار نروند، گاهی اوقات این مسیرها را تغییر بدهند. خب قطعا این تنوع در پوشش هم می تواند خیلی تاثیرگذار باشد. این مورد که افراد همواره روی یک نوع پوشش تاکید داشته باشند، می تواند خستگی و فرسودگی ذهن را به دنبال داشته باشد. هرقدر هم که رضا صادقی از مشکی پوشیدنش فلسفه و جهانبینی خاصی داشته باشد، اما در هر صورت ایجاد این خستگی اجتناب ناپذیر است. به واسطه عدم تنوع، بخش هایی که در ذهن نیازمند به این تغییر می باشد تحریک نمی شود و آن بخش مسکوت می ماند.»

خاطره خوش

موضوعی که نباید فراموش شود این می باشد که: ما در جایگاه یک انسان از ۲ موهبت مهم برخورداریم و آن آزادی و اختیارم است، بر اساس همین ۲ فاکتور انسان می تواند خودش انتخاب کند که چه چیزی بپوشد یا اینکه چه رفتارهایی داشته باشد؟ وجود برخی ویژگی های شخصیتی در رضا صادقی نشان می دهد که او عزت نفس بالایی دارد و وجود همین فاکتورها باعث پافشاری او بر پوشش اوست و از این جهت او را با شخصی که مثلا بر اساس مد یا بدون داشتن هیچ فلسفه و منطقی رفتاری را انتخاب و بر ادامه آن پافشاری می کند متمایز می کند. او به واسطه جمیع این فاکتورها، می شود رضا صادقی؛ فردی که به شدت بین مخاطبانش محبوب می باشد و هیچ شکی در آن نیست. خود من هم از بین خوانندگان پاپ تنها به کنسرت او می روم. البته وجود یک خاطره ماندگار هم مزید بر علت است. «سال ۸۸ به همراه همسر فقیدم به کنسرت او رفتم و بعد از اینکه او را از دست دادم، کنسرت رضا صادقی رنگ و بوی خاصی برای من دارد.» در این مجال از من خواسته شد که تحلیل روانشاسانه روی پوشش ایشان انجام دهم، با کمال میل پذیرفتم و دوست دارم بگویم من هم یکی از علاقه مندان او هستم. سالم و شاداب باشی رضای عزیز.

رنگ خوش زندگی

نکته عجیبی که هندی پور در این گفت و گو مطرح می کند، غریزه ذاتی آدم برای دور ماندن از رنگ مشکی است. در آزمایشاتی که انجام شده، اگر پیرامون کودکان چند وسیله به رنگ های مختلف قرار دهیم، آخرین وسیله ای که آنها به سوی آن جذب می شوند، رنگ مشکی است. پس یک بحث غریزی هم در میان است. موضوع بعدی بحث رنگ است. درست می باشد که خیلی از زنان در مهمانی هایی که شب هنگام می باشد از رنگ مشکی استفاده می کنند اما چیزی که در اکثر فرهنگی ها وجود دارد این می باشد که رنگ مشکی را نماد غم می دانند. در اکثر فرهنگ ها داستان به همین شکل می باشد که از پوشش مشکی معمولا وقت عزاداری و از دست دادن عزیزان استفاده می شود، اما موضوع دیگری هم وجود دارد، استفاده از رنگ در پوشش ۲ تاثیر دارد؛ اثری که رنگ روی خود فرد می گذارد و دیگری اثری که روی دیگران دارد. به هر حال باید بدون تعارف بگوییم در جایی که بیشتر از رنگ مشکی استفاده می شود، احساسات مطلوبی به وجود نخواهد آمد.

مثلا هندی ها از رنگ خیلی استفاده می کنند. به غیر از پوشش خودشان، در آپارتمان های شان هم رنگ جایگاه ویژه ای دارد. مثلا آپارتمانی در یک کوچه قرمز می باشد و بعدی سبز، صورتی و بنفش و... این موضوعی می باشد که در افراد حس بهتری تولید می کند. گویا چشمان ما نیاز به نوازش با رنگ های مختلف دارد. در طبیعت هم موضوع به همین شکل است.

رنگ آبی آسمان سبزی درختان و گیاهان الوان بودن گل ها. موضوع بعدی تعصب یا عدم انعطاف پذیری است. من عقیده دارم که اگر کسی ایده ای در مورد نوع پوشش دارد، شاید بد نباشد که در برخی مکان ها، محلی برای تغییر و انعطاف بگذارد. مثلا اگر کسی عقیده دارد که همیشه سفید بپوشد، اگر به یک مراسم ترحیم برود، ممکن می باشد به واسطه علاقه ای که به فرد از دنیا رفته دارد، یا احترامی که برای صاحب عزا قائل می باشد در آن مراسم مشکی بپوشد که نشانه همدلی است، به نظر من این رفتار مخالف ایدئولوژی آن فرد نیست، او فلسفه خودش را دارد، اما اینجا به دلایل مذکور، تغییری را ایجاد می کند. عدم انعطاف پذیری به روی هر موضوعی نوعی دگماتیسم را نشان می دهد که به نظر من یک مقدار از آن تعریفی که برای متعادل بودن داریم، دور است. به همین واسطه شاید بد نباشد که افراد گاهی اوقات به این مسئله فکر کنند که اگر موضوعی خط قرمز آنها نیست، بد نیست که یک مقدار انعطاف از خود نشان دهند.


مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

برچسب های
مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-54 ماه قبل
کل بازدید : 9,879
تعداد بازدید ماه جاری : 6,102
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی


مطالب مرتبط با مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
متداول‌ترین عوامل ایجاد استرس را میدانید؟ متداول‌ترین عوامل ایجاد استرس را میدانید؟
لحظه‌ای برای پاک کردن ذهنتان از استرس و ساده‌تر کردن زندگی‌ خود وقت بگذارید «با كلاس» هستید؟ یا «با كلاس نما»؟ «با كلاس» هستید؟ یا «با كلاس نما»؟
سالم بودن جزء اصول اولیه به قول امروزی‌ها باكلاس بودن است حواس پرتي و علل آن و راهکارهایی برای جلوگيري از آن حواس پرتي و علل آن و راهکارهایی برای جلوگيري از آن
حواس پرتی نقطه مقابل تمرکز حواس است دروغ هایی که به خودمان می گوییم! دروغ هایی که به خودمان می گوییم!
« من وقتی از خانه بیرون می روم حسابی آرایش می کنم، ولی وقتی خانه هستم نه. به نظرم ضرورتی ندارد. شوهرم من را همینجوری پسندیده، دلیلی ندارد بخواهم کلی هزینه روی دست خانواده ام بگذارم و وسایل آرایش چند ده هزار تومانی را داخل خانه تمام کنم. به علاوه می دانید به نظر من مهم است که غریبه ترها ظاهر برازنده تری از آدم ببینند، این آبروی شوهرم هم هست». مواجهه با خیانت پدر یا مادر! مواجهه با خیانت پدر یا مادر!
همیشه مادرم خودش را از پدرم بالاتر می دانست و او را تحقیر می کرد. چندماهی است که متوجه شده ام مادرم با یکی از همکاران مرد خود رابطه دوستانه دارد و دایما دزدکی با او صحبت می کند..... راه‌های کشتن هیولای مضطرب را بلدید؟ راه‌های کشتن هیولای مضطرب را بلدید؟
پدیده اضطراب برای برخی افراد آن‌قدر تکرار می‌شود که زندگی آنها را مختل می‌کند. اما چگونه می‌شود فهمید که اضطراب روزمره به یک اختلال مزمن بدل شده است؟ چطور با ترس از هواپیما کنار بیایید؟ چطور با ترس از هواپیما کنار بیایید؟
برخی افراد برای سوارشدن بر هواپیما دچار نوعی فوبیا می شوند و قادر به تحمل استرس و اضطراب ناشی از آن نیستند و نوعی دلشوره و هراس آن ها را فرا میگیرد چه روش های درمانی برای برطرف کردن این حالت وجود دارد؟ شادی روان با رنگ درمانی! شادی روان با رنگ درمانی!
پژوهش مدرن نشان داده که زمانی که چشمان مان رنگی را لمس می کند مغزمان مواد شیمیایی را رها می کند که هم سطح فیزیکی و هم احساسی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. چرا ﺷﺐ خواب ﺑﻪ ﭼﺸﻤﺎﻧﻢ ﻧﻤﯽ آید؟ چرا ﺷﺐ خواب ﺑﻪ ﭼﺸﻤﺎﻧﻢ ﻧﻤﯽ آید؟
حتما تجربه کرده اید که وقتی خواب کافی نداشته اید، اوضاع شروع به عجیب شدن برایتان می کند. حافظه تان انگار کار نمی کند، نمی توانید روی موضوعات مختلف تمرکز کنید، مضطربید و به سادگی آزرده خاطر می شوید. تاثیر افسردگی بر روند پیری تاثیر افسردگی بر روند پیری
بروز پیری زودرس یکی از مهم‌ترین عوارض جانبی افسردگی به شمار می‌آید

 • دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد!
  دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد!

  دنيا پر از آدم‌هاي با استعداد فقير است. غالب آنها يا فقيرند يا در تنگناهاي مالي دست و پا مي‌زنند يا كمتر از مقداري كه در توان‌شان است پول در مي‌آورند. اين نه به‌دليل دانسته‌هاي‌شان است، بلكه به‌دليل چيزهايي است كه نمي‌دانند.در مورد مشكلات مالي يا حرفه‌اي، غالبا كمبود دادن و گرفتن در كنار هم به چشم مي‌خورد. مردم بي‌پول بسياري وجود دارند كه علت فقرشان اين است كه نه گيرنده خوبي هستند نه بخشنده خوبي؛ در حقيقت نه خوب ياد مي‌گيرند نه خوب ياد مي‌دهند. علت اعتیاد آور بودن این نوع کره
  علت اعتیاد آور بودن این نوع کره

  بادام زمینی جزو خوردنی‌های خوب و نیروزایی است که می‌گویند اگر انسان را بیمار نکند، اعتیاد آور است . این نیرو را دارد که با آن طعم دودی و عطر خوشش، آنقدر انسان را سرگرم کند که شکم، پیام اشتها نداشتن را دریافت نکند. بادام زمینی سرشاراز پروتئین است. چهار راه برای رهایی از خشم
  چهار راه برای رهایی از خشم

  مهار کردن خشم از جمله اقدامات مهم در درمان های روان شناختی است . افراد معمولا از خشم خود رنج می برند ، اگر خشمی که در درون و بیرون فرد است در مان نشود ، می توhند به صورتی سمی آزار دهنده برای فرد تبدیل شود در غالب شرم ، ترس ، اضطراب ، خود آزاری ظاهر شود . چگونه زعفران اصل را بشناسیم؟
  چگونه زعفران اصل را بشناسیم؟

  زعفران از جمله محصولاتی است که مشتری باید تمام حواسش را در حین خرید جمع کند تا بهترین نوع را انتخاب کند. این در حالی است که «گلرنگ» و حتی ریشک ذرت شکل و ظاهری مشابه زعفران داشته و برخی از کاسبان سودجو، آن را به‌جای زعفران اصل به مشتری می‌فروشند. نوشتن دفتر خاطرات به این افراد کمک می کند
  نوشتن دفتر خاطرات به این افراد کمک می کند

  نوشتن چه درباره خاطرات و چه غیر خاطرات باعث ایجاد آرامش در فرد می شود
 • آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟
  آیا زمان مناسب ازدواج با نامزدتان فرارسیده است؟

  بسیاری از خانواده ها هستند که فرزندانشان را در سنین پایین تر قبل از مهیا شدن شرایط ازدواج نامزد می کنند تا آن فرارسیده است که فرزندانمان به خانه خود بروند و جدی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند. سالها بعد با هم ازدواج کنند اما چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که دیگر وقت آن فرارسیده است که فرزندانمان به خانه خود بروند و جدی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند. جرم گیری دندان را جدی بگیرید
  جرم گیری دندان را جدی بگیرید

  مسواک کردن روزانه استفاده از نخ دندان و دهان شویه همگی لازم و برای بهداشت دهان و دندان ضروری است اما باید بدانیم که حتما باید سالانه جرم گیری از دندان را نیز در برنامه خود قرار دهیم . آبروی سینما را نبرید
  آبروی سینما را نبرید

  مدتی است که مغازه های شهر ما شروع به فروش فیلمی را میبینیم به نام نخوری و امروز نامه ای از بازیگر این فیلم منتشر شده است چگونه بخوریم و لاغر شویم
  چگونه بخوریم و لاغر شویم

  یکی از روشهای کاهش وزن خوردن مواد غذایی هست که متابولیسم بدن را بالا می برد. هر چه سوختو ساز بدن بیشتر شود رد نتیجه چربی ها انباشته نمی شوند در نتیجه فرد به چاقی نیز مبتلا نمی شود.  حریم خصوصی در داخل خودرو
  حریم خصوصی در داخل خودرو

  این خبر نه راجع به ایران که راجع به خارج ایران و فرانسه اونم رئیس جمهور این کشور است
 • ویروس سرطان‌زا، در مردان و زنان، هر دو!
  ویروس سرطان‌زا، در مردان و زنان، هر دو!

  یکی از ویروس‌های جدی و شایع به خصوص در افرادی که تعداد دفعات تماس و تعداد شریک‌های جنسی‌شان است مشهورترین بازیگر ایرانی خواننده شد!
  مشهورترین بازیگر ایرانی خواننده شد!

  در بین بازیگران و بازیکنان فوتبال خوانندگی حسابی شایع شده و بیشتر بازیگران به خوانندگی روی آورده اند. یکی از این بازیگران مشهور اقای امین حیایی  ست که بعد از محمد رضا گلزار خبرجنجالی بازیگر شدنش حسابی جنجال برانگیز شده. در مطلب زیر بیوگرافی مختصری از این بازیگر و خواننده مشهور رو برای شما دوستان گرامی گذاشتم درمان انزال زودرس
  درمان انزال زودرس

  انزال زودرس شایع‌ترین اختلال جنسی در بین مردان زیر ۴۰ سال است. در بین افراد بالای ۴۰ سال هم این مشکل وجود دارد ولی اختلال شماره یک نیست. بنابراین اگر این مشکل را دارید تنها نیستید و امیدوارم در این نوشتار پاسخ سئوالاتتان را بگیرید ارضای جنسی در مردان
  ارضای جنسی در مردان

  بسیاری از مردان در طول دوره زندگی خود اختلالات ارگاسم (ارضای جنسی) را تجربه می کنند. در اغلب موارد، مشکلات روانی از جمله اضطراب، استرس شغلی و تاریخچه سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، عامل اصلی این اختلالات  به شمار می روند شایع ترین بیماری مقاربتی
  شایع ترین بیماری مقاربتی

  کلامیدیا اولین بیماری و سوزاک دومین بیماری شایع مقاربتی در جهان محسوب می شوند. البته آمار دقیقی از شیوع این بیماری ها در ایران موجود نیست چون مسائل فرهنگی باعث می شود افراد اطلاعات دقیقی از خود ارائه ندهند.

راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار
با فرا رسیدن فصل بهار و رویش درختان بسیاری از انسان‌ها که همیشه از سرما و فصل زمستان فراری هستند با شادابی خود را برای گرم شدن هوا و سرسبزی زمین آماده می‌کنند اما کسانی هم هستند که از خواب آلودگی، رخوت و بی‌رمقی در این فصل گلایه دارند و احساس می‌کنند که افسردگی با آغاز فصل بهار سراغ شان آمده و شادابی را از آنها گرفته است.
ضرر تنهایی، بدتر از مضرات سیگار است ضرر تنهایی، بدتر از مضرات سیگار است
بنابر اعلام محققان، تخمین‌زده شده است که ۴۰ درصد از ما انسان‌ها زمانی در زندگی‌مان دچار درد جانکاه تنهایی می‌شویم. با این حال تعداد کمی از ما می‌دانیم که این موضوع چه اثری روی ما می‌گذارد. بر این اساس درباره تنهایی چند حقیقت بیان شده است:
خلاصی از اضطراب با روشی عجیب خلاصی از اضطراب با روشی عجیب
فرد مبتلا به تریکوتیلومانیا پیش از کندن مو، میل شدیدی به این کار پیدا می کند که پس از مدتی تبدیل به تنش می شود. کندن مو به فرد آرامش، و گاهی اوقات لذت می دهد ولی بلافاصله پس از انجام این عمل، عذاب وجدان شدیدی به سراغ او می آید.
از خواص و مضرات باقلا چه می دانید؟ از خواص و مضرات باقلا چه می دانید؟
شكی نیست كه باقالا یكی از محبوب‌ترین حبوبات ایران به شمار می‌آید. طعم، بو و مزه آن به‌خصوص اگر با گلپر و سركه آبپز شود، خاطرات دربند و دركه و شب‌های سرد زمستان را به بهترین نحو تداعی می‌كند!
خواص فوق العاده گیاه کرفس خواص فوق العاده گیاه کرفس
بعضی وقتها محققین فواید جدیدی از گياهان را معرفي مي کنند؛ به عنوان مثال طي تحقیقات جديد معین شده است که تخم کرفس فشار خون بالا را کاهش مي دهد اما آيا واقعاً موثر است؟
سمی بودن فروکتوز در مقابل شکر سمی بودن فروکتوز در مقابل شکر
پژوهشگران بیولوژی دانشکده اولتاه دریافتند؛ تغذیه موش ها با اندازه مشابه شکر استفاده شده در رژیم غذایی مردم عادی به معنی ترکیبگلوکز-فروکتوز شربت ذرت با مقدار زیاد فروکتوز خیلی سمی تر از ساکاروز یا همان شکر نرمال بود، به طوری که موجب کاهش باروری و طول عمر موش های ماده شد.
بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید! بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید!
بعد از ورزش چه مواد غذایی را باید بخورید و سراغ چه خوراکی هایی نروید. این موضوع بحث امروز ما است که سراغ چه نوع از ماده های غذایی می توانیم برویم و بخوریم. شما ممکن است برنامه ورزشی درستی را دنبال کنید اما برنامه غذایی غلطی داشته باشید. پس بهتر است بعد از ورزش به این مواد غذایی نزدیک نشوید.
یک وعده از این خوراکیها در هفته، باعث افزایش فشار خون می شود یک وعده از این خوراکیها در هفته، باعث افزایش فشار خون می شود
پژوهشگران اهل سنگاپور در تحقیقات دریافتند که خوردن غذا در رستوران ریسک ابتلا به فشار خون را بالا می برد بطوری که حداقل هفته ای یک بار غذا در بیرون از منزل و یا غذای فست فود این ریسک را 6 درصد افزایش می دهد.
اسنک هایی که به جای ضرر، فایده دارند اسنک هایی که به جای ضرر، فایده دارند
حالا که روزها طولانی شده اند، آدم نیاز به میان‌وعده را کاملا احساس می کند زیرا فاصله میان زمان ناهار و شام زیاد شده است. خیلی از ما تا عصر سرکار و پشت میزهایمان مشغول به کار هستیم.
هله‌هوله‌ هایی مغذی و کم کالری هله‌هوله‌ هایی مغذی و کم کالری
افزایش وزن و چاقي بسیار آسانتر از آنچه که فکرش را بکنید به سراغتان می آید، وقتي انرژی زیادی كه با خوردن غذاها و نوشيدني‌ها مي‌گيريد، زیادتر از میزان لازم روزانه‌تان باشد يعني حتي اگر روزانه فقط 50 كيلوكالري زیادتر از احتیاجات روزانه انرژی کسب كنيد، اين مقدار در ماه 1400 كيلوكالري مي‌شود و بسیار آسان حدود نيم كيلوگرم بافت چربي به بدن‌تان اضافه مي‌شود.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو