مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> روانشناسی-->>> مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

 • زمان درج : 83 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-05-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 10052
  بازدید ماه:6275
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

مشکی اکثرا برای ما رنگ ناراحت کننده ای ات و رنگ نا امیدی و غم است اما اثرا رضا صادقی را همیشه با لباس مشکی دیده ایم و او میگوید مشکی رنگ عشق است، اما این تفاوت از کجاست

 برای همین مسئله سراغ محمود هندی پور، روانشناس و مشاور خانواده رفتیم و مشکی پوشی رضا صادقی را مورد بررسی قرار دادیم و یک تحلیل روانشناسانه روی پوشش او انجام دادیم

یک انتخاب آگاهانه

رضا صادقی گفته: «چرا ما ایرانی ها معتقدیم مشکی رنگ عزاست و در مقابل، همه عرفا رنگ سیاه نیمه شب را برای خلوت با معبود برمی گزینند، چرا پارچه کعبه مشکی است؟ همه درویش، همه عارف، جای عاشق پس کجاست؟» آیا واقعا مشکی رنگ عشق است؟ یک رنگ و یکدست بودن رنگ مشکی را می توان رنگ یک عاشق دانست. به عقیده محمود هندی پور، روانشناس رضا صادقی از انتخاب رنگ مشکی به عنوان یک پوشش همیشگی، یک فلسفه و یک جهانبینی را دنبال می کند.به عبارتی او برای این انتخاب فلسفه خاص خود را دارد و آگاهانه دست به این انتخاب زده است. او می گوید:«یک فرد می تواند خیلی به رنگ مشکی علاقه مند باشد، اما از نظر روحی و خلقی در شرایط نامطلوبی قرار نگیرد. این حس در هر فردی می تواند نسبت به هر رنگی وجود داشته باشد، مثلا من فردی را می شناسم که اصرار به پوشیدن رنگ سفید دارد.» در فرهنگ ما ایرانی ها مشکی پوشیدن نشانه وجود غم یا عزاست هنگامی که دوست یا یکی از نزدیکان را با البسه مشکی می بینیم مضطرب می شویم که آیا اتفاقی افتاده؟ «این موضوع در بیشتر فرهنگ ها مصداق دارد. به هر حال بیشتر اشخاص رنگ مشکی انتخاب اول شان نیست.

هنجارشکنی

شاید بتوان گفت رضا صادقی نمی خواهد اسیر کلیشه های فرهنگ شود و به نوعی هنجارشکنی می کند ولی نمی توان گفت هنجارشکنی همواره امری نامطلوب است. به عنوان مثال؛ وقتی که جمله خسته نباشید در پروسه هنجارشکنی به خدا قوت تغییر داده می شود، یک هنجارشکنی مثبت روی داده.

در فرهنگ ما خسته نباشید، نسبت به خدا قوت جمله عمومی تر و مصطلح تری می باشد اما این هنجارشکنی مثبت می باشد و اگر این فرهنگ سازی در جامعه انجام شود، حس زیباتری به همراه خواهد داشت. گاهی نیز این هنجارشکنی ها می تواند یک اعتراض به همراه داشته باشد. اعتراض به عدم صداقت و یک رنگی بین آدم ها همان طور که در یکی از ترانه هایش می خواند: چی می شد اگه دروغ تو لحظه ما جا نداشت چی می شد اگه دو رنگی هم دیگه معنا نداشت، کاش می شد واسه هوس رفاقتارو نفروخت، کاش می شد صداقتو رو تن هر آینه دوخت، چرا ما آدما گاهی وقتا خیلی بد می شیم واسه راه هم دیگه خواسته نخواسته سد می شیم، جای مرهم واسه زخم عاشقا نمک می شیم هرکی با ما صادقه باهاش پر از کلک می شیم؟! اگر بخواهم به شکل یک نمودار خطی مطرح کنم به این شکل می شود که: رضا صادقی نمی خواهد اسیر کلیشه های فرهنگی شود، در نتیجه نوعی هنجارشکنی می کند و به واسطه همین هنجارشکنی اعتراضش را نشان می دهد و در نهایت اینکه او می خواهد فردیت خودش را ابراز کند. نکته مهمی که در روانکاوی و تحلیل های روانی افراد روی آن تاکید می کنیم یکی همین نشان دادن و ابراز کردن فردیت است، آشتی با خود و دوست داشتن خود که نتیجه آن تولید احساس ارزشمندی می باشد و هنگامی که این فاکتورها در شخصیت فرد شکلی ضعیف و بیمار می یابند یا درست شکل نمی گیرند پایه بسیاری از رفتارها و انتخاب های غلط می شوند و در نهایت ایجاد احساسات نامطلوب می کنند. این در حالی می باشد که رضا نمونه فردی می باشد که عوامل بیرونی باعث نشده پا عقب بکشد و دست هایش را از زندگی بیرون بکشد بلکه قدرتمندتر و با ایمان بیشتر زندگی می کند، نمونه بارز آن شرایط فیزیکی ایشان است.

یکرنگی

من خود شاهد این بوده ام وقتی که برای اجرا روی سن می آید چنان با سرعت و قدرت با همان عصای وفادار و همیشه همراهش خودش را به میکروفون می رساند که تنها چیزی که به چشم نمی آید وضعیت فیزیکی اوست. با شهامت گام های بلندی برمی دارد و با انرژی مع الوصفی که نشأت از عشق فراوانش و صرف کردن واقعی فعل خواستن دارد درس پایداری و صبوری و صلابت می دهد به کسانی که جسمی سالم اما روحیه ای ضعیف دارند، رضا صادقی برای انتخاب این نوع از پوشش فلسفه های خاص و جالب خودش را دارد و آن را در مصاحبه های خودش مطرح کرده می باشد اما یکی از اصلی ترین دلیل های آن یک رنگ بودن و خالص بودن رنگ مشکی است، او با پوشیدن مشکی دنبال یکرنگی و رهایی از نیرنگ و دورویی است.«ما به هر حال می پریم بی چشم و دل بی پروبال، ما به مشکی دلخوشیم دورنگی ها رو بی خیال» او کاملا نشان می دهد که مشکی برای او رنگی نیست که از آن غم تراوش کند و ناامیدی را یدک بکشد. در جای دیگری می خواند:«کی میگه رنگ غم سیاه رنگ خوش سپیدی» «کی میگه آبی رنگ صداقت مشکیه رنگ پلیدی»! «چرا یه عده ای مشکی و رنگ غم میدونن مگه رنگ پر پرستوی عشقو ندیدن» جمیع این ها نشان دهنده این می باشد که او برای مشکی پوشیدنش دلیل دارد.او برای این انتخاب دلایل، فلسفه، ایدئولوژی و یک جهان بینی خاص دارد و به خاطر همین انتخاب نمی توانیم بگوییم مشکی پوشیدن او یک انتخاب نا آگاهانه است. در واقع آهنگ هایی هم که خوانده است، تاییدی می باشد بر این موضوع که قصد اشاعه و ترویج غم و یأس و دلمردگی را ندارد. کمااینکه در اجراهایش هم کاملا مشهود می باشد او با انرژی و خوشرویی با جمع ارتباط برقرار می کند. در واقع من حداقل نمی بینم که این فرد خلق پایینی داشته باشد یا اینکه به دلایل منفی این پوشش را انتخاب کرده است.»

فاکتور های مورد نیاز

«نکته دیگر این می باشد که قصد من به عنوان یک روانشناس این نیست که به رضا صادقی عزیز بگویم چه رنگی بپوشد بهتر است، چرا که عقیده دارم ویژگی هایی در این شخص وجود دارد، مانند: صداقت، نجابت، یکرنگی، که در کنار خالص بودنش محبوبیت و مقبولیت خودش را اثبات کرده می باشد و خیلی اوقات در کنسرت های او شاهد بودم که برخی از طرفدارنش نیز در شب اجرا مشکی می پوشند. نکته برجسته دیگری هم که به چشم می خورد این می باشد که از نظر من او تنها مشغول ایفای نقش خودش است، از کسی الگوبرداری و تقلید نکرده می باشد و به خاطر همین ویژگی هاست که هم کاراکتر و هم صدایش برای مخاطبانش جذاب شده است.»

اصرار بر رنگی خاص

در اینجا می خواهم وارد تحلیل این موضوع از ابعاد مختلف شوم و از ایشان و طرفدارانش اجازه می خواهم بی پرده و راحت به تحلیل بپردازم. خیلی از آدم ها با دیدن رنگ سیاه، غم دنیا به دل شان سرازیر می شود اما در این میان بهتر می باشد نکته ای مور توجه قرار گیرد: که چرا رضا صادقی بر مشکی پوشیدنش همواره اصرار دارد؟ نکته دیگری که دوست دارم در مورد آن صحبت کنم این می باشد که پافشاری روی یک موضوع چه تاثیراتی می تواند داشته باشد. عامل اول یکنواختی و عدم ایجاد تنوع می باشد که خستگی و عدم کارکرد خوب ذهن را به دنبال دارد، یعنی به عبارتی ایجاد حال بهتر، شادی و فعال شدن مدارهایی که به لذت منتهی می شود، نیازمند تغییر و تنوع در زندگی است. گاهی اوقات در بحث بهداشت روان به افراد پیشنهاد می کنیم که همیشه از یک مسیر مشخص به محل کار نروند، گاهی اوقات این مسیرها را تغییر بدهند. خب قطعا این تنوع در پوشش هم می تواند خیلی تاثیرگذار باشد. این مورد که افراد همواره روی یک نوع پوشش تاکید داشته باشند، می تواند خستگی و فرسودگی ذهن را به دنبال داشته باشد. هرقدر هم که رضا صادقی از مشکی پوشیدنش فلسفه و جهانبینی خاصی داشته باشد، اما در هر صورت ایجاد این خستگی اجتناب ناپذیر است. به واسطه عدم تنوع، بخش هایی که در ذهن نیازمند به این تغییر می باشد تحریک نمی شود و آن بخش مسکوت می ماند.»

خاطره خوش

موضوعی که نباید فراموش شود این می باشد که: ما در جایگاه یک انسان از ۲ موهبت مهم برخورداریم و آن آزادی و اختیارم است، بر اساس همین ۲ فاکتور انسان می تواند خودش انتخاب کند که چه چیزی بپوشد یا اینکه چه رفتارهایی داشته باشد؟ وجود برخی ویژگی های شخصیتی در رضا صادقی نشان می دهد که او عزت نفس بالایی دارد و وجود همین فاکتورها باعث پافشاری او بر پوشش اوست و از این جهت او را با شخصی که مثلا بر اساس مد یا بدون داشتن هیچ فلسفه و منطقی رفتاری را انتخاب و بر ادامه آن پافشاری می کند متمایز می کند. او به واسطه جمیع این فاکتورها، می شود رضا صادقی؛ فردی که به شدت بین مخاطبانش محبوب می باشد و هیچ شکی در آن نیست. خود من هم از بین خوانندگان پاپ تنها به کنسرت او می روم. البته وجود یک خاطره ماندگار هم مزید بر علت است. «سال ۸۸ به همراه همسر فقیدم به کنسرت او رفتم و بعد از اینکه او را از دست دادم، کنسرت رضا صادقی رنگ و بوی خاصی برای من دارد.» در این مجال از من خواسته شد که تحلیل روانشاسانه روی پوشش ایشان انجام دهم، با کمال میل پذیرفتم و دوست دارم بگویم من هم یکی از علاقه مندان او هستم. سالم و شاداب باشی رضای عزیز.

رنگ خوش زندگی

نکته عجیبی که هندی پور در این گفت و گو مطرح می کند، غریزه ذاتی آدم برای دور ماندن از رنگ مشکی است. در آزمایشاتی که انجام شده، اگر پیرامون کودکان چند وسیله به رنگ های مختلف قرار دهیم، آخرین وسیله ای که آنها به سوی آن جذب می شوند، رنگ مشکی است. پس یک بحث غریزی هم در میان است. موضوع بعدی بحث رنگ است. درست می باشد که خیلی از زنان در مهمانی هایی که شب هنگام می باشد از رنگ مشکی استفاده می کنند اما چیزی که در اکثر فرهنگی ها وجود دارد این می باشد که رنگ مشکی را نماد غم می دانند. در اکثر فرهنگ ها داستان به همین شکل می باشد که از پوشش مشکی معمولا وقت عزاداری و از دست دادن عزیزان استفاده می شود، اما موضوع دیگری هم وجود دارد، استفاده از رنگ در پوشش ۲ تاثیر دارد؛ اثری که رنگ روی خود فرد می گذارد و دیگری اثری که روی دیگران دارد. به هر حال باید بدون تعارف بگوییم در جایی که بیشتر از رنگ مشکی استفاده می شود، احساسات مطلوبی به وجود نخواهد آمد.

مثلا هندی ها از رنگ خیلی استفاده می کنند. به غیر از پوشش خودشان، در آپارتمان های شان هم رنگ جایگاه ویژه ای دارد. مثلا آپارتمانی در یک کوچه قرمز می باشد و بعدی سبز، صورتی و بنفش و... این موضوعی می باشد که در افراد حس بهتری تولید می کند. گویا چشمان ما نیاز به نوازش با رنگ های مختلف دارد. در طبیعت هم موضوع به همین شکل است.

رنگ آبی آسمان سبزی درختان و گیاهان الوان بودن گل ها. موضوع بعدی تعصب یا عدم انعطاف پذیری است. من عقیده دارم که اگر کسی ایده ای در مورد نوع پوشش دارد، شاید بد نباشد که در برخی مکان ها، محلی برای تغییر و انعطاف بگذارد. مثلا اگر کسی عقیده دارد که همیشه سفید بپوشد، اگر به یک مراسم ترحیم برود، ممکن می باشد به واسطه علاقه ای که به فرد از دنیا رفته دارد، یا احترامی که برای صاحب عزا قائل می باشد در آن مراسم مشکی بپوشد که نشانه همدلی است، به نظر من این رفتار مخالف ایدئولوژی آن فرد نیست، او فلسفه خودش را دارد، اما اینجا به دلایل مذکور، تغییری را ایجاد می کند. عدم انعطاف پذیری به روی هر موضوعی نوعی دگماتیسم را نشان می دهد که به نظر من یک مقدار از آن تعریفی که برای متعادل بودن داریم، دور است. به همین واسطه شاید بد نباشد که افراد گاهی اوقات به این مسئله فکر کنند که اگر موضوعی خط قرمز آنها نیست، بد نیست که یک مقدار انعطاف از خود نشان دهند.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 19 ماه قبل
  • 2019-09-03 21:00:02
  • مقاومت مردان در برابر مشکلات سلامت روان

   متاسفانه آمار بالایی در جامعه به مسائل روحی و روانی گرفتار هستند که این مسائل در بین آقایان و خانم ها تقریبا به یک مقدار رایج است. اما آمارها نشان می دهد که آقایان کمتر حاضر به پذیرش مسائل روانی خود هستند. در دنباله در شیثار میخواهیم درباره تندرستی روانی در آقایان زیادتر صحبت ک
  • 19 ماه قبل
  • 2019-08-22 21:00:02
  • تست روانشناسی برونگرایی و درونگرایی فرد

   باتوجه به علم روانشناسی می توان از طریق خصوصیت های متفاوت مردم به شخصیت درونی مردم پی برد.از دید علم روانشناسی همه ی مردم به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم می شوند.در بخش زیر تست برونگرایی و درونگرایی را گذاشته ایم می توانید برای انجام این تست روانشناسی ما را در سایت شیثار دنب
  • 20 ماه قبل
  • 2019-07-24 09:00:02
  • نگاهی مختصر بر حسادت از دید روانشناسی

   بی‌گمان راجع به چشم و هم‌چشمی و حسادت زیاد شنیده ایم و در مواردی این حس را تجربه کرده‌ایم. شاید تجربه‌ی این حس و در عین حال ناشایست دانستن آن در ما احساس متضادی ایجاد کرده باشد که از یکسو حسادت را نپسندیم و از سوی دیگر با درجات متفاوت دچار آن باشیم.
  • 21 ماه قبل
  • 2019-07-19 09:00:03
  • تست ساده اینکه شما منطقی هستید یا احساسی

   با يک آزمايش ساده مي توانيد تشخيص دهيد که احساسي هستيد يا منطقي؟اين آزمايش ساده به اينگونه است که مطابق تصوير (1) دستانتان را در حاليکه انگشتان از هم فاصله دارند بلافاصله و بدون هيچ فکري نظیر تصاوير (2) و (3) در هم گره کنيد.
  • 21 ماه قبل
  • 2019-07-14 21:00:01
  • چگونه با دلتنگی و مشکل دوری کنار بیاییم

   برای اکثر خانواده ها جدا شدن از دختران و پسران نوجوانشان سخت است و نمی توانند درد دوری و دل تنگی را تحمل کنند به همین علت علم روانشناسی راههایی را برای کنار آمدن بااین مشکل به شما ارائه می دهد مثلا اگر قرار است بچه بزرگتان از شما دور شود مناسبتر است بچه ها دیگر را بااین تقویت تا
  • 21 ماه قبل
  • 2019-06-23 09:00:02
  • یک نقاشی از تست روانشناسی بامزه

   امروزم یک تست روانشناسی بانکم و شیرین دیگه رو براتون داریم که میتونین با توجه به عکس در اون شرکت کنید و توانایی خودتون رو در این تست محک بزنید
  • 22 ماه قبل
  • 2019-06-16 09:00:03
  • چرا رنگ مشکی انتخاب اول بعضی هاست

   مشکی یکی از رنگهای دوست داشتنیی است که مردم خیلیی به آن علاقه دارند. مشکی به سادگی با تمام رنگها سازگار است و انتخاب لباس را ساده تر میکند. با این وجود، علت روانشناسی علاقه مردم به این رنگ، ابعاد دیگر روانشناسی آنان را نیز در برمیگیرد.(روانشناسی رنگها)
  • 23 ماه قبل
  • 2019-05-20 21:00:03
  • در موردافراد مشکی پوش بیشتر بدانیم

   رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشن
  • 23 ماه قبل
  • 2019-05-20 09:00:01
  • چرا آرامش روحی نداریم

   آرامش روحی ندارم!چگونه به یک آرامش واقعی برسیم؟آیا تا بحال احساس افسردگی وکسلی و پوچی و خستگی کرده اید؟ اگر چنین است، آیا هیچ به دلیل آن و این که چرا چنین احساسی به شما دست داده است، اندیشیده اید؟
  • 24 ماه قبل
  • 2019-03-27 21:00:03
  • امید به زندگی آقایان نسبط به خانم ها کمتر است!

   آقایان نسبت به خانم ها دربرابر ریسکات زیادتری هستند و به همین علت مقدار مرگ و میر در آقایان زیادتر از خانم ها است و تندرستی آنان زیادتر در ریسک است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مقدار دلگرمی به زندگی در آقایان با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 77 ماه قبل
  • 2014-10-24 00:00:00
  • ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد

   14همینطور که در حال وبگردی بودم مطلبی خواندنی و زیبا رو مشاهده کردن درباره اینکه با  هر رنگی در شخصیت افراد چه تاثیری دارده و پوشیدن رنگ های متفاوت در سنین متفاوت چه فرقی میکنه  و چه تاثیراتی داره و بد ندیدم که امروز براتون این مطلب رو داشته باشید تا شما هم از خواندن آن لذت ببرید
  • 62 ماه قبل
  • 2016-02-07 00:00:00
  • از نگاه روانشانسی چگونه خودکشی تنها راه باقی مانده می شود؟

   14«استیون فرای»، بازیگر انگلیسی، گفته ای زیبا درباره ی نحوه ی برخورد با بیماران افسرده دارد؛ «اگر کسی را می شناسید که افسرده است؛ لطفاً راه حل تان این نباشد که از او دلیلش را بپرسید. افسردگی پاسخی ساده به موقعیت بد نیست. فقط هست، مانند آب و هوای بد. تلاش کنید که تیرگی، بی حالی، نا
  • 76 ماه قبل
  • 2014-12-01 00:00:00
  • ارتباط رنگ روژ لب و شخصیت خانم ها

   14رنگ روز لب هم میتونه به شخصیت و حال  وروز طرفی که اون رو استفاده میکنه ربط داشته باشه، بله باور نکردنیه اما حقیقت داره
  • 33 ماه قبل
  • 2018-07-07 11:19:30
  • نحوه بیان کردن دوستت دارم

   14توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب
  • 83 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • شناخت شخصیت از روی نقاشی های بی هدف

   14شده تا حالا به صورت کاملا ناخوداگاه کاغذی دم دستتون باشه وبر روی اون شروع به نوشتن و شکل کشیدن بکنید بودن اینکه قصد و منظور خاصی رو داشته باشید؟؟
  • 83 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • تحولات جسمانی یک عاشق

   14

   عشق تاثیرات عجیبی در خلق و خو و رفتارهای هرکدام از ما میگذارد و علاوه بر این تحولات جسمانی نیز در بدن ما دارد که نگاهی به آن ها انداختن بد نیست

  • 71 ماه قبل
  • 2015-05-01 00:00:00
  • چگونه در جوانی پولدار شویم؟

   14در گذشته میلیونر بودن محدود به مردان و زنان میانسال بود. امروز به نظر می رسد نسل جوان اخباری از داستان موفقیت های معجزه آسای خود دارند و این را می توان به عصر انفجار اطلاعات و تحولات تکنولوژیکی امروز نسبت داد.
  • 72 ماه قبل
  • 2015-04-21 00:00:00
  • اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید!

   اکثر ما امروزه دچار اعتیاد به اینترنت ، گوشی همراه ، انواع مختلف تکنولوژی و اطلاعات شده ایم ، اگر می خواهید تا شادتر باشید باید سعی کنید اعتدال را رعایت کنید ،مراحل زیر را برای ترک اعتیاد به اینترنت و زندگی غنی تردنبال کنید.
  • 72 ماه قبل
  • 2015-04-21 00:00:00
  • زندگی با طعم بدبینی

   بدگمانی و بدبینی پرده ایست که میان ما و دیگران کشیده می شود و هیچ گاه نمی گذارد رشته دوستی خود را با آن ها محکم کنیم و از نعمت وفا و محبت بهره مند شویم.
  • 72 ماه قبل
  • 2015-04-21 00:00:00
  • راهکارهای کارآمد در مواجه با ناکامی

   اغلب همه ما در طول زندگی خود دچار ناکامی هایی شده ایم که شاید بعضی از آنها تاثیرات مخربی هم روی ما گذاشته باشند حال ما برای جلوگیری از این تاثیرات منفی باید در صورت مواجه با ناکامی ها با آنها مقابله کنیم.
  • 72 ماه قبل
  • 2015-04-01 00:00:00
  • 1+12 نسخه طبيعي ضد اضطراب

   کمي استرس براي بدن خوب است، مثل وقتي که بدن خود را براي مقابله با شرايط سخت، مانند يک سخنراني، آماده مي‌کند. اما اگر دائما در استرس باشيد،‌ براي سلامتي بد است.
  • 71 ماه قبل
  • 2015-04-23 00:00:00
  • حقایقی درباره بیماری اوتیسم

   کودک مبتلا به اوتیسم حتی اگر کلام داشته باشد، نمی‌تواند درست ارتباط برقرار کند و گفتارش جهت‌دار نیست.
  • 71 ماه قبل
  • 2015-04-23 00:00:00
  • توصیه‌هایی برای احساس آرامش در زندگی

   در دنیای پر اضطراب و سراسر استرس امروز، آرامش و راحتی خیال نعمتی است که بسیاری آرزوی آن را دارند اما برای رسیدن به آرامش تنها آرزو کافی نیست بلکه باید قدم پیش نهاد و کاری کرد.
  • 71 ماه قبل
  • 2015-04-23 00:00:00
  • ۹ روش روانشناسانه برای پایین کشیدن فتیله خشم

   کافی است حرفی بشنود که با چارچوب ذهنی‌اش مغایرت داشته باشد، سریع برافروخته می‌شود، بی‌محلی می‌کند، زیر لب غر می‌زند و به زمین و زمان فحش می‌دهد، اگر از اتفاق پیش آمده خیلی زیاد ناراحت شده باشد که دیگر نگو، روزگاری است که سیاه می‌شود!
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید