هوالرزاق
ads


مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

مشکی اکثرا برای ما رنگ ناراحت کننده ای ات و رنگ نا امیدی و غم است اما اثرا رضا صادقی را همیشه با لباس مشکی دیده ایم و او میگوید مشکی رنگ عشق است، اما این تفاوت از کجاست

 برای همین مسئله سراغ محمود هندی پور، روانشناس و مشاور خانواده رفتیم و مشکی پوشی رضا صادقی را مورد بررسی قرار دادیم و یک تحلیل روانشناسانه روی پوشش او انجام دادیم

یک انتخاب آگاهانه

رضا صادقی گفته: «چرا ما ایرانی ها معتقدیم مشکی رنگ عزاست و در مقابل، همه عرفا رنگ سیاه نیمه شب را برای خلوت با معبود برمی گزینند، چرا پارچه کعبه مشکی است؟ همه درویش، همه عارف، جای عاشق پس کجاست؟» آیا واقعا مشکی رنگ عشق است؟ یک رنگ و یکدست بودن رنگ مشکی را می توان رنگ یک عاشق دانست. به عقیده محمود هندی پور، روانشناس رضا صادقی از انتخاب رنگ مشکی به عنوان یک پوشش همیشگی، یک فلسفه و یک جهانبینی را دنبال می کند.به عبارتی او برای این انتخاب فلسفه خاص خود را دارد و آگاهانه دست به این انتخاب زده است. او می گوید:«یک فرد می تواند خیلی به رنگ مشکی علاقه مند باشد، اما از نظر روحی و خلقی در شرایط نامطلوبی قرار نگیرد. این حس در هر فردی می تواند نسبت به هر رنگی وجود داشته باشد، مثلا من فردی را می شناسم که اصرار به پوشیدن رنگ سفید دارد.» در فرهنگ ما ایرانی ها مشکی پوشیدن نشانه وجود غم یا عزاست هنگامی که دوست یا یکی از نزدیکان را با البسه مشکی می بینیم مضطرب می شویم که آیا اتفاقی افتاده؟ «این موضوع در بیشتر فرهنگ ها مصداق دارد. به هر حال بیشتر اشخاص رنگ مشکی انتخاب اول شان نیست.

هنجارشکنی

شاید بتوان گفت رضا صادقی نمی خواهد اسیر کلیشه های فرهنگ شود و به نوعی هنجارشکنی می کند ولی نمی توان گفت هنجارشکنی همواره امری نامطلوب است. به عنوان مثال؛ وقتی که جمله خسته نباشید در پروسه هنجارشکنی به خدا قوت تغییر داده می شود، یک هنجارشکنی مثبت روی داده.

در فرهنگ ما خسته نباشید، نسبت به خدا قوت جمله عمومی تر و مصطلح تری می باشد اما این هنجارشکنی مثبت می باشد و اگر این فرهنگ سازی در جامعه انجام شود، حس زیباتری به همراه خواهد داشت. گاهی نیز این هنجارشکنی ها می تواند یک اعتراض به همراه داشته باشد. اعتراض به عدم صداقت و یک رنگی بین آدم ها همان طور که در یکی از ترانه هایش می خواند: چی می شد اگه دروغ تو لحظه ما جا نداشت چی می شد اگه دو رنگی هم دیگه معنا نداشت، کاش می شد واسه هوس رفاقتارو نفروخت، کاش می شد صداقتو رو تن هر آینه دوخت، چرا ما آدما گاهی وقتا خیلی بد می شیم واسه راه هم دیگه خواسته نخواسته سد می شیم، جای مرهم واسه زخم عاشقا نمک می شیم هرکی با ما صادقه باهاش پر از کلک می شیم؟! اگر بخواهم به شکل یک نمودار خطی مطرح کنم به این شکل می شود که: رضا صادقی نمی خواهد اسیر کلیشه های فرهنگی شود، در نتیجه نوعی هنجارشکنی می کند و به واسطه همین هنجارشکنی اعتراضش را نشان می دهد و در نهایت اینکه او می خواهد فردیت خودش را ابراز کند. نکته مهمی که در روانکاوی و تحلیل های روانی افراد روی آن تاکید می کنیم یکی همین نشان دادن و ابراز کردن فردیت است، آشتی با خود و دوست داشتن خود که نتیجه آن تولید احساس ارزشمندی می باشد و هنگامی که این فاکتورها در شخصیت فرد شکلی ضعیف و بیمار می یابند یا درست شکل نمی گیرند پایه بسیاری از رفتارها و انتخاب های غلط می شوند و در نهایت ایجاد احساسات نامطلوب می کنند. این در حالی می باشد که رضا نمونه فردی می باشد که عوامل بیرونی باعث نشده پا عقب بکشد و دست هایش را از زندگی بیرون بکشد بلکه قدرتمندتر و با ایمان بیشتر زندگی می کند، نمونه بارز آن شرایط فیزیکی ایشان است.

یکرنگی

من خود شاهد این بوده ام وقتی که برای اجرا روی سن می آید چنان با سرعت و قدرت با همان عصای وفادار و همیشه همراهش خودش را به میکروفون می رساند که تنها چیزی که به چشم نمی آید وضعیت فیزیکی اوست. با شهامت گام های بلندی برمی دارد و با انرژی مع الوصفی که نشأت از عشق فراوانش و صرف کردن واقعی فعل خواستن دارد درس پایداری و صبوری و صلابت می دهد به کسانی که جسمی سالم اما روحیه ای ضعیف دارند، رضا صادقی برای انتخاب این نوع از پوشش فلسفه های خاص و جالب خودش را دارد و آن را در مصاحبه های خودش مطرح کرده می باشد اما یکی از اصلی ترین دلیل های آن یک رنگ بودن و خالص بودن رنگ مشکی است، او با پوشیدن مشکی دنبال یکرنگی و رهایی از نیرنگ و دورویی است.«ما به هر حال می پریم بی چشم و دل بی پروبال، ما به مشکی دلخوشیم دورنگی ها رو بی خیال» او کاملا نشان می دهد که مشکی برای او رنگی نیست که از آن غم تراوش کند و ناامیدی را یدک بکشد. در جای دیگری می خواند:«کی میگه رنگ غم سیاه رنگ خوش سپیدی» «کی میگه آبی رنگ صداقت مشکیه رنگ پلیدی»! «چرا یه عده ای مشکی و رنگ غم میدونن مگه رنگ پر پرستوی عشقو ندیدن» جمیع این ها نشان دهنده این می باشد که او برای مشکی پوشیدنش دلیل دارد.او برای این انتخاب دلایل، فلسفه، ایدئولوژی و یک جهان بینی خاص دارد و به خاطر همین انتخاب نمی توانیم بگوییم مشکی پوشیدن او یک انتخاب نا آگاهانه است. در واقع آهنگ هایی هم که خوانده است، تاییدی می باشد بر این موضوع که قصد اشاعه و ترویج غم و یأس و دلمردگی را ندارد. کمااینکه در اجراهایش هم کاملا مشهود می باشد او با انرژی و خوشرویی با جمع ارتباط برقرار می کند. در واقع من حداقل نمی بینم که این فرد خلق پایینی داشته باشد یا اینکه به دلایل منفی این پوشش را انتخاب کرده است.»

فاکتور های مورد نیاز

«نکته دیگر این می باشد که قصد من به عنوان یک روانشناس این نیست که به رضا صادقی عزیز بگویم چه رنگی بپوشد بهتر است، چرا که عقیده دارم ویژگی هایی در این شخص وجود دارد، مانند: صداقت، نجابت، یکرنگی، که در کنار خالص بودنش محبوبیت و مقبولیت خودش را اثبات کرده می باشد و خیلی اوقات در کنسرت های او شاهد بودم که برخی از طرفدارنش نیز در شب اجرا مشکی می پوشند. نکته برجسته دیگری هم که به چشم می خورد این می باشد که از نظر من او تنها مشغول ایفای نقش خودش است، از کسی الگوبرداری و تقلید نکرده می باشد و به خاطر همین ویژگی هاست که هم کاراکتر و هم صدایش برای مخاطبانش جذاب شده است.»

اصرار بر رنگی خاص

در اینجا می خواهم وارد تحلیل این موضوع از ابعاد مختلف شوم و از ایشان و طرفدارانش اجازه می خواهم بی پرده و راحت به تحلیل بپردازم. خیلی از آدم ها با دیدن رنگ سیاه، غم دنیا به دل شان سرازیر می شود اما در این میان بهتر می باشد نکته ای مور توجه قرار گیرد: که چرا رضا صادقی بر مشکی پوشیدنش همواره اصرار دارد؟ نکته دیگری که دوست دارم در مورد آن صحبت کنم این می باشد که پافشاری روی یک موضوع چه تاثیراتی می تواند داشته باشد. عامل اول یکنواختی و عدم ایجاد تنوع می باشد که خستگی و عدم کارکرد خوب ذهن را به دنبال دارد، یعنی به عبارتی ایجاد حال بهتر، شادی و فعال شدن مدارهایی که به لذت منتهی می شود، نیازمند تغییر و تنوع در زندگی است. گاهی اوقات در بحث بهداشت روان به افراد پیشنهاد می کنیم که همیشه از یک مسیر مشخص به محل کار نروند، گاهی اوقات این مسیرها را تغییر بدهند. خب قطعا این تنوع در پوشش هم می تواند خیلی تاثیرگذار باشد. این مورد که افراد همواره روی یک نوع پوشش تاکید داشته باشند، می تواند خستگی و فرسودگی ذهن را به دنبال داشته باشد. هرقدر هم که رضا صادقی از مشکی پوشیدنش فلسفه و جهانبینی خاصی داشته باشد، اما در هر صورت ایجاد این خستگی اجتناب ناپذیر است. به واسطه عدم تنوع، بخش هایی که در ذهن نیازمند به این تغییر می باشد تحریک نمی شود و آن بخش مسکوت می ماند.»

خاطره خوش

موضوعی که نباید فراموش شود این می باشد که: ما در جایگاه یک انسان از ۲ موهبت مهم برخورداریم و آن آزادی و اختیارم است، بر اساس همین ۲ فاکتور انسان می تواند خودش انتخاب کند که چه چیزی بپوشد یا اینکه چه رفتارهایی داشته باشد؟ وجود برخی ویژگی های شخصیتی در رضا صادقی نشان می دهد که او عزت نفس بالایی دارد و وجود همین فاکتورها باعث پافشاری او بر پوشش اوست و از این جهت او را با شخصی که مثلا بر اساس مد یا بدون داشتن هیچ فلسفه و منطقی رفتاری را انتخاب و بر ادامه آن پافشاری می کند متمایز می کند. او به واسطه جمیع این فاکتورها، می شود رضا صادقی؛ فردی که به شدت بین مخاطبانش محبوب می باشد و هیچ شکی در آن نیست. خود من هم از بین خوانندگان پاپ تنها به کنسرت او می روم. البته وجود یک خاطره ماندگار هم مزید بر علت است. «سال ۸۸ به همراه همسر فقیدم به کنسرت او رفتم و بعد از اینکه او را از دست دادم، کنسرت رضا صادقی رنگ و بوی خاصی برای من دارد.» در این مجال از من خواسته شد که تحلیل روانشاسانه روی پوشش ایشان انجام دهم، با کمال میل پذیرفتم و دوست دارم بگویم من هم یکی از علاقه مندان او هستم. سالم و شاداب باشی رضای عزیز.

رنگ خوش زندگی

نکته عجیبی که هندی پور در این گفت و گو مطرح می کند، غریزه ذاتی آدم برای دور ماندن از رنگ مشکی است. در آزمایشاتی که انجام شده، اگر پیرامون کودکان چند وسیله به رنگ های مختلف قرار دهیم، آخرین وسیله ای که آنها به سوی آن جذب می شوند، رنگ مشکی است. پس یک بحث غریزی هم در میان است. موضوع بعدی بحث رنگ است. درست می باشد که خیلی از زنان در مهمانی هایی که شب هنگام می باشد از رنگ مشکی استفاده می کنند اما چیزی که در اکثر فرهنگی ها وجود دارد این می باشد که رنگ مشکی را نماد غم می دانند. در اکثر فرهنگ ها داستان به همین شکل می باشد که از پوشش مشکی معمولا وقت عزاداری و از دست دادن عزیزان استفاده می شود، اما موضوع دیگری هم وجود دارد، استفاده از رنگ در پوشش ۲ تاثیر دارد؛ اثری که رنگ روی خود فرد می گذارد و دیگری اثری که روی دیگران دارد. به هر حال باید بدون تعارف بگوییم در جایی که بیشتر از رنگ مشکی استفاده می شود، احساسات مطلوبی به وجود نخواهد آمد.

مثلا هندی ها از رنگ خیلی استفاده می کنند. به غیر از پوشش خودشان، در آپارتمان های شان هم رنگ جایگاه ویژه ای دارد. مثلا آپارتمانی در یک کوچه قرمز می باشد و بعدی سبز، صورتی و بنفش و... این موضوعی می باشد که در افراد حس بهتری تولید می کند. گویا چشمان ما نیاز به نوازش با رنگ های مختلف دارد. در طبیعت هم موضوع به همین شکل است.

رنگ آبی آسمان سبزی درختان و گیاهان الوان بودن گل ها. موضوع بعدی تعصب یا عدم انعطاف پذیری است. من عقیده دارم که اگر کسی ایده ای در مورد نوع پوشش دارد، شاید بد نباشد که در برخی مکان ها، محلی برای تغییر و انعطاف بگذارد. مثلا اگر کسی عقیده دارد که همیشه سفید بپوشد، اگر به یک مراسم ترحیم برود، ممکن می باشد به واسطه علاقه ای که به فرد از دنیا رفته دارد، یا احترامی که برای صاحب عزا قائل می باشد در آن مراسم مشکی بپوشد که نشانه همدلی است، به نظر من این رفتار مخالف ایدئولوژی آن فرد نیست، او فلسفه خودش را دارد، اما اینجا به دلایل مذکور، تغییری را ایجاد می کند. عدم انعطاف پذیری به روی هر موضوعی نوعی دگماتیسم را نشان می دهد که به نظر من یک مقدار از آن تعریفی که برای متعادل بودن داریم، دور است. به همین واسطه شاید بد نباشد که افراد گاهی اوقات به این مسئله فکر کنند که اگر موضوعی خط قرمز آنها نیست، بد نیست که یک مقدار انعطاف از خود نشان دهند.


مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

برچسب های
مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-56 ماه قبل
کل بازدید : 9,909
تعداد بازدید ماه جاری : 6,132
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی


مطالب مرتبط با مشکی پوشی رضا صادقی از نگاه روانشناسی

تست منطقی بودن شخصیت تست منطقی بودن شخصیت
امروز تستی دیگر رو در مورد این برای شما داریم که شما درک ککنید که فردی منطقی هستید با اینکه شما بیشتر فردی احساساتی هستید و در گیر احساسات البته این که شما فردی احساسی باید یا فردی منطقی هیچ کدام دلیل بر بد یا خوب بودن شما نیست و تنها تفاوت های شخصیتی در شما به وجود می آورد که شما را از فردی در گروه دیگر متفاوت میکند ارتباط شخصیت افراد با  رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت:  شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از  شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید  روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب  انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از  مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره  آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است.
12 علت عجیب افسردگی! 12 علت عجیب افسردگی!
افسردگی می‌تواند ازجمله عوارض‌جانبی بسیاری از داروها باشد.افسردگی محرک‌های معروف زیادی دارد: ضربه‌روحی، مشکلات مالی، سوگ از دست دادن عزیزان و بیماری نمونه‌هایی از این عوامل هستند. اما اگر افسرده هستید و هیچکدام از اینها درمورد شما صدق نمی‌کند، تعیین یک دلیل خاص برای افسردگیتان کمی دشوار است. درواقع، ممکن است افسردگی شما یک دلیل خاص و مشخص نداشته باشد. 20 اشتباهی که باعث تنهایی می شوند 20 اشتباهی که باعث تنهایی می شوند
برخی افراد حتی بعد از ازدواج هم باز احساس تنهایی می کنند رابطه تنبلی و ترس با موفقیت! رابطه تنبلی و ترس با موفقیت!
اگر به طول زندگی خود تا به امروز نگاه کنید، متوجه می شوید خیلی وقت ها بوده است که آرزو داشته اید شجاع تر باشید، بیشتر به خود اعتماد و کمتر احتیاط و دو دو تا چهار کنید تا بتوانید تغییرات مورد نظر را در زندگی خود به وجود بیاورید. تو بی‌نظیری، خودت خبر نداری تو بی‌نظیری، خودت خبر نداری
عزت نفس عبارت از ارزشی می باشد که از اعتقادات فرد در مورد تمام ویژگی ها و صفاتی که در او وجود دارد نشات می گیرد. پس عزت نفس هر کس بر اساس ترکیبی از اطلاعات عینی در مورد خودش و ارزشمندی ذهنی که برای آن اطلاعات قائل است بنیان نهاده می شود. مسئولیت پذیری و راههای افزایش آن مسئولیت پذیری و راههای افزایش آن
اوّلین و مهم‌ترین مسئولیت بشر در برابر خداوند متعال است نوشتن دفتر خاطرات به این افراد کمک می کند نوشتن دفتر خاطرات به این افراد کمک می کند
نوشتن چه درباره خاطرات و چه غیر خاطرات باعث ایجاد آرامش در فرد می شود چهار راه برای رهایی از خشم چهار راه برای رهایی از خشم
مهار کردن خشم از جمله اقدامات مهم در درمان های روان شناختی است . افراد معمولا از خشم خود رنج می برند ، اگر خشمی که در درون و بیرون فرد است در مان نشود ، می توhند به صورتی سمی آزار دهنده برای فرد تبدیل شود در غالب شرم ، ترس ، اضطراب ، خود آزاری ظاهر شود . دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد! دليل بي‌پولي تان نکته هايي است كه نمي‌دانيد!
دنيا پر از آدم‌هاي با استعداد فقير است. غالب آنها يا فقيرند يا در تنگناهاي مالي دست و پا مي‌زنند يا كمتر از مقداري كه در توان‌شان است پول در مي‌آورند. اين نه به‌دليل دانسته‌هاي‌شان است، بلكه به‌دليل چيزهايي است كه نمي‌دانند.در مورد مشكلات مالي يا حرفه‌اي، غالبا كمبود دادن و گرفتن در كنار هم به چشم مي‌خورد. مردم بي‌پول بسياري وجود دارند كه علت فقرشان اين است كه نه گيرنده خوبي هستند نه بخشنده خوبي؛ در حقيقت نه خوب ياد مي‌گيرند نه خوب ياد مي‌دهند. افسردگي، دختران امروزي را تهديد مي‌كند افسردگي، دختران امروزي را تهديد مي‌كند
افسردگی بیماری هزار چهره‌ای است و گاهی آنقدر از نشانه‌هایش بی‌خبریم که سراغ درمان نمی‌رویم و اجازه می‌دهیم حسابی کهنه شود. اعتماد به نفس و موفقیت درخانم ها اعتماد به نفس و موفقیت درخانم ها
به دلایل زیر توانایی همیشه منجر به اعتماد به‌ نفس نمی‌شود.زنان موفق می‌دانند که در هر کار مردانه‌ای، گاهی خود را در شرایطی نامساعد می‌بینند. ممکن است دست‌کم گرفته شویم، مورد استفاده کمتر قرار گیریم یا حتی حقوق کمتر دریافت کنیم. تحقیقات نشان می‌دهد زنان باید در سطوحی به طور غیرعادی بالا کار کنند تا درمقایسه با همکاران مرد خود توانا به نظر برسند.


مکمل های کاهش دهنده وزن چه چیزهایی هستند؟ مکمل های کاهش دهنده وزن چه چیزهایی هستند؟
متأسفانه، کاهش وزن برای برخی افراد سخت تر است و نیاز به روش های تکمیلی دارد. از جمله این روش ها استفاده از برخی مکمل هاست که علاوه بر مفید بودن برای سلامت جسمی، باعث کاهش وزن نیز می شود. در این مطلب به ۶ نوع از بهترین انواع مکمل های کاهش وزن اشاره شده است.
دانستنی های توده‌های پستانی دانستنی های توده‌های پستانی
این بیماری که در واقع حاصل تغییرات طبیعی پستان ها در پاسخ به هورمون هاست موجب نگرانی بسیاری از بانوان بخصوص در سنین 35 تا 55 سال می شود. علائم آن به صورت دردهای دوره ای پستان ها بخصوص نزدیک به شروع عادت ماهانه همراه با احساس بزرگ شدن پستان ها همراه است. این بیماری می تواند بدون درد بوده و فقط در معاینه با احساس توده های متعدد پستانی تشخیص داده می شوند، در سونوگرافی به صورت کیست های متعدد و دوطرفه پستان دیده می شود. در برخی بیماران ترشحات زرد مایل به سبز یا بی رنگ از نوک پستان ها دیده می شود. سایز این کیست ها کمتر از سه سانتی متر بوده و اغلب در سایزهای دو تا ده میلی متر وجود دارد. این کیست ها هر چند وقت از بین رفته و کیست های جدید تشکیل می شوند. برخلاف تصور عمومی این کیست ها بندرت به سرطان پستان منجر می شود
خواص دمنوش ریحان برای سلامتی خواص دمنوش ریحان برای سلامتی
این بار می‌خواهیم یک دمنوش گیاهی دیگر را معرفی کنیم، دم‌نوش گیاه ریحان دارای خواص بسیار زیادی است، از جمله: آرام بخش و نشاط آور، برطرف کننده گلودرد، ضد دل‌پیچه و تهوع و مناسب برای دستگاه گوارش.پیشنهاد می‌کنیم گاهی این دمنوش را جایگزین چای سیاه کنید
چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته
تحقیقات گسترده ای که درکانادا در سال ۲۰۱۳ انجام شده نشان داده است که بدن افرادی که گوشت قرمز مصرف نمی کنند نسبت به افرادی که زیاد گوشت قرمز می خورند دارای توده چربی کمتری بوده و احتمال چاقی در این افراد به میزان قابل توجهی کمتر است ( ۴/۹ درصد در مقابل ۳/۳۳ درصد ). علاوه بر این، یافته های جدیدترین تحقیقی که توسط انجمن چاقی آمریکا در سال ۲۰۱۳ انجام شده است نشانگر این است که افراد چاقی که به رژیم های گیاهخواری رو می آورند بیش از افراد چاق دیگر که رژیم های معمولی می گیرند وزن کم می کنند حتی اگر هر دو گروه مقدار کالری مساوی ای مصرف کنند.مصرف چربی های اشباع که در گوشت قرمز و لبنیات وجود دارد باعث افزایش کلسترول خون و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود، پس با حذف گوشت قرمز به طور اتوماتیک میزان مصرف چربی های اشباع نیز کمتر شده و به گفته پزشکان خطر بیماری های قلبی کمتر می شود
گفت و گو با مشاور ازدواج گفت و گو با مشاور ازدواج
خیلی از ما ممکن است در مشکلاتی که برای ما و ازدواجمان پیش می اید به پیش مشاوره ازدواج برویم و با او مشاوره کنیم اما دقیقا به مشاور ازدواج چه چیزهایی باید بگوییم
بیماری سینوزیت قارچی چیست؟ بیماری سینوزیت قارچی چیست؟
باور رایج اینست که سینوزیت، یک عفونت باکتریایی یا ویروسی است، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهند که بعضی از سینوزیت‌ها، عفونت قارچی هستند. در سینوزیت‌های حاد که به آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ضداحتقان پاسخ نمی‌دهند، احتمالاً سیستم ایمنی بدن به یک قارچ واکنش نشان داده است و حفره‌های سینوس‌ها تحریک شده است. سینوزیت قارچی هنگامی روی می‌دهد که یک ارگانیسم قارچی، به حفره‌های سینوس‌ها حمله کند. خیلی عجیب نیست که قارچ‌ها وارد راه تنفسی ما شوند چون محیط اطراف، پُر است از این ارگانیسم‌ها و ما هر روز آنها را تنفس می‌کنیم. اما هنگامی که سیستم ایمنی ضعیف شود، قارچ‌ها در حفره‌های سینوسی مرطوب و تاریک رشد می‌کنند
خانم ها باید بیشتر به خودشان اهمیت بدهند خانم ها باید بیشتر به خودشان اهمیت بدهند
این یک اصل هست که هر فردی باید به خودش اهمیت بدهد و بر این اساس برای خودش ارزشی قائل شود و در این بین خانم ها باید بیشتر خودشان را دوست داشته باشند و به خودشان اهمیت بدهند
دانستنی های بیماری سل دانستنی های بیماری سل
سل یک بیماری عفونی واگیر می باشد . بیماری سل از سال های بسیار دور وجود داشته و افراد بسیار مشهوری نیز در دنیا به این بیماری مبتلا شده اند. این بیماری از قدیم در کشور ما شناخته شده بود. در گذشته به اشتباه تصور می کردند که نفرین کسی و یا شدت غم و غصه علت اصلی ابتلا به بیماری سل است .در کتاب های غربی به این بیماری توبرکولوز (Tuberculosis) و به اختصار «تی بی» (TB) گفته می شود.   بیماری سل یکی از مهمترین بیماریهای عفونی قرن حاضر می باشد که توانائی درگیر نمودن کلیه ارگان های بدن را دارد ولی ریه ها بیشتر به سل مبتلا می شوند.از سال ۱۹۸۲ همه پزشکان دنیا معتقد بودند که این بیماری تا سال ۲۰۰۰ کنترل و بحث آن فقط محدود به کتب پزشکی خواهد بود، ولی این امید ده سال بیشتر به طول نیانجامد، به طوری که در سال ۱۹۹۳ این بیماری از طرف سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک فوریت جهانی اعـــــلام می گردد
رازهایی از خانم ها برای مردان رازهایی از خانم ها برای مردان
تفاوت هایی مشهدی در بین زنان و مردان هست که باید با دید باز به ان ها پرداخت و با توجه به ان ها می توان دید بهتری از رابطه این دو جنس پیدا کردن
از بیماری آسم چه می دانید؟ از بیماری آسم چه می دانید؟
شاید در مورد آسم چیزهایی بنویسم که شما تا حالا نشنیده باشید یا با منطق پزشکی و بهداشتی همخوانی نداشته باشد. اما لازم است که بعنوان یک پزشک، پرسنل درمانی و یا بیمار آسمی از این موارد اطلاع داشته باشیم.آیا میدانید که استفاده از داروهای بتا 2 آگونیست مثل اسپری سالبوتامول  در قیاس با گلوکوتیکوئیدهای استنشاقی مثل بکلومتازون با خطر بالای مرگ و میر همراه است؟ در واقع برخلاف گلوکوتیکوئیدهای استنشاقی که خطر مرگ و میر را در بیمارا آسمی کاهش میدهند، استفاده از داروهای آگونیست بتا 2 با افزایش مرگ و میر همراه است. لذا توصیه می‌شود که درمان بیماران آسمی به شکلی مهیا شود تا خطر بروز حملات و نیاز به استفاده از این داروها کاهش یابد.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو