هوالرزاق
ads

 • آخرین مطالب »
 • fa/Lifestyle/4554/تاثیر-اشتغال-زنان-بر-خانواده-و-باروری/تاثیر اشتغال زنان بر خانواده و باروری

  تاثیر اشتغال زنان بر خانواده و باروری 9 ساعت قبل

  دعوا کردن کودکان چه عواقبی دارد 21 ساعت قبل

  چرا بعد از زامیان مشکلاتی در رابطه زناشویی به وجود می آید 1 روز قبل

  نگاهی گذرا به سنگ دهبید 2 روز قبل

  چجوری پسرها مخ زنی میکنند 1 روز قبل

  fa/Married/4549/آدم-های-بد-قول-چجور-شخصیتی-دارند/آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند

  آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند 2 روز قبل

  روشهایی مفید برای رشد کسب و کارتون 2 روز قبل

  مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها 3 روز قبل

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد 3 روز قبل

  بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست 4 روز قبل

  fa/fun/4544/چجوری-گل-شمعدانی-رو-پرورش-بدیم-و-نگهداری-کنیم/چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم

  چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم 5 روز قبل

  با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید 5 روز قبل

  چرا بچه ها از تاریکی میترسند 5 روز قبل

  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد 6 روز قبل

  مدل لباس مجلسی دخترانه شیک


  مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او

  مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او

  امروز مصاحبه متفوات دیگری براتون داریم از بهنوش بختیاری و فکر او راجع به بازیگری و دنبای بازیگری والبته زندگی او

  شغل پدر چه بود؟

  کارخانه تولید ابزار ایمنی داشت.

  تا چه میزان مورد تأیید بودن از سوی خانواده برایتان مهم بود؟

  بهنوش بختیاری : شدیداً دوست داشتم مورد تأیید والدینم باشم. نه تنها مورد تأیید آن‌ها، که دوست داشتم همه مرا تأیید کنند. به همین خاطر، تلاش می‌کردم در موقعیت اجتماعی خاصی قرار گیرم. در کنار پیدا کردن این شخصیت مستقل، سعی می‌کردم، بد رفتاری آن سن خود را نیز کنار بگذارم. مثلاً عصبانیت‌های زیادی داشتم.

  در نوجوانی که این نوع عصبانیت‌ها طبیعی به نظر می‌آید.

  بله درسته! اما با آن شخصیت مستقلی که انتخاب کرده بودم که به خیال خود می‌خواستم آدم همه چیز تمامی باشم، سعی کردم عصبانیت‌های خود را کنترل کنم و موفق هم شدم. در اوج ناراحتی هم سعی می‌کنم آرام باشم اما بگویم بچه درس خوانی بودم، از شاگردان ممتاز مدرسه، دوست داشتم پزشک شوم یا مهماندار هواپیما.

  از پزشکی به مهماندار هواپیما! به نظر فضای نزدیکی بین دو انتخاب شما نبود!

  بهنوش بختیاری : (خنده) با خودم می‌گفتم: «مهماندار پرواز‌های خارجی می‌شوم و دائم در سفر خواهم بود»جوان بودم و به قول معروف دلم می‌خواست شغلم، فضایی داشته باشد که توجه‌ها را به خود جلب کند (خنده). اصلاً به بازیگری فکر نمی‌کردم. تصورم از دنیای هنرپیشگی دنیای سینمای قبل از انقلاب بود.

  سینما و فیلم دیدن برایتان جذاب بود؟

  خیلی فیلم نگاه می‌کردم، ولی شناخت درستی از فضای حرفه‌ای هنرپیشگی نداشتم. خیال می‌کردم، بازیگری دنیای قرتی بازی می باشد (خنده) با این دیدگاه، یک لحظه هم فکر نمی‌کردم روزی بازیگر شوم.

  سن نوجوانی حال و هوای خودش را دارد. مثلاً خیلی‌ها، این خاطره را از آن روزها دارند که در دقایق تنهایی‌شان، نقش آدم‌های متفاوت را بازی می‌کردند همان خیال پردازی، شما هم چنین خاطراتی دارید؟

  بله! هر تابستان. با قندان، نمکدان، نوار کاست‌ها، اسپری و... شخصیت‌سازی می‌کردم. سه ماه تابستان یک سریال برای خود پخش می‌کردم. فکر کنم، سریال‌های 90 شبی ابتدا اختراع من بود. (خنده)

  این سریال را برای کسی یا افرادی اجرا می‌کردید؟

  نه! تنها برای خودم بود.

  این قندان، نمکدان و... چه کاراکترهایی داشتند؟

  بهنوش بختیاری : همه شخصیت و جنسیت داشتند، اکثراً زن بودند و تنها یک پسر میانشان بود. چهار خواهر بودند که هر کدام مشکلات خودشان را داشتند. اسم خواهر «راحله»، اسم خواهر دیگر«ماریا»، اسم دیگری «هلن» بود. مثلاً «هلن» زن یک مرد خیلی پولدار شده بود که اختلاف طبقاتی داشتند. قصه‌های عجیب و غریبی که الان یادشان می‌افتم، بلند می‌خندم و با خود فکر می‌کنم چه ذهن پرتخیلی داشتم.

  سریال سازی‌های تابستانم، ناشی از این بود که تفریح خاصی آن روزها برای ما نبود، نه رایانه، نه هیچ اسباب بازی خاص و ویژه آن روزها برای ما نبود، بنابر این تخیل‌مان قوی می‌شد؛ مانند من که تابستان هایم را با این تخیل پردازی‌ها پر می‌کردم، خلاصه این‌که فانتزی بالایی داشتم. (خنده)

  گفتید قصد داشتید، پزشک شوید یا مهماندار هواپیما، چه اتفاقی افتاد که نشد؟

  در آزمون پزشکی شرکت کردم، قبول نشدم پس از آن بشدت افسرده شدم. فکر می‌کردم تمام زندگی کنکور و قبولی در آن می باشد و الان که قبول نشدم بدبختم! سیستم آموزشی درست و مشاوری هم که نداریم تا دانش‌آموزان با این شکست‌های درسی دچار بحران نشوند.

  دیگر کنکور شرکت نکردید؟

  شرکت کردم، زمان ی پزشکی قبول نشدم، سرخورده شده بودم و به اصرار دوستم «شقایق» سال بعد، تنها برای این‌که دانشگاه رفته باشم، کنکور رشته مترجمی زبان فرانسه شرکت کردم، قبول شدم، دانشگاه آزاد، خیابان زعفرانیه واحد مرکز. درس می‌خواندم و همزمان کار هم می‌کردم.

  پس نخستین شغلی که تجربه کردید منشی یک آموزشگاه کنکور بود؟

  بهنوش بختیاری : نه! ابتدا خرید و فروش قطعات رایانه انجام می‌دادم. بعد از یک‌سال تغییر شغل داده و فروشنده عمده لنزهای رنگی چشم که آن روزها تازه وارد ایران شده بود، شدم. مدتی بعد منشی آموزشگاه کنکور شدم، خیلی به کتاب خواندن علاقه داشتم. منشی آموزشگاه کنکور که بودم، زمان بیکاری زیاد داشتم. روبه روی آموزشگاه کنکور، که زیر پل شهرک آزمایش بود، یک کتابفروشی بود که مشتری پروپا قرص آن، من بودم. همان روزها انجیل، تورات، نیچه و... خواندم.

  کتاب‌هایی که از ایدئولوژی‌های مختلف می‌گفتند، چرا مورد توجه شما آن هم در آن سن بود؟

  فکرکنم خیلی راه گم کرده بودم. دنبال راه گمشده‌ام میان آن سطر نوشته‌ها می‌گشتم. رمان جذبم نمی‌کرد، الان هم زیاد به سمت رمان خواندن کشیده نمی‌شوم.

  همچنان همان سبک کتاب‌ها مورد انتخاب شما هستند؟

  بهنوش بختیاری : بین رمان و کتاب‌هایی از آن سبک، به حتم رمان را رد می‌کنم، نمی‌دانم چرا علاقه‌ای به قصه‌گویی ندارم. مثلاً زمان ی خواستم فیلم هم بسازم، به سمت فیلمسازی داستانی نرفتم، مستند‌سازی را بیشتر دوست دارم. همان سال‌ها، یک اشتباه بزرگ نیز مرتکب شدم، پولی که آن زمان برای من خیلی زیاد بود و تمام پس‌انداز همه سال‌هایم بود را به کسی قرض دادم و آن آدم، سر مرا در بچگی کلاه گذاشت.

  این قرض را به کسی که احتمالاً درآن سال‌های نوجوانی، دوستش داشتید که ندادید؟

  دقیقاً قصه همین بود. (خنده)

  با این اتفاق، چه بلایی سر معنای عشق و علاقه برای بهنوش بختیاری آمد؟

  بهنوش بختیاری : عشق در آن سن ناپخته است. به مرور آن آدم و احساس بچگانه‌ام نسبت به او تمام شد ولی احساس عشق در من زنده ماند، هنوزم هست. تنها آن آدم را به عنوان یک آدم بد شناختم و فهمیدم جهان از این دست آدم‌ها نیز دارد. یادم می‌آید یکی از کتاب‌های فلسفی که آن روزها خواندم به هنر و دنیای هنر پرداخته بود که این کتاب نخستین توجه مرا به دنیای هنر جلب کرد ودر ادامه «شقایق» پسرخاله‌ای داشت به نام «هوشمند هنرکار» که الان هم در تئاتر فعال است، ایشان با خانم مهتاب نصیرپور آشنایی داشتند، به من پیشنهاد دادند، در کلاس‌های آموزش بازیگری مهتاب نصیرپور شرکت کنم، معتقد بودند آن کلاس‌ها با کتاب‌هایی که خوانده بودم، در کنار هم، مسیر مناسبی در زندگی‌ام ایجاد خواهد کرد. همین شد که در کلاس آموزشی مهتاب نصیرپور شرکت کردم.

  کلاس‌ها چگونه بود؟

  روز اول کلاس، واقعاً حیرت زده و مبهوت نگاه می‌کردم، با خود می‌گفتم: «اینجا دیگر چه جایی است؟ چقدر امن است»

  چه امنیتی آنجا وجود داشت؟

  اتاقی کم نور با صدای پیانویی که در گوش می‌پیچید. من احساس کردم چقدر اینجا را دوست دارم، با خود می‌گفتم: «چرا تا به حال، چنین جایی نیامده بودم، شاید دنیای من اینجاست»

  چرا تاریکی به شما امنیت می‌داد!؟

  بهنوش بختیاری : هنوز هم امنیت می‌دهد. وارد خانه که می‌شوم، تمام پرده‌ها را می‌کشم تا همه جا تاریک شود. حتی پرده‌های خانه‌ام را دو لایه کرده‌ام با رنگی که فضای تاریکی‌ام به‌هم نریزد. ببین!من زمان ی وارد خانه می‌شوم، دلم می‌خواهد از تمام جهان ببرم. آرامش خانه‌ام را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنم. دوست دارم حتی تلویزیون خاموش باشد، فکر می‌کنم تلویزیون با دنیای روز در ارتباط می باشد و من دوست دارم در تاریکی دوست داشتنی خود باشم. خودم باشم و دنیای ایده آل خودم، که شمع می باشد و تاریکی و موسیقی و دیدن فیلم‌هایی که دوست دارم. فیلم‌هایی که مثلاً قصه شان، داستان زندگی دختری درد کشیده است.

  از کلاس‌های آموزشی بازیگری می‌گفتید.

  بازیگری از کلاس‌های «مهتاب» شروع شد، آنجا متوجه شدم، شاید دنیای من دنیای هنر است، فضایی که تا آن روزها هیچ شناختی از آن نداشتم و این شوریدگی درونم را تنها هنر می‌تواند آرام کند.

  نخستین اتودی که در آن کلاس‌ها زدید چه بود؟

  «مهتاب» فوق‌العاده است. زمان زیادی برای آموزش می‌گذاشت، با جان و دل کار و کتاب معرفی می‌کرد، سعی می‌کرد خلاقیت‌های ما را، در مسیر درست به حرکت درآورد. با نگار عابدی، سحر صباغ سرشت، شایسته ایرانی، بهاره مشیری در آن کلاس، همکلاسی بودیم.

  خانم نصیرپور شناخت خوبی از بازیگر دارد، نقطه قوت بازیگری شما را کجا می‌دانست؟

  مرا بازیگر خیلی قابلی نمی‌دانست.

  چرا؟

  بهنوش بختیاری : «مهتاب» جدیت خاصی در وجودش دارد که باعث می‌شد، با تمام علاقه‌ای که به او داشتم از او بترسم. این ترس باعث می‌شد، نتوانم بازی کنم و اتودهایی که می‌زدم تقریباً جزو بدترین اتودهای کلاس بود. راستش را بخواهید با این‌که کلاس‌ها را دنبال می‌کردم ولی به بازیگری علاقه زیادی پیدا نکردم. محیط را دوست داشتم، آرامش آن فضا جذبم کرده بود. خیلی زود هم بازیگری را رها کردم یعنی بعد از آن کلاس‌ها و بازی در چند سریال تلویزیونی، از دنیای هنرپیشگی صرف‌نظر کردم. با خود گفتم: «بی‌خیال شو بهنوش! تو متعلق به این فضا نیستی. به زور که نمی‌شود اینجا بمانی، بازیگری آدم با اعتماد به نفس می‌خواهد تو که ترسو هستی، ، بازیگری را کنار بگذار» این زمزمه‌های ذهنی در نهایت باعث شد بازیگری را رها کردم و تصمیم گرفتم فیلمساز شوم.

  کمی صبرنمایید. از کلاس صحبت می‌کردید و بعد گفتید که درچند سریال بازی کردید، از سریال‌ها بگویید، ورود به تلویزیون برای شما چگونه بود؟

  نخستین سریالی که بازی کردم، سریال «هوای تازه» بود. خانم نصیرپور مرا برای آن سریال معرفی کرد.

  ایشان که معتقد بودند بازیگر زیاد قابلی نیستید چطور معرف شما شدند؟

  یک نقش کوتاه بود. چهره‌ام به آن نقش می‌خورد. کاراکتر زنی بود که از خارج آمده بود. «مهتاب» معتقد بود، بازیگری را تکنیکی بازی نمی‌کنم، ولی از سوی دیگر معتقد بود، جذابیت‌های خاص خود را برای ماندن در این فضا دارم. برای همین مرا معرفی کرد. در آن فیلم بازی کردم، افتضاح بودم (خنده) خودم خجالت می‌کشیدم بازیگری‌ام را در آن سریال می‌دیدم.

  اینکه بازی خوبی نداشتید نظر شما بود یا نظر دیگران هم بود؟

  فکر کنم نظر همه بود، چون واقعاً خوب نبودم. (خنده)

  ازسریال‌های تلویزیونی گفتید و این‌که رها کردید و از دنیای بازیگری رفتید؛ چه شد که برگشتید؟

  خودم را بازیگر خوبی نمی‌دانستم. اعتماد به نفسم زیر صفر بود. فکر می‌کردم نمی‌توانم در چارچوب قواعد بازیگری بازی کنم. الان هم دقت نمایید، بازی‌ام، شبیه بازی دیگران نیست.

  خب کاراکتر خودتان را دارید.

  شاید! اما این کاراکتر را پذیرفته شده از سوی کسی نمی‌دیدم. مثلاً تمام بازیگر‌ها سعی دارند که در قاب‌هایی مشخص قرار بگیرند، میمیک زیاد نداشته باشند. شمرده حرف بزنند، من تقریباً هیچ کدام از این‌ها را انجام نمی‌دهم (خنده).

  تئاتر را آن زمان تجربه کردید؟

  بهنوش بختیاری : تئاتر! اصلاً حرفش را نزن! با روحیات و ترسی که آن روزها داشتم بر صحنه تئاتر می‌رفتم به حتم غش می‌کردم. (خنده)

  نخستین مرتبه، مقابل دوربین که ایستادم، تمام بدنم می‌لرزید. وجودم یخ کرده بود. لب هایم خشک شده بود. شدیداً از این‌که دیگران درمورد بازی‌ام چه قضاوتی دارند و در مورد بازیگری‌ام چه می‌گویند می‌ترسیدم و ترس باعث می‌شد نتوانم بازی کنم. حتی یادم می‌آید کارگردان یکی از سریال‌هایی که آن روزها بازی کردم، یک اپیزود از من گرفت، بعد از آن دیگر آفیش نشدم خیلی بد بازی کرده بودم، حق داشت. (خنده)البته الان از ایشان پیشنهاد کار دارم. تمام این روزها و اتفاقات باعث شد که به خودم بگویم: «بهنوش تو بازیگر نمی‌شوی، برو و زندگی دیگری را پیش بگیر»

  برای رسیدن به این تصمیم که بروید چقدر با خود درگیری ذهنی داشتید؟

  بهنوش بختیاری : زیاد نبود. از کودکی عشق بازیگری نداشتم. فضاجذبم کرده بود. همان فضای آرام کلاس‌های مهتاب نصیرپور را می‌گویم. مقابل دوربین ایستادن، در برابر چشمانی که خیره به بازیگری تو نگاه می‌کنند بازی کردن، برایم کابوس بود. ازنظر مالی هم درآمد زیادی نداشت و این برای من که زندگی مستقل مالی را انتخاب کرده بودم اهمیت داشت. یادم می‌آید نخستین حقوق بازیگری‌ام 20 هزارتومان بود. واقعاً 20 هزار تومان رقمی نبود. همین شد که با خود گفتم: «بازیگری که برای من نه کار دارد، نه پول، پس رهایش کنم بروم کاری پشت صحنه پیدا کنم. حداقل درآمد بهتری دارد، ماهی 250 هزارتومان دستت را می‌گیرد، تازه برای تو که قصد‌داری فیلمسازی کنی، آموزشگاه هم محسوب می‌شود.» همین شد که بازیگری را رها کردم و منشی صحنه شدم.

  نخستین تجربه منشی صحنه بودن با چه کارگردانی بود؟

  کیانوش عیاری، سریال «هزاران چشم» و این یعنی نخستین کار در فضای منشی صحنه بودن با یک کارگردان بسیار سختگیر.

  چطور کیانوش عیاری قبول کرد منشی صحنه او باشید؟

  آقای اصغر نعیمی دستیار آقای عیاری بودند، زمان ی متوجه شدند به منشی صحنه بودن علاقه دارم مرا به کیانوش عیاری معرفی کرد. نخستین مرتبه که مقابل کیانوش عیاری نشستم از من پرسید: «تا الان منشی صحنه بودی؟» گفتم: «فقط یک‌بار، آن هم برای یک فیلم کوتاه». گفت: «چقدر دقیق هستی؟»، گفتم: «فکر می‌کنم توانایی و دقت لازم برای این کار را دارم، سعی می‌کنم، خوب باشم».

  واقعاًَ آن فیلم کوتاه را کار کرده بودید؟

  نه! دروغ گفتم (خنده) واما آقای عیاری گفت: «دو، سه روز بیا، ببینیم چه می‌شود». چند روز بعد معلوم شد که مردود نشدم و ماندم. آنجا کلی یاد گرفتم، تازه فهمیدم سینما و بازیگری چیست، چگونه باید رفتار کرد، بی‌حرف و حدیث پیش بود، تمرکز داشت و زمان شناس بود... بازیگری را در اصل، آنجا و کنار آقای کیانوش عیاری یاد گرفتم. یعنی چشم می‌دوختم به فضا، کارها، بازی‌ها و با دقت سعی می‌کردم به یاد بسپارم. بعد از آن کار منشی صحنه، طرح‌های سینمایی به کارگردانی مثلاً «سام م گام »، «مهدی صباغ‌زاده»، «مسعود رشیدی»، «داریوش مهرجویی» و ... پیشنهاد شد و کار کردم.

  برگشت به سینما برای شما چگونه بود؟

  بهنوش بختیاری : خیلی اتفاقی بود. سرفیلم سینمایی «انتخاب» به کارگردانی آقای تورج منصوری منشی صحنه بودم که رضا عطاران با من تماس گرفت. یک‌بار همان روزهایی که هنوز بازیگری را رها نکرده بودم در سریال «بازیگر» همبازی بودیم. نقش یک زن و شوهر را در آن سریال داشتیم. از آنجا بازی مرا یادشان مانده بود. در آن تماس تلفنی به من گفت: «دارم فیلمی می‌سازم. یک نقش داریم، نقش یک دختر جوان که شما بهترین برای ایفای این نقش هستید» گفتم: «سرکار هستم، منشی صحنه هستم.» گفت: «این نقش خیلی زمان ‌گیر نیست، یک هفته بیشتر طول نمی‌کشد» بعد از قطع تماس با آقای حامد عنقا که آن زمان در آن طرح دستیار آقای تورج منصوری بود مشورت کردم. ایشان گفتند: «شما برو، من کمک می‌کنم، نمی‌گذارم کار به مشکل بخورد» آقای منصوری هم با بزرگواری قبول کرد که از این فرصت ایجاد شده استفاده کنم و یک‌بار دیگر خود را در فضای بازیگری محک بزنم.

  و این شد که با سریال «خانه به دوش» به کارگردانی رضا عطاران به دنیای تصویر برگشتم. روزهای تولید و ضبط سریال، هر خبری از آن کار منتشر می‌شد نام من جایش خالی بود. برایم عجیب بود، ولی توجه نمی‌کردم، تا این‌که سریال روی آنتن رفت، یک دفعه اسمم و عکسم روی مجلات و روزنامه پر شد.

  دیگر چهره شده بودید، زندگی ناگهان حال و هوایش برایتان تغییر کرد؟

  حس خاصی داشت، ولی نه از جنس خودگیری و خودشیفتگی، یک تازگی که جمله‌ای برای وصف آن ندارم. فقط می‌توانم بگویم حس خوبی بود. بعد از «خانه به دوش» از دفتر مهران مدیری برای «جایزه بزرگ» تماس گرفتند. زمان ی به دفتر ایشان رفتم، مقابلشان که نشستم، خیلی صادقانه گفتم: «آقای مدیری!من در رؤیاهایم هم نمی‌دیدم به طرح کاری شما دعوت شوم»، انگار صداقت کلام راهگشای من شد. آقای مدیری یکی از نقش‌های آن سریال را به من داد. الان با خودم فکر می‌کنم واقعاً آن زمان چه ریسکی کرد، زیرا حالا که بیشتر ایشان را در فضای کاری شناختم، می بینم با چه دقتی انتخاب بازیگری می‌کند.

  همان‌طور که گفتید مهران مدیری بازیگران خود را بی‌دقت انتخاب نمی‌کند، شما می‌گویید ریسک کرد و من می‌گویم ایشان هیچ زمان بی‌دقت انتخاب بازیگر نکرده می باشد و در دیدن توانایی یک بازیگر در فضای طنز نیز کمتر خطا می‌کند، شاید ایشان نخستین نفری بود که زاویه قوت بازیگری شما را در طنزپردازی دید و برای آن نقش انتخاب کرد.

  شاید! من صادقانه گفتم و فکر کردم صداقت کلامم اثرگذاربود و نقش «فریبا» در سریال جایزه بزرگ به من داده شد. بعد از آن سریال «برره» و در ادامه سیل کارهای مختلف از سینما و تلویزیون داشتم. تلویزیون را بیشتر دوست دارم. با قاب تلویزیون حس قرابت خاص دارم. انگار مردم را از آن سوی این قاب می‌بینم، مردمی که خیلی دوستشان دارم. هرچند ضربه‌های زیادی از آن‌ها خورده‌ام.

  از مردم ضربه خوردید! چه ضربه‌هایی؟

  بهنوش بختیاری : بعضی مواقع خیلی اذیت می‌کنند. قضاوت‌های اشتباه، حرف و حدیث‌های ناشایست که هر کدام روح را چنان زجر می‌دهد که گویی به شکنجه کشیده شده‌ای. باورنمایید هنرمندان از حرف‌های نادرستی که پشتشان از سوی مردمشان گفته می‌شود بواقع حس مرگ می‌کنند. دلشان می‌شکند از این‌که مهر می‌دهند و سیلی پاسخ می‌گیرند. همیشه فکر می‌کنم چطور این مردم که تا این حد عاشقانه دوستشان داریم تا این حد زخم می‌زنند. یک‌بار یک جوان، درحقیقت یک نوجوان که برادر یکی از دوستانم بود، بلوتوث غیر اخلاقی با نام من منتشر کرد، بلوتوثی که هرچند بعد از مدتی اداره امنیت پلیس منتشر‌کننده آن را دستگیر کرد و معلوم شد که جعل تصویر شده است، ولی چه فایده، من بارها هر روز به‌خاطر حرف و حدیث‌ها و نگاه‌های سنگین پس از انتشار آن تصویر له شدم، ویران شدم، اشک‌ها ریختم، غصه‌ها خوردم، می‌توانم بگویم ده‌ها بار مردم و دائم این فکر در ذهنم بود که چرا؟ چرا با ما که تا این حد مردممان را دوست داریم این مردم بی‌انصافی می‌کنند. دلمان را شکسته که نه خرد می‌کنند.

  این روزها نمایش «شکسپیر وخانم ها عاشق» به کارگردانی بهاره رهنما را تمرین می‌نمایید تا مرداد ماه امسال برای نخستین مرتبه صحنه نمایش بازیگری شما را ببیند، آن‌هم در نقش کلئوپاترا، از دنیای تئاتر و این نمایش کمی بگویید؟

  نخستین تئاتری می باشد که به نمایش عموم می‌رسد. قبلاً با آقای محمد رحمانیان دو تئاتر تمرین کردم«نمایش عارف قزوینی» که همان روزهای تمرین از ادامه راه باز ماند و متوقف شد و دیگر «هامون بازها» که در آن نمایش با خانم نصیرپور، آقای عمرانی، اشکان خطیبی و مونا بیگی همبازی بودیم.

  با این نمایش‌ها که پیش از «شکسپیر وخانم ها عاشق» تمرین کردید و نشد به صحنه نمایش برسد، در کنار نخستین معلم بازیگری خود قرار گرفتید«مهتاب نصیرپور» همان که معتقد بود خصوصیاتی برای بازیگری دارید ولی بازیگر خبره‌ای نمی‌شوید.

  بله! ولی برای اجرای این نمایش‌ها، خودشان انتخابم کردند. یعنی بازی‌هایم را در فضای سریال‌های طنز و فیلم‌های سینمایی دیدند و گویا دیگر اعتقاد قبلی خود را نداشتند.

  اشاره‌ای به نمایش «شکسپیر وخانم ها عاشق» کردیم ولی از آن نگفتید، نمایشی که مردادماه در سالن سمندریان بر صحنه می‌رود و شما نقش زنی در تاریخ را بازی می‌نمایید که معروف به آن می باشد که نبض عشق را دردست داشت! شخصیت او کاملاً با دنیای شما نسبت به فضای عاطفی مختلف بود، دراین کاراکتر جای گرفتن و کلئوپاترا را بازی کردن بگویید.

  بهنوش بختیاری : اول باید بگویم که این کلئوپاترا با آن کلئوپاترای حقیقی در تاریخ بسیار مختلف است. معت گام بازیگر آنچه در وجود خود کم دارد بهتر بازی می‌کند. واقعاً نمی‌دانم بهاره رهنما در حس و حال و توان بازیگری‌ام چه دید که این نقش را به من سپرد. فقط می‌دانم نقش را دوست دارم، اکثر آدم‌هایی که بر عقاید خود استوار هستند، آدم‌هایی که شلوغ و به قول معروف سرو زبان دار هستند را دوست دارم.

  گفتید فیلمسازی کردید. چه فیلمی؟

  در حال ساخت فیلم هستم. یک فیلم مستند که تنها یک سکانس تا پایان آن باقی است. فیلم درمورد خودکشی است. پرداختن به این‌که خودکشی درتهران و درکل ایران چه آماری دارد و انگیزه این خودکشی‌ها در هر منطقه وهر استان براساس چیست. تحقیقات گسترده‌ای قبل از ساخت فیلم انجام دادم. آسیب شناسان و جامعه شناسان زیاد دراین تحقیق همراه بودند.

  چرا نگاه به خودکشی سوژه نخستین فیلم به کارگردانی شماست؟

  چند نفر از کسانی که می‌شناختم خودکشی کردند. مرگ ناگهانی آن‌ها مرا فرو ریخت.

  ساخت فیلم از کی شروع شد؟ سکانس باقی مانده چیست؟

  پارسال آبان ماه کلید خورد. ابتدا نامش «فصل انگور» بود، ولی به احتمال زیاد «ژیوار» می‌شود. «ژیوار» یعنی زندگی دوباره و اما سکانس باقی مانده، تصویر خودم در حال گام زدن در تاکستان است.

  در سریال‌های طنز و سینمای بیشتر کمدی، حضور داشته‌اید، مردم نیز دوستتان دارند و این دوست داشتن نشانگر این می باشد که در ایفای نقش هایتان موفق بوده‌اید و ارتباط مناسب با مخاطب برقرار کرده‌اید، این درحالی می باشد که خودتان می‌گویید، آرامش و تنهایی را دوست دارید، تاریکی فضای دلچسب شماست، همه این‌ها تضاد بین دنیای حرفه‌ای و شخصی شما را پررنگ می‌کند. چرا این همه تضاد و اصلاً چگونه این همه تضاد؟

  نمی‌دانم واقعاً. این به روح پیچیده آدمیزاد برمی‌گردد. اصلاً نمی‌توانم خودم را بشناسم.

  کجا متوجه شدید که می‌توانید طنزپرداز موفقی باشید؟

  من هیچ زمان نفهمیدم. آقای عطاران و آقای مدیری با نگاه تخصصی خود در انتخاب بازیگر به این شناخت در من رسیدند. همه اطرافیان مرا به عنوان یک آدم آرام می‌شناسند. ریتم درون من خیلی آرام است.

  زمان ی شروع به طنزپردازی می‌نمایید تصور می‌نمایید چقدر از اصل خودتان دور می‌شوید یا اینکه نه با خود می‌گویید «این اصل من است»؟

  در آن لحظات حسی از وجودم خارج می‌شود که آن حس شاید رسیدن به بی‌تفاوتی در برابر زندگی است، حسی که می‌گوید: «هیچ چیزی جدی نیست.»

  زمان ی خاطرات زندگی خود را مرور می‌نمایید آن خاطره‌ای که زمان ی به آن می‌ر�
  مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او

  برچسب های
  مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او - - - - - -

  آمار و ارقام
  زمان قرار گرفتن در سایت :1393/04/24-55 ماه قبل
  کل بازدید : 6,501
  تعداد بازدید ماه جاری : 4,169
  تعداد بازدید در هفته جاری : 1
  تعداد علاقه مندی ها : 0

  تعداد 0رای به مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او داده شده است
  و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
  نظر شما راجع به مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او


  مطالب مرتبط با مصاحبه با بهنوش بختیاری و بازیگری وفکر های او

  شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
  درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
  همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
  این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
  امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
  امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
  عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
  عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
  امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
  عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
  لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
  همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
  این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
  امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
  امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
  عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
  عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
  امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
  عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
  لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
  تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی
  مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی

  • خودتان را تنبیه نکنید!
   خودتان را تنبیه نکنید!

   راضی بودن از خود همیشه منفی نیست‎دارچین ادویه ای برای مقابله با این بیماری!
   دارچین ادویه ای برای مقابله با این بیماری!

   در سال 2013، محققان دانشگاه کالیفرنیا از تأثیر ادویه ای ساده در حفظ و ارتقای سلامت مغز پرده برداشتند. این ادویه چیزی نبود جز ... .زندگی والدین بعد از به دنیا آمدن کودک
   زندگی والدین بعد از به دنیا آمدن کودک

   وقتی کودکی به دنیا می‌آید در زندگی والدین تغییرات بزرگی ایجاد میشود‎روش هایی مناسب برای کنترل اشتهای خود!
   روش هایی مناسب برای کنترل اشتهای خود!

   دست از غذا کشیدن امری ضروری برای افراد پرخور است این افراد که توانایی کنترل اشتهای خود را ندارند باید از روش هایی مناسب برای کنترل اشتهای خود استفاده کنند.این فواید خندیدن را میدانید؟
   این فواید خندیدن را میدانید؟

   خنده، یک انفجار سیستم لذت در مغز است‎
  • تاثیر سریال های ماهواره ای بر خانواده ایرانی
   تاثیر سریال های ماهواره ای بر خانواده ایرانی

   به دلایل گوناگون، عده زیادی در کشور ما به ماهواره روی آورده اند. اخیرا در بعضی از کانال های ماهواره ای سریال هایی به نمایش درمی آیندکه عده ای معتقدند محتوای آنها با روح و طبیعت خانواده ایرانی در تعارض آشکارند. پرسش این است: آیا این سریال ها بر خانواده و اعضای آن تاثیر دارند؟ چگونه؟ در پاسخ باید گفت بله، این سریال ها بر خانواده ها و اعضای آنها تاثیر می گذارند. به بعضی از سازوکارهای تاثیرگذاری آنها اشاره می شود. چهار روش برای استراحت دادن به مغز
   چهار روش برای استراحت دادن به مغز

   آیا شما هم از فشارها و نیازهای زندگی مدرن خسته شده و حس می کنید مغزتان دیگر کشش تحمل آنها را ندارد؟ آیا بجای آنکه بخوابید و استراحت کنید در فیسبوک و توئیتر خود گشت می زنید و صبح ها وقتی بیدار می شوید ایمیل خود را چک می کنید؟ 5 ماده غذایی فوق العاده برای سلامتی کلیه ها
   5 ماده غذایی فوق العاده برای سلامتی کلیه ها

   اعضایی لوبیایی شکل و مایل به رنگ قرمز که در هر دو طرف ستون فقرات بدن واقع شده، کلیه ها برای بدنتان خیلی حیاتی هستند، چون کار اصلی آنها تصفیه خون است. چرا زمانیکه استرس داریم مواد قندی می خوریم
   چرا زمانیکه استرس داریم مواد قندی می خوریم

   مي‌توان مغز را زمانی که به مواد شیرین احتیاج دارد، گول زد. کسانی که مواد شیرین مصرف میکنند آگاه هستند که استرس را کاهش مي‌دهد و اين را مي‌توان از 80 درصد مواد غذايي فراوری شده که در سوپر ها می فروشند فهميد. افراد خلاق اینگونه‌اند
   افراد خلاق اینگونه‌اند

   افراد خلاق پر از انرژی بوده و در محیط اطراف خود فضایی از طراوت و اشتیاق به وجود می‌آورند. اغلب آنها حتی در 70 یا 80 سالگی‌شان انرژی داشته و سالم هستند. درحقیقت، این انرژی از درون وجود به سبب ذهن بسیار متمرکزشان نشات می‌گیرد و صرفا برتری ژنتیکی نیست.
  • گردآوری از افسردگی چه علائم فیزیکی دارد؟
   گردآوری از افسردگی چه علائم فیزیکی دارد؟

   همه ی ما مطالب زیادی در مورد افسردگی و اثرات مخرب آن در زندگی فردی و اجتماعی خوانده و شنیده ‌ایم. بهتر است بدانیم این مشکل روحی، تاثیراتی هم بر جسم ما می ‌گذارد. بیشتر ما کم یا زیاد در مورد علائم و تاثیرات روحی افسردگی چیزهایی شنیده‌ ایم؛ اما شاید در مورد نشانه‌ های آن در بدن و جسم کمتر بدانیم.گردآوری از طب سنتی برای سبزی پلو با ماهی چه پیشنهاد ای دارد؟!
   گردآوری از طب سنتی برای سبزی پلو با ماهی چه پیشنهاد ای دارد؟!

   این سبزی پلو و ماهی که در شب عید تهیه می شود بی حکمت نیست و از قدیم الایم رسم و رسوم بر این اساس بوده است که در دورهمی ها و مراسمات و مناسبت های فرخنده مختلف از آن استفاده کنند می خواهیم به فواید آن اشاره کنیم.از نگاه روانشانسی این نوع حسادت ننمایید!
   از نگاه روانشانسی این نوع حسادت ننمایید!

   همه مي‌دانند كه حسادت صفتي ناپسند است. با اين حال همه ما در ميان اطرافيان و آشنايان افرادي را سراغ داريم كه به حسادت شهره‌اند و خودمان هم در برخي امور زندگي از حسادت در امان نمي‌مانيم. البته حساب حسادت را بايد با آنچه در ادبيات، رشك ناميده مي‌شود از هم جدا كرد. رشك به معني حسرت بردن نسبت به ديگري است و در پي آن تلاش و ايجاد انگيزه براي ارتقاي خود و دستيابي به آنچه نداريم و ديگري دارد. در قرآن كريم ذكر مي‌شود كه مومنان در بهشت نسبت به مومنان ديگري كه جايگاهي بالاتر از آنان دارند رشك مي‌برند.تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!
   تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!

   روغن هسته انگور چه ویژگی هایی دارد این روغن چه خاصیت هایی برای سلامتی ما دارد توصیه می کنیم از روغن های گیاهی غافل نشوید و آن ها را حتما تهیه و در غذاهایتان استفاده کنید.از نگاه روانشانسی معنای خود مدیریتی دقیقا چیست؟
   از نگاه روانشانسی معنای خود مدیریتی دقیقا چیست؟

   خود مدیریتی توانایی در به کارگیری «آگاهی از هیجان ها» به منظور انعطاف پذیر ماندن و رفتارها را مثبت هدایت کردن، یعنی اینکه بتوانید واکنش های هیجانی خود را در مقابل همه مردم و شرایط مختلف کنترل کنید

  تشخیص عشق و شهوت از طریق نگاه تشخیص عشق و شهوت از طریق نگاه
  شاید تشخیص عشق و شهوت در نگاه اول کار سختی باشه اما تحقیقات نشان داده است که میتوان تفاوت عشق و شهوت را از نگاه اول انسان ها دریافت و فهمید کدام نگاه از روی عشق است و کدام یک از روی شهوت
  غذاهای مفید دربرخی بیماریها(1) غذاهای مفید دربرخی بیماریها(1)
  غذاهای مفید برای گرم مزاج ها: سماق-غوره-آب لیموترش-تمرهندی-به و انار میباشد. آن چه برای سرد مزاجها مفید میباشد:قیسی-سیب-عسل-انجیر-مویز-کشمش-انگورشیرین-تره تیزک-انارشیرین-گرد-توت-بادام و خرما-دارچین-زنجبیل-هل-میخک و مانند آن
  مدل انگشتر بزرگ زیبا و جذاب مدل انگشتر بزرگ زیبا و جذاب
  مدل انگشتر بزرگ زیبا و جذاب را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
  چگونه بی خوابی را از چهرمان محو کنیم چگونه بی خوابی را از چهرمان محو کنیم
  بی خوابی تاثیر فراوانی بر روی ظاهر مخصوصا صورت شما میگذارد ، اما با روش هایی میتوان این تاثیرات را کمرنگتر نمود
  مدل انگشتر نگین دار زیبا و جذاب مدل انگشتر نگین دار زیبا و جذاب
  مدل انگشتر نگین دار زیبا و جذاب را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
  اخاذی خلبان قلابی از دختران جوان اخاذی خلبان قلابی از دختران جوان
  همیشه خلبانی شغل جذاتی است و طرفداران فراوانی داره اما عده ای هم با عنوان خلبانی اقدام به سوء استفاده میکنند
  عینک آفتابی مردانه و زنانه جدید و جذاب عینک آفتابی مردانه و زنانه جدید و جذاب
  عینک آفتابی مردانه و زنانه جدید و جذاب را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
  تصاویر متفاوت از بازیگرها تصاویر متفاوت از بازیگرها
  در روزگاری که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره های هر جامعه ای نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با طرفداران خود و مردم انتخاب کرده اند.  چهره های جامعه ما نیز از این قضیه مستثنی نیستند و بسیاری از ستارگان سینما، موسیقی، ورزش، سیاست و ... ما با داشتن یک یا چند صفحه در شبکه های اجتماعی مختلف قصد در ارتباط مستمر و دوطرفه با مردم دارند. در این سری مطالب ما تصمیم گرفته‎ایم گزیده ای از فعالیت چهره های ایرانی در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر و ... در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.
  عینک مردانه مدل جدید زیبا عینک مردانه مدل جدید زیبا
  عینک مردانه مدل جدید زیبا را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
  عکس مشترک علی انصاریان و جواد عزتی وهمسرش در افتتاحیه رستوران عکس مشترک علی انصاریان و جواد عزتی وهمسرش در افتتاحیه رستوران
  جواد عزتی و همسر مهربانش یه رستوران افتتاح کردند به نام ترنج.که اقای علی انصاریان متن تبریکی رو براشون گفته
  خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو