گفت و گو با پرویز پرستویی و دلخوری او از تلویزیون
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سینما-->>> گفت و گو با پرویز پرستویی و دلخوری او از تلویزیون

گفت و گو با پرویز پرستویی و دلخوری او از تلویزیون

 • زمان درج : 61 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-08-03 00:00:00
 • تعداد بازدید : 4036
  بازدید ماه:2830
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

امروز گفت و گویی داریم با پرویز پرستویی که در این گفت و گو او از دلخوری خودش با تلویزیون سخن میگوید و دلیل عدم حضورش در صدا و سیما و...

بیشتر از قبل انرژی برای کار کردن دارم

پرویز پرستویی که فیلم «امروز» را در حال اکران دارد در بخش دوم گفت‌وگویش با خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: نسبت به گذشته هیچ چیز از من کاسته نشده و هر روزی هم می‌گذرد به تجربیات بهتری می‌رسم و این شرایط سنی هم که سپری می‌شود، آدم را به پختگی می‌رساند و خواسته‌هایمان، خواسته‌های بهتری می‌شود. الان بیشتر از پیش، انرژی برای کار کردن دارم و اگر کار خوبی هم پیشنهاد شود استقبال می‌کنم و نباشد هم هیچ اصراری ندارم.

چرا هنوز به جان هم افتادیم؟

پرویز پرستویی بازیگر «روبان قرمز» در پاسخ به سوالی درباره وضعیت امروز سینما با بیان اینکه بی‌جهت توپ مشکلات را به زمین دولت نیاندازیم، ادامه داد: همه به دنبال تغییر بودیم اما با تغییر دولت متاسفانه هنوز از هم پاک نشده‌ایم. واقعا کجای کارمان می‌لنگد؟ این هم دولت تدبیر و امید و رئیس سازمان سینمایی‌ که آدم با سواد، به روز و با شخصیتی است، دیگر چه می‌خواهیم؟ از همه هم که برای کار دعوت می‌کنند. پس چرا هنوز به جان هم افتادیم؟!

دیگر گند کلمه رانت درآمده است

وی ادامه داد: باز می‌گویند فلانی با ایوبی آشنا می باشد و رانت می‌گیرد. دیگر گند کلمه رانت درآمده است. مگر کسی بدون حمایت دولت کار می‌کند؟! بالاخره مجوز از این دولت گرفته می‌شود و وام هم که پرداخت می‌شود. جالب می باشد آن آقایانی که سال‌هاست حرف رانت را می‌زنند، الان برای فیلمشان با فارابی مشارکت می‌کنند.

نمی‌خواستم کلیشه شوم

پرویز پرستویی در پاسخ به سوالی درباره پر رنگ بودن آثار دفاع مقدس در کارنامه کاری‌اش با بیان اینکه همیشه سعی کرده است، در میان این فیلم‌ها کارهای خاص را انتخاب کند، یادآور شد: از سال 62 که «دیارعاشقان» را کار کردم و همان سال هم جایزه گرفتم، پشت سر هم آثار دفاع مقدس پیشنهاد می‌شد که قبول نمی‌کردم و نمی‌خواستم کلیشه شوم. علی رغم اعتقاد و عرق ملی‌ام به این جور آدم‌ها باز دوست دارم نقشی را بازی کنم که مختلف باشد و سعی کرده‌ام در میان پیشنهاداتی که می‌شد در شرایط و موقعیت‌های بهتر کار کنم. البته خیلی در مقطع جنگ کار نکردم و بیشتر آدم‌های بعد از جنگ را کار کردم.

بعد از «مارمولک»، کار طنز دلخواهم پیشنهاد نشده است

این بازیگر که آثار کمدی شاخصی را نیز بازی کرده می باشد درباره عدم حضورش در آثار کمدی در سال‌های اخیر اظهار کرد: کار طنز کردن، حال شنگیدن می‌خواهد. شاید در مقطعی پول زیادی هم بدهند اما می‌گویم نه، چون خود من باید حس خوبی برای وارد شدن به یک کار کمدی داشته باشم. ولی اصولا اثر خوبی که بتواند تاثیرگذار باشد چه طنز باشد و چه جدی برایم فرقی نمی‌کند و از آن استقبال می‌کنم. متاسفانه بعد از «مارمولک» تا الان هنوز آن کار طنز دلخواهم پیشنهاد نشده که بازی کنم و اگر باشد صد درصد قبول می‌کنم.

خودم مصلحتی از برخی کارها کنار رفتم

وی درباره تاثیرش در انتخاب بازیگران مقابلش گفت: زمان ی کاری به من پیشنهاد می‌شود در وهله اول باید ببینم چه کسی می‌خواهد آن کار را بسازد و بعد موضوع و فیلمنامه چه است؟ بعد از اینها بازیگر مقابل برایم مهم است. چون اگر همدیگر را درک نکنیم، نتیجه خوبی نخواهیم گرفت. بارها بوده احساس کردم پارتنر مقابلم مناسب نیست و خودم مصلحتی از کار کنار رفتم، بدون آنکه آن فرد را زیر سوال ببرم و یا تقاضای تغییرش را بکنم. هیچزمان تا به حال چنین کاری را نکرده‌ام اما این حق را برای خودم قائل هستم که اگر احساس کنم، پارتنر مقابلم مناسب نباشد خودم کنار بروم.

جوان‌ها در حال پیشی گرفتن هستند

پرویز پرستویی که در پنج فیلم آخرش با سهیلا گلستانی هم بازی بوده می باشد به ایسنا ادامه داد: بعد از 46 سال بازیگری فکر می‌کنم این حق را دارم که انتخاب کنم که با چه کسی کار کنم و با چه کسی کار نکنم! شاید به نظر خیلی‌ها بد بی‌آید و بگویند چرا با یک نفر کار می‌کنی اما این مشکل شماست که نمی‌توانید ببینید. بیضایی هم همیشه با تسلیمی یا معصومی کار می‌کرد. کروساوا هم همیشه با "توشیرو موفونه" کار می کرد. خود من سال‌ها با معتمد آریا کار می‌کردم و همدیگر را پیدا کردیم. اینکه کسی نمی‌تواند هضم کند، مشکل آن آدم است. من تکلیف خودم را باید روشن کنم و لذت می‌برم از اینکه چنین فکر کردن و انتخابی دارم، اصلا هم کاری با بحث‌ها ندارم.

وی خاطرنشان کرد: در مسابقات فوتبال جام جهانی اکثر تیم‌های بزرگ حذف شدند و تیم‌هایی که ادعای کمتری داشتند صعود کردند که این مثالی برای جشنواره گذشته است. با تمام احترامی که برای هر پیشکسوتی دارم اما نتیجه را که می‌بینیم، شاهد هستیم جوان‌ها در حال پیشی گرفتن هستند. جریانی که با سرعت برق و باد حرکت می‌کند و آدم‌ها را جا می‌گذارد. خودم در چند کار اخیر با جوان‌هایی کار کردم که بسیار پخته بودند.

با یکسری آدم‌ها نمی‌توانم داخل یک قاب قرار بگیرم

این بازیگر ادامه داد: پروانه معصومی «رگبار»‌، «غریبه و مه‌» و «کلاغ‌» همیشه با بازیگران سینما فاصله داشت و بعد سوسن تسلیمی و بعد هم نسل دیگری مانند فاطمه معتمد آریا و دوستان دیگر که پارتنر مقابل من بودند از همان جنس هستند. آیا می‌شود تعدادشان زیاد شود؟ کسانی که آدم احساس می‌کند با آنها خیلی راحت می باشد و خیلی راحت حرف هم را می‌فهمیم. طبیعی می باشد با یکسری آدم‌ها چه مرد و چه زن اصلا نمی‌توانم داخل یک قاب قرار بگیرم و چیزی برای گفتن ندارند.

نسلی که بشود روی آن حساب کرد،نایاب است

پرویز پرستویی در عین حال گفت: احساس می‌کنم الان یکسری بازیگر از تلویزیون و برنامه‌های نود قسمتی و مناسبتی وارد سینما می‌شوند. می‌بینیم با وضعیت بدی هم در محافل حاضر می‌شوند که این فاجعه است. اینها کسانی نیستند که سینمای ما را نجات دهند. شاید در تلویزیون جواب دهند اما کسانی نیستند بتوانند تماشاگر را به سینما بکشانند. نه با اینها دشمن هستم و نه جای من را خواهند گرفت اما نسلی که بشود رویش حساب کرد، نایاب هستند.

وی ادامه داد: پنج سال در آموزشگاه «کارنامه» کار می‌کردیم تا بازیگری که سرش به تنش می‌ارزد را به عرصه هنری معرفی کنیم که الان نمونه‌های بارز آنها مانند هومن سیدی‌، صابر ابر‌، ساره بیات را می‌بینیم. اینها کسانی هستند که امیدوارم تعدادشان بیشتر شود و این نیاز جامعه بازیگری ماست. متاسفانه الان دنبال یک زن میانسال خوب بگردیم تعدادش بسیار کم می باشد و این واقعا فاجعه می باشد ولی تعداد زیادی از تلویزیون روانه سینما می‌شوند. البته ما هم تلویزیون کار کردیم و اگر این معرفی درست باشد، ایرادی ندارد اما به شرط آنکه تربیت لازم کار را هم داشته باشند.

فکر می‌کنیم علی‌آباد هم شهری است

بازیگر رکوردار سیمرغ جشنواره فیلم فجر ادامه داد: چندی پیش مصاحبه‌ایی را از آدمی دیدم که جایزه‌اش را به عطاران داده بودند و با خواندن آن دود از سرم بلند شد. گفته بود خوب شد به من جایزه ندادند، آنهایی که سیمرغ گرفته‌اند کجا هستند. هر موقع اراده کنم سیمرغ می‌گیرم. این ادعا از سوی کسی که یک کار کرده، خیلی اسفناک است. آقای انتظامی با 90 سال سن چنین ادعایی را ندارد. خیلی راحت یک کار می‌کنیم، دیگر خدا را بنده نیستیم و حرمت نمی‌گذاریم. فکر می‌کنیم علی آباد هم شهری می باشد اما نه یک ده کوره بیشتر نیست.

صراحتا می‌گویم هنوز از پروژه آشپزباشی تسویه نشدیم

پرویز پرستویی که سابقه بازی در مجموعه‌های تلویزیونی را دارد و این روزها نیز سریال «آشپزباشی» او باز پخش می‌شود در بخش دیگری درباره همکاری با تلویزیون با بیان اینکه اصلا دل خوشی از تلویزیون ندارد به ایسنا گفت: با صراحت تمام برای اولین‌بار می‌گویم شش سال از سریال «آشپزباشی» گذشته اما هنوز تسویه حساب نشده است. بارها خود آقای ضرغامی و دکتر دارابی که مرد بسیار شریفی هستند دستور دادند اما کسانی که باید این کار را بکنند، هنوز نکردند. آقای فرجی جزو کسانی بودند که به خودشان می‌بالیدند که «زیرتیغ» را برای شبکه دو کار کردیم اما الان حتی جواب تلفن ما را نمی‌دهند.

برخوردشان باعث شده دیگر پایم را در تلویزیون نگذارم

وی افزود: همین باعث شده دیگر پایم را در تلویزیون نگذارم. چون کارشان بسیار توهین آمیز است. سه میلیارد و 860 میلیون تومان برای 16 ماه هزینه ساخت «آشپزباشی» شده و طبق آماری که وجود دارد بالای 50 میلیارد تومان باکس بازرگانی از این سریال پول درآورده ولی هنوز من و خانم معتمد آریا و یکی دو نفر دیگر تسویه حساب نکرده‌ایم. بعد می‌بینیم چه کارهایی در تلویزیون تولید می‌شود و در جایی که می‌گویند ما پول نداریم و تلویزیون بدهکار می باشد می‌آیند کارگردان‌ها و فیلمنامه‌نویسان را دعوت می‌کنند و به هر کدام یک میلیون هدیه می‌دهند که طلب ما از جمع آنها خیلی کمتر است.

این بازیگر ادامه داد: خنده‌دار می باشد بگویم چقدر حساب داریم! همیشه گفته‌ام حق گرفتنی است. برای پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا که سال‌هاست در این مملکت کار می‌کنیم و خیلی زمان ‌ها هم دلی و مجانی کار کرده‌ایم توهین آمیز و فاجعه می باشد که کاری بکنی و این همه هم به تلویزیون سود برسانی و بعد حقت را نتوانی بگیری. کاری می‌کنند که‌ آدم دل چرکین شود.

وی با بیان اینکه جوری توهین آمیز برخورد کردند که «پایم را در تلویزیون و حتی برنامه‌هایی که به آنها علاقه دارم نمی‌گذارم،»، ادامه داد: برنامه‌هایی که مردم پیامک می‌زنند و به هنرمندانشان امتیاز می‌دهند و دوست دارند آنها را ببینند. سند شش دانگ تلویزیون مال این دوستان نیست. تلویزیون مال من است، مال مردم می باشد و آقای فرجی صاحب تلویزیون نیست.

به درخواست ضرغامی به «آشپزباشی» رفتم

پرویز پرستویی با بیان اینکه به درخواست ضرغامی بازی در «آشپزباشی» را قبول کرده می باشد اظهار کرد: من اصلا نمی‌خواستم این سریال را کار کنم. ایشان اصرار داشت، باشم. می‌گفتم «زیرتیغ» را کار کردم و بازتاب خوبی هم داشته و اجازه دهید چند سال بگذرد، ضمن آنکه خیلی هم سریالی نیستم. اما آقای ضرغامی که هنوز هم احترام زیادی برایشان قائل هستم گفتند آمار کار ما فلان کار و فلان کار شده است، شما به خاطر من که دو دوره در ارشاد رفاقت کردیم این سریال را کار نمایید. گفتم چشم و به اجبار رفتم و آن کار را بازی کردم. حالا نباید تسویه حساب شود؟!

وی افزود: هر زمان پیش آقای ضرغامی رفتیم خیلی دوستانه صحبت کردند. به ایشان گفتم بحث مالی نیست بلکه توهین‌آمیز است. اینکه بگویند نگیر فرق می‌کند و فکر می‌کنم یک ماه پولم را نگرفتم نه اینکه ندهند. آقای دارابی هم هر موقع تماس گرفتم جواب دادند اما تعجب می‌کنم علی رغم دستوری که داده‌اند برای آقای فرجی مهم نیست. فکر می‌کردم ایشان خیلی دوست داشتنی می باشد ولی اصلا دیگر برای من اینگونه نیست و احترام گذشته را ندارند. چون با بی‌احترامی حتی جواب تلفن من را هم ندادند. اصلا هم برایم مهم نیست بنابراین تا زمان ی که این دوستان هستند پایم را در تلویزیون نمی‌گذارم.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 ماه قبل
  • 2019-06-30 21:00:01
  • برگوزار کورل کیست و چه میکند

   بیوگرافی کامل برگزار کورل به همراه فیلم شناسی و عکسهای این هنرپیشه در اثرهای مختلفش و عکسهای “برگزار کورل هنرپیشه ” را در شیثار ببینید.
  • 5 ماه قبل
  • 2019-03-22 09:00:04
  • عکس های مدلینگ بهاره رهنما منتشر شده در اینستاگرام

   بهاره رهنما هنرپیشه سینما و تلویزیون که در تمام زمینه ها مشغول فعالیت می باشد در صحفه شخصی اش عکس های از الگوینگ صورت خود را منتشر کرده است. این هنرپیشه عنوان کرده است این عکس های را در آخرین روزهای حضورش در تهران گرفته و خواسته که برای دوست دارانش این تصاویر را منتشر کند. گفتنی
  • 6 ماه قبل
  • 2019-03-07 21:00:02
  • 40 نکته خاص در مورد پنه لوپه کروز که نمی دانید

   پنه لوپه کروز بازیگر و خواننده دوست داشتنی هالیوودی که به دلیل بازی در فیلم سینمایی تمام می دانند اصغر فرهادی مورد توجه بوده است تا کنون بارها جایزه اسکا را به دست آورده است. او همسر خاویار باردم هنرپیشه سرشناس هالیوود می باشد. او به سه زبان زنده دنیا صحبت می کند و می توان گفت ی
  • 13 ماه قبل
  • 2018-07-18 16:21:03
  • شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی

   درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده.
  • 46 ماه قبل
  • 2015-11-07 00:00:00
  • همه چیز درباره صدف طاهریان

   این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم
  • 63 ماه قبل
  • 2014-06-10 00:00:00
  • تصادف وحشتناک مشهورترین بازیگر ایرانی

   14مروز خبر بسیار تاسف انگیزی در مورد یکی از مشهورترین بازیگران ایرانی خانم روشنک گرامی بازیگر جوان و خوش آتیه کشورمان شنیدم که در زیر گزارش کاملی از این حادثه دلخراش رو براتون گذاشتم
  • 49 ماه قبل
  • 2015-07-26 00:00:00
  • بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل

   14امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت
  • 62 ماه قبل
  • 2014-06-24 00:00:00
  • عکس یادگاری عمو پورنگ با جنازه پدرش

   14از هر بچه ای که سوال بگیرید که آیا عمو پورنگ را می شناسد یا نه به طور یقین با خنده پاسخ می دهد که مگر کسی هست که محبوب بچه ها را نشناسد
  • 5 ماه قبل
  • 2019-03-22 09:00:04
  • عکس های مدلینگ بهاره رهنما منتشر شده در اینستاگرام

   14بهاره رهنما هنرپیشه سینما و تلویزیون که در تمام زمینه ها مشغول فعالیت می باشد در صحفه شخصی اش عکس های از الگوینگ صورت خود را منتشر کرده است. این هنرپیشه عنوان کرده است این عکس های را در آخرین روزهای حضورش در تهران گرفته و خواسته که برای دوست دارانش این تصاویر را منتشر کند. گفتنی
  • 60 ماه قبل
  • 2014-09-05 00:00:00
  • عیادت هنرمندان از محمدعلی کشاورز

   اصغر همت ، شراره رخام ، رز رضوی ، فریبا طالبی و پرند زاهدی هنرمندانی بودند که عصر دیروز جمعه 7 شهریور به عیادت استاد محمد علی کشاورز رفتند.
  • 60 ماه قبل
  • 2014-09-07 00:00:00
  • زندگی نامه و بیوگرافی بهرام رادان

   بهرام رادان، متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ (۲۸ آوریل ۱۹۷۹)، بازیگر و خواننده ایرانی است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. او دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد
  • 60 ماه قبل
  • 2014-09-01 00:00:00
  • گرانترین زن سینمای ایران- لیلا اوتادی

   لیلا اوتادی متولد ۱۴ مرداد ماه ۱۳۶۲، دارای مدرک کارشناسی معماری داخلی از دانشگاه تهران است. وی با فیلم «چشمان سیاه» ساخته ایرج قادری بازیگری را آغاز کرد. اوتادی این روزها ایام پر مشغله‌ای را سپری می‌کند و پس از بازی در فیلم‌هایی چون عروسک، آدم کش، باغ قرمزو سفید و سیاه جدیدت
  • 60 ماه قبل
  • 2014-08-29 00:00:00
  • زندگی در گوشۀ خیابان

   ثریا حکمت : صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج است و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول آن دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم. وی با بیان اینکه در سال گذشته هم سه روز در چادر زندگی کرده است، گفت: آن موقع هم به‌دلیل ا
  • 60 ماه قبل
  • 2014-08-28 00:00:00
  • تصاویر متفاوت از بازیگرها

   در روزگاری که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره های هر جامعه ای نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با طرفداران خود و مردم انتخاب کرده اند.  چهره های جامعه ما نیز از این قضیه مستثنی نیستند و بسیاری از ستارگان سینما، مو
  • 60 ماه قبل
  • 2014-09-13 00:00:00
  • نازنین بیات از مادر 3 قلو بودن میگوید

   نازنین بیات بازیگری که در فیلم فرشته ها با هم  می آیند تجربه بازی در نقشی مادر که 3 قلو دارد را بازی میکند از این تجربه متفاوت و البته دوست داشتنی میگوید
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید