گفت و گو با امیرحسین صدیق درمورد زندگی رو روستا
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سینما-->>> گفت و گو با امیرحسین صدیق درمورد زندگی رو روستا

گفت و گو با امیرحسین صدیق درمورد زندگی رو روستا

 • زمان درج : 59 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-09-13 00:00:00
 • تعداد بازدید : 2613
  بازدید ماه:2065
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

امیر حسین صدیق بازیگری که با شخصیت آقای پدر در سریال زیزی گلو حسابی خودش را در دل ده شصتی ها باز کرد امروز هم صحبت ماست و از زدنگی متفاوت خودش در روستایی نزدیک تهران میگوید و مشکلاتی که با این تغییر محل زندگانی داشته

امیرحسین صدیق سال‌هاست خانه و کاشانه خود را به روستايي در حوالي پايتخت منتقل کرده است. او متولد سال 1351 می باشد و از حدود 5 سال پيش تاکنون در روستاي کمرد زندگي مي‌کند، روستايي در 20 کيلومتري شرق پايتخت. همين امر بهانه‌اي شد تا گفت‌وگويي داشته باشيم با اين بازيگر جوان و توانمند.

آقاي صديق! چه زمان ي تصميم گرفتيد از تهران نقل‌مکان کنيد؟

امیرحسین صدیق: من در سن 30 سالگي تصميم گرفتم که زمان ي 40 ساله شدم ديگر تهران زندگي نکنم و خوشبختانه موفق شدم قبل از 40 سالگي به اين رويايم جامه عمل بپوشانم و با همه سختي‌هايي که داشت عاقبت در روستاي کمرد ساکن شدم. حدود 7 سال پيش يک باغ قديمي در کمرد خريدم و شروع به ساخت خانه‌ام در باغ کردم. البته از زمان ي اولين اتاق ساخته شد من به اينجا نقل‌مکان کردم.

چرا از پايتخت رفتيد؟

امیرحسین صدیق: چون تهران از همه نظر شهر غيرقابل‌تحملي شده است؛ شلوغي، ترافيک، آلودگي و ... . به نظرم در دهه اخير اوضاع بدتر هم شده است. از سوي ديگر ما هم خيلي از ارزش‌هايمان را از دست داده‌ايم و کم‌کم برخي ضد ارزش‌‌ها جاي ارزش‌هاي واقعي انساني ما را مي‌گيرند.

منظورتان چيست؟

امیرحسین صدیق: شايد بد نيست يک مثال بزنم مثلا فردي که در مدت کوتاهي يا به قول معروف يک‌شبه پولدار مي‌شود مورد احترام همه خواهد بود و از وي به عنوان يک انسان زرنگ ياد مي‌شود در حالي که در گذشته تلاش و زحمت ارزشمند بود. کسي که با تلاش روزي به دست مي‌آورد بايد مورد احترام باشد. همه ظواهر تمدن را داريم اما متاسفانه در بسياري از موارد فرهنگ استفاده از آن را نداريم و همه ما در سراشيبي فرهنگي در حرکت هستيم.

پس شما از پايتخت نقل‌مکان کرديد تا جايي دور از اين مسائل آزار‌دهنده بتوانيد آرامش داشته باشيد؟

بله.

زندگي کردن در روستا سخت نيست؟

امیرحسین صدیق: چرا خيلي سخت است. من در اين سال‌ها متوجه شدم چرا بسياري از روستاييان از سراسر ايران به شهرها مي‌آيند. متاسفانه به‌رغم تبليغات و تشويق‌هايي که در مورد خروج مردم از شهرهاي بزرگ و به‌ويژه تهران مي‌شد در عمل هيچ‌گونه امکاناتي در اين زمينه داده نشد. اين در حالي می باشد که روستاي کمرد در نزديکي تهران قرار دارد با اين حال ما مشکلات زيادي داريم که يکي از ساده‌ترين آنها نبود گازوئيل است. ما در اينجا گاز نداريم و بايد از گازوئيل استفاده کنيم اما حتي به قيمت آزاد هم به سختي مي‌توانم گازوئيل پيدا کنم.

امیرحسین صدیق و زندگی در روستا

 

چرا از انرژي خورشيدي استفاده نمي‌کنيد؟

اتفاقا همين تصميم را داشتم اما متاسفانه دستگاه‌ها چيني و نامرغوب می باشد و استفاده از آنها اصلا مقرون به صرفه نيست.

با اين همه مشکلات گاهي وسوسه نمي‌شويد به تهران برگرديد؟

نه، من همه اين سختي‌ها را پذيرفته‌ام و حاضر نيستم آرامش زندگي در اينجا را با سکونت در تهران عوض کنم.

يعني فقط با نقل‌مکان از پايتخت موفق شديد به اين آرامش برسيد؟

امیرحسین صدیق: آرامش دروني و فردي می باشد و الزاما به مکان زندگي مربوط نيست. من آرامش را به صورت فردي پيدا کردم، آرامشي که از درون من نشات مي‌گيرد و زندگي در روستا هم توانسته در اين زمينه به من کمک کند. زمان ي از زرق و برق و شلوغي و هياهوي شهري دور هستم حس خوبي دارم. خيلي زمان ‌ها که در تهران هستم حس يک روستايي را دارم و تعجب مي‌کنم که چرا مردم اين‌گونه با هم برخورد مي‌کنند و گاهي بر سر هر مساله کوچکي دعوا و جر و بحث راه مي‌اندازند.

لطفا کمي واضح‌تر بگوييد، راز رسيدن به اين آرامش دروني چيست؟

امیرحسین صدیق: فرمول رسيدن به آرامش من متعلق به خودم می باشد و شايد براي شما سودبخش نباشد. به قول رضا مارمولک در فيلم مارمولک، ساخته کمال تبريزي، به تعداد آدم‌ها راه رسيدن به خدا هست. بيشتر ما هميشه از ديگران و محيط انتظار داريم در حالي که آرامش را بايد در وجود خودمان پيدا کنيم. گاهي پيش آمده که سرم کلاه رفته و مشکلي برايم ايجاد شده اما سعي مي‌کنم جواب بدي‌ها را با بدي ندهم و همين به من آرامش مي‌دهد.

در واقع به خودتان بدهکار نيستيد و اين آرامش‌بخش است؟

امیرحسین صدیق: بله، همين که مال کسي را نمي‌خورم و ديگران را آزار نمي‌دهم باعث مي‌شود آرامش داشته باشم و شب‌ها راحت سرم را روي بالش بگذارم.

اما گاهي مال آدم را مي‌خورند و اين آرامش را برهم مي‌زند؟

سعي مي‌کنم خودم را با فکر گذشته‌ها آزار ندهم و فراموشش کنم. درضمن از اين جامعه خشن تا حد امکان تاثير نگيرم.

به نظرم شغل شما هم با همه جذابيت‌هايش تا حدودي مي‌تواند مختل‌کننده آرامش باشد. شما فرد معروفي هستيد، همين معروف بودن گاهي آرامشتان را بر هم مي‌زند، درست است؟

امیرحسین صدیق: بله، بخشي از زندگي شخصي ما از بين مي‌رود، چشم‌هاي زيادي به ماست. از سوي ديگر برخي معتقدند يک هنرپيشه بايد الگو باشد و همه اينها گاهي فشارهايي به هنرپيشه‌ها وارد مي‌کند. با اين حال چاره‌اي نيست و اين جزيي از زندگي هنرپيشه‌هاست.

يک روز تعطيلتان را چگونه در منزلتان مي‌گذرانيد؟

امیرحسین صدیق: فيلم مي‌بينم و به گل‌ها و گياهانم مي‌رسم. رسيدگي به گل‌ها خيلي به من آرامش مي‌دهد. به نظر من يکي از مهم‌ترين دلايل بدحالي اين روزهاي خيلي‌ها دور شدنشان از طبيعت است.

حتما شنيده‌ايد که مي‌گويند ورزش خيلي در آرامش انسان تاثير دارد، شما اهل ورزش هستيد؟

به صورت دوره‌اي ورزش‌هاي متفاوت را تجربه کرده‌ام اما هرگز يک ورزش را به طور مستمر و دائم ادامه نداده‌ام. با اين حال سلامت امروزم را مديون همان ورزش‌هاي دوره‌اي هستم.

چه ورزش‌هايي انجام داده‌ايد؟

امیرحسین صدیق: يادم می باشد براي بازي در يک فيلم بايد سوارکاري ياد مي‌گرفتم، بعد به مدت 3 سال سوارکاري را ادامه دادم و حتي در مسابقات پرش اسب هم شرکت کردم. دوچرخه‌سواري کوهستان، دو ماراتن و شنا هم از ديگر ورزش‌هايي می باشد که انجام داده‌ام.

و فوتبال ؟

راستش خيلي اهل فوتبال نيستم و تا به حال بازي نکرده‌ام.

و در آخر، تعريف آرامش از نظر اميرحسين صديق چيست؟

اينکه حق‌الناس را از بين نبريم.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید